Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56900) Norby86 válasza Core2duo6600 (#56876) üzenetére


Norby86
őstag

Ne haragudj, de ezzel azért vitatkoznék. Már közel 5 éve használok routerre kötött vinyót minden fajta megelégedéssel. Nincs az a pénz hogy én 30-40 ezer forintot kiadjak egy NAS szerverre pár extra funkció miatt. Szerintem semmi baj nincs azzal hogy routerre kötött vinyót használok, mert ez is tud mindent amire szükségem van DLNA, FTP, Torrent, csomagokat telepíthetek rá, akár még az icecast rádió szerver is elfut rajta. Úgy érzem megint kezd elmenni a téma abba az irányba hogy mi a jó, mi nem való erre, arra. Kezdetben jött kb. 10 vélemény hogy MBR vagy GPT partíciós tábla e a jobb, jött is pár nézeteltérés a fórumozók között hogy rendszermeghajtónak GPT mert a particiós tábla megsérülhet, majd mégis jó az MBR mert már ős régi és 1993 óta stabil, sosem lesz vele gondom, aztán mégis GPT mert az a modernebb, biztonságosabb, de ha már ugy alakult jó lesz nekem az MBR, aztán dűlőre jutottam nagy nehezen ebben a témában. Majd most már inkább a NAS szerver a jó, a routerre kötött ez meg az nem. Nekem volt amúgy NAS szerverem Zyxel 310-nek hívták...soha többet. Zajos ventilátor, semmivel sem tudott többet. Egy évet megélt nálam mire eladtam és örömmel adtam túl rajta.
Szóval én maradok a jól bevált vinyóra dugott HDD-nél. :) De hozzáteszem majd lecserélem egy 3,5"-os külső tápos USB 3.0-ás HDD-re a cuccost és onnantól már nem lesz gond az sem hogy a táp ellátása esetleg szórakozik.

-Norbi-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.