Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) MadBlade válasza BlacKSouL (#938) üzenetére


MadBlade
tag

THX :R
És ez tényleg csendes és jól tolja a témát ? :F :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#952) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Hella all!
Jelenleg elég szűkösen fér el a VGA a csipszethűtő mellett ( [link] ) és gondoltam ha később becsúszna egy nagyobb méretű ATI Dx10 kari (AGP miatt) akkor nem férne el. Szétnéztem guglin h milyen hűtők vannak ami talán jólenne. Ezt találtam: [link]
+ képek rolla:
[link]
[link]
[link]
[link]
Mi a véleményetek rolla, találkozott már vele valaki vagy tudjátok-e hogy hol lehet beszerezni?
Válaszokat elölre is köszönöm ;)

(#953) flegos válasza Spancer RE (#952) üzenetére


flegos
senior tag

Nem igazán ehhez a topichoz tartozik a téma, amit belinkeltél nem igen ismerem én hasonló probléma miatt ezt választottam [link]
Hogy mennyire jó nálam az 570-es chipsetre raktam ami köztudottan ugyan csak melegszik, igy 5V-on mukodtetnem kell rajta egy ventit is, passzivban nem elég:(

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#954) MadBlade válasza Spancer RE (#952) üzenetére


MadBlade
tag

Durcán néz ki és csupa réz , úgyhogy jól kéne hűtenie ! ;]
( de tapasztalatom : zero , az én lapomon csak a gyári cchipset hűtő van fent , de az is elég jól dolgozik ) :))
Sok sikert ! :C

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#955) BlacKSouL válasza MadBlade (#951) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én a tápomba tettem ilyet, de nekem nincs gondom a hangjával, pedig eléggé le sikerült halkítani már a gépet. Max fordulaton van hangja, de nagyon messze van a traktortól szerintem. A levegőt meg úgy tolja, mint a legtöbb ugyanilyen fordulatú venti. Nekem a tápba elég volt, sőt, még lassítom is kicsit.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#956) BlacKSouL válasza Spancer RE (#952) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Beszerezni itt lehet: [link] Kérdezz rá tts-nél hogy van-e épp, vagy jön-e mostanában neki: [link]
Ahogy anno olvasgattam, aki megvette mind nagyon meg volt vele elégedve, az egyik legjobb viszonylag helytakarékos chipsethűtő.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#957) MadBlade válasza BlacKSouL (#955) üzenetére


MadBlade
tag

Köszi ! :R

Valaki még esetleg élne az utolsó szójogával ?! :F :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#958) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. 6620 Ft egy ilyen kis semmiért sztem picit sok :O (ahhoz képest h ennyiért CPU hűtőt vehetnék)
to flegos: nézegettem h melyik topikba írjam de ez tűnt a leg közelebbinek, a te hűtődet hol vetted és mennyiért? :)

(#959) frankie!


frankie!
őstag

8 cm-es-ből a Zalman ZM-F 1 helyett tudnátok valmi értlmes csúszócsapágyas alternatívát ajánlani? lehet meglepő de nekem ez vált be eddig, lehalkítva ez volt a leghalkabb, csak nagyon rezonál...

(#960) MadBlade válasza frankie! (#959) üzenetére


MadBlade
tag

Nézz szét itt [link] , hátha találsz valami érdekeset !
Sok sikert !

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#961) MadBlade válasza BlacKSouL (#956) üzenetére


MadBlade
tag

Ez nem lenne jobb szerinted ?
[link]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#962) BlacKSouL válasza frankie! (#959) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] innen a ''vagy'' utáni két link. Jobb mint ha sima csúszó lenne. Ha úgyis lelassítva használod, akkor eleve lassabbat használva nincs meg a rezonancia, és ez lassabban is kopik mint a csúszócsapágy.
De ha kell a nagyobb teljesítmény is, akkor: [link] itt pl: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#963) BlacKSouL válasza MadBlade (#961) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel kék ledest mondtál, ezért ajánlottam a CM-t. A linkelt NorthQ nem ledes, viszont kerámiacsapágyas, tehát halk és jó hosszú élettartamú. Nem túl gyors, tehát a légszállítása sem olyan nagy, de 1500 fordulat még elég ahhoz hogy érezhető légmozgást okozzon. Ha valóban ragaszkodsz a kék ledhez, akkor onnan ez ami olyan: [link] de ez nem kerámiás, és lassabb is, még kevesebb levegőt tol.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#964) frankie! válasza BlacKSouL (#962) üzenetére


frankie!
őstag

Ehhez talán potit is adnak? [link]

(#965) BlacKSouL válasza frankie! (#964) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aszondja a honlap [link] hogy a Basic edition-höz nem jár, csak a Retail edition-höz. Ha a bolt csak basic-et árul akkor nincs hozzá poti, de külön megvehető többféle is. mod: mármint másféle szabályzók.

#966: Az sso folyadékcsapágya nem kopik jobban mint a Zalman csúszója. De főleg nem hangosabb.

#967: Mivel fő gyártó, ezért a minőséggel nincs gond. Teljesítményben meg elvileg nagyon széles a skála. Kategóriájában a golyósak közt elég jónak számít, csak nem túl jó a marketingje.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#966) frankie! válasza BlacKSouL (#962) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, télleg kevesebbet kopik, de hangosabb is. Nagyon halk a gépem, ezért van jelentősége. Alacsony fordulaton, ahol a szélzaj megszűnik, jobban számít a motorzaj.

másfél éve van meg a zalman, és még nem tűnik kopottnak.

(#967) frankie! válasza BlacKSouL (#962) üzenetére


frankie!
őstag

a YS-Tech nagyon komolynak tűnik. tapasztalatok?

(#968) MadBlade válasza BlacKSouL (#963) üzenetére


MadBlade
tag

Én kérek elnézést ! :U
Köszi a segítséget ! :R
Marad a CoolerMaster ! :C

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#969) BlacKSouL válasza frankie! (#967) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nah, Taiwan nem jön be a klikkháború miatt, de usa-i honlap is jó, de szóval kb. ilyen széles a skála: [link] Csak aránylag kevés helyen kapni.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#970) flegos válasza Spancer RE (#958) üzenetére


flegos
senior tag

tts-nél vettem a hütöt és aszem 5k körül volt.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#971) Spancer RE válasza flegos (#970) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Ok, kösz ;)

(#972) fapuma007 válasza frankie! (#966) üzenetére


fapuma007
csendes tag

Igen, télleg kevesebbet kopik, de hangosabb is.
A Noctua ventijeinél adott fordulaton nincs halkabb. Én legalábbis nem tudok róla, hogy volna.

(#973) stultus78


stultus78
tag

Hali mindenkinek.
Vettem 1 revolteck zirkonium házikót.[link]

1 120mm lent elől 1 hátúl 1 bent a ninján.( a ventik mindeggyike kb1200on forog max)
szal orthos alatt 75 80fokig felmegy.
mit tudok csinálni?

szerezzek erősebb ventiket?

:F :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#974) MadBlade válasza stultus78 (#973) üzenetére


MadBlade
tag

Milyen prociról van szó ?
Nem tudom elképzelni , hogy a ventillátorok hibája legyen !
Nálam előlről egy8cm-es ( nemtom milyen fordulaton , de sztem max.1500rpm ) szívja befele a luftot , szintén egy 8cm-es ( 1700rpm ) szívja kifele hátul és a procihőtőmben is csak egy 8cm-es ( 2200rpm ) forog és a procim 4 óra orthos ( prior 10 ! ) alatt sem ment fel 53-54fok fölé !
Jól fekszik rajta a hűtő ?
Rendesen van pasztázva ?
Mivel mérted a hőfokot ?

[Szerkesztve]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#975) Gyuri27 válasza Grigorisz (#948) üzenetére


Gyuri27
félisten

3 ezren hajtom nem zavaró. Egyébként lehet 1700-on is (csomag része az ellenállás) akkor meg a 20db miért sok? Föleg, hogy 16-17 db-s példányokat 1,5x-2x ennyiért kapni.


frankie!: nem adnak. Viszont szabályozható pl [link]

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#976) stultus78 válasza MadBlade (#974) üzenetére


stultus78
tag

core2 duo 6600 húzva 3500-ra.

a paszata jó (levettem feltettem)

everesztel néztem a hőt



[Szerkesztve]

(#977) MadBlade válasza stultus78 (#976) üzenetére


MadBlade
tag

Próbáld meg TAT-al [link] (ezzel lemérheted ''idle'' tehát alap illetve ''load'' (go) tehát terhelt állapotban is ) , ha ez is annyit mér,akkor menj át a core 2 - tuning topic-ba , ott biztos tudnak majd segíteni a professzorok ;) .

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#978) MadBlade válasza stultus78 (#976) üzenetére


MadBlade
tag

Talán még a cpu feszt próbáld meg lejjebb venni , ha úgy is stabil marad a rendszer... :U

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#979) Kombat válasza stultus78 (#976) üzenetére


Kombat
őstag

Az OK, hogy a paszta jó, de a hűtő rendesen rajta van? :U
775-nél figyelni kell, Nekem is előfordult már, hogy nem volt rajta rendesen aztán csak néztem, hogy miért melegszik annyira a proci! :B

(#980) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Van egy 12cm-es ventim elől, de hangos, 4 pines a csatija. Hogyan tudnám lehalkítani, van erre valami eszköz?

moto g72, Ninebot d28e

(#981) Kombat válasza fradi81 (#980) üzenetére


Kombat
őstag

Persze, hogy van!
Úgy hívják, hogy ventilátorszabályzó.
De az alaplapon is szokott lenni venti csatlakozó és akkor az alaplaphoz kapott szoftverrel szabályozhatod a ventit!

(#982) fradi81 válasza Kombat (#981) üzenetére


fradi81
veterán

De az alaplapra nem lehet dugni, mert nem 3pines. Szoftverem nincs és nem is szeretnék használni. Nem lehet kapni boltba valamit amit a táp és a venti közé rakok és kisebb lesz a feszültség?

moto g72, Ninebot d28e

(#983) ANT válasza fradi81 (#982) üzenetére


ANT
őstag

Meg kell nyesned a venti vezetékét, és bekötni sorba egy ellenállást. Persze ez állandó ford.számú leszabályozás lesz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#984) Kombat válasza fradi81 (#982) üzenetére


Kombat
őstag

Úgytudom, hogy rá lehet dugni a 4 pinet is, nem gond, hogy lelóg!
Egyébként meg írtam, hogy ventilátor szabályzó!
Azt is a táp és a venti közé kell tenni!

(#985) Sdi válasza Kombat (#984) üzenetére


Sdi
addikt

4 pines molex csatira gondol, ezt meg nem lehet az alaplapra dugni.


fradi81

Ahogy ANT írta, a te ventidet csak ellenállással lehet leszabályozni, mivel alapban nem szabályozható / ismerem, mert először láttam Zájecz gépében és azóta én is ilyen házat vettem /.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#986) fradi81


fradi81
veterán

Ventilátor szabályzó alatt potmétert értesz?
Ellenállásos témához nem értek akkor ha nincs más mód marad a csere.

moto g72, Ninebot d28e

(#987) Kombat válasza fradi81 (#982) üzenetére


Kombat
őstag

(#988) Kombat válasza fradi81 (#986) üzenetére


Kombat
őstag

A potméter is ellenállás, csak szabályozható!

(#989) Sdi válasza Kombat (#988) üzenetére


Sdi
addikt

Neki ez nem jó, mert nem venti csatlakozó van a ventillátorán, hanem molex [link] csati, amire nincs potméter.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#990) Pipó válasza fradi81 (#980) üzenetére


Pipó
őstag


Panther
(PH! technikus) Nem kell forrasztani... ki kell pattintani a sárga melletti fekete vezeték és a piros vezeték érintkezőjét a molexból (két kis pöcköt oldalt benyomni, aztán kihúzni a kábelt), majd felcserélve visszarakni. Mindezt persze a venti csatlakozóján csináld, ne a tápén, és akkor tényleg csak az lehet a baj, ha zárlatos lesz a venti és szétég a géped ;]

[ Rio Input/Output System - Release 5 ]
(#16) Panther Új Válasz Privát Email 2003-07-23 11:04:46

Panther
(PH! technikus) Amúgy azt kipróbálhatod hogy a ventit 5V-ra rakva forog-e még, és ha igen, elég erős-e. Az 5V használata ugyanis kockázatmentes, ráadásul ez is igen egyszerű: ehhez a piros és sárga vezetékeket kell kicserélned az előbb vázolt módon a venti molex-ében.

Az első módot én is alkalmaztam korábban, nem volt semmi gáz.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#991) Kombat válasza Sdi (#989) üzenetére


Kombat
őstag

Én is tudom, hogy mi az a molex! :P
Ettől függetlenül ugyanúgy meg lehet oldani mintha ''normál'' venti csati lenne!
El kell vágni egy vezetéket (pl. a pirosat) és közbeiktatni!

(#992) Sdi válasza Pipó (#990) üzenetére


Sdi
addikt

Mindössze két vezeték jön le a ventiről és megy a molex csatiba és ráadásul nem is fekete meg piros, hanem szép ezüst színű.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#993) BlacKSouL válasza fradi81 (#980) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Fogsz egy hegyes eszközt, amivel a csatlakozó fémcsapjain (szemből nézve) benyomod kétoldalt a pöcköt ami a műanyagban tartja a fémcsapot, majd ha mindkettő be van nyomva(ha lehet egyszerre) akkor a vezetéknél fogva meghúzod a csapot hátrafelé, így kicsúszik a műanyagból. Ezt a két szélsővel, azaz a pirossal és a sárgával megcsinálod, és megcseréled őket, majd visszadugod, addig told, míg a kis fémpöckök átérnek a műanyag lyukán. Ekkor nem 12 hanem csak 5V-ot fog kapni a venti. Később bármikor visszacserélhető. És egyetlen fillérbe nem kerül. Bár ez nem szabályzás, csak lassítás.
Remélem érthető volt a magyarázat, ha nem, szólj. Nekem így működik 2 ventim is.

mod: b.ssza meg, nem lemaradtam?.. :D

mod2: ha csak két vezeték megy a csatiba, akkor értelemszerűen a szélső vezetéket kell betenni az átellenső szélső lyukba, de a lényeg ugyanaz.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#994) fradi81


fradi81
veterán

Kösz az infot mindenkinek, holnap megpróbálom ezt a mókát, remélem nem ég szét semmi :DD

moto g72, Ninebot d28e

(#995) Sdi válasza fradi81 (#994) üzenetére


Sdi
addikt

Izzadni fogsz, most néztem meg a venti csati bekötését, nem lesz egyszerű dolgod.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#996) fradi81 válasza Sdi (#995) üzenetére


fradi81
veterán

Én is megnéztem, elég lehetetlennek tűnik a dolog mert ha ki is tudom húzni, vissza nemtom hogy fog-e menni, na de majd holnap. max szétfűrészelem az egészet :DD

moto g72, Ninebot d28e

(#997) Sdi válasza fradi81 (#996) üzenetére


Sdi
addikt

Vagy vegyél egy normális molex csatit ócsóért és abba kösd bele.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#998) ANT válasza fradi81 (#996) üzenetére


ANT
őstag

Sztem pont visszadugni az egyszerűbb. Csak előtte ki kell hajlítani a kicsúszást gátló kis tüskéket.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#999) Pipó válasza fradi81 (#996) üzenetére


Pipó
őstag

Csak egy tű kell hozzá, semmi más. A molex csati vezetékein a fém részen oldalt kiáll két bizbaz, azt kell a tűvel benyomni, hogy kihúzható legyen a vezeték. Gyerekjáték.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#1000) Sdi válasza ANT (#998) üzenetére


Sdi
addikt

Nem egyszerű molexről van szó, ez egy speckó darab, az egész csatin csak konkrétan annak a két madzagnak van kialakítva a szerelési hely :W .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.