Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) flymi válasza abridabri (#23000) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Telefonomon nem adja be a képeket, de gondolok egy fakeretes ventilátor fal szerũség akar lenni.
Ilyen célra is jó lehet, de én szimplán csak több különbözõ cpu hũtõt szeretnék egyszerre üzemeltetni róla.
Van a szobánkban egy asztali ventilátor, szoba hũtésnek éjszakára az bõven elég.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23002) Kacsa75

Szervusztok Tisztelt Fórumtársak!
Kérném az elnézéseteket, ha nem jó helyen tettem fel kérdésem.
Szeretném a segítségeteket kérni.
A problémám az, hogy a Scythe kaze server ventilátor szabályzóm nem mindig látja a Haf 932-es ház gyári 23cm-es, illetve a pluszban beszerelt Noctua NF-A14 ULN típusú ventilátorokat.
A Noctua-t csak úgy jeleníti meg, ha a gép indításakor megpörgetem a lapátot.
Ha fixre kötöm a lapra a ventilátorokat, akkor rendben működnek.
Szerintetek Urak melyik vezérlő tudná kezelni hiba nélkül a fent említett kavarókat?
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.
Isten áldjon meg Benneteket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#23003) flymi válasza abridabri (#23000) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem, nem ilyesmire gondoltam, de most, hogy megnéztem itthon a gépen, már emlékszem, hogy láttam anno ezt a bejegyzést.
Végül is ilyesmire gondoltam, csak CPU hűtőkkel, ami azért neccesebb kicsit, mert mindnek más a ventije...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23004) Grózi válasza Kacsa75 (#23002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szervusz kedves Uram!! :R
Ilyen probléma akkor szokott fellépni ha a vezérlő feszültségértéke a ventilátor indítófeszültségénél alacsonyabbra van állítva.A Scythe vezérlő 3,7V-ig le tud menni,viszont a gyári 230-s venti 3.7V-n biztos nem indul el..(és a Noctua se)
Próbáld ki,hogy úgy inditod el a gépet hogy maximumra van tekerve a szabályzó és később csökkented a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23005) Kacsa75 válasza Grózi (#23004) üzenetére

Szervusz Kedves András!
Mély tisztelettel köszönöm a becses időd és törődésed.
Megpróbálom Uram az ajánlott beállítást.
Még egyszer nagyon köszönöm.
Isten áldjon Barátom!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#23006) Grózi válasza Kacsa75 (#23005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd jelezz vissza,hogy megoldotta-e a gondot! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23007) Kacsa75 válasza Grózi (#23006) üzenetére

Szervusz Kedves András!
Szívből köszönöm Neked.
Ha Auto módban hagyom a vezérlőt és így állítom le a gépet, akkor nem látja minden esetben, de ha manuális állásban, full-ra tekerve a potmétert kapcsolom ki a vasat, akkor rendben működik minden indulásnál.
Hálás vagyok.
Isten áldjon meg Téged!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#23008) Grózi válasza Kacsa75 (#23007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon szívesen máskor is!! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23009) seniman válasza Kacsa75 (#23007) üzenetére


seniman
addikt

Rég hallottunk felőled Péter!Ha zavar a kapcsolgatás,létezik olyan Scythe Kaze vezérlő is,ami bekapcsoláskor maximumra pörgeti a ventiket pár másodpercig és utána szabályoz vissza a beállított értékre.Így kiküszöbölheted a magas indító feszültséget.azt ne kérdezd melyik ez a típus,mert azt így fejből nem tudom. :B (Talán a Master II)

szerk:

És igen,a Master II tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#23010) core i7


core i7
addikt

Sziasztok egy 140mm-es hűtő jobban hűt mint egy 120mm-es? Érdemesebb venni egy 140-estM

(#23011) Grózi válasza core i7 (#23010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Evidens,hogy azonos fordulat mellett több levegőt mozgat meg. Általánosságban a 140-sek alacsonyabb fordulaton üzemelnek,így halkabban ugyanannyi vagy több levegőt mozgatnak meg mint a 120-s azonos kategóriájú társaik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23012) matrayg


matrayg
csendes tag

Sziasztok!

120 mm-es PWM ventiből 4-5000 forintig melyik a legcsendesebb?

Előre is köszönöm!

(#23013) Grózi válasza matrayg (#23012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mire kell,házhűtés vagy borda/radi?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23014) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szóval? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23015) Grózi válasza flymi (#23014) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Erre 8db-t ráköthetsz,nem tudom hányat akarsz,de több molex ágra is tehetsz 1-1 ilyen elosztót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23016) flymi válasza Grózi (#23015) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, kösz. Az nem gáz akkor, hogy a ventik különbözőek? 70-es, 80-as, 92-es, 120-as. Széles a paletta.
Mindnek más a motorereje és a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23017) Grózi válasza flymi (#23016) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen mindegy,mindegyik 12V-n-azaz maximális fordulaton fog üzemelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23018) flymi válasza Grózi (#23017) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt gondoltam, köszi. Összeadom a fogyasztásokat és annyit kötök rá elosztókkal amennyit csak bír, ezek szerint.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23019) matrayg válasza flymi (#23014) üzenetére


matrayg
csendes tag

Házhűtésre kéne.

(#23020) matrayg válasza Grózi (#23013) üzenetére


matrayg
csendes tag

Hopsz ez mellé ment, szóval házhűtésre kéne.

(#23021) Grózi válasza matrayg (#23020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Be Quiet Pure Wings 2 PWM
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Be Quiet Shadow Wings Pwm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23022) matrayg válasza Grózi (#23021) üzenetére


matrayg
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#23023) Kacsa75 válasza seniman (#23009) üzenetére

Szervusz Kedves Norbi Barátom!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged Uram.
Isten áldjon meg Téged!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#23024) Fr3eWar válasza Grózi (#23021) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem mit tudnál ajánlani E-loopból? 12-es kell, első körben 3db radira, egy házból kifújóra kell, aztán ha meguntam az EK vadar hangját akkor még 3db. Lapom egy Max Gene8 tud PWM-ben is meg DC-ben is szabályozni.
A ventik amik radira mennek 2x3db közösítővel 1-1 helyre lesz bekötve a lapon.
Fontos hogy ne legyen morgása szabályozva, és persze hogy az esetek 90%-ban csendben legyen, de extrém igénybevételnél menjen amit tud.

Nem tudom hogy PWM-est vegyek-e, ha igen akkor biztos a PS verzió, mert a sima P-ről láttam videót, és csúnya morgó hangja van 6V-9V on utána meg persze szélzaj. A sima P-ről nem találtam korrekt videót.

Ha nem P-s akkor 2-es vagy 3mas (1300vs1900 max RPM)?

360-as (45mm vastag) radikra fog menni, 3db vízszintesen, 3db függőlegesen rögzítve.

(#23025) Grózi válasza Fr3eWar (#23024) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jól értem,akkor az adatlapodon szereplő konfigot 2db 360-s radi hűti?
Mert ha igen,akkor bőségesen túl van méretezve a hőleadó felület.Ha pwm-st veszel akkor mindenképp a PS-t javasolnám én is,viszont ilyen túlméretezett rendszer esetén bőven elég lenne neked a B12-2 is és az azért lényegesen olcsóbb is-én ezt választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23026) Fr3eWar válasza Grózi (#23025) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen azt fogja hűteni, ma rendeltem meg az EK-s cuccokat, a VGA-t cserélem EVGA 1070 refre azon is blokk lesz, szóval két 360-as radi, és ezzel hűtve a 6700K meg az 1070. InWin303 ház, és a radikon kívül lesz még hátul egy 12-es házventi.

(#23027) Grózi válasza Fr3eWar (#23026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bőven elég a B12-2 akkor és én Vardar-ok helyére is rendelnék,feltéve ha csendet akarsz! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23028) Fr3eWar válasza Grózi (#23027) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ok, köszi, akkor szerintem első körben berendelek abból 3db-ot, a VADAR majd odébb kavar, de előbb ezeket tesztelem.
Ahogy nézem egyébként 500pénz a különbség a 2-es meg a PWM-es között, nem nagy összeg, de tartok a PWM-es búgásától.

Jelenleg van a gépben 1-12es Blacksilent pro, meg két 14-es a 14-esek a 800RPM-es fajta a 12-es 1400-es de szabályozva van, nem hallom őket :)

[ Szerkesztve ]

(#23029) Grózi válasza Fr3eWar (#23028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát a B12-2 5546FT a Pcx-nél,a Ps-t 6706FT-ért találtam legolcsóbban.
És nem kötözködésként,de az a VADAR igazából Vardar.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23030) Fr3eWar válasza Grózi (#23029) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszi az új infót a Vardar-ról, ettől függetlenül amiket hallok róla nem fogom szeretni.

Hardverkeres-bestmarktos árakat néztem, ott 5,8k vs 6,3k, ha holnapig nem jelenik meg máshol normál árban 1070 akkor azt is innen rendelném.

Mi az a furcsa magasfrekvenciás hang amit lehet hallani a e-loopoknál?

2

PS-PWM

P-PWM

a legerősebben a P-nél kezdettől jelen van, a PS is 8volt körül zajong, de a 2-esnél is lehet picit hallani.

(#23031) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sziasztok!

tegnap vettem egy Noctua NH-D14 procihütöt, ami egy NF-P14 es egy NF-P12-es ventivel szerelve erkezik, mindkettö sima DC-s, nem PWM.
vegulis a PWM hianya lenyegtelen, mert azzal is felpörögne terheles alatt mindkettö, IDLE-ben meg a 50%-os alapjarat nem hallhatok most se.

no de mint tudjuk, bün rondak ezek a bézs színü ventik, le szeretnem cserelni öket.
szinten Noctua-tol a Redux kinalatbol neztem (szürkek, passzolnanak szinben):
- NF-P14R 1500rpm PWM
- NF-S12B 1200rpm PWM

ami erdekelne, az az, hogy ha egy CPU fan header-re rakötnem öket egy Y kabellel (olyan, ami PWM-es, de igazabol csak az egyik ág 4 pin-es), akkor az ugy müködne? nem vagyok szaki a temaban, ha jol tudom igy csak az egyik venti küldene PWM jelet, a masik is ugyanazt kapna majd, mint ö. ez igy rendben lenne? mert ugye mas a ket venti, mas rpm, picit mas voltage... esetleg figyelni kell melyik sziv kevesebb cuccost es azt ratenni a 4 pin-esre, hogy meglegyen a közös nevezö, vagy mindegy az ilyesmi, müködne rendesen?

elöre is köszi!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23032) Grózi válasza slick-adam (#23031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Y kábelen normális,hogy csak az egyik ág 4 pin-s,hiszen onnan veszi a pwm jelet.Viszont pont ezért,csak
2db teljesen egyforma(méret,típus) ventit tegyél rá!!
Szóval ha két különböző ventit akarsz,akkor 2 külön aljzatról kell vezérelned.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23033) abridabri


abridabri
veterán

(#23034) slick-adam válasza Grózi (#23032) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ertem, köszi.
viszont akkor felmerül a kerdes, hogy a ket hozzaadott különbözö ventinek nem gond, hogy Y kabellal mennek? igaz DC modban, de ugyanazzal az ertekkel vannak hajtva. nem en eröltettem az Y-t, igy jött, igy kellett bekötni.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23035) Grózi válasza slick-adam (#23034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Feszültségalapon is más a helyzet,de ha tökéletes vezérlést akarsz akkor az is necces.Pwm-snél viszont abszolút nem erőltetném.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23036) slick-adam válasza Grózi (#23035) üzenetére


slick-adam
aktív tag

most latom van CPU OPT header az alaplapon, ugyhogy nem lesz gond.

amugy most teszteltem külön a ket hozzaadott ventit es szerintem a közepsö 140mm-essel valami nem okes. baromi hangos maximumra tekerve (stressztesztben is ugy megy altalaban, de BIOS-ban teszteltem). pedig az adatlap szerint 19.6dBA-t lehetne csak elernie, a kicsinek meg 19.8dBA-t. es a kicsi hozza is ezt az erteket (igy hirtelen csak fülre összehasonlitva).

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23037) Grózi válasza Fr3eWar (#23030) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,kimaradtál.Szóval erről már volt szó,csak ezeken a CoolingTechnique-s videókon hallani ezt,de nem csak az eLoop esetén,sok más videójukon is jelen van.Megnyugtatlak élőben nincs meg ez a hang és ezt bármely eLoop tulaj megerősítheti.
(#23036) slick-adam
Mit értesz baromi hangos alatt?Szélzaj?
Azt a 19,6dBA-t meg nem kell komolyan venni-gyártói adat,nem adat és ezt fülre aki így megmondja,hogy az pontosan annyi az nem ember...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23038) slick-adam válasza Grózi (#23037) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nincs müszer a fülembe epitve, de ha 2 tized különbseget ir a gyarto a ket mellekelt ventihez, akkor elvarnam, hogy ugyanolyan hangosak legyenek.

a 120mm-es: szélzaj, duruzsol magaban
140-es: TURBINA

igy tudnam jellemezni :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23039) Grózi válasza slick-adam (#23038) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel jóval több levegőt szállít,így evidens hogy hangosabb is.Az összes nagy teljesítményű ventire igaz,hogy magasabb fordulatszámon van hangja-szélzaj.Nem akarom védeni a Noctua-t,mert vannak jobb teljesítményű és olcsóbb ventik,de azért nem is a pocsék kategória.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23040) RazoR válasza slick-adam (#23038) üzenetére


RazoR
veterán

Hallanád a Viper R-t, főleg 2-őt 90%-on!

(#23041) slick-adam válasza Grózi (#23039) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na de ennyivel hangosabb? eleve azert szedtem le a haz oldalat es kezdtem el tesztelgetni, mert jatek es stresszteszt alatt (OC stabilitast neztem) valami baromi hangos volt a hazban. gondoltam a BIOS jol felpörgeti a haz ventijeit, de nem. konkretan megneztem milyen hangosak a hazhoz kapott olcso tucat ventik maxra tolva (2 db 120-as). nincsenek olyan hangosak, mint az az 1 db Noctua kozepen!

pedig ez az NH-D14 a csendessegeröl is hires. es az is biztos, hogy nem en lettem ultra erzekeny hirtelen. ilyen hang mellett soha senki nem mondana ra, hogy ez a keszülek csendes.

ezelött NH-C14S-em volt. 140mm-es ventivel (logikus), ugyanugy 1200 rpm körül ment mint ez ---> soha nem hallottam.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#23042) abridabri válasza RazoR (#23040) üzenetére


abridabri
veterán

Viper R a nagy szelzaj miatt hangos .
Egy ellenpelda a kedvenc ventimrol ,raadasul fesz alapon szabalyozzak ugye pwm helyett a videoban : TY147A / beepitve hazba : [link]
Nyilvan nem szallit annyi levegot mint egy Viper ,igy halkabb is . Valamit valamiert :)

[ Szerkesztve ]

(#23043) RazoR válasza abridabri (#23042) üzenetére


RazoR
veterán

Félre ne érts, nem azt mondtam, hogy zavar, tudom, hogy valamit valamiért. Azért írtam, mert nekem is NH-D14-em van, azon vannak a Viper R-ek és ha beindulnak van hangjuk rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#23044) pokers


pokers
senior tag

Srácok!
Kezdek kifogyni az ötletekből házhűtés ügyben.
Adott egy Dukase V2 ház:
- a gyári egy ventivel a vgakarim (GTX1070) 72fokon megállt, de ennél kevesebbet szeretnék elérni
- vettem még két ventit, egy 14-es és egy 12es Alpenföhn WingBoost2-t (elég nagy légszállításúak).
- a 14est betettem előre, hogy fújja befelé a vgakártyára a friss levegőt, a 12est pedig felülre hátra, hogy szívja kifelé a meleget.
- most xarabb lett a helyzet, 78fokra melegszik a vgakarim, úgy, hogy 100%-on pörgetem a házventiket :W

Ugyanakkor olvasom a vgakari topikjában, hogy 66-67 fokos sokaknál a kari.
Ennyire xar hűtésű lenne a Dukase v2 ház, vagy a ventivezérléssel van a baj, vagy micsoda :F

(#23045) seniman válasza pokers (#23044) üzenetére


seniman
addikt

Próbáld meg a hátsónak lejjebb venni a fordulatát.Hátha egyből kirántja a levegőt,amit az első betol.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#23046) RazoR válasza pokers (#23044) üzenetére


RazoR
veterán

Azt se felejtsd el, hogy nyár van, nekem is ehy laza 10-15 fokkal melegebb a vga mint általában, a proci is egy 8 fokkal megugrott.

(#23047) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.

A párom gépében van hátul egy Coolink Swif2 1200, 800 RPM-es ventilátor.
Ehhez szeretnék betenni a gép elejébe, (egész pontosan a merevlemezek elé) egy másik 3pin-es 120-as ventilátort, amely a gép belsejébe fújná a levegőt.
A egyik kérdésem az lenne, hogy oda is egy 800 RPM-et nézzek, vagy inkább egy 1300-at? A lényeg az, hogy csendes legyen.
Az is megfordult bennem, hogy egy kisebbet (pl.80 mm) magasabb fordulatszámmal, de hasonló dB-el szereljek-e be. Melyik megoldás lenne a jobb?

A másik probléma, hogy az alaplapon csak 1db ház ventilátor csatlakozó van.
Ezt most egy Y kábellel megtudnám oldani, ha a Collink-nak megfelelő ventit teszek be.
Viszont gondolkodom rajta, hogy az oldallapra is felteszek egy 80mm-est.
Az egyik Molex tápcsatin van egy FDD csatlakozó ág. Ezt a két ventilátort rá lehetne kötni?

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#23048) Televan74


Televan74
nagyúr

Be Quiet Pure Wings 2 120 Ebből érdemes 6 tenni egy Nanoxia DS 1. -es házba,vagy elég a 4 is. A +2 a CPU fölé menne kiszívónak,de nem tudom az a +2-3 fok megér e ennyi ráfordítást.Vagy jobb ha több mint 1 ventillátor vezeti ki a hőt a házból. :U

Tudom már a hócipőd is televan velem.Most ez a új projekt,de tudom sosem lesz tökéletes. ;]

ÉS egy off kérdés.CPU -ra milyen paszta ajánlott mostanság ami nem oly drága.Kifogytam a készletből. :B

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23049) Grózi válasza gebro (#23047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha csak egy aljzatod van,akkor Y kábel és vedd meg a hátsó venti párját(pontosan ugyanazt a modellt!!) és egy aljzatról szabályozod a 2 darabot.Elég lesz a 800 rpm-s is,ha nem melegszik nagyon a vga .Kisebb venti rossz ötlet,eleve hangosabb és gyengébb a légszállítása.Ha oldalra ragaszkodsz a 80mm-shez,akkor alacsony fordulatú és csendes ventit válassz,molexről táplálva.
(#23048) Televan
Mi lesz a gépházban és milyen cpu hűtővel(borda?) ?Hátulra 140mm-s is elfér ahogy nézem,oda biztos azt tenném.De hova gondoltad a felső és hátsó kivételével a 4 db-t?
Én pasztában a mai napig Mx-4-t használok,nekem bevált.Tudom vannak új "csodapaszták",teszteltem is párat,de lényegi különbséget nem fedeztem fel-sokkal lényegesebb az ideális felvitel+a pontos blokk-borda felhelyezés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#23050) Televan74


Televan74
nagyúr

CPU Hűtő marad a Phanteks TC12DX,alulra szeretnék egy 120mm,előre 2 db 120mm ,ezek lennének az egyes számú fordulatszám vezérlőn, És akkor a másik három lenne a hátul és felül a másik vezérlőn.Elég lenne egy 140mm hátulra a 3db 120mm helyett? Vagy vegyek 3db 140mm kifújónak?

Gondoltam alulra a táp mellé teszek még egyet,de csak a ref RX480 miatt.

Akkor marad az MX4 nálam is. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.