Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) steewcv65 válasza SunMount3r (#37998) üzenetére


steewcv65
őstag

Jelenleg szerintem top3ban van!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#38002) SunMount3r válasza steewcv65 (#38001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Halkság/teljesítmény arányban is? Nyilván ez fix 1200-es fordulaton menne végig.

(#38003) chopin42 válasza SunMount3r (#38002) üzenetére


chopin42
őstag

Az arctic p12 (pwm pst) nagyon jó cucc, 1200 rpm-nél sem vészes a hangja, de minek annyi, főleg éjszaka?
Amúgy zaj teljesítmlény aránya kb a lehető legjobb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38004) steewcv65 válasza chopin42 (#38003) üzenetére


steewcv65
őstag

Így van zaj és légszállításban is merem azt mondani ,hogy a legjobb amit vehetsz!Nekem van noctua is be quiet is és p12 illetve az új szériás f12 is!Van mihez hasonlítanom és nem csak mondok valamit!De chopin kolléga is teljesen képben van !Miért kell neked max fordulaton menjen ,idle álapotban?Az én gépemben 30-40%-ra van szbályozva idle állípotban és csak a tápom hangját hallom úgy,hogy hűs a rendszer!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#38005) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Arctic P8 PWM PST-ről van valakinek tapasztalata? Jobb/csendesebb mint a Xilence COO-XPF 80.R?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38006) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, nem teljesen ide csatlakozik, de szeretnék tanácsot kérni.

Az erősítőm tetejére szeretnék 2db ventilátort venni mert kell egy kis plusz szellőzés.
Az erősítőn van hátul egy 5V 0.5 Amperes USB kimenet. Ezt szeretnék erre a célra használni.
A következőt néztem ki:
[BitFenix Spectre PRO BFF-SPRO-23030KK-RP 230mm]
Ez 12 V-os így kb fél fordulaton működne de nem gond mert halkabb lenne és légszállítás is megfelelő lenne.

Vagy 5V-os Noctua venti ami kicsit kisebb. Szerintem légszállításban ugyan az lenen a kettő árban már nem.
[NF-A20 5V PWM]
Erősítő szélessége 43cm. Ezért a BitFenix jobbra balra 1.5cm túllógna.

(#38007) Grózi válasza Khaosz55 (#38006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Spectre nem fog elindulni 5V-n.A Noctua igen,viszont van ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#38008) Khaosz55 válasza Grózi (#38007) üzenetére


Khaosz55
addikt

Noctua lesz. Ára van de az erősítő sem főhet meg és adnak hozzá USB adaptert.

(#38009) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

van a gépemben egy AIO vízhűtés (Enermax Liqmax 240), melyre a gyáriak helyett két db Akasa Apache ventillátort raktam, és nagyon jól is szuperált (itt ajánlották), alapjáraton semmi hangja. Na most az egyik elkezdett kerregni, és szeretném cserélni. Milyen lehetőségek vannak az Akasán kívül, ami legalább ilyen jó? Használt is érdekel, és sajnos ebből most nincs itt eladó darab.

Köszönöm!

(#38010) Grózi válasza Askformore (#38009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arctic P12 jelenleg a best buy.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#38011) Borzika


Borzika
csendes tag

Üdvözlet segítséget szeretnék kérni.
Van egy régi Gigabyte 970a Ds3p (am3+) alaplap és egy Zalman Z3 házam.
Szeretném kicserélni/bővíteni a hűtését. Elől 2, fent 2 és hátul 1 120 mm-es ventinek van helye. Arctic ventik lesznek valószínűleg a gyáriak helyére véve. Előlre tennék 2 db ventit és ezek fölé mivel nincs dvd meghajtó a gépben annak a helyére be tudnék gányolni egy 140 mm-es ventit is harmadiknak. Azt nem tudom még hogy rögzítem, lehet ráragasztom a 120 mm-es tetejére :DDD vagy valami. felülre és hátulra értelemszerűen menne két darab illetve egy darab ventillátor. Van valami korlátja hogy hány összekapcsolt ventilátor mehet egy alaplapi csatlakozóra? Mert én úgy gondoltam elméletben, hogy az elől lévő 2 120 mm-es és 1db 140 mm-es lenne sorba kötve és az menne egy csatlakozóra. A felsö 2 db 120 mm-e és a hátul lévő 120 mm-es szintén összekötve egy másik alaplapi csatlakozóra. Ez így működhet vagy nagy baromságot írtam? :DD Cél a lehető legjobb légáram létrehozása lenne a jő hűtés érdekében. Arctic p12 illetve p14 pwm pst ventik lenétek a kiszemeltek.
Másik kérdésem az lenne, hogy több videóban láttam, amint a vga leharcolt ventillátorát ház hűtő ventilátorokra cserélték. Nekem lenne egy low profil 750ti- om és egy feles 70mm-es processzor hűtőm. Ha azt ráaplikálnám a kártya hűtőbordájára és rákötnám az alaplap Sys_fun csatlakozójára az úgy működhet rendesen kártya hűtésként.
Ha esetleg valaki agyvérzést kapna a zöldségeimen, elnézést érte, a segítséget, építő kritikát pedig előre is köszönöm :)

(#38012) pecccccccca válasza Borzika (#38011) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nem zöldség a barkács hűtés.
Nekem a HD6950-em hűtése sose volt jobb anno a két utólagos venti felszerelése előtt...

:DDD

Humorban nincs helye tréfának!

(#38013) chopin42 válasza Borzika (#38011) üzenetére


chopin42
őstag

3 nyugodtan mehet, 0.25 ampert nem haladja meg egyik sem, így elvileg 4 is mehetne.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38014) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Van egy ilyen "régimódi" Gigabyte GZX2 házam (másik link). Az előlapján 4db 5.25"-os ODD hellyel, amik teljesen kihasználatlanok. Arra gondoltam hogy:

1. Lehetne oda valamilyen plusz ventilátoros megoldást szerelni?
2. 2.5"-os SSD-ket beaplikálni?
3. Ha fenti kettő egyszerre menne az lenne a legjobb. Pl. olyan SSD bay, amin ventilátor is van. ???

Tudtok ilyen megoldásokról?

(#38015) SunMount3r válasza SunMount3r (#38014) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. egy ilyet már találtam, de nem bíznék benne annyira, hogy így eléggé tudná hűteni az SSD-ket, HDD-ket...?

(#38016) SunMount3r válasza SunMount3r (#38015) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No pl. valami ilyesmire gondoltam. 3 db. 5.25"-os helyből csinál 5db 3.5"-ost, elől egy 12 cm-es venti hellyel, ahova pl. beraknék egy Arctic P12-őt. Csak az a kérdés, hogy ezt az egészet keretet hogyan tudom berakni a házba? :F Meg nyilván jobb lenne egy olyan, amibe eleve tudom a 2.5"-os SSD-t is rakni.

[ Szerkesztve ]

(#38017) boogie84 válasza SunMount3r (#38016) üzenetére


boogie84
veterán

[link]
Nem tudom h forgalmaznak e meg ilyet....

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#38018) abridabri


abridabri
veterán

En tuti nem koltenek arra a osregi gephazra .
A legegyszerubb /olcsobb megoldas kiveszed az 5,25 takarolemezeket , vagsz egy oda passzolo teglalapot vmi kemeny kartonbol /hungarocelbol. Es ragasztasz az elejere valami porszurot pl szivacs/ harisnya . Ventit lehet moge rakni pl kabelkotegelovel.Nalam is volt ugy regebben : [kép]
Az SSD ket meg csak bedobalod oda ,nem kell nekik semmi rogzites.

(#38019) SunMount3r válasza abridabri (#38018) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van még képed erről? Ezt a "hungarocell/karton"-os megoldást nem nagyon értem (egyelőre). Meg ha jól látom és értem, akkor neked a keret hátulján volt a venti, amit én előre képzeltem el, úgy mint a linkelt megoldásokon is van (így a keretben lévő meghajtókat is hűtené kintről befelé.) :F

[ Szerkesztve ]

(#38020) abridabri válasza SunMount3r (#38019) üzenetére


abridabri
veterán

Nem a hatuljan volt , kb kozepre raktam,de elore is lehet tolni teljesen.
Itt talan jobban latszik nalam hogy volt :
[kép]

[Dust filter for pc #diy How to make fan dust filter for computer case at home (cheap and useful)]

[ Szerkesztve ]

(#38021) SunMount3r válasza abridabri (#38020) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nálam előre menne a porszűrő, közvetlen mögé a venti és a háta mögé az SSD. Ha meg akarom ezt egy sima "sines" megoldással bővíthetem egy 3.5"-os HDD-nek is a felette lévő slot-ba (hacsak nem foglal túl sok helyet el a venti mélységben). A kereten még gondolkodok mi legyen, ilyen kis műanyag "izéim" biztos nincsenek, de karton és hungarocell csomagolóanyag az talán akad ami elég lesz méretben. Csak akkor nagyon passzintosnak kell lennie, hogy bele is férjen a keretbe és ne is legyen laza, mert ki/bevehetőre akarom a filer miatt, tehát a házra ragasztani semmiképp nem fogom. Szóval még emésztenem kell a dolgot... (Hacsak elő nem áll valaki valami más, olcsó, de jó megoldással rá addig). És köszi.

(#38022) zoli1989


zoli1989
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van nekem egy Chieftec Tornado RGB szettem, viszont sajnos az alaplapot és a kontrollert összekötő kábel hiányzik belőle.
[link]
Az alábbi linken látszódik a kérdéses kábel is.
[link]
Én erre a kábelre gondoltam elsőre, de nem vagyok benne biztos hogy tényleg megfelelne ? Esetleg valakinek lenne ötlete ?

zoli

(#38023) Richard! válasza SunMount3r (#38014) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Én anno így oldottam meg:




Öntapadós zaj/rezgéscsillapítóval van "kiékelve" az F140-es BioniX, az előlapra pedig csak ráhúztam egy harisnyát. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#38024) SunMount3r válasza Richard! (#38023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ehhez az öntapadós csillapítós cucchoz tudsz valami linket, vagy terméknevet? Próbálom egyelőre értelmezni, de akkor ennek mind 2 oldala öntapadós és, csak fel van rá "ragasztava" a venti is? Egy 14cm-es nyilván jobb lenne nekem is (halkabb/hatékonyabb, ha jó a típus, mint a 12cm-es), de sajnos drágább is... Erre a gépre meg... Az Arctic P12 pont "sweet point"-ban van nálam, azt meg már nem biztos, hogy így tudnám ragasztgatni. Ezek a fránya cm-ek, eh....

[ Szerkesztve ]

(#38025) Richard! válasza SunMount3r (#38024) üzenetére


Richard!
addikt

Délután körülnézek, hátha van még itthon. ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#38026) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Közben nézem, hogy ez hogyan is lehetne megoldani nálam alapból:

2 db venti van gyárilag a házban, azok gondolom azon az egy Chassis Fan connector-on osztoznak. Erre akkor gondolom sehogy sem tudok kötni egy harmadikat (nyilván más típusút, mint ami gyárilag a házban van). Hacsak le nem cserélem azt a kettőt is a harmadikkal azonos típusúra? És amint látom az alaplap a házventi szabályozását nem támogatja.

Akkor más nem marad csak egy ilyen molex átalakítós megoldás és akkor nyilván bármi szabályozás nélkül állandóan max-on menne a venti?

(#38027) boogie84 válasza SunMount3r (#38014) üzenetére


boogie84
veterán

Ha ezt fel tudod fúrni valahová és popszegeccsel rögzíteni akkor odaadom: [link]
Én másik házba költöztem, így feleslegessé vált.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#38028) SunMount3r válasza boogie84 (#38027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát nem nagyon tudnám, fúróm sincsen. Max kikötni úgy a "levegőbe" valamivel az 5.25"-os bay lukain keresztül. De amúgy meg SSD-nek elég ott nekem egy hely is és jó ha marad 3.5"-os hely HDD-nek is. Külön konverter sínekkel meg meg lehet oldani bármelyik rögzítését, csak jobb lett volna egy mindent az egyben megoldás, ami a venti kérdését is elintézi. De így úgy néz ki házi mókolás kell hozzá. Még azt sem tudom, hogy egy 14 vagy egy 12cm-es venti legyen e.

A molex átalakítós kérdésemre tudna valaki választ?

(#38029) abdulka1 válasza SunMount3r (#38028) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A molex átalakítónak 5, és 12V-os ágai vannak. Ha a 12-es ágra kötsz akkor maxon forog, de ha az ötösre akkor az ennek a feszültségnek megfelelő fordulatszámon. Persze arra figyelni kell, hogy a ventilátor induló feszültsége alacsonyabb legyen mint az 5V, mert ha magasabb akkor nem fog menni.
A Cha_fan aljzatod feszültség alapon vezérelhető, de a PWR_fan aljzat fix 12V-ot ad le.
Esetleg használhatnál Y elosztót. Nem muszáj azonos típus illetve ha az előlapra kerülő ventit alacsonyabb fordulaton szeretnéd üzemeltetni, akkor használhatsz hozzá egy feszültség csökkentő adaptert ami 7V-ot csinál. Ezen a feszültségen biztos hogy elindulnak a 3 pines ventilátorok.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38030) SunMount3r válasza abdulka1 (#38029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor arra az egy Chassis konnektorra mehetne mind a 3 venti és ezt biztos bírni fogja az alaplap (lehet, hogy egy 12V-os 14cm-est tesztek rá pluszban)? És akkor elvileg ezeknek a sebességét egy szabályozó programmal lehetne vezérelni? A gond, hogy sehol sem találok 1->to 3 csatis Y elosztót.

És akkor ha ez az leső kombináció valamiért mégse lenne jó, akkor az a Power Fan konnektor biztos jó lesz egy 12V-os ventinek? Ezek szerint igen, itt is azt írják, amit te. De szeretnék biztosra menni, mert nem akarom megsütni az alaplapot ilyesmi miatt.

Köszi!

Szerk.: Csak ilyen 3-as elosztót találtam, amin van még egy SATA power csati is. Ezek szerint kell hozzá a plusz áramfelvétel, ha már 3-at akarok rákötni...?!

[ Szerkesztve ]

(#38031) abdulka1 válasza SunMount3r (#38030) üzenetére


abdulka1
őstag

Az aljzat 1A-al biztosan terhelhető terhelhető. 3 ventit nyugodtan köthetsz egyre, de szerintem elég ha a két egyformát kötöd a vezérelhető aljzatra egy ilyen elosztóval, és ha megálmodod az előlapi ventilátor rögzítését, az mehetne fix fordulaton a PWR_fan aljzatról akár maxon, de ahogy írtam egy fesz csökkentővel 7V-ra szabályozva alacsonyabb fix fordulaton is.

Az általad linkelt elosztónak az az előnye, hogy teljesen tehermentesíti az alaplapi aljzatot, így azon keresztül csak a vezérlés megy.

A vezérlést megoldhatod a BIOS-ban, vagy operációs rendszertől függően a lapodhoz tartozó AISuite programmal is ha ha ad rá lehetőséget. Esetleg a Speedfan programmal, de ezt végképp nem ismerem.

3 ágú elosztót 3 pinesben valóban nem nagyon találni az itthoni boltokban, de teljesen jó a 4 pines is, mert arra sem lehet rosszul rádugni csak kimarad egy-egy szál csatlakozónként.
Nem kell megijedni az elosztóknál mert mindegyiknek csak egy ágában van meg az összes szál, pont azért hogy csak egy ventilátor tudjon visszajelzést küldeni a szabályzáshoz.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38032) SunMount3r válasza abdulka1 (#38031) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor azt hiszem maradok a PWR konnektor-ra kötésnél, mert úgy is eleve csöndes ventit terveztem. Kérdés az, hogy ebben az esetben melyik venti lenne a jó. Az 12cm-eseből az Arctic P12 max RPM-en sem hangos? És ugyan ez lenne a kérdés a 14cm-es venti esetén, hogy akkor azokból melyik lenne a jó ár/teljesítmény/hangerő viszonylatában, ha mindig max.-on járna? Az ajánlóban legolcsóbb Cooltek CT-Silent 140 megfelelne ezeknek? És a két megoldás (12cm vs 14cm) közül az esetemben melyik az ajánlottabb?

(#38033) abdulka1 válasza SunMount3r (#38032) üzenetére


abdulka1
őstag

Max fordulaton mindegyiknek van hangja!
Ajánlásba nem mennék bele, mert nincs olyan széles körű tapasztalatom, de én nem járatnék maxon semmiféle ventilátort.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38034) SunMount3r válasza abdulka1 (#38033) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a Cooltek elvileg max 900RPM-es és 14dBA-as, ez utóbbi már hangosnak számít? Azt tudom, hogy általában és elvileg a nagyobb ventik halkabbak ugyan azon a fordulatszámon és persze hűtés hatékonyabbak is, mint a kisebbek, és alacsonyabb fordulaton is lehetnek olyan hatékonyak, mint a kisebbek nagyobb fordulaton, de gondolom itt is sok minden függ a konkrét típustoktól. Ha meg egy 7V-os csillapítót tennék be, akkor az gondolom majdnem felezné a fordulatszámot és így a hűtési hatékonyságot is nagyban csökkentené. Szóval akkor nem vagyok egy egyszerű helyzetben?

[ Szerkesztve ]

(#38035) abdulka1 válasza SunMount3r (#38034) üzenetére


abdulka1
őstag

Az nem hangos, csak kérdés hogy mennyire lehet hinni a gyári adatnak.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#38036) NightGT


NightGT
senior tag

Épp szembejött, nem bírom visszatartani...

Speed is the only truly modern sensation

(#38037) chopin42 válasza NightGT (#38036) üzenetére


chopin42
őstag

:W :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38038) eventus


eventus
veterán

Egy eve vettem pure wings 2 140mm ventiket, de legalabbis nekem mar hangos, 1000 rpm eseten is. Silemt wings 3 azonos fordulaton valoban hallkabb? Koszi.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#38039) mgabi


mgabi
senior tag

Rack szekrényben, ahol nincs 12volt, hogyan lehet 12 voltos ventit berakni? Van olyan 220v - 12v adapter, aminek a végén 12v 3 pin csatik vannak? vagy valamiféle 220 volt betápos ventivezérlő? köszi

(#38040) abridabri válasza mgabi (#38039) üzenetére


abridabri
veterán

Alaplapra nem tudod kotni a ventit ?
Esetleg lehet venni 2k ert sata /molex ventielosztot ami fix 12V ot ad ,ha nincs alaplapra kotve az rpm kabel.
De barmelyik molexes /satas ventivezerlo is jo lehet ,ha befer
A ventikabelt meg ki lehet vezezni pl pci express bovitoslotoknal.

[ Szerkesztve ]

(#38041) mgabi válasza abridabri (#38040) üzenetére


mgabi
senior tag

rack szekrényben nincs pc v táp, csak router és switch.

(#38042) abridabri válasza mgabi (#38041) üzenetére


abridabri
veterán

Ja sry azt hittem van benne rack server is .
Akkor megoldas lehet egy USB-s venti amit a router szabad usb portjara tudsz dugni :)
[Ali]
Noctua 5V usb ventik

(#38043) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
vásároltam a pcx-nél Noctua NF-A20 5V-os ventit. 1db-ot. Az erősítőm tetejére kell mert eléggé melegszik. Az a helyzet hiába a 800-as fordulat és 18db zaj.
Volt nálam még 2 db 14cm-es fractal ház venti 12V-os. Ezt raktam az erősítőre és USB-n keresztül 5 V-al meghajtottam. Teljesen hangtalan 5V-on és tökéletes a hűtés.

Most majd vissza küldöm a Noctua NF-A20 5V-os ventit, és le kell vásárolnom az árát.

Tudok olyan 12V-os 20cm-es ventit ajánlani ami 5V-on elindul ? A lényeg hogy ne legyen benne világítás és halk legyen és 5V-on elinduljon.
Pax 20cm-es venti kínálata. :
[link]
Ez alapján csak Thermaltake Pure 20 CL-F015-PL20BL jöhetne szóba. Vagy esetleg a 23 cm-es BitFenix Spectre PRO BFF-SPRO-23030KK-RP.
Vagy esetleg a Noctua NF-A20 FLX 20cm.
Lényeg, hogy 5V-on elinduljon.
Illetve tudnátok USB-ventilátor átalakító kábelt ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

(#38044) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy lancool 2 mesh argb házat, amihez tartozik 3 db beépített rgb fan. Az lenne a kérdésem, hogy a 3 rpm-es ventit egy 3-as Y elosztóval rá tudom kötni egyetlen rpm-es alaplapi csatlakozóra? Illetve, ahogy olvasgattam az rgb-hez külön kell speciális kábel amit természetesen nem tartalmaz a csomag. Az alaplapon van 5V-os 3 pines rgb led csatlakozó, valami ilyesmi kellene hozzá?

(#38045) abridabri válasza Rison77 (#38044) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is olyan hazam van . Van beepitett RGB vezerlo hatul, arra tudod kotni a gyari 3pines ventiket mivel egyedi csatijuk van :[kép] es a power gomb mellett van egy rgb valto gomb is .

Viszont az RGB vezerlobol kijon egy szabvanyos 5v DRGB vezetek is, amit ha akarsz akkor a lapodra tudsz dugni es onnan szabalyozni a ventiket .
Tehat a kerdesre valaszolva ,nem kell semmi kabelt venned.
Es igen ,mivel csak 0,2A a venti ,igy osszefuzhetsz akar 5db- is egyetlen fan header-re.

[ Szerkesztve ]

(#38046) Rison77 válasza abridabri (#38045) üzenetére


Rison77
senior tag

Ahh értem, köszönöm, ezt valahogy nem találtam a leírásban, viszont egy 3-as összekötő mindenképp kelleni fog, azt írja is, hogy nincs olyan mellékelve.

(#38047) Rison77 válasza abridabri (#38045) üzenetére


Rison77
senior tag

Bár most már nagyon belezavarodtam :D Sehol nincs egy pontos leírás, videó, hogy milyen kábeleket is tartalmaz gyárilag. Tehát akkor azt mondod, hogy a 3 venti is alapból össze van kötve egy 3-as elosztóval, ami lehetővé teszi, hogy 1 csatlakozóra rádugjam? Mert a hivatalos oldalon ez a megfogalmazás van:
The fan power plug connecting to the 3 included fans is compatible with these two fan headers on the motherboard:
(splitter cable is not included)

(#38048) abridabri válasza Rison77 (#38047) üzenetére


abridabri
veterán

Nem jar 3 as 3pines eloszto hozza :N Csak az RGB vezerles megoldott gyarilag .

[ Szerkesztve ]

(#38049) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

egy szekrényben kellene megoldanom erősítő szellőzést és 3db Arctic P12-őt néztem ki. nem kell semmi csicsa PST, csak a sima egyszerű 3pin, 1csatlakozós verzió, Y-kábelem van hozzá.

használja valaki leszabályozva? gyártó szerint 2,8V-tól indul, nekem az a cél, hogy hangtalan legyen, 600-700rpm elég, maximum 5V körül tervezem majd hajtani.

van ilyesmi tapasztalata valakinek? :)

köszi előre is!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38050) steewcv65 válasza hoffman_ (#38049) üzenetére


steewcv65
őstag

Nem lesz vele gond,alacsony fordulatzal is megtudom mozgatni a lapomrol

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.