Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) abridabri válasza Askformore (#25993) üzenetére


abridabri
veterán


En ragasztottam pici bordakat a vrm -re meg a cpu socket hatuljara. Sokat nem er, de legalabb nyugodtabb vagyok, hogy mindent megtettem :DDD

(#26002) A21


A21
tag

Szia Grózi! Úgy néz ki NZXT S340 ELIT ház lesz a befutó, a kérdés adott, milyen ventiket ajánlanál bele és hová mennyit és mekkorát ASUS B150 PRO GAMING AURA laphoz.

Én úgy gondoltam, hogy elöl 2x140, fent 1x140 és hátul 1x120-as menne bele. Alpenföhn vagy Lepa bol.Quiet, ha a pure wings még mindig nem ajánlott...

köszi! :R

(#26003) Grózi válasza Peddy789 (#26000) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a két 140-s,3 pines mehet a vezérlőre és a hátsó 120-s a lapra.Ha belinkeled az alaplapod venti aljzatának a lábkiosztását,akkor megmondom milyen kell.Megtalálod a user manualban,internal connectors fejezet alatt-segítség az Összefoglalóban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26004) Grózi válasza A21 (#26002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Néztünk neked lábkiosztást?Ha igen akkor linkeld légyszí,vagy ha nem akkor olvasd el mit írtam eggyel feljebb!
És kéne a konfigod is!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26005) Peddy789 válasza Grózi (#26003) üzenetére


Peddy789
őstag

Jol olvasom mas hozzaszolasbol, hogy akkor a haz elejebe levo 3 ugyanolyan nanoxia 3 labas pwm mentes ventit ratudom kotni a p400s haz venti vezerlore, egy Y elosztoval? (mivel alapbol csak 2 ventire van kitalalva)

A hatso 120as nanoxia meg megnezem eppen milyen alaplapon lesz, mert nem dontottem hogy veszek uj lapot vagy meg a regivel inditok.

Ez az Y eloszto kell akkor nekem 1 db?

Nahjo most olvastam vissza hogy Wing Boost 2 -t ajanlottal masnak hazhutore, ami osszefuzheto, igy vszeg kicsivel olcsobban meguszom, + talan jobban nez ki ez a venti

[ Szerkesztve ]

(#26006) fogtunder válasza Peddy789 (#26005) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, oszthatod tovább, külső tápos a vezérlő, elbírja.

de jó akármilyen, nem kell Phanteks, itthon az Akasa verziót tartják a legtöbb helyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26007) Grózi válasza Peddy789 (#26005) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha fogtunder azt mondja,hogy elbírja a gyári vezérlő,akkor jó.2db 140-s egy Y kábellel az egyik ágra és a hátsó 120-s a másikra.
(#26006) fogtunderAhogy nézem,ebben a webshopban csak ez az Y kábel van.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26008) fogtunder válasza Grózi (#26007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

SATA betápja van a LED és a venti vezérlőnek, meglepődnék, ha nem bírná el a 3 ventit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26009) A21 válasza Grózi (#26004) üzenetére


A21
tag

Ugyan ehhez a laphoz, csak M-hez néztél, azon 3 db van, ha jól értem amit kérdezel :)

A teljes tervezett konfig ez lenne:

ház: NZXT S340 ELITE
alaplap: Asus B150 pro gaming aura
cpu: i5-6402P
cpu hűtő: Be Q Dark Rock 3
vga: GTX 1060 6GB v. RX 480 8 GB maximum, de valszeg gyengébb kártya lesz.
mem: 2x4 gb 2133 hyperx
táp: Be Q pure power 500 moduláris
1 db SSD
1 db max 1TB HDD
max még RGB világítás, de lehet elég lesz amit az alaplap csinál kis fény is

KB ennyi :R

(#26010) Grózi válasza fogtunder (#26008) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a lényeg,hogy mekkora a vezérlő ágankénti terhelhetősége. Például a Fractal Arc szériájú házak vezérlője áganként egy ventivel is el szokott halálozni,de ha 2 ventit tettél egy ágra akkor csak órák kérdése volt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26011) Grózi válasza A21 (#26009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na annak a háznak a front intakje megint elég gyenge,így előre mindenképp 2 db 140-st tennék.A lapod tele van hybrid aljzattal,szóval jöhet 3 vagy 4 pin is.
140-ben és 120-ban is én az Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t ajánlanám.Ha ledes kellene akkor az Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín) 120 és 140 is jó választás 3 pinben,vagy 120mm-ben a Lepa Bol.Quiet pwms-ben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26012) A21 válasza Grózi (#26011) üzenetére


A21
tag

Köszönöm! Esetleg nem tudsz olyan házat, ami hasonló üveg oldallapos, de jobb a szellőzése? :U

(#26013) Grózi válasza A21 (#26012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van sok olyan,de szerintem fogtunder többet tud neked segíteni a Milyen házat vegyek? topicban! [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26014) A21 válasza Grózi (#26013) üzenetére


A21
tag

már kiveséztük a felhozatalt :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#26015) fogtunder válasza Grózi (#26010) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor inkább nem szóltam, mert biztosra nem tudom mondani. Én ki merném próbálni, de azért ajánlani így nem merném.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26016) Grózi válasza fogtunder (#26015) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Phanteks házak vezérlője általában elég jó,de az adott házat nem ismerem ilyen téren-ezért nem merek én se biztosat mondani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26017) Peddy789


Peddy789
őstag

a 3 vagy 4 pines venti vezerles gyakoribb az uj alaplapokon?

(#26018) Grózi válasza Peddy789 (#26017) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vegyes a felhozatal.De minden lap gyártói oldalán fenn van és letölthető a user manual,amiben internal connectors fejezet alatt le tudod ellenőrizni a lábkiosztást.Segítség az Összefoglalóban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26019) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hali all!

Ismerősömnek kellene a gépbe elölőre és hátulra 12cm-es venti. Nem jártam tüzetesen minden márkának utána, az Articon belül ezt a verziót találtam korrekt vételnek, vagy még néztem ezt is, de nem tudom eldönteni, hogy van-e érdemi különbség a kettő között. Utóbbinak más a csapágya, de nem tudom a való életben ez mennyit jelent.

Valahogy 1500Ft környéki összeg lenne rászánva 1db-ra, szóval ezt figyelembe véve kérem a segítségeteket.

Akinek esetleg van tapasztalata a két termékkel kapcsolatban, vagy véleménye, tanácsa kérem ossza meg velem!:)

köszi!

(#26020) Grózi válasza Black Dragon (#26019) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha rákeresel topicban,akkor láthatod hogy nagyon nem ajánlott és hogy miért...
Muszáj pwm-s?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26021) Black Dragon válasza Grózi (#26020) üzenetére


Black Dragon
addikt

Bocsánat érte, most már látom mik az ajánlottak. Egyébként nem muszáj pwm-s, igazából csak az a lényeg, hogy halkan, de hatásosan tegye a dolgát megbízhatóan.

(#26022) Grózi válasza Black Dragon (#26021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi gond.Az az igazság,hogy ennyi pénzért csodák nincsenek,de a Xilence Red Wing 120 vállalható-viszont pwm-sből többnél jelentkezett kattogó motorhang,ezért kérdeztem a 3 pint.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26023) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

Erről a ventilátorról mi a véleményetek [link] vízhűtéshez ill. a házba kellene előre és hátra. Eddig 2 db Be Quiet! Pure Wings 2 120mm ventilátor volt elől, hátul pedig 1 db Be Quiet! Shadow Wings 140mm-es. A vízhűtés egy Be Quiet! Silent Loop 240, erre kellene a Silent Wings 3 ventilátorok ill. az elől lévők helyett. Van értelme lecserélni ezeket?

(#26024) Black Dragon válasza Grózi (#26022) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha van érezhető különbség némi felárért, akkor többet is rászánnék. A Be Quiet Pure Wings 2 120 jobb választás lenne? Ahogy néztem 3000 körül van az ára, beleférhet a keretbe, de ha a listán szerepők közül az egyel előtte vagy utána lévőt te jobbnak ítéled meg, akkor számomra az is rendben van.
Igazság szerint nincs időm belemenni a technikai részletekbe, amit ajánlasz azt veszem meg.:)

(#26025) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem úszom meg a komolyabb ventifejlesztést: bár egész jó lett a Metis hűtése, de terhelés alatt az ULN ventiknél nagyobb légszállítású darabokra lenne szükségem, így cserélnék.

Az ajánlóban linkelt AKASA elosztóval használnék két ugyanolyan 3pines légkavarót, IDLE 600-700-as fordulattal, alaplapi fesz-szabályozással. Melyiket ajánlanátok?
Coolink SWiF2-1201, vagy
be quiet! Pure Wings 2 120mm (BL046)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26026) Grózi válasza degas2428 (#26023) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a venti házhűtőnek nagyon jó,de kompaktra nagyon nem való-arra válassz mást,pl: Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem),Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros),Akasa Apache.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26027) Grózi válasza Black Dragon (#26024) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PW2-sekkel mostanában sok a gond,helyette a Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm-t vagy a Coolink Swif2 120P-t,vagy az ár-érték bajnok Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus-t(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem) ajánlom!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26028) Grózi válasza AxBattler (#26025) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek közül egyikkel se érsz el előrelépést,csak rosszabb lesz.Csak 3 pin lehet?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26029) AxBattler válasza Grózi (#26028) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel korábban sikeresen megállapítottátok, hogy a deszkám csak feszültséggel szabályoz, ezért igen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26030) Grózi válasza AxBattler (#26029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,bocs de napi 3-5 embernél nézzük meg minimum-nem tudok mindent fejben tartani.
Amivel előrelépést érhetsz el 3 pinben és halk is marad a gép-annak ára van:
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12-2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26031) AxBattler válasza Grózi (#26030) üzenetére


AxBattler
félisten

Semmi gond, nem azért írtam. :R
Tehát akkor a Noctua NF-P12 + NF-S12B ULN kombónál nem jobb a 2db BQ? Ezt nem gondoltam volna, de oké.

Viszon az AC DS Black 4.5k HUF még a legolcsóbb helyen is... nem olcsó.
Még meggondolom, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26032) Grózi válasza AxBattler (#26031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát nem,a Noctua magasra teszi a lécet és a PW2 belépő szériája a BQ-nak.Az új Silent Wings 3 nagyon jó,de annak még borsosabb az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26033) Methionyl


Methionyl
senior tag

Vissza tértem :B

Jeleneg így néz ki: [link]

Elöl 2db lepa bol.quiet pwm 120mm hátul a HAF XB EVO gyári ventije, felül semmi, illetve egy gtx 980 ti G1 VGA ami most kimaradt a képen de forró fejű..

A hátsó gyárit mindenképp le akarom cserélni, de ha már cserélek, kitudnék jönni jobban ha a 2 lepa-t is lecserélem nagyobb huzatot akarva? (pl. 2x 140mm viper?) Illetve hátra is?

A lapom nem kezel pwm-et ezen már túl estem, de hál istennek nincs még motorhang, de idén még szeretnék alaplapot is cserélni (ami majd fogja) szóval maradhat pwm ajánlásba.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#26034) Black Dragon válasza Grózi (#26027) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszönöm a segítségedet, a Nanoxia mellett döntöttem, azt tűnt a leghalkabbnak, és aránylag jó a teljesítménye a másik kettőhöz képest.:)

(#26035) Grózi válasza Methionyl (#26033) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én rátenném a bordára és hátra a két Lepa-t és ha van elöl hely 140-s ventinek,akkor oda mindenképp 2 db.
viszont az Akasakat nagyon nem ajánlom feszültségalapon szabályozni-a legkényesebbek e téren.
Az ideális az eLoop B14-3 lenne,az idle halk és magas fordulaton is jó+szállít elég levegőt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26036) Grózi válasza Black Dragon (#26034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit,de ez csak papíron igaz-ne érts félre,nagyon jó venti,de a WB2 jobb választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26037) Black Dragon válasza Grózi (#26036) üzenetére


Black Dragon
addikt

Rábeszéltél, legyen az, igazából Merlinnél abból is a zöld verzió ugyan annyi, mint a Nanoxia. Majd írok véleményt a beszerelés után!:)

Köszi addig is!

[ Szerkesztve ]

(#26038) Grózi válasza Black Dragon (#26037) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26039) Methionyl válasza Grózi (#26035) üzenetére


Methionyl
senior tag

Hm..mármint az egyik lepa-t tegyem a cpu hűtő borda végére (és lesz a bordán 3 venti) a másikat a gyári venti helyére, előre pedig 2db 140mm eLoop B14-3 -at?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#26040) Grózi válasza Methionyl (#26039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem én a BQ ventit váltanám a bordán a Lepa-val+ hátra és előre a két eLoop.
Hülye vagyok,benéztem a cpu bordát-ezen már 135 mm-s Silent Wings van-azt nem cserélném Lepa-val.Szóval hátra a gyári CM helyett az egyik Lepa(a másikat aprón könnyen eladod 2,5-3K-ért) és előre az eLoop-ok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26041) Methionyl válasza Grózi (#26040) üzenetére


Methionyl
senior tag

Igen az egyik 120mm belül meg egy 135mm van, szerintem azok ott rendben vannak. :K
Okés rendben akkor majd ha meglesznek jövök eredményekkel is, köszöntem. :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#26042) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
A gépembe van egy Thermaltake 6 rézcsöves hűtő,ami mindig maxon pörög,és nagyon idegesít a hangja.Speedfan-t letöltöttem,azzal eltudom venni a sebességét,úgy szép halk,de minden indításnál elég macerás lenne beállítani
Biosban néztem beállításokat rá,olyasmik voltak hogy target fan speed,meg fan speed level.
A fan speedet felvettem,a fan speed level-t pedig le,de úgy is maxon zúg..
Valami megoldás? Köszi!

(#26043) fogtunder válasza pellesmartin (#26042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért kellene speedfanben minden indításnál beállítani? csinálsz neki profilt, elmented, aztán csókolom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#26044) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert már nincs ötletem...
adott egy Phanteks PH-TC14PE ocsmány narancssárga színben, 3db ilyen szélmalommal
Üveghangon lenne 19 dB(A)...
annak ellenére hogy állítólag hangtalan, van egy folyamatos halk kerepelése, nullkilométeres ventikkel.
200as fordulatszámon is hallatszik, és egy teljesen hangtalan rendszerben ez zavaró...
kivágjam, vagy van rá valami okos megoldás? Ha kézzel megforgatom a ventit, akkor is hallatszik, nem elektronika. Olyan mintha valami ütemesen súrlódna, pl mintha a mágnes beleérne az állórészbe, de semmilyen ellenállást nem mutat, nem akad meg egy pillanatra sem. Lehet "hallható" a tengely? bár az nem egy ütemes zaj lenne, hanem folyamatos...

Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket!

(#26045) Askformore válasza R̲e̲m̲ (#26044) üzenetére


Askformore
senior tag

Ugyan ez a problémám az Enermax kompakt vízhet kapott ventikkel is.. ciripel, sűrűn kattog, akkor is ha kézzel forgatom..

(#26046) Raggie


Raggie
őstag

Hát mindkét esetben gari(ha még van) vagy másik esetben venti csere. Ez tipikusan a csapágyhibás ventillátorok hangja.

Clint Eastwood FTW

(#26047) R̲e̲m̲ válasza Raggie (#26046) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

értemén, de vatta új ventik...

[ Szerkesztve ]

(#26048) Raggie válasza R̲e̲m̲ (#26047) üzenetére


Raggie
őstag

Tudom, sajnos attól még lehet gyártási hiba is... :(
(ez a legjobb gyártókkal is előfordul néha)

Vagy akár szállítás közben is megsérülhettek.

Mindenesetre: gari.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26049) Grózi válasza R̲e̲m̲ (#26047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előfordul,vissza kell küldeni gariba és részletesen leírni a problémát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26050) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tiszteletem a jelenlévőknek! :R

Megint el-elmerengtem a ventilátorok világában. :)

Mégpedig, ugye adott egy HAF XB evo kuckó. Elől most jelenleg 2 darab 140-es Akasa Viper van. Ugye elől úgy van kialakítva a hely, hogy 280-as radi, így 2 140-es venti rögzíthető. Viszont a kivágás kicsit fura, ugye valamennyit kitakar a keret a 140-es ventikből, főként a két szélénél a perem.

Lehet hülyeség, csak elgondolkoztam ezen..

Itt látszik a kialakítás:

Így, elgondolkoztam, hogyha vajon bepakolnék 2 darab Swif2 120p-t előre az vajon hozna a konyhára?

Gondolom úgy derülne ki, hogy kipróbálnám, csak gondoltam rákérdezek a szakértőktől! :) :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.