Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) BlacKSouL válasza ngb (#700) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel nem nagyon vagyunk egyformák, én például hajlandó vagyok nagyobb összeget is áldozni akár egy ventiért is, ha már egyszer rászánom magam a vásárlásra, és akkor tudom, hogy akár gépcsere esetén is át tudom menteni az adott cuccost az újba, mert időben akár a gépet is túléli. Tehát ha halk, relatíve jó hatékonyságú ventit szeretnék, akkor valamelyik spec. csapágyazásút venném, vagy a hagyományosak közül azt, amelyik minőségibb kivitelezésű, és ezt arányosan általában az ár jelzi. Előbbire Papst N2GLE, utóbbira Noiseblocker S1 a 80 millisben. 92-esben speckó csapágyas megint a Papst, de ebből egy nagyon kis légszállítású, illetve egy nagyobb, de hangosabb van, tartósságuk továbbra is megkérdőjelezhetetlen, hagyományosból esetleg YS-Tech 129225 LB-N. Ez utóbbi 2500HUF, a többi 3k vagy fölötte van. Vagyis drágák, de tartósak. Ha most veszel egyet 2k-ért, és másfél év múlva cserélheted mert kikopik, akkor már 4k ugrott, míg egyszer kiadsz érte 3k-t, és 3-4 évig tuti kitart.

Ja, de a cél határozza meg a tartóssági igényt is, én pl azért vettem viszonylag egyszerű csúszócsapágyast a tápomba, mert az a modell míg ki nem kopik elég csendes, de nem hiszem hogy olyan sokáig megmarad ez a tápom, hogy addig kikopjon, hiába csúszó, míg a 12-es házhűtőm S-Flex, mert azt megtartom akármi lesz is, és tuti sokáig kitart.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#702) ngb válasza BlacKSouL (#701) üzenetére


ngb
csendes tag

A Glacialtechbe hidrodinamikus siklócsapágy van, Coolinkbe dupla golyós van. Melyik bírja tovább halkan?

(#703) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Korabban mar kerdeztek, de hatha azota vki tud 8 vagy 9cm-es 1,5cm magas ventirol, amit lehet is kapni nalunk.

(#704) BlacKSouL válasza ngb (#702) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ha hiszünk a GT marketingszövegének, és valóban csak a jó tulajdonságait veszi át a kétféle csapágyazásnak, akkor mondjuk hogy a S.Blade. Ráadásul ennek 5 éves garanciája is van (elvileg!, a gyártó ennyit ad meg).
Tehát ha mondjuk én is pénzügyileg valamennyire be lennék korlátozva, akkor e kettő közül őt választanám hosszú(hosszabb) távra.

Sajnos egzakt hosszútávú kopási tapasztalata nemigen van senkinek e két ventit összehasonlítandó, de én saját tapasztalataim és mások információi alapján így gondolom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#705) kircipeti válasza BlacKSouL (#704) üzenetére


kircipeti
senior tag

A Noctua szerint az o ventijuk mindenkijenel tovabb birja halkan: [link]
Nekem vannak kb. 2eves SilentBlade-jeim, a 12-es kb. eddig birta halkan, a 8-asok kb. 1evig.

(#706) BlacKSouL válasza kircipeti (#705) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Persze, a Sunon Maglevjei ugyanígy működnek, mint a Noctua, hogy a rotormozgást stabilizálja mágneses elven, ezért kevésbé kopik a csapágy, mivel a tengely forgás közben a tengelyvonalból oldalirányba nem lóg ki.

A SilentBlade 8-asait és a 12-eseit én sem ajánlom hosszabb távra, már többen is panaszkodtak hogy nem éppen tartósak, de a 9,2-esek nem ugyanazt a csapágyazást kapják.

Ezért mondom én hogy érdemes hosszabb távra befektetni. Gondolom te is szívesebben vettél volna egy drágább Papst-ot, vagy S-Flexet a SB-ek helyett, igaz többe került volna, de még mindig halkan tennék a dolgukat, és még valószínűleg sokáig tovább is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#707) ngb válasza BlacKSouL (#706) üzenetére


ngb
csendes tag

Most már úgy vagyok vele, hogy lehet hogy mégis csak többet szánok rá, hogy tartósabb legyen, de most sem tudom igazán, hogy melyik lenne jó.
A NorthQ3701 Silent Tornadot 80 -t néztem ki. Az jobb, mennyivel jobb az SB-nél 2300-ért.
Vagy ilyen kategóriában van esetleg jobb is?

(#708) kircipeti válasza BlacKSouL (#706) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hat igen, mostmar en is tudom, hogy erdemesebb hosszabbtavra befektetni, ezert veszek majd Noctuakat.

Kozben megleltem a vekony 15mm-es ventit is: Zalman OP1. Tudom h nem a leghalkabb, de ugyis csak veszventinek kell, ha nagyon befutene a proci :)) azt a borzalmas racsot remelem le lehet rola majd szedni. Ja meg talaltam egy Coolink winyohutot is 15mm-es ventivel, de asszem inkabb az OP1-nel maradok.

(#709) BlacKSouL válasza ngb (#707) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most már elvesztettem a fonalat, akkor milyen venti is kéne és hány darab? :)

Amúgy 80-asnak szerintem az említett NorthQ tökéletes. Kerámia golyós csapágyazása van, ez általában jóval tartósabb mint a sima acél. A gyár 300.000 üzemórát ad meg hozzá, szemben a többi átlag 50.000-ével szemben. És az ára még mérsékeltebb. Annyival jobb a Silent Blade-nél, legalábbis a 80mm-esnél, hogy tuti tartósabb és halkabb. Még drágább esetleg a Papst 8412 N2 GLE lehetne(teflonos csúszócsapággyal), ami picivel több levegőt mozgat, és elvileg halkabb is valamicskével, de ebben a 16 dB körüli és alatti tartományban már alig érzékelhető különbség. Tartóssága szintén legendásan jó.

A 92 millisek közt is az van, hogy a NorthQ szintén jó vétel, legalábbis a kerámiás, de itt a Silent Blade is esélyes lehet, a jó csapágy miatt. Ami köztük döntő lehet, az a valamivel kisebb zaj a NorthQ részéről.

De jut eszembe, az Arctic-Cooling is gyárt jó kis ventiket folyadékcsapággyal, és még mindig meglehetősen csendesek(80 millis): [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#710) BlacKSouL válasza kircipeti (#708) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Le lehet szedni, csak le kell csavarozni róla: [link]
De azt lehet kapni a vga-borda nélkül is?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#711) golax


golax
tag

üdv!

Sharkoon Silent Eagle 1000 80mm 11.7 CFM-mel. Van ennek értelme egy 3500+os házban? Mármint annyira keveset fúj be, hogy nem tudom érdemes-e egyáltalán beszerelni. Egy 12 centis tápventi is kavarni fogja a meleg levegőt a gépben.

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#712) kircipeti válasza BlacKSouL (#710) üzenetére


kircipeti
senior tag

Lehet kapni kulon is, kb. 1800Ft.

(#713) BlacKSouL válasza golax (#711) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem vannak tapasztalataim ilyen nagyon lassú 80-as ventikkel, és kb annyit ér mint szomjas lónak szájbaköpés. Tapasztalataim szerint a 80-asok 1400-as fordulat alatt nem igazán mozgatnak érzékelhető levegőt. Tehát be lehet rakni, de nem sok értelmét látom. A tápventi terhelés nélkül is alighanem legalább 1000-et fog forogni, és lévén hogy 12-es, nagyságrendekkel több levegőt mozgat meg. Ugyanakkor ha melegedősebb procid és/vagy vga-d van a gépben, azért nem árt szellőztetni, viszont ha a proci mögé a ház hátuljába csak 80-ast tudsz tenni, nagyobbat nem, akkor a szellőztetés nagy részét úgyis a táp 12-ese fogja végezni. Vagy egy erősebb és nyilván zajosabb 80-ast veszel hozzá.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#714) golax válasza BlacKSouL (#713) üzenetére


golax
tag

köszönöm a választ.

igazából nem egy túl melegedős semelyik (sőt az Athlon64 3500+ról azt mondják, hogy direkt hűvös), csak a ház elég szar :S aztán egy venti még mindig olcsóbb, mint egy ház :)

A táp 38CFMet forgat :D csak az zavar, hogy így a meleg levegő megy át a tápon :S

szal sztem összerakom a konfigot aztán tesztelek.

Végső esetben moddingolom a házat :DDD

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#715) BlacKSouL válasza golax (#714) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha előre teszed be, ahogy kérdezted is eredetileg, és a házba befelé fújatsz, akkor is csak a tápon menne át a meleg, tehát ugyanúgy nem szerencsés. Ha már teszed, akkor szerintem inkább hátra. Így legalább a meleg egy részét lehúzza a táp helyett, bár mondom, az a venti ott nem sok vizet zavar.
De ahogy írtad, le kell tesztelni, és ahogy a legjobb, úgy használni.

Amúgy a 12-es tápoknak ez a fő bajuk, hogy szinte akármilyen szellőzésű házban is szívnak le meleget a prociról, legfeljebb annyival kevesebbet, amennyit rásegít az ember a házventivel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#716) golax válasza BlacKSouL (#715) üzenetére


golax
tag

''Amúgy a 12-es tápoknak ez a fő bajuk, hogy szinte akármilyen szellőzésű házban is szívnak le meleget a prociról, legfeljebb annyival kevesebbet, amennyit rásegít az ember a házventivel.''

Ezért gondoltam, hogy valahogy úgy rakom be a tápot, hogy a ventije kifelé legyen.

+: szobalevegőt szív
-: alulról meg főzöm...

lehet, hogy a legmelegebb alkatrészek fölé kéne tenni egyet az oldallapba aplikálva...

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#717) ANT válasza golax (#716) üzenetére


ANT
őstag

''Ezért gondoltam, hogy valahogy úgy rakom be a tápot, hogy a ventije kifelé legyen.''
Hoooogy? A táp 12-es ventije kifelé? Merre? A ház hátulja felé? És pl. akkor hogy gyugod a tápba a 220-as kanócot? :F Vagy félreértek valamit?
Szerk: meg sztem felborítaná az egész a ház lélegzését. Hátulra nem szokás befelé fújó ventit rakni.

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#718) golax válasza ANT (#717) üzenetére


golax
tag

üdv!

úgy, hogy ilyen lesz a tápom :[kép]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#719) ANT válasza golax (#718) üzenetére


ANT
őstag

Oké, ismerős a termék, nekem is 12-es ventivel szerelt tápom van. Csak ez berakva úgy néz ki, h az a lyukacsos lemez néz hátrafelé, a venti meg lefelé. Legalábbis ez az alaphelyzet. Te vmi olyasmit írtál, h kifelé fordítod a ventit. De merre kifelé? Ezt nem értem!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#720) BlacKSouL válasza ANT (#719) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Gondolom ház teteje kivág a megfelelő helyen, táp vízszintes hossztengely mentén 180 fokkal felfordít, a köztük lévő hézagot meg valamivel befoldozza. Így a venti kívülről a ház tetején keresztül közvetlenül kapja a friss hideget. Az tuti hogy úgy nem szívná a prociról a forróságot, viszont jobban porosodna, belehullana bármi, és terhelésnél zajosabb lenne a venti, azaz jobban kihallatszana.

Nem olyan hülyeség az ötlet, mert én is rengeteget gondolkodtam ilyesmin, csak még nincs jó megoldás. Nekem ugyanis semmi de semmi szükségem arra, hogy a táp a ház belsejéből szipkázza a levegőt, a hűtésem meg van oldva szépen nélküle is. Most 8-as ventis tápom van, de azért (is) nem cseréltem még le, mert a mostani hűtővel a procin nagyon hülyén kapná az új táp12-es ventije a levegőt a procihűtő mögül. Még így is elszeparáltam a táp szellőztetését, és az előlap felöl egy házi készítésű légcsatornán keresztül közvetlen kapja a friss levegőt.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#721) ngb válasza BlacKSouL (#709) üzenetére


ngb
csendes tag

Kösz a segítséget venti ügyben.
Asszem NorthQ SB Ceramic 8, 9 centis ventiket veszek.
Remélem jó sokáig halk marad.

(#722) golax válasza ANT (#719) üzenetére


golax
tag

BlackSoul kolléga megfejtése a helyes, ha moddolok, akkor kivágom a ház tetejét. De a hangososdás valóban visszatartó tényező. EGyébként védett helyen lenne, nem hullhat bele semmi. Tulajdonképpen mennyire érdemes a táp védelmével foglalkozni? MEkkora melegnél kezdi magát rosszul érezni? Mert az alkatrsézek sztem bírják az üzemi 70-75 fokot. Szal 70 fokos levegővel is lehetné még ''hűteni'', ami azért egy elégőben lévő procit feltételez (mert ahhoz h a házat így felmelegítse sokkal nagyobb hőleadás szükséges).

Szal lehet, hogy részemről ez sok hűhó semiért? :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#723) BlacKSouL válasza golax (#722) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A tápot azért kell lehetőleg minél jobban hűteni, mert a benne lévő alkatrészek - jellemzően a hagyományos kondenzátorok - a tartós meleg hatására elvesztik bizonyos tulajdonságaikat (kiszáradnak) és tönkremennek, jó esetben csak az alkatrészek, és táp megbontással cserélhetők, így a táp megtartható. Rosszabb esetben szétrobbannak, és ezzel részben a tápot károsíthatják tovább, részben az áramkör megváltozásával túl nagy feszültséget és/vagy áramot engedhetnek az alaplapra, tönkretéve azt, esetleg a benne lévő többi cuccot.

Röviden ennyi, részletesebben valamelyik tápos topikban tudnak segíteni ezügyben.
A lényeg hogy terheléstől függően legyen kielégítő hűtése a tápnak. Vlahol olvastam, hogy ha maximum kézmeleg vagy langyos levegő jön ki belőle, akkor jó. Terhelés alatt melegedhet jobban, de akkor általában a venti is beindul.

Ha ráengeded tartósan a 70 fokot, akkor egyrészt vadul fog üvölteni folyamatosan a venti, másrészt fél-egy évnél nem szabad tovább tervezni azzal a táppal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#724) ANT válasza BlacKSouL (#720) üzenetére


ANT
őstag

Ja mos'má' értem! :) Tápventi felfelé néz! Mondjuk sztem ennek van egy olyan feltétele is, h a proc. hűtő ne felfelé (a táp felé) fújjon, mint pl. az én Freezer4-em, mert akkor lenne katlan a táp alatt! :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#725) ANT válasza golax (#722) üzenetére


ANT
őstag

Sztem összességében jobban járnál a hagyományos elrendezéssel. Amúgy merre nyomja a levegőt a CPU hűtőd? Nekem a proc. melege megy befelé a tápba, de egyáltalán nem érezhető ez a tápból kijövő levegőn. És az én elrendezésem a lehető legelőnytelenebb. Szóval az egész fúrás-faragás nem érné meg! De ez csak a privát véleményem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#726) BlacKSouL válasza ANT (#724) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az a baj ugye, hogy a 12-es tápok úgy lettek tervezve(nem is lehettek másképp) hogy az alsó felükön szívják be a cúgot a házból, és egy füst alatt leszedik a prociról is a meleg egy részét. Csakhogy a vége felé igencsak beizzani képes procik túl sok hőt termeltek, és az alaplapra fújó procihűtők óhatatlanul szétküldték a házon belül a meleget, tehát nem lehetett elkerülni, hogy a táp vegye át a házhűtő szerepét, ezzel némileg túlterhelve magukat hőmérséklet szempontjából. Pedig akárhonnan nézem nem jó hogy így van. Ha hőcsöves hűtő van hátlap felé beszerelve, akkor annyiban jó, hogy a hátul lévő házventi szívja le a 95%-át a procihűtőről, így abszolut tehrmentesíti a tápot, de a hűtő viszont nagyrészt eltakarja a táp ventijét(nem jól kap levegőt), ami viszont kicsit csorbítja a hátrafelé egyenletesen áramló huzatot.
A legideálisabb az ami nekem van, vagyis hátlap felé fújó hőcsöves hűtő 12-es házventivel, és a 80-as táp pedig tőlük teljesen elszeparálva egy a legfelső 5,25-ös hely helyén lévő mesterséges ''csőben'' kapja a friss levegőt az előlapon kivett műanyagbetét alatt lévő rácson át. És mivel így nagyon hidegen tudom tartani a tápot, még a 80-as ventijét is 1300-1400 körül tudom hagyni, terhelve sem kell 1650 fölé vinni, tehát nagyon halk tud maradni annak ellenére hogy kis venti.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#727) D.Zolika


D.Zolika
csendes tag

Sziasztok.

Van agy Chiftec LBX02BBB típusú házam

Ehhez keresek ház hűtésére alkalmas ventiket amik halkak, de hatékonyak.

Alaplap Asus 5PW DH Deluxe
Proci Intel Core 2Duo 6400
Videókari ASUS EN8800GTS
HDD WD 400Giga

Ötleteket várok

(#728) ANT válasza BlacKSouL (#726) üzenetére


ANT
őstag

Hirtelen csináltam ezt a képet
[kép]
Nem tudom, látszik-e a Freezer4 borda és a táp közötti távolság? Lemértem, 2,5 cm. És így is max. langyos volt a tápból kifújt levegő, pedig Prescottom van, és szoktam naponta 3-4 filmet tömöríteni. Mondjuk a Freezernek nincs túl ormótlan bordája, a tápventinek max. a felét takarja el.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#729) golax válasza ANT (#728) üzenetére


golax
tag

A legjobb megoldás leszedni az oldallapot :))

Hát nem tudom. Én Glacialtech 7300 Lightot fogok az Athlon64 3500+ fölé tenni. az a lapra fúj, mint köztudott.

Most nagyon gondolkozom mit kéne meg hogy, de egyenlőre asszem marad a táp szólóba. És tesztelünk.

Aztán ötlet: kivágom a ház tetejét és a táppal párh. teszek be egy másik 12es ventit. Ez tehermentesít.

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#730) BlacKSouL válasza golax (#729) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem feltétlenül. Sok esetben jobb egy jól kialakított légcsatorna huzata, mint egy nyitott oldalfalú ház, ahol nem igazán érvényesül jól a ventik hatása. Persze ha egy ház nagyon ''résmentes'' és házszellőztető venti is csak kevés van, akkor javíthat az oldallap levétele, de pl az én esetemben, ahol folyamatos a hátrafelé irányuló légáram a ház belsejében, kifejezetten ront az oldal levétele. A huzat ugyanis jobban/gyorsabban cseréli a levegőt, mint a természetes légáramlás a nyitott ház esetében. Nem beszélve arról, hogy a hátul kifújt meleget a nyitott oldalon keresztül egyből visszaszívhatja. Nálam 3-4 fokkal is hidegebb minden, ha fent van az oldala, mintha nincs.

Holnap dobok fel én is képet hogy nekem hogy van kialakítva.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#731) golax válasza BlacKSouL (#730) üzenetére


golax
tag

Várom nagyon a képeket, mert csak nehezen tudom elképzelni hogy gondolod.
:R

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#732) BlacKSouL válasza golax (#731) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na, csak idejutottam.
Szóval elöl van egy 12cm-es venti fixen 800rpm-el, hátul szintén egy 1000-el, de 800-1500 között változtathatom ha melegszik a helyzet. A procihűtő hátrafelé fúj, tehát a hőt kb 5 cm úton azonnal a hátulsó ventin át a szabadba küldi. Tehát a levegő elöl(képen jobboldalt alul) a vinyón át bemegy, átjut a függőleges merevítőkön, majd fölfelé irányul, és részben érintve a ramok alját átmegy a procihűtőn, részben elmegy alatta, és az északi hídnál megy el, annál is elősegítve a hűtést, majd távozik hátul. [link] A DVD és a CD között kivettem a fedőlemezt, így itt is beáramlik a levegő, ami a ramokon keresztül megy a procihűtőbe. [link] Mivel a ház oldala rácsos a vga-nál, és a rács jóval a vga fölött, majdnem a hátsó ventinél végződik, ezért az ezen rácson át beszívódó levegő azonnal távozna, semmilyen hasznot nem hozva. Ezért a vga és az oldalfal közé meghajlítva betettem egy kartonlapot, ami lezárja az oldalrács, a vga és a hátsó venti közti rést, rákényszerítve az itt beszívott levegőt hogy megkerülje a vga-t alulról, majd visszakanyarodva előrefelé(első képen jobbrafelé) a déli hídon át jusson fel az északi hídhoz, majd ki a szabadba hátul. [link] Így a vga alatt a hűtőnél is rendesen cserélődik a levegő. [link]

A táp pedig jól elszeparálva van mindezektől, a táp és a CD közé tettem szintén egy kartonlapot, így az előlapon fölül beszívott hideg levegő a CD tetején és a kartonon át egyből egyenesen a tápba megy. [link]

Nekem eddig így volt a leghatékonyabb a hűtés ebben a házban, és úgy, hogy minden ventilátor a névleges sebessége alatt jóval forog, tehát nagyon csendes marad a gép a hatékonyság ellenére. Kábelezésen még lehetne javítani, de csak a képen látszik olyan kuszának, a levegő útjából a nagy részét eltakarítottam. Jól jönne egy moduláris 8centis táp, amilyen nincs is :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#733) golax válasza BlacKSouL (#732) üzenetére


golax
tag

:R

Látszik, hogy jól végiggondoltad mimiért:)

Írsz hőmérséklet-értékekeket?

Én valszeg egyszerűbben fogom megoldani.

Venti a ház elejébe, 12cm.
A táp fölül szív 12cm
A prochűtő a lapra fúj.

Így ugyan a tápon megy át a meleg, de az első hűtő meghűti annyira a gép belsejét, hogy ne legyen gáz (+ a táp melletti ventillátornyílás, ahonnan kinti levegőt szívhat). Természetesen potival szabályozva.

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#734) gyurczy


gyurczy
őstag

Nem tudom ide tartozik-e, de bekérdezek:

Van 2 db ADDA 12 cm ventim és egy TT, mindhárom az alaplapról hajtva. Mitől lehet az, hogy a TT fordulatszáma 650-es fordulatig csökkenthető, szemben az ADDA-k 1300-asával?

(#735) BlacKSouL válasza golax (#733) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Általában hacsak megoldható, akkor célszerű inkább a meleg levegőt mielőbb eltávolítani a házból, mert a helyére a réseken úgyis áramlik be magától is a hideg, de ha csak a benti forróságba fújsz egy kis hideget, és az eltávolításon van a kisebb hangsúly, akkor bent csak összekeveredik és forró helyett meleg vagy langyos lesz a levegő. De szerintem ha elöl befújsz neki, akkor a tápnál lévő ventinyíláson nemigen megy be a friss levegő. Ha viszont megy is, akkor a tápból kijövő meleg egy része is visszaszippantódhat.
Persze mindez csak elmélet, úgyis ki kell kísérletezni a jó megoldást.

Hőmérsékleteknek úgy van értelme, ha összehasonlítva írom le:

Prescott LGA775 1M 3.0@3.6 GHz
Gyári nem rézmagos P4 hűtővel (alaplapra fúj):
Tuningolatlan procival:
Csak az első venti fúj be: terheletlenül: 43°C, terhelve: 65°C; alaplap: 44°C
Csak a hátsó venti szív ki: terheletlenül: 39°C, terhelve: 60°C; alaplap: 41°C
Együtt: 38°C, 59°C, 40°C
Tuningolt procival(3.6GHz):
Csak első venti: terheletlenül: 46°C, terhelve 69°C; alaplap:46°C
Csak hátsó venti: terheletlenül: 43°C terhelve: 65°C; alaplap: 44°C
Együtt: 42°C, 64°C; 43°C

GlacialTech Igloo 5700 MC hátrafelé fújó hőcsöves hűtővel(csak együttes értékek vannak mindkét házventivel!):
Tuningolatlan:
Terheletlen: 35°C, terhelve: 47°C; alaplap: 38°C
Tuningolva(3.0@3.755GHz!):
Terheletlen: 37°C, terhelve: 51°C; alaplap: 41°C <-- jelenleg így üzemel a gépem egy jó ideje
Ha csak első házventi fúj be: 43°C, 55°C; alaplap: 46°C <-- ezt most direkt kipróbáltam

Utolsó két sornál jól látszik, hogy a hátsó házventi nélkül igen megemelkedik a hőmérséklet odabent.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#736) M0D


M0D
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek vegyek egy szép Sunbeam Adonizált ledes ventit, ami illik a házhoz, picivel olcsóbb, csúszócsapágyas, vagy vegyek egy olajcsapágyas Noctuát, amire 6év garancia van, és nem hangosodik fel mint a másik? Kinézet, avyg teljesítmény? Nagyon hamar felhangosodik a csúszócsapágyas?

(#737) BlacKSouL válasza M0D (#736) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A csúszócsapágyas általában hamarabb kikopik, mint a golyós.
Azt magadnak kell tudni eldönteni, hogy mit szeretnél inkább, egy-másfél évig használni egy jól kinéző ventit(ha van értelme és egyáltalán látni kívülről), aztán hallgatni hogy milyen hangos lett, majd kidobni és venni még egyet; vagy most megvenni egyet drágábban, ami nem néz ki jól, de 3-4 év múlva is ugyanúgy működik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#738) BlacKSouL válasza gyurczy (#734) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát ha nem az a megfejtése a dolognak, hogy a TT névleges maximális fordulatszáma is eleve alacsonyabb mint a másik kettőnek, akkor az lehet benne, hogy belső (elektronikus)elrendezéstől, valamint a csapágy minőségétől függően alacsonyabb feszültségen/fordulaton is képesek működni. Bár inkább az indulófeszültség a lényeges, mert elméletileg majdnem akármeddig lehetne lassítani a már forgó ventit, gyakorlatilag persze más a helyzet. 0-12 potméterrel lehet kimérni hogy meddig lassítható adott venti.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#739) gyurczy válasza BlacKSouL (#738) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem feltétlen erre gondoltam, de kapizsgálom. A probléma az, hogy a lap elvileg mindhárom csatira ugyanakkora feszültséget ad, viszont azok eltérő sebességgel forognak.

(#740) detroitrw


detroitrw
addikt

remélem jó helyre írok! :)

már pár hete tervezgetem hogy szétfúrom a házam mert azon csak 8cm-s venti hely van s ha fúrnék lyukakat akkor egy 12-es beférne. Csak eléggé szerencsétlen helyekre esne a furat.
s kitaláltammi lenne ha ragasztanék?
erre van valami megoldás? persze nem extra erős levakarhatatlan ragasztós dolog érdekelne hanem amit le lehet vakarni anélkül hogy rongálnám a házat ill. ventit, s az se mellékes hogy 2 nap múlva ne essen le a venti ;]

vagy van más hasonló megoldás?

(#741) [SYDER] válasza detroitrw (#740) üzenetére


[SYDER]
tag

Üdv hát én a saját megoldásom tudom javasolni nah most ha jól értem van egy venti helyed ez 8 cm és te oda 12 eset akarsz rakni ha így van vegyél egy szűkítőt ez asszem valami 400ft szóval nem egy nagy összeg az 12 ről szűkít 8 ra ha nem jól értelmezem akkor van ilyen öntapadós cucc amin kábelkötegelőt lehet átfűzni nah végy olyat kb 200ft 4 darab ás rakd rá vagy fúrd át vagy feszítsd rá a ventit kábelkötegelővel

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#742) kircipeti válasza gyurczy (#739) üzenetére


kircipeti
senior tag

Akkor az ADDA ventikben erosebb motor lehet mint a TT-ben. Nezd meg mekkora aramerosseget irtak rajuk a matricara.

(#743) detroitrw válasza [SYDER] (#741) üzenetére


detroitrw
addikt

jóértelmezed de azt a megoldást hamar elkellett vetnem mert a 8cm-es hely nem úgy s ott van hogy az átalakító beférjen, egyik helyre se férne bemert beleütközne az alaplapba ill.tápba a másik meg a vga-ba + előre is elkéne s ott meg a hdd miatt nem lenne jó :)

tudsz ilyen öntapadós cuccot mutatni? mert nemlátom a szemem elött hogy is nézhetne ki :((

(#744) BlacKSouL válasza gyurczy (#739) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor lehet hogy én értettem félre. Ha mindegyik ventit maxon forgatod, akkor mennyit pörögnek? Az alaplap általában csak egy csatit képes PWM-el szabályozni, a többit max szoftveres úton tudod a lap segítségével állítani. Ha viszont nem szabályzod le, akkor minden venti annyit kell hogy pörögjön, mint amennyi a névleges fordulatszáma. De ahhoz képest is van +-10% hibatűrés. Ha mégsem így van, akkor vagy a venti hibás(szorul), vagy a lap nem kezeli jól a csatik feszültségét, vagy a tápod. Utóbbira kisebb az esély.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#745) [SYDER] válasza detroitrw (#743) üzenetére


[SYDER]
tag

Persze mindjárt fotózom és dobom a linekt is róla ok?

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#746) detroitrw válasza [SYDER] (#745) üzenetére


detroitrw
addikt

okokokok köcce :R

(#747) [SYDER]


[SYDER]
tag

bocs de nem jó az oldal kis idő még :W :W

[Szerkesztve]

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#748) gyurczy


gyurczy
őstag

Köszönöm az infokat!

(#749) [SYDER] válasza detroitrw (#746) üzenetére


[SYDER]
tag

pü ment bocs az off ért de sajna muszály :O

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#750) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Valami 8cm-es ventit tudtok ajánlani,ami nem nagyon hangos és jó a légszállítása.(egy FSP 550-es szervertápba kellene,a mostani helyett,mert nagyon zavar már a hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.