Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bozont


bozont
veterán

A YS-tech ventikről,mi a vélemény?Adatok alapján elég szimpik.

(#352) szandisas válasza bozont (#351) üzenetére


szandisas
senior tag

http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=665
nekem azt ajánlották, hogy ezt olvassam el ;)

aláírás

(#353) mergal válasza péter007 (#350) üzenetére


mergal
aktív tag

Figyi én is annyiért vettem kb vagy max egy1000 ért egy fél éve!
Szerintem kérdezz rá ott ahol vetted hogy nem maradt ki véletlen a dobozból? Külön nem tudom hogy lehet e kapni! LEhetséges bár nem sok helyen láttam! Vagy nincs még valami Zalman venti a gépedben?? [link]

[Szerkesztve]

(#354) BlacKSouL válasza péter007 (#348) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kicsit buher megoldás, és kell hozzá egy szabad tápcsati, de nekem most három venti is így megy a gépemben: Le kell szedni a csatlakozót a ventiről, úgy, hogy egy vékony hegyes valamivel picit megnyomod a fémet a csatlakozón, de nem ott ahol rámegy az aljzatra, hanem a laposabbik oldalon abba három lukba kell finoman, de határozottan benyomni. Óvatosan próbálgasd, egy idő után érezni fogod mennyire kell megnyomni. Egyesével, először a szélsőt, és mikor benyomtad a fémet(ami ott tulajdonképp egy akasztó-fül) és a vezetéket óvatosan meghúzod, akkor szépen kicsúszik a vezeték irányába az adott szál. Tanulmányozd a szerkezetét, és hasonlóképp ügyeskedd ki a másikat is. Namost a három érből csak kettőt kell kiszedni, a harmadikon rajtamarad a csati, így az nem marad szigeteletlenül. Hogy melyik ami kimarad, az színtől függ, de általánosan a fekete a föld, az kell, és a piros a 12V, az is kell. A sárga vagy fehér(fordulatszám-érzékelő) az marad a csatiban. Ha megvan, akkor szabadítasz egy üres tápcsatit, és óvatosan, természetesen áramtalanítva a gépet! szépen, finoman összenyomva a venti csatijából kiapplikált egyik fémérintkező rugós megoldású részét finoman, de határozottan, és a merevség miatt a fémnél fogva belenyomod a tápcsati fémhüvelyébe. Méghozzá: a venti feketéjét a tápcsati sárgához közelebbi feketéjébe, a pirosat pedig a tápcsati pirosába. Figyelj, hogy olyan mélyen nyomd be, hogy szükség esetén majd ki is tudd húzni, viszont ne lógjon ki annyira a fémrész, hogy a végleges elhelyezés után esetleg zárlatos lehessen, tehát más fémhez hozzáérhessen!!!
Ha gondolod, mert kicsit zavaros, de remélem mégis érthető, akkor dobok össze hevenyészett rajzot a könnyebb érthetőség miatt. Sajna digigépem nincs, nem tudom az enyéimet lefényképezni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#355) mycso válasza péter007 (#348) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ahoz elvileg van gyárilag egy átalakító.
Vagy a felettem említett megoldást csinálod.

Itt egy kis leírás a molexes részéhez: [link]

Vagy a piros vezetéket szétvágod, aztán beleforrasztassz egy 3 vagy 5W-os 56OHM-os ellenállást /ilyet adnak gyárilag ezekhez a zalmi ventikhez/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#356) BlacKSouL válasza mycso (#355) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:C Király a leírás! Az úgy végülis egy másik megoldás, ha a ventinek van 4-es csatlakozója. Én a 3pinessel írtam le megcsinálni, de úgy is tökéletesen működik egy ventim ahogy te leírtad.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#357) mycso válasza BlacKSouL (#356) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ja azt írtam is, hogy ez a molex csatikhoz jó /4 pin/, de a színek alapján a 3pines venti csatlakozóra is alkalmazható. /és ahogy te is írtad a fennmaradó fehér/kék/sárga vagy stb színű ''display'' vezeték maradhat a csatlakozóba./
Régebben valamelyik hűtés topikban valaki nemértette, aztán gyorsba csináltam egy kis leírást rajzokkal, ami nem lett szép viszont egyszerű és érthető.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#358) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kicsit off, de mégsem rakom offba. Voltam ma egy kb 130 gépes iskolai hálózat szerverszobájában, és ami idevágó, hogy a 8m^2-es helységben volt ugyan egy működő légkondi, mégis 28fok volt, de a gépek háza a legroszabb fajtát képviselte. Volt ugyan mindegyik hátulján egy-egy 8 vagy 12-es venti méghozzá magas fordulatúak, de sehol rács, venti, nyílás vagyy valami a házak oldalán/alján/elején. Szerintem egy jól átgondolt szerver-rendszerhez hozzátartozik a jó ház megválasztása, és talán egy ekkora rendszernél nem érdemes pár ezer forintot spórolni a ház minőségén/szellőzésén, ha ugyanakkor meg kétszer annyi ventillátort kell/kellene alkalmazni ahhoz hogy rendesen lehűljön aminek le kell.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#359) Mr-Pamacs válasza BlacKSouL (#358) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Tegnap én is voltam a Miskolci Egyetem fő szerver szobájában. Ott kb 15 gép van amire megy a suli összes gépe. Itt van emailes szervergép, külön ftp, zeus szerver, egy Radies adattároló (4 és 2 processzoros rendszerrel, kb 20 vinyóval) , IBM szerver, Külön linux,külön windows szerver,... stb.Ja és két 1 GB-es switch. Két légkondi volt bent kb 20 fokon tartotta a szobát. A gépek oldalán viszont nem volt ''hűtés modding''. :)) Na ez nem semmi volt.

[Szerkesztve]

(#360) Dracula válasza Dracula (#347) üzenetére


Dracula
senior tag

Erre valaki?

Vagy Nexust keresek Budán vagy a belvárosban!

Üdv!

(#361) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

HI all!!!!
Olyan problémám lenne h. tettem a ház oldalba 1 ventit a helyét saját magam vágtam ki igazábol 3 kisebb lyukból áll olyan formában vannak mint a Predator célzója /háromszög csúcsai/
De saj na bazi hangos lett igy a gépem /ha lehúzom ezt a ventit elkussol de ha kiveszem és úgy megy akkor sem hangos!!!
Mit tegyek???Elérakjak egy plexit???---------->Akkor meg nem ér a hűtés semmit!!!!
Vmi jó ötlet???THX

(#362) BlacKSouL válasza PredatorNo1 (#361) üzenetére


BlacKSouL
addikt

''ha lehúzom ezt a ventit elkussol de ha kiveszem és úgy megy akkor sem hangos'' ezt a mondatot nem teljesen értem. Tehát a kivágott forma/rés/luk mögé betetted a ventit de belülről felfogatva, és befelé fújja a levegőt, és így hangos? Ha pedig kikapcsolod a ventit, akkor nincs hangja. (Logikus) És ha kívülről szereled rá a résre a ventit, akkor sem hangos. Remélem jól értem. Ha ez a helyzet, akkor van egy alapvető baj. Bármilyen venti előtt ha közvetlen van valami ami akadályozza a levegőt, az turbulenciát okoz, tehát zajt kelt. Ha egy rácson/réseken át szívja a levegőt, úgy, hogy a rács nem drótrács, és kb 3cm-nél közelebb van a forgó lapátokhoz, akkor mindenképp zajos lesz. Ha viszont a rácsra ráfújja a levegőt, akkor bár kelt zajt, de töredékét. Vagyis két megoldás létezik. Vagy kívülről szereled fel a ventillátort, de ez ritkán praktikus, vagy teljesen kivágod kör alakúra a venti helyét, és drótból készült rácsot teszel elé. Esetleg van egy harmadik is, ha mindenáron meg akarod tartani a predator-formát (ezt is megértem :) ) akkor szerzel egy nagyon rövid (2-3cm-es) toldalékcsövet, esetleg ventikonverter-csövet, és azzal mintegy távolabb viszed bent a ventit a réstől, és akkor nem kelt akkora turbulenciát a légáramlatban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#363) PredatorNo1 válasza BlacKSouL (#362) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

kösz az ötletet hát talán a harmadik lesz a megoldás, de akkor meg a világítása nem lesz ennyire erős UH. nem tommég de megfontolom ///csak azt akartam mondani ha leveszem tehát csak ugy magába nem hangos----->nem a venti a hangossss....///

(#364) BlacKSouL válasza PredatorNo1 (#363) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A világítást végülis ki lehet pótolni egy a toldalékcső és a házlemez közé beapplikált leddel szerintem.
Igen, az van, ha leszeded a helyéről akkor halk, ha meg a luk ott figyel a ventilapátok előtt, akkor zajos. Próbáld ki, hogy levéve a ventit bekapcsolod, majd szépen közelíted a helyéhez, kb 2-3 centitől közelítve egyre hangosabb lesz. Lassan távolítsd el, és próbáld ki, hogy mi az a távolság, ahonnan már nem kelt akkora zajt, és annak megfelelő toldalékot kell szerezni elé.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#365) DZs


DZs
senior tag

Tanácsot szeretnék kapni, 12 cm-es ventit tervezek vásárolni, két jelölt Coolink és Primecooler, esetleg Artic Cooling, de sehol nem találok ilyen méretben. Vagy egy negyedik? Ki melyiket venné a helyemben?

(#366) szandisas válasza DZs (#365) üzenetére


szandisas
senior tag

12cm es ventiknek van totyikja, nem tudom milyent érdemes venni :(
http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=168485 ;)

aláírás

(#367) mergal válasza DZs (#365) üzenetére


mergal
aktív tag

[link]Glacial tech! jó és 19DB a hangja ára meg barátságos!

[Szerkesztve]

(#368) 3d


3d
tag

Sziasztok!
Most raktam a gépembe egy Igloo 5700 mc típusú CPU hűtőt.
1500 rpm-ig még elviselhető(bár itt morog egy kicsit), de 1500 rpm fölött mint egy hajszárító lenne. NEM hiszem el!! A TV-t sem tudom nézni mellette mert idegesítően zúg!!!!
Ha valakinek vannak tapasztalatai ezzel a típusú CPU hűtővel légyszi írjon, mert lehet hogy az enyém rossz!
Köszi.

(#369) BlacKSouL válasza 3d (#368) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az a helyzet, hogy nem pont a hangja miatt szeretjük ezt a hűtőt, de végülis csak azt rontották el, hogy ezt a ventit rakták rá. Ahogy a róla szóló cikkben is van, egy gyengébb, lassabb ventivel kifogástalan lenne. A megoldás erre elvileg a venticsere, egy lassabb, kifejezetten halkra tervezett modellre pl. Mivel a hűtő maga rendkívül hatékonyan működik, ezért elég rá szerintem egy maxon 2000-et forgó is.
De. Nekem is ilyen van, és én 1500 és 1900 között nem érzem a különbséget füllel. Afölött már kezd erősödni a hangja, és kb 2200-tól felfelé már valóban kifejezetten hangos. Ha gyári bontatlan dobozban vetted, akkor az Everflow F129025DH ventinek kell rajta lennie. Ha esetleg más van rajta, akkor lehet hogy azért hangos. Mert nem mondom hogy mondjuk 2000-en nincs hangja az enyémnek is, de távolról sem mondanám hangosnak, hajszárítótól meg igen messze van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#370) BlacKSouL válasza DZs (#365) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A szempontokat nem adtad meg. Ár-halkság-légszállítás arányban melyik az elsődleges, és melyik mellőzhetőbb?
Ha a halkság a legfontosabb, akkor Papst, esetleg NorthQ, de azok bizony borsos árúak, és nem tolnak annyi levegőt. Ha a teljesítmény és az ár jobban dominál, akkor a Coolink-ok között van vagy 2 is ami szóba jöhet, bár ezekkel az a tapasztalat néhány emberkénél, hogy hamar meghangosodnak. Ha az ár és a hang nem számít, de a kimagasló teljesítmény fontos, akkor egy Delta modell is szóba jöhet.
Tehát ezek közül választanék a helyedben, ha tudnám a szempontokat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#371) DZs válasza mergal (#367) üzenetére


DZs
senior tag

Mergal!

Köszi az ajánlatot, de glacial techem (Slient Blade) van 8 cm-ben és alacsonyabb fordulat mellett hangosabb, mint az ugyanekkora Cooler Masterem magasabb fordulaton.

(#372) DZs válasza BlacKSouL (#370) üzenetére


DZs
senior tag

BlackSoul!

Köszi amit mondasz! Ezeket azért választottam, mert nem a legdrágábbak és zaj/teljesítmény arányuk jónak tűnik. Első helyen nálam is a Cooling van, egy VS4B, bár Artic Coolingból 12 centiset nem találok.

(#373) BlacKSouL válasza DZs (#372) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Létezik AC 12-es is, csak valószínűleg nem nagyon lehet nálunk kapni.
Ha még nem tetted esetleg, akkor átfuthatod ezt is : [link] vannak benne ventik rendesen, de messze nem teljes a kínálat ebben sem. Régebben én is a VS4B-t néztem ki magamnak, sokan dícsérik is, de pár beszámolóból meg az jött le, hogy remek teljesítmény/ár arányuk mellett a zajszintjük eleinte mindenképp elfogadható, de a későbbiekben felhangosodhatnak. Mondom, ez nem az én tapasztalatom. Én végülis nem cseréltem le a 12-eseimet, csak módosítottam rajtuk, és most már azt mondanám, hogy ha mégis magamnak vennék, akkor egy közepesen lassú, de direkt halkra gyártott tipust, mégha drágábbak is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#374) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok
Kéne egy kis segítség hogyan lehetne halkítani??
Zalman 7000b alcu
Zalman vf-700 alcu
8 cm aero cool venti
Abit ic7 deszka
OTES+gyári ventia chipseten

ebből a 8cm venti+procihűtő 5v-on megy.
a deszka gondolom 12v a
vf-700 at kénytelen voltam 12v-ra dugni

Erre a hagorgiára kellene valami megoldás valakinek valami tipp??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#375) mergal válasza Shadows (#374) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia! Mindenképpen a VF 700-at kellene silent modban működtetni!

(#376) Shadows válasza mergal (#375) üzenetére


Shadows
senior tag

aszt gondoltam de mivel nincs több molexem 1 már így is szét van osztva a tápom is 300w-os van még rajta ez+az
meg a 8cm venti rohadt hangos 12v-on a vf700 sokkal halkabb azért próbáltam ezt a beállítást alkalmazni. Egyéb okos tipp??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#377) BlacKSouL válasza Shadows (#376) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hogy okos-e nem tudom, de azt sem, hogy milyen megosztásban használtad el a tápcsatikat vagy egyebeket. Ha van olyan venti amelyik nagy 4pin-es tápcsatin van bekötve, akkor annak a vezetékezését át tudod kötni úgy, hogy ne 12-őt kapjon hanem 5-öt. Vagy ha van szabad floppy-csatlakozód, akkor abból is ki lehet szedni az 5V+GND kábeleket, és rákötni a venti megfelelőire. Esetleg szerezni egy olyan átmenő-lecsatlakozó elosztót, ami egy simán összekötött nagy molex apa-anya csati páros, csak le van róla ágaztatva egy-egy pár vezeték egy venticsatihoz 12V+GND. Ha a leágazást átkötöd az 5V-ra, akkor bárhova beteheted ezt a toldást, pl a tápcsati->leágazóbetét->dvd sorrendben, és akkor azon is 5V-os ventit kapsz.
Nekem egy 12-es van bekötve elöl 4pinessel úgy, hogy átforrasztottam a kábelét 5V-ra, egy másik 12-es megy hátul ZM FM-2-esen át alaplapra kötve 6-7V-ig letekerve, a procin egy 9,2-es szintén szabályzón alaplapon, a vga-n egy 5centis 5V-ra átkötött vezetékkel az említett leágazáson keresztül, és egy 5 centis szintén 5V-on úgy, hogy annak leszedtem a csatlakozóját, és a fém érintkezőket becsúsztattam az egyik szabad 4pines tápcsatiba. Az első 12-es és a vga azonos tápcsatin van bekötve. Nem mondom hogy követendő példa, de összességében halk, működik, minimális buherrel megoldható, és sikerélményt ad. Ja, és még maradt egy alaplapi csatim, meg 2 tápcsatim, de ez már legyen az én gondom. :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#378) Mr-Pamacs válasza Shadows (#376) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Vegyél egy normális tápot. Hidd el hogy megéri.

(#379) jakewyler


jakewyler
senior tag

sziasztok
van nekem egy 4pines(molex)csatis ventim ami hangos.Nincs most pénzem semmi féle szabályzóra,kábelokra. :B Hogy tudom megcsinálni azt hogy 5v-ról menjen?? :F
valaki lécci írja le sorrendbe hogy csináljam.
thx :R

(#380) BlacKSouL válasza jakewyler (#379) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A világ legegyszerűbb dolga(talán :D ) Szóval fogsz valami nagyon vékony hosszú csipesszerű eszközt, belekukkantasz a csatiba szemből az érintkezőoldalról, és észreveszed, hogy úgy van kialakítva, hogy a csatlakozó lukain átdugott fém csapocska két oldalán nyílhegy-szerűen kihajlik egy-egy kis a visszacsúszást megakadályozó horony, vagy minek nevezzem, és a dolgod az, hogy ezeket valami eszközzel kétoldalról megnyomd, , és a horony lelapulva szépen engedi kicsúszni a csapot a lukból a kábel szigetelt irányába. Namost ez nem olyan nehéz, mint amilyen bonyolult leírni, de ha rápillantasz figyelmesen, egyből érteni fogod. Igazából csak megfelelő eszközt találni nehéz.
A másik lényegi része, hogy a csati két szélén lévő kábelt meg kell cserélni, a fent említett módszer segítségével, vagy ha csak két db kábel megy belőle, akkor a szélsőben lévőt(színes, ált. piros) átdugni a másik szélső lukba. A csati kiosztása ugyanis: 12V, GND, GND, 5V, vagyis a fekete földkábel helyénmarad, a két szélsőt pedig cserélni kell(vagy átdugni) A csap bedugásánál figyelj, hogy óvatosan, de határozottan nyomd be, és addig, míg megint szemből megnézve látszik, hogy a hornyok is átértek, és kihajlottak a visszacsúszást gátló pozíciójukba.
Valahogy így. Ha gond van, szólj.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#381) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#380) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, és van egy remek kis rajz a megértéshez : [link] by mycso

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#382) jakewyler válasza BlacKSouL (#380) üzenetére


jakewyler
senior tag

húúúúúú köszi szépen működik és nagyon jól hűt a venti és mellette még csöndes is.ezzel megspróroltál nekem 1500ft-ot.köszi szépen :R :R :R :R :R :R :R

(#383) BlacKSouL válasza jakewyler (#382) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs mit. Nekem szinte az összes ventim hasonlóan van ''lefeszültségezve'', pontosabban 3db, amikről tudom, hogy soha nem emelnék fordulatot. Kettő szabályzón van, de abból csak az egyik utólagos vétel, a másik a procihűtőé, a táp 8-asa pedig fix, de az lassú fordulatú(bár már csörög, cseréjét tervezem)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#384) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem az összes venti egy kapcsolótáblán van. Így nem leveszem a feszt hanem fogom és kikapcsolom őket akár menet közben is. :D


[Szerkesztve]

(#385) BlacKSouL válasza Mr-Pamacs (#384) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na jó, de mennyibe is került? :) Nekem csak az egy szabályzó volt külön költség

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#386) Mr-Pamacs válasza BlacKSouL (#385) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Mennyibe?

A ''kapcsoló doboz'' ingyé volt (aláírás), a kapcsolók kb 1500 ft, kábelek 200 ft, zsugorcső 100 ft. Jah plusz a ventik.

Ugyhogy nekem nem volt drága. :P

(#387) BlacKSouL válasza Mr-Pamacs (#386) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Najójó. De ha tudom, hogy sose kapcsolnám ki a ventiket, és hogy párat sose járatnék 5V felett, viszont kettőt meg rendszeresen szabályzok, akkor kapcsolóval nem tudom megoldani. :P még ha ingyen lenne sem. Így viszont az egy 950Ft-os szabályzón kívül minden változtatást ingyen csináltam(vagy benne volt pl a hűtő árában amúgyis a másik szabályzó), és a lényeg az volt, hogy minél kisebb költséggel megússzam. Szerintem megúsztam. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#388) Mr-Pamacs válasza BlacKSouL (#387) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Persze. Nem is ugyanaz volt a célunk a dolgokkal. :D
Nekem az volt a lényeg h nyáron ne keljen dugogatni a ventiket ki meg be, meg a világítás is gyorsan ki lehessen kapcsolni, meg estére is ki lehessen kapcsolni a ventiket h tudjak aludni (bár már hozzászoktam) :D

(#389) Shadows


Shadows
senior tag

Vélemény meg hogy hol leheet nettoban kapni!!!
[link]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#390) XZoli


XZoli
aktív tag

Help
Hogy kell felszerelni a házoldalán lévő nyílásra a ventillátort be, vagy kifelé fújon?
Köszi Zoli

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#391) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Az a helyzet, hogy van 2 gép. Az egyik egy Sempron64-el egy újabb darab.
A másik egy 1600+-os Athlon XP procis korból való gép.

Az új gépen betettem egy 80-as Silentblade-et a procira erősítve. Abszolút jól működik.

Viszont megpróbáltam a régivel, és az istennek sem akar működni.
Víjjog, meg szirénázik, és kiírja a monitoron, hogy ''nincs CPU fan --) kikapcsol? YES-NO''
Viszont van egy fordulatszabályzóós másik ventiom, ami ha maxra teszem, akkor kegyetlenül zúg, kb mint egy hajszárító. Na azzal bezzeg nem sípol... :U
Van egy pont az állításnál, amit ha túlhaladok, akkor az is víjjog persze.

Mit tudok tenni? Jó lenne, ha ott is menne egy Silentblade-del a dolog :F

(#392) Mr-Pamacs válasza XZoli (#390) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem amik az oldalon vannak azok befelé fujnak amik hátul vannak azok meg kifelé.Az a lényeg h minél nagyobb legyen a ''huzat'' a gépben.

(#393) Mr-Pamacs válasza Gordiann (#391) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Egy ötlet. Lehet hogy hülyeség: nem lehet h akkora feszt vesznek fel a ventik hogy nem bírja az alaplap és meghülyül?

(#394) Gordiann válasza Mr-Pamacs (#393) üzenetére


Gordiann
őstag

Hm... el tudom képzeni.... de mit tudnék csinálni?
Nem lehet valahogy letiltani ezt a védelmet? :F

(#395) NoLF válasza Gordiann (#391) üzenetére


NoLF
addikt

az újabb alaplapokban van egy rendszer, ami figyeli a ventik fordulatszámát, és be lehet állítani egy értéket ami alatt szól, hogy gebasz van, de ezt ki is lehet kapcsolni, olvasd el az alaplapod leírását, abban megtalálod.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#396) Mr-Pamacs válasza Gordiann (#394) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Fogalmam sincs. Nekem csak ötleteim vanak itthon megoldások nincsenenk. :DD
Komolyra fordítva, szerintem jobbajársz ha veszel hozzá egy ventit boltban.

(#397) Gordiann válasza Mr-Pamacs (#396) üzenetére


Gordiann
őstag

Azok mind hangosak ehez a ventihez képest, ami már elfogadható, az meg 8-9k-től kezdődik :U (annnyit nem adnék erre a procira :B)

(#398) Gordiann válasza NoLF (#395) üzenetére


Gordiann
őstag

Megpróbálom megkeresni. Köszi :R

(#399) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok!

Épülő mozizós gépemhez keresek egy 8 centis halk ventit. Az se lenne hátrány ha el lehetne látni valami porszűrővel. Nagy teljesítmény nem kell, nem nagyon fog ízzadni alatta a prockó.
A gép egy rég megbologult Videoton :) videó belsejébe költözik.

Esetleg porszűrő házi kivitelezése is érdekelne.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#400) Gordiann válasza Gordiann (#398) üzenetére


Gordiann
őstag

Nem találok ilyen menöpontot :O

MSI K7T266A Pro2 lap ... :(
[link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.