Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) peterzonex


peterzonex
tag

Helló.
Noiseblocker, Silentmaxx, NorthQ, Thermaltake, vagy esetleg Zalman hütő a jobb? Az elsődleges szempont a hang nekem(halk), de a levegőszállítás se legyen kevés. Szóval húzzon/szívjon sokat, de halkan. :). Csakis 120*120*25-s jöhet szóba.
Szerintem ez jó.
NB-BlacksilentFan XL2 (120mm)
Technical specifications:
Size: 120x120x25mm
Loudness: 21dB/A
Airflow: 98 m3/h -> ez pontosan mennyi is CFM-ben.
Connection: 3 Pin Molex



[Szerkesztve]

(#852) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Segítsetek légyszi.

hol kapható 25 vagy 30 cm-es ventillátor? mint ami az aerocool házakban van.
gugli már volt a barátom 4 webshopot is átnéztem sehol.
valaki esetleg?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#853) flegos válasza Grigorisz (#852) üzenetére


flegos
senior tag

Ha nem csal az emlékezetem azt hiszem a Media Marktban láttam legutóbb 25cm-t.
De erre ne vegyél mérget :( Nem vagyok benne biztos.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#854) Grigorisz válasza flegos (#853) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Engem egy ilyen érdekelne (borda nélkül) [link] jót tenne a cuccoknak a légáramlás

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#855) Grigorisz válasza Yo-Da (#845) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ha még aktuális a gondod akkor ez esetleg megoldást kinál [link]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#856) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Tudto valakit aki tudna nekem vágni egy ház oldalára egy 8 centis ventinek egy nyílást?

Előre is köszi!

(#857) Gyuri27 válasza Szabi2121 (#856) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Te!
Dekopír fűrész, fémvágó lap, normális furó 4-es, üregelő spray.
Rajzolsz egy közt, előfursz, azután a kb. 7 cm-es kört lassan (mondom lassan) hütés mellett kivágod. Nem kell túl egyenesnek lennie mert a porvédő keret szépen takar.
Ha megvagy a körrel, a csavarnak fursz négy lukat, természetesen lassan.
Utánna összerakod és kész.
Hajrá!

Amd - Radeon - Ryzen

(#858) BlacKSouL válasza peterzonex (#851) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Noiseblocker vagy NorthQ. Utóbbi mindig kisebb teljesítményű, de halk, előbbiből többféle sebességű/halkságú is van.

57,68 CFM

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#859) BlacKSouL válasza flegos (#850) üzenetére


BlacKSouL
addikt

800-on pörgő 12-es venti 15 centi távolságban mögötte érezhető, de igen csekély légmozgást okoz nyílt térben. Ha mondjuk egy csőben nézzük, akkor természetesen ugyanannyi levegőt mozgat mint közvetlen maga mögött. Minél zártabb a tér amibe fújja a levegőt, annál messzebbre érezni a légmozgást, egész addig míg a szűkítés el nem éri a venti átmérőjét, annál ''kúposabbra'' szűkítve már rontja a hatásfokát a ventinek, tehát kevesebb levegőt is mozgat.

A többire: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#860) BlacKSouL válasza Szabi2121 (#856) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#861) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Engem a legnagyobb légszállítású venti érdekelne! Nem lesz a szobában, tehát a hangja nem izgat...
Tippek? Előre is köszi. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#862) slayer006 válasza Játékos (#861) üzenetére


slayer006
addikt

1ik [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#863) flegos válasza BlacKSouL (#859) üzenetére


flegos
senior tag

Köszönöm! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#864) BlacKSouL válasza Játékos (#861) üzenetére


BlacKSouL
addikt

S-Flextől erősebb: [link] Itt kapható: [link]

De ha valóban nem számít a zaj, akkor: [link] 107,7 CFM= 182,9834627 m3/h


[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#865) Játékos válasza BlacKSouL (#864) üzenetére


Játékos
addikt

Ez a Kolink izgalmas! Ilyenre gondoltam, csak azt nem vágtam, hoigy van a 25---estől vaskosabb. Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#866) flegos válasza Játékos (#865) üzenetére


flegos
senior tag

De ha valóban nem számít a zaj, akkor: [link] 107,7 CFM= 182,9834627 m3/h


Sajnos úgy tudom ez a cég csak nagyker :(((



[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#867) Játékos válasza flegos (#866) üzenetére


Játékos
addikt

Igen, valszeg ezért nem találtam ''sok helyen''...
A hang azért nem számít, mert az erkélyen van egy radiátoron, így nem hallatszik a szobába, viszont a nagy légszállítás az kell. Lehet, hogy inkább valami szobait fogok használni inkább. :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#868) BlacKSouL válasza flegos (#866) üzenetére


BlacKSouL
addikt

''Sajnos úgy tudom ez a cég csak nagyker'' [link] :U

Játékos: Nem Kolink elvileg, hanem YS-Tech: [link] De ha megereszt az ember egy telefont, még a nagyker is meg tudja mondani hogy akkor pontosan melyik is. Sőt, lehet hogy tts is tud ilyet hozatni, de ezt szintén ő tudja megmondani [link] Vagy lehet hogy nem pont ezt, akkor másfélét.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#869) flegos válasza BlacKSouL (#868) üzenetére


flegos
senior tag

Nagyszerü, köszi a felvilágosítást, lehet mazsolázni az üzletek közt.


Játékos: Hamár kültérben van a hütöd akkor valóban el lehet rajta gondolkodni nemérnée meg jobban egy szobai vagy akármilyen más ventit használj.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#870) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

25 cm.es ventire senkinek ötlete? hol? mennyiért?

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#871) waverider válasza BlacKSouL (#864) üzenetére


waverider
senior tag

Az S-Flextől a Noctua is kicsit erősebb és persze csendesebb is!
aki nem hiszi járjon (a gyári adatoknak) utánna :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#872) waverider válasza Grigorisz (#870) üzenetére


waverider
senior tag

thermaltake-től beszerezhető, 36$, ajándék oldallappal! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#873) waverider válasza Grigorisz (#870) üzenetére


waverider
senior tag

na még egy:
[link]

gugli a barátunk :DDD

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#874) BlacKSouL válasza waverider (#871) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez így persze nem igaz.
Úgy igaz, hogy az 1200-as fordulatú NF-S12-1200 erősebb, mint a 800-as fordulatú SFF21D.
Ha az 1200-as S-Flexhez hasonlítjuk, akkor 2,3 m3/h-val elmarad tőle, bár valóban, ha a gyári adatok összehasonlíthatóan pontosak, akkor valamivel halkabb. Viszont létezik 1600-as S-Flex is, aminél semmivel sem erősebb, bár kétségtelenül halkabb. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#875) Grigorisz válasza waverider (#873) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

thx.. guglival multkor összevesztem és nekem nem segített :))
már csak egy magyar boltot kell találnom ahol megvehetem..

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#876) waverider válasza BlacKSouL (#874) üzenetére


waverider
senior tag


halkabb! :C és ez így van rendjén az én kis htpc-mben! :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#877) flegos válasza waverider (#876) üzenetére


flegos
senior tag

Noctua nagyon egy erzekeny allatfajta :DDD

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#878) flegos válasza flegos (#877) üzenetére


flegos
senior tag

Hogy minél jobban csökkenjen az amugy is kevés rezonancia :)

[link]

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#879) waverider válasza flegos (#878) üzenetére


waverider
senior tag

komoly a házmod, gratula! :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#880) flegos válasza waverider (#879) üzenetére


flegos
senior tag

:DDD köszi

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#881) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

25 cm-es ventivel valaki találkozott már ''ajándék oldallap'' (#872) vagy ház nélkül?
Hiába keresek nem találok. Pedig jól jönne egy. Lehetőleg itt kis hazánkban....

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#882) AMD Power


AMD Power
titán

Erről mi a vélemény - tapasztalat?

Spire, Speeze FD-08025S1L

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#883) AMD Power válasza AMD Power (#882) üzenetére


AMD Power
titán

Van valakinek jobb ötlete. Persze ilyen 1000-1500Ft-s kategóriában.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#884) BlacKSouL válasza AMD Power (#882) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csúszócsapágyas, nem túl hosszú élettartamú közepes fordulatú venti, a fordulatszámának megfelelő hangerővel. Leszabályozva átlagosan jól csendesíthető, és az élettartam is arányosan növekszik. Légszállítása átlagosan jónak mondható
Igazából tudni kéne a felhasználási területet, ennek fényében lehet esetleg másikat vagy jobbat ajánlani.

A Cooler Masternek speciel van egy hasonló sebességű és szinte ugyanolyan hangerejű ventije [link], elvileg 1000 Ft alatt van, és elvileg kapni is lehet, de utána kell kérdezni [link], mert lehet hogy csak csúszócsapágyas változatban van, az meg ugyanúgy kevesebbet bír, mint a másik ami 2 golyós. (amiben a szám előtt S van az sleeve, ami előtt B az ball)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#885) flegos válasza BlacKSouL (#884) üzenetére


flegos
senior tag

A Cooler Master ventije elég jó, valóban a felhasználási területtöl függ, ha nem kell teljes fordulaton pörögjön akkor 1200-1500RPM szinte hallani se lehet. Tapasztalatból tudom

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#886) BlacKSouL válasza flegos (#885) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én a tápomba kerestem anno a régi enyhén csapágyasodó 8-as helyére egy halk de tűrhető légszállításút, bár a halkság fontosabb volt, és a CM Led-Silent jött be leginkább, elvileg 1800 fordulatú, de csak géptépésnél tekerem fel, amúgy 1450 körül tulajdonképp hang nélkül hűtögeti a tápot, langyos levegőt nyom ki.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#887) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

üdv, tápba tudnátok ajánlani valami 12cm-es ventit? a táp ilyen: [link]

(#888) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Házventi érdekelne, lehetőleg 12cm, nagyon halk, fekvő ház kiszellősített tetejére csavaroznám belülről 2×2-es elrendezésben egymás után kötve, előny lenne egy potival leszabályozni is őket...
Halk működés jeligére várom a válaszokat, privátokat. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#889) flegos válasza macilaci78 (#888) üzenetére


flegos
senior tag

Noctua, Silentmaxx, Glacialtech Silent Blade, NorthQ, Cooler Master
Coolink SWiF ventit én jó magam nem ajánlanám

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#890) flegos válasza Kapor_Ur (#887) üzenetére


flegos
senior tag

Megadhatnál, néhány paramétert a jelenleg bennelevö ventiröl, könnyebb lenne ajánlani valamit

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#891) AMD Power válasza BlacKSouL (#884) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a tippet. Ebbe a házba kéne majd vennem ventit.

Aerocool AeroEngine II

Nekem az lenne a fontos hogy legyen jó hűtés és légmozgás a házban és minél halkabb legyen.

Az előlapi ventilátoron kívül további három ventilátor beszerelésére van lehetőség. Gondolom hátulra még egy 12cm is jó.

PL:

[link]

meg egy a CPU ''mellé'' a plexire.

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#892) macilaci78 válasza flegos (#889) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maradt valami, ami esetleg kimaradt a felsorolásból? :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#893) flegos válasza macilaci78 (#892) üzenetére


flegos
senior tag

Ja Papst-al még nem volt dolgom, :DDD a többit mind ismerem és merem ajánlani. (kivéve Coolink) 720-tol 1600RPM-et tudnak cége válogatja melyik mennyit, egyik sem a legolcsóbb kategória asszem a Glacial a legolcsóbb, de mind halk az tuti :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#894) Nimda válasza AMD Power (#891) üzenetére


Nimda
addikt

Hátulra vehetnél 9cm-est is...[link] ez egy nagy légszállitással rendelkezö és alacsony fordulatszámú venti...;)

[Szerkesztve]

(#895) BioNiCMaN válasza AMD Power (#891) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Variációk 120-asra:

AC: [link] Okosság:[link] ;) [link]

Scythe S-Flex: [link]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#896) Kapor_Ur válasza flegos (#890) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

A mostani ventinek ez a típusszáma: m1202512h, valami oem gyártó /a címke szerint Te Bao Metallic Plascit Co. Ltd. - nekem nem mond semmit/ terméke. Két oldalt találtam ilyen venti adataival [link] és [link] Az egyik oldal szerint a levegőszállítása a ventinek 68cfm, a másik szerint 99cfm - szerintem túlzás!! Mondjuk egyik oldal sem a fenti cégé, úgyhogy nem tuti, hogy arról a ventiről van szó, ami a tápomban van...

(#897) flegos válasza Kapor_Ur (#896) üzenetére


flegos
senior tag

Gondolom nem akarsz tul sokat költeni ez: Spire 12cm 2400RPM, 0,34A, zajszint 31dB. megteszi.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#898) AMD Power válasza BioNiCMaN (#895) üzenetére


AMD Power
titán

Ezekből a GlacialTech Silent Blade sorozatból fogok be vásárolni. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#899) Kapor_Ur válasza flegos (#897) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

köszönöm a tippet, a 31 db kicsit hangos... időközben ezt találtam: Thermaltake A1927 2000 rpm - levegőkeringetés: 78CFM - zajszint: 21 dBA - áramfelvétel: 4,56W
vagy ez a csöndes macska: Thermaltake A2329D Silent Cat sebesség: 1600 rpm - levegőkeringetés: 62,2CFM - zajszint: 16 dBA - teljesítményfelvétel: 3,6W
ezeket mernéd ajánlani? ill. vajon hol lehet ezeket kapni?

(#900) flegos válasza Kapor_Ur (#899) üzenetére


flegos
senior tag

Nincs mit, gondolom nem lesz egyszerü beszerezni öket. Hogy merném-e ajánlani? Nem is tudom, egyiket sem ismerem amellett, keveslem a fordulatszámukat pláne az 1600rpm-et.

ha ugyan oda teszel egy 1600-as ventit, az is ugyan úgy 6V körüli feszültséget fog kapni induláskor, amivel vagy elindul, vagy nem. Idővel vélhetően el fog indulni, de amíg nem, addig hűtés nélkül marad a táp, és az nem tesz jót neki.

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.