Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52521) ubyegon2 válasza BoB (#52517) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem totálisan egyértelmű, ez a "legegyszerűbb dolgokra is telepítsünk fel valami programot" tiszta windows-os szemlélet.

Bocsi, de aki desktop Linuxot használ, hadd ne utánozza már a gurukat és hadd tegye kényelmessé az amúgy is olyanra kitalált disztróját! Ti csak használjatok még böngörnyéből is csak karaktereset! :D

Kicsit értelmetlen összehasonlítani a két csoport felhasználói igényeit ebben a formában, nem is értem miért rugózol ezen, hogy valaki felrak egy egyszerű segédprogramot, ha amúgy az számára értelmezhetővé teszi a kinyert információkat. Halkan szólok, hogy ebben a topikban kezdőknek adunk tanácsokat, nem titkos gurujelekkel értekezünk, mint az Off-ban. :P

Egyébként megnéztem a legelső letöltött iso-mat, a Manjaro volt és abba benne van inxi az 2.3.8-1, nem sok értelme van tovább nézni, az, hogy az Ubuntuban mi van alapból fenn, már megint más tészta. Lényegében aki nem ismeri az adott programot, az úgysem tudja, hogy ott van a gépén, de majd én jól elmondom neki és használni fogja. Ha nincs fenn , akkor telepíti.

Remélem te nem szoktál semmit telepíteni, csak úgy használod a disztródat, ahogy felrakod, mert ugye mindent meglehet oldani azzal, ami fenn van, nincsenek kedvenc programjaid sem.....naná, teljesen hihető!

Igazából mindegy, lényeg, hogy kikekeckedted magad! :N

Frawly & Flowtation

Persze, nincs benne minden disztróban, de én az utóbbi egy hónapban telepítettek jó részében benne találtam, két-három éve még egyikben sem volt benne. Szerencsére kezd kialakulni a desktop-disztró szemlélet a desktop disztrókban, bár ennél tovább már nem kéne menni.

Egyébként nekem már jó ideje eszembe sem jut elemezni, hogy amit csinálok Linuxon, az wines szemléletű-e! Úgy látom, minden haladó gurunak kicsit üldözési mániája van, üldözi őket az ablakok árnya! :D

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.