Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Peti78 válasza elfelejtette (#3000) üzenetére


Peti78
őstag

Szerintem rossz :K
Ha összehasonlítasz két ugyanolyan márkájú ventit, csak az egyik 9-es, a másik 12es és mindkettő 1000RPMen forog, akkor melyik lesz hangosabb, és melyik szállít több levegőt? A 12 es venti mivel nagyobbak a lapátai, ezáltal nagyobb felületet hűt. nyilván a nagyobb fordulatszám erősebb légnyomást eredményez, de a légnyomás az nem légszállítás, és itt a csend is nagy hangsúlyt kapott :))

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3002) abridabri


abridabri
veterán

Sziasztok
Lenne egy oriaso ( szamomra legalabbis ) problemam
Szoval vetem 2db AC pwm -es ventillatort rendszerhutonek.
Na most radugom az alaplapra , maxon forog , van egy zalman elsoztom ami 7V ot ad a ventinek, ha abba dugom akkor el se indul. Hogy kene megcsinalni h az alaplap szabalyozza a ventit ? mert igy brutalisan hangos . Nehogymar egy P35os lap ne tudjon pwment vezerelni :! ezt nem hiszem el. Valaki pls segitsen

(#3003) Henk válasza abridabri (#3002) üzenetére


Henk
veterán

Először is a lapon valamelyik 4 tűs venti csatira dugd őket,aztán a bios-ban a venti vezérlést engedélyezd és állítsd pwm-re,így mennie kell.Az easy tune-al még tudod finom hangolni.

(#3004) abridabri válasza Henk (#3003) üzenetére


abridabri
veterán

szia
A alaplapomon en csak 3pines fan aljazatot talaltam,
A biosban ha pwmre allitom, akkor a cpu ventim max fordulatn meg ( hyper 212 pwmes ventivel ) Tehat auton kell hagynom ( Volt az auto gyanitom ) .

Amugy meg szerintem csak a cou fan-nak tud pwm vezerlest adni az alaplap, systemeknek nem

(#3005) abridabri válasza abridabri (#3004) üzenetére


abridabri
veterán

kozben megtalalam az alaplapon a 4pines pwmes ventislotot .
Igy mar megy a rendszerhutom. Az gaz ha 2ventit kotok erre a csatlakozora ?
Kiprobaltam, mind2-t porgeti egyszerre, de nem lesz igy baja hogy 1 slotba van dugva 2 fogyaszto ?

(#3006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hallottatok már az EL csapágyazásról? Esetleg valaki tartana beszámolót róla? Megbízható? Halk?

(#3007) Henk válasza abridabri (#3005) üzenetére


Henk
veterán

Mindenképpen 4 pines csatira kell dugnod a ventit mert csak az tud pwm szabályzást,a 3-as nem.Az AC ventik úgy vannak megcsinálva,hogy dupla csati van rajtuk így ezekből többet is össze tudsz kötni és 1 csatiról használni őket.Az AC azt írta,hogy így 5db venti összeköthető károsodás nélkül,nálam 4 van így bekötve és 1 csatiról működik eddig hibátlanul.

(#3008) abridabri válasza Henk (#3007) üzenetére


abridabri
veterán

megnyugtattal ,kosz a hasznos infot :R

(#3009) Osynho


Osynho
addikt

Üdv. Egy kérdés... LED-es ventit ha 5V-ra kötök, akkor a ledek is halványabban fognak világítani / egyáltalán nem is világítanak? :U
CM R4-L2S-12-t nézegetem, ennek ugye van külön led on/of kapcsolója, de a kakaót valszeg ugyanonnan kapja, mint a maga a venti.
A másik lehetőség a Scythe Kamakaze, amiről azt írják, h nem halványul a LED, ha leveszed a fordulatot. Itt akkor gondolom külön kábelen jön a póver a LED-ekhez.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#3010) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Lehet kapni 8 cm-s és 12 cm-s ventiből olyat ami nem 25mm vastag?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3011) Vasinger! válasza Osynho (#3009) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem amit a házhoz adtak kék ledes ventit ha leszabályozok, halványul a led erőssége.

Picturemaker: mire gondolsz? Vastagabbra vagy vékonyabbra?

[ Szerkesztve ]

(#3012) Osynho válasza Vasinger! (#3011) üzenetére


Osynho
addikt

5V-ra szabályoztad? Mennyire halványult el? Egy 12V-on 1200at pörgő venti 5V-on mennyit foroghat?

(#3013) Picturemaker válasza Vasinger! (#3011) üzenetére


Picturemaker
őstag

Vékonyabb kellene, mert a 25mm-s nem fér el.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3014) Vasinger! válasza Osynho (#3012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem volt vészes az elhalványulás. 0-12 ig tekergettem, nem volt nagyon észrevehető csak 7 volt alatt kb. 1200 RPM-es venti 5V-on 500-at forog :)

Picturemaker: Van a scythe-nak 2 méretben is: 120mm, 100mm

Ha valamelyikből tudsz szerezni nekem is szólhatsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#3015) canniball válasza Vasinger! (#3014) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha valamelyikből tudsz szerezni nekem is szólhatsz. :D"
Parancsolj! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3016) Vasinger! válasza canniball (#3015) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm, de én úgy gondoltam, hogy kicsit olcsóbban tudna és főleg a 120 mm-es érdekelne, mert nincs se 9 se 10 cm-es felfogatásom. :(

(#3017) Picturemaker válasza Vasinger! (#3014) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi. A 120-ast megnézem, de 80-ast még nem sikerült találnom.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3018) BullZeye


BullZeye
veterán

Nem igazán tudok dönteni, Noctua egyértelműen 6000+ forintos árát nem éri meg, Noiseblocker dettó ilyen kategória :(

Úgyhogy marad a Scythe? vagy esetleg van még hasonló 2-3 ezer forintos kategóriában jobb (halkabb, vagy nagyobb CFM) ventillátor család?

Slip Stream meg ennyivel jobb mint Sflex? :D legalábbis ahogy nézem +20 CFM és csak +4 dba...

(#3019) smiti válasza BullZeye (#3018) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Lehet nem a legjobb helyen nézed azt a Noctua ventit mert itt kb a fele annak amit te írtál ;)

(#3020) BullZeye válasza smiti (#3019) üzenetére


BullZeye
veterán

NF-S12B FLX, amit kinéztem, mert adnak adaptert hozzá, emiatt állítható, hogy 600-900-1200as fordulaton legyen...ez 5900 forint volt :D itt el is ment a kedvem tőle...de így mindjárt más ;)

ömm ezen az oldalon kívül van még valahol ilyen összehasonlító? Mert itt Noctua nincs tesztelve....és kiindulva a 19dba-s cooler master ventiről, miután kiderült, hogy itt 56 dba....nah szal nem nagyon lehet kamu értékek miatt összehasonlítani, szóval kéne ahol maguk tesztelik és mérik ^^

(#3021) smiti válasza BullZeye (#3020) üzenetére


smiti
addikt

Sajnos igen, amit te kinéztél az a legújabb és én is csak ilyen horror áron láttam. De amit én linkeltem és nekem is van 1 db belőlle a Noctua NF-P12 ahhoz is adtak egy L.N.A és egy U.L.N.A. adaptert is . Tesztekről sajnos nem tudok de szerintem az enyém is veszett messze van az 56 db-től :B

(#3022) canniball válasza BullZeye (#3020) üzenetére


canniball
nagyúr

Aki nagyon rámozdult a témára olvasgassa a SPCR-t. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3023) norbi19884


norbi19884
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem van x800-as radeonom ami terhelés nélkül 72-75 fokos ez normális?Azt tudom hogy melegedős darabok,de ennyire :F

(#3024) BullZeye válasza smiti (#3021) üzenetére


BullZeye
veterán

Én is ezt néztem most ki....csak nem igazán van értelmes összehasonlítás Noctua p12 VS Scythe slip stream, vagy sflex között...vagyis MÉG nem leltem rá, folytatom googlezést.

Ezek 3 ezer forintért azért már hangtalan ventik nem? 20-25 dB(a) az még a hangtalan kategória...télleg jó lenne 1-2 venti, hogy forgassa a levegőt gépházban, vagy hogy ráakasszam VGA hűtőjére, ártani nem árthat. Elég régiek ezek a ventik, hosszútávon sem lesz nekik fura hangja? Mert hiába írja rá gyártó hogy 150 ezer óra üzemidő mielőtt elromlik, ha 500 üzemóra után kerreg, kattog ;)

(#3025) smiti válasza BullZeye (#3024) üzenetére


smiti
addikt

Én már nem hiszek egyik gyártónak sem, véleményem szerint az általuk közölt adatok köszönő viszonyban sem vannak a valósággal :(
Engem a sógorom győzött meg hogy jók a Noctua-k, nem mondom hogy hangtalan de kissé leszabájozva nagyon fülelnem kell hogy halljam, de teljes fordulaton azért van neki egy közepes szélzaja :B

(#3026) BullZeye


BullZeye
veterán

van olyan, akinek van Sflex12 meg Noctua P12je? ;) melyik jobb?

(#3027) canniball válasza BullZeye (#3026) üzenetére


canniball
nagyúr

"melyik jobb?"
Nekem az S-Flex...de ez nem zárja ki azt hogy neked meg a Noctua. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3028) smiti válasza canniball (#3027) üzenetére


smiti
addikt

Adjatok egy S-Flex-et és én is megnézem a különbséget :B

De ez tényleg olyan mint mikor megkérdezik az egyszeri embert, hogy az asszony milyen az ágyban? Erre ő azt mondja: van aki dicséri ;]

(#3029) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha egyszerre 2 asszony van, meg tudod különböztetni melyik miben jobb nem? :) Hangosság is egyszerű, amikor eljő az este, és mindenki alszik, de te még dolgozol, és rátapasztod a füled, hallod e a ventit 1 méterről, 30 centiről...stb ;) én pl a HD4890 ventijét 20%on nem hallom közelről sem, 1 méterről meg 22% még hangtalan :D

viccet félretéve, ha van mindkettőből, akkor azt az egyszeri emberi is kitűnően megállapítja, hogy melyik halkabb első blicre, vagy hogy melyiknél hűsebb picit a gépház ;)

egyébként fura, mert mindenhol mást írnak...egy teszt állítja, hogy sflex jobb, mert halkabb azonos fordulaton, és jobban is hűt...egy másik tesztnél P12 volt jobb....most meg így hoc.hu-n:

Scythe S-Flex SFF21E
20,1 db(a)
49 CFM

Noctua NF-S12-1300 (P12 ennél kevesebbet forgat, viszont nagyobb a légnyomás >>)
19,8
54,3 CFM

viszont ahogy itt nézem, S-flex-et kb esélytelen beszerezni :D kár hogy nyugdíjas nyugdíjba ment :(

[ Szerkesztve ]

(#3030) Peti78 válasza BullZeye (#3029) üzenetére


Peti78
őstag

Nade ha két asszony van, és az egyik ebben jó a másik abban ugyanabban a témában (ágyban) csak más területen, akkor melyiket választod?
Egy kis on:
A noctuát gazdagon megpakolják extrákkal, az Sfelxet meg csak belebassz@k egy dobozba, jóval drágábban. Szaályozva a Noctuát sem lehet hallani, az Sflexet viszont szabályzás nélkül igen. Ebből következik, hogy mindekttőt le kell szabályozni, ha nem akarod hallani. Vagy van szabályzód, vagy nincs (rosszabbik eset). Ekkor a Noctua ment meg, mert kapsz hozzá ellenállást. Kb 20%-kal olcsóbban többet. Ennyi felárat nekem nem ér meg az Sflex. De nekem van szabályzómxd (de ha nem lenne, nem adtam volna el az ellenállásokatxd ) de van :DDD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3031) canniball válasza Peti78 (#3030) üzenetére


canniball
nagyúr

"...az Sfelxet meg csak belebassz@k egy dobozba..."
Én kaptam hozzá 4pin->3pin adaptert és csavarokat is. :U

"Szaályozva a Noctuát sem lehet hallani..."
Ezt is cáfolnám.

"...mindekttőt le kell szabályozni..."
Ezzel egytértek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3032) Peti78 válasza canniball (#3031) üzenetére


Peti78
őstag

Jah, hogy csavarokat is? adaptert is? bocs :D
Minden ventit lehet hallani, attól függ milyen messzire teszed a füledtől. Az Sflexet is :K
Mindent összevetve nekem a Noctua sokkal jobb vételnek tűnik. :K Bár nyilván ez szubjektív, de meg kell nézni mit kapsz az árért. :U

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3033) smiti válasza Peti78 (#3032) üzenetére


smiti
addikt

Most már én is egyre kíváncsibb vagyok. Lehet beszerzek egy S-Flexet, bár ahogy elnézem nem lesz egyszerű dolog. De mintha itt a PH-n egy bazárosnál láttam volna mindhárom változatát.

Ha nekem nem jönne be lesz itt valaki akit érdekelné ? Mert én most Noctua-val kezdtem el felszerelni a gépemet :B

(#3034) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy szeretnék a házhűtésen változtatni, van egy Sharkoon Revenge Economy házam, elől lukacsos,porszűrővel. Szeretnék egy 12-es ventit előre és hátra, valami olyan kellene nekem ami nagy levegőszállítással bír hiszen ez végezné a gép hűtését, az már csak extra lenne ha nem helikopterhang társulna hozzá. Esetleg ha oldalra is kerülne egy 12-es az segítené vagy inkább csak bezavarná a légáramlatot? Ha érdemes akkor befelé vagy kifelé fújjon?

Valaki tud ajánlani helyet ahol lehet venni porszűrőt 12-es ventihez?

(#3035) Peti78 válasza smiti (#3033) üzenetére


Peti78
őstag

Ahhoz hogy eldöntsd melyik éri meg jobban, úgy látom nincs más választásod :K

#3034) kerinagy Sajnos el kell fogadni, hogy a nagy légszállítású ventik nem halkak. Ha halk venti elé porszűrőt teszel, az nagyon megfogja a levegőt. (és a port is). Az a tapasztalatom, hogy a por így is úgy is bejut a gépbe, ezért én kiszedtem őket. 2 hetente úgyis kifújom belőle ami bekerült.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3036) Baga1983 válasza Peti78 (#3035) üzenetére


Baga1983
senior tag

És tudsz olyan 12-es ventit ajánlani nekem amiből 3db(1elől,1hátul,1oldalt) szépen átszellőzteti a házat?

(#3037) Peti78 válasza Baga1983 (#3036) üzenetére


Peti78
őstag

Tudni tudok éppen, csak az, hogy mit mondanék, függ attól is, hog ymennyit szánsz rá. És mennyire fontos, vagy nem fontos a zaj amit kapsz. Átszellőztetni ugyanis nem elég egy 800 on pörgő venti legyen az akármiylen márkájú :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3038) Baga1983 válasza Peti78 (#3037) üzenetére


Baga1983
senior tag

Nekem most ilyen van bent 2db. [link]. Igazából nem ezen szeretnék spórolni, hallottam hogy az S-flexek nagyon jók, abból 3 db(1200rpm) elég lenne?

(#3039) Peti78 válasza Baga1983 (#3038) üzenetére


Peti78
őstag

Jók az Sflexek, de én inkább magasabb rpm-ben gondolkodnék, nem 1200 ban. Az 1600 as az meg már meglehetősen hallható, de szabályzás is van a világon. Bár ha meggondolom, akkor a friss levegő bejuttatására elégaz 1200 is, az egyes komponensek hűtése pedig célzottan, alacswony rpmen hatásos.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3040) BullZeye válasza Peti78 (#3039) üzenetére


BullZeye
veterán

Noctua P12 ahogy gy olvasgattam házhűtésre (szűrővel), processzorra(bordára) jók, 1200RPMen kb ugyanolyan hangos mint S12, cserébe lényegesen nagyobb légnyomást kelt....

Viszont az Sflex ha picivel kissebb is a légnyomása (szűrő kilőve), cserébe egy picivel halkabb is ;)

Egyébként én a home-made venti fordulat szabályzás híve vaygok....12-9-7-5 volt :D így elég jól meglehet találni, hogy melyik is halk....fölös még pluszba költeni venti szabályzóra (de erősen gondolkozom rajta, 4es venti szabályzó nagyon fain lenne...mennyibe fáj egy ilyen ? 2-3k?)

(#3041) Peti78 válasza BullZeye (#3040) üzenetére


Peti78
őstag

Naja, a molex variálása természetesen olcsóbb, de én untam oda vissza cserélgetni, ezért vettem egy szabályzót. Kényelmesebb, de drágább

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3042) Peti78 válasza BullZeye (#3040) üzenetére


Peti78
őstag

Kicsúsztam a modból de belefér. Szal én 8K ért vettem a zalmant, de jelenleg 8 ventit szabályzok vele. A revoltec kb 2-3 Kba kerül jól tudod. De nekem nem tetszenek a krumpli szabáylzói

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3043) smiti válasza Peti78 (#3035) üzenetére


smiti
addikt

Közben megtaláltam és választ is kaptam, van Gianni-nál ilyen venti( S-Flex ) mindhárom fajta 3990-ért. Csak annyi a bajom, hogy ha megveszem postával együtt 4500 lennr és ha nem tetszik meg nekem akkor majd mindenki 2-2.5k körül szeretné megvenni :((

kerinagy- szerintem teljesen felesleges az oldallapra rakni, legalábbis nállam csak rontott az eredményen mikor oda is helyeztem egyet.Az a legtisztább ha előről beszív, hátul meg kifúj mert így lesz jó kereszthuzat :K

[ Szerkesztve ]

(#3044) Peti78 válasza smiti (#3043) üzenetére


Peti78
őstag

én a 690 oldalára az alsó helyre tettem egy 14 est, ami rásegít a passzív gigabyte-ra tett 5vra szabályzott ventire, és kb. 2-3 fokot csökkent az amúgy is hűvös mag hőmérséklete. A többi komponens értéke így sem emelkedett. Bár ez akár ház függő is lehet és persze függ a többi ventitől is :)
Most tervezem egyébként, hogy csinálok 4 db 14 es ventinek lyukat az oldallapra úgy mint a stacker 830 ban van.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3045) BullZeye válasza Peti78 (#3044) üzenetére


BullZeye
veterán

CM690nél akárhogy rakosgattam a ventiket sehogy se volt jó, az a baj hogy íróasztal mellett, egy emelvényen van gépem....így balról hiába nincs rajta oldallap, van ott egy asztal, és azon egy laptop...így balra nem fújathatom a levegőt...hátánál meg ott van szinte közvetlenül fal...így ezért akarok ventit venni, hogy legalább felfelé gyorsabban száguldjon a levegő, meg az elején esetleg vinyóhoz szívjon be levegőt...

jut eszembe, neked akkor van olyan venti amit adtak CM690hez...ahhoz képest halkabbak a noctua/scythe ventik ugye? :) mert azok sem vészesek 600RPMen, de azért lehet hallani őket, pont hogy zavarjon

(#3046) Peti78 válasza BullZeye (#3045) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, a gyári ventik hangosabbak voltak. De már nincsenek meg. Nekem 2 14 es szívja ki felül a levegőt, az oldalára meg kívülről tettem rá egy 14 es 900-as Sharkoont. Semmi hangja nincs :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3047) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki tudna nekem segíteni, hogy a Cooler Master 590-es házhoz adott fekete ventinek milyen a csapágyazása? A cm oldalán uo. sorozatszámú ventit nem találtam, mint ami az enyémre van írva.

Peti78: Kívülre raktad a ventit? És hol vezeted el a kábelét? :Y

(#3048) Peti78 válasza Vasinger! (#3047) üzenetére


Peti78
őstag

Hátul vezettem ki a vízhűtéses lyukon

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3049) Vasinger! válasza Peti78 (#3048) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah, az nem rossz megoldás. Hogy én erre nem is gondoltam!? :(((

(#3050) Peti78 válasza Vasinger! (#3049) üzenetére


Peti78
őstag

Ilyen vagy :(((

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.