Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) kushwavez válasza kleinguru (#37600) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sajna az Airdrop az nem fog menni Intel wifi+bt-vel, csak Apple Broadcommal. Szerintem ez a helyzet az apple watch unlockal is, de abban nem vagyok biztos.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37602) kleinguru válasza kushwavez (#37601) üzenetére


kleinguru
addikt

Ohh, az kár, de már így is jobb, mint a semmi :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37603) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

fyi: ha Cloverrel vagy Ventura-n és nem jönnek updatek, az azért van mert a HWtarget nem működik, tehát ha T2-es SMBIOS-t használsz akkor nem fognak jönni frissítések. Kitudja mikor fixálják, OpenCore-on mükszik.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37604) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Sziasztok!
A múltkori elakadás után most újra próbálkozom a Monterey telepítésével.

A leírásban ez szerepel:
• Navigáljunk az EFI/CLOVER/drivers mappába
• Töröljük az SMCHelper.efi-t az UEFI mappából

Nincs ott ilyen file. Van helyette egy ilyen: EnglishDxe.efi

Mi legyen vele?

(#37605) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Sziasztok szép estét! Oriási segítséget kérnék! Napok óta kínlódok egy Asus WS X299 Sage alaplappal. Nem találom a biosban az usb engedélyezést. Csak USB 3.1 opciót látok viszont rendszer induláskor kialszik a billentyű és az egér.USB injectall kext van. Opencore használok amit a semmiből építettem és működik. Viszont csak egyetlen 3.1 USB portot tudok használni. Érdekes módon az opencore indító képernyőn mozog az egér és a billentyű is: Ebből arra következtetetek, hogy az alaplapi USB portok jók! Próbáltam több opencore mappát is amit a netről töltöttem le. Működtek de az USB problémát egyik sem orvosolta. Működő Monterey rendszert indítok amit egy Asus X99 telepítettem. Minden segítséget előre is köszönök! :R

(#37606) tlac válasza Cingi1979 (#37605) üzenetére


tlac
Topikgazda

bios-ban csak ennyit kell állítani az usb-hez, ha van ilyesmi
EHCI/XHCI Hand-off

XhciPortLimit-et is kapcsold még be az opencore-ban
de az usbinjectall, meg az XhciPortLimit is ideiglenes megoldás, amíg nem mappaled rendesen az usb-ket

viszont ha esetleg vállalod, hogy felteszel próbaként egy win-t is, ott sokkal egyszerűbb megcsinálni a mappelést ezzel:
USBToolBox

(#37607) Cingi1979 válasza tlac (#37606) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

EHCI/XHCI Hand-off opció nem található a biosban. Viszont most találtam a tonymacx86 oldalán ugyan ezt a problémát taglaló oldalt. Többféle tipusú alaplapnál a legújabb bios okozta ezt a gondot. Megprópálom visszafrissíteni az alaplap biosát. Hátha... :W

(#37608) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

A szokásos eszközömre (RX560, Asus lap, 16GB ram, CPU:i5-7500, fenvi wifi+bt) feltettem az aktuális macOS verziót 13.2.1-et.

A múltkori lenovo l470 szenvedés után ezt is már clover helyett OC-ral csináltam.
Az előlapi 2db usb2-es porton kívül nem megy semmilyen más USB. Mit kell csinálnom, hogy menjen a többi is?

Korábban láttam, hogy referenciáztok ilyen USB beállításokat, de most nem találom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37609) kleinguru válasza kleinguru (#37608) üzenetére


kleinguru
addikt

Megtaláltam köszönöm :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37610) tlac válasza kleinguru (#37609) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs mit :D

(#37611) kleinguru válasza tlac (#37610) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez (https://github.com/corpnewt/USBMap) alapján szerettem volna megcsinálni az USB mappelést.

Ki vannak jelölve a portok, 9db összesen, csak azok, amik működtek. Ellenben nem ismeri fel a webcamerát és a mikrofont sem. Pendrive megy.

Mit ronthatok el :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37612) tlac válasza kleinguru (#37611) üzenetére


tlac
Topikgazda

semelyik portban nem működnek?
usb2-t meg az usb3-at is mappelted minden usb3-as portban?

(#37613) kleinguru válasza tlac (#37612) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez mit jelent pontosan? Bele kell dugni az USB 3-as portokba USB 2-es eszközöket?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37614) tlac válasza kleinguru (#37613) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, az usb3-as portokban fizikailag benne van egy teljes értékű usb2-es port
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37615) kleinguru válasza tlac (#37614) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm, ezt nem tudtam :R

Szerdán tudom kipróbálni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37616) attilav2 válasza tlac (#37614) üzenetére


attilav2
őstag

UsBToolBox-al csináltam a mappelést windows 11 alól. Csak az usb3-as pendriveot dugdostam végig minden portban. Először úgy generáltam a kextet hogy a nem használt portokat kivettem a listáról, a hátsó portok nem mentek, aztán újramappeltem és újrageneráltam úgy hogy nem vettem ki semelyik portot sem, minden működik, kivéve 1db előlapi usb3 portot, a másik előlapi usb3 működik(usb2 pendriveal is). Azt a portot ahol a bluetooth dongle van internal-ra állítottam, azóta működik rendesen a bluetooth ki/be kapcsolása(korábban elég sokszor a rendszerintegritás megsérülésére panaszkodott e műveletkor, utána csak oc nvram reset után lett újra használható a BT), shutdown előtt mindig kikapcsolom így nem villog éjszaka. Ewent EW1085R4 CSR BT stick. Van egy Asus USB BT400 stickem is, az akkor is világít ha kikapcsolom, átraktam a másik szobába levő gépbe, nem ott alszom így nem zavar éjszaka.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37617) tlac válasza attilav2 (#37616) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, win alatt elég az usb3-as pendrive is a felderítéshez, de máshol nem
úgy mappeld le, hogy a 15-be beleférjenek, ami nem fér bele és tudod nélkülözni, azt tiltsd le

shutdown előtt mindig kikapcsolom így nem villog éjszaka. Ewent EW1085R4 CSR BT stick. Van egy Asus USB BT400 stickem is, az akkor is világít ha kikapcsolom

ált. be lehet állítani, hogy a gép kikapcsolása az usb portokat is áramtalanítsa

(#37618) kleinguru válasza tlac (#37614) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos nem sikerült, próbáltam USB2 pendrive-ot is meg webkamerát is próbáltam.

Alternatíváim a windows telepítés?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37619) kleinguru válasza tlac (#37617) üzenetére


kleinguru
addikt

Kipróbáltam a windows-os verzióval, ami UTBMap.kext-et gyártot, amivel nem indult el a gép. Nem gondoltam volna, hogy az USB map ennyire nehéz.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37620) tlac válasza kleinguru (#37619) üzenetére


tlac
Topikgazda

az usbtoolbox.kext is kell mellé, az ott volt?

(#37621) attilav2 válasza kleinguru (#37619) üzenetére


attilav2
őstag

Igen, kell a generált kext mellé az usbtoolbox.kext először én is ezen a banánhéjon csúsztam el, de aztán sikerült megértenem az angol leírást és az usbtoolbox.kext-el együtt már jó lett.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37622) kleinguru válasza tlac (#37620) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem volt mellette. Azt honnan kellene beszereznem :F

attilav2: ez jó hír, akkor csak fog működni végre egyszer :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37623) tlac válasza kleinguru (#37622) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#37624) kleinguru válasza tlac (#37623) üzenetére


kleinguru
addikt

Működik végre :DDD

Hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37625) tlac válasza kleinguru (#37624) üzenetére


tlac
Topikgazda

webcam is megy?

(#37626) kleinguru válasza tlac (#37625) üzenetére


kleinguru
addikt

Megy, igen :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37627) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Gépcsere folyamatban, de rossz processzort küldtek, úgyhogy egyelőre csak az rx570 helyett beraktam a mostaniba gépbe az rx6600-at. Nagyon nem figyeltem, hogy mennyire támogatottak az újabb kártyák, meglepődtem, hogy igen. Egy boot arg és simán indult a macOS. :C

Intel-ről váltok amd-re (7700x), jött egy olcsó lehetőség a frissítésre. Nagyon nem jártam még utána, de úgy látom, hogy ha akarom, akkor ezzel is tudok még macOS-t telepíteni.
Valaki rakott már újabb amd-re esetleg? Eddig még csak Intel-es gépeim voltak, amd-vel semmi tapasztalatom. Érdemes próbákozni?

A régi gépem megy ki a garázsba/műhelybe, úgyhogy ott mindenképp marad még a macOS, benti gép meg lehet simán win lesz csak. Bár több, mint 10 év után fura lenne. :D

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37628) tlac válasza ThuG4LifE (#37627) üzenetére


tlac
Topikgazda

sok szerencsét, várjuk a beszámolót :)

(#37629) attilav2


attilav2
őstag

Hama KW-600T touchpades billzetet próbáltam ki Ventura alatt, működött ahogy kellett, egy kivétellel: a "bal egérgomb" nem ébresztette a monitort készenléti állapotból, ehhez vissza kellett dugnom az egeret. Billzet leütésre egyébként nem ébred a kijelző macos alatt, csak a bal egérgombbal tudom ébreszteni. A tapipados billzetet nem a fő gépemhez, amin a macos van, hanem a médialejátszó gépemhez vettem, azon csak win meg Linux van.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37630) kushwavez válasza attilav2 (#37629) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ez ilyen rendes bluetoothos, vagy dongles?
valami jó kis bluetoothosat keresek dongle nélkül, de csak gagyi cuccokat találok

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37631) attilav2 válasza kushwavez (#37630) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos nem bluetooth-os, saját dongle-ja van.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37632) ThuG4LifE válasza tlac (#37628) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Köszi! Összeállt a gép, egyelőre csak Win 11 van, remélem hosszú hétvégén lesz időm beleásni magam. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37633) gabber_79


gabber_79
csendes tag

Üdv srácok. Én is belevetem magam kicsit. Egy mac mini alternativa lesz a gép már megvan :) Remélem kevés szívás lesz vele. YT-on kicsit utánanéztem már elvileg sima ügynek kellene lennie. Monterey a cél.
https://support.hp.com/bg-en/document/c05371240
i5 7500 16gb ram intel hd 630
Majd referálok róla. Raktam bele egy nvme 500gb-os samsung 980-as ssd-t. Jó gyors lesz, álltalános felhasználásra tökéletes kis masina.

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37634) kleinguru válasza gabber_79 (#37633) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem volt triviális feltenni a 7500u laptopomra, de még a ventura is sikerült. Sok sikert :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37635) Senator


Senator
aktív tag

Choosing a Compatible NVMe SSD for your Ventura System Drive
[link]

(#37636) gabber_79 válasza kleinguru (#37634) üzenetére


gabber_79
csendes tag

Köszi, majd referálok róla :) Az első próbám elhasalt, utoljára még akkor hackintosh-oztam mikor még a ML volt. Azt éles rendszerként is használtam úgy 7-8 éve. Pár napon belül jelentkezem.

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37637) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Nekem pont fordítva kellene, egy régi iMac 5.1 -re Windows 7. Elindul a telepítő, de a partícióknál nem engedi tovább. "A Windows nem tudott új partíciót létrehozni vagy a meglévőn keresni." Látszik a meghajtó és érdekes módon törlni meg engedte a partíciókat így most a MacOS se indul. :(

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#37638) tlac válasza Truman (#37637) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor ez a te topikod inkább:
Apple asztali gépek

(#37639) attilav2


attilav2
őstag

Kipróbáltam a MacOS beépített írási funkciót Ventura-n egy dvd-vel. Sok mindent nem lehet beállítani, az írási sebességet szerencsére igen. UDF formátumban írta meg a lemezt így windows alatt is olvasható volt.

Egy gyors keresés után találtam a burn opensource íróprogramot, ebben se lehet állítani sok mindent, a sebességet, meg pár dolgot, fájlrendszert igen, de pl az UDF verzióját már nem. De legalább jelzi az üres lemez méretét és az írásra bedobált fájlok méretét is kiírja, így előre látjuk ha nem fér rá a lemezre. Tudtok a windowsos ImgBurn-hoz hasonló app-ot MacOS-re ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37640) Smiley válasza attilav2 (#37639) üzenetére


Smiley
őstag

Régen erre még a powerpc-s időszakban a Toast nevű cuccot használtuk. Nem tudom milyen lehet így 18 év fejlesztés után. Akkoriban ez egy nagyon fasza cucc volt.
https://www.roxio.com/en/products/toast/titanium/

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37641) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Na, a nehezén túl vagyok!

A pontos időt nem tudtam eddig beállítani, illetve a processzor nevét nem akarja átírni (mondjuk ez még annyira nem is zavar).
Ezeknek még utána kell járnom. Esetleg ötletek hozzá?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37642) attilav2 válasza Smiley (#37640) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos fizetős, nem költök rá, a macos egyébként csak hobbi. Végülis egyelőre jók az egyszerűbb íróprogramok, úgyis csak adat dvd-ket írok mostanában ahhoz elég a beépített finderes írás, és a burn app. Majd megírom win/linux alatt amihez komolyabb beállítások kellenek.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37643) attilav2 válasza ThuG4LifE (#37641) üzenetére


attilav2
őstag

Az OC EFI-t másold le, töröld belőle a sorozatszámot és tedd közzé, hátha más ryzeneseknek is hasznára válik.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37644) ThuG4LifE válasza attilav2 (#37643) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Gondoltam ra! Csak elobb fixalni akarom az idot, ha nem sikerul akkor kirakom igy.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37645) tlac válasza ThuG4LifE (#37644) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi a baj az idővel?

(#37646) ThuG4LifE válasza tlac (#37645) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem toltotte be a hely alapjan, csak US idozona volt. A helymeghatarozas nem megy valamiert.
Ezzel sikerult megoldani az ido beallitasat: sudo systemsetup -settimezone Europe/Budapest

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37647) tlac válasza ThuG4LifE (#37646) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt telepítésnél is ki kellett volna tudod választani, meg utólag is

(#37648) ThuG4LifE válasza tlac (#37647) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Telepitesnel se adta be az opciot, csak a regiot es nyelvet. Nem talalkoztam meg ilyennel,
nem is ertem. :F

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37649) gabber_79


gabber_79
csendes tag

Nálam en jelenleg nem tudok olyan beallitast a biosban csinálni hogy a bootig eljussak.
https://www.olarila.com/topic/6278-olarila-vanilla-images-macos-installer/ Monterey a cél leszedtem. Balenaval megcsináltam az usb installert utána EFI csere -Desktop KabyLake Download HERE erre hogy menjen biosban is szeritnem mindnet beállitottam de nagyon nem akarja. Pedig Van rá működő megoldás YT-on is.

Hátha tudtok valami okosságot.:
https://www.techsavers.hu/hp-elitedesk-800-g3-dm-core-i5-7500-34ghz8gb-ram256gb-ssd-pcie
Erről a gépről van szó. 500-as NVME ssdvel 16 GB rammal és 1 TB sata ssd-vel. A cél az NVME-re OSX sata 250gb -ja win a többi pedig exFAT közös tár.
Van tibbetek mit baszok el? :R
Legacy és secure boot offra van állitva.

[ Szerkesztve ]

"élj úgy mint nem akárki és halj meg úgy mint bárki"

(#37650) tlac válasza gabber_79 (#37649) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi a hiba konkrétan?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.