Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Imy válasza vadászcsiga (#11099) üzenetére


Imy
veterán

Nekem EU felírat van rajta, de most bontottam csak ki. Amúgy meg BlitzWolf töltőt használok, így elég egy töltő, nem kell mindenek külön-külön...

(#11102) lacy86


lacy86
addikt

iPad-nek mindig ilyen "zajos" volt a kameraja?!
Pontosabban Air2

(#11103) B-L-A-C-K válasza lacy86 (#11102) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk itthon iPad 2, meg Air1 van, nem megfelelő fényviszonyoknál zajosak.

(#11104) vadászcsiga válasza Imy (#11101) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem számos de nem érdekel. Eddig jó volt, ezután is az lesz.

(#11105) zolikaDB válasza lacy86 (#11102) üzenetére


zolikaDB
veterán

Xiaomi telefon kozel sem ilyen zajos.

(#11106) lacy86 válasza zolikaDB (#11105) üzenetére


lacy86
addikt

De ez nem telo!
iPhone 5S nekem se zajos ott ahol pl Air2 igen.

En azt hittem eddig, hogy van olyan jo kamera mint az iphone telokba 🙄

(#11107) zolikaDB válasza lacy86 (#11106) üzenetére


zolikaDB
veterán

En is. De az osszes tabletemmel lottem (3db) 15 kepet 3 ev alatt, es lehet tulzok, uh nekem 8.
Csak azt olvastam, h a 6 kameraja van benne, az meg eleg jo ilyen teren.

(#11108) lacy86 válasza zolikaDB (#11107) üzenetére


lacy86
addikt

Pedig 8MP kamera van benne ( isight )
Nem ertem akkor miert ennyire " erzekeny "

(#11109) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mi van ezzel az ipad toltocsere programmal akkor? Ha szamok vannak benne vigyem be es cserelik?

(#11110) blakey válasza bigdady (#11109) üzenetére


blakey
titán

Minden infó szerepel a linkben. Mi nem világos?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11111) bigdady válasza blakey (#11110) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az usb-s rész, miszerint arra nem vonatkozik. Ipad toltom usb-s viszont olyan mint a kepen...

[ Szerkesztve ]

(#11112) TheMarci válasza bigdady (#11111) üzenetére


TheMarci
addikt

(#11113) univerzita válasza bigdady (#11111) üzenetére


univerzita
addikt

A iPad töltő két részből van. A usb része marad,a villás részt cserélik.

(#11114) blakey válasza bigdady (#11111) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el a két nap hozzászólásait ill. a felhívás is egyértelmű, hogy mit cserélnek.
De segítek: [link]
De tényleg egyértelmű, hogy mit cserélnek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11115) bigdady


bigdady
nagyúr

:R

(#11116) Imy


Imy
veterán

iPad mini 2-n valaki próbálta a 9.2.1-et? A 9.2-vel nincs semmi gondom... Érdemes feltenni?

(#11117) #93794560 válasza Imy (#11116) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam mini2-n 9.2.1 van. Tökéletesen működik. Semmi változást nem érzek az előzőhöz képest.

(#11118) Imy válasza #93794560 (#11117) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm! :R Akkor feltelepítem. :B

(#11119) lacy86


lacy86
addikt

Tegnap rendeltem egy ilyen tokot.
Kivancsi leszek fog-e mukodni a sleep/wake-up funkcio :)

[link]

(#11120) Imy válasza lacy86 (#11119) üzenetére


Imy
veterán

Én amit nem rég linkeltem, azon működött. ;)
Ott lehet forgatni az iPadet, és rájöttem hogy jobb, mert úgy a kétkezes gépelés is megy, nincs útban a tok. ;)

(#11121) lacy86 válasza Imy (#11120) üzenetére


lacy86
addikt

3 het mulva tudok velemenyt mondani! :P

(#11122) porkesz válasza univerzita (#10640) üzenetére


porkesz
csendes tag

Hello!
Szerintetek valaha, a mostani Apple tv széria fogja támogatni a 4K-t??
ez nekem fontos válasz lenne mert vásárlás elött állok!

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#11123) Alex91 válasza porkesz (#11122) üzenetére


Alex91
félisten

A mostani szerintem nem fogja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11124) univerzita válasza porkesz (#11122) üzenetére


univerzita
addikt

Korlátozott mértékben ( 1.4 HDMI - 2.0 kellene) [link]

(#11125) turmixi


turmixi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni magamnak egy iPad Minit, laptop mellé, kifejezetten egyetemi és utazás közbeni tartalomfogyasztás céljából (e-mail, böngészés, Spotify, Duolingo, Netflix, stb.). Fontos lenne, hogy még legalább 2,5-3 évig megbízhatóan működjön és frissíthető legyen, így tulajdonképpen annyi lenne a kérdésem, hogy érdemes-e még az olcsóbb iPad Mini 2-be befektetni, vagy válasszam a 4-est? :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11126) Alex91


Alex91
félisten

Olyan file kezelot keresek, ami kepes smb megosztast kezelni. Lehet ott masolni, mozgatni stb. Az iPad-en bongeszoben letoltott dolgokat az smb megosztasra felmasolni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11127) vadászcsiga válasza turmixi (#11125) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sima mini egyáltalán nem ajánlott. Már akkor is egy nulla volt amikor kijött.

[ Szerkesztve ]

(#11128) blakey válasza Alex91 (#11126) üzenetére


blakey
titán

FileExplorer

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11129) DigitXT válasza vadászcsiga (#11127) üzenetére


DigitXT
félisten

érdemes-e még az olcsóbb iPad Mini 2-be befektetni, vagy válasszam a 4-est?
Ezek közül melyik a sima mini? A Cooper? Vagy a szoknya? Vagy melyik?:F

(#11130) vadászcsiga válasza DigitXT (#11129) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igaz. Első mondatban iPad minit ír, ebből rögtön le is szűrtem :D :B

(#11131) Alex91 válasza blakey (#11128) üzenetére


Alex91
félisten

Most csak az ingyenes ilyen xar? Vagy csak az en elvarasaim tul nagyok? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11132) blakey válasza Alex91 (#11131) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, fizetőst használom, ott minden működik. Mi a gond?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11133) Alex91 válasza blakey (#11132) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, pont az nem megy tan, ami kellene. Az edit gomb megnyomasaval lehetne masolni, mozgatni, de ugy tunik az ingyenesben ez pont nem megy. Nem gond, ha a fizetosben ez is rendben van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11134) blakey válasza Alex91 (#11133) üzenetére


blakey
titán

Ha nem működne, akkor nem ezt ajánlottam volna. :) Ingyenest nem próbáltam.

Most nézem a kínálatot és van ES File Explorer is. :) Mondjuk nekem megfelel a FileExplorer, de ha az is jól működik akkor van választék.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11135) Alex91 válasza blakey (#11134) üzenetére


Alex91
félisten

Nas-ro nas-ra masolas hogyan tortenik? Athuzza az iPadre?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11136) blakey válasza Alex91 (#11135) üzenetére


blakey
titán

Felhőből felhőbe másoltam, gondolom csak cache-be rakja, mert egyből átmegy, semmit nem húz le az iPadre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11137) Alex91 válasza blakey (#11136) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, koszi!

Valami jo SSH Terminal van? Eleg lesz valami ingyenes is, csak a Midnight Commander menjen alatta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11138) blakey válasza Alex91 (#11137) üzenetére


blakey
titán

Még nem próbáltam, de lenne a Serverauditor.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11139) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Uraim,
milyen modszerrel lehetne ipadrol meglesni a PC-m tartalmat? Es ha valamit meg akarok nezni, lejatszani (kep, film, zene), akkor induljon el az Ipad megfelelo alkalmazasaval (beepitett kepnezegeto, zenelejatszo, tetszoleges videoplayer).
Es ha van erre lehetoseg, el tudna valaki lepesrol-lepesre magyarazni?
A Remote media manager free eddig jo, arra jutottam, h az IP cimet, amit kiad, beirom a bongeszobe es onnan masolok az Ipadra.
Hogyan tovabb?

(#11140) blakey válasza zolikaDB (#11139) üzenetére


blakey
titán

Csak tartalom vagy kép is kell? Mindkettőt lehet, de tartalomra a legegyszerűbb lejátszón keresztül, pl. nPlayer, inFuse Pro de FileExplorer-re is elindítható, megnézhető bármi. Képre a legegyszerűbb a TeamViewer. De mindenről volt szó a topikban és előtted is kérdezék. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11141) zolikaDB válasza blakey (#11140) üzenetére


zolikaDB
veterán

Latom, h a fent emlitett programban van lehetoseg FTP, SFTP, Samba kapcsolatra. (Remote MM)
Lehetseges, h ezeken keresztul ezt megtegyem??
A lenyeg, h vannak mappaim, amikben van mindenfele file, kep, zene, video. Ezeket be vannak tallozva egy Serviio nevu DLNA kliensbe, amit gond nelkul lat a TV, es az Androidos eszkozok, ingyenes, apro progikkal.
Ezt akarom megoldani Ipaden.
Az sem lenne baj, ha ezt a DLNA-t elhagyom es mas modon osztom meg, csak latnam vegre live a PC-m tartalmat...
Kifizetnem en a progit, ha tudnam, h jo. De az ingyenes verzio par esetben bizonyitotta nalam, h folosleges volt letoltenem, mert a fizetosben van minden, ami kell nekem, de a mukodes mikentjerol igy nem tudok megbizonyosodni, vagy mar az ingyenes sem akarja az igazsagot... (ezt altalanossgaban irom)

[ Szerkesztve ]

(#11142) blakey válasza zolikaDB (#11141) üzenetére


blakey
titán

FileExplorer tud FTP-t, Sambat, WebDAV-t, ismertebb felhőket is kezel, másolni is lehet, az nPlayer ezen felul UPnP/DLNA-t ill. SFTP-t is tud. Az nPlayer csak lejátszó, a FileExplorer fájlkezelő. Az nPlayer látja a serviio-t is. DLNA nálam Plex-ből és UMS-ből áll. Plex minden eszközömön van és arról játszóm le a filmeket, zenéket, képeket. SMB meg mindegyik eszközömön működik, még a tv-n is. Szóval iPad-en, Androidon, lejátszókon Plex-szel nézem a médiát, SMB-n meg fájlokat mozgatok, androidon Solid Explorer, iPad-en FileExplorer.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11143) zolikaDB válasza blakey (#11142) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R :R :R

(#11146) Urban Terror


Urban Terror
tag

Eszembe jutott valami, ami jól jönne. :D
Arra szerintetek van valami lehetőség, hogy a telefonon tárolt filmet a tableten meg tudjam nézni?

(#11147) univerzita válasza Urban Terror (#11146) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,lehet Most próbáltam.

(#11148) Urban Terror válasza univerzita (#11147) üzenetére


Urban Terror
tag

És hogyan? 😀

(#11149) lacy86 válasza Urban Terror (#11148) üzenetére


lacy86
addikt

En igy hirtelen airdrop-al probalkoznek

(#11150) univerzita válasza Urban Terror (#11148) üzenetére


univerzita
addikt

A iPhonon és a iPaden fent van a Remote Media Manager free fájl kezelő. A iPhone - ra a RMM -be a My Files - részbe bemásolod a filmet. Majd mindkét eszközön megnyitod. A iPad - den ha megnyitod fogja keresni a ugyanazon hálózaton lévő eszközt. Nálam azonnal csatlakozott a iPhone - hoz és lehetett nézni a filmet. Viszont én csak a otthoni hálózaton próbáltam. De lehet hogy Air Drop-al még egyszerűbb ( nekem a iPhone 4-en nincsen Air Drop)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.