Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) nilrem


nilrem
tag

Ipad Mini 2 IOS 8.4 alatt péntek óta csak az index.hu borzasztó lassú Safari-val. Minden más patentül megy.
Töröltem a cookiet + cachet; újraindítottam, de helyzet változatlan. Most az index cseszett el valamit vagy nálam lehet a galiba? Valami hasonló volt másnak?

[ Szerkesztve ]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11352) DigitXT válasza nilrem (#11351) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem is sz*rakodik (most is) az index, főleg az átirányítós sz*rsága a dex.hu.
Szerintem ez nem oprendszer/tablet/böngészőfüggő, hanem ők cseszték el.:o
Már csak azért is, mert minden más meg megy rendesen. (Air 2, 9.2.1, Safari)

(#11353) Vasinger! válasza B-L-A-C-K (#11328) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi! Akkor ha APR-be viszem gariztatni nem kell semmilyen papír, se tartozék, csak az iPad amit leadok, ugye?

(#11354) nilrem válasza DigitXT (#11352) üzenetére


nilrem
tag

Jól éreztem akkor. Átmeneti megoldásként leszedtem az index app-ot, de az mobilra van optimalizálva, cserébe gyors.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11355) lacy86 válasza nilrem (#11351) üzenetére


lacy86
addikt

iPad Air2 / iOS 9.2.1

Nem tapasztalok ilyet.
Nem app.-ot hasznalok

[ Szerkesztve ]

(#11356) nilrem válasza lacy86 (#11355) üzenetére


nilrem
tag

Most néztem egy Ipad Air 2 64Gb IOS 9.2.1 bakker ugyanaz. Nagyon lassú. (Teljesen másik internet kapcsolattal is tesztelve, hogy ez is ki legyen zárva)
X-akta...

[ Szerkesztve ]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11357) blakey válasza nilrem (#11356) üzenetére


blakey
titán

Mini 2-n iOS 9.2.1 alatt 4 másodperc a betöltés Safarival ss Chrome-mal is, nem érzem olyan lassúnak.
Szerintem szolgáltatói DNS gond is lehet, routerben átállítható a DNS szolgáltató és lehet, hogy megoldódik a gondod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11358) nilrem válasza blakey (#11357) üzenetére


nilrem
tag

google DNS szolgálatója van beállítva

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11359) Ragnar95 válasza Vasinger! (#11353) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell semmi, csak az iPad, sorozatszám alapján megy a gari. Akkor kérhetnek max számlát, ha nem kapcsol be a készülék, de ez a probléma nálad nem áll fenn a leírásod alapján.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11360) lacy86 válasza nilrem (#11356) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor nem tudom mi lehet nalad ... ( nem lehet, hogy X-aktakat neztel a hetvegen?! ;] )

(#11361) CharlieDrop válasza nilrem (#11351) üzenetére


CharlieDrop
veterán

index szh@r, mindenhonnan, Win, OSX, Safari, Opera, bármi

blakey
"Szerintem szolgáltatói DNS gond is lehet"
Invitelnél, UPC-nél, és T-s mobilnetnél is?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11362) blakey válasza CharlieDrop (#11361) üzenetére


blakey
titán

Nálam nincs gond, két különböző DNS szervert használok, a netem UPC, de Telenorral is gyors, minden felületen jól működik, ezért irtam, hogy akár DNS hiba is lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11363) #99546112 válasza CharlieDrop (#11361) üzenetére


#99546112
törölt tag

Megnyugodtam hogy nem csak nálam rossz 😀😀🙏🏻

(#11364) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls! :R

Ipad mini4-es, próbálom az erste visa virtual kártyát regisztrálni hozzá, de nem akarja megenni.
Az erste küldi az sms-t, hogy sikertelen kártyahasználat limittúllépés miatt. helye: itunes.com
A regisztrációhoz is fizetni kell? :W Mennyit? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11365) TheMarci válasza vaakuum (#11364) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak zárol, 1-2 eurót.

Do You Dream?

(#11366) nilrem


nilrem
tag

Most teljesen jó, és nem csináltam semmit. Megnyugtató, hogy nem voltam (vagyok) egyedül ezzel e jelenséggel. Témába vágó legyen: ipad mini 2-re érdemes 9.2.1 ios felrakni 8.4-ről?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11367) lacy86 válasza nilrem (#11366) üzenetére


lacy86
addikt

Boven elbirja!

(#11368) blakey válasza nilrem (#11366) üzenetére


blakey
titán

Igen, érdemes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11369) vaakuum válasza TheMarci (#11365) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm!
Apropó, ha a kütyüt többen használják, és nekem nincs szükségem személyemhez kötődő beépített levelezőjére, meg jegyzetekre, meg címlistákra meg ilyen totál személyes cuccokat tartalmazó/kezelő szoftverekre, akkor gondolom ezeket leszedhetem, remélem nemigen csinálok vele nagy problémát :U
Viszont egy jó böngésző kellene, amivel mindenki eléri a netes levelezését, meg azokat az oldalakat, ami neki fontos. Az sem baj, ha megjegyez netes loginokat meg jelszavakat, de ne az legyen már, hogy belép pl. az én levelező fiókomba, és utána alig lehet rávenni, hogy másnak a leveleit lehessen megnézni rajta.
Remélem azért értitek, min problémázok.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11370) Ragnar95 válasza vaakuum (#11369) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyári programokat nem lehet törölni. A gyári Safari tökéletesen képes erre, mindegyik böngésző ugyanannyira jó netes levelezésre. Vagy kijelentkezel mindig a fiókból és akkor rögtön be tud más lépni vagy privát böngészel és bezárod az adott ablakot mindig, így automatikus kijelentkezik a rendszer, de privát böngészésben nincs automata kitöltés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11371) VViktor1990 válasza Themes (#11323) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Én Nplayert használok hálózati lejátszásra is, eddig mindent hibátlanul lejátszott. :)

(#11372) vaakuum válasza Ragnar95 (#11370) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm!

Az akku kímélése érdekében kérdezem, hogy általában mit szokott szeretni, mekkora merültségi állapotnál célszerű elkezdeni tölteni? Hogyan bírja a legtovább?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11373) univerzita válasza vaakuum (#11372) üzenetére


univerzita
addikt

Tölthető bármikor,nemkell lemeríteni 1-5% -ra. Lényeg a töltési ciklusok száma. Egy ciklusnak számít ha 80% - nál töltöd,majd ha 20%-nál teszed fel. ( össze adva egy ciklus)

(#11374) Süvi válasza univerzita (#11373) üzenetére


Süvi
őstag

Amikor ciklusok számáról van szó, mindig az jut eszembe, hogy vajon hány évig fogja bírni a naponta töltött Apple Watch?

(#11375) vaakuum válasza univerzita (#11373) üzenetére


vaakuum
addikt

hú, ezt lehet nem jól értem... :F
Tehát ha egyszer feltöltöm mondjuk 80%-ról 100%-ra /ilyenkor kap 20%-nyi töltést/, utána pedig 20%-ról 100%-ra /ilyenkor kap 80%-nyi töltést/, akkor mondhatom, hogy ez egy töltési ciklust volt (tehát összességében egyszer teljes akkukapacitásnyit kapott több darabban)

Ha töltőn van használat közben, az mit befolyásol ezen? Mondjuk minden használatnál kap külső tápot... :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11376) Ragnar95 válasza vaakuum (#11375) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, egy teljes lemerítés+egy teljes feltöltés számít egy ciklusnak, de ahogy a kolléga is írta, a 100% több részletben is összejöhet, akkor is 1 ciklusnak számít.
Egy tabletnél elég zavaró szerintem, ha töltőről kell használni, én nem szivatnám magam ezzel, de a csepptöltés miatt kevésbé használódik az akku, ha töltőről használod.
Nem kell túlaggódni az akku kérdést, 3-4 év után szoktak csak elkezdeni gyengülni az iPadek akkujai, az enyém is 4 éves és el sem gondolkoztam még, hogy lecseréljem az akkuját.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11377) univerzita válasza vaakuum (#11375) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,ahogy írtad. Nemtudom hogy mit befolyásol ezen ha használat közben töltöd,szerintem nem árthat neki.( De minek ha fell van töltve 80%-ra használotnál tölteni)

(#11378) DigitXT


DigitXT
félisten

Van itt valakinek Apple TV 4-ese? Ezekre "rendesen" feltelepíthetők a játékok, már amik támogatják? Gondolok itt pl. a RR3-ra (Real Racing 3), aminek a fejlesztője nagy dirrel-durral bejelentette a legutóbbi frissítésben, hogy támogatja az Apple TV-t. Viszont maga a játék 3,2GB-ot foglal a tableten, és olvastam valami olyasmit, hogy az Apple TV nagyobb alkalmazások esetén nem tölti le az egészet, csak "töltögeti", amikor épp szükség van adott pályára-autóra. Ez jó nagy marhaságnak hangzik persze, hiszen 32GB-os belőle a legkisebb, szóval simán elférne rá a teljes játék, és csak egyszer kéne letölteni (elég sokat kellene várni mindig, ha tényleg ilyen töltögetős megoldás lenne), de nem ismerem az eszközt: valaki fel tudna homályosítani?:R Viszonylag újkeletű ez a frissítés, így sokmindent nem találtam róla a Google-ban. Bocs az offért, bár nem teljesen az, mert jelenleg az iPadon fut a játék, és tegnap felajánlotta, hogy lehet ő távirányító is egy Apple TV-hez, ha bekapcsolom a Bluetooth-t...:))

(#11379) blakey válasza DigitXT (#11378) üzenetére


blakey
titán

:K
RR3 tegnap még nem volt, most már telepíthető :), Asphalt 8, Modern Combat 5 (Blackout) is van ill. még sok egyéb. RR3-at még nem próbáltam.
Nem tudom, hogy mikor és hol töltőget, de játék közben nem volt semmi zavaró, max. az, hogy jól jönne egy kontroller.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11380) DigitXT válasza blakey (#11379) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, Te vagy az én emberem.:D Bár, ha nem próbáltad még az RR3-at, nem biztos. Amúgy szerintem nagyon jó játék (eltekintve persze a mértéktelen pénzéhségétől), nagyon szépen viszi az iPad (eltekintve attól, hogy 60 fps-t nem tud, viszont brutál jó a grafikája, mobil eszközhöz képest), szóval érdemes lenne kipróbálnod...:R
Nem tudom, hogy milyen kontroller lenne jó hozzá... leginkább kormány...:))

És ha már kipróbáltad, megmondhatod, mennyi helyet foglal rajta... és jó-e hozzá az iPad, mint kontroller (ugye forgathatod a levegőben, mint egy kormánykereket). Vennék én, csak kicsit parázok, hogy nem hozza az élményt, és kidobtam 50K-t...

[ Szerkesztve ]

(#11381) blakey válasza DigitXT (#11380) üzenetére


blakey
titán

ATV4-en nem próbáltam. :)
Az ATV4 távírányítójával mindent csinálhatsz, forgathatod is mint egy telefont :), de kár tönkretenni, drága a csere, de tényleg nagyon jól működik. Asphalt 8-at már játszottam és nagyon jól írányítható de kontrollerrel biztos jobb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11382) CharlieDrop válasza DigitXT (#11378) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én Asphalt 8-at játszok pl. Simán felmegy az első telepítő 200 mb, aztán ülsz a TV előtt legelőször, mikor letölti a többi részét, mint a C64-es időben :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11383) DigitXT válasza CharlieDrop (#11382) üzenetére


DigitXT
félisten

Azzal nincsen baj, ez a tableten is így van: lejön az alap csomag,
aztán egy csomó mindent még (a játékon belül) le kell tölteni. Ezt
egyszer meg kell várni. Ez tiszta sor. De utána rajta marad, nem?

blakey: bocs, akkor félreértettem, rákerestem, valóban írtad, hogy
tableten játszod a játékot. Gondolom, nem áll szándékodban csak
a kedvemért feltelepíteni az ATV4-re és megnézni, hogy milyen.:O
Én meg nem merek venni látatlanba, mert aztán rajtam marad...:DDD
Csak ebből a célból venném! Filmnézésre a TV-n lóg a PC is.:R
Olyan szinten rá vagyok kattanva a játékra, hogy a DFGT-re fogom
felapplikálni az iPadot... persze FFB nem lesz, de tengely az igen.

Amúgy a távirányító úgy érzékeli a forgatást, mint a Wii-mote? Mert
akkor be kell pattintani egy kormánypercbe és mehet a menet, LOL.

Szerk: ja és ,8,1! (Ha ez valakinek mond valamit a C64-es időkből.)

[ Szerkesztve ]

(#11384) atees


atees
őstag

Ha vkit érdekel rendeltem egy ilyen kijelzővédő üvegfóliát jan. 24-én rendeltem ma jött meg, nagyon jó kis cucc!
Könnyű felrakni és nagyon szép a kép!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#11385) CharlieDrop válasza DigitXT (#11383) üzenetére


CharlieDrop
veterán

persze, rajta, simán :)
Nincs para, néha jön nagyobb frissítés, de az már olyan, mint telón :)

"Amúgy a távirányító úgy érzékeli a forgatást, mint a Wii-mote?"
Igen, pont úgy. Olyan a giroszkópja, mint az iPhone-nak.

Spec azért imádom azt a kütyyüt, mert tab, teló, noti mind rá van így kötve a TV-re, persze vezeték nélkül, és külső kijelzőként, nagyon jó :)

@(#11386) nilrem
18 989 Ft??? Azta

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11386) nilrem válasza CharlieDrop (#11382) üzenetére


nilrem
tag

Itt egy review:
[link]

itt meg a controllel:
[link]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#11387) vaakuum válasza CharlieDrop (#11385) üzenetére


vaakuum
addikt

A dobozból kivett állapotban akkor nincs semmi védőfólia a képernyőn, amit karcolódás esetén gond és nagyobb költségek nélkül cserélni lehetne?
Mert akkor lehet nekem is gondolkodni kell ilyenben, mielőtt a gyári felület elkezdene amortizálódni... :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11388) CharlieDrop válasza vaakuum (#11387) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha ipadre kérdezted akkor van, de azzal használhatatlan.

Amúgy iPhone-nál nem nagyon van szükség fóliára, az Air2-re kellene tenni, de mivel most tokban van, remélem nem karcolódik tovább

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11389) DigitXT válasza CharlieDrop (#11385) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem hangzik rosszul... Viszont nézegetem a review-kat, és úgy néz ki, hogy
ebben "csak" A8-as SoC van, míg az Air 2-ben egy A8X, ami jóval erősebb...

Kíváncsi lennék, hogyan fut az RR3 egy ilyen eszközön? (Elvileg a fejlesztők
optimalizálják a különböző vasakra, van rá különböző grafikai profiljuk, amitől
egyrészt nagyon szép a grafika, másrészt én inkább örülnék több fps-nek.:DDD)

Sajnos az Air 2 30-60 között futtatja, ami nem rossz, de lehetne több (fix 60),
amit egyelőre nemigen tud, bár most a legújabb frissítés vmit javított, érzésre!
Amúgy már kezdenek cikkezni róla, hogy teljeskörű Apple TV támogatás...:D

[link], [link], [link], [link]

Szerk: tegyük hozzá, a TV-n nem 2048x1536-ot, hanem "csak" 1920x1080-at
kell meghajtania, s simán lehet, hogy legalább úgy, ha nem jobban is viszi.:K

[ Szerkesztve ]

(#11390) vaakuum válasza CharlieDrop (#11388) üzenetére


vaakuum
addikt

:R Ipad minire értettem a kérdést.
Tehát akkor ha most a tapicskolás közben véletlenül karcolódik, akkor az nem a képernyőt magát érintő végleges fizikai sérülés, hanem csak egy már gyárilag rárakott, egyébként könnyen cserélhető fólia lesz karcos?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11391) CharlieDrop válasza vaakuum (#11390) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, nem. nincs fólia :) csak gyári csomagolás :D

(#11389) DigitXT: és A9 is lehetett volna

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11392) ZS3NI válasza vaakuum (#11390) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ha ennyire aggódsz, ugorj be egy gsm boltba és vegyél párszáz forintért valami fóliát. Nem értem miért parázol túl ennyire mindent. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#11393) DigitXT válasza CharlieDrop (#11391) üzenetére


DigitXT
félisten

Mármint mi lehetett volna A9? Vállalkozó kedvű ATV tulaj esetleg egy tesztet?:D

(#11394) CharlieDrop válasza DigitXT (#11393) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A8-as proci helyett A9, de az A8X is pont klafa lett volna

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11395) br4adam válasza DigitXT (#11393) üzenetére


br4adam
aktív tag

Letöltöm és kipróbálom.

(#11396) DigitXT válasza br4adam (#11395) üzenetére


DigitXT
félisten

Thx!:R Az imént próbáltam az iPad + DFGT kombót.
Utóbbi csak "állvány" volt a tabletnek, de elég vicces.:D

(#11397) kondás


kondás
tag

Mostanában sajnos egyre több oldalnál írja ki nekem az ipad 3-nál ios8-on, hogy a 'weboldalnál probléma történt újra lett töltve' .Hiába tölti újra, megint csak nem jön be. Egy ios 9 frissítés megoldaná?

(#11398) blakey válasza DigitXT (#11389) üzenetére


blakey
titán

Kipróbáltam, simábban megy, mint a Mini 2-n. :)
Vezérelhető iPaddel is, még azért szerintem nem tökéletes a vezérlés de jól kormányozható. Jó kis cucc lesz ez az ATV4. : )

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11399) silmatauki válasza kondás (#11397) üzenetére


silmatauki
őstag

valszeg nem - ugyanez van iOS9-en is, me'g az iPad Pro-n is.

(#11400) br4adam válasza DigitXT (#11396) üzenetére


br4adam
aktív tag

Teljesen jó amúgy, hozza azt amit iPhoneon/iPaden. Nem vagyok nagy híve az ilyen típusú játékoknak, de elszórakoztam fél órát vele :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.