Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Grózi válasza ggbuffon1897 (#24000) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A videó alapján nehéz megmondani...Valószínűleg a ventik lesznek a ludasak,bár a ház sincs túl acélos anyagból-de az áráért best buy.
90%-ra mondom,hogy normális ventikkel megszűnik a zaj,ha mégsem(10%) akkor még a gumibakos rögzítés is segít.
Leírtam,hogy mely ventik jöhetnek szóba-van köztük pwm-s és 3 pin is.Ha a Be Quiet-ekre gondolsz,akkor (előre a 2 db 140-s és hátra és felülre 1-1 db 120-s) azok mind 3 pin-sek,nem pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24002) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Az alphenföhn ventihez van két adapter is egy 7V és egy 5V.
Ezeknél milyen sebességgel forog? Ha jól tippelem akkor 5V kb. 500 rpm, 7V kb 800 rpm.

Közben megnéztem róla a tesztvideót, és 5V-on 350, 7V 709, 12V 1370 rpm.

[ Szerkesztve ]

(#24003) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Új gépet raktam össze és most kíváncsi lennék egy dologra!
Ugye az alaplapomon van 2db 4 pin-es venticsatlakozó! Ezen be lehet állítani hogy a HDD hőmérséklete alapján szabályozza a ventiket? Vagy ezt csak külön ventiszabályozóval tudom megcsinálni? Egyáltalán az alaplapi csatlakozók melyik hőmérséklet(ek)et figyelik?
Alaplap: MSI H97M-G43

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#24004) dqdb válasza Kiscsőke (#24003) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugye az alaplapomon van 2db 4 pin-es venticsatlakozó!
Azokra úgy nézzél, hogy van két darab 3 pines ventilátorcsatlakozó az alaplapodon, ami fizikailag 4 pines házat kapott, és nehogy PWM-es ventilátorokat vegyél.

Ezen be lehet állítani hogy a HDD hőmérséklete alapján szabályozza a ventiket?
Mind a BIOS, mind az MSI Control Center a CPU hőmérséklete alapján szabályoz. Ha ez neked nem elég, akkor 3rd party szoftver kell neked erre a célra (például a SpeedFan, ha az támogatja az alaplapodat rendesen).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24005) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Van egy alpenföhn brocken eco procihűtőm, amihez vettem egy 2. ventit is. Szerintetek hogy érdemes ezeket az alaplapra csatlakoztatni?
A 2. ventit rákötni az első ventire, és azt egy CPU_FAN kimenetre, vagy ha van rá lehetőség mindkét ventit külön-külön 1-1 CPU_FAN csatlakozásra?

(#24006) dqdb válasza Adams15 (#24005) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sok alaplapon csak az első CPU_FAN csatlakozó PWM-es, a CPU_FAN2, CPU_OPT vagy hasonló néven futó második feszültségalapú szabályozásra képes. Szóval a kérdésedre adható válasz függ* az alaplap és a ventilátorok típusától.

* kivéve azt az esetet, ha a két ventilátor nem pontosan ugyanaz a típus. Ekkor két csatlakozót kell használni, mert a konkrét helyzettől függően vagy nem szabad, vagy nem ajánlott egyetlen csatlakozóra kötni azokat

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24007) Kiscsőke válasza dqdb (#24004) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Tehát adottak az alaplapi csatlakozóim:

E szerint csak a procié PWM-es a többi feszültség alapú szabályozásra képes.
Ha a 2 NC-sre rádugok 3 pines ventit akkor mondjuk SpeedFan programmal tudom szabályozni akár winchester hőmérséklet alapján? A SpeedFan gondolom csak Win betöltése után kezdi el szabályozni.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#24008) Adams15 válasza dqdb (#24006) üzenetére


Adams15
aktív tag

Áh értem, köszi. PWM-es a venti sztem, és CPU_OPT a 2. csatlakozó, de mind a kettő PWM-es az alaplapon, így mit gondoltok, hogy rakjam rá? Van bármi jelentősége ha 1 pinre rakom mind a kettőt, v külön-külön?

(#24009) Adams15 válasza Adams15 (#24008) üzenetére


Adams15
aktív tag

(Az alaplap z97 pro gamer)

(#24010) Grózi válasza Kiscsőke (#24007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,azokra 3 oin-s venti kell és a Speed Fan csak betöltés után szabályoz.Nem értem,miért pont hdd hőfok alapján akarsz szabályozni,de ha támogatja a lapod a SpeedFan akkor elméletben lehetséges.
(#24008) Adams15
Azon a lapon mindegy,mert csak egy formán hajlandó szabályozni a 2 aljzatot.Teheted külön,de egy aljzatra is-nincs jelentősége.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24011) Kiscsőke válasza Grózi (#24010) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A háznak van kettő venti szabályozója Ezekre rá tudok kötni 2-2 12-es ventit, viszont tudok ventit tenni a hdd elé is így azt a hdd hőmérséklete alapján szeretném szabályozni. Azt hogy tudom megnézni, hogy a lapom támogatja-e a SpeedFan-t?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#24012) Grózi válasza Kiscsőke (#24011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én szabályzóra tenném,minimális eltérés lesz a hdd hőfokban csak-az alapján szabályozni felesleges.
Hogy támogatja-e a lapod ezen funkcióját akkor derül ki ha feltelepíted.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24013) Kiscsőke válasza Grózi (#24012) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Értem, viszont a ház elrendezése miatt lehet hogy más lesz a hdd hőmérséklete mint az alaplapé, mivel szinte teljesen más légtérben lesz. Ha megjt a tápegységem akkor majd összerakom, és kipróbálom! Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#24014) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

200 mm-es ventit keresnék, gépház elejébe. Korábban, hónapokkal ezelőtt volt ajánlva a Cooler Master Megaflow, de a led nélküli változat beszerezhetetlen itthon. Melyik az a venti, amelyik hasonló jó értékekkel bír, és úgy gondoljátok, hogy megfelelő lenne? Egy Xigmatek Aquila házba kerülne előre, hátul egy 140-es, valamint még esetleg felül 2*140-es ventik lennének később (Pure Wing 2). Előre is köszönöm!

Szerk.: lényeg még, hogy csendes legyen emellett, szabályzóval fogom kezelni!

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24015) Adams15 válasza Grózi (#24010) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm! :R

(#24016) abridabri válasza chester91 (#24014) üzenetére


abridabri
veterán

TT Pure 20at tudom nyugodtan ajanlani, nekem volt 4db ,teljesen nemara le lehet oket szabalyozni ,ha nem kell a kraft netezeshez, de ha feltekered akkor okadja a levegot !

(#24017) chester91 válasza abridabri (#24016) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi a választ! Ez jónak tűnik :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24018) Grózi válasza chester91 (#24017) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is nyugodtan ajánlom,nem véletlenül van benne az Összefoglalóban!!
(#24015) Adams15 Nincs mit! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24019) chester91 válasza Grózi (#24018) üzenetére


chester91
senior tag

Nem esett le, hogy a 180+-ban ezeket találom, valamiért másra asszociáltam :D

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24020) Grózi válasza chester91 (#24019) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az 18+ lenne,de akkor minek a 3 pin?Bár ha jobban belegondolok,hogy 1 betűt hozzá teszek... ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24021) chester91 válasza Grózi (#24020) üzenetére


chester91
senior tag

Jogos, nem esett le, túl kevés alvás....:D Találtam is jó áron TT-t, kell is az új házba, hogy legyen valami, ami elöl tolja befele a levegőt a Phanteks monstrumra....:D

(#24022) fogtunder: Köszi a megerősítést neked is, valahogy bizalomgerjesztőbb is a TT :)

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24022) fogtunder válasza chester91 (#24017) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem ilyen volt az előző házamban gyárilag, alacsony fordulaton nem hallatszik, de azért csinál szelet is, feltekerve sem túl durva és tényleg okádja a levegőt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24023) stifi


stifi
senior tag

Sziasztok,

Nagyon sűrű ez a topik, ezért inkább feltenném a kérdésemet, az utánaolvasás csak összezavar :)

Röviden az a helyzet, hogy kb 20 éve nincs egyik gépemen sem felszerelve a ház oldala, de most ezt meguntam és szeretném összerakni, ehhez viszont kell bele 1-2 ventillátor, különben megfő a sarokban ahol semmi légmozgás, nyáron így is izzadunk mind a ketten..

Van egy ősrégi Zalman processzor hűtőm amihez volt potméteres szabályzó, ezt egyszer beállítottam és azóta nem nyúltam hozzá, gyakorlatilag hangtalanul üzemel.
Ugyanezt várnám el 1-2db 12 centis ventillátortól is, a kérdésem hogy hogyan szabályozzam? Jó nekem a "paraszt" potméteres megoldás is, de azt hogyan?

A szoftveres megoldástól sem zárkózom el, van egy ASRock Z77 PRO4-M alaplapom, ez itt (katt).
Ezzel ez hogyan oldható meg?

Van kifejezetten ajánlott ventillátor? Nagykerekben mozgok otthonosan, végtelen a márkaválaszték, 1-2000 forintért már láttam nevesebbeket is..

Hogy essek neki, tud valaki tippet adni? Köszi előre is!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#24024) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

A topik átbogarászása után arra jutottam, hogy az alábbi konfigba vennék 4 db 120mm-es Be Quiet! Pure Wings 2-t. Kettő menne előre, egy hátra, az utolsó pedig felülre.
Milyen elosztóra lesz szükségem? Én két 3 pin-es Y elosztóra gondoltam. Jó lesz így?

MOBO: ASRock B150M Pro4
Ház: Zalman Z11 Neo

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24025) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Mennyire hülye ötlet egy bqsilent wings 2 ,3 pines ventit rakni bordára,4pines csatlakozóra?

(#24026) peq


peq
aktív tag

Hali!

140mm-es Pure Wings 2 borzasztóan morog. Nem a széljzat, hanem a csapágyakat hallom. Agyvérzést kapok! Ami érdekesség, hogy a fanless seasonic tápomra vízszintesen fektetett, szintén 140mm-es PW2 lapátomnak nincs ilyen moraja. A hátul, függőlegesen elhelyezkedő 120mm-es PW2-nek is enyhe morgása van, de közel sem olyan irritáló mint az elülsőé. Cserélik gariban? Az összes ilyen, vagy pont kifogtam egyet? Pár hete vásároltam..

Mindhárom venti 5V-re kötve. Nagyobb fordulaton is morog!

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#24027) Grózi válasza stifi (#24023) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig nem árt kicsit utána olvasni,elsőnek az Összefoglalót ajánlom.
A vezérlést lapról ajánlom,hőfok függvényében .Sajnos az Asrock gyártói oldalt továbbra se tudom megnyitni,másold be a lapod aljzatainak lábkiosztását és úgy tudok segíteni.
(#24024) bbdzyx
Ahogy feljebb is írtam,másold be az aljzatkiosztást.Ha van 2 feszültségalapon szabályzó aljzatod,akkor 2 db Y kábellel jó lesz.
(#24025) konci79
Nagyon,már ha szeretnéd szabályozni.
(#24026) peq
Nem tudom mi lehet a PW2-sekkel mostanában,de többen is tapasztalták azt amit te-reméljük csak egy rossz szállítmány futott be.Én biztos cseréltetném,nem szabadna neki morogni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24028) bbdzyx válasza Grózi (#24027) üzenetére


bbdzyx
senior tag

2 x Chassis Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)*
*All CPU/Chassis Fan Connectors can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.
The CPU Fan Connector supports the CPU fan of maximum 1A (12W) fan power.

Szóval hybrid aljzat, jól értem?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24029) Grózi válasza bbdzyx (#24028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lábkiosztást másold be-lásd Összefoglaló!!
pl:
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. PWM/speed control
Ez hybrid aljzat.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24030) konci79 válasza Grózi (#24027) üzenetére


konci79
őstag

Köszönöm,csak egy ötlet volt. :R

(#24031) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Ebben tudna segíteni valaki? :B
Előre is köszi :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#24032) bbdzyx válasza Grózi (#24029) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Igazad van, benéztem.

1.GND
2.FAN_VOLTAGE
3.CHA_FAN_SPEED
4.FAN_SPEED CONTROL

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24033) stifi válasza Grózi (#24027) üzenetére


stifi
senior tag

Szia,

Közben ahogy engedte az idő, utánanéztem ennek-annak és az alaplapot megvizsgálva arra jutottam, hogy 2db Pure Wings 2-t kéne beraknom és a CHA_FAN_1-re fogom bekötni, onnan meg ha jól láttam még BIOS alól is be lehet állítani

nekem az elég, ha minimum fordulatszámon mozgatja a levegőt, az a lényeg hogy ne főjön meg a saját levében :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#24034) dqdb válasza stifi (#24033) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a CHA_FAN1-et tudod szabályozni, ami PWM-es, szóval figyelj arra, hogy a ventilátor PWM-es (azaz 4 pines) változatát vedd meg (mert 3 pines változatot nem tudod szabályozni arról a csatlakozóról sem).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24035) Grózi válasza bbdzyx (#24032) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletben oké,ha van két ilyen aljzatod,akkor 2db Y kábellel menni fog.
(#24033) stifi
Ahogy dqdb is írta,pwm-s ventire lesz szükséged,Vehetsz pwm-s BQ-t is,de mostanában többen panaszkodtak rá(lásd feljebb) és alig többért ezekkel még jobban jársz:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Alpenfoehn Wing-Boost 2(bordára/radira is)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24036) Adams007


Adams007
tag

Sziasztok!
Kb. egy hete érdeklődtem ventilátorokról itt a topikban, és akkor Grózi javaslatának megfelelően Noiseblocker eLoop-ok mellett döntöttem. A ház elejére viszont egyelőre nem vettem, mivel a 14cm-es eLoop-ok vastagsága 29mm, és nem voltam benne biztos, hogy elférnek-e. Közben megérkezett a ház, és tényleg nem fér el, a lapátok már hozzáérnek a porszűrőhöz. Tehát oda milyen 14cm-es PWM ventilátor lenne ajánlott, egy EK CE 280-as radiátorra? A ventilátorok nem látszanak, tehát a szín teljesen mindegy. A jelöltjeim:
Noctua NF A14 PWM
Akasa Apache (esetleg Viper)
Alpehnfoehn Wing Boost 2

[ Szerkesztve ]

(#24037) RazoR válasza Adams007 (#24036) üzenetére


RazoR
veterán

Én nemrég ruháztam be egy Wingboost 2-re szintén előre és maximálisan meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom. A Viper overkill lenne házhűtésre szerintem!

(#24038) hegegabi80 válasza Adams007 (#24036) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem is van egy 12-es Wing Boost 2. Eddig házhűtőként üzemelt, de úgy néz ki hétvégén átkerül a cpu bordára.
Valóban nagyon jó venti, csendes, alapból elosztós a csatija és van hozzá hosszabbító, 5 és 7V-os adapter, csavar és gumu rögzítő. Tehát minden tartozék ami a ventihez kellhet.

(#24039) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.

A képen látható módon vannak elrendezve a ventilátorok a házamban. (HAF 912 Plus)
A kérdésem az lenne, hogy az oldalsó ventilátor, ami kb. a videókártya mellett van kifelé fújja a videókártya által kibocsájtott meleg levegőt, vagy pedig befelé fújja kintről a videókártyára a hideg levegőt?

(#24040) thomeef válasza Heavyrain (#24039) üzenetére


thomeef
őstag

Ha nem extrém melegedős vga-d van akkor egyik sem, mert az oldalirányú áramlat megbontja az alap levegőáramlatot, vagyis összességében rontasz a szellőzésen. Ha mindenképp használni akarod akkor fújóra tedd, ne szívóra.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24041) Grózi válasza Adams007 (#24036) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Viper felesleges,45 mm-s radira pedig elég a Wing-Boost 2 is vagy a Noctua.
(#24039) Heavyrain
Jó lenne tudni milyen vga-d van,mert nem mindegy-de az adatlapodon nem szerepel...
Alapvetően inkább az javaslom,hogy hagyd el az oldalsó ventit és helyette vedd ki a felső hdd rack-t+az elülső 200-s ventit cseréld 2db 120-s nagy légszállításúra.Ha megmondod mit tudsz szabályozni,akkor szívesen segítek választani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24042) exMachina válasza Grózi (#23867) üzenetére


exMachina
csendes tag

Visszatértem. Ez több lett mint, egy hét.
Egy kicsit képzavarba kerültem néhány alapfogalommal, de gondoltam
letisztázom először magamban - és ez az összefoglaló sokadik elolvasására
sikerült....
Na de vissza a lényeghez. Két opció került szóba: előlapi szabályzó illetve
az NZXT Grid+. A Grid+-nál még meg kell bizonyosodnom1-2 dologról,
ha ez megtörtént akkor lehet konkrétalternatíva. (A Grid+-nak számomra az az
előnye, hogy gépen belül maradna.)
Előlapi szabályzóval kapcsolatban az ajánlásodra hagyatkozom te jobban látod mi
az ami technikailag a legjobb (pl. müködési tartománya/lehetőség a ventik
kikapcsolására, stb). Árkeretet nem tudok meghatározni jelenleg mivel nem ismerem
a piaci felhozatalt ami alapján szűkíthetném a lehetőségeket. Hiába mondok
X forintot, ha abba semmi értelmes nem fér bele, emellett nem egy topkonfigurációt
használok, ezzel szeretnék összhangban maradni, már ha érted mire gondolok.

Vannak elképzeléseim, de nem tudom mi a realitás, ezek a szubjektív elvárások
(ha lehet örülök, ha nem akkor együtt élek vele):
-touchscreen nem kell, de kijelzot nem vetem meg (szükséges?)
-nyomógomb vezérlésnél - gondolom ennek kicsi az esélye.

A házamhoz (Corsair Carbide 200r) 2 első, 1 alsó, 1 hátsó volt az ajánlásod amihez
én még egy felsőt gondoltam, mert több hely van felette mint mögötte kifújásra.
Ha elosztóval használhatom a ventilátorokat, akkor 2-3 csatornás is megfelelhet
- nem tudom van-e értelme ü, vagy csatornánkénti vezérlés mindnek.
Remélem nem írtam valami nagy marhaságot: jelzem erről a témáról még mindig nincs sok fogalmam.
Köszönöm az eddigi segítséget is!

[ Szerkesztve ]

LLAP - Live long and prosper

(#24043) Grózi válasza exMachina (#24042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szia!
Olyan vezérlőket ajánlok neked,amiknek jó az ár-érték aránya,ki is kapcsolhatók vele a ventik+megbízhatóak.
Szóval ezek lennének:
Lamptron FC6 Fan Controller
Akasa 5,25 Zoll FC.Six Fan-Controller(kék led a potik alatt)
Scythe Kaze Master II
Amik ezek alatt vannak árban,azok alsó működési tartománya 5-6V és árban sincs akkora különbség.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24044) OtrodonTIME


OtrodonTIME
csendes tag

Sziasztok!

Az NZXT Phantom 240 típusú házamban szeretném kifullolni a ventiket. Elöl 2 db 12 cm-esnek van hely, ebből 1 már gyárilag bent van, ugyanígy 1 van hátul is. Előre szeretnék még 1 db 12 cm-est a levegő bejuttatásához és felülre még 2 db 14 cm-est, hogy kifújják a levegőt a házból.
Szóval a kérdésem: tudnátok-e olyan ventiket ajánlani, amik nem LEDesek és viszonylag magas RPM mellett is halkak maradnak.
A válaszokat előre is köszönöm.

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

(#24045) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Van egy Asus Sabertooth Z77 alaplapom. Az összes csatlakozó 4 pines (kiv. assist, ami a lapphűtő ventiké). Ezek vegyes vezérlésűek, vagy csak a CPU fanok tudnak PWM-et?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#24046) thomeef válasza OtrodonTIME (#24044) üzenetére


thomeef
őstag

Be Quiet Pure Wings 2 120 és 140.

(#24045) takacsbotond: Az asst-ken kívül mind teljes értékű pwm-es szabályzó, ami egy ilyen felső kategóriás laptól el is várható.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24047) dqdb válasza takacsbotond (#24045) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindegyik 4 pines csatlakozó hibrid szabályozásra képes a lábkiosztás alapján. Mivel a 3 és 4 pines szabályozás közötti váltást nem látom a BIOS leírásánál (Q-FAN Control néven szokott futni minden csatlakozóhoz egy-egy Disabled/Auto/PWM Mode/DC Mode lehetséges értékekkel, de a kézikönyv szerint ennél a lapnál csak Disabled/Enabled értékek vannak), ezért a PWM-et mondanám biztosra, de nézd meg a BIOS-ban, úgy a biztos (az én tippem az, hogy a BIOS leírása hiányos).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24048) Grózi válasza OtrodonTIME (#24044) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári vezérlőre kötnéd?
Árkeret?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24049) OtrodonTIME válasza Grózi (#24048) üzenetére


OtrodonTIME
csendes tag

A tápegységre kötném rá, akárcsak a gyári ventiket.
Darabjára pedig 5-6k-t szánnék rá max.

Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

(#24050) Grózi válasza OtrodonTIME (#24049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne haragudj,de ezt gondold át még egyszer!
Ennyi ventit berakni és vezérlés nélkül járatni fix 12V-n badarság,baromi hangos lesz.
Vezéreld őket hőfok függvényében lapról vagy a gyári vezérlőről vagy vegyél egy előlapi vezérlőt!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.