Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Mustármag válasza Slacee (#850) üzenetére


Mustármag
őstag

Szia

Én csak annyit fűznek hozzá, hogy amennyire én tudom Logitech cégnek csak egy erősebb szubja van az a Z-5000 5.1-hez tartozik!! Z-2300 szubja, már méretre is elképesztő.
Hát szerintem, egy aktív mély láda lenne neked a legmegfelelőbb!
De én nem vagyok hozzá értő csak otthoni felhasználó!

(#852) Bigya


Bigya
őstag

Az az igazság, hogy egyszerű házimozi, vagy aktív 2.1 - 5.1 cuccokhoz mi sem értünk sajna...

(#853) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Dupla :B

[ Szerkesztve ]

(#854) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok.
Az IMG Stage Line STA-700 végfokomnak a jobb oldali clip ledje van mikor bekapcsolom és folyamatosan világít, pedig még jelet sem kap, nem mindig, csak mikor rájön, ha világít is, egy pár perc után normálisan működik. Valaki esetleg tudja miért csinálja ezt?

(#855) Bigya válasza Recon666 (#854) üzenetére


Bigya
őstag

Érdemes mielőbb megnézetni, mielőtt nagyobb kár éri a felszerelésedet!

A Protect led nem világít?

Jobb esetben csak a védelem munkapontja csúszott el. Rosszabb esetben a végfok munkapontja, ami miatt bekapcsoláskor egyenáramú feszültség kerül a kimenetre.

Amikor bekapcsolod és világítani kezd a led, akkor egyáltalán meg tud szóllalni az erősítő?
Vagy csak az után hallod kattani a relét és megszóllal az erősítő, miután kialszik a led?

(#856) Recon666 válasza Bigya (#855) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mikor világit a clip led, akkor is szól az erősítő, a protect led nem világít. Akkor kattan a relé mikor kialszik a protect led.

[ Szerkesztve ]

(#858) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv a hozzáértőknek...lenne pár kérdésem...
A fejhallgatóm (AKG K512) elég gyatrán szól az integrált hangkarival Windows7 alatt (XP alatt szépen szólt, sőt erőteljesebben...de ugyanez igaz a 2.1-es hangfalamra is, XP alatt hangosabb volt.
Szóval, egy fejhallgató erősítőn gondolkoztam el, de ahogy nézem az árakat kicsit megtorpantam, annyit nem szeretnék rá költeni...
Ebay-en nézelődtem, ehhez hasonló kis erősítőkkel érnék el valamiféle javulást? A füles tulajdonságai: [link]
Illetve, a kimenete ennek ugye "kábeles" (nem tudom a szakszót erre, tehát a csupasz kábel végét kell befogatni az output kis csipeszek közé :DDD ), na most létezik, hogy valamilyen barkácsolással megoldható legyen ennek a "jack-esítése"? Tehát hogy az outputhoz egy jack csatlakozót tudjak rádugni (fülest jelen esetben). Magyarul kábeles-jack átalakítás létezik?
Előre köszönöm a válaszokat, nézzétek el ha hülyeséget írtam, annyira nem vagyok ebben a témában otthon :R .

[ Szerkesztve ]

(#859) dudika10 válasza MarioAna (#858) üzenetére


dudika10
veterán

Átalakítást forraszthatsz magadnak, azonban ez nem fejhallgató erősítő.
K512 nem egy magas kategóriájú valami, inkább az alaplapi hangkártyát cserélném le egy Asus Xonar DG-re például aminek van on-board fejhallgató erősítője is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#860) MarioAna válasza dudika10 (#859) üzenetére


MarioAna
senior tag

Azt láttam én is hogy nem fejhallgató erősítő, de a kimeneti jelet erősíti nem? Tehát elvileg a fejhallgatót is boostolná (illetve a hangrendszert is, mivel egy jack elosztón van a 2 cucc).
Pont ezért nem akarok sokat költeni rá, mert a K512 miatt nem érné meg, ha valami komolyabb fülesem lenne akkor alap, hogy egy komolyabb hangkártyát beszereznék :B .
Szóval akkor szerinted felejtős egy ilyen vásárlása? Valami következménye lenne ha rákötném mégis (pl elfüstöl valami) :F .

[ Szerkesztve ]

(#861) dudika10 válasza MarioAna (#860) üzenetére


dudika10
veterán

Könnyen okozhatsz bajt.
Még mindig azt mondom, hogy Asus Xonar DG, van onboard erősítője, 8k alatt megvan és jópár évig nme lesz gondod a hangkártyával.
Vagy ha kell DD vagy DTS mert optikain szeretnél majd használni sok.1-et akkor Asus Xonar DS.

Most olvasom, hogy egy jack elosztón vannak. :Y
Sürgősen szedd le őket onnan. Dugdosni kell egy jack hosszabbítóba például, de nem szabad elosztót használni, olyan minőségromlást eredményez, hogy az csak na.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#862) MarioAna válasza dudika10 (#861) üzenetére


MarioAna
senior tag

Kihúztam az elosztót, a 2.1-es hangrendszer így sokkal hangosabban tud már szólni (előtte egy bizonyos hangerőtartomány felett hiába tekertem a hangerőszabályzót, nem lett semmivel hangosabb, mintha ott lett volna a 100%....pedig nem.
Így már viszont hamarabb elkezd puffogni a mélynyomó minthogy maxra tekerjem (ergo határon van, tehát erőteljesebben szól).
Most viszont a vicc, a füles SEMMIVEL nem javult, 100%-os hangerő beállításon ugyanolyan "halkan" szól, mintha az elosztó belenne dugva :U .

(#863) schawo válasza MarioAna (#862) üzenetére


schawo
titán

(#864) MarioAna válasza dudika10 (#861) üzenetére


MarioAna
senior tag

Elgondolkoztam ezen a hangkarin, nem valószínű hogy valaha is fogok 5.1-et optikain hallgatni, mivel ezzel a 2.1es "rendszerrel" (Creative SBS-350) nagyon jól elvagyok, ha később vennék valamit akkor sem 30-40ezres kategória, az alatt meg gondolom nem származik hátrányom ebből a hangkariból (integrálttól tuti jobb.) BTW, DD és DTS csak optikain működik, illetve ez az onboard füles erősítő sokat dob rajta?
szerk: és inkább fejhallgatón szeretnék zenét hallgatni, decemberben lehet meglepem magam egy értelmesebb fülessel, akkor hosszútávra a DG a legjobb megoldás :) ?

[ Szerkesztve ]

(#865) schawo válasza MarioAna (#864) üzenetére


schawo
titán

DD, DTS lejátszás szoftveres kérdés, analógon mindig működik.

Ami nem szokott működni, az az eredetileg NEM DD/DTS hangsávok (pl játék, zene) DD/DTS-sé alakítása, és optikai kimeneten 7/5.1 sávon történő kiküldése. Erre van szükség spec. licenszelt driverre, amit az ASUS biztosít.

Az erősítő sokat dobhat a füles minőségén, hangerején, persze függően a referenciától (ez esetben az alaplapi). Ahogy láttam ez egy ASRock féle ALC888 megoldás, ami nem tartozik a jól sikerültek közé, cserérett.

"szerk: és inkább fejhallgatón szeretnék zenét hallgatni, decemberben lehet meglepem magam egy értelmesebb fülessel, akkor hosszútávra a DG a legjobb megoldás"

Milyen fülessel lepnéd meg magad, attól is függ. A DG messze nem ultimate/végső megoldás, de az K512-höz jól passzolhat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#866) MarioAna válasza schawo (#865) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ezt még nem döntöttem el, egyelőre a K512-t érzem basszushiányosnak-dobozhangúnak, de ha hangkártya-vétel után megjönne az "ereje", akkor lehet le sem cserélem.
De ha veszek, akkor is valamilyen mélyhang-kiemelős zárt fülest, de nem hiszem hogy 15-20k fölé mennék árban, szóval inkább belépőszintű termékek között nézelődnék, mivel főleg zenére kellene, lehet valami DJ fejhallgató (kifordítható) féleséget, lehetőleg olyat ami fül köré fekszik fel és nem fülre :).

[ Szerkesztve ]

(#867) draco2140


draco2140
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy komolyabb 2.0-ás hangrendszert otthonra és már ki is néztem a nekem valókat csak nem tudom h mennyire működőképes az ötletem. Semmi másra nem kell a cucc csak zenehallgatásra és filmnézésre. (lényegében annyi hogy egy laptoppal össze lehessen kötni)
2db Genelec 8030A-ra és egy E-mu Tracker Pre- re gondoltam.
A kontaktust egy XLR papa-jack papa kábel megoldja a hangsugárzó és az E-mu között.
A kérdésem az lenne h windows Xp-n és windows 7-en működik-e a dolog?
Mit és hol kell beállítanom a pc-n hogy csak annyi dolgom legyen h elindítom a wmplayert vagy a winampot és megszólaljon a motyó?
Ha esetleg van vmi másik eszközjavaslat azt is szívesen fogadom.:)
Köszönöm előre a válaszokat. És igen beteg vok..tudom:D

(#868) PapaMaci válasza draco2140 (#867) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali
A 8030 nagyon jó doboz, de ha nem dolgozol rajta, akkor feleslegesnek tartom, illetve még kicsit kellemetlennek is, mivel arra tervezték, hogy megmutasson minden hibát. Amúgy az ötlet teljesen jó.

...mint az közismert...

(#869) draco2140 válasza PapaMaci (#868) üzenetére


draco2140
csendes tag

Értem, de JBL-t vagy Mackie-t illetve Fostexet nem szeretnék venni mert egy 5X4-es szobába teljesen feleslegesnek tartok két lóbakszó doboz berakását, meg amugy sincs szükség olyan nagy hangnyomásra. A fő szempont az hogy legyen strapabíró (bírjon ki legalább 10 évet) és szóljon jól, úgy ahogy kell. Legyen töke a hangnak. A Genelecnek van eddig a legjobb frekimenete amit valah láttam ezért is választottam, de ha bárkinek van bármi jó, vagy jobb ötlete nyugodtan írhat nem fogok megsértődni :) Csak maradjunk olyan fél milla környékén árban :D

(#870) PapaMaci válasza draco2140 (#869) üzenetére


PapaMaci
őstag

Továbbra is ugy gondolom, hogy màs a szempont munkànàl, és zenehallgatàsnàl.
Én pl pont azért vettem le egy dynaudio hanfalat, mett minden nagyon jol szolt rajta, és nem tudtam vele dolgozni. Ugyan ez vissza is igaz, egy jo monitoron nem lehet zenét élvezni,vavg nagyon perverznek kell hozzà lenni...

...mint az közismert...

(#871) schawo válasza PapaMaci (#870) üzenetére


schawo
titán

Akkor biztos perverz vagyok :D Én éppúgy élvezem rajta, mint az EQ-zást. De azért mindeképpen minimum egy hatésfelest vennék, nem kell félni, nem túl hangos, olyan, amilyenre belövöd.

Két doboz + hangkártya fél milla?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#872) PapaMaci válasza schawo (#871) üzenetére


PapaMaci
őstag

Te min élvezel EQ-zást? 8030A-val dolgozol? Hangszínt festesz hanglétráról a hangfalra?
És mi az a "hatésfeles"?

draco2140:
Azért a zenehallgatásnál vannak más szempontok is, mint a freki menet! És azt különben sem látni, hanem hallani kell! :)

...mint az közismert...

(#873) Doblós


Doblós
aktív tag

Jó reggelt az Uraknak!

Lenne 1 kérdésem,hátha tudtok segíteni.Az a gondom,hogy szeretném a gépemet házimozira kötni,de ahogy rádugom a csatlakozókat és bekapcsolom a dvd-t,elkezd a kép vibrálni és hangja is alig van.A régi,478-as alaplappal nem volt ilyen,rádugtam és már üvőltött is.
Köszi

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#874) PapaMaci válasza Doblós (#873) üzenetére


PapaMaci
őstag

Akkor most konkrétan mit dugsz össze mivel? A kép vibrálása földhurok lehet, de akkor hangban is jelentkeznie kellene egy brummnak. Szóval mi a forrás,és mi a megjelenítő, illetve mi a hangrendszer? És mindezek milyen sorrendben vannak feldugva?

...mint az közismert...

(#875) schawo válasza PapaMaci (#872) üzenetére


schawo
titán

Troll? Nem baj, válaszolok, hátha nem az, és komoly volt a kérdés.

Nem használok Gelenecet, Fostexem van.
"EQ-zás"-nak szokás hívni, mikor a zeneszám végső hangszínét beállítod.
Hatésfeles: 6,5"-os mélyközép hangszóróval szerelt monitorra gondoltam. Próbáltam humorosan leírni, de úgy látszik, hogy egyeseknek bükkfából van a humorérzéke.

@(#869) draco2140: Hogy valami hasznosat is hozzászóljak: Én nem költeném el az egész összeget a hangrendszerre. Egyszerűen nem fogod tudni kihasználni. A hangzás 50%-ban a hangrendszeren, 50%-ban pedig a szoba akusztikáján múlik. Ezt nézegesd, de Ethan Winer többi videója is megérdemel pár percet. Ha gondolod, akkor inkább hasonló megoldásokra költesz a keret egy részéből.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#876) dudika10 válasza schawo (#875) üzenetére


dudika10
veterán

Szobaakusztikához: Tegnap betévedtem Mediamarkt-ba mert le kellene cserélni a TV-t és megnézegettem a kiválasztottakat.
Ha már ott voltam, bementem a hifis részlegbe nézelődni. Volt ott egy rendszer B&W hangfalak, jobb CD játékos meg erősítő, kb 500k értékben és majdnem elsírtam magam olyan sz@r volt. Sz itthoni 20k-s kis vackok sokkal jobban szólnak itt mint azok ott.
Az egészben az a poén, hogy hasonló rendszer már volt az asztalomon és viszonylag jól teljesített.
Elcseszett szobába akármit lehet tenni, nem lesz jó a végeredmény.
Viszont ha közelről hallgatja kis hangerőn akkor annyira drasztikusan nem szól bele a szoba, bár akkor meg vehet már fejhallgatós rendszert amiből ennyiért meg lehet közelíteni a "csúcsot".

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#877) draco2140


draco2140
csendes tag

Nemtudom.... Tanácstalan lettem mint az emlegetett kisközség :D Alapvetően aktív cuccot szeretnék mert azokkal nincs sok macera. egy Adam A8X-ről mi a vélemény lemegy 35Hz-ig szóval az alá sztem nem kell sub. Van vkinek vele tapasztalata?

(#878) dudika10 válasza draco2140 (#877) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen szobába, milyen messziről, milyen felhasználásra lenne?
Mert a szoba akusztikája nagyon sokat számít és ha pl vennél egy 200k körüli rendszert meg egy felső kategóriás fejhallgatót akkor minden vágyad teljesülhetne.
Az se biztos, hogy neked munkaeszközre van szükséged, ilyen kategóriájú aktív monitorok túl naturálisak is lehetnek ahhoz, hogy élvezd a zenét ahogy azt már feljebb is írták.
Mindenképp meg kell hallgatni a jelölteket ha ennyi pénz akar elkölteni az ember meghallgatás nélkül ne vegyél ennyiért semmit. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#879) Doblós válasza PapaMaci (#874) üzenetére


Doblós
aktív tag

Alaplapi audio kimenetet kötöm össze a DVD lejátszó hátsó csatijával.ritmusra vibrál a kép és nagyon minimális a hang

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#880) dudika10 válasza Doblós (#879) üzenetére


dudika10
veterán

Van egy kompakt házimozid aminek az erősítője egybe van építve a DVD lejátszóval.
A DVD lejátszó hátába bedugsz 1 vagy 3 darab kábelt?
És vibrál a kép és nincs hang.
Próbáld meg egy konnektorba dugni a gépet és a házimozit egy elosztó segítségével.
Ha valami mást dugsz az alaplapra akkor az megy hiba nélkül? Fejhallgató, másik hangfal, akármi.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#881) PapaMaci válasza schawo (#875) üzenetére


PapaMaci
őstag

Most ezt vegyem úgy, hogy én vagyok a troll, vagy magadra irtad?

Nem tudom, milyen szakmában van ilyen kifejezés, hogy EQ-zás, de mifelénk hangszinelésnek, vagy ha a végső beállításokrol van szó, akkor master-elésként említik.
Sztem a Fostex az nem egy lapon említendő a genelec-kel, bár mindkettő szól, de attól még elhiszem, hogy perverz vagy :)
(Egész pontosan a Fostex termékpalettáján nincs olyan hangfal, ami bármelyik genelec-kel egy lapon említhető! És ezzel nem fikázni akarom a Fostex-eket, csak az egy másik kategória)
Abból meg hogy a hatésfeles kifejezésről nem egy azonnal általad kigondolt hangszóró mérete jut eszembe, azért elnézést kérek!
Illetve eleve elnézést kérek a tudatlanságom, bükkfahumorérzékem, no meg a trollságom végett!

...mint az közismert...

(#882) schawo válasza PapaMaci (#881) üzenetére


schawo
titán

"Egész pontosan a Fostex termékpalettáján nincs olyan hangfal, ami bármelyik genelec-kel egy lapon említhető! És ezzel nem fikázni akarom a Fostex-eket, csak az egy másik kategória"
tökéletesen tisztában vagyok vele

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#883) PapaMaci válasza schawo (#882) üzenetére


PapaMaci
őstag

Akkor mostantól legyünk barátok! :)

...mint az közismert...

(#884) schawo válasza PapaMaci (#883) üzenetére


schawo
titán

:K :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#885) Doblós válasza dudika10 (#880) üzenetére


Doblós
aktív tag

Pontosan úgy van,ahogy mondod.egy piros és egy fekete kábel megy a dvd-be,aminek a másik vége jack dugós,azt dugom a lapba.,valamennyi hangja van.Egy elosztón vannak,mióta megvan.Egyébként bármi mást rádugok,mükszik.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#886) dudika10 válasza Doblós (#885) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor most nézd meg, hogyha bármi másra dugod a házimozit akkor ad-e ki hangot?
MP3 lejátszó pl.
Ha így tökéletesen megy akkor egy galvanikus leválasztó kell majd neked szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#887) draco2140 válasza dudika10 (#878) üzenetére


draco2140
csendes tag

Sima 5X4-es tapétázott szobába otthoni házimozizás céljából lenne nekem és a haveromnak:) Fejhallgatóból van nekem egy Sennheiser HD600-as amivel dolgozom :)
Otthonra vmi aktív sugárzót szeretnénk lazítás céljából.

(#888) dudika10 válasza draco2140 (#887) üzenetére


dudika10
veterán

Házimozizni nem lenne jobb egy 5.1-es házimozirendszer? Ennyiből már az is szépen kijön, szoba se kicsi hozzá.
Mindenesetre az az én véleményem, hogy neked nem Genelecekre van szükséged hanem valami populárisabbra. Munkaeszköznek van tervezve, otthon nem biztos, hogy szeretnéd.
Ne félj a különálló erősítőtől se szerintem. Ha be tudod rendezni a szobát 5.1-hez akkor nagyon jó moziélményt kaphatsz félM forintból. Ha nem akkor pedig a Hifi topikban kérdezz rá egy pár álló hangfalra meg egy sztereo erősítőre.
Ez az én véleményem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#889) Jampec8686


Jampec8686
csendes tag

hello szeretnék egy kis segítséget kérni ujra. vettem egy sb audigy se 7.1 hangkártyát betettem a gépbe frankón megy felismerte! vettem optikai kábelt meg egy jack optikai átalakíót amit bedugtam a kék színü microfon/digitális jel kimenetbe és az optikai kábelt az erősítő (pioneer vsx d710s) optikai cd 1 bemenetébe.
a sb audigy programján mikor kipipálom az hogy digital output only (gondolom ez az hogy spdifen kimenjen a hang) elmegy a számítógéphangfalból a hang és ilyenkor kellene megszólalni az erősítőre kötött hangfalaknak. de nem szólsz semmi nagy csönd van
pedig az erősítő is oda van állítva amilyen bemenetbe dugtam az optikai kábelt.
szeretnék segítséget kérni hogy mit kell még beállítani v mit rontottam el????????,
hd filmeket szeretnék nézni gépről!

(#890) draco2140 válasza dudika10 (#888) üzenetére


draco2140
csendes tag

Nem, nem 5.1 kell mert nem fér el a szobában mert ott van még egy szekrény fal 1 kanapé meg 1 könyvespolc is. Nem félek a különálló erősítőtől csak nem szeretném bonyolultra a rendszert mert ha a haverom filmet akar nézni akkor ne kelljen megvárnia h hazajöjjek valamint probálok minél több hibaforrást kiszürni. Pc-röl menne maga a hang, de arra már kinéztem egy E-mu hangmodult magamnak. Most csak az a kérdés h mit tegyek a TRS-XLR(papa) kábel XLR végére.

(#891) schawo válasza draco2140 (#890) üzenetére


schawo
titán

Valaki szereti a monitorok hangját, valaki nem. Én inkább egy 6,5", vagy 8" középmély sugárzóval szerelt monitort vennék, mint egy 5"-os Gelenecet. Pl az az Adam jónak tűnik, de azért meghallgatnám a 6,5"-ost is. A helyedben meghallgatnám az összes szóba jöhető versenyzőt, mielőtt párszázezer forintot elköltök.

De a HIFI topicban is megkérdezném, mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#892) draco2140 válasza schawo (#891) üzenetére


draco2140
csendes tag

Hát a HIFI topicban nem mondanak semmit, el vannak foglalva egy szál rézzel, a trafó és az ellenállásépítés rejtelmeivel. Valószínűleg a két Adams lesz a befutó, de még vacilálok.

(#893) dudika10 válasza draco2140 (#892) üzenetére


dudika10
veterán

Túlzottan feladtad nekik a leckét az Adammal, nem is hallottak még róla valószínűleg. :)

Kérdezd meg úgy, hogy mit tudnának ajánlani komplett rendszert 500.000 rongyon belül hangkártyával mindennel. Lehet, hogy így több válasz érkezik, csábító a keret.
Bár írj inkább 400.000-at, majd feltornázzák úgyis 500.000-re. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#894) Shufny válasza dudika10 (#893) üzenetére


Shufny
őstag

Én valószínűbbnek tartom, hogy nem olvasták el odáig, minthogy nem hallottak róla.

(#895) schawo válasza draco2140 (#892) üzenetére


schawo
titán

Kérdezz vissza újra. Nem jellemző, hogy technikai témák kerülnek elő, de most éppen peched van. Légy határozott, kapsz határozott választ, ha végre észreveszik a kérdésedet, le se bírod majd őket lőni :)

Fülesekhez hogy állsz hozzá? A monitorok hangzásvilága nagyon sokban hasonlít a fülhallgatókéra. Sokan nem szeretik a füleseket és a monitorokat sem, mindkét típust perverzek játékszerének tekintik. Mások pedig pont ezt a hangzást szeretik. Mint sejtheted én füles mániás vagyok. :)) De pont azért javasoltam a HIFI topicot, mert oda azok gyűlnek össze, akik a fülest hírből is gyűlölik. Pontosabb képet kapsz a monitorokról, ha ők is beszélnek róla.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#896) draco2140 válasza schawo (#895) üzenetére


draco2140
csendes tag

Határozottan felléptem az aktív hifistákhnál:D

Fülesekröl meg csak annyit hogy van egy Sennheiser HD 600-asom, és a suli eszközlistája:
Rögzítők, lejátszók
1 db PANASONIC SV 3700 DAT rögzítő
1 db PANASONIC SV 3800 DAT rögzítő
1 db TASCAM DA40 DAT rögzítő
1 db TASCAM DA30 DAT rögzítő
1 db TASCAM DA30MkII DAT rögzítő
1 db AKAI DR4 4 sávos HDD rögzítő
4 db AKAI DD8 8 sávos HDD rögzítő
6 db DIGIDESIGN SESSION 4 sávos rögzítő
1 db DIGIDESIGN SESSION 8 8 sávos rögzítő
1 db DIGIDESIGN PRO TOOLS HD1 16 sávos rögzítő
3 db DIGIDESIGN DIGI 002+PC 8 sávos rögzítő
1 db DIGIDESIGN SESSION 8 AUDIO INTERFACE PZ001 interfész
1 db DIGIDESIGN SMPTE SLAVE DRIVER MH034 interfész
1 db TECHNICS RS-BX646 kazettás magnó
1 db NAD 502 CD játszó
2 db Cambridge Audio TRACK1 CD játszó
1 db Cambridge Audio D500 CD játszó
1 db Philips DVD játszó
1 db Studer C37 stúdiómagnetofon
1 db Revox A77 stúdiómagnetofon
1 db Mechlabor STM 810 stúdiómagnetofon
Keverők, erősítők, kiegészítők
1 db APHEX TUBESSENCE MODEL 107 2 csatornás mikrofon előfok
1 db G - AMP 4 4 csatornás mikrofon előfok
2 db RME Fireface interfész
1 db RME Octamic 8 csatornás mikrofon előfok
1 db YAMAHA M7CL digitális keverő
1 db YAMAHA DM1000 digitális keverő
1 db YAMAHA 02R96 digitális keverő
1 db YAMAHA 01V96 digitális keverő
2 db TC UNITY effektprocesszor
1 db TC UNITY-8AES interfész
1 db YAMAHA CD8-AE-S AES/EBU interfész
1 db YAMAHA CD8-TDII TDIF interfész
1 db analóg interfész
2 db TC ADAT interfész
2 db YAMAHA CD8-AT ADAT interfész
2 db CASCAD CD8-CS interfész
1 db SOUNDCRAFT SPIRIT 328 MIC/LINE INTERFACE 8 csat. AD/DA interfész
1 db SOUNDCRAFT SPIRIT FOLIO SX keverő
2 db SOUNDCRAFT NOTEPAD keverő
1 sb WSW (egyedi) keverő
1 db DK AUDIO MSD100 AES-SA multi audio meter
4 db SCSI HD 1GB merevlemez
4 db SCSI HD 4GB merevlemez
2 db SCSI HD 10GB merevlemez
1 db SCSI HD 2GB merevlemez
4 db IDE HD 250GB külsőházas merevlemez
6 db IDE HD 160GB külsőházas merevlemez
2 db IDE HD 120GB külsőházas merevlemez
Mikrofonok, mikrofonállványok
2 db AKG C 480 mikrofon
4 db AKG C 451 E mikrofon
1 db AKG C 522 ENG mikrofon
2 db AKG D224 mikrofon
8 db AKG D3700 mikrofon
1 db AKG D3900 mikrofon
2 db DPA 4006(BK 4006) mikrofon
4 db DPA 4053 mikrofon
2 db DPA 4060 mikrofon
1 db DPA 4062 mikrofon
4 db DPA 4061 mikrofon
2 db NEUMANN KM 74 mikrofon
2 db NEUMANN U 89i mikrofon
2 db SCHOEPS MK2 mikrofon
4 db SCHOEPS MK21 mikrofon
2 db SENNHEISER MKH 80 mikrofon
1 db SENNHEISER EV 855 mikrofon
3 db SENNHEISER EV 100 rádiómikrofon
2 db SONDY CR1-73 mikrofon
10 db Studio Project C4 mikrofon
4 db Studio Project C3 mikrofon
2 db Studio Project T3 mikrofon
1 db Studio Project LSD2 mikrofon
1 db BEYER DYNAMIC CD52PW-N© tápegység
1 db SENNHEISER DIVERSITY RECEIVER EM 300 vevőegység
1 db SENNHEISER DIVERSITY RECEIVER EM 500 vevőegység
2 db SENNHEISER SKM 3072-U rádióadó
1 db SENNHEISER ME 3005-E mikrofonfej
20 db K&M ST 102 mikrofonállvány
2 db K&M overhead mikrofonállvány
20 db K&M alacsony tripod mikrofonállvány
2 db K&M kórusállvány
2 db K&M kis kórusállvány
1 db PROEL kórusállvány
1 db MANFROTTO 004BAC kórusállvány
1 db MANFROTTO 055CLB fotóállvány
1 db MANFROTTO 028 videó állvány
Hangsugárzók, fejhallgatók
2 db GENELEC 1032A monitor
7 db GENELEC 1029A monitor
2 db GENELEC 1091 sub monitor
1 db FOSTEX 6301B2 monitor
2 db QUADRAL VULKAN hangsugárzó
1 db HH ELECTRONICS V800 végfok
6 db AVE 01H oszlopsugárzó-hosszú
1 db AVE 01R oszlopsugárzó-rövid
1 db AKG K 340 fejhallgató
10 db AKG K 501 fejhallgató
1 db SENNHEISER HD 25 fejhallgató
4 db SENNHEISER HD 580 fejhallgató
1 db SENNHEISER HD 600 fejhallgató
1 db BEHRINGER HA 4000 fejhallgató szétosztó erősítő
3 db BEHRINGER HA 4700 fejhallgató szétosztó erősítő
Effektberendezések, egyebek
1 db Yamaha SREV1 digitális konvolúciós zengető
1 db KORG A1 effektprocesszor
1 db KORG remote távvezérlő
1 db LEXICON LXP1 effektprocesszor
1 db LEXICON MRC MIDI controller
1 db LEXICON VORTEX effektprocessor
3 db TC Electronic Triple-C kompresszor
1 db TC Electronic M 3000 zengető
0 db BEHRINGER VIRTUALIZER PRO DSP 1000P effektprocessor
1 db BEHRINGER EDISON EX-1 térhatás processzor
1 db BEHRINGER ULTRAFLEX II. processzor

(#897) schawo válasza draco2140 (#896) üzenetére


schawo
titán

Elég kellemes lista. Ha szereted a HD600 hangját, részletességét, akkor nyugodtan vállalj be egy monitort, pl azt az Adamot. Nagyon jó monitornak tartják őket. Hallgasd meg a 8"-ost, de hallgasd meg a 6,5"-os változatot is, mert jellemző, hogy nem mélységben, részletességben adnak többet a 8"-osak, hanem hangnyomásban. Én pl ezért választottam a 6,5"-os Fostexet a 8" helyett.

De az Adamot konkrtéan nem ismerem, viszont tudom, hogy nagyon kellemes darabnak tartják.

Gondolkoztál azon, hogy a költségvetés egy részéből inkább az akkusztikán javítanál?

Milyen iskola, és minek oda egy fullos DIGI HD1 rendszer :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#898) draco2140 válasza schawo (#897) üzenetére


draco2140
csendes tag

De az A8X lemegy 38Hzig a "kisebbek" pedig már "csak" 40-45Hzig mennek le. Ezért is esett rá a választásom. Akusztikán nem szeretnék módosítani mert ez csak egy albérlet ahol most lakom. Talán ha saját házam lesz... egyszer.
A Fostexekről meg annyit h nem tetszik a frekimenetük, az egyikben pl van 100Hzen és 1KHz-en vkb egy 10dB-s emelés amivel nem szimpatizálok.

[ Szerkesztve ]

(#899) dudika10 válasza draco2140 (#898) üzenetére


dudika10
veterán

Az a pár Hz nem számít sokat. Én speciel csak ezért nem adnék plusz pénzt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#900) draco2140 válasza dudika10 (#899) üzenetére


draco2140
csendes tag

Tudom h nem sokat számít, de majd ünnepek után elmegyünk és meghallgatjuk egy eredeti AC/DC CD-vel :) Sőt amit találunk mindent meghallgatunk:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.