Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) cyberkind válasza Grózi (#21000) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez a lényeg, köszi megint! :R

Még egy kérdés, ez a venti csak radira meg procihűtőre ajánlott inkább, igaz?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#21002) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

140-es ventit nézegetek egy nemsokára megvásárolandó gépbe, előre 2, hátra 1. Ki is néztem egyet:

Enermax T.B. Silence PWM UCTB14P

Ami fontos: halk, ehhez mérten korrekt légszállítás. Szabályozóról lenne vezérelve. Mindenképpen fontos, hogy ha nincs játék, akkor legyen teljesen csendes a gép, így félpassziv tápot kap, és terheléstől függően bekapcsoló VGA hűtést. Ha van ennél jobb választás, azt megköszönöm :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#21003) Grózi válasza chester91 (#21002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence 1400 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 140
Aerocool Dead Silence 140
Ezek hasonló árban vannak és bármelyikkel jobban jársz!És 3 pin-s mind,nem pwm-s.Pwm-s ventit ne vegyél ha szabályzóról használod!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21004) chester91 válasza Grózi (#21003) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm a segítséget! :)

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#21005) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok

Erről a ventilátorról mi a véleményetek->[link] Tudom nem ajánlott kategóriába tartozik, de a CFM (164 m³/h) elég nagy neki, annyi negatívuma van hogy hangos.Ventilátor vezérlőn szeretném üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#21006) Grózi válasza Rathrol (#21005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a 164 m³/h nem valós,csak gyári érték.Ha elviseled a hangját,akkor nincs gond-de hova kell neked ekkora teljesítmény?Mert házhűtőnek nagyon overkill,radira /bordára pedig tudok sokkal jobbat is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21007) Rathrol válasza Grózi (#21006) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Hangszigetelt házba szeretném használni a vga hőtermelését kifújni mimnél hatásosabban, hangja annyira nem zavarna mert fejhallgatóval játszok. Elhelyezkedése vga mellet lenne elől 1db ilyen, és felül a cpu hűtő fölött.
Mi alapján csoportosítod a házhűtőket és külön radira/bordára elhelyezhető ventilátorokat?

[ Szerkesztve ]

(#21008) sas55 válasza Grózi (#20973) üzenetére


sas55
aktív tag

No akkor rendeltem 4 LEPA-t és hozzá egy ilyen kábelt erre a 3 bejfújót kötném. Jó lesz ez így??

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#21009) Grózi válasza Rathrol (#21007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Te tudod,de felesleges-sajna bizonyított tény hogy hiába rakod tele a házat akár szerverventikkel is-egy bizonyos szint felett csak a zaj növekszik hatványozottan,de hőfokban csak minimális eltérés lesz.
Bordára/radira a nagyobb statikus nyomású ventik ajánlottak,míg ez házhűtésnél nem létkérdés.
(#21008) sas55 Ha csak 3 ventit teszel 1 kábelre,akkor ilyet vegyél: [link]
És mielött kérdeznéd,elbírja az ajzatod-nem kell külön tápos kábel, közel kétszer annyiért!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21010) elfelejtette válasza Grózi (#21009) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ilyen Y kábelt vajon lehet kapni Debrecenben? Nekem is ez kellene 2 ventis változatban...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21011) Grózi válasza elfelejtette (#21010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hogy Debrecenbe lehet-e azt nem tudom,de ha bemész egy valamire való boltba akkor biztos rendelnek.Ha nem akkor marad a net.Ez egy egyszerű változat:[link]
Következő szint,ez már harisnyázott:[link]
És a világ minden színében,normális hosszúságú ágakkal:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21012) elfelejtette válasza Grózi (#21011) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem rossz, bár én a hátsó házventit akarom rákötni, hogy a procihűtővel együtt vezérelje a fordulatszámot, és mivel nagyon közel van, ezért a hossz nem lényeg. Igazából azt nem értem, miért nem csinálnak olyan dugót, aminek a tetejére lehet a következő ventit bedugni, így nem is Y elosztó kellene, hanem csak a sorolható csatlakozók... (nem tudom érthető-e).
Lehet ki kéne nyomtatni 3d nyomtatón.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21013) Grózi válasza elfelejtette (#21012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic csinál hasonlót(mondjuk az olyan mint a ventijei-"Háát lehetne eggyel jobb
de nem kegyetlenül k@rva rossz, hanem aránylag sz@r" ) és az Alpenfoehn is! ;)
De ugye egyforma ventiket készülsz rárakni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21014) elfelejtette válasza Grózi (#21013) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha csak majdnem egyforma, az gáz? Az egyik 0.26A, a másik 0.33A, de mindkettő 800-2800rpm.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21015) Grózi válasza elfelejtette (#21014) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem lesz 100%-s,az biztos.Induló feszültség azonos?Az adatok alapján gondolom egyik 140-s,a másik 120-s.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21016) Rathrol válasza Grózi (#21009) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszönöm Grózi. :R

(#21017) Grózi válasza Rathrol (#21016) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21018) SybenX válasza Grózi (#21017) üzenetére


SybenX
őstag

Sajnos azt amit ajánlottál elosztót: [link] nem nagyon éri megvennem,mert a bluechip-nél veszem meg a cpu hűtőt és a 3 PW ventit is és akkor a szállítási költség miatt 1 helyről szeretném rendelni ezért náluk ezt találtam: [link]
Ez is megfelelő lenne?

(#21019) Grózi válasza SybenX (#21018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem jó,ezt nem tudod alaplapra kötni/szabályozni,hiszen molex-ről tápol.Ezek jók,de az általam linkeltnél jóval drágábbak(2* annyi):
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21020) SybenX válasza Grózi (#21019) üzenetére


SybenX
őstag

Rendben,köszönöm a tájékoztatást!2x annyi,de még mindig jobban kijövök,mintha külön rendelném feleannyiért,de fizetnék dupla annyi szállítást is rá.

[ Szerkesztve ]

(#21021) CptAdamica válasza elfelejtette (#21010) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szia, próbáld meg a multimédiatower-ben, vagy a hobby elektronikában. :)

Megyen!

(#21022) Grózi válasza SybenX (#21020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,sajna a szállítás drága.Anno én is megkerestem aprón Tody-t és úgy bizniszeztük meg a kábelt.
Viszont ha pesti vagy(ha ki lenne töltve az adatlapod,akkor tudnám),akkor találni olcsóbban is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21023) SybenX válasza Grózi (#21022) üzenetére


SybenX
őstag

Nem vagyok pesti,de ahova viszem majd beszereltetni a cpu hűtőt,ott lehet hogy lesz ilyen kábel féláron.

(#21024) Pknerd12 válasza Grózi (#20966) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

Igen, szívóként menne, lehet valamilyen szintig hangos, 3-4 pin lényegtelen, valami adapterrel lenne összekötve, tehát a vége úgy is lekerül :R

(#21025) elfelejtette válasza CptAdamica (#21021) üzenetére


elfelejtette
veterán

Towerben megtaláltam, szóval meló után GO! :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21026) Grózi válasza Pknerd12 (#21024) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a Viper-t vagy a Viper R-t(ha befér) ajánlom figyelmedbe,felül van hangjuk viszont a legjobbak e téren.
(#21025) elfelejtette :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21027) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nem tudom, hogy ez-e a jó topik, de nem igazán találtam kifejezetten a kérdésemhez illőt

az lenne ugyan is, hogy keresgélek a laptopom alá hűtőpadot

jelenleg olyan megoldással próbáltam segiteni neki, hogy tettem alá egy eszközt ami megemeli, igy több levegő jut be alá, de fhd ill. 3d filmek lejátszásánál tv-re eléggé visit szegény venit

mit ajánlotok? emeljem meg valami házi készitésű dologgal és tegyek alá ugyancsak kissé megemelve 1-1 12cm ventit pl? de ezeket hogyan vezérlem? vagy vegyek csak simán egy padot és dugjam rá az usbre a ventijét és az is sokat fog segiteni rajta? ha igen melyiket? jó amúgy a hűtése, pucolni és pasztázni is szoktam, de valamiért most ez a helyzet és szeretnék rajta segiteni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#21028) schray


schray
tag

Grózi javaslatára itt folytatom a vízhűtéses topicban elindított témát:

Adott a következő:
Fractal R4 ház
i7-4771
Gigabyte 970 XTREME

2x be quiet pure 14cm dolgozik a gépház elejében és egy Lepa Bol.Quiet PWM a procihűtőn, de a hűtőt fogom cserélni egy 240es AIO-ra, vszeg Lepa Aquachanger lesz.

A kérdéseim tehát:
Milyen ventit rakjak a gépház aljába? (táp mellett, porszűrős, 12/14)
Milyen ventit rakjak hátulra (és milyen irányban érdemes ha fent radiátor van? (12/14)
Milyen ventit rakjak a radiátorra, HA amivel adják, azt túl hangosnak találnám?
(+ a Lepa Bol.Quiet alkalmas radiátort hűteni?)

Ami fontos: legyen csendes és nézzen ki igényesebben ha látható helyre kerül (ez kb csak azt jelenti, hogy ne legyen hasmenés-alvadtvér színű, vagy gagyi akril, túl csicsás, stb). LED-es is jöhet talán

71% víz

(#21029) Grózi válasza schray (#21028) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na akkor itt:
Elöl a 2db BQ jó,maradjon ott.
Kompaktra is jó a Bol.Quiet,vagy veszel mellé egy párját vagy 2 db Apache-t javaslok a kompaktra.Mivel a vga-d melegszik,így alulra is egy 140-s ventit javaslok-nem tudom milyet tudsz vezérelni,ha 3 pin akkor jó oda is a PW2-ha 4 pin,akkor ennek a pwm-s változata vagy az ajánlottak közül ami szimpatikus.
Mivel felül lesz a kompakt,hátulra nem kell nagy légszállítású venti-ha akarod ki is hagyhatod viszont ha teszel,akkor kifele fújóra szereld be.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21030) schray válasza Grózi (#21029) üzenetére


schray
tag

Szuper, köszönöm a tanácsot!
Van pár alaplapi vezérlő amúgy, ami kezei a PWM-et is, meg egy vacak, de működő 5,25ös ebayes vezérlő 3pines/molex ventikhez
Szerintem akkor maradok a Bol.Quiet-eknél, hátulra is meg a hűtőre is, hátul lekorlátozva, alulra meg valószínűleg még egy BQ... Ha valami bevált, nem szívesen kísérletezek, ha nem feltétlenül szükséges.

A LEPA Aquachanger gyári ventijei amúgy mennyire hangosak? Mindenképp érdemes cserélni, vagy azért el lehet vele létezni? Akkor hogy viseli magát, ha kvázi passzív módban használnám, csak a pumpát járatva?

71% víz

(#21031) Pknerd12 válasza Grózi (#20964) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

Köszöntem a gyors válaszokat :R :R

(#21032) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jelentem nem fért be a Megaflow. Így menni fog vissza. :)

Kicsit keresztül húzta a számításaim a kábelezés.. Vagyis, végül a hátsó Black power-re ment. A 4 Viper-t szabályozza pwm-ről. Alulra betettem két darab F8 Pro-t, csak, hogy legyen lent valami.. Arra épp elég, azok mentek 5-7V-re stabilan.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21033) Grózi válasza schray (#21030) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PW2 egy nagyon jó venti,csak nem radira.Vagy vegyél egy párját a Bol.Quiet-nek vagy 2 db Apache-t tegyél rá!
A LEPA Aquachanger gyári ventijeiről leírtam a tapasztalatom a kompakt topicba,1600 rpm-től elviselhetetlen és addig se a legjobb.2db Apache-t használtam rajta én is,hangban maximálisan fordulaton olyan volt mint a gyári 1000 rpm és nyertem is 2-3 fokot.Ez utóbbi azért durva,mert a gyáriak 2600 rpm-ig mennek el és így is gyengébb volt a teljesítményük.
(#21031) Pknerd12 Nincs mit!
(#21032) hackeeeee Nem lesz itt gond a hőfokokkal,az biztos! ;] sajnálom a MegaFlow-t,de legalább ezt is tudjuk már.Látom csak beszereltél 2 db 80-st is,de miért pont azt a sz@rt? :F

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21034) schray válasza Grózi (#21033) üzenetére


schray
tag

Félreértettél, azt hiszem: a terv az, hogy három bol.quiet lesz, kettő a radiátoron, egy "kipufogó", és három PWww2, mindhárom friss levegő,kettő a ház elejében, egy alul a táp mellett. PW2-őt nem szántam radiátorra.

Gyári: akkor mindenképp cserével számolok, a gyári ventiket meg majd elsózom, vagy elrakom tartaléknak :)

Köszi a hasznos tippeket! :)

71% víz

(#21035) Grózi válasza schray (#21034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,akkor félreértettem!Így szerintem is jó.A gyári ventiket meghirdeted bagó áron(1,5K/db),annyiért talán elkel-ha nem akkor a dobozban elfér!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21036) hackeeeee válasza Grózi (#21033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olcsó volt, és csak azért raktam oda, hogy valami legyen..

Viszonteladói nagykerből kb. 1500 Ft volt a két darab, ha fél év után megdöglik, legariztatom. :)

5V-n semmi hangja nincs, mozgatja a levegőt, ez elég.

Az akasák hangosabbak alacsony fordulaton. :)

Véleményem szubjektív...

(#21037) elfelejtette válasza Grózi (#21026) üzenetére


elfelejtette
veterán

Jelentem működik az elosztó, így a proci hűtővel szinkronban a hátsó házventit is szabályozza az alaplap, ráadásul még külön program se kell hozzá. Mikor a proci nincs terhelve, ~750rpm mindkettő fordulatszáma, tehát hangtalanok, de prime95-tel terhelve se megy 1400rpm fölé, ami még mindig csak félgőz, mivel a speckók szerint mindkettőnek 2800rpm körül van vége.
A hátsó venti kapott egy ugyanolyan rácsot, amilyen fölötte a tápban van, így még néz is ki valahogy.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21038) Grózi válasza hackeeeee (#21036) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Az akasák hangosabbak alacsony fordulaton"
Ez csak szélzaj,nem?Mert a két Arctic max. fordulaton se mozgat annyi levegőt mint 1 db Akasa alapjáraton.Nem szoktak nagyon megdögleni ezek sem,csak irgalmatlan motorhangjuk szokott lenni pár hónap után.
(#21037) elfelejtetteAkkor örömbódótságvan! :D Mivel nézted a fordulatot?Csak mert ott valami nem stimmel ha jól van beállítva a ventiprofil és láttam már olyan progit ami jellemzően 50%-s fordulatot mutatott Y kábelen lévő ventikre.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21039) hackeeeee válasza Grózi (#21038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem motorhangnak tűnik. Főként a 2 sima Viper-től. Ha odahajolok előre, akkor hallom, hogy morog mindkettő. A viper R-eknél úgy néz ki nincs, vagyis azok felől nem hallom.

Lehet emelni kellene a min. fordulaton egy kicsit, akkor már megszűnne.

Most hirtelen azt sem tudom melyiket kötöttem a Master szálra, de ezt beszéltük is, hogy mindegy.

Nem annyira vészes, de teljesen csöndben hallatszódik.

Az arcitc egész halk így 5V-n, semmi hangja nincs. 12V-n van kellő szélzaj, de felesleges oda alulra. :D

Lényegében annyi a céljuk, hogy szívják az SSD-től, és az ott lévő vinyótól a meleget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#21040) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, B85i Gaming lappal szeretnék vezérelni 4db ventit.
Ebből 3db PST-s, (CPU hűtő + 2db hátsó) ezeket sorba kötném, és a CPU fan csatira kötném.

A negyedik a ház elejében (Thermaltake Suppressor F1) lévő 3 tűs 200mm-es gyári venti, erre azt gondoltam ki, hogy - mivel ha jól tudom, a lapom nem képes szabályozni a 3 pin-est - egy molex to 4 pin 5V átalakítóval rákötném a tápra, és 5V-on járatnám, hogy ne legyen hangos, de szállítsa a friss levegőt.

Szerintetek ez így működne?

Köszi a választ előre is.. :R

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#21041) elfelejtette válasza Grózi (#21038) üzenetére


elfelejtette
veterán

Aida64-gyel nézem a programban, meg oldalsáv minialkalmazás is fut, és mutatja rendesen, ha az alaplap OCTuner programjával állítgatom. Meg hallatszik is a különbség a 900-1800-2700rpm között. Most mivel úgyse tuningolok, lejjebb vettem az alapfeszt 0.15V-tal, és így 1000rpm-es ventivel a proci 50fok alatt van, miközben fél órája megy a prime95.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21042) cyberkind


cyberkind
félisten

Az Akasa Apache 140 jobb lenne házhűtőnek mint a Dead Silence?

Paranormal Cocktivity

(#21043) Bnorbu válasza VTom (#21040) üzenetére


Bnorbu
tag

Nekem is ez a lapom van és ezt már Grózival kiderítettük, hogy hibrid szabályzásra képes. Ezáltal a gyári ventit tudod vele szabályozni, csak BIOS-ban be kell állítani. Viszont ha elégedetlen vagy a gyári ventivel, vegyél helyette egy CM Megaflowt.

(#21044) VTom válasza Bnorbu (#21043) üzenetére


VTom
veterán

Tehát ha a 3 pines 200mm-es ventit a chassis fan csatira kötöm, szabályozni tudom biosból?
Az királyság lenne! Csak azért kérdeztem, mert mindenhol azt olvastam a neten, hogy ez a lap nem tud 3 pin-es ventiket szabályozni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#21045) Grózi válasza elfelejtette (#21041) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nincs gáz,úgy értettem hogy az a maximális fordulat amire képes.
(#21042) cyberkindA DS csendesebb,az Apache kicsit több levegőt mozgat meg-bőven elég a DS is.
(#21040) Vtomi80Az Arctic pst kábele nem mindig működik 100%-san,de elméletben így jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#21046) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom, hogy nem épp ideális.. De a kimaradt akasa black ventit felakasztottam a SilverArrow hátuljára, hogy szívja lefelé a ventit a bordáról..

Nem sokat, de 1-2 fokot jelent,,,

Véleményem szubjektív...

(#21047) Ombre85 válasza Grózi (#21045) üzenetére


Ombre85
tag

Kicsit hangosnak találom a Strykerem gyári ventilátorait, eléggé csendmániás lettem, emiatt szeretném kicserélni őket egytől egyig. A közeljövőben tervezek egy Z170 Pro Gaming lapot, így piros-fekete variációkban gondolkozom, de nem kell, hogy világítsanak, habár az sem hátrány.
A házban gyárilag elől 2db 120-as, hátul 1db 140-es, felül 2 db 140-es vagy 1x200-as hely van (a felső 200-as helyére tennék 1 vagy 2 140-est).
Milyen felállásban lenne érdemes és milyen pörgettyűket beszereznem? A ház szabályzóját nem használom, helyette lapra kötött PWM-el operálnék. A cél, hogy IDLE/netezéskor nagyon lelassuljon minden (annyira, hogy hamarosan csak SSD+félpasszív táp lesz a masinában), de ha játszok, akkor bezúzhat, fejhallgatóval nem hallom.
Jelenleg egy Apache-om már van, azt is betenném valahová.

(#21048) dqdb válasza Ombre85 (#21047) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Asus M5A97 Evo R2 esetében kizárólag a CPU_FAN PWM-es (pontosítva hibrid PWM+DC), mindhárom CHA_FANx feszültséggel szabályozható csak. Z170 Pro Gaming esetében hasonló a helyzet: mindkét CPU_xxx hibrid és mindhárom CHA_FANx feszültséggel szabályozható.

Az Apache-t különösen nem ajánlott feszültséggel szabályozni, ha csendet szeretnél. PWM kell neki, és ott tényleg halk lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21049) VTom válasza Grózi (#21045) üzenetére


VTom
veterán

Nem PST kábellel oldanám meg, hanem egymásra kötném a ventiket, és a CPU venti fordulatszámát dugnám vissza, hogy az alapján szabályozzam a többit.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#21050) Ombre85 válasza dqdb (#21048) üzenetére


Ombre85
tag

Na ezt jó, hogy mondod, akkor benéztem a Z170 adatlapját, ott több is PWM-esnek tűnt. Ezek alapján módosítom a fentieket, nem lesz PWM vezérlés csak a procinak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.