Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) betyarr


betyarr
veterán

na talán itt kapok választ a kérdésemre,remélem nem baj hogy a topikomon kívül itt is felteszem:

nos adott egy számítógép és egy erősítő,amit szeretnék összekötni,csak sajnos kicsiny városunkban (nyíregyháza) még nem sikerült 15 méteres kisjack és rca végű,ÁRNYÉKOLT vezetéket kapnom...kérdésem igazából az lenne,hogy ha én koaxálisan kötném össze eme két dolgot,akkor ahhoz használhatnám azt a koaxot amit az antennáknál is szoktak,vagy inkább tegyek fel hülye kérdéseket melegebb éghajlaton??na és persze ha én azt használom,akkor nagyon jól le lesz árnyékolva,vagy pedig hülyeséget beszélek most is?

(#102) PapaMaci válasza betyarr (#101) üzenetére


PapaMaci
őstag

Semmi probléma! A koax jo, csak mechanikailag zürös megoldani szerintem, mivel ált. vastag és merev, nehéz beforrasztani a 3.5-ös jackba kettöt belöle.

...mint az közismert...

(#103) betyarr válasza PapaMaci (#102) üzenetére


betyarr
veterán

na én arra gondoltam egyébként hogy a hangkártya és az erősítő koaxális ki és bemenetén keresztül oldom meg.az úgy lehetséges?tehát arra megfelel a koax?

(#104) PapaMaci válasza betyarr (#103) üzenetére


PapaMaci
őstag

S/P-DIF-en keresztül? Ha van kimeneted a kártyábol, és van bemeneted az erösitöben, teljesen jo!

...mint az közismert...

(#105) betyarr válasza PapaMaci (#104) üzenetére


betyarr
veterán

bár fogalmam sincs hogy ez mit jelent:S/P-DIF,a témához viszonylag láma vagyok.csupán csak egy gondolat született meg a fejemben.tehát akkor nagyon sirályul le lesz árnyékolva ha koaxot használok erre?mert kaptam én egy kisjack rca végű vezetéket,csak az volt vele a baj hogy szerintem az egyáltalán nem volt árnyékolva.na én azt még csak az erősítőbe dugtam bele és annyi zajt összeszedett a 15 méteren,hogy alig kellett a hangerőn tekerni,máris ordított a két hangfal.

(#106) Blackmate válasza betyarr (#101) üzenetére


Blackmate
senior tag

Van vekony koax is, az jo lehet arra, amire neked kell. Viszont csak egy csatornat oldassz meg vele. De akkor mar erdemesebb mikrofonkabelt hasznalni, az kifejezetten ezert van. (Pl. a koaxnal a belsö jelvezetek tömör, igy könnyen eltörik ha hajlitgatod.) Tovabba ha jol gondolom a szamitogep sztereo :U Vannak ''sztereo'' kabelek is , es ez az, ami neked kell.

(#107) Blackmate válasza betyarr (#105) üzenetére


Blackmate
senior tag

Milyen az erösitö bemente? Egyaltalan milyen erösitö? (digit/analog?)

(#108) pweisz válasza betyarr (#105) üzenetére


pweisz
senior tag

S/P-Dif Sony Panasonic digital interface -oda csak digitális ucot köss, mármint ha kimenet , akkor digitális bemenetüt.

(#109) PapaMaci válasza betyarr (#105) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sony/Philips-Digital InterFace.
Ezekszerint nem ezzel akarod megoldani. Analogon Blackmate kolléga által is emlitett modon tudod megoldani. kell hozzá vékony rugalmas koaxiális kábel, amit be tudsz forrasztani a jack-be!

pweisz: Modosits!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#110) betyarr válasza Blackmate (#107) üzenetére


betyarr
veterán

#104-et nézzed meg.egyébként yamaha 440.hangártyát pedig most készülök venni.gondolom van olyan aminek van koax kimenete.(?)

(#111) pweisz válasza PapaMaci (#109) üzenetére


pweisz
senior tag

ej már nem tudom, mindegy, nem tudom mér ez maradt meg a felyembe

(#112) PapaMaci válasza betyarr (#110) üzenetére


PapaMaci
őstag

Van olyan, de ahoz az erösitönek tudnia kell fogadni azt a jelet.

...mint az közismert...

(#113) betyarr válasza PapaMaci (#109) üzenetére


betyarr
veterán

de a koaxális az ugye digitális ki/bemenet

(#114) betyarr válasza PapaMaci (#112) üzenetére


betyarr
veterán

440 yamaha az erősítő,úgyhogy nincs gáz,azon van.

tehát így tökéletesen működik a dolog?

(#115) PapaMaci válasza betyarr (#113) üzenetére


PapaMaci
őstag

Koaxiális (azonos tengelyen nyugvó) olyan vezeték, amely egy középső vastag rézdrótból, és egy azt burkoló vékonyabb árnyékolóköpenyből áll. A köpeny feladata a külső elektromos zajok kiszűrése, és így a belső vezetéken áramló jelek megóvása.

Egyaránt használják Digit, ill. analog jelátvitelre.
Ezáltal minden ilyen elrendezésü kábel, ami állando inpedanciával rendelkezik, az koax.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#116) betyarr válasza PapaMaci (#115) üzenetére


betyarr
veterán

valami hasonló fogalmam volt nekem is csak haloványabb kissé...:)))

na és már csak annyiban kérnék tanácsot,hogy milyen koaxot vegyek,mert gondolom annak is vannak minőségbeli változatai.

ja!és mégvalami!ilyen koaxális balhéval amit felvázoltam,azzal ugye működik az 5.1?

(#117) PapaMaci válasza betyarr (#116) üzenetére


PapaMaci
őstag

Lényeg, ha a hangkártyádon van kimenet (és az erösitöd is tudja), akkor müködik az 5.1.

Vegyél valami jobb minöségü kábelt, 75 ohmosat!
Viszont most nézem a szabványban, hogy az S/PDIF 10m-en belül él...
(mondjuk nem hiszem, hogy nem megy el 15m-t...)

...mint az közismert...

(#118) betyarr válasza PapaMaci (#117) üzenetére


betyarr
veterán

ajjaj!az nem okoz majd gondot?például,nem lesz mégis zajos,vagy nem lesz gány a hangminőség?mit gondolsz?csak azért vagyok ennyire érdeklődő mert mostanában nagyon nem akar összejönni ez a dolog a hanggal a számítógéptől az erősítőig...

(#119) PapaMaci válasza betyarr (#118) üzenetére


PapaMaci
őstag

Engem meg cserbenhagyott a távgyogyito, és joslo tehetségem... :)
Nem probáltam még, mert nagyobb távolságokra más szabványt használnak (AES/EBU).

...mint az közismert...

(#120) betyarr válasza PapaMaci (#119) üzenetére


betyarr
veterán

affene...akkor szerinted mi lenne a legmegfelelőbb megoldás erre?nem muszály a digitális jel.meglennék nélküle,csak sikerüljön már összekötni úgy eme 2 dolgot,hogy ne legyen alapzaja!gondolod hogy a mikrofonkábel az leárnyékolná annyira hogy ne szedjen össze 15m-en alapzajt?

(#121) PapaMaci válasza betyarr (#120) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szerintem vegyél valami überjo koaxot, nagyonjo RCA-t, és lehetöleg egy konnektort használj!
Szerintem ezzel jársz a legjobban.

A mikrofonkábel szimetrikus ki/bemenetet igényel, anélkül nem sokat érsz. Ha meg veszel hozzá szimetrizálo trafot (kettöt), akkor már nem biztos, hogy megéri...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#122) betyarr válasza PapaMaci (#121) üzenetére


betyarr
veterán

tyűű...mi lesz ebből!

köszi a tanácsokat!

(#123) PapaMaci válasza PapaMaci (#121) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ráadásul ennyi erövel az S/PDIF-et is átalakithatod AES-sé...

...mint az közismert...

(#124) betyarr válasza PapaMaci (#123) üzenetére


betyarr
veterán

hát arról meg még végképp nem hallottam!elmagyaráznád?persze csak ha van kedved.már így is jó sokat zaklattalak!

(#125) PapaMaci válasza betyarr (#124) üzenetére


PapaMaci
őstag

A guglinak az elsö találata S/PDIF standard -ra:
Bővebben: link

Egész használhatonak tünik.
Ami egy fontos része:
-AES/EBU uses a balanced differential line based on XLR connectors and the signal levels are 5 volts
-S/P-DIF uses a coaxial unbalanced line with RCA connectors and the signal levels are around 0.5 volts


[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#126) PapaMaci válasza PapaMaci (#125) üzenetére


PapaMaci
őstag

De ez is tanulságos a témában:
Bővebben: link

...mint az közismert...

(#127) Bigya válasza betyarr (#122) üzenetére


Bigya
őstag

Szvsz digitális jelnél nem fogsz tapasztalni ilyen hossz problémákból adódó alapzajokat.

Vegyél sima érnyékolt kábelt, a hazai piacon az ilyen barkácsbolt, villanyszerelési boltokban lehet venni fehér olasz gyártmányú, riasztókhoz használt árnyékolt kábelt.

Erre teszel egy Jack-et és két RCA-t és kész, régesrég nekem is ilyen volt a szobámban, teljesen jó.

Ha digitális jelet akarsz vinni, akkor sztem is vegyél. Ha nincs akkora igényed, akkor vehetsz kamát... azaz Hamma-t.

Papamaci: Behringer DI-Boxot, lehet már occsóér venni, két csatis, aktív, csillapítós, föld elemelős... Házi, vagy hakkni célokra elég...

[Szerkesztve]

(#128) betyarr


betyarr
veterán

köszönöm a tanácsokat,kipróbálok még pár dolgot!

(#129) hezso


hezso
aktív tag

Bigya: Nahát eljott a 21-edike, amiről email-ben írtam, úgygondoltam a végeredményt ide írom le:

Minden szép és jó volt kivétel az, hogy meghalt a Behringer pult(nem kapcsolt fel maga a pult, csak a fantomtápja, pedig bizti+kábel jó volt), amin kevertunk volna. Helyette egy régi 16sávos pult lett hozva, 1 pre, és 1 postfader auxlemenettel. Így ezen a kettőn volt az osszes monitor, és mivel ezen a pulton nem volt XLR bemenet mikikre, meg kimenet sem, ezért kábelozási problémák miatt csak 1-1hangfal volt frontban. Mivel alapból késtünk a pult miatt(idő volt még meghozták), ezért nem volt idő igazából álligatni, kifele minden egy nagy kása volt, monitorokon meg még annyira. 2. szám után már letisztázódott a helyzet, bár minőség az nem volt, mondjuk úgy már tűrhetőbb volt. A 2. zenekar alatt meg már egész tűrhető lett a hangzás, de ez az ő érdemük. Globalba az jott le nekem, hogy hangal dolgozni nagyon nehéz dolog live-ba, ha már élesbe megy, és ha technikai okok miatt(tönkrement pult) nincs idő és lehetőség azt kihozni amit akar az ember. És papiron tanulni tényleg nem lehet.

Nagy tanulság volt, hogy: máskor ilyen hangosításnál csak dob és ének+szinti megy PA-ra, a tobbi az szólljon kombóból. 2x500W nem elég mindenre. Az is tanulságos volt hogy a monitoroknak igazán csak akkor van értelme, ha gyakorlott előadók(2. zenekar) játszanak. És a legnagyobb tanulság, hogy a Berhinger cuccok szarok. Ez a második berhinger márkájú cucc az életemben, ami akkor nem megy, amikor kéne(ez előtt egy basszuskombót tapasztaltam meghalni 2 szám kozt - hangfal ment benne tonkre szerviz szerint). Mégegyszer kosz minden segítséget, remélem ha legkozelebb hasonló lesz, majd egy picivel jobban alakul.

(#130) Bigya válasza hezso (#129) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

Nincs mit, de mint mondtam így nem lehet ezt kitanulni.
Ha ezt Te is észrevetted, akkor az jó.

Egyetértünk a véleményeddel, kivéve a a kombós dolgot.

Sok sikert a továbbiakban!:C

(#131) hezso válasza Bigya (#130) üzenetére


hezso
aktív tag

Izé.... sztem a legnagyobb gond pedig itt az volt, hogy a kombók is hangosítva voltak. Mert a mikrofonok vagy szarul voltak elétéve, vagy túl kozel, vagy nemtom, de nagyon szarul jott le a hangjuk. Kétszer volt megtorzulva a 2 gitár. Namost hangosabbra nem lettek rakva a kombók, mert akkor még szarabbul szedte át a miki, halkabbra meg azért nem mert akkor meg kifele semmit sem lehetett gitárokból hallani, mert csak 2 hangfal volt elol. Szvsz az lett volna a jó megoldás, hogy a kombók hangosra, PA-ba meg nem lettek volna keverve.

Profi szinten persze hogy hangosítani kell, de sztem tegnap így kellett volna. Aztán lehet tévedek nemtom, mondom ebben sajna még nincs tapasztalatom, a tegnapi volt az első élő. De lehetett volna roszabb is :) (az ember csak a saját hibáiból tanul)

Megint más lett volna ha rendes keverő van, mert ott kulon meghallgathattam volna a gitársávokat, és át lehetett volna rakni a mikiket, meszebb, stb... ...mindegy, majd máskor. :)



(#132) Kagylo


Kagylo
tag

A legjobb, tavaly a BME hangosítottuk Bigyával valami keresztényfarsangon talán Ír zenekart, érdekesre sikerült.
Alapbol a monitort 2 egymásba fűzött keverővel nyomtuk, u.is nem vot elég csati.
Frontra is szűkön voltunk.
Dobra simán dinamikus miki, mivel nem más milyen.

Sztem nem sikerült rosszra, és az egész röpke 11 kw-on

Mondjuk előtte megrezegtettük az üvegkupola ablakit, már csak ezért is érdemes volt odamenni :DD

(#133) Bigya válasza Kagylo (#132) üzenetére


Bigya
őstag

Jah Max Bass, valami autós sub, mély teszt cd-vel! :DDD

A legnagyobb gond az volt, hogy nem volt próba, és sztem kellet volna.

Kis Behringerbe jött be egy pár miki, és a mesterje a A&H pultba...
Hegedűhöz meg jobb lett volna más a középkategóriás Shure ének helyett...

De nem volt rossz... :U :B

(#134) Bigya


Bigya
őstag

áp

(#135) Kagylo válasza Bigya (#133) üzenetére


Kagylo
tag

Volt proba kisapám,csak pl a kis szájpengetős,nomeg a hegedűs kiscsaj cseszett eljönni a próbára...

Velük be is cummiztuk :P

(#136) Bigya


Bigya
őstag

Kép a SZOBÁMBÓL, meg egy rejtett up!
;):B:U:Y:O
[kép]

[Szerkesztve]

(#137) Bigya válasza Kagylo (#135) üzenetére


Bigya
őstag

[kép]
:DDD

(#138) Kagylo válasza Bigya (#137) üzenetére


Kagylo
tag

hm, mintha már láttam volna ezt valahol

És milyen kibaszott nehezek ezek a ládák :Y:Y

(#139) PapaMaci válasza Bigya (#137) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ök kik?

...mint az közismert...

(#140) Bigya válasza PapaMaci (#139) üzenetére


Bigya
őstag

Ők JBL VerTec Line Array elemek, és belőlük összerakot apró torony.
Jellemzően igen jól irányítható, közép hatótávú, nagy hangnyomású, lineáris, 3 utas dobozok. Asszem olyan 1200W-tól. Kimondottan riggelésre találták ki őket. Így első ''sorok'' és a távolabb lévő hallgatók gyakorlatilag ugyan azt halják, nem csúszik szét a hang spektruma. Ehhez mondjuk igen jól be kell állítani, hogy a legfelső ill. legalsó hány fokban dőljön, mennyi legyen, stb... Elég precízen be lehet állítani és kell is mert eléggé irányított ládák.

Én még nem mentem velük sehova, de sokat hallotam felőlük. Talán érdemesebb rákeresni az egész line array elvre... ( én is ezt fogom tenni)

pl.: Bővebben: link

Már linkeltem: na ez egy szééép kicsi line array összeállítás, lent szubokkal megtámogatva :DDD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#141) Bigya válasza Bigya (#140) üzenetére


Bigya
őstag

Azt, hogy közepes hatótávolságú azt lehet, hogy nem gondoltam komolyan. Ennek az a lényege, hogy messze is kitűnő hangot szóljon. Azért van olyan exponenciálishoz hasonló ívre döntve a cucc.

(#142) Bigya válasza Bigya (#141) üzenetére


Bigya
őstag

Találtam egy magyar ismertetőt, akinek van kedve, érdeklődése, annak ajánlom figyelmébe.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#143) Bigya


Bigya
őstag

Valaki aki fejes, mondjuk egy moderátor, ha erre jár, mondja már meg, hogy jó e ez a sok kép beszúrás? Vagy csak azokkal kibszás akik tárcsáznak?

[kép]

[kép]

[kép]

(#144) Bigya


Bigya
őstag

Az utsó két képről csak annyit tudok elmondani, hogy Athén stadion.

(#145) PapaMaci válasza Bigya (#144) üzenetére


PapaMaci
őstag

És az elsö? Csak mert az is tetszetös!

...mint az közismert...

(#146) fledermaus


fledermaus
csendes tag

Segítséget kérnék!

A Telstar UFM 102 MP3 lejátszó diktafonként is használható. A felvett hanganyag fájlkiterjesztése *.726

Tud valaki ilyen fájlok lejátszásához valamiféle lejátszót, vagy fájlkonvertálót?

Előre is köszönöm!

(#147) PapaMaci válasza fledermaus (#146) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bővebben: link
Át kell nevezni a fájlokat manuálisan .G726-nak, és akkor tudja kezelni!

...mint az közismert...

(#148) fledermaus válasza PapaMaci (#147) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Köszönöm!

Lejátszani már tudom - az általad megadott linkről letöltött program segítségével -, de mivel nem regisztrált a program (Trial version), a konvertálási műveletet nem engedi. :((

Tudna valaki szolgálni egy regisztrációs kóddal? (Jöhet e-mailban is a szolnok1(kukac)freemail.hu címre!)

(#149) fledermaus válasza PapaMaci (#147) üzenetére


fledermaus
csendes tag

THX! :B

(#150) Bigya válasza PapaMaci (#145) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, jópofa az is, de nem tudom, hogy mi és hol.

[kép]

dbx EQ

[kép]

Crown Pulse 2x1100W

[kép]

cájg :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.