Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Lehet nem ez a legjobb topic de mást nem találtam.
Szóval egy LIGHTWRITER venti érdekelne. Ha ezt leszabályzom ugyanúgy ki fogja írni az értékeket? És ha ezt úgy a ház hátuljába szerelem hogy kifelé fújja a levegőt akkor merre írná ki a dolgokat?

"Csak úgy mondom"

(#652) Cha-b válasza Csapi007 (#651) üzenetére


Cha-b
senior tag

Sziasztok egy olyan problémám lenne , hogy van egy asus 7800 gtxem es akadnak a jatekok meg 3dmark05ben ilyen 3-4000 pontokat kapok 7-8000 kozotti ertek helyett. Amikor leszedem a haz oldallapjat megvarom mig kihul a gep ugy 5000 felettit, de ha ranyitom az erkelyajtot :) oldallap nelkul ugy 6845 pontot kaptam (de meg ez sem az igazi) namármost én nem nagyon szeretném leszedni az eredeti hutojet, meg nem is nagyon ertek hozza, meg lehetne vhogy mashogy oldani a huteset esetleg a haz oldallapjara ha vennek egy hutot az segitene a bajomon? mert igy ha be van zarva gep marmint oldallap rajtavan 3-4e pontokat kapok meg cs se megy 100 fpsel ami pedig nem egy ''megerolteto'' jatek regebbi vgaknak sem. ha le van veve oldallap a cs ugy se megy 100 fpsel. Ötleteket varnek mitol lehet ez ill mi lehet rá a megoldás. Előre is thx

CSAKAKISPEST!!!!

(#653) Cha-b


Cha-b
senior tag

sry ez nem valasz akart lenni hanem uj hsz.

CSAKAKISPEST!!!!

(#654) ANT válasza Csapi007 (#651) üzenetére


ANT
őstag

[kép]
Ahogy nézem, a kis zöld panel a lelke a ventinek, ami pörög és világító diódák vannak rajta. Ez sztem csak ''egyirányú'' venti, azaz csak ebben a pozícióban beszerelve látod a feliratokat. (Ha jól látom, a lapátok ''befelé fújásra'' állnak.) Szóval ha ezt hátulra szerelnéd kifelé nyomó ventinek, a felirat a ház belseje felé látszana.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#655) nrbii


nrbii
tag

Hello mindenkinek! Van egy kis problémám. Tehát a ma bekapcsolom a gépet - erre mint egy fűnyíró :( :) úgy zúg. Jó, oldallapot le, erre látom hogy az a kis pici alaplapi ventillátor zúg, meg olyan súrlódva megy. Leszedtem. Nem tudom helyesen tettem-e, légyszi segítsetek nekem. Egyáltalán mi a jeljentősége ennek a vetinek. Azt hallottam, hogy nyugottan le lehet venni.
Alaplap: ABIT IS7

kép:
[link]

[Szerkesztve]

(#656) Csapi007 válasza ANT (#654) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nem kötözködni akarok, de ez a venti befelé fúj a házba ha az oldallapon van és a külső felére írja ki a szöveget és ha a ház végébe szereled akkor a házon át fogja fújni a levegőt és befelé fogja írni a szöveget. Képzeld el. ;)

"Csak úgy mondom"

(#657) fero02 válasza nrbii (#655) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Hát grat! Piros hátterű képre pirossal irni! :O :( :o

Egyébként pedig jobb, az ha rajta van. Nem véletlenül van aktív hűtő ott gyárilag! Max akkor veheted le, ha veszel rá vmi normális passzív, vagy heat pipe-os hűtést.

Üdv!

(#658) nrbii válasza fero02 (#657) üzenetére


nrbii
tag

Ne haragudj a piros színért! Csak későn vettem észre.. :B :U

(#659) ttower


ttower
aktív tag

hali

* Size (mm): 80 x 80 x 25
* RPM: 1300
* dBA: 9
* CFM: 18
* Volts: 12
* Amps: 0.09
* Watts: 1.08
* Bearings: Hybrid


kinek milyen véleménye van?
ha jó lehet hogy veszek 3at :C

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#660) fero02 válasza nrbii (#658) üzenetére


fero02
veterán

Nem téma! Majd legközelebb figyelj oda!

De a hűtőt akkor se vedd le, amig nem veszel másikat, vagy ennek nem ''ártasz'' 1kis olajjal!

Üdv!

(#661) nrbii válasza fero02 (#660) üzenetére


nrbii
tag

öntöttem rá egy kis olajat (nem Vénuszt :DD )
és vuala - ujra müködik :)

(#662) fero02 válasza nrbii (#661) üzenetére


fero02
veterán

Na látod!

Remélem azért nem úsztattad el!

1-2, max 3 csepp bőven elég.

(#663) Yushchenko válasza nrbii (#661) üzenetére


Yushchenko
őstag

Amúgy lehet Thermaltake tiger-t venni semmi pénzért. Én is arra cseréltem még anno az ic7 nb cooolerét, hasonló problémák miatt :)

(#664) nrbii válasza Yushchenko (#663) üzenetére


nrbii
tag

amúgy csak vagy 1 cseppet raktam, és azt is nagyon elővigyázatosan.
néztem azt a Thermaltake-t, és nagyon tetszik meg minden, csak a google-n keresve nem nagyon találtam oyan online áruházt ahol lehet venni. illetve találtam egyet kettöt, de kocka alaku volt. Kérdezem: ez kocka alakú, és nem oyan mint ami nekem van, hogy oyan kör alakú?

(#665) ANT válasza Csapi007 (#656) üzenetére


ANT
őstag

Figyelj, én ugyanezt írtam, ha visszaolvasol! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#666) macikos válasza fero02 (#662) üzenetére


macikos
addikt

Nem kötözködni akarok, de inkább gépzsírt kellett volna rátennie, mert hosszútávon nem megoldás az olaj, nem?

(#667) BlacKSouL válasza macikos (#666) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ami már ennyire jól hallhatóan csapágyas, azt előbb-utóbb inkább ki kéne cserélni, mert amint elpárolog vagy beszennyeződik az olaj, vagy akár a zsír, ugyanúgy vissza fog hangosodni. Bár átmenetileg orvosolja a problémát az igaz. De nagyon nem mindegy az olaj vagy a zsír minősége sem.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a venti melyik részére csöppentette azt az egy csepp olajat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#668) Csapi007 válasza ANT (#665) üzenetére


Csapi007
veterán

:B lol
A befélét én úgy értettem hogy a rács felé, akkor bocsi.

"Csak úgy mondom"

(#669) macikos válasza BlacKSouL (#667) üzenetére


macikos
addikt

Csaknem a lapátra ;] :D

(#670) ANT válasza Csapi007 (#668) üzenetére


ANT
őstag

Akkor én is korrigálok: Ez sztem csak ''egyirányú'' venti, azaz csak ebben a pozícióban oldallapra beszerelve látod a feliratokat

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#671) BlacKSouL válasza macikos (#669) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak azért, mert aki látott már ilyen ventit szétszerelve, az tudja hogy nem olyan könnyű a megfelelő helyre csöppenteni összerakott állapotában. Én már magam is próbálkoztam nem is egy ventivel, ráadásul én kontoxszal fújtam be, és még szétkapva sem könnyű pont jó helyre felvinni a kenőanyagot úgy, hogy a többi részt ne lucskosítsuk el fölöslegesen.
De a lényeg hogy neki most működött a dolog, egy ideig nem lesz gond..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#672) ttower válasza ttower (#659) üzenetére


ttower
aktív tag

vélemény?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#673) BlacKSouL válasza ttower (#672) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha tényleg annyi az annyi, akkor szerintem jó. Felhasználási célt, árat azért írhattál volna.
Amúgy SilenX ?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#674) csapos2 válasza BlacKSouL (#673) üzenetére


csapos2
addikt

Ilyenkor mindig előveszem ezt a hsz-t: [link] :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#675) nrbii


nrbii
tag

Úgy döntöttem, vennék egy chipsethűtőt. Tehát Thermaltake A1899 Extreme Spirit - arról mi a véleményetek? Ezt lehet rögzíteni ABIT IS7-hez, mert annak ilyen kampós a rögzítése?

(#676) ttower válasza BlacKSouL (#673) üzenetére


ttower
aktív tag

jaja SilentX
3200,-
gépház légmozgató

* Size (mm): 80 x 80 x 25
* RPM: 1500
* dBA: 11
* CFM: 22
* Volts: 12
* Amps: 0.09
* Watts: 1.08
* Bearings: Hybrid
___________________________________

* Size (mm): 80 x 80 x 25
* RPM: 1800
* dBA: 14
* CFM: 28
* Volts: 12
* Amps: 0.09
* Watts: 1.08
* Bearings: Hybrid

esetleg még ezek alternatívák

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#677) BlacKSouL válasza ttower (#676) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem 80-as ventinek kell legalább 1500-as fordulat, hogy érezhetően mozgassa a levegőt, de ha tényleg 3-at akarsz belőle, akkor lehet hogy elég a legkisebb is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#678) ttower válasza BlacKSouL (#677) üzenetére


ttower
aktív tag

akkor inkább a középső lesz
1500 fordulat és a 11 db még mindig nem hangos

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#679) ttower


ttower
aktív tag

kihalt a topik vagy mi történt?
a kövvetkező kérdésem lenne
kéne 8 db 8cm, 4db 12cm és 1db 9,2cm venti
egy gépbe lesz tehát lehetőleg viszonylag halkak legyenek

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#680) BlacKSouL válasza ttower (#679) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A kettes blokkot ezzel hűtitek Pakson? :D ;]

Érdekes gép lesz. :U Na de ha már egyszer, akkor: Gondolom ilyen mennyiségnél ár nem számít, csak a csendesség, a mennyiség miatt pedig a légszállítás sem elsődleges. Akkor 12-esnek S-Flex 1200; 9,2-nek Papst 3412 N2 GL; 8-asnak pedig Noiseblocker S1

Csak megjegyzés, hogy ez kb 43.000 Ft-ra jön ki :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#681) ANT válasza ttower (#679) üzenetére


ANT
őstag

Vásárolj be inkább a Coolink X-sorozatból.[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#682) Birdie-


Birdie-
csendes tag

Sziasztok!

Most állok gépvásárlás előtt, lesz egy Asus P5B-E Plus alaplapom, amin az Asus kínál QFan 2-t. Vagyis elvileg a házszellőztető venti fordulatszámát is tudja szabályozni.
Háznak a Chieftec BG-02B-B-B-350 ATX miditornyát néztem ki, ehhez szeretnék keresni valami olyan házszellőzteti ventilátort, ami egy 3 GHz-es CeleronD-hez elég, ha egy kicsit szeretném is túlhúzni.
Jól sejtem, hogy a venti fordulatszám szabályozását az alaplap impulzusszélesség-modulációval éri el?
Tehát innentől kezdve csak olyan venti kell nekem, ami 3 eres vezetékkel csatlakoztatható az alaplaphoz?

Milyen légáramlás lenne célszerű egy cirka 90W TDP-jű processzorhoz?

(a ház tápja 350W-os, alul 12 cm-es ventilátorral, proci gyári ventis lesz).

(#683) bnss válasza BlacKSouL (#680) üzenetére


bnss
veterán

Papst 3412 N2 GL - ha jól tudom, ennek a ventinek a légszállítása is a helyén van, vagy tévedek? :B (Azért kérdem, mert ilyesmit szemeltem ki a leendő konfig hűvösen tartására!)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#684) BlacKSouL válasza bnss (#683) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kétféle változata van, az egyik N2 GLLE ez lassabb, kisebb légszállítású, a másik N2 GL, ez gyorsabb, nagyobb légszállítású. Mindkető csendes, de természetesen a lassabb az ami szinte hangtalan. A gyorsabbat meg le lehet lassítani :)
61 m3/h és 23 dB a GL adatai.

De a jelölések meglehetősen kuszák, ezért lehet hogy másképp jelölik egyes helyeken ezeket a típusokat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#685) bnss válasza BlacKSouL (#684) üzenetére


bnss
veterán

Értem, köszi! :)

Már csak egy kérdésem lenne, adott az új házam (vagyis még nem), előre és hátra isc sak egy-egy ventit leeht berakni. Elég ez a ház szellőztetéséhez? (Enermax Chakra vagy Cooler Master Cavalier 3) :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#686) BlacKSouL válasza bnss (#685) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Elég kell hogy legyen, persze figyelni kell arra, hogy normálisan rendezett legyen a gép belseje, ne akadályozza a légmozgást a kábeldzsungel. És alapkoncepció szerint elöl beszív, hátul kifúj. Ha van rés a vga környékén az oldallemezen, esetleg fanduct-cső/nyílás a proci magasságában(és alaplap felé fújó hűtő lesz a procin) akkor érdemes a hátsó ventilátort gyorsabbra választani/állítani mint az elsőt, így kisebb lesz a légnyomás a házban, és a megfelelő réseken beáramló levegő hatékonyabban hűti az adott komponenseket. Mivel ugye a táp is kifelé szív hátul, ezért általában ez a kérdés megoldott, csak a lényeg, hogy ne fújjon be több levegőt az első venti, mint amit a két hátul dolgozó ki tud szívni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#687) bnss válasza BlacKSouL (#686) üzenetére


bnss
veterán

Értem, köszi az infót! :) Én úgy terveztem, hogy az előbb említett Papst ventik csücsülnek előre és hátra. Ha jól értelmeztem ajánlott egy venti ami úgymond csak a CPU fújna fanduct-on kreesztül? Bocs a sok kérdésért, de nem szeretnék befürödni a hűtéssel! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#688) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Codegen 6013 G5 egy ilyen házam lenne!
Szeretnék a hátuljára egy ventit ami kifújja a meleget a házból!
Nincsenek nagy igényeim, olyan 1500ft-t szeretnék maximum szánni a dologra!
Nem is a venti lenne a kérdésem hanem hogy sztetek mekkora hütő jó a házamba???
Előre is köszi! :R

(#689) bnss válasza Harti (#688) üzenetére


bnss
veterán

Legegyszerűbb, ha megméred a felfogatási helyek közti távolságot! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#690) ngb


ngb
csendes tag

Hi!

Én házhűtőt vennék, de annyit néztem már, nem tudom melyik lenne jó.
Egy 8 és 9 cm kellene kb 1500-2000 Ft-ért. Elsődleges, hogy minnél halkabb legyen zárt házban.
Én a Glacialtech Silent Blade és Zalman FM -et néztem.
Ti melyiket ajánlanátok ezek közül, és ezen kívül?

(#691) Calibos válasza BlacKSouL (#686) üzenetére


Calibos
addikt

Chieftech házamban elöl 2db(alul szív be) és hátul 2db(ami kiszív)
Nos videokártya alatt, kihagyva egy Pci foglalat, van egy hangkártya. Gyári hűtő a ház belsejéből kapja a levegőt!
Szerinted tegyek be egy erősebb beszívó Ventit(noname 1.5 éves) vagy fújassam meg oldalról a videokártyát?!
Melyik lenne hatékonyabb :F

(#692) BlacKSouL válasza bnss (#687) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azokba a házakba amiket írtál, azokba hátulra 12-es is befér, és ez egyikbe még előre is, szóval ha hatékony légmozgatást szeretnél de minél kisebb zajjal, akkor 12-est tegyél házventinek, hátra mindenképp. Azokból a lassabbak is hatékonyabbak, és csendesebbek, mint a 9,2-es, ráadásul a lassabb üzem miatt lassabban is kopnak ki a csapágyaik.

A fanduct eredetileg úgy müxik, hogy az oldallemez lyuggatott, és belülről egy légtölcsér van rá felcsvarozva, ami általában teleszkópos, tehát ki lehet húzni annyira, hogy felszerelve a helyére a lemezt az pont a procihűtőre irányítja a szabadból a hideglevegőt. Elvileg nem kell oda külön venti, a procihűtő saját ventije oldja meg ezt. Viszont a nagyobb hűtők már nem férnek el a fanduct-tölcsérrel együtt, ilyenkor érdemes lecsvarozni a tölcsért, és csak magától(a szívóhatás miatt) jut egyből a hideg levegő a procihűtőre. Mindezek alaplap felé fújó hűtők esetén érvényesek, a hátfal felé fújó hűtők nem profitálnak az oldalsó lyukból, olyankor érdemes azt belülről leragasztani, és csak a vga-nál lévőt meghagyni, a procihoz így az elöl bejutó levegő fog menni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#693) BlacKSouL válasza Calibos (#691) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha megfelelő huzat van a házon belül, akkor elvileg elég neki az általuk szállított hideg, hiszen elöl bemegy, átmegy a vinyókon, majd részben a ramok és a proci felé, részben a vga felé megy el az ekkor még mindig hidegnek számító levegő.
Ha van a ház oldalán rácsozás a vga-nál, akkor a kari hűtését hatékonyabbá teheted azzal, ha az egyik első ventit kikapcsolod, vagy lelassítod őket, hiszen a kiszívó hátsó ventik így alacsony légnyomást hoznak létre a házon belül, és így a vga-rácsnál is jóval több levegő fog beáramlani, kiegyenlitendő ezt a nyomáskülönbséget, tehát közvetlenebbül jut a hideg a kártya közelébe. Én ezt kiegészítettem azzal, hogy egy terelőlemezt tettem a vga és a házfal közé a vga teljes hosszában, így az oldalsó rácson bejutó levegőnek mindenképp meg kell kerülni a vga-t, vagyis jobban kicserélődik körülötte a meleg levegő. Ha ezt még egy kisebb, lassú fordulatú ventivel megtoldod, akkor tuti a hatás, de szerintem nem szükséges. Ha mégis tenni akarsz valamit, akkor úgy próbáld rögzíteni, hogy a vinyók felől fújd a levegőt a kártya hűtője alá, tehát a ház hosszával párhuzamosan. Ekkor viszont nem kell az általam említett terelőlemez.
De ha mégis házventit cserélsz erősebbre, akkor is mindenképp a hátsó legyen erősebb.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#694) BlacKSouL válasza ngb (#690) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A kettő közül talán inkább a Silent Blade, de lehet hogy érdemes lenne kipróbálni a Coolink SWiF sorozatának valamelyik tagját [link]
Ha ebbe az ártartományba akarod hogy beférjen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#695) ngb válasza BlacKSouL (#694) üzenetére


ngb
csendes tag

Kösz.

Megnéztem a Coolink-et, nem rosz, de hol lehet ilyet kapni? Mert én nem nagyon találtam boltot, ahol ilyet árulnak.

(#696) BlacKSouL válasza ngb (#695) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] Partnerek közt rákeresel a neked legmegfelelőbb helyre, és úgy elvileg megoldják.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#697) bnss válasza BlacKSouL (#692) üzenetére


bnss
veterán

Az Enermaxba előre és hátra is elfér a 12cm-es venti, viszont a Cooler Master most jobban tetszik... :B

Először nem értettem a fanductos dolgot, de aztán leesett, hogy mit is próbálsz nekem elmagyarázni! :) Még eldöntöm, hogy melyik ház lesz, de most a Cooler Mster felé hajlok elég erőteljesen, a zaj nem lesz döntő szempont, persze nem szeretnék sűvítő hangeffektusokat hallani! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#698) ngb válasza BlacKSouL (#696) üzenetére


ngb
csendes tag

Kösz, találtam is viszonteladót, már csak azt nem tudom, hogy Glacialtech, vagy Coolink legyen.
Valakinek van gyakorlati tapasztalat, hogy a 8 és 9 centis ilyen ventiknek milyen hangjuk van,
csak az elején halkak később hangosak lesznek, vagy halkak maradnak?

(#699) BlacKSouL válasza ngb (#698) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Iránymutatásnak jók azok a ''szabályok'', hogy minél gyorsabban pörög egy venti, annál hamarabb kopik ki, és hangosodik fel. Továbbá a golyós csapágyasok eleinte valamicskével hangosabbak, de hosszabb ideig bírják, mint a csúszócsapágyasok, amik viszont bár eleinte halkabbak, viszonylag gyorsabban kikopnak, és akkor hangosabbak is lehetnek, mint a golyósak. A dupla golyósak némileg stabilizáltabbak az oldalirányú mozgásokkal szemben, így később kopnak/lötyögősödnek, mint egygolyós társaik. A vegyes csapágyúak kb vegyes képet mutatnak. Némelyik venti jobban bírja a meleg üzemet, mint mások. És a kínálat csúcsán állnak az egyedi csapágyazású ventik: folyadék (Scythe S-Flex), kerámia (Arctic-Cooling, NorthQ) Teflonbevonatú csapágy (Papst) mágnesesen stabilizált rotorú venti (Sunon-Maglev) Ezek árban jóval az egyszerűbb megoldásúak fölött vannak, néha töbszöröse, de valóban nemcsak sokkal tartósabak, hanem érzékelhetően csendesebbek is mint a hagyományosabb felépítésűek.

Ja, és habár régi a teszt(kéne már egy új ;] ) azért iránymutatásnak jó lehet: [link]

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#700) ngb válasza BlacKSouL (#699) üzenetére


ngb
csendes tag

Na most már tényleg nem tudom, hogy melyiket válasszam. Te melyiket választanád, ha az a lényeg, hogy sokáig csendes legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.