Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7838) zodo


zodo
nagyúr

Sajnos, sehogysem sikerült a 0-ról, rendszert fabrikálnom. :(
De legalább ,megpróbáltam.
Igaza lett Vladinak ,én akartam és megkaptam.
Majd legközelebb, talán már sikerül.

Második nekifutásra:
Próbálkoztam a telepített Crunchbang rendszeremen is, ezt azt feltenni vagy lecserélni ,de nem tünt célravezető ötletnek. ( nagyon sok mindent el kelett volna távolítani, cserélni, felrakni úgy ,hogy nem is értek az egészhez )

Harmadjára:
Letöltöttem a Minimal Hardy Haron cd-t amit telepítettem " boot: cli parancsal.
Aztán, sudo apt-get install xorg gdm lxde human-icon-theme flasplugin-nonfree gksu dbusX11
Sajnos a az lxde tárolóját nem sikerült beállítanom, de végül csak sikerült felraknom a google segítségével: sudo aptitude update ill. sudo aptitude lxde
és /etc/init.d/gdm start
Login képernyő / bejelentkezés és elíndult a gyors ,de még nagyon alap rendszer ami tartalmazza azt amire gondoltam anno ,mint alaprendszer.
Persze a java még csak most kezdődik a további testreszabás során ezért még nagyon sok munka lesz vele, de majd csak sikerül összehoznom. :)
Kezdetnek letöltöttem, pendrivera az Opera bögésző 9.64 -es verzíóját és telepítettem volna ,ha lett volna gdebi :DDD ,de mint látjátok ennek telepítése is megtörtént ,mert már az új mini rendszeremről írók. :)

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségnyújtásokat ,hogy eljuthattam eddig a pontig. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.