Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) odessa32 válasza ko9 (#7996) üzenetére


odessa32
tag

És ez mikor jön ki??? :D
Bocs már látom korábban válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8002) Máté94 válasza ko9 (#8000) üzenetére


Máté94
addikt

Ja... nem néztem meg. :D
Félek, hogy elrontana valamit, bár ki tudja. :)
Lion-hoz kell majd vajon? :DDD

(#8003) odessa32 válasza ko9 (#7998) üzenetére


odessa32
tag

Szia. Elinditottam a snow leot. Szerinem egy kicsit maradnék ennél. Hogy lehetne rendbe rakni, hogy ne bootlemezzel meg -v -x el kelljen inditani???

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8004) Máté94 válasza odessa32 (#8003) üzenetére


Máté94
addikt

Mondjuk felraksz egy bootloader-t? :DDD

(#8005) Clemi


Clemi
veterán

Nos ko9 fórumtárs által készített leírás alapján elkészítettem a Leopard telepítőt, korrekten fel is ment a rendszer, egyszer hibátlanul ujraindult, engedte, hogy használatba vegyem a rendszert, csak éppen a telepítés utáni lépéseket nem tudtam befejezni, mivel a DSDT Auto-Patcher-t nem tudtam lefuttatni mert az Java-t keres amit a netről akar frissíteni, de sajnos a rendszer ezen állapotában még nincs internet elérés, vagyis nem működik az alaplapi hálókártya.
A telefonom bluetooth kapcsolatával ugyan kijutottam a netre, de az jött vissza válaszként, hogy nem találta a keresett fájlt, és próbáljam meg később. Ezután próbáltam egy ujraindítást, hátha mégis .... de csak ezt kaptam válaszul:

Természetesen még a videokártya sem működik, legalábbis az NVdia mert csak 1024x768-as felbontás van. Szerintem nem vagyok messze a céltól, csak éppen lövésem nincs merre tovább.

(#8006) Nova96


Nova96
őstag

Mivel írták hogy nem lehet rátenni a gépre,akkor van mac os x téma xp-re?(Amit ha megunnók letörölhetek?

(#8007) rooney8 válasza Nova96 (#8006) üzenetére


rooney8
aktív tag

ki mondta azt a botorságot, hogy nem lehet felrakni pc-re?

(#8008) Máté94 válasza rooney8 (#8007) üzenetére


Máté94
addikt

Az ővére nem lehet. ;)

(#8009) Máté94 válasza Clemi (#8005) üzenetére


Máté94
addikt

Ezért kellett volna Win-en még kiszedni a dsdt fájlt, vagy pendrive-ra rárakni a JRE Mac-es verzióját. Nem tudom van e... :D

(#8010) rooney8 válasza Máté94 (#8008) üzenetére


rooney8
aktív tag

ja az más :B
am miért milyen gépe van? :D

(#8011) Máté94 válasza rooney8 (#8010) üzenetére


Máté94
addikt

Olvass vissza, szerintem megtalálod. :D
Egyébként te, hogy haladsz?

(#8012) rooney8 válasza Máté94 (#8011) üzenetére


rooney8
aktív tag

most nincs kedvem :DD
hnapra el lett halasztva a chip, mert elfelejtette elhozni a forma :D

(#8013) Clemi válasza Máté94 (#8009) üzenetére


Clemi
veterán

Van JRE Mac-es verzióm, csak éppen nem engedi telepíteni, merthogy azt mondja régebbi verzióhoz való

(#8014) madgie válasza ko9 (#7987) üzenetére


madgie
titán

Nyolcas pontnál elakadtam, 10.6-ra nem akar feltelepülni a Lion, hiába cseréltem le at osinstall.mpkg-t :(

Lehet megpróbálok egy 10.6.7-et, vagy 10.6.6-ot ráengedni, hátha azoktól nem fagy szét...

(#8015) odessa32


odessa32
tag

Most lehet hülyének fogtok nézni de nem találom a dvd meghajtomat osx alatt.
Hogy lehet egy dvd-t futtatni??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8016) ko9 válasza Clemi (#8013) üzenetére


ko9
addikt

2 változata van a DSDT AutoPatchernek, egy .app-os Macre, és egy Javas Win/Linuxra. Mac-re a .app-osat használd.

A KP-re: Ezt a .kext-et rakd bele a /Extra mappádba, és futtasd le a Kext Utility-t.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8017) ko9 válasza odessa32 (#8015) üzenetére


ko9
addikt

Beraksz egy lemezt, és kirakja az Asztalra.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8018) Clemi válasza ko9 (#8016) üzenetére


Clemi
veterán

2 változata van a DSDT AutoPatchernek, egy .app-os Macre, és egy Javas Win/Linuxra. Mac-re a .app-osat használd.

Az a gáz, hogy ami lejön az egy zip fájl, és windows alól nem tudom kicsomagolni valamiért, hogy egy könyvtárban legyen. Amúgy ha a virtual OSX alól sikerül kicsomagolni, akkor melyik fájlt indítsam? Merthogy a telepített OS alatt bele tudtam nézni, de bármire kattintottam, akkor is kereste a Java-t

A .kext-et a telepített rendszer extra mappájába tegyem be?

(#8019) odessa32 válasza ko9 (#8017) üzenetére


odessa32
tag

De nem, nálam nem.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8020) ko9 válasza Clemi (#8018) üzenetére


ko9
addikt

Igen, a Lion /Extra/Extensions mappába, kell lennie ilyennek. Utánna Kext Utility-t lefuttatni ne felejtsd el!
Ez nem indul el Macen??

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8021) ko9 válasza odessa32 (#8019) üzenetére


ko9
addikt

Jobb fennt Alma jelre katt, ott About this Mac, majd More Info és ott a Disc Burning vagy ATA mellett van valami?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8022) ko9 válasza madgie (#8014) üzenetére


ko9
addikt

Ne is rá akard telepíteni, azt a partíciót leformázhatod :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8023) odessa32 válasza ko9 (#8021) üzenetére


odessa32
tag

No disc burning device was found. If the device is external, make sure it’s connected and turned on. A disc burning melett.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8024) ko9 válasza odessa32 (#8023) üzenetére


ko9
addikt

ATA mellett?
SATA vagy ATA a DVDolvasód?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8025) Clemi válasza ko9 (#8020) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, a Lion /Extra/Extensions mappába, kell lennie ilyennek. Utánna Kext Utility-t lefuttatni ne felejtsd el!
Ez nem indul el Macen??

Az a gáz, hogy már nem tudom elindítani a telepített rendszert. Mint írtam, csak egyszer indul el mindíg, ami az első ujraindítás, és a rendszer beállítása. Utána az autopatcher résznél nem tudok továbblépni, és igen direkt a MAC verziót próbáltam de nem indul el, az is Java-t keres. Bár lehet hogy rossz fájlnévre kattintok.
Ha a windows alatt akarom kicsomagolni egy könyvtárba a zip fájlt, akkor hibaüzenettel megáll :(
Egyébként nézz bele légyszi a csomagba, szerinted mit indítsak el, illetve melyik fájlra kattinsak, ha megnyitom a fájlt? Egyébként a WMVare-re telepített Lion-al meg sem tudom nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#8026) ko9 válasza Clemi (#8025) üzenetére


ko9
addikt

-v -x bootflagekkel se?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8027) Clemi válasza ko9 (#8026) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, azt már próbáltam, belinkeltem a privibe a képet amit indításkor kapok.

(#8028) odessa32 válasza ko9 (#8024) üzenetére


odessa32
tag

SATA az iro. ATA mellett :This computer doesn't contain any ATA devices. If you installed ATA devices, make sure they're connected and powered on.

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8029) Nova96 válasza Máté94 (#8011) üzenetére


Nova96
őstag

Franc:D rooney8-nak ment volna :DDD [Tessék]

[ Szerkesztve ]

(#8030) ko9 válasza Clemi (#8027) üzenetére


ko9
addikt

Akkor sajna fel kell raknod mégegyszer...
Amikor elindul, akkor másold be a Kextet amit fentebb linkeltem, és futtasd le ezt.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8031) Clemi válasza ko9 (#8030) üzenetére


Clemi
veterán

Akkor sajna fel kell raknod mégegyszer...
Amikor elindul, akkor másold be a Kextet amit fentebb linkeltem, és futtasd le ezt.

Rendben, feltolom mégegyszer, kész van 25 perc alatt. De mi lesz a DSDT Autopatcher-el? Az nem kell így már?

(#8032) ko9 válasza Clemi (#8031) üzenetére


ko9
addikt

Windows alatt se indul el a Javas?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8033) odessa32 válasza ko9 (#8024) üzenetére


odessa32
tag

Akkor a forumon. :D
Azt hiszem ott rontottam el a telepitést, hogy 10.6.8 után de a multibest elött hagytam ujraindulni a gépet. Ha most ibootal ujra kezdem a telepitést leformázom a winyot az jo???
Én a softwer update- vel raktam fel a 10.6.8 at. Nem ugy kellene?? Meg ég azt szeretném kérdezni multibestben mit válasszak ki az én alaplapomhoz??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8034) Clemi válasza ko9 (#8032) üzenetére


Clemi
veterán

De, a WmVare alól elindul és le is szedi a Java frissítést ami kell neki. Már csak az a kérdés hogy lehetne ebből kiszedni azt a letöltött Java appletet

(#8035) ko9 válasza Clemi (#8034) üzenetére


ko9
addikt

Windows alatt le tudod futtatni? Na mindegy, nem húzgálom tovább ez felrakja a Javat elvileg Mac 10.7-re, 64-bitest válaszd. Azért elvileg, mert sose próbáltam. Amúgy ha Windows alatt lefuttatod, ugyanazt a fjlt készíti el, ami kell Machez.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8036) ko9 válasza odessa32 (#8033) üzenetére


ko9
addikt

NE Software Update-tel rakd fel, mert az a SMBIOS infói alapján szükséges dolgokat rakja fel, és az nem mindig jó.
Az meg írtam, hogy NE indítsd újra, mert akkor felrak egy jópár dolgot, amit restart előtt lecserél a MultiBeast.
Persze, rakd újra, formázd le, úgy kell :P
Mindjárt nézem mi kell az alaplapodhoz.Ugye ilyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8037) rooney8 válasza Nova96 (#8029) üzenetére


rooney8
aktív tag

ja igen már emlékszem :D

(#8038) odessa32 válasza ko9 (#8036) üzenetére


odessa32
tag

Ha ne Software Update-tel akkor mivel???
Ill hol találom??
Tudom, közben rájöttem, hogy nem szabadott volna.
Igen olyan. Meg nvidia 8500gt

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8039) ko9


ko9
addikt

Ezt is devárom! :Y :C :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8040) ko9 válasza odessa32 (#8038) üzenetére


ko9
addikt

Csekkold :P
Ma jött ki új MultiBeast, mindenki szedje le, akinek kell.

Szerk.: TonyMac fórumán hibás a link ez a jó.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8041) odessa32 válasza ko9 (#8040) üzenetére


odessa32
tag

Na ezt nem vettem észre.
:(

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#8042) ko9 válasza odessa32 (#8041) üzenetére


ko9
addikt



Ez így szerintem jó lesz :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8043) Clemi


Clemi
veterán

ko9 Istenkirály vagy! Indul, és fut a Leopard..... De sajna nincs hálózat (bluetooth lenne) és nem látja a rendszer az integrált hálókártyám (Intel (R) 82597V Gigabit Lan), így nem megy szoftver frissítés továbbra sem, és az Nvidia kártyám se akar így beindulni.
Amit az Nvidia-tól leszedtem legfrissebb OS X drivert arra sajna azt jelenti a program, hogy inkompatibilis, így csak 1024x768-as felvontás van.
Remélem tudsz nekem segíteni még a hálókártyát életre kelteni, nem is beszélve az Nvidia-ról.

A lényeg, hogy meg a rendszer, de ma már nem tudok vele többet foglalkozni, és azt hiszem talán holnap estefelé, vagy ha nem, akkor csütörtök egész nap lesz, mikor Leopardozni tudok.

(#8044) ko9 válasza Clemi (#8043) üzenetére


ko9
addikt

Addig keresek neked valamit, mindkettőre. Gratulálok elsőre is :R
Ja és nem Leopard, hanem Lion ;)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8045) Clemi válasza ko9 (#8044) üzenetére


Clemi
veterán

Igen LION ! Nagyon állat rendszernek nézem már így elsőre is :) Várom az ötleteket, és a tennivalókat, de lehet a privátba is, hogy könnyebben megtaláljam a sok hsz között :)

(#8046) madgie válasza ko9 (#8022) üzenetére


madgie
titán

Ha meg pendriveról bootolok, akkor can't find mach_kernel

(#8047) ko9 válasza madgie (#8046) üzenetére


ko9
addikt

Ez azért van mert nem raktad fel rá a Extra_Lion_DP4-et :K Vagy rossz helyre. Leírásban a 7. pontot nézd át :K

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8048) Máté94 válasza ko9 (#8042) üzenetére


Máté94
addikt

EasyBeast install vagy Userdsdt-t azért választani kellene, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#8049) ko9 válasza Máté94 (#8048) üzenetére


ko9
addikt

Nem. Az EasyBeast meg az UserDSDT egy-egy olyan lehetőség ami egy "kext-csomagot" rak fel, ergo 3 lehetőséged van.
1.: EasyBeast - DSDT nélküli alap kextek, ehhez neked csak hálókártya ás hangkártyakext kell pluszba.
2.: UserDSDT - DSDT-t behelyező, és hozzávaló kexteek, ehhez is csak hálókártya és hangkártyakextet kell választanod.
3.: Teljesen egyedi összeállítás - Itt legjobb tudásod szerint te válogatod össze a dolgokat, csak azokat rakja fel, amiket kijelölsz.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8050) Máté94 válasza ko9 (#8049) üzenetére


Máté94
addikt

Ja, jó. :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.