Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35340) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy adott egy laptop (HP ProBook 450 G1 laptop(Intel® Core™ i3-4000M / 4GB / 120GB SSD / 500GB HDD / AMD Radeon HD 8750M ), és szeretnék rá rakni valamilyen linuxot, ez lenne az első linuxom, szóval teljesen laikusan állok a dolog előtt.

A legfontosabb kérdés, hogy azokat az alkalmazásokat, amiket jelenleg használok, azokat tudom-e majd Linuxon is, természetesen nem várom el, hogy ugyanaz legyen, de jó lenne valami alternatíva.

-CodeBlocks, ha jól tudom ez van Linuxra is.
-QtCreator, ha jól tudom ez van Linuxra is.
-Office, gondolom csak van valami LibreOffice, vagy OpenOffice.
-VLC, gondolom van valami más Linuxra.
-iTunes, erre nem tudok semmit mondani

Ami talán a legérdekesebb számomra:
-Cubby, ez a LogMeIn felhőszolgáltatása, viszont nem láttam, hogy lenne alkalmazás hozzá. ("Linux is not supported, but folks on Linux can access their cloud-enabled cubbies via the Cubby WebDAV server.") Valami WebDAV szerverrel kommunikáló program kellene?! :D

Akkor még olyan kérdések vannak bennem, hogy:
-Az AMD VGA-mat mennyire fogja szeretni a Linux?
-Sleep / Hibernate üzemmód, ha összehajtom a gépet?
-Funkciógombok?

És akkor a nagy kérdés, milyen disztrót?
-Kubuntu: KDE, és Ubuntu, kezdésnek jó választás lehetne, utána meg ha már megismertem a világát, akkor lehetne mondjuk más.
-Arch: Kezdésnek nem tudom, hogy milyen választás, de úgy hallottam, hogy sokat lehet vele szórakozni, ezért talán gyorsabban ismerném meg a Linuxok világát?! Ezután már tényleg bármerre lehet váltani.
-Esetleg más ötlet?

Köszi a segítségeteket,

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.