Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Fractal design node 202-be keresek 2 DB slim 120mm ventit, lenne esetleg listan szereplokon kivul alternativa? Ha nem nagyon, melyik lenne a jobb valasztas?

Scythe Slip Stream Slim SY1212SL12L vagy SY1212SL12M (120 x 120 x 12 mm,3 pin)
Akasa AK-FN078 Slimline PWM (120 x 120 x 15 mm,4 pin Pwm)

Illetve szeretnem lecserelni az ID-Cooling IS-40-rol is a ventit valami jobb megoldasra (92mm).

:R

(#30002) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Az alaplapomhoz [link] jó lenne a 14-es PWM-es Be quiet Pure Wings 2? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#30003) Grózi válasza Nerazim (#29991) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Drágábban,ez :[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30004) Grózi válasza Agyas (#29992) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felejtsd el feszültségalapon,mert pwm-s ventit nem járatunk úgy és a ledek se fognak normálisan világítani,hiszen nem kap 12V-t.És pwm-s ventit is tudsz fix fordulaton járatni,más kérdés hogy nem értem miért.3 darabot rá tudsz tenni sima elosztóval 1 aljzatra és külön tápos elosztóval 5-6 db-t is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30005) Grózi válasza scabi78 (#30002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A cpu fan pwm-s,oda jó.Viszont a sys fanok feszültségalapon szabályoznak,azokra 3 pin kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30006) Agyas válasza Grózi (#30004) üzenetére


Agyas
aktív tag

Grózi, Enter65, zolee0307 köszönöm a segítséget.

(#30007) darkpower


darkpower
aktív tag

Sziasztok!

Van egy új deepcool tessaract gépházam 2 beépített 120-as ventivel.
Alapból viszont ezekre nem lenne szükségem, a gpu és a cpu is el van passzív hűtésből ha nem játszom.
Viszont játék esetén ezek nélkül elég forró lesz a helyzet odabent :(
A legjobban egy olyan pwm-s házhűtőnek örülnék, ami le is tud kapcsolni ha nincs rá szükség.
Egy Asrock z75 Pro3-as lapom van, elvileg van még egy 4pin-es szabad csatlakozóm ilyen célre.
Tudnátok valamit javasolni?
Alapból egy Arctic F12 pwm-t gondoltam, de ennek is van egy minimum sebessége ha jól nézem illetve itt még az ajánlott ventik között se láttam :(
Köszi a segítséget :R

(#30008) Grózi válasza darkpower (#30007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem a ventin múlik,hanem a lapodon és a te lapod még nem képes lekapcsolni a ventiket.Az Arctic nem véletlenül nincs benne az ajánlottak között,bár már gondoltam rá hogy beleteszem csak azt ne! felkiáltással...
A legolcsóbb megoldás egy potméteres ventiszabályzó,ami ki is kapcsolható vagy ha elég egy 0 és 12V állás akkor fillérekből megoldható egy sima kapcsolóval.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30009) darkpower válasza Grózi (#30008) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ohh, értem :(
Ennyire rosszak az Arctic termékek? miért? nem is sejtettem...
Azt gondoltam pedig, hogy ilyen közös pwm pst szabályozzással a legalacsonyabb fordulaton mehetne 2 házventi, nyilván az egyik beszív a másik kifúj :P

(#30010) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Erre tudnátok javasolni, 4pin-es ventit? Lényeg, hogy minnél lejjebb lehessen vinni az rpm-et! Probléma oka: túl hangos, feleslegesen! Majdnem passzívban is elég lenne, de azért legyen levegő ha kell.

(#30011) Grózi válasza betyar1974 (#30010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Akasa Apache

Én a Lepa-t választanám,egy jó lappal 300 rpm-re le lehet vinni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30012) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Kis segítségre lenne szükségem. Volt egy X99-es rendszerem, amit egy Corsair H75 hűtött. Egy Rampage 5 Extreme lap volt, aminek a proci hűtő felfogatója, rá volt építve az alaplapra, csak a 4 közcsavart kellett beletekerni és a lefogató anyát rá, imádtam.

Viszont most váltanék 1151-re, ahol a lapokon nincs beleépítve az ajzat, hanem csak sima furat van, amihez azt a műanyag keretet kéne használni a hűtőhöz, ami már korábban szétment. Van valamilyen megoldás rá, hogy egy 1151-es lapra valahogy tegyek ilyen aljzatot, amibe bele lehet tekerni lefogatót?

Itt egy kép, amin próbáltam szemléltetni, a bal oldali, amilyen volt, a jobb amilyen lesz, ebbe kéne megoldanom valahogy a lefogatást a műanyag keret nélkül:

Köszi előre is

Origin / Steam: Stanchore

(#30013) betyar1974 válasza Grózi (#30011) üzenetére


betyar1974
senior tag

Nagyon köszi! :R

(#30014) darkpower


darkpower
aktív tag

Abban valaki tud segíteni, hogy a lapom miért nem tudja 0-ra levinni a sebességet? Amikor a cpu hűtőt kötöttem át a chasis fan1-re, ami szintén 4pines, akkor azon is tudott kikapcsolt állapotban működni.
Illetve akkor most olyan opcióim vannak a deepcool XFan-120 lecserélésre, hogy:
2x COOLINK SWiF2 120P ami alapjáraton halk, viszont ha felpörög hangosabb mint a mostani. kb 2,2k/db
2x Cooltek Silent Fan 120 PWM ez maxon is halk maradna, viszont a légszállítása alapján tuti, hogy 2 db kell belőle és 3,5k darabja Y elosztó nélkül
Be Quiet Pure Wings 2 PWM ebből lehet már 1 is elég lenne kb 3,1k
Jól látom nagyjából? szerintetek melyik lenne a legjobb felállás a fentiek közül?

(#30015) betyar1974 válasza Stanchore (#30012) üzenetére


betyar1974
senior tag

Hírdesd meg, hogy ilyet(backplate) keresel. :F Nincs veszteni valód.

(#30016) Stanchore válasza betyar1974 (#30015) üzenetére


Stanchore
senior tag

Köszi, ebay-en találtam 1$-ért :D de mire az ideér... Közben már beneveztem egy NZXT X62-re, ez meg majd megy át egy másik gépbe, ha megjön a backplate. Azért köszi :R

Origin / Steam: Stanchore

(#30017) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Most raktam össze egy konfigot Fractal Design Meshify C házban.

Elszeretném érni hogy a legjobb legyen a hűtés , mit ajánlanátok hova milyen ventilátort tegyek?
Jelenleg 2 gyári venti van benne meg a cpu hűtő

(#30018) chopin42 válasza apple87 (#30017) üzenetére


chopin42
őstag

Eddig olvasottak+saját tapasztalat alapján tégy előre 2x140mm, hátra 1x120mm ventit, aztán slussz :D. Ajánlott a színes belsejű Alpenföhn Wing Boost 2 plus. Olcsóbban veszel még egy 12 Fractalt előre, vagy ha zaj nem számít, kettőt. A légáramlás most is megfelelőnek tűnik amúgy, szóval csak akkor cserélj, ha túl magasak a hőfokok/zaj/mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#30019) Enter65 válasza chopin42 (#30018) üzenetére


Enter65
senior tag

+1 hátra meg rakhatsz egy Lepa Bol.Quiet 120mm-est (ledes,kék vagy piros)

[ Szerkesztve ]

(#30020) apple87 válasza Enter65 (#30019) üzenetére


apple87
senior tag

Előre kéne nekem egy nagyonhalk venti, hátra meg egy ledes, és az is halk legyen.

(#30021) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

van egy maximus V gene alaplapom. pár napja a au suite 2 bemondta az unalmast, nem hajlandó elindulni, a windows hibaüzenettel együtt el is dobja. ujratelepítés nem oldotta meg a dolgot. csak a fan xpertet használtam rajta. Tudtok ajánlani valami más alternatívát a ventik és hőmérsékletek kezelésére?

(#30022) Enter65 válasza apple87 (#30020) üzenetére


Enter65
senior tag

Akkor ezt vegyed hátra: Enermax Be.Quiet Lepa Bol.Quiet PWM 120 mm, színes jó, fekete nem, LED-es.
Előre pedig ebből 2 db: Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140 , itt is a színeset vegyed, ez nem LED-es, csak a belseje színes!

(#30023) Pro!Petya válasza AndrewTdi (#30021) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Rog fórumon fent van az új ai suite ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#30024) apple87 válasza Enter65 (#30022) üzenetére


apple87
senior tag

Szia köszi az infót

Erre a kettőre gondoltál csak nehogy benézzem?

1
2

[ Szerkesztve ]

(#30025) Enter65 válasza apple87 (#30024) üzenetére


Enter65
senior tag

Igen. :R

(#30026) piero86 válasza Pro!Petya (#30023) üzenetére


piero86
aktív tag

Be tudod linkelni?
Köszi!

(#30027) abdulka1 válasza piero86 (#30026) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Tessék itt az AI SUITE [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#30028) dqdb válasza AndrewTdi (#30021) üzenetére


dqdb
nagyúr

A pénteki Windows frissítéssel nem volt kompatibilis az AI Suite akkori verziója.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30029) AndrewTdi válasza dqdb (#30028) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen ige, közben én is utánajáram. leszedtem, most ujra működik. :R

(#30030) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy itt teszem fel a kérdést de a táp ventilátor csere topik nem igazán pörög.
FSP400w 60APN típusú táp ventilátor csere vált szükségessé. Be Quiet Pure Wings 2 120 3pin megfelelne a célnak? Ugyan ez a venti PWM-el mehet ALPENFÖHN Triglav CPU hűtőre? Ilyen házba van a gép. Esetlegesen a ház ventiket is cserélném. Lehet az is ez a fajta, vagy Akasa Viper/Apache?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#30031) juliensorel válasza Qtya72 (#30030) üzenetére


juliensorel
senior tag

Mehet mindenhova pure wings 2 , jo kis csendes ventik. Hazventinek folosleges apache/viper, arra is boven eleg a be quiet!
(Amit a tapba raksz, gondolom szinten alaplaprol fogod vezerelni)

[ Szerkesztve ]

(#30032) Qtya72 válasza juliensorel (#30031) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Köszönöm a választ!
A tápot úgy gondoltam, hogy elcsípem a nyákról jövő 2 vezetéket, és összedugom a 3 pin feketéjével, és pirosával, a 3.pin pedig szabadon marad, de köthetem az alaplapra is, ha az jobb megoldás.

(#30033) juliensorel válasza Qtya72 (#30032) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ja, az is jo de akkor bukod a garit. En eddig ugy csereltem 2 tapomban ventit, h csak kivezettem a tobbi kabellel egyutt a ventit is a lukon es utana mehet szepen alaplapra.

(#30034) Qtya72 válasza juliensorel (#30033) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Az új venti vezetéket nem akarom elvágni, a régit vágnám, a végeit fel cinezném, és úgy dugnám az új venti
csatijába.Szétcsúszás ellen betekerném szigszalaggal.

(#30035) Enter65 válasza Qtya72 (#30034) üzenetére


Enter65
senior tag

Inkabb ha mar cinezed, forraszd ki a regit es csereld le az ujjal. Ha meg garis, kuld vissza.

(#30036) Grózi válasza apple87 (#30020) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre tennék 2db TY-147A-t s hátra egy Bol.-quiet-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30037) Qtya72 válasza Enter65 (#30035) üzenetére


Qtya72
aktív tag

5 vagy 6 éves, már nincs gari, az új ventinek nem akarom elvágni a madzagját, meg annyira nem vagyok forrasztó szaki, hogy a nyákon forrasztgassak. Nekem így egyszerűbb.

(#30038) juliensorel válasza Qtya72 (#30037) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ertem. (Tapnal mar szetszedeskor gari vesztes van a csavar matrica miatt, szoval igen en is az uj ventire gondoltam, h ne vagd el)

(#30039) Enter65 válasza Qtya72 (#30037) üzenetére


Enter65
senior tag

Csak egy javaslat volt. Amugy meg annyi penzert amennyiert veszel ventit, bealdozhato egy jo tapra.

De ugy ha mar idos, tenyleg nincs ertelme.

(#30040) Qtya72 válasza Enter65 (#30039) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Gondoltam rá, de apámék gépébe lesz, Nekik meg nem ér meg 10+k-t egy új táp. Meg azt is milyet. Én itt szopok a 30+k-s XFX XTR 550-el, folyamatosan újra indulgat a gépem, most akarom elvinni haverhoz, betenni az Ő gépébe,hogy ott mit csinál, mert így hiába küldöm gariba, Náluk nem produkálja, azt mondják nincs baja. Most ráköltetek velük 10k-t, aztán lehet az is 1-2 éven belül eldobja magát, ez legalább gond nélkül megy 5-6 éve, olcsóbb, és egyszerűbb a venti csere.

(#30041) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Tudtok esetleg forrást adni ahonnan érdemes rendelni a Noiseblocker NB-eLoop B14-PS ventiket?

Mintha kifogytak volna a raktárak ebből a ventiből (az itthoniak tuti :) )

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30042) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! LC-Power LC-1500Bmi házba keresek ventiket. Héten jön meg a Zalman ZM350-FX táp (kénytelen vagyok cserélni az ATX tápot egy kisebbre, mert alig van légüres tér a házban), cserélném a ventit is a házikóban. Most egy Xilence Red Wing 120 mm van felül, imádom is, van belőle több is. A gond az, hogy a ház aljába is be kellene pattintanom egy 120-as ventit, mert igen meleg a ház. A ház aljába van egy SSD és egy 2,5" háttértár vinyó. A két meghajtó alá kellene raknom az alsó ventit, de félő, hogy csak slim 15mm vastagságú fog elférni, mert felette ott figyel a dVGA (RX 460). Azt olvastam itt tőletek, hogy egyforma ventiket érdemes vezérelni Y elosztóról. Az alaplap egy ASUS H81I Plus, ezen van egy CPU 4pin venti csati és egy szintén 4pin házventi csati, tehát egy csatiról kell megoldanom a két légkavaró vezérlését.
Szeretnék nagy légszállítású ventiket, ha lehet slim változatban, hang nem számít, úgyis mindig megy zene vagy film, játék közben is szintén megy az erősítő.
Ezeket a 4pines ventiket néztem PCX-ről:
Akasa Slimfan AK-FN078 120mm (golyóscsapágy kicsit elriaszt)
SilverStone FN123 (ez nem tudom hány pines)
SilverStone FW121
NOCTUA NF-A12x15-PWM (elég owerkill az ára)

Szerintetek az is jó lehet, ha felülre kerül egy jó légszállítású 25mm vastag, ami jól kitolja a meleg levegőt, alulra pedig egy 15mm vastag gyengébb légszállítású, ami beszívja alulról a friss levegőt? Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30043) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok

Lassan érkezik hozzám egy EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 HYBRID videokártya :)

A radiátoron leszeretném cserélni a ventilátort,valami ütős teljesítményűre!
Milyen típust ajánlanátok erre?

(#30044) juliensorel válasza MésziGab (#30043) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nb-eloop, TT riing, enermax lepa bol quiet. Nekem mindharom volt/van radin, 900-1000 rpm-ig csendesek, nagy a statikus nyomasuk.

(#30045) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy gtx 970 gigabyte twinturbo,. Amiről leszedtem a hűtést, és szeretnék rá 2db ventit. Bordát rajtahagynám! Szerintetek milyen lenne jó? 4 pines a vezérlés a vga-n amúgy
üdv

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#30046) Grózi válasza tranceplanet (#30042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Akasa-tól ne félj,nem a leghalkabb de legalább van légszállítása . Ellenőrizd,hogy azok a pines aljzatok valóban pwm-s vagy hybrid,esetleg dc alapon szabályoznak-e. Utóbbi 2 esetén még a Scythe Slip Stream Slim SY1212SL12M is szóba jöhet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30047) Grózi válasza MésziGab (#30043) üzenetére


Grózi
Topikgazda

eLoop B12 PS,Akasa Apache vagy ha minden fok kell akkor Viper.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30048) Grózi válasza Stonerice (#30045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mekkora ventit tudsz normálisan felfogatni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30049) -FLY->


-FLY->
őstag

Noctua NF-P14s 1200 Redux mennyire ajánlott? Y-ról menne kettő a ház elejébe, leszabályozva.

(#30050) tranceplanet válasza Grózi (#30046) üzenetére


tranceplanet
addikt

Rendben, köszi! Akkor ránézek még az alaplap kézikönyvére. Valószínűleg az Akasa ventiket fogom megvenni. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.