Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) BlacKSouL válasza Latissimus Dorsi (#399) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Giga ventitesztben a leghalkabb 8-as venti a Papst volt : [link] És még asszem kapni is lehet : [link] És arrafelé még porszűrők is vannak, de kérdezz rá : [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#402) Latissimus Dorsi válasza BlacKSouL (#401) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Köszi! Elolvasom, okulok :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#403) DZs válasza Latissimus Dorsi (#399) üzenetére


DZs
senior tag

Cooler Master vagy Arctic Cooling.

(#404) Gordiann válasza Gordiann (#400) üzenetére


Gordiann
őstag

Valami ötlete erre nincs vkinek?
A gyári hűtő iszonyat hangos...:(

(#405) BlacKSouL válasza Gordiann (#404) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Figy, azt írtad 8-9k már sok, persze, de még a legdrágábbak is bőven alatta vannak. Ha a halkság a lényeges szempont, akkor nézz szét itt : [link] A Noiseblockerek, Papstok és NorthQ-k is mind nagyon halkak, és 4k alatt vannak. Vagy ajánlhatom még a Cooler Master LedSilent-et is, ami szintén eléggé halk, én is most veszek ilyet a tápomba. Persze ezeknek a teljesítménye valamivel kisebb, mint a hangos kollégáiknak, de szerintem az 1600+-ost bőven elviszik. Abból kiindulva, hogy ismerősömnek 7centis venti van a 2000+-osán és az is elég rá. Ha mégis nagyobb választékot akarsz, akkor nézd meg a Gigantikus ventitesztet, abban akad még nagyobb teljesítményű is pár.
A problémát így másodszor végigforgatva kicsit fura hogy a SB-et nem méri az alaplap, mert ha jól tudom az is 3pines csatival van, és meg is van a 3.a mérőkábel, míg a régebbi ventit meg igen. Banális kérdés, de jól dugtad rá? Illetve jó aljzatra? Ja, és a Blade-et rádugva nem is megy a venti, vagy csak simán nem méri a fordulatot, és emiatt akad ki?
Illetve akkor fordítsuk meg, a régi ventinek méri a fordulatszámát is, és az Új gép pedig méri a Blade-nek? Mert ha még ez is stimmel, akkor végkép passz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#406) BlacKSouL válasza Gordiann (#400) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valóban nincs ilyen konkrét menüpont, de van egy olyan pont viszont, hogy :
Power Management/APM
Setting to Enabled will activate the Advanced Power Management (APM)
features to enhance power saving modes. Settings: Enabled and Disabled.
Egész pontosan nem tudom milyen plusz funkciókat csal elő, de leht ki kéne próbálni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#407) Gordiann válasza BlacKSouL (#405) üzenetére


Gordiann
őstag

Nos kipróbáltam SB 80-assal és 120-assal is.
3pines csatival van ráudugva. A CPU hűtő csatijára.
Jól van rádugva. Működik is, csak az a gondja, hogy sípol....
Tehát hőfokkal meg semmivel nincs baj. A SB hangja is teljesen megfelelő.

Megnézem ezt a menüpontot. köszi.

(#408) Gordiann válasza BlacKSouL (#406) üzenetére


Gordiann
őstag

Nah megtaláltam a megfelelő menüpontot:

CPU Fan Dedection ---) Disabled

Most már nem karattyol :)
A nagy gépemre simán ráerősítgettem a SB80-ast.
Ide is ezt fogom tenni, és most végre van 2 nagyon halk gépem! (már hónapok óta ezen dolgozgatok.... mindig félresikerült vmi :U

Köszi a segítséget! :R

(#409) NoLF válasza Latissimus Dorsi (#399) üzenetére


NoLF
addikt

porszűrő házi kivitelezése: harisnyát húzol rá. perfekt megoldás, havonta lecseréled és viszlát.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#410) BlacKSouL válasza NoLF (#409) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Elég ha egyszer csinál két garnitúrát, és amikor kell, csak kicseréli, a piszkosat meg langyos víz alatt kimossa, szárítja.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#411) Mr-Pamacs válasza BlacKSouL (#410) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Vagy biztos lehet kapni apró lyukú hálót pl háztartási boltban és azt lefesti valami szép Uv színre és azt teszi fel.

(#412) NoLF válasza BlacKSouL (#410) üzenetére


NoLF
addikt

ahol kevés a harisnya ez jó megoldás, de általában nincs értelme mosni, sok harisnyazokni hamar kiszakad és az pont jó :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#413) BlacKSouL válasza NoLF (#412) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ahol kevés a harisnya ez jó megoldás
Kéne már szereznem egy nőt :DDD :DD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#414) NoLF válasza BlacKSouL (#413) üzenetére


NoLF
addikt

vagy valami anyaszerűséget legalább :D :D :D

de egyébként tényleg tökéletes megoldás a harisnya, attól függően mennyire feszíted meg, tudod szabályozni a rácsméretet is, és ezáltal hogy mennyit levegőt kap a venti.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#415) BlacKSouL válasza NoLF (#414) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Anya (csak egy) van, még tán szakadt harisnya is akadna, de nekem egyrészt nem is kell most szűrő, másrészt a nőt sem pont a harisnyájáért akarnám. :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#416) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Kérnék véleményt az első 2 UV rácsról. itt megtalájátok:[link]

[Szerkesztve]

(#417) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

80-as Cooler Master Led Silent Fan -ról van valakinek hosszabbtávú személyes tapasztalata?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#418) Lacix29


Lacix29
őstag

Sziasztok.
Létezik 1000Ft alatti memória hűtő? (Kicsit sokallom az 1500 - 2000 Ft-ot egy kis rézlapért)

(#419) BlacKSouL válasza Lacix29 (#418) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A különálló chipre rakható készletek is általában ilyen árban vannak, de szerintem kérdezd a nagy RAM-os totyikban, ott sok-ramot-látott emberkék is vannak, több az esély a pozitív válaszra. [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#420) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#417) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Két dolog. Egy: Annyira azért nem silent ez a venti mint azt vártam tőle, főleg hogy a giga ventitesztben előkelő helyen szerepelt csendességet tekintve, de lehet hogy nagyok az elvárásaim. Kettő: 1800 helyett simán 1920-at pörög, ami azért már a zajba eléggé beleszól. És akkor mégiscsak három: hidegen induláskor 1700-at pörög, és kb 8-10 perc alatt melegszik be, és pörög fel, de ez alghanem a csúszócsapágy miatt van.
Szóval egyik szemem sír, a másik üveg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#421) oettinger01 válasza Lacix29 (#418) üzenetére


oettinger01
őstag

nekem inkább az lenne a kérdésem minek egyáltalán memória hűtő :F :U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#422) BlacKSouL válasza oettinger01 (#421) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hátha a 400-as ramokat mondjuk 600-on akarja hajtani. Nem tudhatod :F :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#423) oettinger01 válasza BlacKSouL (#422) üzenetére


oettinger01
őstag

amelyik ramot 600-on lehet hajtani azon mindegyiken van gyárilag hűtő ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#424) Livio


Livio
tag

Segítsetek plíííz!

A következő követelményeknek eleget tevő ventillátort keresem:
1. golyós csapágyas legyen
2. 12 cm-es
3. lehetőleg minél halkabb
4. 2000 ft alatt
A nagy légszállítás nem követelmény, mivel vizes radira lesz, és ketten lesznek.
Legyfrankóbb az S-FLEX [link] lenne, csak az iszonyatos pénz. :Y Minél olcsóbb kellene.

Coolink VS4B-t nem tudja valaki hol lehet kapni?

Egyébként van 2db 8cm-es Sunon Maglev ventim eladó. Valami tuningos mágneses csapágyazása van, amitől jobb az élettartama[link]. 7V-on fúj mint állat és nem is hangos.

[Szerkesztve]

(#425) Livio


Livio
tag

A Coolink X121200 v. X121600- as ventikről van valakinek tapasztalata?

(#426) 7600GT


7600GT
senior tag

Nagyon kérek v.mi venti szakit, hogy nézzen be ide és segítsen nekem!
A maxtor vinyómat csak úgy benne hagytam a gépben nindenféle hűtés nélkül és az Everest
38 fokot írt ki neki ami kicsit nagyon sok.
Tehát milyen HALK ventit vegyek ami megfelelő hőmérsékletre lehűti? Csak 9cm-es fér be.
A másik: a haveromnak van egy Chieftec nagytornya.
BA-01-B-B-SL
Ehhez nem adtak ventiket és minden kezd szétégni.
Kéne egy halk 12-es és egy halk 9-es venti.
Én Coolinkokra gondoltam és a tapasztalatotokat kérem.
Ventikre darabonként max 2k költenék.
Ha válaszolnátok azt nagyon megköszönném.
Ja, és azt is írjátok meg hogy hol lehet ezeket kapni!
THX :R :R :R :R :R :R :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#427) slayer006 válasza 7600GT (#426) üzenetére


slayer006
addikt

GlacialTech SilentBlade

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#428) 7600GT válasza slayer006 (#427) üzenetére


7600GT
senior tag

Abból nincs jó 9-es és rengeteg helyen szídják elég keményen.
A Coolink X-es sorozatáról ki mit tud?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#429) Brae válasza 7600GT (#426) üzenetére


Brae
őstag

38 fok egyáltalán nem sok a vinyónak, hűtés nélkül. Nekem hűtéssel 33 fok. Egy Zalman Zalman ZM-F2 van előtte, természetesen a lassító ellenállással bekötve, így elég halk, Zalman szerint 20dB(A), ezt nem tudom ellenőrizni, de az tény, hogy a táp/VGA/proci ventilátora elnyomja. Ami a legjobb benne az ára, 1000 huf körül van és sok helyen lehet kapni, én az Users-be vettem.

12-esből nekem egy Silentmaxx SF 120/16 van és qrva jó és szép is, elvileg 26dB(A), de fülre nem hangosabb a Zalmantól, de ha halkabb kell, akkor van uebből egy 19dB(A)-s is. Itt lehet kapni [link] [link]Ára 3k. 2k-ért szvsz nem kapsz normális 12-est.

(#430) Mr-Pamacs válasza Brae (#429) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Szerintem meg nagyon is sok az a 38 fok mivel 45 körül már automatikusan lekapcsol, most meg h jön a nyár mégjobban fog izzadni. Nekem vinyóhűtővel 23 fok. És szerintem egyáltalán nem hangos. Mondjuk igaz h 2 db Samsung 160 (SATA) vinyó van mind a 2-n 1-1 vinyó hűtő meg 3 db 92-es venti megy mögöttük, meg 2 db 12-es a ház hátuljában egy Chieftec házban így 23 fok. :))

Szerk:Ha már dob rá egy sima vinyó hűtőt akkor az már megteszi.

[Szerkesztve]

(#431) Brae válasza Mr-Pamacs (#430) üzenetére


Brae
őstag

IBM vinyóm faterom gépébe 2002 óta megy mindenféle hűtés nélkül napi 8-10 órákat, úgy, hogy még soha nem volt 50 fok alatt és semmi baja :)
Egyébként az a 23 fok nem annyi lesz valóságban, inkább a S.M.A.R.T. szórakozik, hacsak nem 10fok van a szobában ;] . Az pedig hülyeség hogy 45 fokon lekapcsol, nem tom honnan veszed[link]

(#432) phacednb


phacednb
csendes tag

segítséget kérek!
a tápomban ki akarom cserélni a hűtőt (400W) és arra lennék kiváncsi h mit javasoltok
8cs-s, hol lehet kapni, nagyon halk legyen, jó légszállítása is
a tippeket várom :)

(#433) Ripley válasza phacednb (#432) üzenetére


Ripley
tag

TTS-nél érdeklődj.
Itt a PH-n: [link]
Honlap: [link]


slayer006: Nekem 12-esek vannak Glac. a kék még elmegy, de a feketét már cseréltettem mert 8-asban járt, meg ütött, de az új is hallat valami furcsa hangot, mintha rossz lenne a csapágy bent.
Viszont a NortQ-kra nincs panaszom, nagyon halkak, és 3V-on már pörögnek, mondjuk kerámia csapágyazás.

[Szerkesztve]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#434) Livio válasza 7600GT (#428) üzenetére


Livio
tag

Mindenesetre ha hosszabb ideig akarod használni a ventit, golyósat vegyél. A csúszócsapágyasak hamarabb megadják magukat. A Silent Blade-ről meg annyit tudok mondani, hogy az én 12-es feketém egészen elfogadható. Egy kis motorhangja van neki, amit meg se hallasz, ha nem vizes a géped. Kicsit leszabályozva meg semmi. :Y Ezek szerint lehet, hogy nem a legjobb a minőségellenőrzés GlacialTech-éknél, és ki lehet fogni ilyet is olyat is. A színétől meg nem függ semmi.
Az én álmom két S-FLEX lenne. :O

A Coolink X-esekről én is várok infót.

[Szerkesztve]

(#435) Livio


Livio
tag

Ha esetleg valakit érdekel, van két frankó eladó 8cm-es Sunon ventim, király Maglev-es csapágyazási technológiával. [link]

(#436) Ripley válasza Livio (#434) üzenetére


Ripley
tag

Biztos, hogy nem a színén múlik, de nekem a kék frankó, peedig megy 2 éve, a fekete meg nem jó, az előző sem volt az szóval ebből vontam le a következtetést, de persze ez egy nem reprezentatív adat, nekem csak hárommal volt dolgom, de azt állítom, hogy a NortQ százszor jobb, és nem kerül sokba.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#437) slayer006 válasza Ripley (#433) üzenetére


slayer006
addikt

Nekem mind a három méretben van (minden színben - bár ez nem számít igazán).
Lehet, hogy én süket vagyok, de nekem semmi bajom velük. :D
Mindenesetre, ha a thermaltake ventik leteszik a kalapácsot, akkor tuti Scythe S-FLEX -re cserélem őket! :C

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#438) Livio válasza 7600GT (#428) üzenetére


Livio
tag

Találtam valamit a Coolink X-ekről ([link] lap vége felé). Itt az S-FLEX-ekkel hasonlítják, illetve írják, hogy a korábbi tesztben jól szereplő Coolinkek utódjai. Majd háromszoros árat azért lehet, hogy nem ér meg a Scythe, pedig frankó cucc :O

[Szerkesztve]

(#439) Mr-Pamacs válasza Brae (#431) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

LOL. Hogy honnan? A Samsung hivatalos oldaláról a vinyóm leírásából. 8-10 óra nem sok, nekem kb 3 éve szinte ki sincs kapcsolva a gép. A procim is 40 C körül mozog. A vinyó hőmérséklete meg valószinű hogy jó mert ha elkezdem nyűstölni akkor elindul felfelé, de ha nem hiszed dobok róla képet. Ugyanis azért néztem utána mert szokása volt túlmelegedni és lekapcsolni, kérdeztem itt a PH-n (liksoft) hogy miért van, kérdezte hogy nicsenek-e véletlenül egymás közelében, hűtés nélkül. Persze ugy voltak ekkor mondta h nézzem meg a samsung oldalán a vinyók hőmérséklettartományát. Mondta h igaz h 5-55 C-ig van írva de már ezek a fajták lekapcsolnak 45-47 körül (belső védelem ugyanugy mint a prociknál). Így került rájuk hűtés és azóta semmi gond velük.
Amit belinkeltél cikket annak meg nem sok valóságalapját látom ugyanis szerintem mindegyik vinyó felépítése más és más, ezért nem igazán lehet annak hinni h egy ponton megmérik a hőmérsékletét főleg ugy h a ''borításét mérik''. Ugyanis egy tápnál sem a borítás melegszik hanem a trafója, de ha tévedek javíts ki.

(#440) Brae válasza Mr-Pamacs (#439) üzenetére


Brae
őstag

hmm... Nekem nem kell bizonygatnod semmit, teljesen felesleges felrakni róla képet, mert minden program a S.M.A.R.T-ból olvassa ki az értékeket, de mint köztudott, elég gyakori az, hogy a S.M.A.R.T. füllent. Ha csak egyszerű fizikai törvéyszerűségek alapján belegondolunk egy kb. 20-22fokos szobában lehetetlen, hogy 23fokos legyen egy vinyó. Tehát körülbelül 30-35fok körül lehet a reális értéke egy hűtött vinyónak.
Egyébként félre ne érts, nem a vinyóhűtés szükségességét cáfolom.

(#441) 7600GT


7600GT
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszokat. :R
Csak az a fránya suli...
Sokat segítettetek.
Ha v.ki talál Coolink venti tesztet az azonnal linkeljen.
THX :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#442) Shadows


Shadows
senior tag

HELP
[link]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#443) BlacKSouL válasza Shadows (#442) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Segítsünk hozzászólást írni :F

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#444) KrAt válasza BlacKSouL (#443) üzenetére


KrAt
veterán

Ez jó volt :DDD :C :DD

(#445) Atti0925


Atti0925
tag

Egy meglehetősen HÜLYE kérdés jön:
hogy kell betenni a ház hátuljába a ventit(Glacialtech Silent Blade 8cm)hogy kifele fújja a levegőt?
Az egyik oldala teljesen fekete,a másik oldalán van a vezetékes rész!
Bocs a hülye kérdésért!

Realme Narzo 30 5G

(#446) slayer006 válasza Atti0925 (#445) üzenetére


slayer006
addikt

Hali

A vezetékes része felé fújja a levegőt.
Tehát az az oldala nézzen ''kifelé'' a házból.

Egyébként csak elsőre hülye kérdés. :Y
Aztán ki kellett próbálnom 1 Silent Blade (8cm) ventit. :C




[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#447) elfelejtette válasza Atti0925 (#445) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
A te GT Silent Blade-ednek is olyan szörnyű motorhangja van, vagy csak valami szar szériát fogtam ki? Kénytelen voltam átkötni 5V-ra, hogy ne duruzsoljon nekem a fülembe!
Ha tehetném, Papst ventiket vennék. A melóhelyen a nyomdagépben (700.000.000 HUF) kb. 100db 12cm-es van, ezekkel oldották meg a hűtési és aerodinamikai dolgokat!
Szerintem!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#448) Atti0925


Atti0925
tag

KÖSZI a válasz!Időközben én is rájöttem(kipróbáltam mindkettőt)!!!
Nincs hangja egyiknek sem(2 db van bent),igaz a procihütő mindent elnyom!!!

[Szerkesztve]

Realme Narzo 30 5G

(#449) Liberator


Liberator
tag

Hi! Erről mi a véleményetek? [link]
21dba az kevés nem?

(#450) Torry


Torry
addikt

Hi!

Van nekem egy Zalman ZM-F1-es házhűtőm és elvileg lehet fordulatszámot szabályozni.
Namost ezt hogy tehetem meg?

Előre is kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.