Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ANT válasza BlacKSouL (#500) üzenetére


ANT
őstag

Én viszont tapasztalatom alapján mertem itt ajánlani a Prolongot, nemcsak a marketinges rizsa miatt! (Saját autónál is használom 4 éve, nemcsak ilyen barkács-beavatkozásoknál)
Más: szvsz a Prolongot egyáltalán ne hasonlítsd semmilyen motorolajhoz (se szar, se csúcsminőségűhöz, mert a Prolongnak olyan fázisban kell kifejteni a hatását, amikor a motorolajnak még nem ----> hidegindítás, olajszivattyú még nem nyomta fel az olajat stb.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#502) BlacKSouL válasza ANT (#501) üzenetére


BlacKSouL
addikt

OK. Akkor mindenkire rá van bízva hogy kipróbálja-e ebből a célból is, ha épp az autójához használja. Ha nem a közeljövőben lenne esedékes az autócserénk, teszem azt még én is kipróbálnám, bár nem olcsó, de még mindig jobb mintha elkártyáznám azt a pénzt. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#503) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Lenne egy kérdésem.
Egy másik oldalon azt mondták hogy a Revoltec 12cmes ventije nem sokat mér mert nem mozgat annyi levegőt meg mint a hasonló sebességű ventilátorok. ebben van valamii igazság? mert volt ventim elszívónak hátul csak le volt szabályozva 800ra mert maxon morgó hangja volt. de nem sok levegőt éreztem hogy kifújna hátul.

milyen ventilátort érdemes venni hasonló árkategóriában? 2-max-3e ftért?

(#504) BlacKSouL válasza IIIstIII (#503) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem is a hasonló sebességet, hanem a légszállítás/hangosság arányt kell összemérni. Ha a sima 12cm-es ledes ventire gondolsz, ami 1200rpm-es, és 49,21CFM, azaz 83,6 m3/h légszállítású 22,5dB mellett, és ezt el is hisszük a gyártónak, akkor hasonló paraméterű venti a Scythe S-Flex középső 12-ese, ami 83m3/h 20dB mellett 1200rpm-nél, de 4k körül van árban. A többi hasonló légszállítású vagy hangosabb valamivel, vagy kevesebb levegőt tol, de sokkal halkabb és általában drágább is.
A SilentBlade 37CFM<->62,8m3/h, 19dB, 950rpm, és talán 3k körül van. Vagy nézel egyet pl. akár innen: [link] bár ezek picit drágábbak, de a legjobb minőségűek, és főleg tartósak.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#505) IIIstIII válasza BlacKSouL (#504) üzenetére


IIIstIII
senior tag

ez a silent blade lenne a legjobb mert akkor nem kéne mindig csavargatni a hang miatt a potmétert. a ház elejében egy Gigabyte aurora-ból kiszedett venti van. 800rpmes mégis van motorhangja szal az rpm nem egyenesen arányos a zajjal. csakhát a silentblade nem ledes (de nem is létszükség a led mert kék neont belerakhatok)

(#506) TeeJay válasza Livio (#425) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem van a gépemben egy Coolink X12-1200 RPM-es venti tavasszal vettem.
és csak akkor hallom ha kihúzom a prociventit meg a tápot letakarom.
nagyon príma cucc és asszem 1500forint környékén lehet kapni.

ja és nagyon jól löki a szelet szóval bár halk annak ellenére nagyon jól fúj.
csapágyhang nem nagyon van szinte csak minimális de hát a dupla golyóscsapágy sosem lesz hangtalan

én azt mondom príma :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#507) IIIstIII válasza TeeJay (#506) üzenetére


IIIstIII
senior tag

én csak a zöld színt nem csípem annyira.

(#508) Djuree


Djuree
félisten

Milyen ház ventit érdemes venni.
Halk kéne és occsó :DD
egyet hátra akarok rakni egyet előre

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#509) CriticalHit válasza Djuree (#508) üzenetére


CriticalHit
őstag

Legolcsóbbak de jók:
-Coolink X12-1200
-GlacialTech Silent Blade

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#510) TeeJay válasza IIIstIII (#507) üzenetére


TeeJay
félisten

és te hol látod a ventit amúgy?
mert én beszereltem a házba azóta nem láttam :D
inkább a hangja számít nem a színe :DDD
nemde?

mellesleg minőségi venti nagyon príma a lapátja is meg a dupla golyóscsapágy is frankó.

Kelly-Tech a forgalmazó szóval a partnereiknél tudsz venni
pl Rufusz, Alien-Computers, 3 testőr meg ilyenek ;)

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#511) TeeJay válasza CriticalHit (#509) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek nem igazán a legolcsóbb ventik szerintem.
azért egy GT Silent Blade ventiért elkérnek vagy 1600-2000forintot egyik másik kiskerben
a Coolink sem olcsóbb 1500-nál

szóval 12centisben ezek nem az olcsók közé tartoznak
inkább az ilyen noname 12centis venti ami olcsó azt már ezer pénzért is lehet kapni pláne ami nem duplagolyóscsapágyas :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#512) TeeJay válasza Djuree (#508) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem Coolink X12-1200 venti van a házban nagyon halk és jól nyomja kifelé a meleget :R
20dB van ráírva de tutkó halkabb mint a GT Silent Blade 8centis ventim pedig arra meg 19dB-t írtak.

valszeg a csapágyazás jobb a Coolink-ban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#513) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem viszont meg mások adhatnának tippeket hogy 1600RPM fölött milyen halk de jó légszállítású 12-es venti lenne tápba???

2000-2400RPM lenne a megfelelő mert gyárilag 2400-2800RPM-es venti lehet benne ami már hangos mert serceg a csapágya.

60-70CFM légszállítás kellene legalább azt hiszem.

na szóval akinek van valami ilyen 12-es ventije és tud róla mondani valamit ne kíméljen. :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#514) nat


nat
senior tag

Nem nagyon értek hozzá.
Hogy rakram be a ventiket a házba?
És egyáltalan érdemes?
Helyek:
-a proci fölött a ház oldalában
-hátul a táp alatt
-a ház tetején
-elöl alul

(#515) Djuree válasza nat (#514) üzenetére


Djuree
félisten

rakj a táp alá egyet, másikat előlre alulra.
Ha a géped mögött nincs semmi akkor a hátsó szíjjon, az első fújja kifelé, így át fog szellőzni. Ha van mögötte valami (az enyém mögött fal van) akkor értelemszerűen fordítva

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#516) nat válasza Djuree (#515) üzenetére


nat
senior tag

:R

(#517) BlacKSouL válasza TeeJay (#513) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Viszonylag olcsó, viszonylag halk, és meglehetősen jó légszállítású opció a Coolink VS4B. Asszem kb 2000-es fordulatszáma van, gyári szabályzót adnak hozzá, bár ez tápba nem kell, és kb 75 CFM körül van a légszállítása. Olyan 2k körül kapható. Vagy estleg a gyorsabbik Papst, az 1500-at forog, de halk, és azért még elég levegőt tol, kb 55CFM. Vagy talán a leggyorsabb S-Flex, kb 63 CFM. Ők viszont jóval drágábbak, de talán halkabbak is annyival, tartósnak meg sokkal tartósabbak.
Én egyébként kizártnak tartom, hogy 2100-nál gyorsabb venti lenne benne akár gyárilag is, mert nem hiszem hogy akkora őrült légszállítás kellene bármely tápnak is. Nekem van egy 2100-at forgó ventim, de ha feltekerem maxra, akkor olyan szelet csinál, hogy elfújja a vezetékeket a gép mögött. Kell a jó hűtés egy tápnak, de fölösleges orkánt csinálni benne, ha elég a szélvihar is. Egy határon túl már nem hűt annyival jobban a nagyon gyors venti, pláne a 12-es, amennyivel nagyobb zajt csinál. Másrészt nem szabályzós a táp?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#518) BlacKSouL válasza nat (#514) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha a hátulsó szív a gépbe befelé, az elülső meg fújja onnan kifelé, akkor legelőször a procira megy a levegő, ami ugyan nem baj, de onnan a már jócskán felmelegedett levegő megy tovább a memória, és a vinyó felé, amivel nem hűteni, hanem fűteni fogja őket. Nem beszélve arről, hogy így valószínűleg a tápból kifújt meleget is beszippantja. Szerintem minden helyzetben jobb, ha a kevésbé melegedő részek felől megy a fő hőforrás, vagyis a proci+vga páros irányába, azaz elölről hátrafelé.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#519) TeeJay válasza Djuree (#515) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy akartad írni neki ugye hogy a hátsó táp alatti 8-9,2-12centis venti kifelé fújjon a házból az első alulsó 8-9,2-12centis venti meg befelé a házba úgy hogy porszűrő van előtte ? :DDD

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#520) TeeJay válasza BlacKSouL (#517) üzenetére


TeeJay
félisten

hát pedig nem vicc 360wattos a tápom egész méretes bordák vannak benne és a dobozon is rajta van hogy 2800RPM 12cm venti persze az automatika atom módra leszabályozza mert nem tudom megizzasztani.

és épp ez a baj hogy a konfigom még annyira se elég izmos hogy a tápban az érzékelő fentebb tekerje a ventit szóval a nagy erős 2800RPM-es venti ott fityeg leszabályozva ilyen 1000-1200fordulaton max (onnan tudom hogy lassú mert a Coolink X12-1200 ventimtől is lassabban pörög)

na így már érted gondolom hogy a nagy erős venti leszabályozba miért brummog meg serceg
azért gondoltam hogy elég lenne abba 2000-2400RPM-es halk venti is és majd ha izzad a táp ami eddig még másfél év alatt 1x sem fordult elő (még nyári 50fokban sem) akkor az automatika felteker egy kicsit hogy több levegőt kapjon a táp.

ezért keresek most 2000RPM körül halk de príma ventit

amúgy kösz hogy említetted mert el is felejtettem hogy a Coolinknak is van 2000RPM-es ventire :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#521) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Egy Mercury Topaz szellőzését kellene valamilyen módon megoldanom, mert ebben az ütemben szó szerint el fog olvadni a gép.

A házban egy Intel Celeron 2800as dolgozik - meg nem modnom milyen mag - és rengeteg hőt termel. Egy Zalman 7(7)000AlCu hűt benne, tenné is a dolgát, de mivel szellőzés nincsen, a proci 70°C on megy, maga az egész gép olyan meleg, hogy nem tudom a tetején tartani a kezem 30 másodpercnél tovább. Nem vicc.

Sürgető lenne, hogy erős, de kevés figyelmet igénylő házhűtést kialakítsak, aránylag ésszerű anyagi kereket között, konkrétan 4k-ig

Ez tehát a gépház : [link]. Sajnos nem ismerem a szellőzőnyílásokat, mivel testvéremé a gép, ugyhogy nem sűrün nyitogatom, de ugy emlékszem csak hátul vannak helyek, elöl nem nagyon emlékszem, hogy lenne hely. : ((

Egyenlőre valami olyasmin gondolkozok, hogy két Zalman F1et berakok, egyet hátul lentre, az nyomna egy kis frissességet be, és egy venti fent hátul szívná ki a proci által megtermelt meleg levegőt. Nem tudom ez mennyire szerencsés, de mivel nem vághatom fel a házat sehol sem, jobb nem jut eszembe. : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#522) BlacKSouL válasza Agostino (#521) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nemtom mennyi hely van a hűtő, és az oldalfal között, de lehet kapni olyan oldalfalakat, amin a proci magasságában van egy rács, belül pedig egy légkürtő(fanduct) ami közvetlenül kintről irányítja a hűtőre a hideg levegőt, hátulra pedig mehetne az F1, ha csak 8centis az a hátsó hely. az oldallap kb 800-1500 huf között van, némelyiken még további lyukak, sőt ventik is vannak, így mehetne csak a falon be a levegő, hátul pedig akkor mehetne mindkét F1 kifelé. Szerintem még beleférne 4k-ba.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#523) Agostino válasza BlacKSouL (#522) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ez egészen jól hangzik. Mellesleg merrefele lehet venni ilyen jellegű oldallapokat? Netről meg lehet rendelni? Egy Budapesti utazás drágább lenne mint cakkpakk az építkezés számomra. : )

Ezt a lapot hátulról kell erlőrecsúsztatni ütközésig, majd két csavarral befogatni. Ugyértem a Topaz oldallapjait.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#524) tikhunter


tikhunter
tag

Házhűtő ventillátorok beszerelésének ügyében kérnék tőletek egy-két tanácsot.
Vennék mostanában két coolermaster x8 1500 at és egy vacak codegen házba szeretném berakni őket!
Az adott, hogy a venti ami előre lentre fog kerülni azelé kéne egy porszűrőt rakni.
- Itt lenne az első kérdés ti hol vettetek ilyen porszűrőt ill miből fabrikáltatok.
második hogy a ventiket milyen csavarokkal fogatjátok a házhoz?(adnak a ventihez vagy nekem kell vhonnan bányászni?) ill a csavarok alá tesztek vmi gumi ''bakot'' a vibráció elkerülése érdekében?
A harmadik és a legfontosabb!! Ugyebár ezeknek a ventiknek ilyen 3 pin es csatlakozójuk van. A gond az hogy nekem az alaplapon már mind 2 ilyen csatlakoztatási hely foglalt (cpu,+egy vga). Szal hova a fenébe tudom majd dugni? vagy lehet eggyáltalán kapni olyan csatlakozót ami a 4 pin es molex(szimpla táp kábel) alakítaná át kis 3 pine sekre?
u.i.: az lenne a frankó,hogyha ezeket a dolgokat egy helyen be tudnám szerezni! pl Aliencomputers (ott láttam x81500 at jó áron)

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#525) BlacKSouL válasza Agostino (#523) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos igen, alighanem vidéken kevesebb esély van ilyet találni, mindig elfelejtem ezt figyelembe venni, pedig én is vidéki vagyok, csak sokáig laktam Pesten, és úgy pikkpakk megvolt bármi. :O

De egyébként én a Magicomp-nál vettem ilyet(nem magamnak):[link]sajnos ez is Pest, és ugyan van házhozszállítás, de q drága. Szerintem érdemes rákérdezni akármelyik számtech boltban, mert lehet hogy nincs külön feltüntetve, de tudnak szerezni ilyesmit is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#526) Ribi


Ribi
nagyúr

Nincs egesz veletlen olyan venti ami alapbol 1000 fordulatszamra van tervezve, es ott teljesen csondben van? Szerintem mindenki vesz valami ventit aztan azzal szorakozik, hogy leveszik 1000 fordulatra. Nemertem miertnem csinalnak alapbol lassu ventit.

(#527) BlacKSouL válasza tikhunter (#524) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sok helyen lehet kapni porszűrőt is, csavar helyett szilikongumi-rögzítőt is, és 3pin->4pin átalakítót is, pl.: [link] [link] [link]
De van egy csináld magad verzió is.:
A ventire, vagy mögé/elé kifeszíteni egy régi nem használt nejlonharisnya-darabot, a megfeszítés mértéke szabályozza hogy mennyi levegőt enged át, és vele valamivel több port is, ill. fordítva, tisztításhoz csak ki kell mosni langyos vízzel kb havonta.
Ha a ventilátor és a ház lemez közé a csavar teljes meghúzása előtt egy befőttesgumi-darabot szorítasz be, és addig húzod a csavart, hogy ne lapítsa szét teljesen a gumit, akkor csak a csavar közvetít át kevés rezgést, a venti maga nem ér a házhoz.
A csatlakozó gondot is meg lehet oldani házilag barkácsolva, de mivel ez a tétel amúgy is filléres, ezt nem érdemes babrálgatni, ehhez marad az átalakító boltban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#528) BlacKSouL válasza Ribi (#526) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Már hogyne lenne! Rengeteg.
Scythe S-FLEX 21D, 57 m3/h, 8,7 dB, 800rpm (vagy a nagyobbik ami 1200rpm-es 83m3/h, 20dB)
Papst 4412 F2/GLL, 70 m3/h, 18 dB, 1200rpm
Noiseblocker SX 1 Blue, 65 m3/h, 17 dB, 1200rpm
NorthQ Silent Tornado, 65 m3/h, 17 dB, 1100rpm

Hozzájuk illő árakon :) : [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#529) IIIstIII válasza TeeJay (#510) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Nincs rendben. Kérlekszépen nem mindenki éri be a szar kodegeny házzal. én adok a megjelenésre ezért van Aerocool magic3D-s házam plexivel az oldalán és bizony látom hogy mi van belül.

(#530) TeeJay válasza IIIstIII (#529) üzenetére


TeeJay
félisten

most tervezek venni Chieftec LBX 02 házat :P
de engem akkor se érdekel a venti mert a gép úgyis az asztal alatt van csak a ház elejét látom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#531) TeeJay


TeeJay
félisten

fenébe már nem kapható sehol Coolink VS4B venti :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#532) BlacKSouL válasza TeeJay (#531) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Rendelni sem tudnak? : [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#533) CriticalHit válasza TeeJay (#511) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szerinted drága a X12 és a Silent Blade? Szerintem 1500-2000Ft-ot bőven megérnek. A Scythe S-Flex sorozat, a SilentX, a NorthQ vagy a Delta ventik 3000-4000-7000Ft-os árát már inkább nevezném magasnak.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#534) Ribi válasza BlacKSouL (#528) üzenetére


Ribi
nagyúr

Auu. Es valami emberi aron ? 4k egy tetves ventiert kicsit rablas. Foleg ha 3 kell eccerre.

(#535) BlacKSouL válasza Ribi (#534) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A SilentBlade 37CFM<->62,8m3/h, 19dB, 950rpm, és talán 3k körül van...
Na most csak találomra rágugliztam, 2k körül van: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#536) BlacKSouL válasza Ribi (#534) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy majd lesz ilyen: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#537) #60296192


#60296192
törölt tag

Codegen ház, fém oldallapjának a kivágását vállalja-e valaki hogy ventit tehessek rá? és ha igen mennyi pénzért?

(#538) TeeJay válasza BlacKSouL (#532) üzenetére


TeeJay
félisten

magicomp-nak írtam pont és onnan kaptam azt a választ hogy már nem gyártanak olyat és csak valami 1600RPM-es másik 12centis ventit tudnának nekem rendelni.

hmmm akkor keresnem kell más 12centis ventit a tápomba :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#539) TeeJay válasza CriticalHit (#533) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem azt mondom hogy drága de van olcsóbb is ezektől persze már nem ilyen jóminőségű ventik azok. :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#540) BlacKSouL válasza TeeJay (#538) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor nincs mese, többet kell áldozni rá, és vagy egy S-Flex21F, vagy Noiseblocker SX2, vagy egy YS-Tech 120-as jöhet szóba, mint viszonylag csendes opció. Vagy AcoustiFan AF120C, vagy annak az utódja, vagy valamelyik Primecooler. Vannak még 120-as ventik, de én ha most vennék, inkább áldoznék egyszer többet, minthogy esetleg ne legyek vele megelégedve úgy hang, mint légtolás szempontjából, és rövid idő után cserén gondolkodjak megint.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#541) IIIstIII válasza BlacKSouL (#540) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Havernak van ledes Primecooler 12cmes. Olyan hogy a ledek villognak össze vissza a venti meg meg se moccan! :Y

(#542) BlacKSouL válasza #60296192 (#537) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igaz hogy ők főleg ipari dolgokat csinálnak, de egy kérdést megér, és precíz pontos munkát végeznek a technológiából adódóan is: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#543) BlacKSouL válasza IIIstIII (#541) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én tudom, hogy hova tegyem a PCoolert, de most valami vagy olcsó, vagy jó minőségű. Kinek mi a lényeges szempont.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#544) IIIstIII válasza BlacKSouL (#543) üzenetére


IIIstIII
senior tag

igen a jó minőség nem nagyon szokott fordítottan arányos lenni. tehát ami jó minőségű az drága.

(#545) venember83 válasza Ribi (#534) üzenetére


venember83
nagyúr

Silent Blade-re plusz 1 voks! Halk es viszonylag hatekony

(#546) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
milyen 12cm-es ventiket vegyek amik olcsóak és nem morognak öt volton? mondjuk ezt?
[link]

(#547) BlacKSouL válasza _cirmos_ (#546) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vegyél olyat, ami eleve lassan megy, halk, és nem kell lelassítani. NorthQ Silent Tornado pl.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#548) TeeJay válasza BlacKSouL (#540) üzenetére


TeeJay
félisten

majd kinézek valami ventit ami 2000RPM-en megy kb az elég lesz a tápomba
a PH! gigantikus ventitesztet nézegetem most ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#549) TeeJay


TeeJay
félisten

ilyen venti van a tápomban
Power Logic PL12D12L 12V 0,12A Ball Bearing

na ha erről tud nekem valaki infót mondani akkor kap 1 csokit mert én semmit nem találtam :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#550) TeeJay válasza TeeJay (#549) üzenetére


TeeJay
félisten

na megvan

1800RPm 63CFM golyóscsapágyas
akkor szerintem ide jó lesz a Coolink X12 1600venti a gyári helyett :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.