Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ReJim válasza Bull Boss (#700) üzenetére


ReJim
őstag

Helló!

miről hajtod meg a végfokot? Szerintem túl van vezérelve, nagy a bemenő jelszínt a végfokba.

</end.?>

(#702) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Üdv!

Nem tom jó helyre írok-e most, de jobbat nem találtam keresővel.

A problémám:
Kazis hanganyag felvéve egy magnós lejátszóról. Holland nyelvleckés cucc.
Eléggé búg a háttérben a magnó ezt szeretném megszűrni valahogyan.
A formátum :Mpeg layer 3 audio

Vmi szoftver amivel lekeverhetem a búgást és csak a búgást?
vagy akármi ötlet...én nyitott vagyok.

(#703) PapaMaci válasza hejesírásó (#702) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha a bugás hálózati jellegű, tehát 50Hz, akkor egy sima lyukszűrővel ki tudod venni. Lehet, a felharmonikusait is szürni kell, de az orvosolható. (50, 100, 150, 200Hz).
Azt, hogy milyen progi tudja ezt neked a legegyszerübben megtenni, azt majd a többiek megmondják :)

...mint az közismert...

(#704) Bigya válasza PapaMaci (#703) üzenetére


Bigya
őstag

[OFF]Belvárosi színházban T. Gabi Yamaha PM5-D keverővel csinált ilyesmit.

Kondi pulpitus mikrofon vett fel csúnya membrános levegőztető pumpának hangját.
Hátulról tehát a pulpitussal ellentétes oldalra tett a földre egy mikrofont amivel felvette a pumpa hangját. (ellentétes oldal - ellenfázisu jelet vett)
Bevitte egy csatornára, megnézte a csúcsokat meg felharmónikusokat. Beleemelt az EQ-n ahol kell és viszakeverte a pulpit miksi csatornáira.

Akkor még hihetetlen volt...[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#705) PapaMaci válasza Bigya (#704) üzenetére


PapaMaci
őstag

...

Ebben csak azért nem hiszek, mert nem tudom elképzelni, hogy annyira fázishelyes lett volna a két miki, már csak a pozícióikat tekintve is...

Persze ettől még lehet, csak nekem most is hihetetlenül hangzik...

Hja... OFF
Magam részéről befejezem a szakmát. Egy pár évig nem szeretnék se keverőt, se felvételt, se semmi kapcsolódót látni...

...mint az közismert...

(#706) djgaby55 válasza Khaal (#620) üzenetére


djgaby55
csendes tag

Hello.
Én ugyanilyen hangfalakat 2x140w-os erősítővel hajtom és nagyon jól szólnak vele.
Ajánlom neked is ezt.

(#707) zsolt1129 válasza djgaby55 (#706) üzenetére


zsolt1129
addikt

Egyiik havernak is ilyen van. Eddig még nem panaszkodott rá :C .

(#708) prank


prank
csendes tag

Üdv! Remélem jó helyre írok, kérdésem a következő: adott egy orion 5.1-es hangfalszett, pc-hez használom. Van itthon 2 db régi hangszóró és arra gondoltam hogy össze kéne hozni a cuccot hátha még fokozható a hangzása. Megoldható ez valamilyen módon? (Elnézéseteket kérem ha hülyeséget írtam de egyátalán nem vagyok járatos a témában.)

Köszönöm a válaszokat.

(#709) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

A problémám, hogy van 2 sima mikrofonom, de az erősítőhöz (ami van vagy 30 éves) 10-15m-nyi kábellel csatlakoznak. Nagyon halkak, ha pedig az erősítőt fél hangerőnél feljebb csavarom, gerjed.
Nem tudom, hogy egy modernebb (min. 2-bemenetes) erősítő megoldaná-e a dolgot, vagy mindenképp előerősítő kell közvetlenül a mikrofonok után..
Ha megoldaná, akkor tudnátok egy ilyen erősítőt ajánlani? Lehetőleg minél olcsóbban, 10-20 ezer környékén.
Ha meg nem, akkor egy olcsó mikrofon-előerősítőt.

Köszi előre is!

(#710) PapaMaci válasza emitter (#709) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

A mikrofon előfok lesz a Te barátod, vagy egy kis keverő, amin akár még hangszíneket is tudsz állítani. Szterintem 2 mikrofonbemenetes keverőt használtan megkaphatsz ennyiért.

...mint az közismert...

(#711) Bigya válasza emitter (#709) üzenetére


Bigya
őstag

Szia!

Az erősítődnek van mikrofon bemenete és vonal szintű bemenete is?
Ha igen, akkor egy kis keverő lehet jó megoldás neked, ahogy azt Papamaci kollége írta. Be kell iktatni a mikrofon és az erősítő közé.
Új pici keverőt kapsz 25ért. Ezen két mikronon és két vonal bemenet van. Mindegyiken hangszínszabályozással.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#712) PapaMaci válasza Bigya (#711) üzenetére


PapaMaci
őstag

Most jövök a vateráról :)
Ott még az említett 10-20-ból is jól ki lehetne jönni!

Szerk:
Bár +5k-ért jobb az uj...

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#713) emitter válasza Bigya (#711) üzenetére


emitter
őstag

Szia!

Ezt már én is néztem, a digibest-en már 20-ért is van. Csak azt hittem, van egyszerűbb és olcsóbb is, mert nem kell nekem ennyire "profi". De aztán lehet h ez lesz.. Valszeg később kellene egy 3. mikrofon is a rendszerbe, azt akkor majd kössem be ennek az egyik sztereo vonalbemenetére monoként?

És még az a kérdésem, hogy a keverő kimenetét az erősítő vonalbemenetére kell kötni, ugye? Meg azt nem tudom, hogy fog-e segíteni ez a keverő a jelerősítésben, hiszen az erősítő mikrofonbemenetei mögött nyilván van előerősítő fokozat, ami ugyanazt csinálja, mint ennek a keverőnek az erősítő-része. Tehát mennyivel leszek ezzel előrébb?

(#714) PapaMaci válasza emitter (#713) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha több miki kell, akkor irány a vatera, vagy bármi használtcikk kereskedés. Ennyiért vannak 4 mikrofonbemenetes keverők. (olyanok, amilyenek, de működhetnekl jól, illetve célnak megfelelően.)
A sztereo bemenetet nem érdemes felhasználni mikrofonra, mert egy keverővel, illetve mikrofon előfokkal pont azt nyered, hogy illesztett bemenetet kapsz, ami egy sztereo csatinál megint nem müködne.

Igen, vonalbemenetet kell használnod az erősítőn!

...mint az közismert...

(#715) emitter válasza PapaMaci (#714) üzenetére


emitter
őstag

köszi!

(#716) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Sziasztok.
Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, ha mégse, kérem linekljétek a megfelelő fórumot :)

3utas hangfalat építek a közeljövőben, 30cm-es méllyel, közép és dóm magssugárzóval, szobai felhasználásra.
Ha van valakinek jó hangfalterve ilyen célra, lehetőleg nem 6kamrás, diszkosz formájú dobozról, az kérem ossza meg velem!

Hangváltótervek, ötletek is érdekelnének..bár ebben nem vagyok teljesen képben, hogy a vágási frekiken kívül més szempontból is kell-e az adott hangszórókhoz optimalizálni a váltót...

kösz

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#717) Bigya válasza Adamka3kerék (#716) üzenetére


Bigya
őstag

Hali! Konkrét tervet nem tudok mutatni, de gúglival nagyon sokat találni.

Keresd, hogy:
diy speaker
peaker project diy

satöbbi

(#718) Adamka3kerék válasza Bigya (#717) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Esetleg mélyleválasztó hangváltónak a kapcsolási rajzában tudnál segíteni? Vagy egy jó kalkulátort esetleg tudsz ilyenhez?

Vegyes impedanciás hangfal építhető? (mármint jól fog működni?) ha pl a woofer 8ohm, a többi 4ohm?

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#719) PapaMaci válasza Adamka3kerék (#718) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha vegyes impedanciád van, műterhelést kell betennia hangváltóba!

szerk:
Vagy a woofer-t külön dobozba szánod, vagy egyben?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#720) Adamka3kerék válasza PapaMaci (#719) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Akár különben is lehet...

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#721) Adamka3kerék válasza PapaMaci (#719) üzenetére


Adamka3kerék
tag

A másik dolog, amire még gondoltam? ha van egy működö 2 vagy 3 sávos hangváltó kapcsolásom, abból kiragadhatom külön a mélynek a kapcsolását, úgy is jól fog működni?

Mind pl ebből: [link]
vagy ebből: [link]

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#722) mhorvat


mhorvat
senior tag

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, ha nem, elnézést, nem találtam alkalmasabb topikot.

Szeretnék egy 2-3 méter hosszúságú minőségi 3,5mm jack hosszabbítót venni. Nem tudom pontosan miért, de ami most van, az kicsit serceg (fülhallgatón, ha nem megy más hang, hallani, és példának okáért internetezésnél, ha görgetek lejjebb, kis hanggal "jelzi" a műveletet). Közvetlenül a fülest a gépre csatlakoztatva nincs ilyen jelenség, csak a mostani hosszabbítómmal (ami a hangminőséget szerencsére nem rontja túlzottan). Volt szerencsém egy 1000 Ft-os Hama csodahosszabbítóhoz is, első zene megszólalása után vágtam is a polc mélyére.

Kérdésem tehát az lenne, hol és milyen minőségi jack hosszabbítót érdemes venni?

(#723) PapaMaci válasza mhorvat (#722) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szia

Az egér, és HDD műveleteket inkább maga a hangkártya szokta összeszedni, nem egy kábel. Épp ezért érekes, hogy azt mondod, a kábel nélkül hibátlan a hang.

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#724) mhorvat válasza PapaMaci (#723) üzenetére


mhorvat
senior tag

Értem, tényleg fura, de hosszabbítóval hangosabb. Interneten időközben próbáltam magamnak megfelelő minőségű kábelt találni, erre akadtam:

[link]

Vagy tud valaki Budapesten olyan audiotechnikai szaküzletet, ahol be tudnám szerezni a keresett kábelt?

[ Szerkesztve ]

(#725) Bigya válasza mhorvat (#724) üzenetére


Bigya
őstag

Vagy veszel egy külső hangkártyát!
Itt van talán a legolcsóbb, legegyszerűbb.
Teljesen jól működik, elfogadható a hangja is, meg olcsó...
[link]

(#726) mhorvat válasza Bigya (#725) üzenetére


mhorvat
senior tag

De várjunk már, ez a 3. hozzászólásom, amiben azt kérdem, hol találok rendes jack hosszabbítót, de arról még szó sem esett. Ebben esetleg tudsz segíteni? :U Nem azt mondtam, hogy ki akarom küszöbölni a hangkártya zaját, szimplán csak keresek egy hosszabbítót, mert szükségem van egy másikra is.

(#727) Bigya válasza mhorvat (#726) üzenetére


Bigya
őstag

Jó, akkor várjunk.

.
.
.

3,5mm Jack kábelt tudsz venni a az említett márkától, illetve társaitól.
Vagy keresel egy hangtechnikát forgalmazó céget, és azt mondod nekik, hogy aranyozott Neutrik Csatlakozóval, a legdrágább Klotz kábellel csináljanak neked egy ilyen kábelt. Aztán felköhögik az árát, Te meg boldog vagy!
[link]
A professzinális technikában ritkán használnak ilyen csatit.

Ha csak egy másik kábel kell akkor vedd meg az olcsót.

[ Szerkesztve ]

(#728) mhorvat válasza Bigya (#727) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Ha csak egy másik kábel kell akkor vedd meg az olcsót."

Köszönöm. Azt meg tudod esetleg mondani, hogy "az említett márkát, illetve társait" hol tudnám beszerezni? Webáruházat kettőt találtam (ami szerintem egy és ugyanaz), gödöllői(ek). :U

És igen, jogos, nem vagyok vájtfülü, nem kell profi kábel egy integrált hangkártyához, egyszerűen csak azt nem szeretem, ha az egyébként sem profi hangminőség hallhatóan még tovább romlik. Egyszerűen csak egy olyan minőségű kábelt keresek, mint a mostanim.

(#729) PapaMaci válasza mhorvat (#728) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ugy látom, Bigya sem tudja feldolgozni lelkileg, hogy a kábel miatt vagy zajos :)

Akár én is köthetek neked Neutrik csatis jó minőségű kábelt, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy azzal jobb lesz, de legalább nem lesz olcsó. Pár méteren ugyanis nincs olyan veszteség, hogy egy fejhallgatónyi jel zajt szedjen össze, hacsak nem tényéleg a legsz@rabb árnyékolatlan kábel, amit olyan helyen vezetsz, ahol valami nagyon rászór (bár azt sem tudom, az mi lehet...).

...mint az közismert...

(#730) Bigya válasza mhorvat (#728) üzenetére


Bigya
őstag

Sima 3,5mm hosszabító kábelt tudsz venni media-ban vagy saturnban. Ezek hamma és egyebek, de erre azt mondtad, hogy gagyi. Ajánlottam egy linket egy üzlethez, ha gondolod, PapaMaci és én is tudunk neked csinálni kábelt.

Online nem tudom, hol lehet venni, de nincs sok értelme szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#731) mhorvat


mhorvat
senior tag

Köszönöm kedvességeteket! Egy hozzávetőleges árat tudna mondani mindkettőtök? Tehát 2 méter 3,5 jack anya - 3,5 jack apa kábel kéne.

(#732) PapaMaci válasza mhorvat (#731) üzenetére


PapaMaci
őstag

3m-re durván 3kHUF kellene, és akkor még nem is biztos, hogy a célnak legmegfelelőbb kábelt vettem, mert én 2 ér + árnyékos kábelt néztem, és az ideális a 2x ér+árnyék lenne, csak azokat már nem nagyon tudnád beleszuszakolni egy 3.5-es jack házába...

...mint az közismert...

(#733) mhorvat válasza PapaMaci (#732) üzenetére


mhorvat
senior tag

Akkor 2 méterre 2e Ft lenne, vagy ez nem egyenes arányosságban működik? Mert nekem 2 méter elég lenne. Azért azt vedd figyelembe, hogy egy integrált hangkártyához lesz (bár lehet karácsonyra egy hangkártyával lepem meg magam), nem egy profi hangrendszerhez. Ennek ellenére is a a 3K-nál is drágább 2x kábel kéne?

(#734) PapaMaci válasza mhorvat (#733) üzenetére


PapaMaci
őstag

2500HUF lenne a 2m kb, mivel a nagyrésze az árnak a csati...
Amit én tudnék jó minőségű 2x ér+árnyék kábelt, azt tutira nem vállalnám, hogy bekössem egy 3.5-ös jack-be (pláne nem kettőbe...)!

...mint az közismert...

(#735) mhorvat válasza PapaMaci (#734) üzenetére


mhorvat
senior tag

Akkor tulajdonképpen azt mondod, hogy az 1x árnyékolt kábel még vállalható 3,5-ös aljzatba? A 2.500 Ft egész baráti, de akkor várom a véleményed azért. :K

(#736) PapaMaci válasza mhorvat (#735) üzenetére


PapaMaci
őstag

A vélemyényem miről?
A kábelről? Az jó lesz, életfogytig tató :)
De szerintem pénzkidobás, mert nem hiszem még mindig, hogy az a zaj forrása.

...mint az közismert...

(#737) mhorvat válasza PapaMaci (#736) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Nem azt mondtam, hogy ki akarom küszöbölni a hangkártya zaját, szimplán csak keresek egy hosszabbítót, mert szükségem van egy másikra is."

Ezt kiegészíteném azzal, hogy egy másik jobb minőségű kábel kell, mert a boltban kaphatók sz*rok. A részleteket meg PÜ-ben. ;)

(#738) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Sziasztok

Csak szólok, hogy eladom a hangfalaimat. Ha valakit érdekel, jöjjenek a privik :)
Dynaudio Contour 1.1 [link]
A 25 éves jubileumra készült kiadás, madárszemes jávorfa dobozban, esotar magasakkal.
Elég jól használható munkára is, mert elég egyenes hangja van.

...mint az közismert...

(#739) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok! Most tervezem házimozi/hangszóró pár vásárlásán. Hangfalpárból JBL E60 vagy E80-at tervezek, de az erősítőm csak 100W-os, a hangfalak meg 360 és 400W. Az erősítőm édes kevés ezekhez a hangfalakhoz? Házimoziból pedig a Logitech Z5500-ra gondoltam. Ha tudtok jobbat ajánlani akkor tegyétek :) Leginkább zenére és Xboxhoz kéne a cucc. Melyik lenne jobb választás? E60 vs E80 vs Z5500. Köszi előre is! Sziasztok

(#740) PapaMaci válasza Slyer (#739) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sztem neked egy Dynaudio Contour 1.1 lenne a legjobb válassztás!
ööö... véletlenül pont tudok is ilyeneket eladót...
Viccet félretéve, holnap utánnanézek.
De azért a dynon is gondolkozhatnál... :)

...mint az közismert...

(#741) Slyer válasza PapaMaci (#740) üzenetére


Slyer
senior tag

azért valami komolyabban gondolkozok mint ez az 1.1 :) azt a JBL hangfalat nem bírná el az erősítőm? az Logitech Z5500 rossz választás lenne?

(#742) PapaMaci válasza Slyer (#741) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocsmindenkitől. hogy átmegyek offba :)
De mert mi a baj ezzel a Dynoval? És ugye nem gondolod, hogy a Logitech komolyabb?

Viszont tudni kellene, milyen végfokod van! Annak tudatában lehetne nézelődni!

Amugy utánnanéztem ennek a két JBL-nek. Hallottam ezeket, ezért nem irnék rá véleményt. Viszont ha ennyi pénzed van a dologra, akkor nem kérdés!
A Dyno árából 3 pár E80-ast vehetsz :)

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#743) Slyer válasza PapaMaci (#742) üzenetére


Slyer
senior tag

lol.... azt hittem ez a Dyno nem túl jó, a méretéből ítélve. Nem tudom milyen végfokom van, de az erősítő típusa:Technics ES-EX120. Maxmimum 70-75, esetleg 80 ezer ft-ot szánnék a dologra, de ez már tényleg a max. Azért hajlok a Z5500 felé, mert ha kell, akkor ott van az 5.1 ha játszani szeretnék, vagy filmet nézni, viszont zenehallgatásban gondolom többet nyújt egy hangfalpár. De ott nem hiányzik egy mélynyomó?

(#744) Slyer válasza Slyer (#743) üzenetére


Slyer
senior tag

rájöttem, hogy az E80 árát elnéztem, és az esélytelen, így marad az E60. Szerintetek azt megéri megvenni? az erősítő elvileg 2x190W-ot tud.

(#745) PapaMaci válasza Slyer (#743) üzenetére


PapaMaci
őstag

...hát... Pedig elég jók... :)
A pénz nagy ur! Azt kell megvenni, amire pénzed van! Ne zárkózz el a használttól sem, de mindent hallgass meg mielőtt megveszed! Sztem a JBL-ek annyit megérnek, amennyiért árulják őket.
A mélynyomós téma az kérdés? Mert ha igen, akkor nem hiányzik.

...mint az közismert...

(#746) Slyer válasza PapaMaci (#745) üzenetére


Slyer
senior tag

Na egyenlőre úgy néz ki, hogy JBL E80-at veszek, nekem még az is bőven elég úgy gondolom. Még a régi autómból megmaradt egy igen brutális Carwin Vega mélynyomóm, ha hiányzik majd a sub, akkor kipróbálom avval :) De akkor jó lesz a JBL-ek mellé a Technics erősítőm?

(#747) PapaMaci válasza Slyer (#746) üzenetére


PapaMaci
őstag

no? Mit vettél végül?

...mint az közismert...

(#748) commanDOS


commanDOS
senior tag

Hali!

Lenne egy egyszerű kérdésem, ami régóta érdekel és itt biztosan van szakember, aki tud választ adni :)
Szóval: koncerteken miért szoktak a gitárláda elé mikrofont rakni? Onnan menne a keverőre vagy mi? Gitárfejről nem lehet levenni a jelet? Sokszor láttam már, de nem mertem megkérdezni :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#749) Bigya válasza commanDOS (#748) üzenetére


Bigya
őstag

Helló!

Igen, jól gondolod!
A nagy koncerteken is az a megszokott, hogy a gitár alap elé, mondjuk egy SM57-es mikrofont tesznek a megfelelő helyre.

Így a gityós saját maga tudja a hangzást beállítani a színpadon, Te pedig azt kapod a nézőtéren amit a tag saját maga effektez, torzít, stb...

Basszus gitárt nem szokás így, hiába van mögötte is saját kombó/alap. Azt vonalból szokás a keverőbe juttatni, vagy a pick-upról, vagy az alap erősítőjének a kimenetéről.

(#750) commanDOS válasza Bigya (#749) üzenetére


commanDOS
senior tag

Értem.
Azt hittem ez valami kisebb koncerteken megszokott gányolás, de akkor tévedtem, köszi a felhomályosítást :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.