Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bigya válasza Kagylo (#300) üzenetére


Bigya
őstag

Végzettséget végezni... LOL :C

A kérdés ettől még él! Mit csináltál? (most komolyan)

(#302) Bigya válasza Blackmate (#299) üzenetére


Bigya
őstag

Köszi!

(#303) Bigya


Bigya
őstag

Emberek.

Vettem egy dual tekercselésű sub-ot. DE addig bindzsisztem amíg elködölt a mély erősítő egyik oldala. (Tudtátok, hogy füsttel működik ez is? Kijött belőle, szal már nem működik.)

A kérdés:
Mennyit számít egy ilyen membránnál, hogy egy v. két csatornáról hajtja a polgár?
Csak mert megjavítom (home made motyó), de ha nem tapasztalok érdemleges javulást, akkor hagyom békén.

(#304) Kagylo válasza Bigya (#301) üzenetére


Kagylo
tag

Asszem megcsapom az arcodat...;];];]

(#305) Bigya


Bigya
őstag

Papamaci:

Digitális hangot coaxon meddig lehet/érdemes vinni? Házi megfejtéshez, milyen kábelt ajánlasz? Gondoltam ha messzire el lehet vinni, akkor megveszem a kábelt bundan, hajitok rá egy-egy RCA-t.

(#306) LittleG válasza Bigya (#303) üzenetére


LittleG
tag

Stereó erősítőről hajtottad?

(#307) Bigya válasza LittleG (#306) üzenetére


Bigya
őstag

Nnnnem, mert csak összedugtam próbára, a szoba közepén, és már ott füstté vált egy-egy végtranyó. Szal kezdetektől fogva egy sztereó motyó egyik oldaláról megy. A másik oldal tápkábeleit leforrasztottam.

[Szerkesztve]

(#308) Bigya


Bigya
őstag

Danubius - AXE Twister Party Abádszalók

Bővebben: link

(#309) Bigya


Bigya
őstag

Egy melóra leírták milyen hangszerek lesznek, amit hangosítani kell. És lessz két AMBIENT

Azt jelenti ''környező'', akkor ez valami térmikrofon lehet nem? Vagy egy-egy kondi belőve két oldalról. Jól gondolom a megoldást?

(#310) pweisz válasza Bigya (#309) üzenetére


pweisz
senior tag

Ambient egy másféle környezetet teremnt. Nem talán valami efektproci, vagy ilyesmi?

(#311) Bigya válasza pweisz (#310) üzenetére


Bigya
őstag

Akkor aszondod, tegyünk be egy effektert is? Csak az a furcsa, hogy a hangszereik, illetve a technikai igényük között volt ez sorolva.

Majd meglátjuk!

Beszélnek Brazilul, Spanyolul, és minimál Angolul...

[Szerkesztve]

(#312) pweisz válasza Bigya (#311) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem modnom, nem tudom. De lehet akkor az is hogy belekevernék a környezeti hangokat is, és 2 mikrofont értenek ez alatt.
Az jó hogy beszélnek Brazilul meg Spanyolul, sokan megértik itt őket :DDD

(#313) Bigya


Bigya
őstag

Basszus, ezek a brazilok tudnak partizni!

Nagyon komoly hangulatot tudnak csinálni, mega-karnevált nah....

Kicsit hosszabb lett a rendezvény, de komoly volt nézni őket, és az a kis brazil leányzóóóó, hmmm...

(#314) Bigya


Bigya
őstag

szép egy sziget...

[kép]

(#315) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Tegnap este jártam egy rendezvényen (egyik fellépöt kisértem el), és volt ott hangositás... Kb. a második nota után tört fel bennem a ''naezthátbarugom'' érzés. Borzaszto volt, hogy a technikai adottságok ellenére hogy el lehet szurni egy produkciot...
Szoval kollégák vigyázzatok, mert ha nem dolgoztok rendesen, és én véletlenül ott leszek a rendezvényeteken, lehet, hogy lekeverek egy nyakast :)

...mint az közismert...

(#316) Bigya válasza PapaMaci (#315) üzenetére


Bigya
őstag

Igenis értettük...

Itt a kerületben volt egy ''fesztivál'' sztem nagyon gyenge volt technikailag, hangzésügyileg. Meg ilyenek: végfokok nem a színpad alatt, hanem mellé kitolva egy méterre, de semmi kordon vagy valami. Kiskölkök ott rohangáltak... Adok nekik egy nyalókát és megölik a bulit ;]

És ez 27.-én volt, másnap 23 körül még mindig bontottak... Egy hatlábas nagy fedés + színpad legyen 3-3,5 óra, és akkor lazsáltunk...

Nem lehet az, hogy mindent kritikus szemmel nézünk? :D

(#317) PapaMaci válasza Bigya (#316) üzenetére


PapaMaci
őstag

Voltam már olyan koncerten, ahol ugy gondoltam, lenne mit tanulni... (pl. Sting)

Ez szerintem nem kritikus szem... Gondolj bele, hogy 10 percen keresztül gerjed ugyan az a frekvencia, és senki nem nyul a pulthoz...
Be kell vallanom férfiasan, én otthagytam öket, és csak a végére mentem vissza.

...mint az közismert...

(#318) Bigya válasza PapaMaci (#317) üzenetére


Bigya
őstag

okok, nem mindent nézünk kritikus szemmel...

(#319) Bigya


Bigya
őstag

up?

(#320) kenwood válasza Bigya (#311) üzenetére


kenwood
veterán

Brazilul :)) :D :DDD :C :R

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#321) Bigya válasza kenwood (#320) üzenetére


Bigya
őstag

portugálul... akkor sem voltunk kisegítve...

(#322) SnApy


SnApy
csendes tag

Sziasztok!!!!

Ha vki tud honnan tok szerni karaoke dalokat.azt kérem h jelezze. Előre is köszi szépen
csácsá

ha tudtok ide irjATOK
snapy.q3er@gmail.com

(#323) Bigya válasza SnApy (#322) üzenetére


Bigya
őstag

mél ment

(#324) Kagylo válasza Bigya (#323) üzenetére


Kagylo
tag

küdd át nekem is, most

(#325) Bigya válasza Kagylo (#324) üzenetére


Bigya
őstag

Buta kagyló állat!

(#326) Bigya válasza Bigya (#325) üzenetére


Bigya
őstag

Teeee, Shaker gyilkos!!!

(#327) Kagylo válasza Bigya (#326) üzenetére


Kagylo
tag

Kikérem magamnak!

A Shaker nem halt meg, csak egy-két alkatrésze cserére szorul(pl trafó).
Az izzónak semmi baja, világít mint állat, tehát működik!!! {csak mást nem csinál}
Hipp-hopp megrendeltem a Pákóból, oszt amint megjön, már építheted is be.

Az igaz, hogy küllemre nem az igazi, de hát kérem, semmi sem tökéletes.

Különben is, a gyártó mehet sunyiba, mé nem bírja a lámpa azt, hogy 2 méter magasból leesik az aszfaltra!?!? Nem értem...:F

(#328) Kagylo


Kagylo
tag

Beszúrnék ide egy fel-t, ha már Bigya eltűnt.

Lehet, hogy U2-Vertigo turnén roadol?:DD

(#329) Erneszto


Erneszto
tag

Tudna nekem segíteni valaki?
Van olyan hangkártya illetve alaplap amin koaxiális digitális kimenet van házimozi erősítő számára? Azért kellene mert az erősítőmön csak koaxiális bemenet van

(#330) pweisz válasza Erneszto (#329) üzenetére


pweisz
senior tag

Nekem olyan karim volt, de szerintem a mostaniak között is van ilyen.

(#331) PapaMaci válasza Erneszto (#329) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem anno volt egy Terratec DMX. Annak volt koax és optikai ki/be menete is. Csak ahoz nem fejlesztettek hajtányt XP/2k alá...
A mostani cuccnak is van S-PDIF ki/be, sött még AES-EBU kimenet is, csak éppen nem látják a DVD lejátszo progik... (dehát nem is azért vettem :) )

...mint az közismert...

(#332) Bigya válasza Erneszto (#329) üzenetére


Bigya
őstag

Sok ilyen karesz van, integráltakon állt. optikai van, de lehet találkozni coax kimenetűvel is mostanában.

(#333) Bigya válasza PapaMaci (#331) üzenetére


Bigya
őstag

Melyik Terratec-ed van?

DMX 1024-hez már van jól működő driver, nekem egyszer ez okozott gondot.
Gondolom neked komolyabb van. (emu?)

Ezekről az Audiotrak Maya károlyokról tudsz valamit? Nézegetted már? Egész elfogadható áron vannak, én egy 44 MKII-t néztem.

(#334) PapaMaci válasza Bigya (#333) üzenetére


PapaMaci
őstag

Csak volt DMX -em! Most egy ESI-t használok: Bővebben: link
Egy Mayát nemrég vettem egyik barátomnak, és elég korrekt! Még igy is jobban megérte ezt venni a hangzás miatt, hogy maradt neki két csatorna feleslegesen...

...mint az közismert...

(#335) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag


Pár napja elkezdtem egy hangtechnikai tanfolyamot és szeretném ha írnátok nekem pár hasznos linket amivel ki tudnám egészíteni ill. érthetőbbé tenni az órák anyagát. Akusztika illetve hangképzés témában.

Előre is köszi!

Aláírás

(#336) Bigya válasza kapcs-ford (#335) üzenetére


Bigya
őstag

Az előző hsz.-okban linkeltek azok nem kizárólag erről a két témáról stól, de talán ott is vannak hasznos dolgok, olvastad őket?

(#337) kapcs-ford válasza Bigya (#336) üzenetére


kapcs-ford
őstag


ops Átnéztem ismét és találtam egy tankonyv.htm-et ami kezdésnek megteszi!
majd 7végén kezdem el tanulni a jegyzeteimet de addig is lenne pár kérdésem..

1, 20 phon vagy 20 dB ? Ugyanannyi? ha igen akkor melyiket mikor és hol használják?
2, Mi a neve annak a programnak/plug-in-nek ami megjelenít grafikusan egy hanghullámot? A soundforge etc.. is megjeleníti de olyat keresek amivel lehet oscilálni.

Aláírás

(#338) dabadab válasza kapcs-ford (#337) üzenetére


dabadab
titán

A phont nem nagyon hasznaljak, helyette dBA van.
dBA annyiban kulonbozik a dB-tol, hogy eloszor a hangot ateresztik egy filteren, ami ugy nagyjabol szimulalja az emberi ful erzekenyseget.

DRM is theft

(#339) PapaMaci válasza kapcs-ford (#337) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én a SpecraLab -ot szoktam (néha) használni. Amugy a media player -ben van egy ''képi magjelenités'', ami egy tök jo scpoe :)

...mint az közismert...

(#340) Bigya


Bigya
őstag

(#341) kapcs-ford válasza PapaMaci (#339) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Kössz, megtaláltam a spectralab-ot sőt pont ma láttam használatban egy színházban ahol voltunk gyakorlaton!

Aláírás

(#342) kapcs-ford válasza Bigya (#340) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Belehallgattam ennek az új friki-nek a ''lehetsz király'' számába... jól nyomja, érzi az ütemet is. részvétem :R

Aláírás

(#343) Bigya


Bigya
őstag

Tudtok nekem mondani olyan hangkártyákat amik Coax kimenettel vannak ellátva, és támogatják a térhangokat!? (AC-3, DD5.1, DTS, esetleg NEO)

Kerestem neten, de nem találtam olyat amit megvennék...

(#344) kapcs-ford válasza Bigya (#343) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Itt sincs?

[link]

Aláírás

(#345) Bigya válasza kapcs-ford (#344) üzenetére


Bigya
őstag

hm... De van!

Valszinű kimegyek pénteken, vagy szombaton ''Bécsiába'', majd ott körülnézek rendesen.
Csakhát még ötlet sincs milyet... Terratecnél lejebb nem akarok menni...

Arra gondoltam USB-set veszek, mert akkor USB-t egyszerűbbb hoszabítani mint a Coax-ot, és talán kisseb a zajt kapar össze a kártya.

(#346) Bigya


Bigya
őstag

Egy szerény up... Csak hogy lássák...

(#347) dabadab válasza Bigya (#343) üzenetére


dabadab
titán

Mit szeretnel?

Azt, hogy kijojjon belole pass-throughban, vagy azt, hogy a PC-n generalt hangokbol csinaljon mondjuk DD Live-t, aztan azt nyomja ki?

(Ja, es a DTS NEO az olyasmi, mint a Dolby Pro LogicII, ez is sztereo jelen mukodo matrix-koder, nem diszkret hangcsatornakat hasznal)

Egyeb kovetelmeny van a karesszal szemben?

DRM is theft

(#348) dabadab válasza Bigya (#345) üzenetére


dabadab
titán

''Arra gondoltam USB-set veszek, mert akkor USB-t egyszerűbbb hoszabítani mint a Coax-ot, és talán kisseb a zajt kapar össze a kártya.''

??? Az USB drot par meternel tobbet nem bir (persze hasznalhatsz HUB-okat, de az maceras meg draga) ellentetben a koax-szal (ami meg olcsobb is).



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#349) Bigya válasza dabadab (#347) üzenetére


Bigya
őstag

Hogy kijöjjön a kódolt jel, lehetőleg coax-on. De az sem baj ha optikain, mert van egy átalakítóm.

És szeretném azt is, hogy 24bit/192kHz tudjon. (hamár lúd legyen kövér)

[link]

Tegnap találtam ezt. Ilyesmire gondoltam, hogy Prodigy 7.1 surround, vagy Prodigy 192 surround hangkártya.

(#350) dabadab válasza Bigya (#349) üzenetére


dabadab
titán

Ja, ha csak passthrought szeretnel, azt kb minden kartya tudja :)
A Prodigyk viszont igazabol 24/96-os kartyak, ha jol megnezed, egyedul az analog meg a koax kimeneten tud 24/192-ot, bar persze ebben a kategoriaban ez is teljesen oke.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.