Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37355) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Egy óriási problémával állok szemben. Éppen a gépet szereltem, és hirtelen szükségem volt rá. A két 160-as vinyót (RAID-be mennek, két db Seagate 160GB) kint hagytam a földön, mondom így is menni fog a gép. Ment is, de a telefonom ráesett az egyikre. Először minden ment tovább, majd egyszer kékhalál, de a vinyó nem adott hangot, majd kinyomtam gépet, mert sejtettem hogy ez miatt volt kékhalál, majd amikor visszakapcsoltam már ilyen karcoló hangot adott merevlemez, és nem tud felpörögni (újra és újra próbálkozik ha jól hallom a hangján). Fél méter magasságból esett, nem gondoltam volna, hogy ennyi képes kiütni...

Ráadásul RAID-be voltak szóval... (a 2TB Red ahova backupot akartam volna csinálni az meg gyári hibás volt, szóval egyik baj jön a másikra...)

Nem tudom, hogy ha felpörögne akkor menthető lenne-e még, vagy mennyiért lehetne megjavíttatni, mert van pár mappa, amibe fontos dolgok lennének, amúgy a főbb része csak az operációs rendszer, meg a programok, tehát sok mindent nem buknék, de az a kb. 10gb adat kéne róla...

Itt egy hanganyag róla, hogy mit produkál: link

Külső sérülés nincs rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.