Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) gabber_79 válasza tlac (#37650) üzenetére


gabber_79
csendes tag

konkrétan nem tudok a pendrive-rol bootolni pedig normálisan megcsináltam amit kell, kinél mi a metódus?

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37652) Senator


Senator
aktív tag

Konkretabban? Pl a pendrive nem is lathato a bios boot menuben vagy lathato de a boot folyamat elakad?

(#37653) gabber_79 válasza Senator (#37652) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Szia az utóbbi, tehát látszik viszont nem hajlandó elindulni. Meg kitartóan próbálkozom. Az a fura hogy mennie kellene de valami gubanc csak van még.

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37654) Senator válasza gabber_79 (#37653) üzenetére


Senator
aktív tag

Szia! Kapcsold ki a két m2 slotot a biosban és próbáld újra. Olarilla vagy vanília imagerol beszélgetünk juteszembe?! A másik, hogy balenaval nem csinálunk macos USB installert.

[ Szerkesztve ]

(#37655) gabber_79 válasza Senator (#37654) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Szia! Pont az m2-re szeretném rakni a macOS-t. Amivel probalkozom az Olarilla Monterey. Most próbálom trans mac-el és restor-al vissza rakni. Működő macOS-em nincs sajnos egyenlőre hogy arról mókoljak.

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37656) tlac válasza gabber_79 (#37655) üzenetére


tlac
Topikgazda

először is olvasd át az összefoglalót a benne lévő linkekkel együtt
meg bogarászd át a dortania-s leírást is teljesen

macos telepítőt lehet csinálni win, linux vagy virtuális gépes macos alól is

[ Szerkesztve ]

(#37657) Senator válasza gabber_79 (#37655) üzenetére


Senator
aktív tag

Ok ez vilagos volt szamomra eddig is, de azert csak kapcsold ki az m2 slotokat, hogy lassuk ugy bebootol -e a telepitod. Ennyi.

(#37658) gabber_79 válasza Senator (#37657) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Megvolt a hiba oka hátha segit valakinek ez is. Amit hibakódnak hittem ez egy HP elitedesk, ha átállitod/kikapcsolod a secure boot-ot a biosban utána be kell neki irni és ugy hagyod jóvá a változtatást (Most már bootol a clover is és az open core is ). Egy lépéssel közelebb :R

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37659) Senator


Senator
aktív tag

:W

(#37660) gabber_79 válasza Senator (#37659) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Engem is szétbaszott az ideg... sosem láttam még ilyen faszságot... este vagy holnap megpróbálom összerakni az installert

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37661) Senator válasza gabber_79 (#37660) üzenetére


Senator
aktív tag

Helyes. Nekem Elitedesk G4-em van és tökéletes... Ugyanigy kell lennie a G3-mal is.

(#37662) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Van egy mac mini 2014 late cuccom, de fel akarom tenni majd lassan én is egy HP Elitedesk-re a mákost.
Egyenlőre egy kezdő kérdésem volna. Az ARM architektúra megjelenésével nagyjából mikor fellegzik be várhatóan az intel/amd rendszereknek, ahova még elvileg támogatott volna az os?
(+1 potya kérdés: AMD Athlon X2 rendszerre ugye semmi elérhető régebbi macosnek nincs esélye? Egy Fujitsu-Siemens Esprimo gép 4gb rammal.)
:R

(#37663) Senator válasza Aureal (#37662) üzenetére


Senator
aktív tag

Szerintem onnantól amikortól T2 chip nélkül nem fog bebootolni a macOS.

(#37664) gabber_79 válasza Aureal (#37662) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Ha abbol indulunk ki hogy 2007-óta kezdték meg a PPC megölését és 3 főverzió után le is lőtték ezt a vonalat utána kizárólag az intel volt, nekem a tippem az hogy a ventura után még 1 OS lesz ami intel/arm utána már csak arm lesz valoszinűleg. Mondjuk azt baromságnak tartom hogy évente adjanak ki valamit mert kézzelfogható fejlesztéseket oprendszer fronton szerintem nem lehet letenni az asztalra. Itt meg tudod nézni a macOS evolucióját mikor mit és mikor adtak ki https://en.wikipedia.org/wiki/MacOS_version_history

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37665) Smiley válasza Senator (#37663) üzenetére


Smiley
őstag

Azt szerintem le fogják emulalni... Inkább a cpu/chipset/vga support hiánya lesz majd a vége.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37666) Aureal válasza gabber_79 (#37664) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen, elég erőszakos az Apple politikája. Még ezt a mac minit is lazán lehetne lájtos irodai jellegű feladatokra használni, de már Catalinaval is nyög, nyüszít. Viszont jön egy app update és már közli, hogy xy verzió alatt nem képes települni. Anno ezért updeteltem high sierraról is. És az való igaz, hogy felesleges csicsák és funkciókon kívül nem sok mindent ad egy új rendszer sajna. Hát ugye a kulcsszó itt is a “felhasználói élmény fokozása” mint tudjuk. :DD De a winhez képest meg sokkal stabilabb, kényelmesebb a rendszer és nem tolja folyamatosan a fél gigás frissítéseket kérdés nélkül naponta a pofánkba…

[ Szerkesztve ]

(#37667) gabber_79 válasza Aureal (#37666) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Amit nem értek pl 2017-es Air i5 1,8 2 mag 128gb ssd és monterey a max system. Minek... olyan szinten lelassul a sok háttérben futó plusz folyamattól hogy nem birom nézni. Catalina-ig egész vállalható a sebesség gyári high sierra-val jött ki. Közben hogy a telepítésről is meséljek itt elakad a boot folyamat. Ahogy látom az usb-knél keresendő a hiba, ebben a gépben nincs 2.0 usb mint alternativa sajna.
Ventura az installer

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37668) tlac válasza gabber_79 (#37667) üzenetére


tlac
Topikgazda

az usb3-as portokban van egy usb2, tehát usb2-es pendrive-val vagy usb2-es kábellel elérhető lenne az usb2 is

de amúgy nem biztos, hogy az a hiba
végigmentél ezeken?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37669) gabber_79 válasza tlac (#37668) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Találtam hozzá infot mert pont ez a gép de egszerűen nem tudom megcsinálni. Persze fel nem adom, csak van pár dolog aminek mennie kellene de nem megy. Ha azt a verziot probalom hogy internet recovery-s telepito legyen a pyton felmegy de mikor a parancssorba beillesztem hogy mit szedjen le nem történik meg.
https://github.com/lqph1994/OpenCore-Hackintosh-HP-EliteDesk-800-G3

Yt on is néztem hozzá tartalmat leszedtem az installert :
https://www.olarila.com/topic/6278-olarila-vanilla-images-macos-installer/
Mindháromnál ventura monterey bigsur hibába futok, ahogy láttam balena-val megcsinálja az installert utána formázom az efit :
https://www.olarila.com/topic/5676-hackintosh-efi-folder-with-clover-and-opencore/
kicserélem a saját cpu verzióméra i5 7 gen kaby lake (7500) bootolhatóvá teszem újra. Be is bootol már végre a ventura installer és a fent emlitett helyen leparkol. Ahogy látom a leirás alapján az összes USB 3.1 nincs 2.0 hogy ugy tudjak próbálkozni.
Van valakinek ötlete? Hol csúszik el?

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37670) Aureal válasza gabber_79 (#37667) üzenetére


Aureal
senior tag

“Minek... olyan szinten lelassul a sok háttérben futó plusz folyamattól hogy nem birom nézni“

Azt érted ez alatt, hogy indokolatlanul engedik Monterey-ig, miközben láthatóan is haldoklik a rendszer már alatta?

(#37671) gabber_79 válasza Aureal (#37670) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Igen igy értem, persze szenved konkrétan. Annyi mindennel kell szöszölnie a háttérben hogy kifut a szuszból meg hát 1.8 gz 2 mag..... nem is csoda. Amivel sikerült kicsit dobni rajta az ez:
Igy bármilyen SSD beépithető a 2017-es laposba. kapott egy 3500/3000-ast. Igy jobb

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37672) Senator válasza Smiley (#37665) üzenetére


Senator
aktív tag

A T2 chipet kötve hiszem, ez nem egy SMC.

(#37673) tlac


tlac
Topikgazda

Az OpenCore-nak van egy ismert szándékos, de idegesítő tulajdonsága, hogy a gépet átnevezi eredeti Apple Mac gépnek a macOS-en kívüli oprendszerek alatt is.
Eddig ez nem annyira zavart, de most felfedeztem, hogy ez megzavarja azokat a programokat, amik a szenzorokból olvassák ki az adatokat, mint pl. a ventik fordulatát, stb.

Viszont van rá egy trükk, amivel ezt ki lehet kapcsolni, a config.plist-ben ezeket a kulcsokat kell módosítani az alábbi módon:
CustomSMBIOSGuid: true
UpdateSMBIOSMode: Custom

Innentől már a Windows, Linux helyesen fogja felismerni az alaplapunkat, annak, ami valójában is az.

[ Szerkesztve ]

(#37674) tlac válasza gabber_79 (#37669) üzenetére


tlac
Topikgazda

az előbb írtam, hogy van usb2-d, benne van az usb3-as portban:

"az usb3-as portokban van egy usb2, tehát usb2-es pendrive-val vagy usb2-es kábellel elérhető lenne az usb2 is"

[ Szerkesztve ]

(#37675) Senator válasza gabber_79 (#37669) üzenetére


Senator
aktív tag

Azt probaltad mar, h masik portba dugod be a monitort?
Kerits valahonnan egy usb2 only pendrive-ot es arra csinald meg a telepitot.
Masik portba dugd be a pendrive-ot.
Bios beallitasok tuti rendben?

[ Szerkesztve ]

(#37676) Gabady válasza Senator (#37675) üzenetére


Gabady
aktív tag

lifehack: ne dugd bele teljesen koppig a pendriveot, és akkor a 3.0-s lábak nem fognak érintkezni, csak a 2.0-s :D

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37677) gabber_79 válasza tlac (#37674) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Rendicsek köszönöm és próbálkozom! :R

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37678) gabber_79 válasza Senator (#37675) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Ez most DP-ba van dugva megpróbálom HDMI-vel. Köszi pacsi :R

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37679) klaus1987


klaus1987
csendes tag

Sziasztok.
Esetleg valaki tudna nekem segíteni hogyan tudnék Mac OS X telepíteni a legegyszerűbb módon Windows mellé High Sierra, Mojave, vagy Catalina verziót mindegy melyik lenne csak pár alkalmazás miatt lenne rá szükségem.
(Külső HDD szeretném)
Hardver tulajdonságok
Alaplap: Intel DH77EB PCI- Express 3.0 (8.0 GT/s)
Processzor: intel Core i5 3570 3.40GHz
Memória: 8GB DDR3
Videokártya: AMD Radeon HD 7700 Seria
Köszönöm.

Welcome to hades

(#37680) tlac válasza klaus1987 (#37679) üzenetére


tlac
Topikgazda

egyszerű módszer nincs, viszont Monterey is menne még rajta
[link] [link]

telepítési útmutató:
[link] [link]

(#37681) orko


orko
tag

Üdvözlet! Évek ótanem jártam itt.. valamiért csak recovery modeba akar bootolni a catalinám..hogy tudom előhozni a clover menüjét bootoláskor? köszönöm!

(#37682) Smiley


Smiley
őstag

Ahogy nezem a keynote-ot, akkor igazabol itt kezdodik a vege a jateknak. Szerintem van meg jo esetben 2-3 OS es kesz, nincs tobb intel Mac.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37683) tlac válasza Smiley (#37682) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi volt benne?

(#37684) kushwavez válasza Smiley (#37682) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

már kint is van a dev béta, letölthető

Supported SMBIOSes for macOS Sonoma:

iMac19,1
iMac19,2
iMac20,1
iMac20,2

iMacPro1,1

MacBookAir9,1

MacBookPro15,1
MacBookPro15,2
MacBookPro15,3
MacBookPro15,4
MacBookPro16,1
MacBookPro16,2
MacBookPro16,3
MacBookPro16,4

Macmini8,1

MacPro7,1

fel is tették már a nagy hackli fanok
csak egy lilubetaall kellett hozzá

úgy olvastam hogy a KabyLake supportnak vége, de majd meglátjuk

de nem történt sok változás se Mac se iOS téren szerintem... legalábbis nem érzek késztetést hogy kipróbáljam kb egyiket se
szóval maradni fog a telefonom is iOS 14-en ahogy eddig is :)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37685) Smiley válasza kushwavez (#37684) üzenetére


Smiley
őstag

En nagyon jol elvagyok 24 vegeig a Monterey-el. Azert ez az M2 Max Studio elegge tetszik. Nekem lehet ez fogja valtani majd a 7700k-t.

@tlac. Kint az uj Mac Pro, innentol kezdve nincs nincs tobbet intel-es gep a kinalatban. Nem gondoltam volna, hogy 2 valtast is at fogok elni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37686) Gabady


Gabady
aktív tag

Nem tudom miért erőltetik ennyire hogy évente kiadjanak új macost. Semmi értelme nem volt. Illetve azt sem értem minek kellett most ismét egy air. főleg egy 15"os air, aminek a lényege pont a kompaktsága lenne... Azon kéne dolgozniuk, hogy az airt elfelejteni, ipadokra pedig macost tenni. Annyira közel van egy pro és egy air ára egymáshoz.
Mint tudjuk az "M" csippek elég bikák, simán megoldhatnák...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37687) RaZroX válasza Gabady (#37686) üzenetére


RaZroX
addikt

A MacOS-t szerintem sincs értelme évente "frissíteni", de szerintem a nagyobb Air-nek igenis van létjogosultsága. Nem azon a 2 colon fog múlni a kompaktság, viszont egy ennyivel nagyobb kijelzőn sokkal jobb dolgozni és bármi mást is csinálni. Én (részben) azért nem is gondolkoztam eddig Air-ben mert 13"-es volt csak. Viszont majd ha cserélem a Minit egyszer akkor egy 15"-es air lesz helyette.

This is the way

(#37688) Gabady válasza RaZroX (#37687) üzenetére


Gabady
aktív tag

Hát ha kicsi a 13", akkor venni kell macbook pro-t. :D Am én sokat hurcolászok laptopot, és amúgy a 15" és a 14" laptop között is van különbség... sokkal jobban szeretem a 14"-ost vinni mint a 15"-ost.
De hát ízlések és pofonok.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37689) RaZroX válasza Gabady (#37688) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem akarok azért pro-t venni mert az nagyobb 2 collal :D
Én is naponta hordom magammal az irodába a céges laptopot. Egy darabig 16-os volt, most sajnos 14-es van átmenetileg. Ugyan olyan könnyű mindkettőt betennem egy táskába és felszállni vele a hévre vagy bedobni a kocsiba :K Viszont a kisebbiken még csak numpad sincs és a kijelző is kisebb ugye.

This is the way

(#37690) Gabady válasza RaZroX (#37689) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nyilván felhasználás függő, én jobban preferálom a külső monitor használatát, mind otthon, mind munkahelyen és így elég egy kisebb noti használata is. :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37691) tlac válasza kushwavez (#37684) üzenetére


tlac
Topikgazda

én is feltettem a sonoma bétát
teljesen eseménytelen volt, elsőre működött

(#37692) kushwavez válasza tlac (#37691) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Rossz hír amúgy mindenkinek aki BCM94360 alapú wifi kártyát használ (beleértve engem is), droppolták a supportot, ergo no wifi (meg AirDrop és egyéb jó dolgok).

valami patch már készül (https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/issues/1076) de egyelőre nincs sok hír

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37693) tlac válasza kushwavez (#37692) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem az intel wifi miatt eddig is korlátozottan működtek az extra funkciók, de nekem nem is kellenek, elég ha van net
azt pedig a itlwm.kext tudja sonoma-n is (+ heliport)

[ Szerkesztve ]

(#37694) kleinguru válasza kushwavez (#37692) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon erősen abba az irányba megy a dolog, hogy használt mac mini m1 (legalább is esetemben).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37695) kushwavez válasza kleinguru (#37694) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nálam is, csak MacBook Pro :)
jól megy most is a hackbook, de volt lehetőségem használni egy M1 macbookot egy darabig. megvett kilóra
a csendessége (főleg ez), üzemideje, meg az, hogy a teljesítménye is ég és föld egy i7-8850H-hoz képest
úgyhogy az X1 Extreme-től valószínűleg elköszönök hamarosan

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37696) RaZroX válasza kleinguru (#37694) üzenetére


RaZroX
addikt

Én is becseréltem az asztalit egy M2 Minire.

This is the way

(#37697) tlac válasza kleinguru (#37694) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem az a terv, hogy az előbbi gépemet (itx alaplap van benne), videokártya nélkül át fogom még építeni egy külső tápos extra kicsi házba, így lesz még egy utolsó hack mini-m
(a fő gép meg majd lehet vmi amd am5-ös lesz macos nélkül már)

[ Szerkesztve ]

(#37698) kleinguru válasza tlac (#37697) üzenetére


kleinguru
addikt

Munkahelyi gépem a hackintosh. Itthon M1 mini. Illetve az erős gép nekem egy AM4-es rendszer macos nélkül windows-zal :D

Bentre is jó lenne egy mini, meglátom, hogy mennyire támogat a főnök ebben :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37699) tlac válasza kleinguru (#37698) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem a munkahelyi egy 13"-os 2020-as i7-es macbook pro, na az mocsok hangosan fel tudod pörögni

[ Szerkesztve ]

(#37700) Gabady válasza kleinguru (#37698) üzenetére


Gabady
aktív tag

Hogy lehet melós gép egy hackli ? :D

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.