Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Slax válasza busman (#150) üzenetére


Slax
senior tag

Ez így van, de aki halkat akar, az áldozzon. Vagy a pénztárcájából, vagy a forraszanyagából.:)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#152) dantes válasza Slax (#151) üzenetére


dantes
tag

És esetleg előlapra szerelhető ventillátort nem tudtok? :D

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#153) Loretto válasza Toness (#148) üzenetére


Loretto
veterán

Slax leírta. Ys-tech mintha még olcsóbb is lenne, Viktor77 kiszámolta hogy kb egyformán szállítanak levegőt egy Ys-techel ami 14 vagy 17 dB asszem. TTs honlapján lesd meg. Ezek persze 8-as ventik.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#154) Slax válasza dantes (#152) üzenetére


Slax
senior tag

Minden venti szerelhető előlapra, csak az előlapot kell kellőképpen felkészíteni (dekopír, reszelő, fúró, flex, forrasztó, festék:DDD).

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#155) dantes


dantes
tag

Megvan! Ne törjétek magatokat! :DD
Bővebben: link

''Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do.'' - Mark Twain

(#156) _az


_az
senior tag

háj
érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata nexus, ystech, vagy papst ventikkel... mindegyikre elég hihetetlen adatokat írnak, furcsállom :F

jobban megérik, mint silent blade?

az

(#157) nRu3 válasza _az (#156) üzenetére


nRu3
addikt

Mi a hihetetlen ?a nexusa leghalkabb

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#158) Gismo


Gismo
addikt

Haly!
Halk Titan házventi kéne! Tud vki vmi jó típust, helyet s árat?

(#159) Minstrel


Minstrel
senior tag

Mekkora ellenállás kell ahhoz, hogy 7volt-ot kapjon a venti?

(#160) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello!

Ventivásárlás előtt állok csak aza gondom, hogy világítós kéne de a ledek 12V ról kapják a feszt és a ventit meg szabályozni szeretném.:O

A kérdésem az hogy létezik e olyan venti aminek propellere 12V ról megy, a ledek meg 5 ről?

(#161) tts válasza Chieftec (#160) üzenetére


tts
addikt

Mondjuk úgy, létezik olyan aminek a LED-jei egy molex csatiról, a venti maga pedig ettől függetlenül egy normál 3 PIN venti csatlakozóról megy.

(#162) tts válasza nRu3 (#157) üzenetére


tts
addikt

:(

(#163) tts válasza dantes (#155) üzenetére


tts
addikt

A helyes link:

Bővebben: link :))

[Szerkesztve]

(#164) zLegolas válasza dantes (#152) üzenetére


zLegolas
őstag

Bármelyik venti szerelhető előlapra!

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#165) Chieftec


Chieftec
őstag

Ok kösz.

Olyat nem ismertek hogy 5V -> világítás
12V - > venti
Saját előlapról működtetném.

(#166) snowflake


snowflake
tag

Lézezik olyan 8 cm -es ventillátor ami nem zajos, ha a ház tetején van és befele a házba fújja a levegőt?
Mert eddig fordítva volt betéve, tehát kifele nyomta a levegőt, de úgy tűnik, ha befele fúj, akkor jobb a ház szellőzése, viszont így most sokkal zajosabb. Ezért érdeklődöm, hogy létezik-e olyan venti ami nem ennyire érzékeny az orientációra?

(#167) Viktor77 válasza snowflake (#166) üzenetére


Viktor77
titán

Merrefelé is száll a meleg levegő? Felfele ugye.

Na most, ha Te ezt a meleg levegő akarod visszaszorítani a házba, abból semmi jó nem sül ki. Hidd el, a felső ventinek kifelé kell szívnia.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#168) Viktor77 válasza Loretto (#153) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, idézem magam.

''Kicsit utánéztem és számolgattam.

A Silentblade 19dB és 25.20CFM-et tud, az YS-Tech 17dB-es ventije 40m3/h-t.

Ezt átváltva kijön, hogy a Silentblade 43m3/h-t tud.

Viszont az YS-Tech halkabb és olcsóbb (1200Ft) szal nagyon megéri.''

Innentől kezdve a SilentBlade ventik értelmüket vesztik. :)

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#169) snowflake válasza Viktor77 (#167) üzenetére


snowflake
tag

Na igen ezért volt eddig így. De kipróbáltam fordítva is a dolgot és picit jobbnak tűnik, ugyanis a házból hátrafele a tápventi viszi ki a levegőt a ház tetején lévő venti is kifele szippantja a levegőt, ezáltal némi vákuum keletkezhet a házban és így akkor az sem biztos, hogy tökéletes. De nem tudom, nem igazán értek az aerodinamikához.

(#170) Viktor77 válasza snowflake (#169) üzenetére


Viktor77
titán

Egy házban semmiképp nem keletkezhet vákum, de szerintem Te se pont erre gondoltál.

Viszont mintha itt valahol azt olvastam volna, hogy a jobb a házhűtés, ha kis túlnyomás van. Ez ellen akarsz tenni.

Gondolj bele. A házban melegebb a levegő mint a házon kivül. Ha ezt a meleg levegőt kiszívod , akkor mivel nem lehet vákum, a helyére egyből hidegebb levegő kerül. Így sztem az a jó, ha ezt a meleg levegőt minél rövidebb alatt házon kivülre juttatod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#171) snowflake válasza Viktor77 (#170) üzenetére


snowflake
tag

Na jó, visszacseréltem, amúgy is hangos volt és így félő volt, hogy az asszony kizavar gépestől a hóra. Megaztán a proc. hőfok valamelyest valóban alacsonyabb volt 2-3 fokkal (mivel felette volt a venti) egy ideig, de sajnos a házban az alaplapi hőmérő szerint később valóban megemledett a hőfok és így idővel a processzoron megtakarított pár fok már el is tűnt viszont cserébe a házban is magasabb lett a hőfok. :(
BTW idle álapotban lévő amd 2600 barton procinak az 53 fok az sok? Full proc terhelésnél 58-ig szalad fel. A lakásban 160cm magasságban jelenleg 29 fok van, a házban a hőmérő szerint 28 fok. A hűtő egy glacialtech 2470-es.

(#172) Viktor77 válasza snowflake (#171) üzenetére


Viktor77
titán

Elég venti juttatja be a hideg levegőt?

Vedd le a ház oldalát, így lemérheted. Nálam, ha leveszem, akkor is csak 3-4 fokot nyerek.

AMD-ben annyira nem vagyok otthon, de nem hiszem, hogy egy majd 30 fokos szobában, az 53 fok sok lenne.

MOD: Ja, és az alaplapi hőmérő tud ám nagyon fals értékeket is kiírni. Jobb, ha beteszel egy hőmérőt.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#173) snowflake válasza Viktor77 (#172) üzenetére


snowflake
tag

Elég venti juttatja be a hideg levegőt?

Attól tartok nem :( Sajnos csak a táp venti van hátul és a doboz tetején van az előbb említett
általam utólag berakott venti. A ház elején alul ugyan volt korábban egy ventim, még a régi PII-es lappal, de az alaplap csere után kivettem mert kicsit hangos volt. De azthiszem nézek majd valami kisebb fordulatú ventit és beteszem alulra.

Ja, és az alaplapi hőmérő tud ám nagyon fals értékeket is kiírni. Jobb, ha beteszel egy hőmérőt.

Majd alkalomadtán megmérem a digitmultiméterhez adott hőmérő szondával, hogy mennyi az annyi.

(#174) Viktor77 válasza snowflake (#173) üzenetére


Viktor77
titán

Esetleg nézd meg, hogy a Speedfan tudja-e állítani az alaplapodra kötött ventit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#175) snowflake válasza Viktor77 (#174) üzenetére


snowflake
tag

Úgy látom ez a Speedfan egy free windowsos progi, viszont én linuxot használok és így hirtelen utánanézve úgy láttam nem portolták linux alá. Viszont az alaplapom egy asus A7N8X-E deluxe és ennek van valami q-fan ficsőrje, de még nem teszteltem, majd megnézem.
Csak ott meg talán nem lehet külön-külön állítani az egyes ventiket.

[Szerkesztve]

(#176) TitaniumBoss válasza TitaniumBoss (#143) üzenetére


TitaniumBoss
tag

Erre írjatok választ!

(#177) zLegolas válasza TitaniumBoss (#176) üzenetére


zLegolas
őstag

Akármibe lefogadom, hogy majdnem tök mindegy. Na.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#178) xNomaD


xNomaD
csendes tag

Meg tudja mondani valaki, hogy ha 2 12cm-es ventit egymás után rakok, akkor mennyivel szállítanak több levegőt (a maxixmum a 2x-es, ugyebár), és esetleg a levegő mennyivel áramlik gyorsabban?
- magyarul. 2 12cm-es venti hatékonyabb-e mint 1, és ha igen akkor mennyire és miért.
várom a válaszokat(áramlástanban otthon levő fizikusok előnyben...)

(#179) mr_ricsi válasza xNomaD (#178) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha 2 12cm-es ventit egymás után rakok, akkor mennyivel szállítanak több levegőt (a maxixmum a 2x-es, ugyebár), és esetleg a levegő mennyivel áramlik gyorsabban?''

A ventik fordulatszámát elektronika szabályozza, így kevésé függ a terheléstől.

Emiatt a szállított levegő mennyisége gyakorlatilag nem változik, gyorsabban sem fog áramlani, viszont ha közel szereled a ventiket egymáshoz, a zaj rettenetesen meg fog nőni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#180) Szabesz01


Szabesz01
tag

Sziaszok!
Ajánljatok pls egy ''nagy'' légszállítással és viszonylag alacsony zajjal működő(~25dBA) 8cm-es rendszerhűtőt

(#181) zsoli007


zsoli007
csendes tag

Hello!
Tudtok otletet adni hogy lehet jol lehuteni a gepet! Most van a hazon egy venti a vinyon egy plusz meg amik alapbol vannak procin + northbridgen! a procim olyan 50 c fok körul a a rendszer 40 c fok korul a north. hasonlo a procieval bar annak a ventilatora 600-700 tobbet forog ezert a hofokert! Mit gondoltok errol? Ha kell hogy hutsem!

(#182) canniball válasza zsoli007 (#181) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi a konfig? És mire használod a gépet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#183) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello lenne egy kérdésem:
Most akarok venni egy kék ledes ventillátort egy 12cm-es Revoltec-et, szerintetek ez mennyire jó venti( hűt rendesen) ugy tudom a zajszintje 22.5dba szerintetek ez hangosnak számít?
Lécci válaszoljatok nagyon fontos lenne!
Kössz!:C

Szerintetek ez a 12cm-es +még 2db 8cmes venti letudja ugy hűteni majd a házat, mintha az oldalllapja nem lenne rajta?
Ti hogy raknátok a házba ezt a három ventit, hogy a lehető legjobban szellőzzőn.
Ja a ház egyik oldallapja Plexi lesz!

[Szerkesztve]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#184) canniball válasza sosperecek18 (#183) üzenetére


canniball
nagyúr

A Revoltec ventit én nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.

A ventik elhelyezéséről:
Ez legfőképpen a házadtól függ, hogy hol van benne hely a ventik számára...:U Úgy kell elhelyezni őket, hogy elől és oldalt szívják be a levegőt, hátul meg fújják ki. (Egyébként így jobb lesz a hűtés mint oldallap nélkül.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#185) sosperecek18 válasza canniball (#184) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Kössz szépen!
Amugy neked milyen hűtés van a procidon és az milyen hőmérsékleten megy?

[Szerkesztve]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#186) zsoli007


zsoli007
csendes tag

Abit As8 v guru (775), PIV 2,8 ,1024 Mb ram, Gef fx 5200 128 ddr, procin gyari inteles huto, alaplapon nb-en aktiv hutes delin passziv, vinyon van egy venti Ház (codegen 6055l-1) hatuljara tettem egy ventit! Erosen van hasznalva videokodolasok menek rajta joforman folyamatosan megy amiket irtam hofokokat az mondjuk csak egy 5 ora utan volt!

(#187) canniball válasza zsoli007 (#186) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha ennyire terheled a gépet tényleg nem ártana (legalább) még előre is egy venti, hogy jó kis huzat legyen a házban. (Egyébként 5 órás terhelés után gyári hűtővel szerintem egy szavad sem lehet...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#188) canniball válasza sosperecek18 (#185) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy Thermalright XP-90 borda egy Noiseblocker SE 2 Black ventivel (ami 50%-ra leszabályozva jár) ~38° körül tartja (alapjáraton) a proci hőmérsékletét. (Már ha lehet hinni Winbondnak, amiben nem vagyok olyan biztos...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#189) zsoli007


zsoli007
csendes tag

Elore egy teljesen sima hazventi megfelel?

(#190) canniball válasza zsoli007 (#189) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nincsenek extra igényeid (halk legyen, világítson, főzzön-mosson-takarítson) akkor csak annyit kell tenned, hogy megnézed mekkora ventinek van elől hely, aztán veszel egy akkora méretűt, beszereled oszt kezicsokkolom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#191) Dany


Dany
tag

gyerekek, vki megtudná mondani, hogy hol lehet megnézni a procim hőm-ét? A lapom Abit SG-72 benne egy Prescott magos 3GHz-es proci. Az everest csak a GPU , Aux, és Alplap hőm-et mutat. :F

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#192) csacsi77


csacsi77
senior tag


Sziasztok!
Télen vettem egy Mercury Topaz márkájú házat. Most, hogy egyre melegebb van gondoltam beleteszek még egy ventit (eddig egy volt hátul)
Nosza vettem is egy 8x8 cm-et, de ekkor vettem észre, hogy a házba a már meglévő 8x8-as mellé csak egy 7x7-es fér be. Nem én nézem el, közelebről nézve rá is van írva a hátlapjára a 7x7-es méret.
Végigtelefonáltam vagy húsz boltot és sehol sem volt ilyen mérewtű venti, mindenki csak széttárta a kezét.
Nem tudtok egy helyet, ahol ilyet tudok venni? Esetleg van valakinek ilyen eladó? Interneten találtam ilyen ventiket, de azok mind processzorhűtk voltak, külön sehol sem láttam.
Előre is köszönöm a segítséget!!

Öreg fater megoldja!!!!

(#193) tts válasza Dany (#191) üzenetére


tts
addikt

nem minden deszka adatai vannak benne - a lányom gépében van egy AOpen microATX lap, az Everest ilyeneket írkált ki mint neked - elindítottam egy memtesztet - 100% procterhelés - az egyik hőmérséklet elindult fölfelé, de így 39-41-43-45-... na az biztos a proci hőmérséklet, akármi is volt oda írva

szóval ezt próbáld ki

(#194) Dany válasza tts (#193) üzenetére


Dany
tag

miközben futnak a testek aközben látni lehet? megnézem...THX:R

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#195) tts válasza Dany (#194) üzenetére


tts
addikt

hát persze először indítsd a Everestet - utána tesztet, és az Everest legyen az aktív ablak

(#196) canniball válasza csacsi77 (#192) üzenetére


canniball
nagyúr

Bővebben: link

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#197) Dany válasza tts (#195) üzenetére


Dany
tag

jah így már értem:DDD én nekem bootos memtestem van

Abit SG-72,Apacer 256Mb DDR(400MHz), Intel Pentium4 3.0GHz, Club 3D Ati Radeon 9600XT(256Mb), Exelstor 80GB ATA133, Benq combo dvd/cd író-olvasó

(#198) csacsi77 válasza canniball (#196) üzenetére


csacsi77
senior tag


Nagyon köszönöm a választ!!!
Örök hálám!!

Öreg fater megoldja!!!!

(#199) canniball válasza csacsi77 (#198) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#200) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki revoltec alukeretes ventivel? Kíváncsi lennék a hangjára és hogy zavaróan erős e a fénye? Gyárilag 20dba-s! Vagy jobb választás lenne a Silent Blade? Ezekről azt hallottam, hogy gyorsan hangosodnak.

http://shrimpland.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.