Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) PitLee válasza unclefucka (#36986) üzenetére


PitLee
őstag

A nevét nem tudom, de tippre az valami vékony teflon lemez lehet,
és létezik olyan lyukasztó ami egyből megcsinálja az alátétet csak sajnos nem ilyen kicsibe.
Ha a pontos nevét megtalálod vagy egy alkatrészjegyzékből kinézed a cikkszámát, lehet Kínából adnak pár fityingért egy vödörrel.

(#37002) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Lecseréltam a jó öreg CM690 II Advaced-ot egy NR400-ra, elégedett vagyok vele, kicsi, szép, üveg, jól szellőzik, könnyű volt szerelni.
Azért érezhető a gyengébb anyaghasználat, alacsonyabbra pozícionált termékről van szó, de teljesen vállalható.
Gyárilag 1 120-as van hátul egy elől, a hátsó 7, az első sűrűbb, 10 lapátos CM.
Kellene még bele ventilátor, de nem tudom eldönteni hány és hova.
Hivatalosan előre mehet 3x120 vagy 2x140, de hely lenne 140+2x120 vagy talán 2x140+120-nak is, csak furat nincs.
Ha tele rakom 120-assal, elől 3 szív, felül 2 hátul egy fúj akkor arányos és esztétikus, nagyjából tele vannak a helyek, de nincs pozitív nyomás, hacsak nem állítok gyorsabb profilt az elsőknek.
Ha előre 2x140 megy az még kevesebb mint a 3x120, így vagy fentre előre nem rakok, vagy a fenti elülsőt fordítva rakom be (és minél nagyobb hézagel a fenti hátulsótól, akár 4 centi lehet köztük) hogy befele fújjon a procihűtőnek.
Mi lenne az optimális elosztás? Esetleg hagyjam meg a hátsót, az elsőt tegyem a fel-hátra szívni és vegyek előre 2 140-est? Nem lenne érdemesebb kicsit nagyobbat venni? Mondjuk olyan 150-160-as nincs 140-es furattal?
Milyen ventiket ajánlanátok? Kellene egy olcsó ajánlás (talán P12 PST?) meg esetleg valami csicsásabb, RGB milyen felárral van?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37003) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok!

Tanácsra/tapasztalatra lennék kíváncsi, biztos felmerült már másnál is.
Van egy Lian Li O11 Dynamic házam, ebbe szeretnék új ventiket.
Összesen ugye 9x12cm venti fér bele, szeretném is kitölteni, mert úgy a szép.
Jelenleg Bitfenix Spectre Pro RGB ventik vannak (3x14cm felül, 3x12cm alul), illetve 3x12cm Cooler Master MF120R venti az AIO-n (ezeknek borzasztó morgó hangjuk van).
Olyan ventilátorokat szeretnék amik:
-12cm-esek
-minél halkabbak, nem csak játszok a gépen, netezés közben szeretném ha hangtalan lenne a szerkezet
-nem lenne hátrány ha statikus nyomásuk is lenne a ventiknek, mivel mennének radiátorra is (vagy ha van belőlük ilyen verzió)
-szállítsanak levegőt, 40-50 cfm szerintem ideális lenne
-ARGB
-long shot, de ha gyárilag össze lehetne őket kötni daisy chainbe (fordulat és ARGB vezérlést is) az nagyon jó lenne (A Bitfenixek ezért fogtak meg először, de jobb lenne az ARGB)
-ne kerüljön annyiba a 9db venti mint a komplett gép :)

A Gamdias Aeolus M1 és M2 pakkokat néztem, árban és teljesítményben/tulajdonságokban is baráti lenne, viszont a fordulatszámot csak kézzel lehet szabályozni, alaplapról nem.

Köszi, hogy elolvastad :R

(#37004) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv, Gigabyte windforce 3x ra ventilátort lehet idehaza kapni? Vagy marad az ebay/aliexpress

(#37005) monosz


monosz
őstag

Sziasztok!

Egy első generációs Noctua D14 (3pin) ventiket,érdemes cserélni Pwm-es re?
Az alaplap kezeli a Pwm/Dc-s szabályzást.A fesz/hőfok görbét tudom állítani,és minden okés,csak érdekélődöm.
Akasa,és Noctua ventiket nézegettem,14,ill.12 cm-est.
köszönöm.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#37006) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Vettem egy corsair LL120 pwm rgb ventit a CPU hutore. Ugye 2kivezetese van 4pin a ventinek és 4pin az rgb nek. Na most a helyzet hogy csatlakoztattam az alaplapi rgb kivezeteshez de mintha nem lenne vele kompatibilis (gigabyte z390 gaming x) Olvastam hogy kell hozzá vegyek corsair rgb controllert hogy azon keresztül működjön megfelelően?

Más fsp hyper 600m tápba csak az artic 12ventijenek van 2 szálas csatija ami jó bele?

Köszönöm!

(#37007) frelife válasza Bitpalace (#37006) üzenetére


frelife
aktív tag

a corsairhoz kéne bizony a kis hub/doboza, ugyanis abban van a mód ami változtatja a szinét, sajna csak előre definiált szinek és hatások vannak. a dobozba csatlakoztatod a ventik rgb csatijaikat majd ezt kell rákötne usb kivezetésre ha jol emlékszem.
van szoftver amivel elvileg icue és aura sincel is együtt tud müködni de nekem nem igazán csinálta anno.
olyan ventit keress ha külön álló rgbt akarsz ami támogatja a lapod is, pl icue, aura stb stb. azt külön is felteheted és a szoftverrel vezérelheted.

[ Szerkesztve ]

(#37008) Bitpalace válasza frelife (#37007) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Az icue az már megvan mert a corsair harpoon egeremet jól kezeli. Szóval ha veszek külön olyan hubot akkor szerintem azt is tudja vezérelni. De akkor nem az alaplapi rgb vezerlobe csatlakoztassam hanem azt is USB-n mint az egeret? Úgy elvileg kéne működnie.

(#37009) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv megint. Megnéztem a Linus videót a vga fan replacement témában, gyorskötegelő, meg házhűtő venti a megoldás xD. Az összefoglalóban lehetne egy légnyomás érték is, ha már ajánló. Komoly gond most így hirtelen választani egyet vga bordára, ha a cfm nem mérvadó. Van valami best buy magas statikus nyomású budget megoldás? 6-8 ezer nekem nagyon sok egy fanért . Nem ér annyit a vga mint 2 normális venti :B r9 290re lenne amúgy, pont a VRM feletti venti haldoklik, a 3ból, de szerintem a többi is megadná magátha csak 1et rendelek. Meg 2-3 hét és akkor még a coviddal nem is számoltam

(#37010) frelife válasza Bitpalace (#37008) üzenetére


frelife
aktív tag

a ventiket én csomagban vettem, a dobozban volt egy hub, 6 darab venti rgb csatit lehet rá kötni és annak sata csatija van hogy áramot kapjon, ahhoz hogy vezérelni tudd kell egy Corsair Lighting Node PRO [link] ami nem olcso. a két dobozt kell össze kötni. a Szettet igy kell bekötni:

simán is megy, de nem tudod a ledeket cimezni, csak önmagában az előre beállított fényeket használja.

a csomag meg ekkora:

Itt egy videó is:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37011) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Aerocool DS Cube ház elejében cserélném a 20 cm-es ventit,melyiket javasoljátok?
Légszállítás hasonló ahogy elnézem,melyik a csendesebb?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37012) chopin42 válasza Diniboy (#37009) üzenetére


chopin42
őstag

Arctic p12 pst megfelel, ha attól jobbat akarsz, jelentősen zsebbenyúlós.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37013) Diniboy válasza chopin42 (#37012) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R [Arctic P12 PWM PST CO] ezt találtam én is egy guideból, 2k , akkor ez ennyiért válalható?
[GCH ajánló] végignéztem az összest ,a többi 4-16k, HA egyáltalán lehet kapni magyarországon :))

[ Szerkesztve ]

(#37014) Bitpalace válasza frelife (#37010) üzenetére


Bitpalace
senior tag

És nincs másik alternatíva rgb ventik között? Nekem cm 520 fsp házamba voltak gyárilag rgb ventik amit alaplapi csatin keresztül tudtam vezérelni. Akartam egy minőségi rgb a procira is de nem tudtam hogy ez ilyen bonyolult... Viszont az icue tetszik ahogy bizonyos játékok alatt a harpoon egerem színét változtatja. Ha vennék hozzá vezérlőt akkor azt is ugyan úgy változtatna?

Köszönöm

(#37015) chopin42 válasza Diniboy (#37013) üzenetére


chopin42
őstag

A sima változatot vedd, az halkabb csapágyazással rendelkezik, és talán olcsóbb is. [link] ha már amazon.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37016) frelife válasza Bitpalace (#37014) üzenetére


frelife
aktív tag

ezeknek a szoftvereknek és hardvereknek a lényegük hogy harmonizáljanak és együtt müködjenek egymással. viszont ahány gyártó annyi szoftver, vannak regb ventik amik vagy az aura vagy az icue vagy más szoftverrel kompatibilisek, és van ami ritka de mindkettővel. pl jo mert az asus álltalában aura sinc-es, azaz bármilyen kiegészitőt ami támogatja az aurát, legyen az venti rgb, led, egér, egér pad azt mind támogatja,igy egymáshoz tudja hangolni,

gondolom a házadban fsp gyári ventik voltak, azt kellett a ház rgb vezérlőjébe dugni igy tudtad a világítást kapcsolni.
nem tudom milyen szoftvert használ az fsp.

az egered meg valoszinü icue kompatibilis.

milyen alaplapod van?

(#37017) Diniboy válasza chopin42 (#37015) üzenetére


Diniboy
aktív tag

És mi a különbség, már megrendeltem a CO-t :S
Szerk: már látom ez a Continuous Operation
magyar boltot akartam linkelni, 1600 a sima, 1960 a CO, a halkság meg nálam aztán alapból nem teljesül. Most már marad ez xD

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#37018) Bitpalace válasza frelife (#37016) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Gigabyte z390 gaming x az alaplap. Volt a házban gyári fsp hub aminek kapcsoloja is van a házon kívül. De én nem úgy használtam hanem 4pines csatin adtam nekik tápot ergo maxon pörögtek és kozositettem őket a legvégét pedig alaplap rgb csatira tettem így a gigabyte gyári szoftverevel tudtam vezérelni. De akkor ahogy nézem nem fogom tudni megoldani a corsair ventit hasonló képpen.

Üdv!

(#37019) Grózi válasza konci79 (#37011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TT Pure a jó választás

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37020) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Estét!
A kérdésem az lenne, hogy az Arctic P14 Silent ellenében érdemes lehet-e a Silent Wings 3-at választani?
Adna annyival többet, mint amennyit az árkülönbség indokol?
A sima PWM nélküli, 140mm-es változatokról van szó. Nem akarok ventiprofillal bohóckodni, szépen folyamatosan, konstans módon küldje a levegőt.
Emiatt ugye a csendes működés alapfeltétel. Egyébként a ház hátuljába menne szívó ventiként.
A ház egy Pure Base 500-as, amiben gyárilag volt két 140mm-es Pure Wings 2. De embertelen hangos volt, ki is vannak kötve jelenleg.
Így a ház gyakorlatilag hangtalan, alapvetően a hőfokok is rendben vannak. De azért érdekel, hogy mit lehetne kihozni belőle. Nem akarom telepakolni a házat, egyelőre a hátsó venti bevetését próbálnám ki, hogy szívja el a CPU hűtő meleg levegőjét.
Illetve arra is gondoltam, hogy kipróbálnám megfordítva. Tehát nem kifele szívná a levegőt, ha nem a CPU hűtőre fújná közvetlenül. Ez mennyire szokatlan mód? Lenne értelme?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#37021) chopin42 válasza Diniboy (#37017) üzenetére


chopin42
őstag

Az egyik folyadék, a másik golyós csapággyal rendelkezik, valamivel tartósabb, de valamivel hangosabb is elvileg a csapágygolyók miatt.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37022) rasotamas


rasotamas
veterán

Rendelném az Arctic P12 PWM PST ventilátort, nézegetem a boltokat, mennyi garit adnak meg a 10 évből (van ahol csak 2-t), hol van, van-e személyes átvét hamár pénteken megyek pestre.
Kérdésem az lenne, mit takarnak a nevekben a rövidítések?
- a PWM egyértelmű
- a CO-t olvastam itt, continuous operation és írtátok, hogy hangosabb
- de a PST mit takar?
Illetve hogy melyik színt veszem az mindegy? Hajlok a Black/Black helyett a Black/Transparent irányába mert a mostani gyári CM házventiknek is áttetsző fekete a lapátja, nem teli fekete illetve az alaplapi rgb (más nincs csak a B450M Steel Legend saját világítása) átszűrődne rajta épp kellemes mértékben.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37023) kutga válasza rasotamas (#37022) üzenetére


kutga
nagyúr

A PST a PWM Sharing Technology rövidítése, vagyis ha több ventit kötsz ugyanarra a jelre, akkor együtt fognak dolgozni.

Itt 10 évet adnar rá.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#37024) chopin42 válasza rasotamas (#37022) üzenetére


chopin42
őstag

Ez a venti annyira olcsó, hogy kb a postaköltség drágább, amivel gariztatja az ember, így ezzel nem törődnék. Jellemzően a magyar boltok úgy is 12+x hónap módon adják, köszönhetően a 12 hónapos jótállási kötelezettségüknek. Utána úgy is a gyártó feltétele szerint megy, amit szerintem az arcticclal is le lehet meccselni. Vagy 1500-ért vesz egy újat az ember. Ahogy kutga írja, a pst az a gyári y elosztó a kábel végén.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37025) rasotamas válasza kutga (#37023) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, igen ezt a PST-t azóta a gyártói oldalon megtaláltam, bár nem volt egyértelmű.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37026) rasotamas válasza chopin42 (#37024) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, a FirstShopra gondoltam mert a 17 nekem nagyon kis kitérő (16-ba megyek Nagytarcsa irányából).
Akkor vehetem nyugodtan a Black/Transparentet? Tök ugyan az mint a Black/Black, csak áttetsző a lapát?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37027) chopin42 válasza rasotamas (#37026) üzenetére


chopin42
őstag

Gondolom igen, nekem csak a tök alap verzió van, felteszem csak a szín más.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37028) rasotamas válasza chopin42 (#37027) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, rendeltem kettő 12-est, majd beszámolok róla.
Hogy hagyjam-e bent a Cooler Master sajátját előlapi harmadiknak nem tudom, szerintem nem valami halk típus.
Majd idővel lecserélgetem a többit is.
Néztem az 5 darabos packet dehát gyakorlatilag semmivel nem olcsóbb mint külön-külön 5 darab.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37029) rasotamas


rasotamas
veterán

Még lenne egy kérdésem. Az áramlás optimalizálása érdekében nem lenne érdemes kivenni a gpu feletti és alatti hátlapi takarólemezt, és esetleg az I/O shieldet hogy a vrm bordán is jobban átmenjen előről hátra a levegő? Régen volt is olyan alaplap ahol hőcsövek voltak, meg kis 3-4 centis ventilátor az I/O shielben.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37030) kutga válasza rasotamas (#37029) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmi jelentősége. :D

Let the Zone take me if I am.

(#37031) rasotamas válasza kutga (#37030) üzenetére


rasotamas
veterán

Egyiknek se, vagy az I/O shieldenek? A VGA mellett sem érdemes javítani a front -> back áramlást?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37032) kutga válasza rasotamas (#37031) üzenetére


kutga
nagyúr

Én úgy gondolom legyen minőségi két beszívó és egy kifúvó venti, a kettő között úgyis megakad valamiben a levegő.

Az én házamban (CM N200 pl.) kapásból ott a hdd keret elöl, nesze neked légáramlás. :)

Ha pedig a vrm-et akarod hűteni, arra ott a topflow.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#37033) Diniboy válasza chopin42 (#37021) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Köszönöm a segítséget, mivel már meg volt rendelve és nem akartam kavarni, az Arctic P12 CO PWM, PST, CO -lett, 2db, szép fekete kábelkötegelővel felrakva . :))
Engem nem zavar ha kicsit hangosabb, úgy voltam vele, hogy a gyári megoldásnál semmi nem lehet roszabb, az elég brutális volt :D . 1970 ft volt darabja a Bluechipnél. Ez is megfelel(ne) ,alaplapról vezérelve 80%os fordulaton is jobb kb mint a gyári hűtése a kártyának. Nem lett szép, de használható megoldás, ajánlom akinek hasonló gondja van (R9 290 es vga-ra kellett a Windforce 3x helyett) és olcsón szeretné megoldani.
Illetve használható megoldás lenne, csak úgy néz ki valami baja lett a vganak. Hőfokok rendben, sőt még jobbak is mint voltak, de néha random nincs jel a monitoron, DP kimenetet használva. Legközelebb ha jelentkezik a probléma kipróbálom még a HDMI vel, de szerintem valami forrasztás elengedhetett , és random nem érintkezik valami. Nem foghatom a moddingra, mert már előtte is jelentkezett, sajnos így vettem észre hogy az egyik venti teljesen beállt.

Tanulság, néha érdemes megnézni a gép belsejét , hogy mennek e a ventik, amikor hiba jelentkezik már lehet hogy késő a venti csere :(

(#37034) abridabri


abridabri
veterán

Ha valaki pofatlanul olcso RGB ventit szeretne(Amazonrol),ez jonak tunik :
EZDIY
5 db-os csomagban (10 portos HUB-is jar vele ) kemeny 33 EUR :Y

(#37035) chopin42 válasza abridabri (#37034) üzenetére


chopin42
őstag

Csak a saját kontrollerével megy sajna :(. Ha lenne pwm, elég király lehetne, ha tényleg jó. Ebből a tesztből nem igen derül ki :D (ami pedig fix, hogy 1000 rpm felett mindennek van hangja, ha alatta fos, nem ér semmit).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37036) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

sziasztok! adott egy rack szekrény tetejére szerelhető termosztátos modul amiben 2db 120as venti van, ez: [kép]

a gond az, hogy túl hangos, 44 dB. Szóval arra gondoltam, hogy lecserélném valami sokkal halkabb Noctuára, szerintetek bármilyen 120-as Noctua mehet bele? annyira nem vagyok otthon benne, régebben egy Synology szerverben mikor kicseréltem a gyárit Noctua NF-S12A FLX-re, nem ment vele, Noctua NF-P12-1300 lett csak jó hozzá, ezért inkább megkérdezem ezt most.
:R

[ Szerkesztve ]

(#37037) PitLee válasza Stanley-B. (#37036) üzenetére


PitLee
őstag

Kicsit nyomozni kell utána
https://eu.mouser.com/datasheet/2/6/ac_fans-1155471.pdf

Ha jól veszem ki elvileg nem gond, ha 12Volt DC lesz a venti, mert a mostaniak 240Voltosak ?
DC alapon tudsz szabályozni vagy van PWM lehetőséged is ?

A fontosabb paraméterek, amikhez nem árt ha hasonlít az új venti.
A légszállítás 93CFM ( az ~ 158m3/h) (1m3/h = 0,59CFM vagy 1CFM = 1.7m3/h)
A légnyomás 4,8mmAq (az 4,8mmH2O más néven)

Itt van egy lista
Best High Airflow Fan for PC Case [High CFM Fan 120mm / 140mm]
link

A Noctua industrial ventiknél maradva
link
A 120mm-es 3000-es fordulatú még túl is teljesítik a kívánalmakat , de nem halkabbak,
hacsak nem tudod valahogy PWM-ről valami venti profilal vezérelni.

A 120mm-es 2000-es fordulatú ventikből van 3 pines és 4pin PWM is, nem éri el az ADDA venti paramétereit, de halkabb max fordulaton csak ~ 30dB/A,
Látom a panelen van még hely esetleg 3 db-al már jó lenne? passz

Ajánlani nem tudok, mert ahhoz nincs tapasztalatom, de ilyen elven keresgélhetsz te is a ventik között, vagy lehet befut valaki akinek van tapasztalata és ajánlani is tud.

Ui:A kínai noname ventik paraméterei, ha jól olvastam nem mindig fedik a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#37038) Stanley-B. válasza PitLee (#37037) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nagyon köszi a részletes választ :R
Igen 240V-s ez az Adda model. Nincs PWM. Sőt, direktbe vannak rákötve a gyári ventik a termosztátra, szóval a Noctuához kelleni fog majd egy molex - 3 pin átalakító de az nem gond. Igen a panelen igazából 4 hely van, tehát lehetne többel is használni 2 helyett ha szükséges. Sajnos két 30dB/A-s venti szerintem még mindig elég hangos.

Mi a helyzet a NF-A12x25 FLX-szel? Elviekben menne a gyári kínai helyett ebben a panelben? Csak 22,6 dB(A) lenne. Habár tudom hogy specifikációk szerint elmarad a kínai ventitől, de a légnyomás nem izgat, ez egy majdnem 2 méter magas, szellős rack szekrény. Lehet nem is menne 0-24-ben mert a termosztát lekapcsolja amikor nem kell.

(#37039) PitLee válasza Stanley-B. (#37038) üzenetére


PitLee
őstag

"Lehet nem is menne 0-24-ben mert a termosztát lekapcsolja amikor nem kell."

Na várjunk.
A termosztát az miféle, mechanikus vagy digitális?
A képen nem látszik, de 240V dugvilla ,van a végén ?
Van ott valami kapcsoló talán, ahova a barna vezeték fut az micsoda ?

Ha mechanikus a termosztát akkor
a fázis (barna)helyére a molex +12Volt
a nulla (kék) helyére a molex 12Volt test,
a sárga zöld földkábelre nem kötsz semmit.
Majd a ventiket rákötni, a termosztátból kijövő 2db fehér vezetékre polaritás helyesen
(a sensor kábel csak fordulatszám kijelzéshez kell, nincs belőle gond ha nincs bekötve sehova)

Ha digitális a termosztát és a működéséhez kell a 240V
akkor pl: kell egy kicsi relé ami 240V-on működik,
A termosztátból kijövő 2db fehér vezetéket kell kötni a relé AC tekercs oldalára,
A másik lábaira meg a molex +12V a Com- ra és a venti+12V NO-ra fog kerülni.

A ventit meg csak paraméterei után tudom megítélni 3db már hozza elvileg a légmenyiséget 4 meg már a nyomást is és tényleg halk,
de meg kellene várni valaki hozzáértőt, hogy pl: miért nincs egy Noctua sem az ajánlóban ?

[ Szerkesztve ]

(#37040) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok

Akarok a tapegysegemben cserelni ventilatort (ctg550), 120as kell bele es 2 pines, de 3 pines raforrasztva is megoldas. Van elotte porszuro betet, hisz alsotapos a gep.
Tudtok valami jo statikus erovel rendelkezo ventilatort ajanlani? Tekintettel a tapegyseg korara es erejere, nagyon draga bequiet es noctua nem hiszem hogy kene.
Arctic bionix?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37041) rasotamas válasza tasiadam (#37040) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem Arctic P12-t fognak ajánlani, olcsóbb mint a Bionix, és jó a statikus nyomása, ellenben az F12-vel ami szabad légáramlatra lett tervezve.
Figyelj, mert van belőle PWM változat ami neked nem jó, illetve PST-re sincs semmi szükséged.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#37042) kEX182


kEX182
csendes tag

Sziasztok,
Nem rég updateltem a configom, es azt vettem észre nagyon melegszik mind a CPU mind pedig az egész gép. Konkrétan a gépház mindkét oldala meleg, illetve a videokártya hátlapja tűzforró (nyák felett van egy fémlap). Szerintetek mit lenne érdemes cserélni, illetve hova kellene még ventit tenni?

Ház: Thermaltake Versa h15
CPU: AMD Ryzen 3600, stock cooler (Wraith stealth)
GPU: Gigabyte 2070 Super OC Gaming
Táp: Corsair rm550x

(Korábban i5-6500 stock cooler, 970 GTX, sosem volt meleg se a cpu se a vga, a gépház meg főleg nem)

Alap állapotban a CPU 50-60 fok, terhelés alatt 75-85. A GPU terhelés alatt 70 (50% on pörög ilyenkor a venti), ha felhúzom 100% ra és leveszem a gépház oldalát a GPU visszamegy 50 korülire, de a CPU / ház ugyan úgy meleg, max néhány fokkal hűl. 2 ház hűtőm van (hátul és a tetőn), játék alatt érzem hogy a tetőn jön ki a forró levegő a venti mellett.

Egyelőre egy jobb CPU hűtőn (pl noctua nh-u12s) filozok (a stock egyébként is hangos), meg talán előre is egy ventin. Mit gondoltok?
Előre is köszi

(#37043) mert_csokis válasza kEX182 (#37042) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Az alap CPU hőfok döbbenet kategoria. A legtobbet első körben tenyleg hűtő cserevel tudsz javítani.
A kínálat brutalis, csak a házad adottsagai szabhatnak hatart.
A Vsync bekapcsolasaval is sokat tudsz fogni a dolgokon. Ha normal 60Hz-es monitorod van, felesleges csúcsra jaratni a komponenseket, hogy mindent facsarjanak ki magukbol. Főleg a videokartya viselkedhet kazánként.
Nalam a proci 35 fok alatt tanyazik alapon, terheles alatt még nem lattam 60 fok felett. A VGA jatekok alatt sem megy 65 fölé. Vsync ON.
Egyetlen venti sincs a hazban. A ház sem mesh előlapos.
Így dőlnek meg a teoriak...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#37044) chopin42 válasza kEX182 (#37042) üzenetére


chopin42
őstag

Ezek a hőfokok stock coolerrel rendben vannak. Tegyél előre 2 ventit, illetve cseréld a procihűtőt, ha jobbat akarsz. Előre a bestbuy arctic p12 pwm pst (nem a CO variáns) simán megteszi. Cpu hűtésnél 155mm a max, gy fuma 2/mugen 5 lenne a jó, csak ezek nagyon drágák itthon. A noctua nh-u12s 158mm, így az kiesett. Vagy házat cserélsz, valami szellősebbre, tágasabbra, mindjárt kevésbé lesz meleg.

(#37043) mert_csokis Ryzen 3. széria eleve melegebb, így a fos gyári hűtővel ezek normálisabb hőfokok. Nálam fuma rev b van, alapon 30-40 között ugrál, játék 60-ig megáll. Igaz, oc-zott, de így hűvösebb...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37045) tasiadam válasza kEX182 (#37042) üzenetére


tasiadam
veterán

Ugyan ilyen hazam van rx580al es 1240 v2 xeonnal. Elol 2 redux 700as noctua, hatul a gyari thermaltake.
Eszrevettem, hogy ha 100%on megy a vga, akkor siman megfozi a procit, igy utana allitottam.
Elolre 2 fasza statikus vetit rakjal es ne reduxot mert kb szrt sem er, mondjuk p12 vagy dragabb, A-s noctua. Hatra es felulre 1-1 lowrpmes huto eleg.
Nekem a vga 100-110 wattot eszik alulfeszelve, a cpu meg max 50et. A jelenlegi setup max 65 fokos, ugy hogy a 2 redux meglehetosen keves levegot tol be, de kivettem a porszurot elolrol.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37046) tasiadam


tasiadam
veterán

Ha atforrasztok egy ventilatort taprgysegbe, akkor az alap fordulaton fog porogni ha nincs terheles alatt? Opcio a tapegysegembe a sima p12 es a p12 silent is. A silent 1050en porog, de negyed akkora a statikus nyomasa mint a sima p12-nek, es a reduxhoz kepest meg jocskan kevesebb a legszallitasa is, ami szerintem amugy is kicsi.
Forrasszak bele sima p12-t?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37047) PitLee válasza tasiadam (#37046) üzenetére


PitLee
őstag

Van ilyen totyik
Táp ventilátor csere
Elvileg, bár a tápodat nem ismerem, a legtöbb táp DC alapon szabályoz venti fordulatot.
Tehát a tápterhelésétől, hőfokától függ a fordulatszám.

P12 már 2,8V-on elindul
P12 silent csak 4,8V-on

A P12 zajszintje meg 0.3 Sone meg kb 25 dB/A 1800fordulatnál

(#37048) tasiadam válasza PitLee (#37047) üzenetére


tasiadam
veterán

Gondolom akkor ledes ventikkel rohadtul mellelottem. Cooler master SICKLEFLOW 120.
12 volton 2000rpm.
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Review-Cooler-Master-SickleFlow-120mm-Green-LED-Fan-135/
Ebbol 2-t rendeltem elore. Szerintem nem fogom atvenni akkor, mert alapbol 20 decibelre ortak, gyakorlatilag latni h nem ennyi. De volt ilyenem a fronton, csak csapagyas lett/volt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#37049) Stanley-B. válasza PitLee (#37039) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mechanikus, igen 240V dugvilla van a végén. A barna vezeték biztosítékhoz fut.

(#37050) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Ennek a ventinek milyen hosszú lehet a kábele? Házba menne előre ebből 3db, de félek, hogy rövid lenne a kábel. 30-40cm kellene, hogy legyen. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.