Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Sage83 válasza Sage83 (#31999) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ez az [link]??

(#32002) Grózi válasza L4D1K (#32000) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Más is gyárt jót,csak ne valami noname-t vegyél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32003) Grózi válasza Sage83 (#32001) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen!
És elosztónak neked is jó egy 800FT-s Y kábel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32004) Sage83 válasza Grózi (#32003) üzenetére


Sage83
aktív tag

Okok!! Megrendeltem, köszi!! :R

(#32005) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Ház cserét tervezek idén valamikor. CM 690 1. gen -->Fractal Define C. Ennek keretében cserélném a ház alap ventiket is.

Konfig: ATX alaplap ASUS B350 Prime. PWN képes. Képet linkelni nem tudok (le van tiltva a feltöltés opció) de a manualt igen. [link]. Biosban is van PWN beállítás opció uh remélem ezzel a résszel nem lesz gond.

Ryzen 1600-on egy Brocken 3 van. A GPU egy Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD félpasszív).

Designra fekete-piros színkombót szeretnék. Így esett a választás az elől két Alpenföhn WingBoost 2 Plus 140mm RED-re Y elosztóval; hátra pedig egy Lepa Bol.Quiet szintén piros ledes. Hű de nagy tuningot nem tervezek max csak kis tekergetést a magam szórakoztatására, így az lenne a fontos, hogy csendben tegye a dolát a gép.

Kérdés:

1.) Fentiek rendben vannak így?
2.) Lenne értelme előre inkább valamilyen 3*120 mm-es ventit tenni így beérne a PSU cover alá és adna kis levegőt a HDD-nek is. Ha igen akkor előre mit javasoltok? (Ledeset ide már nem szertnék bőven elég nekem hátra 1 ami világít.)
3.) Ebben az ársávban és kritériumokkal (szín) van esetleg még más megfontolandó típus is?

Köszi, Pakmara

[ Szerkesztve ]

(#32006) regener


regener
veterán

Urak, honnan tudom hogy mikor haldoklik a ventillátor?
Még garanciális, így gariztatnám ha lehet. Tünet:

A proci bordán van 1db Swif2-120P ventillátor (CPU_FAN1-re kötve) és a 65° (BIOSban max) értékre állítva, a 9-ből 3-as fokozaton is 1400 körül pörög, amikor a proci csak 30°C idle.

Így pedig hangos és lehet nem is olyan hatékony.

Lap lábkiosztása:

[ Szerkesztve ]

(#32007) Grózi válasza Pakmara (#32005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1. Igen
2.Ahhoz a konfighoz tökéletes az a 2 db első venti-nem kell plusz zajforrás.
3.Nincs-szerintem jól választottál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32008) Grózi válasza regener (#32006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lehet aljzat gond és beállítás probléma is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32009) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Van egy Asrock FM2A68M-DG3+ alaplapom a következő 2 csatlakozóval:

CHA fan csatlakozóhoz jó az ID-COOLING NO-12015 ventilátor?
PWR fan csatlakozóra rá lehet dugni 4 pines ventilátort?

Üdv: Márk

(#32010) dqdb válasza tippm86 (#32009) üzenetére


dqdb
nagyúr

CHA fan csatlakozóhoz jó az ID-COOLING NO-12015 ventilátor?
Elvileg igen. Miért akarsz slim ventilátort használni? A slim ventilátorok minden téren rosszabbak, mint a normál vastagságúak.

PWR fan csatlakozóra rá lehet dugni 4 pines ventilátort?
Az az alaplapi csatlakozó kialakításától függ. Ha van kerete, akkor nem, ha nincsen, akkor igen. Azonban ha rá is tudod kötni, akkor is maximális fordulatszámon fog pörögni a ventilátor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32011) tippm86 válasza dqdb (#32010) üzenetére


tippm86
tag

Helyhiány miatt akarok slim ventit és ilyen van a cpu hűtőmőn és meg vagyok vele elégedve hang és teljesítmény terén is.
A PWR fan csatlakozó csak 3 pines ventilátort tud szabályozni?

(#32012) dqdb válasza tippm86 (#32011) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én csak akkor választanék slim ventilátort, ha tényleg nem fér be az a plusz 1 cm vastagság. Kisebb légszállítás, kisebb statikus nyomás és nagyobb hang jellemzi ezt a kategóriát általánosan.

A PWR csatlakozó semmit sem tud szabályozni. Az ilyen elnevezésű csatlakozók elsődleges célja a tápventilátor fordulatszámának monitorozása (ha a tápegység gyártója kivezette azt).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32013) czanga


czanga
őstag

Átolvastam az összefoglalót, illetve sok sok HSZ-t is a témában, mégis úgy érzem picit meg vagyok lőve ezzel az alaplapi csatlakozó témával. Teszek ide egy képet arról, hogy miért:

Hát egy Thermaltake J21 TG

A proci hűtő csatlakozójára jelenleg rákötöttem a ház hátában taláható Arctic F12 PRO ventit, aminek a plusz csatijára ráment a CPU cooler 9cm-es légkavarója, így egy csatiról vannak hajtva. (lehet ez sem jó)

Aztán van kéznél még:
- gyári Thermaltake házból kivett 12cm-es, 3 pines 1000rpm-es FAN,
- 1db Swif2 120p PWM
- 1db Swif2 fix fordulatos 12cm-es.

Közben pedig adódott az is, hogy a régi Corsair CX400-as tápban a ventit illene cserélnem, mert szépen morog már, arra pedig azt találtam ki, hogy nem a tápba kötök be valamit, hanem kivezetett ventit használnék vagy fix fordulaton, vagy alaplap hajtotta módon.

A PWM-es ventit tudom, hogy nem hajtjuk erről a csatiról, így az le is van húzva, de amíg ezt nem tudtam, rá volt kötve a lapra, és úgy emlékszem nem látta, nem tudta vezérelni. Forogni forgott. Persze simán lehet, hogy rosszul emlékszem, ezt ne vegyük készpénznek.

Na ebből kellene kihoznom valami értelmeset. :D

[ Szerkesztve ]

(#32014) Sage83 válasza Grózi (#32007) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali

2db már meg is van!! :)

3. nak meg majd szerzek valamit!!

(#32015) ron233


ron233
tag

Sziasztok

Ha egy Phanteks ház elejébe két 140mm-es BQ SW3 high speedes ventit rakok akkor hátra a szintén BQ SW3 de 120mm-es venti is high speedes legyen vagy abból elég a normál verzió?

(#32016) Grózi válasza czanga (#32013) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az összes cha_fan aljzatod feszültségalapon szabályoz és a cpu_fan hybrid.
Előbbire csak 3 pines venti jó,utóbbira bármilyen.A két különböző venti egy elosztón nagyon nem jó,bár az Arcticoknak mindegy..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32017) Grózi válasza ron233 (#32015) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy akarod,de ha kell a tartalék akkor oda is HS változat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32018) czanga válasza Grózi (#32016) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! :R

Sejtettem, köszönöm. 4pines PWM légkavarót akkor a cha_fan aljzatokra rá se merjek kötni? Úgy olvastam nem ajánlott, de olvastam a levegőbe lógó lábról is közben. Hátterét nem tudom. Mert az úgy elég rossz lenne, hogy a PWM-es SWiF2-től elbúcsúzhatok.. :(

[ Szerkesztve ]

(#32019) dqdb válasza czanga (#32018) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy olvastam nem ajánlott, de olvastam a levegőbe lógó lábról is közben.
Nem fog a levegőben lógni, az alaplapon 4 pines csatlakozó van, vagyis fizikai eltérés nincsen, csak logikai.

Sejtettem, köszönöm. 4pines PWM légkavarót akkor a cha_fan aljzatokra rá se merjek kötni?
A gyári specifikációban ez szerepel:

Voltage Range (V) 7-13

Ez alapján a Coolink nem mond nemet a feszültségalapú szabályozásra, szóval hajrá, csak arra ügyelj, hogy 60% alá ne vidd le a profilban a feszültséget.

Legtöbbször a specifikációban 12 VDC szerepel PWM-es ventilátoroknál, ami azt jelzi, hogy a gyártó kizárólag PWM-mel garantálja a működést, és ilyenkor mondjuk, hogy nem kellene erőltetni (és olyankor főleg, amikor az adott típusú ventilátor maga is jelzi, hogy nem kellene :) ). Általánosan pedig azért hangoztatjuk ezt a szabályt, mert általánosításkor szerencsésebb kizárni pár működőképes esetet, mint bevenni a problémásakat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32020) dqdb válasza dqdb (#31757) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rendeltem magamnak is a linkelt átalakítóból, ha már ajánlottam :) Megjött, tökéletesen működik, egyedüli szépséghiba, hogy a zsugorcső a ventilátor oldalán a csatlakozó előtt kb. 1 cm-rel végetér, így a 2 vékony érrel óvatosabban kell bánni a ventilátorok lehúzásakor (nem egyedi probléma, az összes példánynál ilyen).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32021) cibus


cibus
aktív tag

Hali. Ilyen házam van:

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-430-black/

Tudnátok nekem ajánlani előre jobb ventitek?

Olyanra kellene ajánlat, ami fehér ventis.

Egy olyan, ami fekete ventis, és egy olyan, ami piros ledes.

Persze halk legyen és jól hűtsőn.

És még egy kérdés. Esetleg be tudok rakni oda előre 14es ventit valami 12es felfogatóst? Vagy sehogy nem férne el?

Köszi;)

(#32022) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv! Az RGB-s vagy ledes ventik közül mik a legjobbak? Halk legyen és szeles ;] Egy teljesen plexis házat nézegetek és az alap ventijeiről nem olvastam jókat ezért keresnék másikakat.

(#32023) dqdb válasza dudu5130 (#32022) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amelyeken nincsen világítás, mert azoknál a hűtés volt az elsődleges tervezési szempont, és a hűtés minősége az elsődleges feature. Mellé Phanteks Halos vagy LED szalag.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32024) Werkly


Werkly
őstag

Van hőfokbeli különbség ha a ház tetején 1 vagy 2 venti fúj kifelé? Nem szívja el így a CPU coolertől a levegő egy részét az egyik? 3-as PWM osztó már nem ajánlott azonos ventiknél sem? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32025) Werkly


Werkly
őstag

PWM elosztónál csak az egyik ventit szabályozza a lap vagy a kettőt/hármat szinkronban? Kösz!

(#32026) Werkly


Werkly
őstag

Ez a megoldás több PWM ventihez alaplapbarátabb mint a 2-es elosztók?
Kösz!

(#32027) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A szobaventillátoroknak van külön topikja?
Valaki linkeljen már! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#32028) dudu5130 válasza dqdb (#32023) üzenetére


dudu5130
őstag

Találtam pl ezt. Ennek elég jók az adatai de ugye be van építve a led.

(#32029) abdulka1 válasza Werkly (#32024) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Én kipróbáltam, hogy elől két 140-es befúvó, és egy hátsó 120-as kifúvó venti mellé beraktam fentre is kettő 120-ast kifújni, de így a CPU-nal, 2-3 fokkal magasabb hőmérsékletet kaptam.
Második körben az egyik felsőt kikötöttem, és csak az maradt amelyik a proci hűtő fölött/mögött van, de ebben a felállásban sem bizonyult jobbnak a helyzet mint a felső ventik nélkül. Szóval, nálam csak plusz zajt adtak a felső ventilátorok, de a hűtést nem segítették. Nem mondom, hogy ez minden konfignál így lehet, de az a biztos ha kipróbálod.

A hármas PWM elosztónál a 4 pines csatlakozóra kötött ventilátor fordulatszáma alapján történik a szabályozás a másik két ágon is, ezért érdemes egyformákat kötni minden ágra. Arra érdemes figyelni, hogy a 3 ventilátor által megkívánt áramerősség ne terhelje túl az alaplapi csatlakozót.

A képen levő Akasa elosztón is, csak az egyik csatlakozóban van 4 pin bekötve. Itt is egy venti alapján van szabályozva az összes, annyi különbséggel, hogy mivel a tápról kapják delejt, nem tudod túlterhelni az alaplapi csatlakozót.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#32030) Werkly válasza abdulka1 (#32029) üzenetére


Werkly
őstag

A kérdés, hogy bequiet pure wings 2 pwm 140 mennyi az áramfelvétele? És mennyi a Z370 taichi terhelhetősége?

(#32031) abdulka1 válasza Werkly (#32030) üzenetére


abdulka1
őstag

0,09A

Nyugodt lehetsz, elbír hármat. Egyébként 1A-t biztosan tud.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#32032) cibus válasza cibus (#32021) üzenetére


cibus
aktív tag

?

(#32033) abdulka1 válasza cibus (#32021) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A ház gyártói leírása alapján, elől ki van alakítva hely, 1db 120, vagy 1db 140mm-es venti számára.
Szóval biztos, hogy befér egy 120-as rögzítő furatokkal ellátott 140-es is.

A választáshoz találsz segítséget a topik összefoglalójában.
Ha segítség kellene a mesterektől, add meg az árkeretet, és az alaplapi ventilátor aljzatok lábkiosztását, amit megtalálsz az user manual-ban. Esetleg tölts fel róla képet.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#32034) cibus válasza abdulka1 (#32033) üzenetére


cibus
aktív tag

Köszi szépen. Olyan sokat nem akarok rá költeni. Nem tudom, h mennyibe kerül egy ilyen közép kategóriás venti előre, ami már azért jó is valamire. De gondolom, h 14es lenne, bőven jobb lenne, mint a gyári.

Alaplap ASRock fatal1ty z370 gaming k6

Nem hiszem h gond lenne a csatival.

(#32035) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet nem itteni téma konkrétan, de hűtés.
Van egy Corsair AirFlow (RAM) hűtőm és ez 3 pin -es csatival van ellátva, ahogy néztem van hozzá átalakító/voltage kábel (3 pin ez is) ami elvileg 12v/7v -ot csinál. Lapra (adatlapomon) hogyan érdemes kötnöm? Egyik alaplapi Sys_FAN (4 pin PWM) csatira és DC-re állítva megfelelően vezérelni BIOS-ban, vagy más módot javasoltok?

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32036) dqdb válasza cibus (#32034) üzenetére


dqdb
nagyúr

Éppen, hogy gond van a csatlakozókkal, mert az ASRock dokumentációjának ezen része hiányos és/vagy hibás az újkori lapjainál.

Elvileg a kézikönyv alapján a CPU_OPT és a CHA_FAN3 hibrid, így jó rá 3 és 4 pines ventilátor is, a többiről semmit sem tudni, azonban ASRock kézikönyvnek nem hiszünk, ezért irány a BIOS, és ott fotózd végig a H/W Monitor alatt a beállításokat, ahol Fan Control Mode van, ott a lehetséges értékeket is, és tedd be a képeket a topikba.

Addig is a fenti téma-összefoglalóban nézd meg 3 és 4 pines kategóriában is az ajánlott ventilátorokat, hogy az árakat tekintve képbe kerüljél.

MaxxDamage: Egyik alaplapi Sys_FAN (4 pin PWM) csatira és DC-re állítva megfelelően vezérelni BIOS-ban, vagy más módot javasoltok?
Ez így jó lesz, ha mindenképpen hűteni szeretnéd a memóriákat (ha tippelni kellene, akkor a VRM hűvösebb lesz, mert kap kicsi extra levegőt, azonban a CPU hőfokra negatívan fog hatni). Nem tudom, hogy a memóriák hőmérséklete mennyire ingadozik a terheléstől függően (szerintem semennyire vagy alig, de ismét tippeltem csak), ha nem nagyon, akkor érdemes egy fix értékre belőtt profilt választani, és nem a CPU hőmérsékletéhez kötve szabályozni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32037) MaxxDamage válasza dqdb (#32036) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Igen, CPU temp nem releváns, mivel az magas (fűt rendesen) és azt nem akarom, hogy ez a RAM hűtés (FAN) maxon tekerjen, mert az biztos hangos lenne) :DD
Jelenleg 1.38v fesz van neki adva és ezt még vinném feljebb is (kicsivel) , megnézem majd mi a RAM OC vége (ami még fixálható) VRM az így is (alapba) hűvös marad.

A jelölt helyre lenne csatlakoztatva (ez pont a RAM mellett van és pont jó is lesz)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32038) Grózi válasza Werkly (#32026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az újabb lapoknál minimum 1A az aljzatok terhelhetősége,de sok 2A-s aljzattal is el van látva.A tuti,ha megnézed a manualban.
Tehát 3 ventivel nem szokott gond lenni,de van olyan típus amiből 4-5 se sok.Azért 5 db-től a külső tápos elosztó javasolt.És azért kell rá egyforma ventit tenni,mert 1 alapján szabályozza az összes ventit szinkronban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32039) Grózi válasza dudu5130 (#32028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem mindegy hogy rgb-s vagy ledes....
Több fajta ledes ventit is találsz az ajánlottak között az Összefoglalóban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32040) Grózi válasza cibus (#32034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

140-ben a középkategória az 4-6K. A csatival meg simán lehet gond,szóval ha azt szeretnéd hogy segítsünk akkor vedd a fáradtságot arra hogy kinyomozod a manualból a lábkiosztást vagy feltöltöd ide a képet róla.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32041) Zwiebi


Zwiebi
tag

Udv! Uj hazhoz keresnek hutoket. A haz egy CM MasterBox 5 lenne, benne pedig egy Ryzen 1600 es egy GTX1060, mindketto gyari orajelen. A tervezett kiosztas: elore 2x140mm, felulre 1x140mm, hatulra pedig 1x120mm.
A listabol a Nanoxia Deep Silence sorozat szimpatikus, de nem tudom melyik fordulatszamut vegyem:
-140mm 1100 vs 1400 rpm
-120mm 1000 vs 1300 rpm

Ha valasztani kell a csond es a jeghideg haz kozott, akkor a csondet preferalom. Az alaplapomon mind a 4 ventit egyenkent (homersekletfuggoen is) tudom feszultsegallitassal szabalyozni (2x PWM + 4x DC aljzat).

Ha hasonlo arban van jobb vetel is, azt is szivesen fogadom.

(#32042) dudu5130 válasza Grózi (#32039) üzenetére


dudu5130
őstag

Igazából nekem csak a kék szín ami miatt kell, de ha van értelmes rgb-s ami jól hűt és halk akkor azon is elgondolkodnék. Viszont találtam kék coolteket ami jobb paraméterekkel van mint az Apache és olcsóbb. Megpróbálom.

(#32043) dqdb válasza dudu5130 (#32042) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem írtad, hogy 3 vagy 4 pines ventilátort tudsz szabályozni. Az Apache 4 pines, és utálja, ha feszültséggel szabályozzák, míg a linkelt darab 3 pines, és emiatt PWM-mel szabályozhatatlan.

Kék leddel van ajánlott 3 pines (Aerocool DS) és 4 pines (Lepa Bol.Quiet) ventilátor is a fenti téma-összefoglalóban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32044) MaxxDamage válasza dqdb (#32036) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szóval a CHA_FAN1/WP Switch:
DC Mode
Standard Mode (ezt még állíthatom majd később)
A Temp Source amire lehet állítani: Monitor CPU , Monitor M/B , Monitor Tctrl - melyik legyen? (utolsó az mi?)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32045) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#32044) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Silent ~ 1200rpm
Standard ~ 2600rpm
Performance ~ 2800rpm
Full ~ 3800rpm

Standard amire raktam és M/B (Temp Source)

Így rendben van/lesz? :)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32046) dudu5130 válasza dqdb (#32043) üzenetére


dudu5130
őstag

3 pinre menne elvileg a lapon. Most tesztelném a jelenlegi gépemben ezen tuti, hogy csak 3 pinre menne. Ezeket előre szánnám a házban. Szóval az apache nem díjazza ha 3 pinre van esetleg egyből a molexre van kötve?

(#32047) cibus válasza Grózi (#32040) üzenetére


cibus
aktív tag

Bocsi, nem tudtam, h ez ennyire kusza. Azt hittem tök alap dolog.

Lapom meg még csak most fog megjonni elvileg a héten :/

(#32048) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Corsair Carbide 500R
AMD Ryzen 2700x
Sapphire R9 290 Vaporx TriX VGA
Alpenföhn Brocken 2 CPU cooler

A cuccok megóvása érdekében érdeklődöm. A PC házam oldal lemezében lévő 200 mm-es ventit van értelme bekötni? Jelenleg csak a ház 2 első ventilátora működik/van bekötve. Fontos, hogy ne legyen túl zajos a gép, de nem szeretném azt se ha megfőne.
Szeretném bekötni (ha szerintetek is ajánlott) de nem tudom, hogyan kell, mert csak 3 pines, és az elmondottak alapján nem is szabványos a csatlakozó, amit azért nem értek, mert elméletileg full gyári.

[kép] [kép] [kép]

Másik kérdésem, a CPU-t egy Alpenföhn Brocken 2-vel hűtöm. Dupla ventivel.
[kép]

Hogy lenne megfelelő az irány? Vagy így jó?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32049) dqdb válasza Predator2 (#32048) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogy lenne megfelelő az irány? Vagy így jó?
Nagyon nem jó. A fotón is látható nyilak a ventilátorok forgását és a levegő áramlását jelzik, a hátsót meg kellene fordítani, mert most két oldalról tolod be a levegőt a bordára.

A csatlakozó eléggé ismeretlen, nem szabványos ventilátorcsatlakozó, valószínűleg a házon lesz neki valahol egy csatlakozó. A Corsair ventilátorai amúgy nem a halkságukról ismertek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32050) Grózi válasza dudu5130 (#32042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Papíron persze...A valóságban meg sehol sincs az Apache-hoz képest.Nem véletlen azok ajánlottak amik és először nézd meg mit tudsz vezérelni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.