Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) Thrawn válasza Locutus (#1349) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó az az SATA power csati, nincs azzal semmi gáz ha nem rugdosod a gépet:)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1352) liksoft válasza Thrawn (#1351) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak ne a melegedésre deformálódót fogja ki. Ugyanis akkor fél-egy év alatt kritikusra fog gyengülni az érintkező rugóereje. És ezt megspékelve dohányfüstös levegővel (erőteljes felületi korrózió), máris kész a kontakthiba!

Szerk: A Molex csőcsati legalább teljesen fém!

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1353) John_Doe


John_Doe
senior tag

Mivel nem igazán tudom hol tehetném fel a kérdésem hát felteszem itt. A véleményetekre lennék kiváncsi hogy mi miatt adhat ki a winyó olyan hangot mint mikor egy vizes müanyag vagy üveg táblán hirtelen végighúzod a kezed. Ez a hang csak akkor jön ki belöle ha ösze-visza kell olvasni a fejnek pl. defrag, és akkor is csak egyszer kétszer. Új winyó rol van szó közelebbröl egy Barracuda 7200.8 sata.

Shal'kek nem'ron!

(#1354) Thrawn válasza liksoft (#1352) üzenetére


Thrawn
félisten

Jujj! Ilyen olvadós SATA csati tényleg van?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1355) liksoft válasza Thrawn (#1354) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olyannal már találkoztam amelyik nem egészen egy év alatt 60 fok körüli hőmérsékleten deformálódott. Olcsó műanyag. Szerencsére nem jellemző. Viszont ha megnézed, a SATA csatinál két anyagnak kell hibátlannak lennie. A műanyag háznak, és az érintkező lemeznek. Ezek közül bármelyik deformálódik melegre áramra (az áram ugyebár a fém csatlakozót gyengíti), már nem korrekt az érintkezés. A jó öreg Molex csati szidható, de már közepes anyagtól nincs ilyen gond. Egyébként elég az autókra gondolni. Ott is a sarura felcsúsztatható csatlajozó a két szélén vissza van hajtva. Vagyis egy anyag, két érintkezés segítő rugó. És tönkre szokott menni. Igaz, a számítógépben nincs olyan mostoha körülményeknek kitéve egy csati, de ezeket a tényezőket nem szabad elhanyagolni. Csúnya meghibásodások lehetnek. Elég a tápkábel toldókra gondolni, mennyi baj lehet velük, vagy a fiókok többszörös tápellátása. Hány winyó halt már meg fiók miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1356) liksoft válasza John_Doe (#1353) üzenetére


liksoft
nagyúr

Defrag esetén érthető. Hiszen akkor a felület egy darabját felmarja, és a másik helyre ragasztja át. :D

Komolyra fordítva. Biztos, hogy a winyó és nem a táp adja ki a hangot? Ugyanis a tápegységben van olyan tranzformátor ami ha nincs teljesen kiöntve műgyantával, képes zavaró, magas frekvenciájú hangot adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1357) John_Doe válasza liksoft (#1356) üzenetére


John_Doe
senior tag

biztos most került a gépbe és eddig nem volt ilyen zaj söt ha ez nem megy akkor nincs ez a zaj. De néha olyan hangot is kiad mint mikor a fej nekiütödik valaminek ( régi rosz winyóval ha szórakozik az ember szétszedi a kezébe véve forgatja meg ütögeti pont ilyen hangja van mikor a fej a tengejnek ütödik csak az halkabb), lehet hogy ez alapzaj ennél a winyónál mint az ezeréves Quantum 420 Mb-os nál volt :F

Shal'kek nem'ron!

(#1358) liksoft válasza angel_side (#1350) üzenetére


liksoft
nagyúr

Két szektort vizsgál a winyó, 10 átviteli hiba volt a controller és winyó között. Ez két különböző probléma.

Első lépcsőben (ha nem minőségi tápegység van a gépben) azt cserélném. Sok kideríthetetlen hiba forrása a zavarral rendelkező instabil tápellátás. Sokszor csak oszcilloszkóppal fedezhető fel a hiba.

Az átviteli hibákat okozhatta még az adatkábel ''hibája'' is.

Többet nem látok a riportból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1359) liksoft válasza John_Doe (#1357) üzenetére


liksoft
nagyúr

A fej pozicionálása adná ki a hangot? Kattogó ''ropogó'' a hang? Ha igen, akkor az akusztikai menedzsmenttel lehet halkítani, ha a drive és a driver engedi. Lassul a pozicionálás, de halkabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1360) John_Doe válasza liksoft (#1359) üzenetére


John_Doe
senior tag

Kiprobálom hátha elmulik bár az alapzaj nem zavar de ez a néha felcsendülő rövid nyiffanás a szivrohamot hozza rám.

Shal'kek nem'ron!

(#1361) SamIam


SamIam
csendes tag

Lehet hogy nem jó helyre írom de:
ketté akartunk vágni egy partiíciót egy MSI megabook-on, ám közben eldőlt az egész.szerinte hibás kód=108
partition magic látja a file-okat, de nem tudja hová menteni. XP boot cd nem indul el,
eszköz inicializálásnál kihal. mit lehetne kezdeni?

(#1362) bogabor


bogabor
csendes tag

Helosztok!
Ma vettem egy SATA2 -es Samsung 320GB-os 16MB gyorsítóval!
de valamiért nem müködik!a Biosz rendesen látja, és amikor belépek a Sajátgépbe ott nincs ott!ja és be van jumperolva!
és amióta beköttötem a gépbe az új winyot azota ezt írja ki:
If you want to install linux default partition Raid Driver, please do not use OPRom creation operation!
valaki segítsen sürgösen! :O


[Szerkesztve]

(#1363) Norbo03 válasza bogabor (#1362) üzenetére


Norbo03
őstag

Leformáztad az új vinyót? Mert ha sajátgépbe nem látja akkor valszeg nem. Lépj be a kezelés menübe. Sajátgépen jobb klikk/kezelés/lemezkezelés ott látnia kell innen kell megformázni és utána már látni fogod a sajátgépbe is.

(#1364) ksanyo válasza John_Doe (#1360) üzenetére


ksanyo
tag

Ez a nyiffanás szó régi emlékeket idézett..és pár hónappal utána a vinyó is megnyiffant. Kettő ilyenem is volt, de teljesen más típusok voltak. Ha nem chieftek tápod lenne, akkor azt mondanám, hogy instabil a fesz és ezt nem szereti a vinyo. (nekem akkor vmi acorp+codegen tápjaim voltak).

(#1365) gep29 válasza liksoft (#1344) üzenetére


gep29
csendes tag

Köszönöm. Még egy kérdés: A táp persze hogy elmult 1 éves. Mekkora gond ha éppen nincs keret tápot cserélni és csak 1-2 hónap múlva teném meg? Odavágna a rendsternek ?

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#1366) bogabor válasza Norbo03 (#1363) üzenetére


bogabor
csendes tag

de nem lehet formázni!mert nincs a sajátgépbe se!

(#1367) John_Doe válasza bogabor (#1366) üzenetére


John_Doe
senior tag

De ahogy Norbo03 irta ugy lehet elöször particionálni aztán formázni.

Shal'kek nem'ron!

(#1368) liksoft válasza SamIam (#1361) üzenetére


liksoft
nagyúr

Partícionálsz, formázol, OS fel, majd visszatöltöd a mentést. Már kész is.

Ugye nem azért írtál mert nincs mentés? :F Ha igen, akkor az elhalálozás pontjától függ mi van meg és mit veszítettél el. De a mentéshez nagy valószínűséggel ki kell venned a winyót a gépből, és átalakítóval asztaliban menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1369) bogabor válasza John_Doe (#1367) üzenetére


bogabor
csendes tag

DE nem lehet particionálni, mert nem látja!
Csak a biosz látja! :O

(#1370) mcmike válasza bogabor (#1369) üzenetére


mcmike
őstag

Sajátgép jobb egér -> kezelés (nem tulajdonságok!) -> Lemez kezelő az alján -> diszk inicializálása -> ot esetleg kapásból partíció töröl, majd új kreál mondjuk NTFS-el. IDE diszkek vannak csak most amiket használsz? Mert akkor még lehet más is... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1371) liksoft


liksoft
nagyúr

ILYEN JÓ IDŐBEN MARS KI A SZABADBA KIRÁNDULNI !!!

Bagoly mondja.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1372) Xantomas válasza liksoft (#1371) üzenetére


Xantomas
őstag

Az mennyire hagy nyomot a SMART-ban, ha egy 2.5-ös winyó-t USB-s házban egy olyan portra dugom rá, ami nem ad le elég áramot? Pontosabban 2 csatlakozós kábel esetén csak az egyiket dugom rá. Magát a winyót a gép felismeri, de a particiókat nem mountolja fel, és a winyó halkan kattog.

Az első pár napban usb-s házban volt, de kb 3 hónapja rendszervinyónak használom. A HDsentinel csak 40%-os kondiciót mutat. Természetesen ilyen megpróbáltatások nem érték azóta.

Hibának ezt adja ki :
''A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).''

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1373) liksoft válasza Xantomas (#1372) üzenetére


liksoft
nagyúr

A naplóban lévő VÁLTOZÁSOKAT figyeld. Ha nincs, akkor stabilizálta az állapotát, és további változás már csak az öregedéséből várható. Ha van változás, akkor a változó értékektől fögg, mi a hibája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1374) Xantomas válasza liksoft (#1373) üzenetére


Xantomas
őstag

THX, figyelgetem, de azóta még semmi.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1375) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok Guruk!
A problémám: Újra telepítettem a winxp-t. Eddig prof. volt, most home lett.
A Pata vinyómat látja ugyan de ''dinamikusnak'', és csak a lemezkezelőben.
Hogyan tudom elérni, hogy a vinyón lévő adatok ne vesszenek el?
A Bios is láttja!
Ehhez kellene egy kis segítség! :F

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#1376) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok Guruk! Sikerült orvosolnom a problémát, minden anyagom meg van!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#1377) angel_side válasza liksoft (#1358) üzenetére


angel_side
csendes tag

egy 380 W-os cooler master van a gepben.. ezzel szerintem nincs gond.. a csatlakozo ami az MSI K8N neo plat. alaplaphoz volt.. na abban mar nem biznek annyira...

Mindenesetre koszi a segitseget :)

(#1378) liksoft válasza angel_side (#1377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Akkor ha jól érzem, SATA toldóra tetted. Minél több csatlakozón megy keresztül a tápfesz, annál bizonytalanabb lesz. Ha a táp túl van a garin, akkor érdemes lenne a toldót ráforrasztani a fix kábelre. Egy hibaforrással kevesebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1379) Xantomas válasza liksoft (#1373) üzenetére


Xantomas
őstag

Ejh, ez kicsit durva.
NHC-vel engedélyeztem a Hard disk beállításoknál:
Advanced Power Managament: Enable Spin Down(1)
Acoustic Management: Quiet(128)



A HDsentinel válasza erre: ''2007.04.16. 20:56:26,#10 Spin Retry Count 26 -> 28''

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1380) angel_side válasza liksoft (#1378) üzenetére


angel_side
csendes tag

Vazze, arra hat, es a szornyu az az, hogy most jutott eszembe, hogy a tapnak van sajat SATA kimenete is, csak ugy eldugtam a hazban (hogy ne legyen utban), hogy el is felejtettem :B

[Szerkesztve]

(#1381) liksoft válasza angel_side (#1380) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt hiszem, időszerű lenne előkeresni azt a csatit. ;)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1382) liksoft válasza Xantomas (#1379) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg a drive firmware-e nincs felkészítve a default beállításokon kívüli üzemmód időzítéseihez. Ez gáz, ugyanis a SMART-ban maradandóan rögzíti az értékeket. Lehet, hogy semmi baja a drive-nak, de garissá válik a SMART alapján, ha van küszöbérték hozzárendelve. A gyártó részéről ez öngól. Légyszi, mail-ben küldj egy riportot (ha lehet nyerset a beállítások menüpont végéről). Előre is köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1383) gardener


gardener
senior tag

Sztetek,ha egy notebook vinyó 60cm magasról külső házban, leugri a pc ház tetejéről.
Túlélheti azt fejleszakadás nélkül? ill. egyéb hiba nélkül..

:F

(#1384) Xantomas válasza liksoft (#1382) üzenetére


Xantomas
őstag

Küldtem egyet neked, és egyet a reports@hdsentinel.hu-ra.
Mistralos, de a gariztatás miatt nem aggódok, csak az időigényessége miatt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1385) liksoft válasza gardener (#1383) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon kicsi esélyed van a hibamentességre. Kb: 1/100.

A fejek szoktak a parkoló villáról a lemezre ugrani, a lemez elmozdul a középpontból (excentrikusak lesznek a felírt jelek, nem tudja lekövetni), ha álló helyzetben volt. Menet közben meg végigveri a felületet a fej. Sok apró pici felületi sérülés, ami lavina szerű további felületi meghibásodás kezdeménye.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1386) liksoft válasza Xantomas (#1384) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak a felpörgésnél jelez hibát. Szerintem ez még nem gáz. Igaz, hogy két motorral találkoztam, a JVC-vel nem volt baj. Ha a másik van benne, akkor elképzelhető egy gyengébb motor, de nem jellemző. Viszont a gáz, hogy a küszöb ennél a SMART paraméternél 0. Így nincs lehetősége alácsordulni a visszafelé számlálónak, így soha nem lesz a gyártó szerint ez az érték hibás. Vagyis csak akkor érett meg a garira, ha valami más miatt hal meg.

Próbálj egy köztes állapotot beállítani az akusztikánál. Remélhetőleg ott már nem fog jelentkezni.

Viszont egy dolog fontos. És ez bármikor bárkire igaz! Az az adat ami csak egy winyón van meg (akárhány példányban), az olyan mintha meg sem lenne durva közelítéssel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1387) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Maxtor 80GBos vinyómban tönkrement az elektronika. Az itt látható Smooth csip ment nekem is tönkre:[link]
Lehet Magyarországon venni elektronikát hozzá, v. meg tudja valaki javítani?

(#1388) liksoft válasza L@co (#1387) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Itt: [link] nézz utána. Hátha valaki a szervizesek közül tud segíteni.

FIGYELEM! Olvasd el a topikot, majd ha lehet, priviben próbáld felvenni a kapcsolatot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1389) L@co válasza liksoft (#1388) üzenetére


L@co
aktív tag

Köszönöm a jó tanácsot :R

(#1390) Peti20


Peti20
tag

Sziasztok!! Van egy 200 gigás Maxtor vinyóm 8 megás kessel... Az gondom, hogy egy ideje elkezdett lassulni, tehát a 10-15 mega helyett van úgy hogy csak 2-3 megával tudok csak másolni vagy írni.. .Amikor DVD-ről adatokat írok vinyóra akkor is ez a helyzet.. :F
Szerintetek halódik a vinyó, vagy valami más probléma van???

köszi

:)

(#1391) SamIam válasza liksoft (#1368) üzenetére


SamIam
csendes tag

Az a baj, hogy még particionálni sem lehetett semmivel. Nem engedte mert hibásnak jelezte. Végül egy Toshiba lemezkezelő le tudta törölni az első 400 MB-ot, azután simán ment minden, getdataback adatokat is visszahozta. Nem is az volt a lényeges (adat), hanem az életre keltése. Egyébként ki sem kellett szerelni, ami jó, mert garis.
Egyébként köszi a segítséget.

(#1392) liksoft válasza SamIam (#1391) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel nem lehetett partícionálni, ez felületi sérülést jelent. Nem biztos, hogy fizikai, lehet hibás írás is. Ha ilyen történik, akkor a drive valamiért hibázott, változatlan további használata kérdéses.

A drive kivétele nem érinti a garanciát, hacsak nem törik szét valami. Viszont az új (tehát garis) típusokban egy fiókkal vagy ablak mögül könnyen kiemelhető a winyó. A kivétel és visszarakás az érintkezőket tisztítja, hoszen koptatja a felületet (vagyis büntetlenül rengetegszer sem ismételhető, mert elkopik).

A Te esetedben a hibás működést (ami a problémát előidézte) okozhatta a fent említett kontakthiba, akkumulátoros működés pontatlansága, de akár túlmelegedés is. A laptopot mindig úgy kell használni, hogy szellőzhessen. Vagyis szőnyegre, paplanra tilos tenni, csak kemény sík felületen, vagy ott is kicsit megemelve célszerű használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1393) Peti20


Peti20
tag

Valaki a 1390-es kérdésemre???

:)

(#1394) Sanci.Bara válasza Peti20 (#1393) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello!
Elmeletileg 2 lehetoseg allhat fenn.Az elso ha gyakran es sokat irsz torolsz, elofordulhat fragmentacio a wincseszteren es ez okozhatja a lassulast.Ellenorizheto ha az adott logikai lemezre lefutatod a Defragmentatort analizalot a Microsoftol.
A masik eshetoseg valoszinutlen, de eloforduhat, hogy megjelentek a wincsin lassu szektorok a merevlemez anyaghibaja miatt...elhasznalodtak idonap elott.

(#1395) Peti20 válasza Sanci.Bara (#1394) üzenetére


Peti20
tag

Oksa de egy töredezettségmentesítést már lefuttattam 1 hete, de nem segített.. Először optikai meghajtóra gondoltam, mert bizonyos fordulaton kattog, és néha iszonyat lassan olvas be, de amikor vinyóról vinyóra másoltam akkot is tetű lassú volt... Ezek szerint akkor mi a baj???
köszi

:)

(#1396) misu


misu
aktív tag

Hy!

Valaki nem tudja véletlenül ;] , vagy honnan lehetne letölteni egy Quantum fireball lct 20 (30 gigás vinyához)adatokat?

Head/Cyl/ stb-re gondolok...vagy ha valaki fejből vágja ;] , ne tétovázzon.
nem ismeri fel a BIOS :O tudom, tudom, de egy próbát megér...

Ide, vagy privibe is!

Köszi!

Bye!

Bűn az élet.

(#1397) fero02 válasza misu (#1396) üzenetére


fero02
veterán

Goggle a barátod ;)

Asszem megfelelő az oldal: [link]

(#1398) liksoft válasza Peti20 (#1395) üzenetére


liksoft
nagyúr

PIO vagy UDMA módban dolgozik? Ha PIO, akkor annak oka van, nem elég visszaváltani, az okot is meg kell szüntetni, mert újból vissza fog állni. Azért én egy mentést a fontos adatokról mindenképp végeznék, mert nem zárható ki a drive halála. Egyébként a SMART talán közelebb vinne a hibához. (Okok: winyóhalál, tápcsati, táp, adatkábel, spontán PIO módba váltás (nem valószínű).) [link] Itt is nézz körül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1399) liksoft válasza misu (#1396) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem valószínű, hogy segítenek a gyári adatok, ha nem talál magára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1400) Peti20 válasza liksoft (#1398) üzenetére


Peti20
tag

UDMA-ban megy, azt már ellenőriztem...

:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.