Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) tlac válasza Gabady (#37248) üzenetére


tlac
Topikgazda

dortania-s cucc elég alaposan leírja: [link]

viszont ott ajánlott eszköz helyett szerintem egyszerűbb használni a hackintool-t hozzá
[link]

(#37252) Gabady válasza tlac (#37251) üzenetére


Gabady
aktív tag

Hackintoolal csináltam, de már eleve az usbinjectall kext után sem megy minden usb úgy ahogy kell...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37253) tlac válasza Gabady (#37252) üzenetére


tlac
Topikgazda

pont arra adtam a 2. linket, hogy nekem sem tudta előhozni mindegyiket egyszerre
de több lépésben meg tudtam oldani, hogy vagy egyik vagy másik részüket letiltottam és úgy végül meg lett mind (ez több újraindítással járt)

(#37254) Gabady válasza tlac (#37253) üzenetére


Gabady
aktív tag

oh! na majd lecsekkolom!

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37255) tlac válasza Gabady (#37254) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld még ezt is pluszba rá ideiglenesen:
config.plist -> Kernel -> Quirks -> XhciPortLimit -> True
So we can temporally get around the 15 port limit to map our ports

[ Szerkesztve ]

(#37256) Gabady válasza tlac (#37255) üzenetére


Gabady
aktív tag

Ezt mindig bekapcsoltam amikor patcheltem.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37257) #68216320 válasza Gabady (#37250) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, így már rendben működik.

tlac:
"próbáld még ezt is pluszba rá ideiglenesen:
config.plist -> Kernel -> Quirks -> XhciPortLimit -> True
So we can temporally get around the 15 port limit to map our ports"

Na, pont jó hogy szóba került a dolog, mert nálam a limit be volt kapcsolva. Kikapcsolva azonnal működik az összes usb port. Legalábbis a billentyűzet és pendrive simán megy velük.

(#37258) Nite válasza #68216320 (#37249) üzenetére


Nite
őstag

usbmap.kext + xhciunsupported.kext legyen, az usbinjectall kuka, intelmausi termeszetesen kell!

Paid my dues!

(#37259) Gabady válasza Gabady (#37215) üzenetére


Gabady
aktív tag

megjavult ... xD

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37260) tlac válasza Gabady (#37259) üzenetére


tlac
Topikgazda

mitől?

(#37261) Gabady válasza tlac (#37260) üzenetére


Gabady
aktív tag

Az őszintét megvallva, azóta nem is használtam a gépet... Ma bekapcsoltam és normálisan bootol. Bár ettől függetlenül nem tudom, hogy a háttérben frissített-e bármit.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37262) attilav2 válasza Nite (#37258) üzenetére


attilav2
őstag

Usbmap: nekem eddig még nem sikerült jól megcsinálni, a hátlapi portok nem mentek, aztán hagytam az egészet, haswell és monterey-el jól működik az usbinject-all. Az automatikus scriptel próbáltam legenerálni az usbmap-et, de ez a fenti eredménnyel zárult, pedig követtem az usbmap githubjan lévő leírást. Állítólag hackintool-al is le lehet valahogy generálni az usbmap-et csak nehezebb, jó lenne erről egy magyar leírás.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37263) Gabady válasza tlac (#37253) üzenetére


Gabady
aktív tag

Na király ! Végül az általad javasolt metódussal sikerült, két körben patcheltem. Először az USB2.0, majd az USB3.0 portokat, így működik az összes minden formában!
Köszi! :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37264) Gabady válasza Gabady (#37263) üzenetére


Gabady
aktív tag

Akinek azzal van problémája, mint nekem is, hogy van olyan 3.0 USB ami nem hajlandó csak 2.0-s eszközt vinni annak az alábbi lehet a megoldás a mappelésnél.

Xhciunsupported.kext + USBinjectall.kext -re lesz szükség, amit hozzá kell adni az OC/kext mappához, illetve a config.plist-hez.
Restart.
Megnyitod a hackintoolt, majd USB fül, "Clear all" majd "Refresh" gomb.
Ha ez megvan, akkor láthatod az USB portokat, zölddel jelölve az aktív portokat.
Megnyitod a config.plist fájlodat, megkeresed a bootflageket és beleilleszted ezt a sort: " -uia_exclude_ss " majd mentés.(ezzel a paranccsal deaktiválod az USB3.0 portokat)
Restart.
Elindítod ismét a hackintoolt, USB fül, "Clear all", "Refresh" majd minden portba bedugod a kis USB2.0-s eszközöd, ekkor az összes portnál ahova bedugtad, zölden felvillan az a sor.
Ha végigpróbáltad az összes portod, (ne feledkezzünk meg az usb-c portról sem!) megnyitod ismét a config.plist fájlodat és a bootflageknél módosítod a parancsot " -uia_exclude_hs " -re. Ekkora CSAK az USB3.0 port fog működni. FONTOS, HOGY HA USB BILLENTYŰD VAN, ILLESZD BE AZ ALÁBBI PARANCSOT IS: " uia_include=HS01,HS02" - HS01, HS02 a billentyűzet és egér portja, ezt nyilván a te gépednek megfelelően módosítsd!
Restart.
Mégegyszer megnyitod a hackintoolt, USB fül, és most az USB3.0-s eszközök jöhetnek.
Miután itt is végigpróbáltuk az összes portunkat, szintén ki kellett hogy zöldüljön a portok sora.
Ha ez megvan, nincs más dolgunk mint kijelöljük azokat a portokat, amelyek használaton kívüliek (nem zöldültek be) és töröljük őket "Delete".
Ha ez kész, kiexportáljuk a mappelést, amit az asztalon láthatunk. Ezek közül a fájlok közül az "SSDT-UIAC.aml"-re lesz szükségünk, amit bemásolunk az OC/ACPI mappába és hozzáadjuk a config.plist fájlunkhoz. Illetve a bootflagekből kitöröljük az "-uia exclude hs " parancsot.

Kész!

Link a mappeléshez.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37265) tlac válasza Gabady (#37264) üzenetére


tlac
Topikgazda

Na király ! Végül az általad javasolt metódussal sikerült, két körben patcheltem. Először az USB2.0, majd az USB3.0 portokat, így működik az összes minden formában!

cool

Xhciunsupported.kext + USBinjectall.kext -re lesz szükség, amit hozzá kell adni az OC/kext mappához, illetve a config.plist-hez.

az Xhciunsupported az valószínűleg az adott platform-tól függ, hogy kell-e

Ha ez kész, kiexportáljuk a mappelést, amit az asztalon láthatunk. Ezek közül a fájlok közül az "SSDT-UIAC.aml"-re lesz szükségünk

az exportált kext-et szokták inkább ajánlani, hogy azt használjuk

(#37266) Gabady válasza tlac (#37265) üzenetére


Gabady
aktív tag

Skylake procis laptop volt a tesztalany, és nekem a kiexportált kext-el nem működött, boot loopot kaptam. :)

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37267) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértő kollégákat szeretném kérdezni az alábbi ügyben.

Adott egy Mac Mini 2018 i3 8GB (UHD 630) macOS Monterey.
Ez rákötveHDMI-n egy 55"-os 4K Samsung TV-re (monitorként használva a TV-t). Ha a képernyő beállítást a jobb olvashatóság (nagyítás miatt) miatt 1080p-re állítom, akkor ha Infuse Pro 7-el lejátszok egy 4K HDR filmet NAS-ról, akkor az a film a 4K-s tévén teljes képernyőn 4K HDR-ben fog megjelenni, vagy csak 1080p-ben?

Előre is köszönöm a választ/segítséget!
Ha triviális vagy buta a kérdés, akkor elnézést. Nekem nem egyértelmű a dolog.
Tudom a TV nem a fenti felhasználásra való, de kell a nagy kijelző, mikor CX-Programmer-ben, Word-ben vagy Excel-ben dolgozok és közben filmet vagy TV-t nézek mellette, hogy a "műsor" azért ne csak "egérmozi" legyen.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#37268) tlac válasza jaroslav (#37267) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha nem szándékosan veszed le a felbontást 1080p-ra, hanem csak a skálázást állítod át, úgy akkor 4k-ban fog megjelenni
hdr-rel nem tudom mi a helyzet

ez a topik egyébként azzal foglalkozik, hogy pc-re feltegyük macos-t, neked viszont valódi apple géped van, így ide tartozik a kérdésed inkább:
Apple asztali gépek

(#37269) jaroslav válasza tlac (#37268) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszönöm a választ!

Igen, mikor megírtam a kérdésemet, utána rájöttem, hogy itt a megépített MacOS-t futtató gépekkel foglalkoztok.
Ezért méginkább köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel! :R

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#37270) Gabady válasza tlac (#37265) üzenetére


Gabady
aktív tag

"az Xhciunsupported az valószínűleg az adott platform-tól függ, hogy kell-e"

Igazad lesz, Z97-es lappal nem működik. :(
Tegnap több formában is próbáltam, de nem listázta a portokat megfelelően. USBinjectall.kext-el feldobja az összes USB2.0 portot, viszont a 3.0-t nem, hiába a bootflag. Kicsit utánanéztem hogy ennél a csipszetnél mit javasolnak. Volt amúgy egy alap problémám, magas DPI-s gamer egerem van és gyorsabb mozgásnál "rántásnál" belaggolt az egér. Ezt sikerült orvosolni a EHC1->EH01 és EHC2->EH02 patch-ekkel.

A vezérlőm 8086:8cb1, ehhez a FakePCIID_XHCIMux, és a FakePCIID kextet javasolták. Restart után nem működött egy USB eszközöm sem, úgyhogy eltettem pihenni a dolgot, majd ma ismét nekileselkedek. :U

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37271) Gabady válasza Gabady (#37270) üzenetére


Gabady
aktív tag

Na, meglett a hiba forrása, hiába írtam a bootflageket, nem változott semmi az usb portoknál.
A FakePCIID-ket száműztem, jött vissza a bevált Xhciunsupported.kext plusz az usbinjectall.kext.
A bootflageknél pedig az lett a megoldás, hogy nem legfrissebb usbinjectall.kext volt a kext mappában. Feltettem a legújabb kextet és azonnal megy a bootflag! :C

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37272) tlac válasza Gabady (#37271) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem túlbonyolítod
bár ez z87, de az kb. ugyanaz, mint a z97 és semmilyen extra kext nem kell hozzá

egy extra acpi patch-et használok: [link]
ezen kívül csak az usbports.kext van, meg egy megfelelő bios beállítás
bios
hackintool

[ Szerkesztve ]

(#37273) Gabady válasza tlac (#37272) üzenetére


Gabady
aktív tag

Bios nekem is így néz ki. Megzavart, hogy a hackintool is vezérlőnként más és más kexteket ajánlott. Mappelni meg muszáj voltam, mert nem mentek az usbim normálisan, meg amit írtam is, az egerem laggolt. Az állítható DPI-s egerem hirtelen mozdulatokra nem reagált, hanem megtorpant.

Lényeg a lényeg, hogy a fentebb leírt metódus jól működik, csak az usbinjectall, nem volt megfelelő verziószámú. :U :C

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37274) tlac válasza Gabady (#37273) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah, azt is írtam neked, hogy ne nagyon vedd figyelembe, amit a hackintool ajánl :)

usbinjectall én is szívtam már, amikor olyan smbios-t használtam, aminek pont nem volt benne a támogatása, ilyenkor nem csinált semmit

mappelni azt persze kell, azt csinálja nálam az usbports.kext

[ Szerkesztve ]

(#37275) Gabady válasza tlac (#37274) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nem baj, mindig tanul valamit az ember. :)

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37276) LaCeeN


LaCeeN
tag

Sziasztok,

Ki mire epitene most uj gepet, vagy esetleg manapsag mar megerne beruhazni egy M2-es Macbookra?

Z97 + i7 4790 + 32G gepet hajtok mar kozel 7 eve (2009 ota Hackintoshon elek), nincs problemam vele csak azert cserelnem, mert oregszik es mert egyre dragabb lesz minden komponens. Hasonloan hosszu tavra terveznek a geppel, mint a jelenlegivel.

(#37277) tlac válasza LaCeeN (#37276) üzenetére


tlac
Topikgazda

hasonló gépet cseréltem mostanában minimális ráfizetéssel egy 10. gen-es intelre
utóbbit a ventura támogatja teljesen (ez az utolsó intel)

ha szeretnéd olcsón megúszni, akkor hardveraprón érdemes keresgélni használt, garis alkatrészeket

még egy 3 év szerintem van a hackintosh világban
itt meg tudod nézni, hogy kb. meddig volt támogatva 1-1 macos verzió
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37278) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Ventura Beta 3, ha nem megy a frissítés:
OC 0.8.3
Lilu 1.6.2
és Reset NVRAM (F11)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#37279) LaCeeN válasza tlac (#37277) üzenetére


LaCeeN
tag

Koszi!

Valahogy mindig is szivesebben epitettem gepet uj alkatreszekbol de lehet mas lehetoseg nem is nagyon lesz. Ahogy olvastam, sokan a 12. gen-t is mukodesre birjak hibak nelkul, bar a DDR5 meg aranyarban van.

Valahogy egyre kevesbe erdekelnek az uj macOS-ek featurei, siman el voltam evekig High Sierran (GTX770 ott volt tamogatva nativan utoljara) amiket hasznalok appok, azok elfutottak rajta. Valoszinuleg hasznalnam tovabb az utolso tamogatott macOS verziot evekig mig a gep teljesitmenye eleg/tamogatottak a szoftverek.

Eredeti Apple HW-t eleg korlatozottnak erzem, semmit nem lehet mar egy adott konfigon fejleszteni es melle joval dragabb is. Nem szeretem ennyire bekorlatozni a lehetosegeimet.

(#37280) Gabady válasza LaCeeN (#37279) üzenetére


Gabady
aktív tag

GTX 770 BigSur-ig támogatva van. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#37281) tlac válasza LaCeeN (#37279) üzenetére


tlac
Topikgazda

Valahogy mindig is szivesebben epitettem gepet uj alkatreszekbol de lehet mas lehetoseg nem is nagyon lesz.

azt érthető, biztonságosabb, meg tudod senki nem bénázott vele korábban :)

én úgy csináltam, hogy alaplapból új akciósat vettem, proci használt, de állítólag csak pár napot ment (meg nem K-s, így azt annyira tuningolni sem lehet)
ramot pedig szintén használt áron az apróról vettem, de látszott az érintkezőin is, hogy nem volt gépbe téve, plusz van rajta sok bolti garancia is
szóval lehet ezt ügyesen is :)

Ahogy olvastam, sokan a 12. gen-t is mukodesre birjak hibak nelkul, bar a DDR5 meg aranyarban van.

lehet ahhoz tenni ddr4-et is
de igp-re nem számíts, hogy működni fog valaha is
plusz nagyon más az architektúra az előző generációhoz képest, így pl. az E és P magok szintén nem fognak ideálisan együtt működni
ha már 12. gen, akkor inkább E mag nélkülit vennék

(#37282) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy van-e itt olyan aki hajlandó lenne segíteni átcsobbani a mac power user táborba? Cégnél kaptam egy mac studio-t és nagyon élvezetes volt az első tanuló nap, de kb semmit nem oldottam még meg, és szerdán már használnom kellene. Millió kis apróság van amit nem tudok hova tenni, ezeket talán majd idővel megtanulom, ha van rájuk egyáltalán alternatíva, de a legfontosabbakra jó lenne hamar megoldást találni, mert a munkám rovására nem mehet a platform váltás.

Első és talán legfontosabb kérdés, van rá mód hogy macen is sarkokba rendezze a megnyitott ablakokat, ahogy a win teszi a képernyő szélére húzott ablakkal?

Milyen videó lejátszó ajánlott? Szerkesztő vagyok, már első alkalommal tudtam olyat mutatni amit nem játszott le a beépített quicklook. Nekem win alatt a sima mpcHC player volt az mindent megevett. Illetve Pot player ami úgy látom nincs macre. VLC butácska interfacel rendelkezik nem használnám csak ha nincs más opció.

Van még sok kérdésem, most kb ez a kettő a legfontosabb amit meg szeretnék oldani. Ha bárki ajánlana olyan cikket, vagy inkább videót ahol hasznos tippeket mutatnak hogyan lehet hatékonyabban setupolni egy macet, anélkül hogy olyan opciókat érintenék amelyek bármilyen módon befolyásolnák a stabilitástát, az ossza meg velem pls.

Köszönöm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37283) tlac válasza trialboj (#37282) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez a topik azzal foglalkozik, hogy pc-re feltegyük macos-t, neked viszont valódi apple géped van, így ide tartoznak a kérdéseid inkább:
Apple asztali gépek

[ Szerkesztve ]

(#37284) trialboj válasza tlac (#37283) üzenetére


trialboj
őstag

Bocsi, ezt nem találtam, azt hittem aki winre fel tudja tolni a macet, az ismeri az átjárást a két világ között, tehát övék az ultimate tudás :D Törölhető mindkét hsz.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37285) iater88


iater88
kezdő

Sziasztok!

Van egy jól működő hackintosh rendszerem windows-zal együtt. Szépen futott éveken át eddig. Majd most "behalt" a rendszer... Korábban volt egy segítőkész ember, aki közreműködött nekem, esetleges hibák, telepítés esetén. Aztán megromlott a kapcsolatunk. Itt maradtam a rendszerrel. Azóta magamra vagyok utalva. Szeretném, ha valaki segítene nekem. Egy windows frissítés kapcsán elromlott minden. Olyan, mintha egy régebbi clover "jött volna elő" csak úgy. Azóta használhatatlanul lassú lett a cloverről való windows bootolás. A windowsban nem tudok telepíteni szinte semmit. Az erőforrások a feladatkezelőben egyáltalán nicsenek kihasználva. 0-20 % között mozognak... :( Ennek ellenére használhatatlanná vált az egész windows. Mi lehet a hiba? Frissítsek clovert? Telepítsem újra a windowst? Pls. help me!

Várom válaszaitokat, ötleteiteket, segítségeteket.

Köszi előre is:
iater.

(#37286) tlac válasza iater88 (#37285) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez lehet ssd hiba is, ellenőrizd az ssd-t
macos is lassú?
ha nem clover-ből indítod a win-t, úgy is lassú?

(#37287) iater88 válasza tlac (#37286) üzenetére


iater88
kezdő

Kedves tlac!

Köszönöm, hogy foglalkozol a témával.
Csak annyit tettem, hogy lehúztam egyesével mindkét ssd-t. Ha a Catalinásat húzom le, akkor nem indul a Clover, de a windows se :( Ha a windowsosat húzom le minden OK. Most azonban mindkettő be van dugva, azonban eltűnt a cloverfől az az ikon amiről a Windows szoktam indítani, így most el sem tudom azt indítani... és a Catalina se látja a másik windowsos ssd-t, de a bios-van még ott van. Clover nélkül jelen helyzetben nem is tudok windows indítani...
Hogy ellenőrizzem az ssd-t egyébként? Azt írtad ellenőrizzem.
macOS-t nem látom lassúnak.

(#37288) tlac válasza iater88 (#37287) üzenetére


tlac
Topikgazda

az eddig nem derült ki, hogy 2 ssd is van a 2 rendszerhez külön

ez magyarázat lehet arra, hogy miért találkoztál valami régebbi clover-rel, mivel lehet mindkettőn van 1-1 és az egyik régebbi indult el

remélhetőleg uefi módban vannak telepítve a rendszerek
csm meg legyen kikapcsolva a bios-ban

könnyű megoldást nem tudok neked írni, valószínűleg mindkét rendszer megmenthető (kivéve ha hardverhibád is van), de a káoszt neked kellene rendbe tenni

ha van másik win-es géped, akkor az ssd ellenőrzéséhez vagy az ssd gyártójánál lehet hozzá programot találni vagy ott van még a hard disk sentinel

ha nincs és úgy sincs semmi fontos a win-es ssd-n, akkor húzd le a másikat és telepítsd rá újra a win-t az adatok megtartásával

(#37289) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van egy Intel IGP-s gépem, amiben van egy AMD RX580 is. Dual boottal használom, win/macos. Meg tudom-e oldalni azt, hogy a Windows az AMD kártyát használja, a MacOS pedig kizárólag az Intelt? (Tehát ne fogyasszon áramot feleslegesen az AMD, ha MacOS alatt vagyok.)

Köszi!

(#37290) attilav2


attilav2
őstag

Tudtok olcsó, facetime kompatibilis webkamerát ? Van egy nagyon régi logitech quickcam-em de sem a windows11 sem a macos nem ismeri fel, linux alatt is csak egy kamera teszter alkalmazással tudtam szóra bírni, böngészőkkel nem megy, úgyhogy ez felejtős. Felraktam az Iriun-t, összekapcsoltam a redmi note9 -emmel, van kép és hang, böngészőkben, skype-ban működik, de a facetime nem látja :(

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37291) tlac válasza r3dsnake (#37289) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt meg lehet csinálni, hogy elrejtesz eszközöket a macos elől, viszont nem tudom, hogy ilyenkor a fogyasztással mi történik (szerintem nem 0 lesz)

de ha csak a fogyasztás optimalizálása a cél, nem biztos, hogy megéri foglalkozni vele
a modern kártyák, cpu-k nagyon szépen visszaveszik a teljesítményt, amikor nincs rá szükség

van fogyasztásmérőm és viszonylag komoly gépem van, de üresjáratban csak 35W körül eszik

Gigabyte Z490i AORUS ULTRA
Kingston FURY 2x8GB 2666MHz CL16 Beast
i5-10500
AMD 6900XT
Corsair SF750 Platinum táp
nvme-s ssd, 3,5-ös vinyó, sok venti
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37292) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Azért érdekes dolog ez, és még mindig nem sikerült az Apple-nek megcsinálni rendesen.
Van egy iPhone (céges), korlátlan a net is (ez is céges), ezért sokszor megosztom és ezt használom, mert amikor jó, akkor jobb, mint a vezetékes.
Szóval hivatalos gyári iPhone és a hivatalos gyári MacBook és nem képes automatikusan felcsatlakozni rá. A Hackintoshom dettó!!
Amúgy mivel a műhelyben 4-en vagyunk ez is probléma, mert az iPhone 1 csatornát használ állítólag.
Jaaa és az utolsó semmire kellő Kína-fos autósrádió, ami ezer éves, egy pillanat alatt csatlakozik Bluetooth-on, 100-ból 97szer.
Ez számomra tök érthetetlen. :DDD :DDD :DDD :DDD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#37293) general


general
addikt

:O Srácok, elszállt a hang ma reggelre, este még minden oké volt. Vonalkimenetre van kötve egy pár aktív hangszóró, sima 3,5-es jack kábellel. Se fejhallgató, se a hangfal nem reagál a kimeneten, a sz.gépház elején lévő füles kimenet sem jó (edig működött az is rendben).
Ha a telót csatlakoztatom a hangfalakra a kábellel, működik, szóval az rendben van. Rendszer újraindítás megvolt, ugyanaz.

Hogyan tudom kideríteni, hogy szoftveres vagy hardveres a gond, van erre valamilyen módszer?

OpenCore, Monterey 12.4, Gigabyte AorusZ390pro a deszka.

(#37294) tlac válasza general (#37293) üzenetére


tlac
Topikgazda

bootolsz egy live linuxot, az a legegyszerűbb

(#37295) general válasza tlac (#37294) üzenetére


general
addikt

Már akinek. Életemben nem láttam élőben linuxot, nem hogy használtam volna. Ez nem mindnekinek evidens, mint itt ebben a topikban sokan hiszitek. :B Sajnos most Windows sincs a gépben, eddig volt egy ssd-n, de akkor felteszek egyet, azzal lecsekkolom.

Tételezzük fel, hogy nem az integrált hang romlott el, akkor mi lehet vajon a gond?

(#37296) kushwavez válasza general (#37295) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Csináltál akármi config related módosítást? (akár kext akár akármi más)
Kimeneteknél beállításokban van valami, vagy üres?
AppleALC kext be van töltve?
kushwavez@X1C6-Pro ~ % kextstat |grep ALC
Executing: /usr/bin/kmutil showloaded
No variant specified, falling back to release
53 0 0 0x19e000 0x19e000 as.vit9696.AppleALC (1.7.3) 30D25161-A468-3D3E-BCEB-F4B1406B77B5 <51 16 9 7 6 3 1>

Akkor esetleg OS frissítés volt? Lehet kell neki a legfrissebb kext (érdemes az összeset lefrissíteni akkor már)
NVRAM reset is mehet akár

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#37297) tlac válasza general (#37295) üzenetére


tlac
Topikgazda

mérföldekkel egyszerűbb egy népszerű desktop linuxot telepíteni, mint a hackintosh-t
de itt még csak az sem kell, hanem csak kiírni egy pendrive-ra, aztán bootolsz róla
pl. [link]

(#37298) r3dsnake válasza tlac (#37297) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telepíteni egyszerűbb, de használni..? :DDD

(#37299) general válasza kushwavez (#37296) üzenetére


general
addikt

a világon semmit nem módosítottam a hacklin install óta, tegnap este még hallgattam rajta zenét, volt hang. OS-t sem frissítettem, de pont a minap gondolkoztam rajta, hogy egy TimeMachine mentés után megteszem, csak aztán nem mentettem a rendszert sajnos. :(
ööö, rég volt, NVRAM reset hacklin hogy megy? Bocsánat, tényleg hibátlanul ment, nem foglalkoztam vele jó ideje, és egyszerű felhasználó vagyok, nem foglalkozom vele napi szinten, így nem tudom egyből. Kb újra frissítenem kell az infóimat.. :D AppleALC-t sem tudom most fejből, megkeresem, köszi!

tlac köszi, ezt meglesem!

(#37300) general


general
addikt

próbálok win10 install usb-t csinálni boot camp asszisztenssel, minden leírásban azt írják, csak pipáljam ki a screenshoton látható részt, de nálam ez nem jelenik meg... mi a szösz..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.