Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Zwiebi válasza Darko_addict (#40000) üzenetére


Zwiebi
tag

A vinyoknak (ha nem 10k RPM-es szervervinyok) nem kell tul sok hutes. A NAS-omban a 3db 4TB-os WD Red/Purple ~10W-ot fogyaszt osszesen, ami hotermelesileg elhanyagolhato. Hutes helyett inkabb azt irnam, hogy a vinyokhoz levegocsere kell, amihez nalad az elolapi also venti boven eleg.

A haz tetejen levo ventikkel az a problema, hogy ha az elolapi panelhez kozelebbi helyre teszel ventit, akkor az pont a CPU huto elol fogja elszivni a friss levegot, ha pedig leghatulra teszed, akkor sokat mar nem tesz hozza a hatso kifuvo ventihez.

3 befuvo ventid van es sok a lyuk a hazon, szoval a pozitiv legnyomassal nagyjabol meg is van oldva a hutes, de 1db hatso az meg hasznos, hogy a proci kornyekerol elszivja a felgyulemlett meleg levegot.
A legfontosabb, hogy a ventiprofilokat jol allitsd be, eleg gyakran a 500 RPM es az 1500 RPM kozott 2-3 fok kulonbseg van, ami altalaban nem eri meg az extra zaj miatt.

A gepedhez boven eleg ennyi hutes. 11600 is, mint a legtobb mai proci szeret kicsit forrofejubben rohangalni, a Shadow Rock 3 nem egy csucshuto, de boven eleg lesz. A GTX1070 pedig nem tul melegedos.

A legnagyobb kerdes az a Lian Li gyari ventik minosege lesz. :D

(#40002) Darko_addict válasza Zwiebi (#40001) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jó és gondolatébresztő meglátásokat olvastam tőled, köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#40003) Melorin


Melorin
addikt

Megjöttek az eLoopok. Nem vagyok elájulva tőlük. 3-ból 2 random súrlódásba kezd és azt mondják, hogy "ciki-ciki-ciki". A visszaküldésén gondolkozok de nincs kedvem kibányászni őket és postával szarakodni.
Sejtettem, hogy nincs teljesen néma venti, nincsenek csodák:( De reménykedtem hogy az ára miatt majd megcáfol.
Még azért megpróbálom a be quiet sw3-at, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#40004) abridabri válasza Melorin (#40003) üzenetére


abridabri
veterán

Ugye nem pullban vannak ?

(#40005) Melorin válasza abridabri (#40004) üzenetére


Melorin
addikt

Nem, tájékozódtam előtte, figyeltem mire használom. Viszont az a hang amit kiad, nem lehet arra fogni, hogy pullban van vagy ilyesmi. Súrlódást, enyhe kattogást, ciripelést ad ki.

(#40006) Grózi válasza Melorin (#40005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem normális,akkor mindenképp csere.Próbálj rá ha lehetőséged van az SW3-ra is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40007) Melorin válasza Grózi (#40006) üzenetére


Melorin
addikt

3-ból 2 ilyen. Visszaküldök kettőt, rendelek még kettőt aztán azok közül is ilyen lesz valamelyik vagy mindkettő...
Az a benyomásom, hogy ez általános hiba a ventiknél. Még nem volt olyan 120/140 ventim ami ne ilyen lenne. Lepa, eLoop, Arcticból 2 féle is. Szerintem másnál is ilyen csak nem hallja...
Lehet, hogy megpróbálok 200mm-ben gondolkozni, hátha azok masszívabbak és nincs ilyen nyűgjük. Van radira ajánlott 200mm?

(#40008) Grózi válasza Melorin (#40007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

200-s ventik nem radikra vannak tervezve-legalábbis én nyugodt szívvel nem tudok ajánlani egyet sem.180-ban még a Silverstone Air Penetrator széria jó radira.
Vagy ha csak a csend számít és rászánod azt a 48K-t,akkor a vizes topicban ajánlott Noctua.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40009) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Fractal Define Nano S ház, elől egy 140mm-es Silent Wings 3 PWM ventivel, egy Fortis 3 processzorhűtővel(alatta egy Ryzen 4650G ), amin a gyári ventilátort kicseréltem egy 120mm-es Silent Wings 3-ra(halkabb lett) viszont a bordától nem fér be a sima 25mm-es vastagságú venti exhaustnak. A gép egyébként ultra csendes lett, nagyon ajánlom a Silent Wings 3-at aki esetleg gondolkodik rajta.

Kérdésem, hogy érdemes venni egy 120mm-es slim ventit exhaustnak? (Pld Scythe Kaze Flex Slim) Illetve gondolkodom még egy 140mm-es Silent Wings 3-ason a másik mellé intake-nek. A csendességet szeretném megtartani.

A gép nincs túlterhelve, de azért gondolom jót tenne neki, ha a hő ki lenne vezetve. Vagy ha nincs terhelve annyira a gép, nincsen ennek jelentősége? A gép hátuljából egyébként hűvösebb levegő áramlik kifelé.

(#40010) Grózi válasza Grampy (#40009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a hőfokok nem indokolják,akkor én nem bántanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40011) Grampy válasza Grózi (#40010) üzenetére


Grampy
aktív tag

Alapjáraton 35-50 fok, ingadozós a Ryzen 4650G miatt.
Aida stress teszten 80 fok.

[ Szerkesztve ]

(#40012) zolee0307 válasza Melorin (#40007) üzenetére


zolee0307
őstag

Thermalright TY-147, nem tudom kapni-e még. Én házhűtésre használtam, nem tudom bordára mennyire jók.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40013) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Fejlesztettem kicsit a gépemen és kapott egy Thermaltake TH360 ARGB cpu hűtőt, illetve egy Asus GT501 házat. Illetve egy új m.2 ssd-t is, így újra is telepítettem a rendszert.
A többi alkatrész maradt a régi, többek között az Asrock Z370 Extreme 4 alaplapom is.

Az volna a problémám, hogy a cpu ventilátorai maximum fordulattal 3280 RPM-es fordulattal üzemelnek és nem lehet mellette megmaradni annyira hangos. BIOS-ban mindent megpróbáltam, de nem szabályozható a fordulat. Kíváncsiságból a speedfan programmal is kipróbáltam a windows-ból, de semmi hatás.
A cpu hűtő 3 db ventilátorát, egy kábelre szűkítve (ezt is hozzá kaptam alapból) a cpu fan 1-re dugtam 4 pin-es.
A pumpa kábelét pedig a cpu/opt w_pump-ra, ez pedig 3 pines, alaplapon 4 tű van ugyan, de szerintem így is kell hogy legyen. A pumpa is működik egyébként illetve a LED-es világítása, valamint a hőfokok is jók.
Előzőleg is hasonló vízhűtésem volt csak az más gyártótól, de ott a szabályzás úgy működött, ahogy én a bios-ban beállítottam.
Tudnátok segíteni tanácsot adni mi lehet a gond? Miért mennek 100%-on? :R

(#40014) piero86 válasza Melorin (#40007) üzenetére


piero86
aktív tag

Hát nekem 4db NB eLoop B14PS-em van, ebből kettő radin. De csak akkor hallottam ciripelést vagy kattogást ha hozzáért valami a lapátokhoz.

(#40015) abdulka1 válasza Corsair90 (#40013) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A CPU_Fan aljzat hibrid, tud DC és PWM alapon is vezérelni!
Keresgélj még a beállítások között, mert szabályozhatónak kell lennie!
A ventilátorok max fordulatszáma 1500, nem igazán értem, hogy tudnak 3280-at forogni?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40016) Grózi válasza zolee0307 (#40012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jók oda is nagyon,de már nem nagyon kapni sajna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40017) Corsair90 válasza abdulka1 (#40015) üzenetére


Corsair90
tag

[kép]
Igen az alaplapom valóban tud DC és PWM vezérelni, de bármit próbálok állítani ezen, semmire sem reagál.
Csatoltam a jelenlegi helyzetről egy képet. És annyival vagyok előrébb, hogy a CPU fan az a 3 db vízhűtő venti. Ez az ami rettenet hangos. 1400-1500 körül megy folyamatosan bármit csinálok a BIOS-ban. Pedig 4 pin-es cpu fan-1 re van dugva.
A második AUX fan 3199 RPM. Vélhetően ez a pumpa fordulata lesz, de 100% nem vagyok biztos, ezt az egyet nem teszteltem le.
A harmadik pedig AUX1 fan, ez pedig a hátsó elszívó ház venti, tökéletesen működik, szabályozható, teszteltem.
Illetve van még a ház elülső 3 db ventije, de ez direktben a tápra van kötve, nincs összeköttetésben az alaplappal. Leteszteltem, szinte zéró hangjuk van.

Bármi ötletetek, tanácsotok volna, szívesen fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

(#40018) Corsair90 válasza Corsair90 (#40017) üzenetére


Corsair90
tag

Megcseréltem kíváncsiságból a cpu ventit és a ház hátsó ventijét az alaplapon, szóval a 4 pines csatikat felcseréltem és így most mind a kettő szabályoz. Na ezt nem értem... :F
A pumpa 3200-as fordulatának egyébként fixnek kell lennie mindig? Mert úgy látom semmit sem változik.

(#40019) zolee0307 válasza Grózi (#40016) üzenetére


zolee0307
őstag

Hülye is voltam, hogy annó eladtam az enyéimet :W

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40020) Grózi válasza zolee0307 (#40019) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szintén zenész.. :(((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40021) abridabri válasza zolee0307 (#40019) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem még van 2db 147A ,de kár hogy eladtam vagy 6dbot pár ezer FT ért pár éve :W

(#40022) Frozen


Frozen
őstag

Szeretnék egy coler master 3u plus hűtő padot a laptopom alá.

Néztem egy 4 pines pc vezérlőt +hozzá egy 220-230v ból 12v os 4 pin molexes tápot.
Szükségem lenne 2-3 db ventilátorra ami még a laptop alatt nem nagyon azvarosan sűvít a gyári venti is elégé tud pörögni és van hangja is.
Szóval szeretnék ajánlatott kérni ki mit ajánlana?

Előre köszönöm

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40023) Hohocali válasza Frozen (#40022) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem 2db Noctua NF-F12 PWM ventillátort, hogy majd tuti halk lesz, erre olyan a hangjuk, mint egy repülőgépmotornak (zúgnak). Arctic Bionix P120 sokkal halkabb azonos fordulaton. :Y Ez normális?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#40024) chopin42 válasza Hohocali (#40023) üzenetére


chopin42
őstag

Az arctic a leghalklabbak közé tartozik adott fordulaton illetve zaj/teljesítményben. A nocuták...nos drágák. Ettől még lehet, hogy hibásak, de ne várd, hogy az arctictól sokkal csendesebbet kapsz adott fordulaton.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#40025) Hohocali válasza chopin42 (#40024) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ma reggel újabb esélyt adtam nekik, ugyanúgy zajos mindkettő. Mennek vissza.
Nem vártam sokkal halkabbat, csak egy kicsit. :) Az épp elég lett volna.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#40026) boogie84 válasza Hohocali (#40025) üzenetére


boogie84
veterán

Azt hiszem korábbi toronyhűtőkhez a P12-t adták, azok jók voltak!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#40027) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Nekem is szükségem volna 3 db 120-as PWM-es ventire. Tudnátok javasolni olyat, ami magsabb fordulaton 1000-1300 rpm körül is még szinte teljesen halk? Nem kell hogy led-es legyen. Illetve elszívó funkciót látna el. 1000-2500 Ft közé essen darabja.

(#40028) Grózi válasza Corsair90 (#40027) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1000 rpm felett már minden ventinek lesz hangja aminek normális légszállítása van...
Az Arctic P12 még mindig best buy az árszegmensben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40029) Corsair90 válasza Grózi (#40028) üzenetére


Corsair90
tag

Tehát asszondod, hogy ez a pressure-optimised [link] típus csendesebb, mint az F12 PWM PST [link] ugyan azon a fordulaton?

(#40030) Grózi válasza Corsair90 (#40029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az F12 részemről egy kalap sz@r-senkinek sem ajánlom.Ellenben a P szériát nagyon eltalálták.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40031) Corsair90 válasza Grózi (#40030) üzenetére


Corsair90
tag

Mi a probléma vele, ami miatt nem ajánlott az Arctic F12?
Kíváncsiságból rákerestem itt fórumon, de nem derült ki számomra ennek az oka.

[ Szerkesztve ]

(#40032) Viktor77 válasza Corsair90 (#40031) üzenetére


Viktor77
titán

Mert nincs oka.
Az F12 és P12 máshogy jók.
Egyszerre használom őket, mindkettővel elégedett vagyok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40033) tomgabor


tomgabor
senior tag

Nagy hibát követtem el és beruháztam Noctua hűtésre.
A D15S venti, a két A14 és két F12-nek mind van egy alap vrrrr hangja, mindegy hogy házon belül vagy kívül, mindegy hogy PWM vagy DC, minimum fordulaton is fülbemászó a zaj(arctic f14 nem hallom hogy megy, ezt hallom). 32%-on indul és 50%-ig egyes tartományokban ilyen sípoló hangot is ad ki mint az Arctic ventik.

[link]

Arctic F14-nek nincs ilyen hangja, P12-nek van de sokkal halkabb.

Bionix ventik jók vagy vegyek inkább P14-et?

[ Szerkesztve ]

(#40034) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#39997) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

valaki erre esetleg? köszönöm! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#40035) Frozen


Frozen
őstag

[link]

Ez az adapter elbír egy ventilátor vezérlot és 2 db ilyen ventit?
[link]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40036) bagibandi


bagibandi
csendes tag

Sziasztok. Az alábbi ventivel van már valakinek tapasztalata...??
beújítanék egy 3as pakkot
[Arctic p12 rgb]
Erre a deszkára lenne dugva. [Z490 Tomahawk]
Válaszokat köszi :)

Rablótámadás,kezeket fel! Jobb,ha te mondod,a te hangod mélyebb...!!!

(#40037) abridabri válasza bagibandi (#40036) üzenetére


abridabri
veterán

Arra figyelj ,hogy 2 féle verzió van . RGB illetve ARGB . Nekem van mindkettőből 9-9 db (egy sem volt gyári hibás) , csak ajánlani tudom . Ugyanolyan jó mint a sima p12 ,vagy még talán tartósabb is lehet nála ,köszönhetően a simább forgásnak (egybeöntött lapátok ,5 külön helyett )

(#40038) abdulka1 válasza Frozen (#40035) üzenetére


abdulka1
őstag

Milyen vezérlőről van szó, hogy akarsz PWM jelet adni a ventilátornak?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40039) bagibandi válasza abridabri (#40037) üzenetére


bagibandi
csendes tag

Köszönöm. 1megerősítés kellett h nem x@arabb semmivel mint a sima P12PWM PST. (új céges gépeket már csak P12-vel szerelem.)
Jajaja...a 2verziót azt vágom. Én az RGB-set venném.
Na akkor meg is rendelem. KÖszi :R :R

Rablótámadás,kezeket fel! Jobb,ha te mondod,a te hangod mélyebb...!!!

(#40040) Frozen válasza abdulka1 (#40038) üzenetére


Frozen
őstag

[link]

Egy ilyesmire gondoltam a táp ezt hajtaná közvetlen ez meg a ventiket szabályozná 2db -ot

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40041) abdulka1 válasza Frozen (#40040) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezzel a feszültséget lehet változtatni 1,2-12V között. A PWM ventilátoroknak fix 12V feszültség kell, mert a fordulatszám vezérlés egy egy külön szálon történik.
A választott típus elvileg tolerálja a DC vezérlést, de én a helyedben 3 pines ventilátort keresnék erre a célra.

Az adapter 12V-on 2A-al terhelhető (24W), így biztosan elbírja a 2db ventilátort.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#40042) Frozen válasza abdulka1 (#40041) üzenetére


Frozen
őstag

A ventilátor fix max a tapon es a vezerlon tudnek varrialni.
Ez s benti halk es megfelelo legszallotasal es nyomassal rendelkezik.sajnos nincs masik alternativa es.musza a fordulatszam szabalyozas is mivel notebook ala menne egy hűtőre.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40043) Zwiebi válasza Frozen (#40042) üzenetére


Zwiebi
tag

A high speed valtozatnak erre a felhasznalasra semmi ertelme, hangos lesz mint a fene.
Ami neked kell, az a normal sebessegu, DC valtozat: https://www.mindfactory.de/product_info.php/be-quiet--Silent-Wings-3-120x120x25mm-1450-U-min-16-4-dB-A--schwarz_1116387.html

Ezt mar nyugodtan szabalyozhatod azzal amit linkeltel.

(#40044) Frozen válasza Zwiebi (#40043) üzenetére


Frozen
őstag

Szabalyzot kerdeztem nem ventit mihez kezdjek az 1 es statikus nyomassal meg a 80 as levego kavarassal? Ez pont olyan halk hogy ennek meg felesleges a szabalyzas.....

Leirtam a venti adott fix

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40045) Zwiebi válasza Frozen (#40044) üzenetére


Zwiebi
tag

Elnezest, hogy probaltam segiteni. Kar, hogy szuper fix a venti es meg a feszultseg alapon vezerelt high speed valtozatra sem lehet kicserelni, ami pont ugyanannyiba kerul, de ez esetben itt van a hozza valo legolcsobb PWM-es szabalyzo (molex to sata kell hozza:

https://www.caseking.de/noctua-na-fc1-3-fach-pwm-lueftsteuerung-luls-272.html

(#40046) Frozen válasza Zwiebi (#40045) üzenetére


Frozen
őstag

Semmi baj csak a venti azert fix mert megvan a regi asztali gépemből.Nem szeretelek volna megbántani az én hibam nem írtam le egyertelmuen.
Minden esetre koszonom a segítséget :)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#40047) Jozefinovics


Jozefinovics
csendes tag

Sziasztok!
Egy Phanteks Eclipse P500A gépházat használok. Eddig a Cpu-t egy Dark Rock Pro4 hűtötte, a házban pedig 4db 12cm Arctic P12 PWM PST venti volt. A fronton volt kettő befúvó és hátul meg felül hátul 1-1db kifúvó. A Cpu hűtőt cserélném egy Arctic Liquid Freezer II 360 RGB Aio-ra. Mivel csak frontra tudom berakni az Aio-t, így kérnék segítséget, hogy kellene pakolni a 4db meg maradt Arctic P12-t a házban (tudom, hogy csak 3db kerül majd így felhasználásra). Illetve az Aio hűtőbordára hogy célszerűbb felszerelni a ventilátorokat ? A venti legyen a gépház elején is mögötte a hűtőborda vagy a hűtőborda a gépház elején és mögötte a venti ?

(#40048) abridabri válasza Jozefinovics (#40047) üzenetére


abridabri
veterán

Biztos nem fér el fent ? Elvileg el kellene : [kép] / [2] . Én a tetőre raknám.

[ Szerkesztve ]

(#40049) Jozefinovics válasza abridabri (#40048) üzenetére


Jozefinovics
csendes tag

Fhuu ez így nagyon pengén néz ki!
Hát nem tudom, mert elvileg 398mm a borda hossza és fent elvileg nincs akkora hely, de megmérni sem bírom igazán. Az Aio pedig még nincs itt nálam, hogy kipróbáljam. Igen az volna a legjobb, ha fentre tudnám rakni, mert az első tervem az volt.

(#40050) Hidalgo85

Sziasztok!

Van egy Be quiet! Pure Base 500dx házam. Előre és hátra szeretnék venni Be quiet! Shadow Wings 2 pwm ventilátorokat. Az lenne a kérdésem, hogy előre 2 db 140 mm-eset, vagy 3 db 120 mm-eset vegyek? Hátulra egy 140-es fog menni.

Array Technologies Incorporated

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.