Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) RaZroX válasza r3dsnake (#35000) üzenetére


RaZroX
addikt

Általában magyarok :))

This is the way

(#35002) Smiley válasza kushwavez (#34997) üzenetére


Smiley
őstag

Zsenialis... es meg tolem kerdezik meg, hogy miert angolul hasznalok ugy kb mindent. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35003) trialboj válasza RaZroX (#35001) üzenetére


trialboj
őstag

Vannak itt felhasználók akik adobe termékeket használnak, esetleg pont premiere-t mac-en, úgy hogy előtte windowsban kínlódtak vele?
Tényleg igaz, hogy az adobe elsősorban a mac-re tervezi/optimalizálja a szoftvereit, és a windowsosok csak egy abból levezetett/átalakított, a lényeg hogy összecsapottabb, nem annyira letisztult programot kapnak?
Még sosem használtam mac-et, de napi szinten szívok az instabil premiere-el, és kíváncsi vagyok, hogy mac-en is hasonló lenne a helyzet, vagy tényleg csak az örö' és a bódottá, vár mindenkire aki átvált almára.

A magyar szoftverekről

Azoknál még megértem akik tényleg nem tudnak angolul, és már lusták/idősebbek, hogy megtanuljanak, de mindenki másnak, alap kellene legyen hogy ha ismeri az angol nyelvet akkor úgy használja a szoftvereket.

Kiskoromban nagy nehezen sikerült szerezzek egy magyar win-t, de nem tudtam feltelepíteni egyedül, áthívtam a nagybátyámat hogy segítsen, és úgy leteremtett hogy ma is emlékszem rá. Azt mondta annyit mindenkinek illik tudni angolul, hogy elboldoguljon a windowsban, illetve ha hibakódot dob bármelyik program, sokkal valószínűbb hogy találsz rá megoldás ha angolul van. Felőlem mindenki úgy használja ahogy akarja, de 2020ban, szerintem nem nagy elvárás valakitől, hogy megértsen pár alap kifejezést amit a legtöbb népszerű program használ.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35004) RaZroX válasza trialboj (#35003) üzenetére


RaZroX
addikt

Windows alatt nem használtam gyakran Adobe programokat csak a PS-t. A premiere-t csak 1-2 kivétel esetével van értelme használni Macen, mert ott a Final Cut Pro ami kenterbe veri kb mindenben. Adobe AE-vel nem rég kezdtem el foglalkozni, de Windowsom nincs szóval nem tudok mihez hasonlítani.

Sokszor célszerűbb angol nyelven használni programokat, én pl a tutorialok miatt nem használok magyar photoshopot. Egyébként globálisan nézve is több sikerrel talál meg az ember mindent angolul google-ben, mint magyarul. Nyilván ha magyar témára keres rá akkor más a helyzet. Ugyanakkor nem tartom ezt annyira fontosnak, hogy ne használjam ezért a saját anyanyelvem virtuális környezetben. Én örülök neki, hogy van magyar opció, szeretem is ezt a nyelvet (többségében). Amikor szükséges akkor persze ott az angol nyelv. Attól, hogy manapság a fordítás abból áll, hogy menjen át google translaten azt lesz amilyen lesz, az a fordítók lustasága.

This is the way

(#35005) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

nekem is egyébként minden appom angol és jobban is szeretem ha angol, a system azért magyar mert telepítéskor automatikusan arra állította be a wifi, helymeghatározás stb. miatt, viszont engem annyira nem érdekel megmondom őszintén. szerintem ha hirtelen magától angolra váltana észre sem venném mert megszoktam mindkettő nyelven. :)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35006) r3dsnake válasza RaZroX (#35001) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Aki egy kicsit igényes, szerintem nem.

(#35007) RaZroX


RaZroX
addikt

A CleanMyMac mennyire ajánlott vírusvédelemre ? Nem vagyok egy vírus szakértő, de valami alapvető védelem azért csak kéne. Ez most fent van de csak a free.
Ha ez nem annyira ajánlott akkor mit érdemes helyette ?

This is the way

(#35008) general


general
addikt

Wow, ez a kis gép nagyon ott van, Mac Mini killer. Szerintetek felmenne rá egy Mojave? :DD
Adata mini gép

(#35009) kushwavez válasza general (#35008) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

manapság már mindenre IS fel lehet rakni a macOS-t, valszeg simán felmenne.

@RaZroX: szerintem teljesen felesleges. csak foglalni fogja a memóriádat, meg használni a procidat ezzel lassítva a géped. Mojave óta telinyomja az OS az arcodat biztonsági hülyeségekkel gátolva az app szabadságát, neked kell mindent engedélyezni (pl. hozzáférést lemezekhez/mappákhoz, sőt tűzfallal a netet is el tudod venni az app-tól). Ha plusz még be van kapcsolva a SIP és a GateKeeper akkor esélytelen, hogy bármi történne System szinten (egyszerűen megakadályozza "Operation not permitted" errorral). Vannak AD appok (fake letöltés gomb és társai által), de azok is inkább az annoying kategóriába tartoznak és nem vírusok, és szerintem ad is egy warningot az OS, hogy nem ellenőrzött fejlesztő/app/dmg, nem kéne csatolni/indítani.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35010) RaZroX válasza kushwavez (#35009) üzenetére


RaZroX
addikt

És én még azt hittem, hogy a Big Sur-nél álltak nagyon rá a biztonságra..
Akkor ezekkel megvagyok :R

This is the way

(#35011) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Big Sur Beta 8 masnal is le akarja tolteni a teljes rendszert es ujratelepiteni? :F

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35012) RaZroX


RaZroX
addikt

10.15.6-os frissítésnél kitett az asztalra egy ilyet.
Elolvastam a pdf-et, ezek nem kompatibilis konfig fájlok. Kell ezzel foglalkoznom bármit, vagy törölhetem ezt a parancsikont ?

This is the way

(#35013) tatomi92 válasza RaZroX (#35012) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Én kitöröltem. Egyébként van már 10.15.7 is.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35014) kushwavez válasza ThuG4LifE (#35011) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem konkrétan frissíteni sem szeretne az OS beta 2-ről, most szedem a teljes beta 6 telepítőt

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35015) RaZroX


RaZroX
addikt

HA minden jól megy, jövőhónap végén meg lesz a vga upgrade rx580-ra. Ennek apropójából felkerül egy w10 egy HDD-re, hogy lehessen veretni a codot :DDD
Az lenne a kérdésem, hogy meglévő macOS mellé (ez ssd-n van), hogy tudok felrakni úgy egy W10-et egy HDD-ra, hogy a macOS-nek tutira nem lesz semmi baja ?

This is the way

(#35016) kleinguru válasza RaZroX (#35015) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehúzod az SSD-t, amíg telepíted a windowst :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35017) kushwavez válasza RaZroX (#35015) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

másik meghajtóra nagyon egyszerűen, csak rakd fel a Windows-t a HDD-re majd indításkor a boot gombbal válaszd ki melyiket szeretnéd indítani. De még szerintem az sem fontos mert Clover-ből is ki lehet választani. Nekem annyi problémám volt, hogy a Windows telepítő folyamat magyarázott a + meghajtók miatt amik + ott voltak a gépben (3 HDD, 2 SSD és 1 külső vinyó), formázásnál folyamatosan errort írt, így lecsatlakoztattam a telepítés idejére az összes többi meghajtót és úgy telepítettem a Win-t.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35018) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

10.15.7 update notin nekem nem akar felmenni, “Still waiting for root device” errort kapok (i5-6300HQ, Intel 100 series, Skylake), asztalin viszont probléma nélkül felment (i7-6700K, 100 series, Skylake).

Clover, kextek a legfrissebbek (asztalin régebbi verzióju a clover és a kextek is, viszont nincs vele probléma)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35019) RaZroX


RaZroX
addikt

Tehát a lényeg, hogy a Windows telepítése közben ne lássa semmi a macOS partíciókat.
Miután kész a telepítés, cloverből tudok akkor bootolni ami nekem tökéletes.
Viszont attól mennyire kell tartanom, hogy a Windows sérült partíciónak fogja felismerni a macOS partíciót és elkezdi "helyreállítani" ? Futottam már hasonlóba bele..
Illetve a kártya csere mennyire macerás a hacklit tekintve ? GT740-ről lesz a váltás, ha jól emlékszem csak nv inject meg whatevergreen-t kellett használni hozz, de lehet csak az utóbbi van.

(#35018) viktor001
Én még nem próbáltam meg felrakni, majd vasárnap lesz rá időm. Ha tapasztalok valamit leírom ide. Bár nekem a 10.15.6 rohadt sokáig települt ha ez számít valamit. Vagy 3x újra indult közben a gép és fél órán keresztül néztem az  logót.

This is the way

(#35020) kushwavez válasza RaZroX (#35019) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem kell tőle tartanod, a Windows nem ismeri az APFS fájlrendszert, csak annyit lát, hogy van ott valami. Amíg nem kezded el piszkálni Windows alól pl. Paragon APFS-el addig nincs ok az aggodalomra.
Kártyacsere RX 580-nál csak annyi, hogy kiveszed a régi Nvidia karit, berakod az RX-et és indítod.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35021) tlac válasza RaZroX (#35019) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem egy ssd-n van win10, linux és macos is, nincs vele különösebben gond
talán már mindegyik volt újratelepítve mióta meg van ez a felállás

(#35022) general


general
addikt

Nekem is külön ssd-n van win10, én biosból szoktam átállítani, melyik induljon. Azt mondjatok, elegendő lehet Clovernél?

(#35023) RaZroX


RaZroX
addikt

Már majdnem rákattintottam a frissítés gombra amikor eszembe jutott valami. Nekem nincs tartalék hacklim, ha ezt hazavágja egy update. Hogyan tudok a legjobb biztonsági mentést csinálni a rendszerről, amit könnyen vissza tudok állítani másik macOS nélkül ? Cloveres telepítőm az van, de csak internetes van most jelenleg.

This is the way

(#35024) tatomi92 válasza RaZroX (#35023) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Ez nekem is jól jönne :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35025) RaZroX válasza tatomi92 (#35024) üzenetére


RaZroX
addikt

2 perces google és gondolkodás után arra jutottam, hogy kell egy time machine backup és az EFI-ről egy biztonsági mentés. Ettől jobb nem hiszem, hogy van.

This is the way

(#35026) tradeelek11 válasza RaZroX (#35025) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ha még aktuális:-)

Nekem egy 500GB Samsung m2-es SSD-én van a rendszer, egy 240 GB sata3 SSD-én a Win
(de ez most lényegtelen) és van egy 2TB sshd-ém, ez úgy van szét szedve ,hogy 500GB a rendszer clone-ja, 1,5 TB exFAT-ra formázva adatnak.(Ezt írja olvassa mind két rendszer)

Én saját részről nem szeretem a time machine-t, helyette a rendszert ezzel clonozom
(akár ütemezve automatikusan): https://bombich.com/

Így mindig van egy működő példányom, ha valamit elrontok, vagy elromlik az ssd
a másikról bootolok.

Esetleg akit még érdekel:-)
Az adat disk pedig szintén ütemezve Rsync-el szinkronizál, egy "Home made" NASra,
így ha az sshd hal meg, akkor is van egy azonnal olvasható írható adatom.
(Az egész NAS tartalma pedig kettős titkosítással Rclone-val, ütemezve
backup-ol egy Cloudba)

Csak mert paranoiás vagyok :-)

(#35027) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Big Sur Beta 6-ról szeretnék frissíteni Beta 8-ra, viszont egyfolytában eltűnik a letöltés, csak úgy magától. mármint...elindul, írja, hogy "Downloading macOS Big Sur Beta" aztán egyszer csak eltűnik és kiírja, hogy "Unable to check for updates" alá meg, hogy "No available updates found. Please try again later." A háttérben viszont úgy nézem tölt, szóval úgyhagyom aztán kíváncsi vagyok letölti-e. Ja, és nekem is 12 GB-t szed, szóval az egészet leszedeti.

Egyébként már az első Beta óta van egy bug ami szerintem baromi idegesítő, mégpedig, hogy nem lehet változtatni az óra beállításait a Menu bar-on.

Szürke az egész.

De így overall elég jó, mást nagyon nem vettem észre (bár annyira nem is próbálgattam még, majd beta 8-nál), szerintem bőven gyorsabb mint a Catalina.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35028) ThuG4LifE válasza kushwavez (#35027) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nekem is szarakodott a letoltesnel, aztan “clean install-t” csinaltam. Majd mikor kesz lett, ujbol toltott le frissitest, az mar kisebb volt. Valamit nagyon elcsesztek a beta 8-nal. :F

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35029) kleinguru válasza ThuG4LifE (#35028) üzenetére


kleinguru
addikt

Mikorra várható belőle a végleges verzió :F

Nem akarom addig feltenni, mert jól megy a Catalina, de azért kíváncsi vagyok :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35030) ThuG4LifE válasza kleinguru (#35029) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nincs meg hivatalos datum. Szerintem valamikor oktober kozepe.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35031) kushwavez válasza ThuG4LifE (#35028) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát feladtam (megint) ezt a beta Big Sur-t, szépen letöltötte a Software Update látatlanba a Beta 8-at, és kiírta, hogy "Unexpected error". Újbóli próbálkozásra megint elkezdte szedni a 12 GB-t, szóval hagyom a fenébe, annyira azért nem vagyok kíváncsi, hogy ennyit szenvedjek vele. Úgyis mindjárt itt van a release date, addig csak kibírom. :DD

egyébként neked jó az óra Menu Bar-os beállítása ott Beta 8-on?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35032) ThuG4LifE válasza kushwavez (#35027) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nekem ez az opció nem is ott van, hanem a Dock és menüsor részben. :F
Amúgy működik.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35033) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

Nagyon rég nem foglalkoztam ezzel a témával (szerintem van már több mint 1 év), kérdésem, hogy mennyi minden változott ? Olvastam még annó, hogy van valami új loader, és kb ennyire emlékszek. Legacy Bios-val működik ? (sajnos még mindig nem sikerűlt beszereznem egy UEFI-vel rendelkező configot :DDD ) Illetve még annyi, hogy macOS 10.14 után változott valamit a cpu követelmény ? (ugye azt tudom, hogy 10.14-hez már kellett az SSE4.2)

(#35034) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Azért ez is jó:

2 napja ezt csinálja, közben a gép meg használhatatlan kb. :D Kb egyszerre kezdte el az asztali is csinálni meg a noti is. Köszi Catalina :W gondolom léphetek ki az iCloud-ból és kezdhetek megint szinkronizálni. remek.
egy kis stressz teszt a gépeknek, szerencse, hogy most cseréltem épp pasztát mindkettő gépen, a noti szépen elfüstölt volna előtte, de legalább tudom, hogy megérte mert csak 75 fokra megy fel, az asztali meg 64-re. :))

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35035) kushwavez válasza P41N (#35033) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Működik Legacy-val is, de számíts sok hibára (grafikai glichek, pattogó audio, stb.) High Sierra óta droppolva van a Legacy BIOS macOS alatt. Ha nincsenek ilyen hibáid akkor szerencsés vagy, nekem sok bajom volt vele.
i5-2500 Sandy Bridge procim volt, és egy P61-USB3-B3-as lapom. kb 12 ezerért vettem egy Z77-es UEFI-s lapot, meg is lepődtem mennyire egyszerű/jó volt utána minden.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35036) ChiliChili válasza P41N (#35033) üzenetére


ChiliChili
tag

(#35037) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez vajon mitől lehet ?
Éjjel ment a gép, délelőtt oda ültem és ez fogadott. Először a Safari használt több mint 1gigát, úgy, hogy nem volt 1 lap sem megnyitva, de bezártam és újra megtelet a ram.

This is the way

(#35038) RaZroX


RaZroX
addikt

Meg is van...

viktor001
Neked mi lett a megoldás ?

This is the way

(#35039) kushwavez válasza RaZroX (#35038) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem csináltam semmit és magától helyrejött mindkét gépen. ez valami Apple szerverhiba lehetett mert a logban spammelt valami authentication errort, aztán egyszercsak abbahagyta.
Azt mondjuk nem néztem mennyi ramot zabál, de gyanítom megette nekem is. Force quit-al lépj ki belőle, úgyis visszajön majd, de lehet akkor már nem fog annyi ramot enni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35040) RaZroX válasza kushwavez (#35039) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyelőre teljesen megoldotta, kiváncsi vagyok mennyi időre. De azért ez annyira nem vicces, hogy ilyeneket csinál..

This is the way

(#35041) kushwavez válasza RaZroX (#35040) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem se, eleg idegesito tud lenni amikor csinalnad a dolgod es 100%-os CPU hasznalat meg teli RAM miatt meghal a rendszer. Sajnos ez a Catalina nem nagyon jott ossze az Apple-nek.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35042) RaZroX válasza kushwavez (#35041) üzenetére


RaZroX
addikt

Ezt leszámítva nekem nincs gondom a Catalinával. Néha a fotók alkalmazás bénázik amikor kimásolnék az asztalra pár 4k videót amit iPhone-nal vettem fel, de amúgy mást nem tapasztaltam.
Sőt én idén Big Sur-re sem fogok váltani valszeg. Egyrészt mert 3. generációs intelem van, másrészt meg az a tapasztalatom, hogy a friss OS-ek az applnél mindig problémásak. No meg nekem nagyon nem tetszik az új ikonkészlet... Bár az utóbbi nem létfontosságú.

This is the way

(#35043) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy ilyen gépre szeretnék Hackintosht feltenni:

ASUS Z97-PRO GAMER
Intel Core i5-5675C
GTX 1660 SUPER

Melyik az a verzió ami a legkönnyebben felmenne és az iMessage működne rajta? Külön Mac-es tapasztalatom már van, de Hackintosht még sosem raktam fel, ezért kezdenék valami könnyebbel. :R

(#35044) kushwavez válasza Chosen (#35043) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mojave és Catalina is felmegy rá szerintem simán, viszont az NVIDIA kártyád nem fogod tudni használni, csak az iGPU-t.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35045) Chosen válasza kushwavez (#35044) üzenetére


Chosen
addikt

Ejha. Sehogy nem lehet az NV kártyát életre kelteni benne?

(#35046) kushwavez válasza Chosen (#35045) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sajnos nem, a 16XX széria egyáltalán nem támogatott macOS alatt. :(

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35047) RaZroX válasza kushwavez (#35046) üzenetére


RaZroX
addikt

Vajon az új 3000-es széria támogatott lesz ?

This is the way

(#35048) ThuG4LifE válasza RaZroX (#35047) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Kb eselytelen. :(

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35049) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Olarila hackintosh-t (high sierra) próbálok feltenni egy s775 gépre (4gb ddr 1333mhz, xeon 5430, hd7750). Telepítés utáni első boot fekete képernyővel áll. A telepítőben adott képet, radpg=15 megvan, az nem oldja meg a problémát. Valakinek ötlet?
Köszönöm.

Szerk:
A gép nem fagy ki, szépen 5perc után lekapcsol a monitor, egeret mozgatva visszakapcsol (ugyanúgy fekete kép). Safemode indítással csak újra indítja a gépet, semmi változás. Egyik kimeneten sem ad képet, telepítőben viszont volt.

[ Szerkesztve ]

(#35050) tlac válasza rsanya87 (#35049) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezeket az előreösszerakott hackintosh-okat felejtsd el, tiltva is vannak a topikban, másrészt te és mi sem fogjuk tudni, hogy mi lett benne módosítva, így nehéz segíteni

szépen rakd össze nulláról, lehet még eddig is nehéz lesz eljutni, de akkor utána tudunk tippeket adni, hogy mi kellhet még

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.