Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Henk válasza hakosh (#5999) üzenetére


Henk
veterán

Itt nézz körül,, a Xigma-nak asszem van kék ledes 14-es ventije. De a 14-ek eleve nem olcsók még a gyengébbek sem.

(#6002) albert8 válasza Henk (#6001) üzenetére


albert8
addikt

Gelid cuccot hol lehet venni?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6003) hakosh válasza Henk (#6001) üzenetére


hakosh
tag

:Y Enermax 8e-ért. Még a pénztárcám is felsikított. Marad a Scythe. Olcsó, ráadásul paramétereiben egyik sem éri utol, sőt meg sem közelíti. Köszi a segítséget (proci985-nek is). Majd beszámolok a különbségről ha már itt lesz a házamban.

(#6004) mixi80


mixi80
aktív tag

Köszönöm szépen az eddigi segítségeket!
1. Azt már biztosan eldöntöttem, hogy Scythe Kaze Server 5,25" lesz, tesztek, minőség tudás(5V-12V tehát teljes fordulaton is mehetnek a ventik).
2. Azt nem tudom még eldönteni, hogy hátra mekkora 12cm-es legyen 1200vs1600, meg melyiket scythe slip stream vagy s-felx. Slip stream nagyobb légszállítás vs s-flex hosszbb időtartam.
3. Ugyanez a dilemám felülre is, de ott könnyebb a dolgom, mivel fektetve lesz, ezért golyós-csúszócsapágy kilőve(egy idő után hangos lesz a csapágy, már sokan írtátok), marad az s-flex, de mekkora 1200vs1600. Elől marad a 800-as az bőven elég a vínyónak!
4. Slip stream-et és az s-flex-et meddig lehet leszabályozni? (rpm, feszültség, s-flex-eket kevésbé, én azt olvastam az előző hsz-ekben, mert nagyobb az indító feszültsége)
5. Szempontok nekem, hogy 2d alkalmazásoknál hangtalan legyen, 3d-ben meg játékoknál azért legyen huzat megfelelő zajszint és légszállítás mellett.
6. Arra még kíváncsi lennék hogy, azt írták már egy páran, hogy az s-felx-nek van egy jelegzates motorhangja, ami hangosabb, mint a slip steam-nek. Ez valóban így van?
Válaszokat előre is köszönöm!
Bocsánat, hogy ennyit rágódom a témában, de ha az emebr rászán ennyi pénzt a ház megfelelő szellőztetésére, akkor nem mindegy, milyen cuccokba ruház be, hosszútávra.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6005) Henk válasza mixi80 (#6004) üzenetére


Henk
veterán

A kaze server nem 5-12V között szabályoz hanem 3,7-12V, de ezzel már teljesen le is lehet kapcsolni a ventiket. Ha nagyon nem melegedős a géped akkor az 1200-es is elég lehet de ha lesz szabályzód és azt akarod, hogy bőven maradjon tartalék bennük (mondjuk a kánikulákra) akkor a nagyobbat vedd. Csak a 800-as S-nek ilyen magas az indítófesze, a nagyobbak alacsonyabb feszen is mennek, az 1200-es asszem 4V körül indul. Amúgy valóban van egy mély motorhangja az S-flex-nek. Nálam régen ez volt a favorit, de most ennyi pénzért már nem azt venném. Felső ventinek a vízszintes működés miatt a csúszócsapágyas nem jó, golyóssal nem szokott gond lenni.

albert8: nem tudom kapható e itthon valahol, keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#6006) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !

Az lenne a kérdésem, hogy Thermaltake Frio ráférne-e, az x48 dq6-os alaplapomra ?
2 ventivel !

Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#6007) mixi80 válasza Henk (#6005) üzenetére


mixi80
aktív tag

A házam egy cooler master gladiator 600, szerintem elég jó a szellőzése.
Te milyen ventiket használsz most? 1200 vagy 1600? Ez ami még mindig nem nagyon tiszta számomra! Slip strem-mel nincs tapasztalatod vagy valakinek?

(#6008) Henk válasza mixi80 (#6007) üzenetére


Henk
veterán

Én a Coolink 120P-t használom, az max 1700 rpm-et tud de ennyin nem használom. Idle 800 rpm-re van szabályozva és gamek alatt is csak 1300-1400-ig tekerem fel. Slip Stream-et nem próbáltam. Logout-omban van teszt ventikről, abban benne van az s-flex is.

(#6009) mixi80 válasza Henk (#6008) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm szépen! Most már könnyebben tudok dönteni! :R

(#6010) hakosh


hakosh
tag

Hoppá, kiderült, hogy rosszul voltak kiírva a Scythe adatai. A 800rpm-eshez az 500-as "számai" voltak megadva. Így már van jobb is. Az lenne a kérdésem, hogy számít-e 2dB különbség (12 vs. 14)? Vagy ezt legfeljebb akkor hallom ha egymás után hallgatom őket? Most egy Noiseblocker XK1-et néztem ki, de ez kevesebb levegőt szállít (60m3 vs. 74m3). Melyiket vennétek? Minőségben van különbség?

(#6011) Barcageri


Barcageri
tag

sziasztok.
kéne egy új venti a házamba, mer a mostani minden bekapcsolásnál berreg fél percig(csapágyas?).remélem tudtok ajánlani egy megbízható,halk ugyanakkor nem a méregdrága kategóriából ventit.(8cm-es kéne)

[ Szerkesztve ]

(#6012) zsole84


zsole84
senior tag

Thermaltake v3 háznál érdemes alulra/felülre is ventit tenni, vagy elég ha csak elő/hátul van?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#6013) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Van nekem 4 db glacialtech silent blade 8cm-es ventim.
Vízhűtéshez használom őket (egymás mellett a 4 hűti a radiátorom, pont ráférnek)

Olvasgattam a specifikációit, és elég gyengusznak találom a légszállítását. (tudom cserébe halk, és tényleg)

Ezek helyett szeretnék venni valami olyat, amit szabályozhatok, nem túl drága ellenben rugalmas, tehát ha kell halk, ha kell sok levegőt szállít (olykor nem baj a hang).

Ui.: szükségem lenne hozzá egy olyan szabályzóra, amivel lekapcsolhatóak a ventik, mert pl éjszaka nincs szükség rájuk (torrent seed) simán megy passzívban:)!

Előre is köszönöm a segítséget :R !

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6014) mixi80


mixi80
aktív tag

Szia Henk!

Megvettem a scythe kaza server-t meg vettem egy s-flex 1200rpm-et! Amit vezérlek vele első, vga hűtő,( cpu hűtő alaplapról), felső, hátsó. A vezérlővel és a ventivel nagyon meg vagyok elégedve, én nem hallok semmilyen motorhangot az s-flex-nek. Mindegyik 12cm, kivéve a felső ami 14cm.
Így most a configom, ventik:

elöl: Cooler Master SilentFan 120mmSI1 R4-S2S-12AK-GP
1200rpm
19dBA
44,03 CFM

vga: Scythe Musashi 2db Kaze Jyu Slim 100mm
800-2000rpm
12.50 ~ 29.22dBA
11.45 ~ 27.60CFM

cpu: Scythe Mugen 2 Rev. B M.A.P.S. Scythe Slip Stream 120 mm PWM
1300rpm
26,50dBA
74,25CFM

felül: Cooler Master Silent Fan 140mm R4-S4S-10AK-GP
1000rpm
16dBA
1000 R.P.M.

hátul:Scythe S-FLEX 12cm Case Fan S-FLEX SFF21E
1200rpm
49.0CFM
20.1dBA

Mindegyik ventilátor 800rpm mellett a következő értékeket produkálja:
alaplap: 39°C
cpu: 33°C
vga: 38°C
hdd: 25°C

A véleményedre lennék kíváncsi, hogy szerinted így jó lenne-e induló fordulatoknak a megadott hőmérsékletek mellett (szerintem ez elég jó) és a hangjukat alig lehet hallani szinte semmi. Ezen az értékeken akarom használni, ha elindítom a gépet meg 2D-ben, Net stb.
Ezek után, azt gondoltam, hogy 3D-ben játékoknál:
első:800 vagy1000rpm
vga:1200 vagy 1400rpm
cpu: alaplap szabályozza cph hőmérséklet alapján
hátsó:1200rpm
felső:1000-1200rpm
Melyik a jobb? Gondolom ezt nekem kell majd kitapasztalni!
Viszont a szabályozóhoz kellene egy használati útmutató, ha tudnál(magyar lenne a legjobb)
Melyik módban jobb használni Auto vagy Semi?
Melyikben tudom úgy beállítani, hogy 2D-ben az első config, 3D-ben ahogy elkezdek játszani a másodikon menjen.
Hogyan tudom ezt beállítani?
Segítségedet előre is köszönöm!

Üdvözlettel! :R

Pü-ben is elküldtem!

[ Szerkesztve ]

(#6015) mixi80 válasza mixi80 (#6014) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm Henk a választ! :R

(#6016) Henk válasza zsole84 (#6012) üzenetére


Henk
veterán

Alapvetően elég szokott lenni előre- hátra egy venti, szerintem azt próbáld ki először aztán ha nem elég akkor tehetsz még felülre is de szerintem nem indokolt.

kleinguru: én a Coolink 120P-t használom mert leszabályozva csendes és akár 1700-1800 rpm-et is tud ha szükség van rá. Szabályzó már bonyolultabb mert a legtöbb nem tudja lekapcsolni a ventiket csak szabályozni. A Scythe Kaze Server-rel lekapcsolható de az meg nem olcsó.

mixi80: Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#6017) bandit_a


bandit_a
csendes tag

sziasztok!
Nekem nemrég a tápom ventije kezdett zajolni(400W-os Chieftech) amiben egy Yate Loon venti teljesített szolgálatot eddig, ugyanis 3 napja már egy Coolink Swif2 1201 vette át a helyét, hát mondanom sem kell van különbség bár a Yate Loon venti-vel sem volt bajom úgy 2 évig de hát csapágyas lett a lelkem csak ajánlani tudom mindenkinek és a légszállítása(94CFM) nem gyenge ilyen zajolás(18,4dbA) mellett.
Azért némi kreativitás kellett a beszereléshez :R

[ Szerkesztve ]

(#6018) zsole84 válasza Henk (#6016) üzenetére


zsole84
senior tag

Köszönöm a választ. :R

(#6019) kleinguru válasza Henk (#6016) üzenetére


kleinguru
addikt

Akkor én annak a 8cm-es változatát vegyem?!:)

Találtam egy logout cikket, ahol összefoglalták, hogy milyen is kellene legyen egy fordulatszabályozó:)

Haverommal megcsináltatom,írok hozzá egy normális monitorozó szoftvert, aztán kirakom fórumra, hátha más is megvenné:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6020) zsúrficsúr válasza bandit_a (#6017) üzenetére


zsúrficsúr
tag

No offense, de a 94 az nem CFM, hanem mł/h. Az kábé 55 CFM-nek felel meg. Az az eredeti, gondolom 88 CFM-eshez képest elég kevés.
Lehet, hogy nem lesz gond belőle, mert látom nem nagyon terheled, de azért kérdezz meg egy-két nagyobb szakit itt a pontos adatokkal.

(#6021) Henk válasza kleinguru (#6019) üzenetére


Henk
veterán

Ja azt nem is néztem, hogy 8-as kell. Igen, jó lesz a 80P vagy az Englide-nek az n. zero hydro 80 ventije. Mondjuk utóbbi alapból is nagyon halk nem is kell szabályozni viszont ennek megfelelő a légszállítása is de mivel azt mondtad, hogy tudjon többet ha szükség lenne rá akkor talán a Coolink jobb választás.

(#6022) kleinguru válasza Henk (#6021) üzenetére


kleinguru
addikt

Thx:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6023) albert8 válasza Henk (#6005) üzenetére


albert8
addikt

Már meg is van hol :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6024) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Ezt a ventit sharkoon-14cm-silent ismeri valaki ? Vélemények ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#6025) lsc válasza lsc (#6024) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor kezdjük másképpen, szükségem lenne 2 db 12-es és 2db 14-es ventire, a két 14-es a ház tetejére, tehát vízszintesen fog menni. A házam tud 4 ventit szabályozni /aerocool rs9/, viszont a mostani ventik 1500-as fordulatúak, legalacsonyabb fordulaton is hangosak. 800-as ventikre gondoltam, ahogy olvastam vízszinteshez golyóscsapágyas lenne a legjobb. Az egész "projektre" lenne 10e Ft körüli keret, viszont ebbe a szállítás sem ártana ha beleférne, ill olyan bolt is jó lenne ahol kapható mindkét méret, nem akarok két szállítási díjat fizetni.

Az élet kegyetlen .

(#6026) lsc válasza lsc (#6025) üzenetére


lsc
nagyúr

Senki ?

Az élet kegyetlen .

(#6027) Henk válasza lsc (#6025) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem hangban a Coolink a favorit swif2 1201 jó lehet, ha tudod szabályozni akkor a 120P is, ebben jóval nagyobb tartalék van, persze csak ha szükséged van rá. Ha a színe nem jön be hasonló árban van Englide is de azok alapból elég alacsony fordulatúak. 14-el nem igazán van tapasztalatom de 800 rpm-nél nagyobbat csak akkor vegyél ha tényleg szabályozva lesznek. A másik, hogy a 14-ek drágák még a gyengébb minőségűek is, ha normálisat akarsz akkor ez a mutatvány nem áll meg 10k-ból. Felülre ne vegyél csúszócsapágyasat mert azoknak nem kedvez a vízszintes helyzetű működés.

(#6028) lsc válasza Henk (#6027) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, a két 12-es ilyen [link] lesz, a két 14-essel vagyok gondban, elég nehezen találok golyóscsapágyast, pedig már kezdek begolyózni a sok ventitől, annyit néztem. A keretet már túllépem biztosan, sejtettem hogy ez lesz, a 14-es nem egyszerű dolog. Kutatok tovább.

Az élet kegyetlen .

(#6029) lsc válasza Henk (#6027) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez [link] az aqua szerint golyós csapágyas, igaz 1200-as fordulatú, árban is rendben lenne, csak azt nem tudom kideríteni valóban olyan csapágyas-e.

Az élet kegyetlen .

(#6030) Henk válasza lsc (#6029) üzenetére


Henk
veterán

Ezekre megéri cserélni a gyárit vagy azok szabályozva is hangosak? Revoltec nem egy nagy márka véleményem szerint és itt az írják csúszócsapágyas. Itt van pár 14-es de nem igazán olcsók.

(#6031) lsc válasza Henk (#6030) üzenetére


lsc
nagyúr

A két gyári 1500-as szabályozva is hangos nekem, közben vettem 2 xigmateket, azok is 1500-asok, hangosak szabályozva is. Azt hiszem egy ilyen [link] páros lesz, erre több helyen is írták hogy dupla golyóscsapágyas.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#6032) Henk válasza lsc (#6031) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a házban felül gyárilag 14-es 1000 rpm-es Lian Li van, mondjuk teljes fordulaton már van hangja de szabályozva jók. Pozitívan csalódtam a Lian Li ventikben mert én alapból cserélem a házhűtőket de ezek tényleg elég halkak. Amit kinéztél az dupla golyós csapágyas. Jókat lehet még hallani a Noiseblocker-ről is de azok még drágábbak.

(#6033) lsc válasza Henk (#6032) üzenetére


lsc
nagyúr

OK, köszi a segítséget.

Az élet kegyetlen .

(#6034) agemate


agemate
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni 12cm-es pwm-es ventillátort, amely maximum 1400-as fordulaton tud járni, a cpu hűtővel szeretném párhuzamba kötni. (az is 12 cm-es és max 1400-en jár) Nagyon fontos, hogy 1400-on se legyen hangos, ellentétben az AC F12 PWM-el, amit cserélek.
Valamint szeretnék venni 12cm-es nem pwm-es ventillátort, szintén max 1400 rpm, alacsony zajszint. Ezutóbbi ventillátort kezelné az alaplap nem pwm, hanem feszültség alapján.

Miket ajánlotok? :R Árban jó lenne minél olcsóbban megúszni, de azért sz@rt sem akarok venni. :)

(#6035) pupasz


pupasz
csendes tag

Sziasztok!

A Silverstone ventilátorokat ismeri valaki?

Isten igazából: erről mi a véleményetek?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6036) zsole84


zsole84
senior tag

Erről mi a véleményetek? Scythe Slip Stream 800rpm.

(#6037) mixi80 válasza zsole84 (#6036) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia!

Én nem rég vettem egy ilyen, ventilátort és teljesen meg vagyok elégedve vele. Cooler Master Gladiator 600 házba hátulra lett rakva. Szabályozva van, alapon 2D 800rpm, egyáltalán nincs hangja, 3D 1200rpm ott is nagyon jól teljesít, természetesen halkan. Sokan írták, hogy ezeknek a ventiknek van egy jellegzetes motorhangja, hát én ezt nem tapasztaltam, lehet az 1600 rpm.esnél már van, de olyanom nincs.
Én nyugodt szívvel merem ajánlani, nem fogod megbánni, de ha előtte meg akarod hallgatni, milyenek ezek a ventik, akkor itt megteheted, ha elmégy személyesen:

http://www.computermode.hu/

Üdv!

(#6038) Henk válasza mixi80 (#6037) üzenetére


Henk
veterán

Neked nem s-flex van? :U

(#6039) mixi80 válasza Henk (#6038) üzenetére


mixi80
aktív tag

Bocsi félreolvastam, már késő volt! :R

Elnézést! Üdv!

(#6040) mixi80 válasza mixi80 (#6037) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia, benéztem :W ! Nekem az s-flex van nem a Scythe Slip Stream 800rpm!

Üdv!

(#6041) #04441088


#04441088
törölt tag

Hello!

A hozzáértőket kérdezném:
4000 Ft ból melyik a legjobb ár/érték arányú ventilátor manapság?

:R :R

(#6042) mixi80 válasza #04441088 (#6041) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia!

Szerintem, ez saját vélemény: Scythe S-FLEX 12cm Case Fan
[link]

Ami még nagyon jó az Coolink SWiF2 120P és ez még 1k-val is olcsóbb
[link]

De bővebben erről a ventiről Henk kolléga tud mondani, az s-flexről meg már én is írtam!
Olvasd vissza az előző hsz-eket és megtalálod a neked megfelelőt! ;]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6043) Henk válasza #04441088 (#6041) üzenetére


Henk
veterán

Legjobb ár/érték? Talán az AC ventijei. De kérdés mi jelenti neked az értéket. Nálam a legfontosabb, hogy csendes legyen és ebben egyelőre a Coolink swif2 széria a favorit. De hasonló tulajdonságokkal bír az Englide n. zero hydro széria is. Mindkettő 2k körül kapható.

(#6044) Krisinto


Krisinto
őstag

Vettem 2 Db SWIF2 120P-t és volt egy 800RPm-es SWIF2-m
Hát valami elképeztő különbség van a kettő között.
KazeQ-val szabályzom és eléggé huzatos a ház.
Már csak a VGA-t kellene hűtenem és már jó is lesz.

(#6045) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Mondjatok nekem kifejezetten halk 12 és 14-es ventiket plz ! Köszi !

(#6046) Henk válasza VinoRosso (#6045) üzenetére


Henk
veterán

Ha nem akarod szabályozni őket akkor 12-ből Coolink swif2 1200 vagy Englide n. zero hydro 120. Esetleg még valami alacsony fordulatú Scythe s-flex vagy slip stream 800 rpm körüli. 14-el nincs igazán tapasztalatom de a legtöbbnek már 800 rpm-en van hangjuk, tehát szabályzás nélkül inkább alatta keresgélj. De ez magában hordozza azt is, hogy a légszállításuk sem túl nagy.

(#6047) VinoRosso válasza Henk (#6046) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szabéyozva lesz, de azért kell a kraft is, tehát mindenképpen olyan kéne ami halk. Köszi a tippeket, utánuk ekresek h mit tudnak.

(#6048) Henk válasza VinoRosso (#6047) üzenetére


Henk
veterán

Ha szabályozva lesz akkor ne ilyen kis fordulatút válassz. Nekem a Coolink 120P jött be erre a célra. Idle 800 rpm-en használom ott szinte alig van hangja de feltekerve tud 1800 rpm-et és ott már van légszállítása szépen.

(#6049) #04441088 válasza Henk (#6043) üzenetére


#04441088
törölt tag

Érték nálam: Nem túl hangos, nagy légszállítás.

(#6050) Henk válasza #04441088 (#6049) üzenetére


Henk
veterán

Ez szubjektív, hogy kinek mi a hangos. Ha nem akarod szabályozni a ventit akkor 1200 rpm-nél ne nagyon vegyél nagyobbat mert a legtöbb 12-es ventinek 1200 rpm-en már megjön a hangja. Viszont ekkora fordulaton észvesztően nagy légszállítása sem lesz. Ezért szokták úgy megoldani, hogy nagyobb fordulatú ventik szabályzóval társítva. Így lehet halk ha az kell de a légszállítás is meg van ha arra van szükség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.