Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Torry válasza Torry (#450) üzenetére


Torry
addikt

Már rájöttem:D
Lekell róla venni azt az átalakítót és megy maxon.

(#452) polip válasza Liberator (#449) üzenetére


polip
addikt

a 8 mm-es ventikkel az a baj, hogy kevés levegőt szállítanak alapból is...

viszont ha halkítani akarod, annak ált az a következménye, hogy még kevesebb levegőt fog mozgatni...

tehát klassz hogy halk, de nem bizti hogy van értelme betenni :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#453) Czibu


Czibu
tag

Sziasztok. Én egy nagyobbfajta ventiket keresnék. ami a lényeg:
-12V
-min.20cm átmérő-> :DDD

tud valaki segíteni, hogy hol lehet ilyeneket kapni? Konkrétan. :F

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#454) polip válasza Czibu (#453) üzenetére


polip
addikt

autosboltban, vagy asztali ventillátor :)

én nem láttam még 14cm-nél nagyobb pc ventit

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#455) Vilddjur válasza polip (#454) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Én csak képen. Azt is házzal együtt,ott volt az oldalán. 17 vagy 20 centis venti lehetett,már nem emlékszem pontosan.

(#456) Vilddjur


Vilddjur
csendes tag

Mellesleg vízhűtés mellé hova érdemes ventit rakni 1 kisebb méretű házba? 1x8cm ventihely hátul és 1x8cm ventihely elöl. Gondoltam a ház oldalára teszek majd 1db 12/14 centis ventit.
Ez menyire jó ötlet?

(#457) Gipsz Jakab válasza Czibu (#453) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

Nézd meg itt: [link], igaz, hogy ezek vízálló ventik, de az oldalon lehet, hogy van normál is. igen sokféle venti van, de a legnagyobb 12 V-os az 17 cm. Ami ennél nagyobb, az már 220 V-os.

(#458) t1 válasza Torry (#450) üzenetére


t1
addikt

adtak hozzá egy átalakított abba belerakod és azt rádugod a lapra ennyi :)
ezt már benéztem :)

[Szerkesztve]

(#459) Vilddjur válasza Vilddjur (#456) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Ok. Már tudom a választ.

(#460) Czibu


Czibu
tag

Aerocool ExtremEngine 3T házában láttam egy 25cm-es ventit, gondoltam hátha lehet kapni künön is. [link]

[Szerkesztve]

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#461) ttower


ttower
aktív tag

Overall dimension:220 x 220 x 30mm(wxhxd)
Rated voltage:12v
Rated current:0.20a
Fan speed:700rpm
Noise level:27.98dba
Air flow:87.97cfm
Weight:250g
Mtbf:30000hrs


lehet kapni külön is :P nem épp 25 cm de szerintem ez is bőven elég :DDD

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#462) ttower


ttower
aktív tag

srry ezt kihagytam [link] :R

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#463) Lindemann válasza Czibu (#460) üzenetére


Lindemann
tag

Külön nemtom ezt lehet -e kapni, de már a TT is ráállt a 25-ösök gyártására, körbenézek, asszem láttam vmi itthoni lapot ahol lehet kapni :)

(#464) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Nemrég kiflexeltem a gépház tetejét, és betettem egy 8-cm es ventit, valamint van egy a házban alul, egy a vinyó feett, ezek befelé fújnak, és van még egy hátul, ami kifelé, plusz a tápban két venti. Merő véletlen a flexelés után fordítva tettem be a ventit, alapból azt akartam, hogy kirántsa a gépből a meleget... Ennek az lett az eredménye, hogy szép kis szélvihar megy befelé a gépházba fentről, és minden tök hideg. Nah a kérdés pedig az, hogy jobb lett volna-e ha rendessen teszem be a ventit, és kiszívja a levegőt?

A házventiket közös autómata fordulatszámszabályzó vezérli (netezés közben éppen csak forognak).

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#465) Krapy


Krapy
tag

Hello!
Elolvastam amit irtál és gondoltam én is megforditom a ventim!Eddig kifelé fujta a levegőt most pedig befelé!Láss csodát hidegebb a gép!A vinyó is meg a proci is!

ASTRA 4 ever

(#466) ttower


ttower
aktív tag

most vagy senki nem gépezik vagy mindenki kifogyett a kérdésekből :DDD
ha nem baj enkkem azért még lenne egy
vettem egy szervert és abba kellene 4 darab 12 centis venti
ötleteket várom

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#467) BlacKSouL válasza ttower (#466) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel mást nem írtál, ezért gondolom a ventikre a ''szerver-követelmények'' érvényesek. Tehát zaj, ár nem számít, légszállítás legyen magas, de legalább közepes, tartósság/megbízhatóság fontos. Ilyen körülmények közé befér a Noiseblocker SX2, YS-Tech FD 121225LB-2F3, Scythe S-FLEX 21F, vagy Papst 4412 F/GL. Esetleg bármelyik másik 12-es venti, amelyik 2000 körüli, vagy afeletti fordulatot tud. Extrém esetben a Delta FFB 1212 EHE, bár ebből alighanem elég kettő is :)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#468) ttower válasza BlacKSouL (#467) üzenetére


ttower
aktív tag

határ max 5k/db
lehetőleg minél hallkabb legyen mert a szobámban lesz:DDD

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#469) polip válasza ttower (#468) üzenetére


polip
addikt

ha 4 db-ot teszel be, akkor elég bármilyen márkás (papst, egyebek), 5V-on mind néma....
és a 4 darab az azért lassú fordulaton is kihúzza a meleget...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#470) BlacKSouL válasza ttower (#468) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nna, halk, 5k alatti, mindjárt mások a körülmények :)
Én a helyedben szétnéznék itt: [link] ahonnan is ajánlhatom esetleg a Scythe S-FLEX 21D-t, ami kb 4k, vagy az eggyel lendületesebb 21E-t, ugyanannyiért és még mindig halkan, ráadásul a csapágyazása tartósnak ígérkezik, esetleg a Papst 4412 F2/GLL ami szintén a tartósságáról és csendességéről híres 4,4k, a Noiseblocker SX 1 Blue ami szintén halk, jó minőségű 4,4k, NorthQ Silent Tornado kerámiacsapágyazással halk és csendes, sőt valószínűleg szintén tartós is 3,8k; vagy ha esetleg be tudsz menni személyesen a boltba, akkor akár a füledhez igazított ventit is kaphatsz.
Sőt, jó lehet még az Arctic Cooling Arctic fan 120 is, folyadékcsapágyazással csendes, tartós, amire 6 év gyári garanciát vállalnak egyes boltokban.
Ajánlják sok helyen ócsóér' a GT SilentBlade-et, ami önmagában halk, de a fentiekkel összehasonlítva némileg zajosabb, és a garantált üzemideje sem olyan hosszú, mint azoknak. Elvileg van még Nexus is de ritka mint a fehér holló.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#471) elfelejtette válasza BlacKSouL (#470) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Bocs, hogy beleszólok, jó kis ventik ezek, csak az a baj, hogy Pesten kívül beszerezhetetlenek!
Itt Debrecenbe' pl. csak GT Silent Blade-t lehet kapni, abból is a sz@rokat! Vettem 2 db 8 cm-est, 2 különböző helyen, és az egyik fordulatszáma 1840-1940 RPM, a másiké pedig 1960-2060 RPM! És ugye a dobozán azt írja, hogy 1700 +/-10%!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#472) BlacKSouL válasza elfelejtette (#471) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kétségtelen, minthogy Salgótarjánban meg még SB sincs ;] De én mindig úgy oldom meg a dolgot, hogy általában vagy akad ismerős aki megy Pestre, és megkérem hogy tegyen egy kitérőt, vagy egyik-másik pesti ismerősömet szalajtom el a cuccért, és megkérem hogy adja oda a buszsofőrnek egy százas társaságában, ami még mindig olcsóbb mint a Posta. Persze ez még nem oldja meg azt, ha nézelődni, hallgatgatni, matatni akar az ember a cuccokkal, de ezért van az internet, sokmindent meg lehet tudni előre is akár.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#473) elfelejtette válasza BlacKSouL (#472) üzenetére


elfelejtette
veterán

És te találkoztál már ilyennel, hogy egy 2 hónapos venti nem a gyári fordulatszámon pörög?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#474) BlacKSouL válasza elfelejtette (#473) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi számít gyári fordulatszámnak? Amit megadnak specifikációban a dobozán pl., vagy amennyit a pillanatnyi feszültség/leterheltség/hőmérséklet függvényében forog?

De a kérdést amúgy értem, és jogos is. Én a tápomba vettem a tavasszal egy CoolerMaster LEDSilent ventit, ami a gigantikus ventitesztben ha jól emlékszem 1700rpm-esnek volt feltüntetve [link], a dobozán 1800+-10% volt, és miután bekötöttem 12V-on 1970-et pörgött, ezért leszabályoztam 11-6V közé, így jelenleg 1500-at pörög ha bemelegedett a táp, míg bekapcsolás után a win felállása után 1290-el indít hidegen. Viszont kétségtelenül nagyon halk, ebben mindenki a színtiszta igazat írta :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#475) ((DTM)) válasza BlacKSouL (#474) üzenetére


((DTM))
csendes tag

Mennyiből jött ki a venticsere? Énis tervezem, hogy 12cm-es ledes ventit rakok be.

(#476) BlacKSouL válasza ((DTM)) (#475) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, bocs, az nem volt egyértelmű, hogy 8cm-es ventiről van szó, a CM-nek ez a LEDSilent-je csak 8-asban van(már amennyire én tudom) ez egyébként 1320 Ft volt, és mivel magam szereltem nem volt szerelőnél munkadíj. Azaz dehogynem, fizettem magamnak egy sört :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#477) ((DTM)) válasza BlacKSouL (#476) üzenetére


((DTM))
csendes tag

Végülis az nem is fontos, hogy mekkora a venti mert tudomásom szerint a 12-es is 12V-ról megy a tápban :D
Énse akarom szerelőhöz vinni. Gondolom ellenállást tettél a ventire, hogy lasabban menjen, vagy nem?
Ha igen->mekkorát?

2000Ft környékén énis találok már 12cm-es, LED-es ventit.

(#478) BlacKSouL válasza ((DTM)) (#477) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azért lényeges hogy mekkora, mert a legtöbb 12-essel szerelt táp automata fordulatszámszabályzós, míg a 8-asok rendszerint nem. Az enyémről is azt olvastam, hogy elvileg szabályzós, de nem az, konstans ráadja a 12V-ot ha kell ha nem, ezért én azt a megoldást alkalmaztam, amit a hátsó 12-es házventimnél is, hogy rákötöttem egy Zalman FanMate II szabályzóra, így általában le van tekerve, de ha odadurrantok a gépnek valamivel, akkor feljebb veszem őket. Persze azért a 8-as nem mondható egy viharos erejűnek, ezért sosem tekerem 1400 alá, de 1750 fölé sem, mert ott egyrészt már ''kisusog'' a hangja a másik 5 venti mellől, másrészt a szabályzó nem 12, hanem 11V-ról indul, és 5V-nál áll meg, így 888-1750rpm között variálhatok.
Amúgy van 2k körül 12-es venti, de abban nem vagyok biztos hogy csendes is lesz(bár leszabályozva..talán)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#479) ((DTM)) válasza BlacKSouL (#478) üzenetére


((DTM))
csendes tag

Ilyen-t tervezek betenni(mondjuk ez direktbe egy halk venti):

Sunbeam, 120mm Kék színű
Anodizált külső bevonat, melyet 4 led világít az egyedi tükröződő hatás érdekében. 3-4 pin-es átalakító és csavarok. Halk működés, csak 21 dB (A).
- Méret: 120*120*25
- 12V DC
- Csapágyazás: Csúszó
- Fordulatszám: 1200
- Légszállítás: 45.21 CFM
- Zajszint: 21,75 dB(A)
- Teljesítmény: 1,92 W
Ár: 2 890 Ft

Szerintem ez megteszi ;]

(#480) BlacKSouL válasza ((DTM)) (#479) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem ismerem, de ha annyi az annyi, mármint a zajszint, akkor okés. De hol veszed? : [link](árat nézd) <- mod: okés, már megvan, elnéztem, bocsi :B
De arra figyelj, hogy nehogy a szabályzás miatt(ha van a tápodnak) esetleg túl kevés legyen, vagy valahogy megkeveredjenek a dolgok. Vagy tuti megoldás ha kívülről kötöd be, akkor tuti mindig azt a feszt kapja, amit te akarsz.

(Mennyit szóismétlek, még nem ébrdtem fel)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#481) ((DTM)) válasza BlacKSouL (#480) üzenetére


((DTM))
csendes tag

OK köszi :R

(#482) elfelejtette válasza BlacKSouL (#474) üzenetére


elfelejtette
veterán

Milyen tápod van? Nézted a gyári venti légszállítási értékét? Én is ki akarom cserélni, csak a gyári venti légszállítása 88CFM, és stol azt mondta, hogy a csere venti légszállítása max. 20%-kal lehet ennél kisebb!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#483) BlacKSouL válasza elfelejtette (#482) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ÁLLJ! Mindenkinek. Hülye vagyok. Vissza az egész! Agyamra ment valami, mert rosszul emlékeztem. :W :B
Szóval: A tápom(DTK PTP-4007) ventije egy PowerLogic xxxx80-as venti, ami már fél év után elkezdett szörcsögni, olyan volt mintha víz lenne benne(a házhoz kapott szintén PL 12D12M venti már ugyanígy kezd szörcsögni) ezért döntöttem a csere mellett, és a halkság miatt esett a választás a CM LEDSilentre. Kicsit furcsállottam, mert a tápból nem jött kifelé valami rettenetes nagy huzat, amibe elfáradhatott volna a ventije, de olyan nagyon nagy forróság sem. Mindenesetre szétszedtem a tápot - garancia ugrott - kicsavaroztam a régi ventit, beraktam kínlódva a csavarok miatt az újat, átkötöttem a csatlakozóját a régiről(3pin->2pin) mert a tápban 2pines a venticsati, és összeraktam, elindítottam. Hangja 0. Így ment 1napot a gép, ámde erősen melegedett a táp, nagyon vékonyan csordogált ki belőle a levegő, és az is forró volt. Ráraktam a régi kiszedett ventit 12V-ra, és iszonyatos szélvihar kerekedett, nagy hangzavar mellett. Ekkor döbbentem rá, hogy a táp nem 12V-ot ad a venticsatijára, hanem csak 5-öt, és nem is változtatja meg akármennyire melegszik. Így a kb. 3000-es fordulatú régi venti 5V-on (1400rpm)pont elég levegőt szállított, de az új, ami 12V-on csak ~1800-at pörög, az meg semmit(850rpm) Így kénytelen voltam ismét szétszedni a tápot, kiszedni a ventit, fúrás-faragással kivezetni a csatlakozóját kívülre egy üres tápcsatihoz, és úgy rákötni 12V-ra. Így viszont hangosnak éreztem(21dB) és ezért került a rendszerbe a ZM FM2-es szabályzó(poti) ami 11-6V között szabályoz. Ami kellemetlen, hogy kicsit rosszul van megépítve szerintem a táp belseje, mert a nagy trafó közvetlenül(3-4mm) a venti elé került, majdnem a felét takarja, és a légmozgást is jelentősen akadályozza, valamint a zajt is hatványozottan növeli. Viszont végeredményben a táp most halkabb mint volt, elvileg nagyobb légmozgás van benne mint gyárilag volt(hidegebb a kifújt levegő, kb 32-36°C fok között mozog terheléstől függően) és bónuszként még szép kéken meg is világítja a falat maga mögött(ez nálam nem volt szempont, de már nem bánom) Kicsit megsegítettem a venti munkáját, hogy a túl sűrű és rosszul rácsozott táplemez([link]) rács-lamelláit egyesével egy hegyes laposfogóval menetirányba fordítottam, így több levegő juthat be és könnyebben ([link])

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#484) SN2O


SN2O
aktív tag

Milyen típusu 12cm-es LED-es ventit javasolnátok?
A lényeg, hogy minél halkabb legyen. 2vagy 3db ilyen lenne a gép elejében.
javaslat :F

(#485) BlacKSouL válasza SN2O (#484) üzenetére


BlacKSouL
addikt

NorthQ Silent Tornado Blue LED, 65 m3/h - 17 dB, 3840 Ft, [link] , itt pl: [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#486) ttower


ttower
aktív tag

8 centis papst ventikről mi a vélemény?
ogy beindult a topic :DD

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#487) BlacKSouL válasza ttower (#486) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
''...Papst 8412 N/2GLE - 8 cm - 1300 rpm - egyértelműen a kiegyensúlyozott Papst nyolcas volt a legcsendesebb a tesztelt ventilátorok közül. Légszállítása az alacsony fordulatszámához mérten nem túl magas, de szélzajt sem produkál...''

Nagyon tartósak, nem könnyen kopnak szét a teflonbevonatú csapágyazás miatt, meglehetősen halkak, és eléggé drágák. De egyet megvesz az ember, és addig használja, ameddig egy olcsóbból kettőt is elkoptatna. Ugyanakor lassabb fordulatúak, és emiatt kisebb a légszállításuk is, mint a többi átlagos nyolcasok jó részének.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#488) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Van a gépembe 3 ventillátor. Az egyiknek szabályos traktor hangja van újabban, de nem tudom megállapítani melyik az. Nem nyúlok bele, mer a végén tönkevágom az egészet. :)
Pls help.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#489) Xpod válasza Yeti910331 (#488) üzenetére


Xpod
addikt

Ha 3 házventid van akkor egyesével lehúzgálod őket és egyből kiderül melyik a beteg.
Ha meg nem akarsz belenyúlni, vidd el olyanhoz aki megteszi helyetted.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#490) BlacKSouL válasza Yeti910331 (#488) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És milyen egységeken foglalnak helyet a ventik? Procihűtő, vga, táp, ház, NorthBridge?
Belenyúlhatsz nyugodtan, sőt bele kell nyúlnod, nem vágod tönkre, ha csak a célból teszed, hogy megállapítsd melyik a hibás venti, mégpedig úgy, hogy óvatosan megérinted a venti közepét, vagy nagyon enyhén meg is nyomhatod ott, és ha változást észlelsz hangban, akkor megvan a bűnös, ha nem sok történik, akkor sorban a többivel is megcsinálod ugyanezt. De vigyázz, a lapátokhoz ne érj, mert van venti amelyiknek késélességű a lapátéle, nekem már vágta el ujjamat egy 5centis 6000-et forgó dög. Másképp nehéz rájönni, de ha tényleg traktor, akkor érdemes nem halogatni a dolgot, és mielőbb kicserélni, mert ha besül amikor terhelve van amin csücsül, akkor esetleg leégetheti ami alatta van, vagy mindenesetre nagyobb kárt okoz, mint amekkora anyagi veszteség a mielőbbi venticsere.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#491) Yeti910331 válasza BlacKSouL (#490) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

Az 1ik a tápban a másik a vga-n és a 3 a házban. Csak hétvégén lesz időm szétszerelni, úgyhogy van időm. Talán a házba levőt meg tom vizsgálni. A hawerom szerint csapágyprobéma (szerinte meg kell olajozni).
Mellékesen: mennyibe kerül 1 ventillátor?

[Szerkesztve]

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#492) Xpod válasza Yeti910331 (#491) üzenetére


Xpod
addikt

1000Ft-tól 5000Ft-ig. Ez függ: átmérő, zaj, levegő mennyiségtől.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#493) BlacKSouL válasza Yeti910331 (#491) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A VGA-n lévőt is meg tudod nézni, ha kihúzod a kábelét, vagy lefogod a ventit. A táp ami macerásabb lehet.
Biztos hogy csapágyprobléma, de szerintem hiába olajozod, ugyanis elkophatott a csapágy, és lötyög, amin az olajozás nem segít sokat, de inkább semmit. Tapasztalat, én egyszer úgy megolajoztam egy csattogó ventit, hogy csöpögött, de ugyanolyan hangos volt, kerregett, kicseréltem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#494) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Ok. thx.! :)

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#495) ANT válasza Yeti910331 (#491) üzenetére


ANT
őstag

Csapágyproblémás ventit érdemes ProLong nevű motorolaj-adalékkal kezelni (ha esetleg autós ismerőstől tudsz kérni egy minimális mennyiséget) Nekem 4 és 8 cm-es ventinél is bevált! :DD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#496) Xpod válasza ANT (#495) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, de a hatás csak ideiglenes, kb 4-5 hónap és kezdheted a kenést elölről.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#497) BlacKSouL válasza ANT (#495) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Miért, az mit csinál? Visszanöveszti a csapágyból lekopott acél szén és vas molekuláit?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#498) ANT válasza Xpod (#496) üzenetére


ANT
őstag

Jóval régebben kezeltem a ventit, mint 4-5 hónap, és eddig még működik a dolog! :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#499) ANT válasza BlacKSouL (#497) üzenetére


ANT
őstag

Guglizz, ha ennyire érdekel![link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#500) BlacKSouL válasza ANT (#499) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jajj. Több dolog is felmerült bennem. Először is nekem apró fenntartásaim vannak az ilyen amerikai módszerrel látványmarketingelt dolgokkal szemben. Másodszor nem állítom hogy nincs minimális javító hatása egy belsőégésű motor kenésére, de amennyibe kerül, ezt el is várná az ember, ha mondjuk egy hasonló árú hagyományos de csúcsminőségű motorolaj-hoz hasonlítanám. Harmadszor pedig ha mondjuk el is hiszem fenntartás nélkül a működési elvét, az akkor is egy 8-900°C-on működő felület esetére érvényes, nem pedig egy maximum 50-60°C-ra melegedő ventillátorcsapágy esetén. Tehát a venticsapágy soha nem fog felmelegedni annyira, hogy a felületkezelt acél felülete megolvadva befogadja az egyébként nagyságrendekkel lazább molekulaszerkezetű tisztán ásványi olaj bármely alkotóelemét. És negyedszer, ha már egyszer lekopott egy tized milliméter a csapágyból, akkor azt még ez a cucc sem növeszti vissza, és minthogy a filmréteg amit képez sokkal vékonyabb és kisebb keménységű, mint az acélréteg amit helyettesítenie/pótolnia kéne, ezért nem hiszem hogy a lötyögő tengelyű ''traktorhangú'' ventillátort sokkal tovább alkalmassá tenné a működésre.
Ráadásul a linkelt oldalon van egy csomó apró dolog, ami hiteltelenné teszi szememben a dolgot.
De ez csak az én tapasztalat nélküli véleményem

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.