Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34002) Samus


Samus
addikt

Tápegységbe is ugyanazok a ventik ajánlottak, mint házba? Kb. most az a leghangosabb légkeverő (FSP Raider 550 80+ Silver, kb. 4 éves).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34003) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

45 mm vastag 12FPI-s radira milyen 140 mm-es ventit ajánlatok? Alpenföhn® Wing Boost 3 jó lehet? Van kettő WingBoost2 Blood Redem házventinek és nagyon meg vagyok velük elégedve (leszámítva hogy a ház 120 mm-es kerete "fütyül" egy bizonyos rpm-tartományban :D). Ezért maradnék a márkánál, a 2-es széria viszont már kifutott termék mindenhol, nem lehet kapni pirosat.

Köszi, Pakmara

(#34004) HollyBoni válasza Samus (#34002) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyjából, de ha biztosra akarsz menni akkor nézd meg mekkora a max fordulata annak a ventinek ami most van benne. Tápokba elég combosakat szoktak rakni, az ajánlóban a legtöbb venti alacsonyabb fordulatszámú.

Fordulatszám miatt nagy a szélzaj, vagy már csapágyas, vagy kerreg/morog alacsony fordulaton?

Sok eseteben a gyártók bebiztosítják magukat, és beledobnak a tápokba egy 2000rpm feletti ventit. Én egy Superflower tápba raktam most egy Be Quiet Pure Wings 2 ventit, ami maxon ~1400-at megy. A gyári venti biztos hogy bőven 2000 felett volt.
Kivezettem a tápból az új venti fordulatszám visszajelző kábelét hogy tudjam nézni mit csinál vele a táp. Nálam pl. mikor bekapcsolom a gépet olyan 5 percig el sem indul a tápventi, utána idle 600-700-as fordulaton megy, terhelés alatt pedig kipörgeti a táp maxon. Sokkal alacsonyabb a max fordulatszám mint a gyári ventinél, de így is csak épphogy langyos levegőt fúj ki a táp terhelés közben. Persze aztán lehet meghal a táp 1 hónap múlva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34005) Pakmara válasza Pakmara (#34003) üzenetére


Pakmara
őstag

Tárgytalan, a Alpenföhn® Wing Boost 3-nak 120 mm-es a rögzítő furata, így nem jó 140-es radira max valami adapterrel. Tovább nézelődök.... :O Grózi: tudjátok módosítani az összefoglalót? a Wing Boost 3 mehetne a 140mm-s ventilátor 120mm-s rögzítő furattal kategóriába.

(#34006) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Volt szó róla, hogy ventilátort veszek, azóta kicsit leült a téma nálam, viszont most megjelent a BE QUIET! Shadow Wings 2 140mm egész tűrhető árazással, szerintetek jó lehet? :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#34007) mgabi válasza Pakmara (#34003) üzenetére


mgabi
senior tag

45mm-s radira jó venti kell: B14-PS PWM 1200rpm vagy B14-3 3pin 1400rpm. Budget: Akasa Viper 140mm (AK-FN063). WB3-t nem erre találták ki, nagyon nem, elkerülném messzire, főleg hogy csak adapterrel lesz jó. 6ezer körül van még pár választás, de akkor inkább már az NB eloop. nem óccó, de yooo

[ Szerkesztve ]

(#34008) greyslay


greyslay
aktív tag

Valaki megtudná mondani hogy az alaplapomba hány db ventit tudok kötni?!
Asrock fatality b350 k4.
Én 5öt szeretnék, de csak 4 et tudok úgy látom?! :R

"embertelen ember munka"

(#34009) mgabi válasza greyslay (#34008) üzenetére


mgabi
senior tag

1cpu + 3 case. Y-splitter és egy ajzatról mehet akár 3 venti is.

(#34010) J0shu4M1ll3r válasza Grózi (#32506) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szia!
Kicsit elröppent az idő, időm se volt nagyon foglalkozni a témával és a gépet se használtam annyira, de most ismét előjött a kérdés és szeretném a segítségedet kérni.
Az összefoglalóban szereplő be quiet! Shadow Wings PWM 92 mm tényleg annyira jó ( 4500 Ft-ért)?
A másik kettőt hírtelen nem találtam abban a webshopban, amiben ezt néztem, de ha tényleg ennyi az ára, viszont kiszolgál megint pár évig, és jól hűt, akkor mindne további nélkül beáldozok rá annyit.
Vagy van még esetleg más típus, amit ajánlanál?
Előre is köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#34011) greyslay válasza mgabi (#34009) üzenetére


greyslay
aktív tag

Értem. Köszönöm szépen :)

"embertelen ember munka"

(#34012) Samus válasza HollyBoni (#34004) üzenetére


Samus
addikt

Fura hangja van neki, és egyszerűen onnan jön. Olyan, mint az Intel gyári hűtője :D. Más zajforrás nincs, a házhűtőket kikapcsoltam, az Alpenföhn ventije olyan halk, hogy üres templom zenebona ahhoz képest, VGA nem megy idle. Nem ilyen morajló, hanem olyan, mintha fémlamellák között fújna a szél. Játék közben szélzaj van, de idle módban is megvan ez, csak halkabb, amit nem értek. Lehet, csak kikopott...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34013) abridabri válasza Pakmara (#34003) üzenetére


abridabri
veterán

Ha okosan csinaltad volna akkor a radim melle egyuttal vettel volna tolem 3db BQ SW3 HS 140mm ventit amik azon a radin voltak hasznalva . Ennel jobbat nem talalsz :N
Komolyra forditva a szot : 12FPI miatt nem kell tulzasokba esni , megteszi barmelyik normalis (legalabb 1,0+ static pressure-vel rendelkezo ) 14es venti.

(#34014) HollyBoni válasza Samus (#34012) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha van egy kis szabadidőd én kiszedném a tápot aztán meghallgatnám közelebbről. Tápkábel bedug, zöld + fekete kábel rövidre zár.

Ő a tápod? Ha igen, akkor a cikk szerint Yate Loon D12SM-12 venti van benne. Pont az előző fél órában cseréltem ki a szüleim tápjában, mert olyan hangot adott ki amit még soha életemben nem hallottam. Sima csúszócsapágyas olcsó venti. Ami jó hogy a max fordulat csak 1650rpm, szóval mehetne a helyére valami minőségi 1500-as.

A tisztítás + kenés is segít valamit, de tapasztalatom szerint sosem lesz olyan mint új korában.

[ Szerkesztve ]

(#34015) Samus válasza HollyBoni (#34014) üzenetére


Samus
addikt

Ez, csak ennek a Raider S változata (nem a Raider II), ami 80+silver, az eredeti bronz helyett, gondolom belül ugyanez. Sima 3pin venti kell bele? Csak hogy tudjak készülni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34016) HollyBoni válasza Samus (#34015) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, feszültség alapján szabályoz. Van egy piros meg egy fekete vezeték, ráforrasztod a venti + meg GND
(fekete és piros) kábelét és ennyi volt a történet.

Ha így néz ki a belseje akkor jobb oldalt látsz egy kis 2pin-es csatlakozót, az a venti. Viszont valószínű maga a csatlakozó be lesz ragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#34017) mgabi válasza abridabri (#34013) üzenetére


mgabi
senior tag

true

(#34018) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok!

ARGB-s házventi érdekelne, ha kérhetném, hogy ajánljatok 3x120mm vagy 2x140 a ház elejébe, ami csendes, sok levegőt szállít és ár/értékben bajnok! köszönöm! Gigabyte Z390 Aorus PRO alaplaphoz lesz.

köszi

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#34019) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Egy 4 pines ventilátort kellene csatlakoztatnom, de a közelében csak 3 pines csatlakozók vannak. Ilyenkor mi a teendő? :F Mi történik, ha 3 pines csatlakozóra dugom rá?

[ Szerkesztve ]

(#34020) CptAdamica válasza -Ben- (#34019) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem annyi, mint ha 3 pines lenne a ventilátorod, a 4 pin a pwm szabályzó, szóval max fordulattal fog menni, szabályozás nélkül.

Megyen!

(#34021) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Felpolíroztam még egy Noctua U12-est.
Ez picit jobban sikerült mint az előző, bár maradt egy pici matt folt a közepén.

[ Szerkesztve ]

(#34022) csiga8 válasza R1200GS (#34021) üzenetére


csiga8
senior tag

Szép!

Látom nem csak nekem heppem! :)

Gondolom üveglapon csinálod Te is.

(#34023) R1200GS válasza csiga8 (#34022) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Igen, aztán még rámentem egy polírozó géppel.

(#34024) -Ben- válasza CptAdamica (#34020) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor legfeljebb hangos lesz.... :) Úgyis hangos az egész gép, nem oszt szoroz. :DDD
Köszi! :R

(#34025) mgabi válasza R1200GS (#34023) üzenetére


mgabi
senior tag

Én is felcsiszoltam a Truespirit 140 Direct talpát, de itt van is értelme, mert a hőcsövek csak hajtva vannak, és nincsenek tökéletesen síkban. [link]

(#34026) Grózi válasza CptAdamica (#34020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem éppen...
Feszültségalapon fogja szabályozni a pwm-s ventit és az csak bizonyos típusok esetén vállalható.Hosszú távon nem ajánlott és például az Akasa ventik helyből durva motorhanggal díjazzák.
Mondjuk csak ezerszer volt róla szó...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34027) CptAdamica válasza Grózi (#34026) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez esetben sorry.

Megyen!

(#34028) R1200GS válasza Grózi (#34026) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Kicseréltettem a legutóbb vásárolt 3 pin-es ventieimet 4 pin-esre (nagyobb teljesítmény miatt).
3 pines ventilátor szabályzóról akarom működtetni őket.
Itt is ugyan az a probléma mintha alaplapra kötném?
A vezérlő a feszültség változtatásával szabályoz.
Noctua NF-P14s redux-1500 PWM ventilátorok lesznek rákötve. Ha jól működik, nem ad ki motorhangot, abban az esetben sem ajánlott hosszú távon?

(#34029) dqdb válasza R1200GS (#34028) üzenetére


dqdb
nagyúr

Operating voltage 12 V

Nos, ezzel a döntéssel élvezheted a nagyobb teljesítményt állandóan, mert senki sem fogja megmondani előre látatlanban, hogyan viselkedik átmenetileg vagy tartósan a ventilátor, ha nem a gyártói specifikációnak megfelelően üzemelteted, ami szerint a ventilátor fixen 12 V-ot vár, azaz feszültséggel nem szabályozható, kizárólag PWM-mel.

Start/nominal voltage: 5.0 V / 12.0 V
Így néz ki egy feszültséggel is szabályozható PWM-es ventilátor adatlapja egy másik gyártótól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34030) HollyBoni válasza R1200GS (#34028) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Itt low noise meg ultra low noise adapterekről ír a Noctua ami csak egy beforrasztott ellenállás, szóval végül is feszültség alapú szabályzás. Ha jól tudom ezek a redux cuccok régebbi Noctua "csúcs" ventik, ott meg még adták is ezeket az adaptereket hozzá. Ez szerintem arra utalna hogy oké a feszültség alapon szabályzás, persze ezt nem tudom mondani 100%-ig biztosra.

[ Szerkesztve ]

(#34031) dqdb válasza HollyBoni (#34030) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az tényleg csak egy ellenállás, és a The NA-RC7 adaptor is designed for use with Noctua 4-pin fans szöveg mindössze annyit takar, hogy 4 pines csatlakozót szereltek a két oldalára, akkor semmi probléma nem lesz a feszültségalapú szabályozással.

Ez alapján tényleg csak ellenállás (vagyis az adatlap hazudik a 12 V-ról). És ez alapján pedig biztosan csak egy ellenállás (ahogyan nézem, mindenhol keveredik az NA-RC7 és NA-SRC7 jelölést, az utóbbi az előbbi 3 darabos kiszerelését takarja).

Szóval az előző hozzászólásom most félrement, de az ott leírtak érvényesek: előbb nézd meg a specifikációt, aztán vedd meg, ha jó neked.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34032) HollyBoni válasza dqdb (#34031) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez egy 3pin-es verzió, de így néz ki "belülről":

(#34033) dqdb válasza HollyBoni (#34032) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez eléggé egyértelműen ellenállás :D A második link is megadta a pontos választ, mert hivatalos Twitteren írták, hány Ω-os.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#34034) HollyBoni válasza dqdb (#34033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én azon is csodálkozom hogy Twitteren kiírták, Noctua-t ismerve azt gondolnám rámondják hogy mágikus decibel szűrő amit 15 évig fejlesztettek vagy valami hasonló. :P

(#34035) turbokappa válasza mgabi (#34009) üzenetére


turbokappa
senior tag

Szóval y kábellel 1 aljaztról, de nem fogja a 3 ventik fordulatszáma bezavarni a szabályzást? Mármint 1db helyett egyszerre 3 megy.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#34036) mgabi


mgabi
senior tag

TY140 Black és a TY147A között mi különbség? Tudja vki?

(#34037) dugo_ válasza turbokappa (#34035) üzenetére


dugo_
veterán

Az elosztókábelek szabályzásért felelős vezetéke csak 1db ventire van rákötve, az alapján kapja meg a többi is a pwm jelet/feszültséget típustól függően.

Emiatt fontos, hogy Y kábelen csak azonos méretű, azonos típusú venti legyen.

(#34038) HollyBoni válasza turbokappa (#34035) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha rákötsz 3 különböző típusú ventit aminek mind más a max fordulata és leszabályzod őket akkor persze nem ugyanolyan fordulaton fognak menni. Ha rákötsz 3 ugyanolyan ventit akkor ugyanúgy megy a szabályzás mint egy ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#34039) sunnyface


sunnyface
kezdő

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék RGB ventilátort rakni majd a ház felső részére. Viszont a legtöbb helyen, azt láttam/olvastam, hogy egy külön vezérlő kell hozzá majd.
Az kérdésem pontosan az, hogy megoldható valahogy, hogy az alaplapra csatlakoztassam, és a Mystic Lightsal vezérelhessem, a ventit, vagy mindenképen kell hozzá ez a vezérlőegyésg?

Ha megoldható nélküle tudnátok ajánlani konkrét terméket?

Alaplap:MSI Z370 GAMING PRO CARBON
Ház: Corsair Carbide Series SPEC-ALPHA

Előre is köszi,
sunny,

(#34040) Grózi válasza mgabi (#34036) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 140 Black-nek 300 rpm-l több a maximum fordulata és teljesen más motor van benne-nem volt még hozzá szerencsém.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34041) mgabi válasza Grózi (#34040) üzenetére


mgabi
senior tag

honlapi specifikációja ua. keret, lapátok is. Valószínű a motor és/vagy a lapátok anyaga térhet el picit. 1600rpm-t nem forog, TS140 Directemen van ilyen. Ugyanaz a pwm specifikációjuk is. push-pullban mennek.

(#34042) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

NZXT Aer rgb 120-as ventit lehet valahogy szabályozni?
Specben ezt írják:
Fan Rated Voltage 12V DC
Fan Speed 500-1,500 RPM
4-pin PWM

Kicsit halkabbra szeretném venni mert jelenleg ez a venti a leghangosabb a gépben.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#34043) abdulka1 válasza horvathpeter (#34042) üzenetére


abdulka1
őstag

Rácsatlakoztatod egy 4 pines PWM vezérlésű alaplapi portra, és BIOS-ból, vagy az alaplap szoftverével szabályozod.
Ha nincs ilyen portod, akkor kell egy külön vezérlő egység.

Szerk: Ha lehet hinni az adatlapodnak, és egy ASRock Z370 Extreme 4 lapról van szó, akkor mindegy melyik aljzatra dugod, mert mindegyik hibrid így a 3 és 4 pines ventilátorokat is tudod szabályozni, csak BIOS/UEFI beállítás kérdése a dolog.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34044) horvathpeter válasza abdulka1 (#34043) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Hello!

Igen az adatlap helyesen van kitöltve. :) Viszont a venti ugye a hue+-ra van kötve, ami az alaplapi usb-re van csatlakoztatva.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#34045) abdulka1 válasza horvathpeter (#34044) üzenetére


abdulka1
őstag

A ventin van egy 4 pines PWM csatlakozó, az valamilyen vezérlőbe van dugva ami az USB-be csatlakozik?
Egy ventiről, vagy egy szettről(vezérlővel) van szó?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34046) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Na közben meglestem a 4 pines venti csati a lapra van dugva, plusz egy másik kábel a hue+-ba (ez csak az rgb vezérlés miatt kell) Szóval a lapra van kötve a venti.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#34047) Grózi válasza horvathpeter (#34046) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor tudnod kell szabályozni a ventit is biosból vagy progival.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34048) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Áhá, akkor ránézek biosban. Speedfannal esetleg lehet? Vagy milyen programok alkalmasak erre?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#34049) Grózi válasza horvathpeter (#34048) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Speedfan vagy az alaplap gyári progija.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34050) J0shu4M1ll3r válasza Grózi (#34049) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szia!
Lehet nem vetted észre, de ebben kérhetném a tanácsodat?
Előre is köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.