Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) tlac válasza Petyyyyy (#25999) üzenetére


tlac
Topikgazda

kezdésként virtuális gépen kezd el vele az ismerkedést, a legkevesebb gond azzal van
indulásként
tudom, hogy ez nem túl sok, de röviden nem tudom leírni (a topik összefoglaló meg elavult, idővel majd frissülni fog)

(#26002) Wiz Khalifa válasza tlac (#26001) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Virtuális gépben nem számít hogy milyen konfig? Szóval annyira nem lényeges a kérdésem hogy milyen a pontos konfig amire rakná?

Bocsi a dubláért. :W

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26003) Petyyyyy válasza Wiz Khalifa (#26000) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Arra azért nem tenném fel első körben. :)

HP ProDesk 600G1 TWR - i3-4130, 8GB DDR3, nVidia GT630 és a rendszernek egy 500GB SATA vinyót találtam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26004) tlac válasza Wiz Khalifa (#26002) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem igazán
intel oldalon annyi a feltétel, hogy támogassa a vt-d-t (amivel többnyire nem szokott gond lenni), a többi mindegy
amd-nél már trükközni kell, nincs vele tapasztatalom

(#26005) Wiz Khalifa válasza Petyyyyy (#26003) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam egy i3-4130T tökéletesen ment OS X Mavericks alatt szóval az i3-4130-nak nem gond. :)

A VGA is tudtommal jó (azaz támogatott).

De egyébként ha El Capitan-t akarsz azt mindenképp az AppStore-ból tudod leszedni amit tlac is írt vagyis linkelt.

(#26004) tlac:
Én az olyanokra gondoltam amúgy mint audio, lan, stb... :)

Amúgy én egy FX8320-ra régebben gond nélkül feltettem a Mavericks-t. De a legjobb az volt mikor egy Intel Q6600-as gépre raktam fel majd a HDD átkerült az AMD-s gépbe és ment tökéletesen az Intel-re rakott rendszer. :Y

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26006) tlac válasza Wiz Khalifa (#26005) üzenetére


tlac
Topikgazda

Én az olyanokra gondoltam amúgy mint audio, lan, stb...

mind virtuális lesz, tökmindegy, hogy valójában mik vannak a gépben

(#26007) Chal válasza Wiz Khalifa (#26005) üzenetére


Chal
addikt

A virtualizáció lényege hogy hw független, tehát igen, teljesen mindegy milyen gép van alatta.

A VT-d CPU feature is csak a hypervisornak (virtualbox, vmware, akármi) kell.

(#26008) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszönöm az eddigieket. Az osztalyvezetőm használ Macet. Megoldható hogy csak letöltse és ne kelljen telepíteni a saját gépére, ugye?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26009) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

tlac, Chal:
Ezt nem tudtam. Bár logikus. :DDD Köszi az infót. :R

Smoke some weed nigga!

(#26010) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Srácok!
Lenne egy Alienware m18x amire hacklit kéne hegeszteni. Hogy fogjak hozzá? Egyáltalán meg lehet oldani hogy 100% ban támogasson mindent? A gépben egy 980M és valami mobil quadro lenne, illetve egy intel 4930XM proci. Érdemes a telepítéssel szívi vagy egyszrűbb lenne virtuális gépen futtatni az OSX szet?
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26011) Chal


Chal
addikt

Továbbra is remekül működik minden, már csak apróságok vannak hátra. Pl. jó lenne egy mikrofon, de olyan ami nem headsetes, tehát mondjuk "asztali". Az iMac beépített mikrofonja remekül tette a dolgát, a hangminőséget mindig dicsérte a hívott fél ha rákérdeztem. Erre kéne valami alternatíva, talán monitorra csiptethető lenne jó. Nem mondom hogy nem számít a pénz, de nem gond ha nem olcsó kacat, ha hasonló minőséget tud produkálni :)

Tapasztalati úton szerzett ajánlásokat várok elsősorban, előre is köszi! :)

(Webcamel egybeépített nem jöhet szóba.)

(#26012) tlac válasza Chal (#26011) üzenetére


tlac
Topikgazda

akármelyik analóg működni fog:
Mikrofon topic

(#26013) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Visszatértem!

El Capitan dmg letöltve egy Mac-en. Most már csak abban kérném segítségetek, hogy hogyan kell elkészíteni az USB telepítőt PC-re?
Túrom közben a Youtube-ot, de eddig csak használhatatlan videókat találtam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26014) Chal válasza tlac (#26012) üzenetére


Chal
addikt

Ja, azt gondoltam, nem is OSX relevancia miatt kérdeztem, hanem a minőségi paraméterek miatt. De akkor átnézek a mikrofonos topicba, köszi :)

(#26015) Pety99 válasza Petyyyyy (#26013) üzenetére


Pety99
csendes tag

Helló

Én eszerint csináltam és sikerült feltelepíteni.
A 10.11 beta 5 változatát használtam alapul majd telepítés után lefrissült beta 6-ra .
Még csak annyit, asztali gépre lett telepítve nem laptopra !

http://www.insanelymac.com/forum/topic/307003-clover-os-x-el-capitan-usb/

(#26016) Petyyyyy válasza Pety99 (#26015) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi szépen! :R

Idő közben sikerült ugyanezt megtalálnom. :) Esetemben is asztalira lesz telepítve - ha egyszer elkészül az USB.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26017) Wiz Khalifa válasza tlac (#26012) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem miért nem megy akkor?

Trust Starz

Smoke some weed nigga!

(#26018) hszilard666 válasza hszilard666 (#26010) üzenetére


hszilard666
veterán

Számván kúd hel pí? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26019) tlac válasza Wiz Khalifa (#26017) üzenetére


tlac
Topikgazda

valószínűleg nincs jól beállítva a hangcucc csatornakiosztása

(#26020) Wiz Khalifa válasza tlac (#26019) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amit én tudtam állítgattam de nem volt sose jó. :(

De majd akkor ha fel lesz újra téve a rendszer és nem tudom beállítani akkor jövök ide segítségért. :)

Smoke some weed nigga!

(#26021) tlac válasza Wiz Khalifa (#26020) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt mélyebben kell állítgatni

esetleg itt nézz körbe

google kulcsszavak: alc898 osx86

sajnos nem olyan triviális megcsinálni, és többféle megoldás is létezik rá az igényektől függően (hány pont 1, front panelt használsz-e, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#26022) Wiz Khalifa válasza tlac (#26021) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A gáz az hogy ennyire "mélyen" nem értek az OS X-hez még.

Amúgy használok előlapit. Vagyis használtam míg az OS X fenn volt. De most nincs HDD neki így nincs fent.

Smoke some weed nigga!

(#26023) tlac válasza hszilard666 (#26010) üzenetére


tlac
Topikgazda

A gépben egy 980M és valami mobil quadro lenne

a két grafikus chip együtt szerintem nem sok jót jelent

(#26024) hszilard666 válasza tlac (#26023) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen valszeg nem fogja szeretni, de kipróbálom majd virtuális géppel, hátha meghajtja őket.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#26025) Chal


Chal
addikt

Na, közben bekerült a szörnybe a gtx 970 is, ez alapján jártam el:

1. Clean install of Yosemite with Clover, without the video card.
2. Add nv_disable=1 in boot args
3. Connect the card
4. Reboot
4. Install the latest NVIDIA Web Drivers
5. Remove nv_disable=1, add nvda_drv=1
6. Reboot, but don't connect your screen to the video card yet.
7. Go into the bios and disable IGFX, select PCIe 1st slot as the first selection. This will enable the bios to be displayed on your main screen connected to the video card. Now you can connect your screen to the video card.
8. Boot into OSX, this will now be even faster than before

( Direkt linkek nvidia osx driverekhez:
http://www.macvidcards.com/which-driver-should-i-install-for-my-new-gpu.html )

Az 1-es pontot persze kihagytam, de az mindegy is.

Két furcsaság van:

1. Ha injekt nvidia opcióval nyomom a clovert, akkor rommá fagy minden a login képernyőnél, illetve csíkos lesz a kép. Eddig a HD4600 IGP esetén használtam injektet, ott nem volt ilyen. Ha kikapcsolom az injekt opciót, akkor bebootol rendben. Ez így normális, tuti hogy nincs szükség az injektre?

2. Nvidia web driver látja a kártyát jól, de folyton OSX default gfx driver módot ír. Kézzel át tudom kapcsolni Nvidia Web Driverre, de látszólag nem történik semmi. Ha pedig vissza akarnék váltani OSX driverre, akkor rebootot kér. Lehet, hogy eleve az NV driver van betöltve, csak rosszul mutatja?

Persze elkezdhetnék futtatni benchmarkokat meg játékokat, csak nem tudok mihez viszonyítani, szóval gondoltam inkább első körben kérdezek :)

Ja, system profiler releváns része így néz ki:

https://www.dropbox.com/s/wuy7wjj9g7noq1o/Screenshot%202015-09-10%2023.41.32.png?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#26026) Smiley válasza Chal (#26025) üzenetére


Smiley
őstag

700 szeria felett nem kell inject csak a webdriver
A 2.-al nem kell foglalkozni, szarul jelzi ki, en meg nem lattam olyan hacklit ahol rendesen mukodott volna, de a "kextstat |grep nvidia" parancsal le tudod ellenorizni melyik driver van betoltve, amugy szerintem a gyari driver-el nem is menne.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26027) al-ma


al-ma
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak olvastam a bejegyzéseket, ami alapján sikeresen feltelepítettem az asztali PC-re és a Laptopra is a Yosemite Hackintosht. A telepítő USB-t Unibeast-tel készítettem, majd Multibeast-tel a drivereket raktam fel a rendszerre.
A kérdésem, mennyire használható elsődleges rendszernek biztonság szempontjából egy Hackintosh a fenti telepítéssel.
:)) Köszönöm a segítségeteket.

(#26028) Chal válasza Smiley (#26026) üzenetére


Chal
addikt

Remek, köszi, este megnézem :)

(#26029) tatomi92 válasza al-ma (#26027) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Szerintem teljes mértékben. :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#26030) Chal válasza al-ma (#26027) üzenetére


Chal
addikt

Majdnem ugyanannyira mint egy nem hackintosh.

Azért csak majdnem, mert itt kerül be néhány kext pluszban, amikben ugye lehet bármi. De egyrészt ezek többnyire opensource dolgok, szóval látszana könnyen ha valamit beletesznek aminek nem lenne ott a helye. Másrészt ez a pár kext apróság ahhoz a veszélyhez képest, amit a tonnaszámra telepített appok hordozhatnak, azokat meg fel lehet telepíteni mac-re is, meg hackintoshra is.

(#26031) Chal


Chal
addikt

Na, csak belefutottam egy szopásba így a végleges vassal:

A gtx 970 bepakolása után látszólag minden rendben ment (Smiley: tényleg a webdriverrel megy akkor is amikor OSX default drivert ír, és nagyon frankón hasít játékok meg benchmarkok alatt :) ). Aztán reggel jött a meglepetés mikor sleepből ébreszteni próbáltam: nincs hang. Próbáltam sok mindent, találtam rengeteg panaszt hasonló problémára, de azoknál roppant macerás a megoldás (Xcode-al kell lefordítani valami kextet, ráadásul DSDT patchelés is szóba kerül), és minden esetben statikusan nem működik a dolog ezen usereknél, már az első sleep/wake alakalom után, diszkrét vga kártya nélkül sem. Nálam viszont teljesen oké volt a dolog, egészen addig, amíg nem tettem be a gtx970-et.

Arra is gondoltam, hogy talán a kártya hdmi audio megoldása kavar be valamit, de ilyen irányba keresgélve meg azt találtam, hogy azt eleve nem kis szívás működésre bírni, szóval szinte biztos, hogy nem tud róla semmit az OSX, csak akkor, ha igen sokat tesz érte az ember.

Amúgy az alaplapon levő hangchip ALC892, és az on-the-fly-os "audio_cloverALC-110_v1.0e.command" scriptes megoldással patchelem hozzá az AppleHDA.kext-et.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26032) rooney8 válasza Chal (#26031) üzenetére


rooney8
aktív tag

én a multibeast-ből szedtem ki a voodoohda.pkg csomagot és futtattam le. azért így külön, mert nem volt szükségem multibestnek a többi szarságára, de anélkül meg nem engedte telepíteni a voodoo-t:D

egyébként itt van egy jó kis összefoglaló alc-re. nekem jó lett a voodoohda-val is, de ha nem megy, akkor majd vethetsz egy pillantást a linkre is.

[ Szerkesztve ]

(#26033) tlac válasza Chal (#26030) üzenetére


tlac
Topikgazda

pont, hogy az említett multibeast meg unibeast nem opensource, insanelymac-ről ki is van tiltva

[ Szerkesztve ]

(#26034) Chal válasza tlac (#26033) üzenetére


Chal
addikt

Ja, de én Cloverre gondoltam :)

(#26035) Chal válasza rooney8 (#26032) üzenetére


Chal
addikt

Megy az Yosemitevel is? Megnézem..

(#26036) tlac válasza Chal (#26034) üzenetére


tlac
Topikgazda

hiába ha nem arról beszélt :)

(#26037) al-ma válasza tlac (#26033) üzenetére


al-ma
csendes tag

Ezek szerint nem lehet tudni , hogy teljesen biztonságos-e a Multibeast és Unibeast.
A Clover + kext telepítéssel nem boldogultam, ezért használtam tonymacx86-os programot.

A biztonság a személyes adatok, fájlok, bank miatt fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26038) Chal válasza al-ma (#26037) üzenetére


Chal
addikt

Akkor javaslom a Clovert, eleve sokkal tisztább és jobb megoldás. Nem mondom hogy én megnéztem a forrását, ennél fontosabb dolgokra sincs időm. De az embernek valahol meg kell húznia a határt, és nekem az még belefér, hogy kint van közszemlén a kód, rengeteg ember nézi, módosítja. Nagy esélyét látom hogy már rég sipákolás lett volna belőle ha valami sárkányság van benne.

Pontosan mivel nem boldogultál?

[ Szerkesztve ]

(#26039) tlac válasza Chal (#26038) üzenetére


tlac
Topikgazda

hackintosh-nak közel nincs akkor közössége, mint egy Linux-nak, és még az utóbbinál is hiába van ott a kód, van, hogy évekkel később derül ki, hogy nem volt elég biztonságos épp az adott program

(#26037) al-ma

A biztonság a személyes adatok, fájlok, bank miatt fontos lenne.

én a banki dolgokat mindig Linux alatt intézem

(#26040) Chal válasza tlac (#26039) üzenetére


Chal
addikt

Pontosítsunk akkor, hogy ki mire gondol, mert elbeszélünk egymás mellett :)

Szóval az hogy bugos a kód, és ezáltal támadható, a egy dolog. Ez egy OSX bootloader esetén szerintem érdektelen, hiszen ha már a rendszeren van egy trójai, malware, vírus, akármi, akkor miért akarná csesztetni az EFI partíción a Clovert? Túl bonyolult. Amúgy is azt csinál amit akar, nem fog ezzel szórakozni. Bár biztos remek proof on concept bemútatókat lehetne tartani Clover-el beinjektált kext-ekről, amiket validnak mond az OSX, de közben pl backdoor van bennük :)

Na szóval, én arra gondoltam hogy a Cloverben (vélhetően!) NINCS gyárilag se backdoor, se trójai. Ami persze nem biztos, de az hogy opensource, meg hogy rengetegen piszkálják és nézik a kódot már nekem belül van azon a határon, hogy használni merjem. Persze ez a határ lehet máshol mindenkinél, én vállalhatónak tartom még bőven a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#26041) tlac válasza Chal (#26040) üzenetére


tlac
Topikgazda

pont arról beszélek, hogy nem nézik rengetegen a kódot Linuxon se, hackintosh-on meg főleg nem

Bár biztos remek proof on concept bemútatókat lehetne tartani Clover-el beinjektált kext-ekről, amiket validnak mond az OSX, de közben pl backdoor van bennük

tudtommal eleve dev módba kell kapcsolni az osx-et, hogy elfogadjon akármilyen kext-et, szóval az osx semmit nem validál rajta

és itt nem is kell semmilyen sérülékenység, önként és dalolva telepítesz bármilyen kext-et, amire azt mondják, hogy működni fog vele pl. a hangkártyád

egyébként most itt elméleti dolgokról beszélünk, és bízok benne, hogy egyébként nem szokás kártékony kódot is pakolni a hackintosh-os cuccokba

(#26042) Chal válasza tlac (#26041) üzenetére


Chal
addikt

Persze, igazad van, csak arra reflektáltam, hogy egyáltalán nem mindegy hogy bugos a kód, vagy hogy "gyárilag" van benne backdoor. Ez utóbbit azért sokkal könnyebben észre szokták venni a contributorok, mert nem egy hiba, hanem egy szándékos "plusz funkció" van benne. A példának felhozott Linuxban sem volt soha ilyen jellegű dolog.

Én egyébként csak opensource kextet használok, van kemény 3db, mindegyiket több ezren használják, githubon 40+ forkjuk van darabonként. Ráadásul ezek nagyon pici kódok, nehéz elképzelni hogy nem tűnik fel valakinek, aki forkolja, átírja, hozzátesz, stb.. (és sok ilyen ember van). Persze ettől még lehet. Erre mondtam hogy ez így nekem még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#26043) al-ma


al-ma
csendes tag

Szisztok!

Köszönöm a segítségeteket. Így azért tisztább a kép egy átlagos felhasználónak Hackinthos telepítésnél.
Természtesen nem bug-ra gondoltam, mert az minden op.rendszeren lehet. Linux, Win, Osx. és programjaik. :F

(#26044) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Kiírtam a Niresh Yosemite-t usb-re, viszont nem tudok róla boot-olni, mert nem látja a gép... Van valami megoldás, hogy tudjak róla indítani, vagy én rontok el valamit? Jól lett kiírva, mert a TransMac-en látom a file rendszert!

[ Szerkesztve ]

(#26045) rooney8 válasza Chal (#26035) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen, nálam megy rendesen.

(#26046) Chal válasza rooney8 (#26045) üzenetére


Chal
addikt

Bocs, közben el is felejtettem ezt a szálat, köszi a választ. Kérdeznék még mielőtt nekiállok vele bajlódni: neked is Nvidia 9xx kártyád van, ami miatt nem megy sleep után a hang? Mert amíg nem tettem be a kártyát, addig nálam is tökéletes volt.

(#26047) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Egyik ismim kérdi.

Melyik a legesleg Low-Buget VGA amin a Macericks elfut? GT210 1GB-os? N210 1GB-ossal nem ment...

10k van rá. Használt is jöhet.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26048) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#26047) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amit kifelejtettem.

Lehetőleg mókolás nélkül menjen. Illetve a Geforce N210 1GB amivel próbáltuk GraphicsEnabler=Yes-val van alaból beállítva. És ahogy az alma logónál betölt elmegy a kép és a monitor inaktív lesz.

GraphicsEnabler=No

És az npcs vagy mivel ami 0x2000 és 0x3000 azzal sem ment.

Smoke some weed nigga!

(#26049) Smiley válasza Wiz Khalifa (#26047) üzenetére


Smiley
őstag

Megy 210-el is de csak digitalis(DVI/HDMI) monitorral.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#26050) Wiz Khalifa válasza Smiley (#26049) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És VGA kábeles monitorral DVI-ra átalakítva? :D

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.