Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) jookomak válasza SirAlo (#13000) üzenetére


jookomak
őstag

Milyen ház, milyen venti, mire van kötve, hány tűs csatlakozó, milyen alaplap, csak ezeket nem ismerjük, hogy tudjunk válaszolni.

(#13002) SirAlo válasza jookomak (#13001) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ez a venti Asrock H87 Pro4 alaplap, CPU FAN 2-re dugtam a ventit, biosba irja milyen sebesseggel porog, ott lehet is allitni hogy hany fokon hany %-on porogjon de szerintem nem mukodik , mert beallitottam hogy 50 fokig 0%-on mennyen , de megis porog

(#13003) Pityu. válasza SirAlo (#13002) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem lehet hogy a proci ventilátorával mókoltál mert nekem is százalékban állítható a többi venti 50%/75%/100% ,a procinál meg mást is lehet állítnai pl hogy hány foknál riasszon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13004) SirAlo válasza Pityu. (#13003) üzenetére


SirAlo
aktív tag

CPU Fan 2-on allitottam a bios-ba , de megnezem ujbol

(#13005) SirAlo válasza SirAlo (#13004) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ja valoban beneztem, Chassies Fan-t allitottam nem a CPU Fan2-ot, viszont CPU FAn1 es FAn2 ot egyszerre lehet csak allitni, most at dugtam a Chasies FAN 2-be , beallitottam es most meg hangosabb, maxon porog 1500 RPM, kiprobalom a Power Fan-ba dugni:S

(#13006) Pityu. válasza SirAlo (#13005) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg néztem videón a lapod biosát hát enyémnek könyebb és egyszerűbb az állítgatása,bár ahogy el néztem nállad úgy lehet állítani hogy level1,level2,stb.... nekem úgy van hogy százalékosan ahogy írtam 50%,75%,100% semmi bonyolítás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13007) SirAlo válasza Pityu. (#13006) üzenetére


SirAlo
aktív tag

nekem is %-osan van, most atraktam a Power Fan-ba es ezt nem is lehet allitni Bios-ba, viszont itt is 100%on porgeti, Chasies FAN 2-be amikor bedugtam es beallitottam ott is maxon porgette hiaba allitottam be bios-ba , Chasies Fan 1-et meg nem is talaltam az alaplapon hova bedugjam, pedig allitolag az is kene legyen, az lehet gond hogy az alaplapon Chasies fan 2-nel 4 pines a csatlakozo az en ventim meg 3-as?

Igy viszont van am hutes , 28 fokos az I5 procim gyari hutovel :DD csak olyan hangos hogy nehez meglenni melette :D

[ Szerkesztve ]

(#13008) Pityu. válasza SirAlo (#13007) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nekem a lapon a proci hűtőhöz van 4 pines csatlakozó és eddig 3 pines kábel volt rajta,most vettem 4 pines ventilátort rá,de én nagy különbséget nem veszek észre.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13009) SirAlo válasza Pityu. (#13008) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nekem nem akarja szabalyozni a 4 pines csatlakozo ha rateszem a 3 pines ventit :( viszont ahogy elnezem nincs az alaplapon 3 pines Chasies csatlakozo:| ,

"- 2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)
- 2 x Chassis Fan connectors (2 x 4-pin) " (ebbol nem talalok csak egyet az alaplapon, nem tudom hova dugtak a masikat :D)

Max annyit tudok tenni hogy a CPU fanba dugom a ventit es akkor egyszerre szabalyozza a procihutovel

(#13010) Pityu. válasza SirAlo (#13009) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nekem mondjuk volt egy kiegészítő kábel is a procihűtő ventilátorán gondolom valami fordulat szabályzó de direkt úgy volt kialalkítva a 4 pines csatlakozó a lapon hogy rá tudjam dugni a 3 pines csatlakozót is.

Szerintem nézz a neten valami átalakító kábelt szerintem van olyan ami 4 pinből 3 pinre alakít.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13011) SirAlo válasza Pityu. (#13010) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nekem is ugy van megoldva hogy ra tudom dugni, csak az a gond hogy maxon porgeti ha radugom, nem szabalyozza

(#13012) Pityu. válasza SirAlo (#13011) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem a proci ventilátoron kívül még 4 házventi szabályzó van,de a 4 ből csak kettőt lehet szabályozni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13013) zeusz55 válasza Alyens (#200) üzenetére


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Egy noob kérdés! Akarok venni passziv VGAra ház ventit! Ami gyárilag ha felülről nézed akkor alulról sziv kifelé ugye? Namost ha én azt akarom hogy forditva szivjon, akkor magát a ventit kell hasra forditanom, vagy van más alternativ kábeles megoldás is??? Vagy a fesz szabályzósoknál nem egyszerü a polaritás forditás?

https://ipon.hu/webshop/product/coolink_swif_2801/137848

(magyarul azt akarom hogy ha rárakom a passziv hütőre azt pofán fujja, de ha ránézek ne a venti seggét lássam!) Köszi! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13014) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Tessek, itt van beallitva a Chasies fan 1 , 50 fokig nem is kellene porogjon, viszont maxon porog 1400 RPM-en , vegul vissza dugtam a CPU fan 2-be es igy egyszerre szabalyozza a proci hutovel, nem a legjobb megoldas de igy meg mindig csendesebb mintha allandoan maxon tolna :( beallitottam hogy 45 fokig ne porogjon csak 34%-on , es netezessel bongeszessel stb nem fog szerintem 45 fok fole menni, 35% porgessel meg elviselheto meg a hang

[ Szerkesztve ]

(#13015) PainKiller13 válasza SirAlo (#13014) üzenetére


PainKiller13
őstag

CPU hűtőt automaticra tedd és állitsd be, hogy level 1en menjen IDLEn.

(#13016) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Erre tudnátok válaszolni? Elég sürgős volna, mert venti nélkül megy a gép... :F

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#13017) SirAlo válasza PainKiller13 (#13015) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ilyet nem lehet allitni az alaplapomon, van Silence Mod, van Standard es preformance mod rajta , ezekre lehet beallitni, hogy ezek pontosan mit jelentenek az kerdes :D

(#13018) Jolet


Jolet
őstag

Sziasztok!

ebbe a házba a maradék helyre milyen ventiket javasoltok?

4 pines elosztókat hol tudok venni?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#13019) PainKiller13 válasza SirAlo (#13017) üzenetére


PainKiller13
őstag

Arra állítsd, amelyiknél kijönnek alatta választási lehetőségek (pl fan level, cpu temperature, stb)

Ez milyen lap?

Jolet: minőségi ventiket nézz bele, minél halkabbat, pl noctua, nanoxia, fractal silent, stb, bitfenixek is jók.

menledge: kezdj el nézelődni egy oldalon, és ha találsz szimpatikusat (alacsony zajszint, jó légszállítás) akkor linkeld be és megmondom, mennyire jó

Azért nem ajánlgatok, mert mindenkinek más a fontossági szempont.

[ Szerkesztve ]

(#13020) neko18 válasza Jolet (#13018) üzenetére


neko18
senior tag

Bármelyik számítástechnikai boltban tudsz venni szerintem...

kdxsv

(#13021) menledge válasza PainKiller13 (#13019) üzenetére


menledge
senior tag

Hát én pedig megköszönném, ha ajánlanál!!

Mégpedig azért, mert nekem nincs, ilyen-olyan fontossági(különleges) szempont!

Annyi amit írtam, max 1800 legyen, ennél ne több, és ehhez mérten vmi normálisabb!

Azt nem tartom jó megoldásnak ha belinkelek "párat" mert az én feltételemnek megfelelően van vagy 100 ajánlat...

És ez csak a 8cm venti, a másiknál viszont nem tudom h mi megy a 10 cm távolságra lévő furatokba 9 v 10 cm venit?

Ha mindkettőből linkelgetnék lenne vagy 30 link.. :DDD

Szerintem célszerűbb, és nagyon megköszönném, ha ajánlanál párat, és onnan meg már eldöntöm melyik tetszik.

(#13022) PainKiller13 válasza menledge (#13021) üzenetére


PainKiller13
őstag

10 cm-es megy oda, van ilyen is, csak kisebb a választék :)

Mindjárt körbenézek PCX-en, merlinhardveren tudnék többet is mutatni, de ott drága a szállítás, persze ha ez nem gond akkor mutatok onnan, vagy ha pécsi vagy :)

80asból egyik bestbuy szerintem: Xilence

[ Szerkesztve ]

(#13023) menledge válasza PainKiller13 (#13022) üzenetére


menledge
senior tag

Nagyon Köszönöm!

Nem vagyok pécsi :N

PCX-et ismerem, de esetleg még jó az Ipon, Aqua, Bluechip.

Még annyi, ha lehet a 8as 3pines, a 10es 4pines legyen. A 8asnál nem fontos. :B

Ez a 900Ftos ár nekem kevésnek tűnik, vagyis azért gondoltam ilyen 1500 körülre, mert gondoltam az már minőségben is jobb, ez a Xilence nem túl gagyi? De persze ha azt mondod hiszek neked, csak olyan kevésnek tűnik az ára :D :B

[ Szerkesztve ]

(#13024) PainKiller13 válasza menledge (#13023) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezek tesztgyőztek ventik, 1500 alatti kategóriában ez az egy amit ajánlani merek, talán még az arctic f8 pwm, de az drágább, és jóval hangosabb.

Az alaplap vezérli valamelyik típusú csatlakozót? (gondolok arra hogy cpu hőfok szerint állítja a PWM-et, vagy 3 pinesnél a voltot úgy vezérli, mert akkor eszerint érdemes)

Iponban 400 ft-al drágább ugyanez, ha túl olcsó akkor vedd onnan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13025) menledge válasza PainKiller13 (#13024) üzenetére


menledge
senior tag

Azóta már látom, h az a venti máshol jóval drágább, csak a szerkesztési idő fogyott el..! :)

Öszintén, nem tudom. Nem én építettem a gépet, eddig molexba volt bekötve.

De van az alaplapon 1-1 db 3 és 4 pines csatlakozó, ezért gondoltam a 80as venit a 3pinesbe a 100asat meg a 4pinesbe, gondolom tud vmi szabályzást... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13026) PainKiller13 válasza menledge (#13025) üzenetére


PainKiller13
őstag

Milyen lap? Biosban érdemes megnézni mit tud szabályozni hőfok alapján, MERT ha beállítod a legalacsonyabb fordulatra (minimális amit tud a venti) akkor internetezés alatt halk lesz a géped, illetve filmnézés közben sem lesz zavaró, VISZONT játék alatt fentebbmegy a proci hőfok és a ventillátor fordulatot is feljebb tolja az alaplap.

Lehet kapni elosztót, hogy ha csak az egyik félét tudja vezérelni (pl 4 pinest) hőfok alapján, akkor arra érdemes kötni mindent és csak PWM-es ventiket venni.

(#13027) menledge válasza PainKiller13 (#13026) üzenetére


menledge
senior tag

Gigabyte GA-EP41T-UD3L alaplap.

Öszintén, még soha nem jártam a BIOS-ba... :B :B

DE megpróbálok utána nézni! :)

(#13028) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Előlapi ventivezérlőkből melyik az ami programozható? Mármint úgy, hogy van 4 csatorna és ne kelljen mindig játéknál mind a négy csatornát egyesével felnyomkodni, majd játék után mind a négyet egyesével visszanyomkodni. Hanem lehessen elmenteni a beállított értéket és csak egy gombnyomásra felugrik, másikra meg vissza. Persze külön lehessen állítani a 4 csatornát.
A Scythe Kaze Master Flat az ami tetszik, de ez nem tudja ezt, sőt egyik se pedig már ez is 10 rongy....

(#13029) PainKiller13 válasza menledge (#13027) üzenetére


PainKiller13
őstag

Figy ezeket speedfannal is, vagy akármilyen vezérlő programmal is tudod szabályozni windowsból, (már ha tudja az alaplap), ezekkel a xilencekkel tuti jól jársz, 10esnek meg vegyél Scythe ventit, ezis nagyon halk, és ha nem tudod szabályozni (vagy akár egyik ventit sem) akkor sem lősz mellé, mivel mindegyik halk, persze szabályozva még halkabbak tudnak lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#13030) menledge válasza PainKiller13 (#13029) üzenetére


menledge
senior tag

Okés! Köszönöm a tippeket! :)

(#13031) PainKiller13 válasza #90933760 (#13028) üzenetére


PainKiller13
őstag

Olyat keress, ami hőfok alapján szabályoz, az intelligensebbek CPU hőfok alapján szabályoznak, a butábbaknak van hőmérő diódájuk, ezek is jók, annyi hogy bedugod a bordához, és az alapján állítod be a fordulatokat. Aerocool házán keresgélj...

Ő például biztos, hogy tudja.

Vele is biztosan meglehet oldani.

(#13032) menledge


menledge
senior tag

Minek van az én házamon 100as venitnek hely, ha kb nincs is ilyen venti!?... :W

(#13033) Killer01 válasza menledge (#13032) üzenetére


Killer01
őstag

Ez nem az? [link]
jah, hárommal feljebb már ajánlották ugyanezt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13034) menledge válasza Killer01 (#13033) üzenetére


menledge
senior tag

Igen az :D De ez a nagy választék.. 1db... minek találták ki a 10cm-et? :F

(#13035) PainKiller13 válasza menledge (#13034) üzenetére


PainKiller13
őstag

Gondolom nem 30k-s házad van :D Olcsó házaknál(4-5k) egyedül a ventillátor slot a szempont, hogy szabvány legyen, mivel a 10cm-es nem az, 80-92-120mm ezek azok :)

(#13036) menledge válasza PainKiller13 (#13035) üzenetére


menledge
senior tag

Nem 30K az biztos... :DDD

Már épp írni akartam, h mindjárt fúrok bele jó helyre lyukat... amikor megnéztem még1x a helyeket...

Nézem, óóó van 80asnak is csavarhely!! Tökéletes! Nézem tovább.. a kettő között is van hely.. csak nem 90esnek?

Najó lemérem... és itt jött a nagy POFÁRA ESÉS... az összes hely vagy tégla v nem stimmel. :W :W

A 100as az 10x11, a 80as 7x7,5 a 90es az talán 8x8... de csak talán. A 80mm a 2 lyuk belsőkörívétől számítva...
Ez a ház... :DDD

(#13037) PainKiller13 válasza menledge (#13036) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én most készülök tesómnak 4,8k-s házat venni, de annál 3x120as szerencsére :D

(#13038) menledge válasza PainKiller13 (#13037) üzenetére


menledge
senior tag

Azóta megtaláltam a ház leírását.. elvileg hátul is 8cm ventinek van hely... bár nem értem akkor mik azok a furatok :F

(#13039) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy [link] ilyen ventilátor fordulatszám szabályzóm és 2 db arctic cooling f12 pro tc 12cm ventilátorom. Az a gond, hogy hiába állítom nem szabályozza egyiket se. Nem tartom kizártnak, hogy a hőérzékelő dióda miatt ami egy külön vezetéken jön ki a ventilátorból. Esetleg ezt, hogyan tudom ki kapcsolni? Előfordul, hogy ezeket a ventilátorokat sehogy nem bírom megoldani, hogy szabályozható legyen? Vagy végső esetben milyen ventilátort ajánlotok amit nagy valószínűséggel lehet szabályozni és viszonylag elfogatható mert annyira nem vagyok tisztába vele melyik típust érdemes választani. (kb 2ezer forint ha valamivel több nem gond)
Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

// -

(#13040) PainKiller13 válasza #hpq (#13039) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezeket nem lehet kikapcsolni, így van megcsinálva az elektronikája, add el és vegyél helyette nem érzékelőset.

(#13041) #hpq válasza PainKiller13 (#13040) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor nem is próbálkozom. Esetleg tudsz valamit ajánlani helyette?

// -

(#13042) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

ERRE valaki? Köszi

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13043) PainKiller13 válasza #hpq (#13041) üzenetére


PainKiller13
őstag

Xilence Red Wing 12 cm-esből, még olcsóbb is talán, ritkán lehet csak beszerezni, viszont messze bestbuy.

[ Szerkesztve ]

(#13044) PainKiller13 válasza zeusz55 (#13042) üzenetére


PainKiller13
őstag

Simán a ventit megfordítod, de nem értem ezt a szívást, a ventinek az a lényege, hogy nyomja a videókártyára a levegőt, nem hogy elszívja.

(#13045) zeusz55 válasza PainKiller13 (#13044) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen csak nem akartam h a wenti hattal nezen ki a hazbol. Kabelforditas a forgasirany +oldasara?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13046) PainKiller13 válasza zeusz55 (#13045) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez nem így működik... Miért nézne ki háttal? Milyen házad van? Elvileg te a venti oldalát látod nem a hátulját, egyébként is az ELEJÉT kell látnod, mert akkor nyomja a hátulja felé a levegőt, tehát a videókártya felé.

(#13047) zeusz55 válasza PainKiller13 (#13044) üzenetére


zeusz55
senior tag

Igen csak nem akartam h a wenti hattal nezen ki a hazbol. Kabelforditas a forgasirany +oldasara?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#13048) #90933760 válasza PainKiller13 (#13031) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak ezek nem tetszenek, túlvariált. Amúgy van külön ventivezérlőknek topik vagy csak itt?

Az Aerocool F4XT az ami tetszik, olyan egyszerű. Bár ez meg nem jó, mert egyrészt lekapcsolni se tudja a ventiket másrészt a három állítható fix fokozat kevés. De még egy leírás sincs róla, hogy a három lépcső az mennyi feszt ad a ventiknek. De gyanítom 5-9-12V lehet az körülbelül. Csak akkor is, ez túl buta így.

Sajnos az alaplapomon csak egyetlen vezérelhető csati van, ezért nyomorgok valami vezérlő után.

(#13049) PainKiller13 válasza #90933760 (#13048) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én vennék elosztót azt rákötném mind, és akkor automatikusan vezérelné az alaplap, hőfok alapján, nálam 3 pinesre van kötve 4 db NF-P12es noctua, 5 volton állnak IDLEben (el sem indulnak 5 volton tehát semmi hangja nincs), mikor eléri a kellő hőfokot a proci akkor már 7 voltnál jár a vezérlés elindulnak és kitolják a meleget.

(#13050) #90933760 válasza PainKiller13 (#13049) üzenetére


#90933760
törölt tag

De nekem 5 venti van és ebből egyiket külön kell vezérelni, meg egy szivattyú is van. Nem bírja el az alaplap, meg egyébként is külön kell vezérelni. Azt hiszem akkor maradok a Scythe gombos (nem potis) megoldásánál, eddig az a legszimpatikusabb, igaz minden alkalommal nyomogatni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.