Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) lazydog válasza Krissz22 (#1300) üzenetére


lazydog
addikt

Most végképp nem értelek. :F
Azt hittem, a GDB csak azért kellett neked, hogy le tudd ellenőrizni, visszanyerhető-e a (gondolom eladásra szánt vinyódról) a törölt adat.
A biztonságos törléshez ajánlottam a HDD-Wipe Tool-t. Ez neked állítólag nem működik, de már nincs is rá szükséged. Meggondoltad magad?
A GDB csak akkor használható mentésre, ha megvásároltad. Egyébként csak megmutatja, hogy mit lesz képes helyreállítani a teljes értékű program.
Végülis, mi a célod ezzel az egész játékkal?


[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1302) Krissz22 válasza lazydog (#1301) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Azt hittem, a GDB csak azért kellett neked, hogy le tudd ellenőrizni, visszanyerhető-e a (gondolom eladásra szánt vinyódról) a törölt adat.

Így van és ez működik is tökéletesen....

A biztonságos törléshez ajánlottam a HDD-Wipe Tool-t. Ez neked állítólag nem működik, de már nincs is rá szükséged. Meggondoltad magad?

En először ezt használtam és utána a a GDB-t és a könyvtárszerkezet látszik és egyedűl a kis txt-t tudom megnyitni.

A GDB csak akkor használható mentésre, ha megvásároltad. Egyébként csak megmutatja, hogy mit lesz képes helyreállítani a teljes értékű program.

Akkor nekem valami más verzió jött le. :B

Végülis, mi a célod ezzel az egész játékkal?

Erre már te is válaszoltál. :) :visszanyerhető-e a (gondolom eladásra szánt vinyódról

(#1303) Krissz22 válasza lazydog (#1301) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Valakitől még azt hallottam, hogy 6szor, 7szer le kell formázni, hogy ne legyenek vissza nyerhetőek az adatok.

Amúgy THX a segítséget! :R

(#1304) Nortid


Nortid
aktív tag

Hali!

Bocs a hülye kérdésért, de mi az a ''swap file'' mire jó és hol lehet állítani? :B

[ Szerkesztve! ]

(#1305) lazydog válasza Krissz22 (#1302) üzenetére


lazydog
addikt

Ezek szerint a HDD-Wipe Tool is jól tette a dolgát. Ez volt az az info, ami nem jött át az előző h.sz -edben. :)
Ha nem ezzel csináltad volna a biztonsági törlést, akkor valóban a többszöri formattálással kellett volna kísérletezned.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1306) lazydog válasza Nortid (#1304) üzenetére


lazydog
addikt

A swap fájlt, nevezik lapozó fájlnak, illetve virtuális memóriának is. Ez utóbbi név utal leginkább a lényegre.
Egy olyan, az operációs rendszer által speciálisan kezelt fájl, amelyik szükség esetén a gép RAM memóriáját képes kibővíteni. Tehát ebbe a fájlba úgy ír és ebből úgy olvas a rendszer, mintha RAM lenne, csak éppen több ezerszer lassabban teszi ezt. Kevés igazi memória esetén, ezért lassul brutális mértékben a gép. Az XP esetében ez egy pagefile.sys nevű rejtett fájl.
Az állítási lehetőségeket a Vezérlőpult ---> Rendszer ---> Haladó ---> Teljesítmény ---> Haladó ---> Virtuális Memória útvonalon érheted el. (vagy valami hasonló, mert angol nyelvű XP-t használok)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1307) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, az előbb egyszer csak megmakacsolta magát a vinyóm és egyszerüen nemtudom lehivni a rajta levő adatokat. ha partition magic-el nézem azt irja bad update sequence number és nem tudok vele semmit se kezdeni. két részre van particionálva az egyiken nem volt semmi fontos adat, leformáztam és az most müködik, de ezt nem szeretném. hogy tudom lementeni róla az adatokat vagy egyátalán mi lehet a baj? :F

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#1308) Lotusz


Lotusz
tag

ha sajátgépből akarok belépni a vinyóra akkor meg azt írja a fájl vagy könyvtár sérült, nem olvasható

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#1309) Nortid válasza lazydog (#1306) üzenetére


Nortid
aktív tag

:R

[ Szerkesztve! ]

(#1310) lazydog válasza Lotusz (#1307) üzenetére


lazydog
addikt

GDB [link]
Ezzel megnézheted, hogy egyáltalán le tudod-e menteni a hibás vinyódról az adatokat. A megvásárolt verzióval tudsz menteni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1311) Lotusz válasza lazydog (#1310) üzenetére


Lotusz
tag

igen, ott van minden a helyén meg is próbáltam átmásolni a fájlokat, de pl a kép fájlokat, videókat nem nyitja meg rendesen viszont az egyszerübb fájlok pl txt müködnek. mi lehet az oka?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#1312) lazydog válasza Lotusz (#1311) üzenetére


lazydog
addikt

Ez a program nem arra való, hogy bármilyen fájlt megnézz, megnyiss, futtass vele.
Egyet tud, de azt nagyon. Lementeni mindent amit lehet a hibás vinyódról, egy másikra. A mentést a demo változat nem végzi el, csak kilistázza a menthető mappákat, fájlokat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1313) liksoft válasza Lotusz (#1311) üzenetére


liksoft
nagyúr

FAT-es partíció volt? Mert ha igen, és a FAT sérült, akkor a file bármilyen zagyvaságot tartalmazhat. Ebben az esetben lehet, hogy búcsút mondhatsz az adatoknak. Egyet viszont NE csinálj. A CHKDSK csak ront a helyzeten. Azt nehogy ráereszd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1314) villanyie


villanyie
csendes tag

sziasztok,van 1 COMPAQ DESKPRO EN 866mhz gepem amelykben eredetileg 20gb hard van,en vettem egy 250gb seagatet es mikor bekototem a bios azt mondta hogy 137gb-os, gondolom most kene egy bios update de nem igazan ertek ehez, probaltam keresni a netten de nem tudom melyk lenne jo.Ha tudtok segiteni elore is kosz.

(#1315) lazydog válasza villanyie (#1314) üzenetére


lazydog
addikt

Alapvetően jól gondolod, hogy kellene BIOS frissítés is, amit nem fogsz találni.
Másrészt az operációs rendszernek is fel kell lenni készítve a nagyobb vinyók kezelésére. Ez win 98 alatt nem fog menni, sőt XP alatt is csak SP1, vagy SP2 kiegészítéssel.
Érd be a kisebb vinyóval. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1316) Cogwheel


Cogwheel
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje erősen belassult a 80 gigás Seagate vinyóm. Nem jöttem rá mi miatt, de most látom, hogy az eszközkezelőben Pio módban működik, annak ellenére, hogy az UDMA mód van kijelölve, amennyiben rendelkezésre áll. Miért nem vált vissza udma-ra, és hogyan tudnám erre rávenni? ''Kényszeríteni'' Egyáltalán mi miatt válthatott át pio-ra, mikor egy jó ideig tökéletesen működött, és semmilyen hibaüzenetet nem generált? :F

''Ha okos vagy, mindent tudsz. Ha bölcs vagy, akkor tudod, hogy melyik könyvet vedd le a polcról!''

(#1317) greatchaos válasza Cogwheel (#1316) üzenetére


greatchaos
addikt

bioszban nézd meg, hogy hogy van beállítva

akkor szokott mér irreálisan balassulni, ha bioszban le van tiltva, és az a szerencsétlen winfos meg kezelni akarja, és 2-3 mb/s -el tudja is, és olyankor a felhasználó keg kihullajtja a hajszálait:D

ill bioszban dma módot is állítsd be

(#1318) Cogwheel válasza greatchaos (#1317) üzenetére


Cogwheel
csendes tag

Abit AI7-es lapom van award biossal, itt nem találtam dma aktiválást. Ilyenek vannak hogy: IDE device channel: Auto, Manual, None
Access mode: CHS, LBA, Large, Auto.
Ezeknek a változtatása nem hozott javulást, a slave-en lévő vincsi az eszközkezelőben maradt PIO-n.
Mit tegyek?
:O

''Ha okos vagy, mindent tudsz. Ha bölcs vagy, akkor tudod, hogy melyik könyvet vedd le a polcról!''

(#1319) greatchaos válasza Cogwheel (#1318) üzenetére


greatchaos
addikt

huh, elrontottam, LBA-ra kell állítani, vagy auto-ra, de én az LBA-t szoktam

(#1320) John_Doe


John_Doe
senior tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám az új winyóra való win xp telepítéssel. Mikor a telepitő a uraindul nem tud bootolni a winyóról. Ez most egy 400-as sata winyó aminek az első 40-es particiójára szeretném felrakni a wint. Emlékszem hogy ez volt a mostani 200-asal is ott egy 14-es a rendszer partició de nem tudom mit csináltam hogy végül felment. Valami olyanra emlékszem hogy a particion magic jelölte hogy a 2GB boot limit meg a 1024 cylinder limit a lemez elején volt mint most a 400-asnál és azután hogy sikerült megcsinálni már rendesen mutatja. HELP!

Shal'kek nem'ron!

(#1321) liksoft válasza Cogwheel (#1318) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a drive adatátvitelével van gond, akkor vált poi módba. Ez nem szokott visszaállni. Ha pata winyód van, célszerű a kábel cseréje, és utána az itt leírtakat követni: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1322) villanyie


villanyie
csendes tag

hello,nemreg irtam hogy van egy compaq deskro gepem amibe 250 gb-os hardot szeretnek be tenni,es ha jol ertem nincs mit tennem mert nem fog menni?Ez most nagyon fajt mert a hardot mar megvetem! Legyszi...tenyleg nincs mit tenni?Segitseg!

(#1323) villanyie


villanyie
csendes tag

az nem mukodik hogy igyhagyom a biost hogy 137gbnak latja es elkezdem instalalni az Xp sp2-ot es majd az latni fogja mikor felraktam?ez igy nem oks?

(#1324) liksoft válasza villanyie (#1323) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a chipset tudná is (tudja a régi is, de hivatalosan csak egy típustól, és ezt beépítik a driver-be), az XP nem engedi, ha a BIOS 128-nak (137) detektálja.

Azt próbáld ki, hogy egy kis winyóra teszed fel a pri/mast-ra az XP SP2-t. Ha teljes az install, akkor teszed fel a sec/mast-ra a 250-es winyót. Na most jön a csavar. A BIOS beállítás. A secondery controller-t engedélyezni kell, de a winyó detektet tiltani! Azt állítsd be, hogy NINCS rajta winyó. Így az XP a saját driver-en keresztül detektálja a winyót, és ha a chipset az XP szerint tudja a 48 bites címzést, látni fogod a 250-et! (Vagyis a BIOS így lőhető ki.) Viszont ha a chipset hivatalosan nem tudja kezelni, nem biztos, hogy sikerül. Egy próbát megér.

VIGYÁZAT! Ha később a BIOS detekt megtalálja a winyót, akkor visszaáll a 128GB korlát! Viszont adminisztráció alapján a duplája, amit az XP kezelni fog, de a lemezkezelője 128GB után a winyó elejét fogja címezni! Vagyis felül fogja írni az ottani adatokat. Ez durva adatvesztés a teljes winyóról!

Vagyis csak akkor szabad ''beleugrani'', ha garantáltan letiltható a winyó detektje a BIOS-ban!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1325) gep29


gep29
csendes tag

Jónapot!
Kérdésem lenne. Egy ideje (kb 2hónap) olyat csinál a vinyó hogy bekapcsolásnál és üzem közben véletlenszerűen elkezd''recsegni'' olyan hangon mint régen a scandisc közben. Ilyenkor megfogja az egész gépet és vagy csak másodpercekig vagy akár1-2 percig is tart. Csináltam töredezettségmentesítést és letúrtam a vinyó felét ,sőt a törmentesítés közben megállt és egy dosban indítható parancsot adott meg. Minden kész....jó volt kb egy hétig de szépen fokozatosan megint egyre többször jön elő. Mit csináljak? Csere vagy (ha érthetően írtam le) van rá más megoldás is?
Előre is köszönöm .

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#1326) liksoft válasza gep29 (#1325) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Telepítsd fel a HDSentinel progit. Az a winyó SMART-ja alapján valószínűleg többet fog mondani. Szerintem nem túl jót. Viszont gond lehet még a tápellátás is. Minőségi táp korrekt csatlakozóval. Olvass bele ide: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1327) gep29 válasza liksoft (#1326) üzenetére


gep29
csendes tag

Köszi a gyors választ....teszt. :R

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#1328) gep29


gep29
csendes tag

Na ez gyorsan ment. Idézem : Működési idő 256 nap 8 óra Becsült hátralévő élettartam : 56 nap
Tehát megy a lecsóba... :(

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#1329) liksoft válasza gep29 (#1328) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdés, hogy melyik SMART paraméterek miatt romlott a winyó idáig. A tápcsatlakozót és tápegységet ki lehet zárni? Ha igen, akkor valóban lecsó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1330) gaben75


gaben75
tag

sziasztok !!

Lenne egy kérdésem. Van egy 80GB os Maxtor vinyóm Chiftek külső házban usb-s!
Az lenne a probléma ha bekapcsolom a vinyót az xp sp2-es azt irja ki rá hogy nem sikerült a késleltetett írás és nem tudja megnyitni olvasni a file-okat.
ha viszont kiveszem a külső házból és rárakom ide kábelre akkor minden működik vajon miért van ez?

előre is köszi a válaszokat :R :R :R
üdv Gaben

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1331) romet


romet
tag

CSak kicsit tartozik ide, de hátha.
Régi gépemen xp futott, particionálva. Hozzájutottam egy jobb kis géphez rosszabb vincsivel.
Átraktam a régi gép jó vincsijét az új gépbe (kivéve onnan a régit). Gondoltam újra húzom az XP-t, de legnagyobb meglepetésemre megkereste a számára új hardvereket és működik.
Működni is fog? Nem fog emiatt behányni? Normális ez így?
Köszi

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#1332) don pardon


don pardon
aktív tag

helló
akkor én is a tanácsotokat kérném. szóval van egy kis töltős gépem (dell optiplex 1) van benne egy 6 gigás vinyó, találtam benne pár bad sectort de amikor a hdd regenerator-ral végigmegyek rajta akkor mindig kifagy az elsőnél el se tudja kezdeni javítani. beraktam másik gépben hátha ott majd ki tudom javítani de ott csak odáig jut el hogy felismeri a vinyót csak nemtudja megnyitni mert gond van vele,

végül próbáltam másik vinyót rakni a kis gépembe de azt meg az istenért se akarta felismerni.
nagyon köszönöm a válaszokat, ha tudtok vmi jó ötletet ne kíméljetek
üdv don pardon
:R :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1333) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok

Valaki tud magyarázatot az alábbi sztorira? 4db seagate 250gb csak úgy a teszt kedvéért raid5-be kötve, egy intel ich8r vezérlővel. Amikor már napok óta egészségesen működött a raid tömb, és jól ment a vista, véletlenül úgy sikerült összedugnom őket egy átpakolás alkalmával, hogy a tápcsatlakozó egyik szélső ága összeért a winyók csatlakozójának középső ágával, még egy picit szikrázott is. Ez egy tápelosztó volt, tehát a 4-ből 2 winyó volt rá kötve.. Összepakolva a raid5 tömb elszállt, nem is tudta újjáépíteni. Viszont a winyók külön-külön azóta is tökéletesen működnek, többször lettek formázva, semmi bajuk. Használjam őkat nyugodtan? A raid miért szállt el, ha a winyók épek maradtak?

Linux for human beings

(#1334) angel_side


angel_side
csendes tag

Hali!

Van egy WD SATA (Cav RE 250gb) winyom, alig par honapos.. es talaltam rajta par bad sectort.. :Y (hallottam 1-2* hogy menet kozben leesett a fej :F - vagy vmi hasonlo, a hangja legalabbis ilyen volt )
Szoval a kerdesem az lenne, hogy tudja valaki, hogy ilyenkor cserelik-e ezeket garisan? Kicsit felek, hogy megszaporodnak a hasznalhatatlan sectorok..
SMART egyebkent nem mutat semmi rosszat...

Elore is koszi a valaszokat :)

(#1335) liksoft válasza gaben75 (#1330) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a külső ház vagy az USB csatorna hibás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1336) liksoft válasza romet (#1331) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerencséd volt, ha az alapvető chipset azonos (esetleg Intel), akkor el tud indulni, és a driver-eket korrekt módon cseréli. Nyúzd meg 1-2 napon át. Ha jó, nem kell szerintem váltanod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1337) liksoft válasza fulcrum (#1333) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt már válaszoltam. Nem igazán jó, ha egyszerre két topikban is felteszed ugyanazt a kérdést. A szakik nem itt ülnek, hanem időnként felnéznek a PH-ra. Ha 2 napig nem kapsz választ, akkor válts.

Vagy ha sürgős, ott van a [link] lehetőségek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1338) liksoft válasza angel_side (#1334) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápellátása korrekt? Ha Win-t futtatsz, akkor a HDSentinel [link] progit tudnám ajánlani. A SMART adatok és riport alapján a linkelt topikban lehetne tovább elemezni a drive-od állapotát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1339) gaben75 válasza liksoft (#1335) üzenetére


gaben75
tag

másnál meg müködik ugyanabba a házba én valami windows beállításra gyanakszom
winportálon a pendrive ra irták hogy ki lehet kapcsolni a késleltetett irást kipróbáltam de semmi eredmény

na mindegy ha valamit tudtok szóljatok légyszi

köszönöm

üdv Gaben

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1340) gep29 válasza liksoft (#1329) üzenetére


gep29
csendes tag

Üdv!
Elég sügér vagyok a dologhoz, de megnéztem a sentinelt gondolom ha a smart paraméterek közül valami nagyon nem lenne jó akkor nem zöld pipa, hanem piros x lenne. Na ott nem jelöl semmi ilyesmit, minden ok. A probléma sejtésem szerint (?) a hibás szektorokkal lesz mert most azt irja hogy közel 600 hibás van.
A tápcsatlakozó és a tápegység hibája ilyenkor is szóbajöhet? Ha igen akkor ezeket mivel lehet ellenőrizni?
Előre is köszönöm.

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#1341) angel_side válasza liksoft (#1338) üzenetére


angel_side
csendes tag

A Sentinel fut.. nem mutat semmit, csak a hibas szektorokat, egyebkent minden huu, de jo.. a tappal sem szokott semmi problema lenni.. (gondoltam mar en is ra, de nem hiszem..)
Na mind1, megprobalom majd csereltetni, hatha vegszukseg eseten RMA a WD-n keresztul.. errol van vkinek tapaszalata?

(#1342) romet válasza liksoft (#1336) üzenetére


romet
tag

Köszi! nyúzok :DDD

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#1343) liksoft válasza gaben75 (#1339) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először az jött le, hogy sem írni, sem olvasni nem lehet. Most írod, hogy másnál működik.

Akkor egyértelmű, a Te gépednél van gond. Gondolom külső tápos, tehát a tápellátás korrekt. Az USB csatornán másik eszközt tudsz használni? Ha nem, akkor lehet HW probléma. Ha más működik, akkor driver gond lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1344) liksoft válasza gep29 (#1340) üzenetére


liksoft
nagyúr

A zöld és piros jelzés a gyári paraméterek alapján állítódik. Egy haldokló winyó sokszor hamarabb meghal mint, hogy pirosba fordulna egy-egy SMART paraméter.

A 600 hibás szektor többszöröse az elviselhetőnek. Igen, hibás tápellátás okozhatja ezt a meghibásodást. Ha tápegységet veszel, akkor ne az ár, hanem a minőség számítson! Egy jó tápegység 10eFt-tól indul, és nehéz! Valóban bele teszik azt az anyagot, aminek benne kéne lennie mindegyikben.

Szerk: Táp ellenőrzése: Könnyü ''gagyi'' táp és elmúlt egy éves? Akkor rögtön csere minőségire! Csatlakozó: könnyen rámegy a winyóra? Ha igen, akkor Molex (PATA) csatlakozónál a csöveket óvatosan oválisra kell nyomni, így valóban fog csatlakoztatás után érintkezni. SATA csatinál a felületek tisztítása segíthet. Erre csak alkoholt szabad használni. A kontakt spray használata számítógépben tilos!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1345) liksoft válasza angel_side (#1341) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvasd el a 1344-et.

Küldj mail-ben egy Sentinel riportot. Hátha abból többet tudok mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1346) gaben75 válasza liksoft (#1343) üzenetére


gaben75
tag

köszi a válaszokat :C :C
részben meg oldódott a dolog vistán müködik minden gond nélkül ugyhogy le is mentettem a dolgaimat róla ugyhogy akkor tényleg a xp rosszalkodik :( :W :W
azon az usb csatornán egyébként más müködik hibátlanul ugyhogy nem tudom mi baja lehet

köszönöm szépen a válaszokat :R :R :R :R

üdv Gaben

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#1347) Locutus


Locutus
veterán

Ha nekem egy wd raptoron van sata tápcsati (''SATA POWER''), meg sima molex is (''LEGACY POWER''), akkor bármelyiket használhatom?
Annyi mondjuk rá van irva, hogy vagy egyiket vagy másikat használjam, mindkettőt ne dugjam be...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1348) Thrawn válasza Locutus (#1347) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem ezt meg is válaszoltad magadnak :D Mindegy melyiket dugod be.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1349) Locutus válasza Thrawn (#1348) üzenetére


Locutus
veterán

Illetve hát akkor nem is olyan mindegy, hisz azért a molex csati némileg biztosabban tart, mint ezek a nyegle sata csatlakozók :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1350) angel_side válasza liksoft (#1345) üzenetére


angel_side
csendes tag

Report ment email-ben. Mellesleg volt 1-2* kesleltetett iras hiba is.. mar ha ez osszefugghet..

Thx

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.