Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) NandorHUN válasza NandorHUN (#26726) üzenetére


NandorHUN
addikt

Erre valaki?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#27002) scabi78


scabi78
senior tag

A zalman z9 neo házban lévő gyári ventik nagyon hangosak, költséghatékonyan hogyan tudok halkabb rendszert kialakítani? Ajánlották már, hogy a molex csatlakozót alakítsam át 7 v-osra, de nem értek az ilyenekhez. A gyári molex csak két kábeles. Esetleg nem árulnak ilyet valahol vagy nincs a ph-n aki kábel gyártással foglalkozik?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27003) Pityu. válasza NandorHUN (#27001) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na most nézz hülyének de pl ilyen kötöző drót amivel pl szoktak csomagban kábeleket összekötözni
Ilyen csak fekete szokott lenni

Én is ilyennel raktam be előre egy ventilátort a gépházba,bvár én azért mert nem kaptam csak 4db csavart a házhoz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27004) Grózi válasza scabi78 (#27002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felejtsd el,úgy se lesz halk és a légszállítása mint a lepkef@ng.1300-1500Ft-ért már vannak ajánlható ventik és a te konfigodhoz 3db elég.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27005) Weareus válasza Grózi (#27000) üzenetére


Weareus
addikt

Érdekes amit mondasz a D5 vs venti zajokról már csak azért is, mert ez többször szóba került a fórumon különböző topikokban és kb. mindenki ugyanazt mondja amit te. Következtetés: akkor ez vsz. így is van.
De...
A D5-öm réztetős (rezgéselnyelést elősegíti...), két Tygon cső végén függ a levegőben. A Tygon cső anyaga első tapintásra kb. mint a gumicukor: elaszto-plasztikus, és amúgy a D5 1-es fokozaton elvégzi a dolgát (kis ellenállású rendszer). Ez a három tény mind a némaság irányába mutat és tényleg a D5 nálam annyira halk (itt lehet, hogy a zaj frekvenciája a ventilátorokéhoz képest olyan, amire kevésbé vagyok érzékeny...), hogy a vinyó (már csak múlt időben) és a két darab sorba kötött ellenállással leszabályozott Noctua venti, ami a tápomon volt (szintén múlt idő) messze hangosabbak voltak. Igaz, mindez ház nélkül értendő, de most házikó is fog érkezni, Merkell. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27006) Grózi válasza Weareus (#27005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"lehet, hogy a zaj frekvenciája a ventilátorokéhoz képest olyan, amire kevésbé vagyok érzékeny"
Pontosan,itt van a kutya elásva.Viszont amit írtam azzal el kiküszöbölhető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27007) Weareus válasza Grózi (#27006) üzenetére


Weareus
addikt

Egyébként jelenleg Silverstone FM181-es ventijeim vannak, ezek potival szabályozhatók. Érdekességük, hogy a potit külön lehet rájuk dugni, de nem muszáj. Poti nélkül is mennek, mégpedig nem a legnagyobb, hanem a legkisebb fordulaton, ami a gyári specifikációk szerint 500 rpm. Ez csendes kéne legyen: nem az, bár messze jobb, mint egy vinyó, de azért a D5-öt még veri hangban (szerintem), főleg hogy egy morára megy ebből 4 db.

Be Quiet Silent Wings 3
Thermalright TY-147A
Ezekből sz.tem fogok egyet-egyet rendelni, hogy bepróbáljam őket.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27008) Grózi válasza Weareus (#27007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY-nal vigyázz,néha Varázslóék sima-t küldenek 147A helyett(magasabb a minimum fordulat)-hívd rá fel a figyelmüket,hogy neked mindenképp A-s kell!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27009) Weareus válasza Grózi (#27008) üzenetére


Weareus
addikt

Rendben. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27010) Melorin válasza Grózi (#27008) üzenetére


Melorin
addikt

Vajon a TY-140 és a TY-147A között mi a különbség? Adatokban nem látni változást.

(#27011) SRII


SRII
őstag

Hali mindenki!
A kíváncsiság hajtott...

Rendeltem egy BitFenix Spectre Pro 230 ventilátort, igaz nincs benne az ajánlott ventilátorok között, és sok negatív vélemény után úgy véltem kipróbálom (olcsón jutottam hozzá egy darabhoz) gondoltam elől 4 ventit leválthatna egy nagyobb jó légszállítással rendelkező monstrum, és kiprobálom, mit is veszitek vele....

HÁT...

Véleményem:
Szar anyagból van a borítás, kicsit megmozgatod recseg a műanyag keret, ugyanis egy külön borítás található a ventilátoron...gondolom senki nem fogdosni veszi a ventilátort így ez nem fontos tényező, beépítve ez nem okoz problémát.

A következő amit észrevettem, hogy NEM 23 cm-es ventilátorról van szó hanem lemérve pont 18 cm, a többi borítás. (I)Felesleges többet kiadni érte, butítás a 230mm szöveg. Ez helyett egy 20 cm venti olcsóbban ugyan azt fogja nyújtani!(/I)

Beszerelve ,elindítva egy kisebb feszültség adás után nem mozdul meg a monstrum, csak sípol, nagyobb feszültség adás követően viszont szépen halkan elindul...(pontos adatot nem tudok írni, nem kijelzős szabályzom van)

Észrevehetően erősebb s nagyobb légtömeget képes megmozgatni mint 4 darab 12cm venti.
Azt is lehet tapasztani, hogy kisebb fordulaton szépen elmuzsikál, nincs nagy hangja, teszi a dolgát, de mikor egy kicsit több feszültséget adunk neki szépen megjön a hang DE vele a szellő is, senki nem ijedjen meg, semmi csapágy és egyéb rossz hang nem kíséri.
Számomra mint laikus, ez a nagy hang annak tudható be, hogy vastag merevítők vannak a ventin elhelyezve és a légáramlat útjában van..
Mikor még több feszültséget adunk neki, megjön hangja de tolja is a levegőt, átfújja az egész házat.
Nem rossz venti, de nem is jó.
Laikusként aki soha nem foglakozott ventilátorokkal csak olvasta a fórumokat ,számomra ezen negatív és pozitív értéket fogalmazódtak meg.

+nagy légszállítás
+alacsony fordulaton halk
+több ,kisebb alacsony kategóriás ventilátort képes helyettesíteni(ha van hely)
+a keretnek köszönhetően szinte bármilyen méretű helyre felszerethető

-gyenge műanyag borítás
-közepes feszültségnél már van hangja
-nem 23 hanem csak 18 cm ventilátorról van szó(ami a legnagyobb átb.....s)

Egy szó mint száz, számomra jó próba volt, 4 alacsony kategóriás ventilátort váltott le elől, és 3 felesleges kábellal van kevesebb a gépben és a szabályzón, hangja annyira nem zavaró számomra, de nem vagyunk egyformák..

Egyet viszont leszögeznék, ha valaki ilyenen töri a fejét vagy ehhez hasonló méretű ventin az mindenképp gondolkozzon el egy ventilátor szabályzón, mivel egyszerűen rákötve a tápra iszonyatosan hangos tud lenni max fordulaton.
Nem tesztelni szerettem volna, és nem is másoknak megírni a tutit, laikusként megírtam a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#27012) abridabri válasza SRII (#27011) üzenetére


abridabri
veterán

Zalman Z3 plusba hogy fer be elol 4venti ? meg ez a 23as ?
Brutal leszabalyzott 12es ventijeid lehettek ,ha 1db 23as tob levegot nyom mint 4x12 :Y
Nekem volt egy Anidees Ai7 hazam, elol 4x12 ventivel , aztan beraktam egy 20as CM Megaflowot , hat fele annyi levegot se mozgatott.

(#27013) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő gépbe szerintetek felülre rakjak ventilátort?
Előre már rendeltem 2db 14-es Alpenföhn Wing Boost 2 Plust hátra pedig egy 12-es megy.
A válaszokat előre is köszönöm.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27014) Televan74 válasza szatyor1972 (#27013) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én már kísérleteztem felülre rakott ventilátorokkal,1-2C° max,nem éri meg a befektetett összeget.Fölülre maximum radit raknék,de hát én és a víz nem vagyunk jó barátok. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27015) dqdb válasza szatyor1972 (#27013) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valószínűleg nem kell.

Ne felejtsd majd el a BIOS-ban átállítani az összes csatlakozót PWM-esre, amelyikre WingBoost 2 kerül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27016) tboy93 válasza szatyor1972 (#27013) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem raknek, eleg lesz a 3 venti :K

(#27017) szatyor1972


szatyor1972
tag

Köszönöm a segítségeteket.
Szép napot mindenkinek.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#27018) Grózi válasza Melorin (#27010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Más motor van benne és 900 rpm-ről indul,nem 300-ról:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27019) Grózi válasza SRII (#27011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha leméred a légszállítását akkor meg fogsz lepődni!
És nem tudom milyen 4 db 120-s ventihez hasonlítottad,de szerintem azok be se voltak kapcsolva! :D
2 db jó 120-s venti simán több levegőt mozgat mint egy 200-s,ez tény.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27020) Grózi válasza szatyor1972 (#27013) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N
Felesleges a te esetedben is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27021) SRII válasza abridabri (#27012) üzenetére


SRII
őstag

Szia!
Senki nem mondta ,hogy zalman házba tettem bele, és én mint laikus úgy érzem ,hogy több levegőt szállít csendben, megfelelő beállításokkal mint 4db 12cm venti.
Ha a 4db ventit fullon pörgetem persze jobb a légszállítása, de akkor a hangjuk is megjön, én közepes feszültséggel járattam őket és így már zavaró volt a 4 db 12 cm venti hangja.
Közepes feszel a nagy venti csendben van és szvsz többet szállít mint a 4 12cm venti csendes beállítások mellett.(persze ez lehet ,hogy a silány ventilátoroknak tudható be, mikor éreztem jól tolják a levegőt zavaró volt a hangjuk)
De mint írtam laikus vagyok, és csak véleményt írtam.

Grózi
szar minőségűek...:D még a nevük sincs feltüntetve.
Természetesen amit ajánlottál az lesz a legoptimálisabb megoldás...2db minőségi 14cm ventivel többet fogok elérni.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#27022) Melorin válasza Grózi (#27018) üzenetére


Melorin
addikt

Az az érdekes, hogy nekem Thermalright Macho Direct hűtőm van és azon TY-140 van de 300-ról indul a fordulatszám. [link]
Ja és fekete. Ez akkor valami egyedi gyártású TY-140 lenne?

(#27023) zs198 válasza Pityu. (#27003) üzenetére


zs198
aktív tag

Ilyen kellene nekem is. Hol vetted?

Üdv. -Zsolt-

(#27024) Grózi válasza SRII (#27021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Értem én mire gondolsz és csak kiigazítás jelleggel írtam azt amit.Lehet,hogy valami noname leszabályozott 12-s ventikkel összevetve laikusként(ne sértődj meg,úgy értem hogy pontos mérés nélkül) te úgy tapasztalatod,ahogy írtad-viszont minőségi ventivel összevetve úgy van ahogy írtam.
Viszont ez egy fórum,ahol ha beesik egy újonc és elolvassa amit írtál akkor könnyen téves következtetéseket vonhat le. :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27025) Grózi válasza Melorin (#27022) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hmmm,ezt szerintem csak ehhez a bordához adták,külön nem vásárolható meg.Mint a BQ-nál is van a bordákon egyedi 135mm-s Silent Wings,ami külön nem vehető meg.Pár méréssel ki lehetne deríteni,hogy egy átfestett 147A(nem hiszem),vagy egyedi modell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27026) Pityu. válasza Grózi (#27020) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most,hogy beszélitek a hány ventilátor el gondolkodtam nekem a bi quiet silent base 600 házban van elől 2 140mm noctua, felül 2db 140mm bi quiet de csak az egyik megy a hátsó,meg kifelé van egy 120mm noctua.Ebben a hangszigetelt házban gondolom csak nem árt min 4 venti akár felülre is egy?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27027) Grózi válasza Pityu. (#27026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki kellene tesztelni,de abban a házban(marhára zárt,hála a hangszigetelésnek) azért segíthet a plusz venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27028) zs198


zs198
aktív tag

Helló!
Cm silencio 550-es házba milyen ajánlott 120mm-es pwm-es ventit tudtok javasolni? Aránylag csendes legyen 800-1000 rpm-en.
Jelenleg alpen wingboost 2 plus van benne!

Üdv. -Zsolt-

(#27029) Grózi válasza zs198 (#27028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen konfig van benne?
Mi a baj a Wing-Boost 2-vel?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27030) zs198 válasza Grózi (#27029) üzenetére


zs198
aktív tag

A konfig:
Asus z97 pro gamer
i5 4690k
16Gb Hyper X Beast 2400MHz
Asus gtx 980
1 ssd, 1 hdd
1000 rpm-en már hallhatóak...bár tudom, hogy hangtalan légkavaró nincs. Csak hátha van jobb tőle hasonló árban. :D

Üdv. -Zsolt-

(#27031) Pityu. válasza Grózi (#27027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát hőfokokat szoktam mérni két helyen raktam ki azt mondták jók a hőfokok nyugalmi állapotban is meg játék alatt is bár majd még lesz melegebb is.Ha a 800 as házam lenne annyiból lenne jobb,hogy meg lehetne nyitni az elejét.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27032) scabi78 válasza Grózi (#27004) üzenetére


scabi78
senior tag

Melyik kettőt-hármat ajánlanád, ha már nem szeretnék – vagy csak a minimálisat – többet költeni a házra? Ha jól látom akkor a cpu hűtőn kívül 3 sys fan van a GIGABYTE GA-B150M-D3H DDR4 alaplapon. A hátsó hűtő teljesen halk, csak a molexesek a hangosak, akkor elég lenne kettő is a lenti, tuningmentes konfighoz?

i5 6500; GIGABYTE GA-B150M-D3H; sapphire r9 270 oc; HyperX 2x4 GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT; Be Quiet Pure Rock Slim; Zalman Z9 neo fehér; Chieftec GPS-550AB; ASUS VX279H; Logitech G303, Roccat Isku.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#27033) hegegabi80 válasza pinnacle (#26996) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem nem pontos a rögzítés. Tovább kell még húzni. A vékonyabb hézagnak, ami látszik a képen, oda megy a ház lemez, a nagyobb hézag pedig a ventinek.

(#27034) pinnacle válasza hegegabi80 (#27033) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már annyira húztam, hogy attól féltem elszakad, de nem ment be a perem közé. Van valakinek ilyen ventije, aki be tudta húzni? Megkérdeztem az Alpenföhn-t, hogy jó lesz-e, mert állításukkal ellentétben, nem volt leírás mellékelve. Erre a képre ezt válaszolták. Yes its right like this. Kerestem, de semmilyen képet nem találtam a rögzítésről.

[ Szerkesztve ]

(#27035) Pityu. válasza pinnacle (#26996) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem semmi fordulaton pörög a cpu hűtőd ventije nekem hangszigetelt házban ami melegebb pwm es noctua max 230rpm ig ha felpörög de nyugalomban 180rpm en forog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27036) pinnacle válasza Pityu. (#27035) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gyári hűtő. Lehet majd cserélem, igaz hangja nincs (még), de lehet, hogy jobb, ha alacsonyabb hőmérsékleten használom. Egyébként fura nekem ez a csend. Idáig az első hűtő maximumon forgott. :)

[ Szerkesztve ]

(#27037) MRJOOOOOO


MRJOOOOOO
csendes tag

sziasztok!

Lenne egy elég fura kérdésem, remélem nem dőltök majd a röhögéstől.
Van egy ID Cooling Frostflow 240L tipusú procihűtőm.

Azt csinálja, hogy szakaszosan morog. Olyan rohadt idegesitő, hogy nem találok rá szavakat.
Tudom, hogy az morog, mert amikor lekapcsolom a ventiket windows ban, akkor abbamarad.
Amikor nekivágom a mellette lévő bútornak erősebben, akkor abbahagyja egy időre.
Majd újra elkezdi. Először azt hittem, hogy nincsenek meghúzva a csavarok, amik a házhoz erősitik.
Hát most már tuti meg vannak húzva. Nincs változás

Ez mitől van és mit kezdjek vele ?

Zoli

MAZ

(#27038) Pityu. válasza pinnacle (#27036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Inteles hűtő?
Mondjuk nekem ilyenen van a noctua,méretes darab ;]

#MRJOOOOOO

Hát már ne haragudj de ne is csodálkozz,ha morog te mit szólnál ha téged valamihez hozzá vagdosnának :DD

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27039) MRJOOOOOO válasza Pityu. (#27038) üzenetére


MRJOOOOOO
csendes tag

amig nem morgott, nem bántottam :P

MAZ

(#27040) Pityu. válasza MRJOOOOOO (#27039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet meg szökött a hét törpétől morgó :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27041) MRJOOOOOO válasza Pityu. (#27040) üzenetére


MRJOOOOOO
csendes tag

Most nézem egy tesztben, hogy valami nehezen beazonosithato ventillátor van ezeken. és rá van irva, hogy made in china :)

MAZ

(#27042) Pityu. válasza MRJOOOOOO (#27041) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,azt írják a ventik kiváló minőségűek rajta,viszont hibás ventilátor attól még előfordulhat,anno nekem is volt fura hangot kiadó cooler master ventilátorom 3 ból egy,így gondolom nem a szivattyú lehet a hibás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27043) MRJOOOOOO válasza Pityu. (#27042) üzenetére


MRJOOOOOO
csendes tag

levettem 10%-ra a powert, sokkal nem lassabb elvileg. Normális a fan-test eredménye ?
most nem morog annyira, de ha közel hajolok a házhoz, most is hallom.
végülis legalább nem idegesit. Ha felpörög, egyből jön néhány morgás meg felpörgött állapotában is.
szerencsére 6800k van csak sima 4.0-ra húzva, igy 10% on 37 fokot mutat a cpu-ra, ahogy hagyom állni a gépet

[ Szerkesztve ]

MAZ

(#27044) Pityu. válasza MRJOOOOOO (#27043) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem ha van garancia még a cuccra érdemes lenne panaszkodni kicsit nekik a morgásról.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27045) Grózi válasza zs198 (#27030) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hasonló árban jobbat nem tudok neked ajánlani,csak drágábban.Ekkora fordulaton gondolom terhelés közben megy nem?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27046) Grózi válasza scabi78 (#27032) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézz be az Összefoglalóba és akkor tudni fogod,hogy milyen aljzatkiosztásra gondolok.Megtalálod a User Manual Internal Connectors fejezetében.Utána tudok neked ventit ajánlani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27047) Grózi válasza MRJOOOOOO (#27043) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszerű a helyzet,szimplán szar a gyári venti mint minden kompakton.Szóval ha csendet akarsz,akkor cseréld őket minőségi darabra.Ezeket ajánlom:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27048) zs198 válasza Grózi (#27045) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen megy.
És drágábban milyet ajánlanál? PWM-es legyen ez fontos!

Üdv. -Zsolt-

(#27049) dqdb válasza zs198 (#27048) üzenetére


dqdb
nagyúr

Semmis, szokás szerint hibás ASUS kézikönyv. A lábkiosztás alapján egyik CHA_FAN sem PWM-es, ezért kérdeztem. Aztán kicsit később ránéztem a BIOS leírására is, és nocsak, ott van a PWM Mode és DC Mode közötti kapcsolás lehetősége :W

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27050) zs198 válasza dqdb (#27049) üzenetére


zs198
aktív tag

CHA FAN csatlakozóira. (ház hűtés)
Jah okés.
:DD

[ Szerkesztve ]

Üdv. -Zsolt-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.