Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) commanDOS


commanDOS
senior tag

Egyébként, nehogy azthidd, hogy annyira teljesítmény párti vok., minőséget többre tartom, de az azért belátható, hogy jó ha van még plussz tartalék a hangfalakban, és inkább egy kisebb erősítővel van meghajtva, így véletlenül se lehet túlvezérelni, és valszeg a torzítás se lesz akkora. sokszor 50 watt is elég, pl.: haveréknak van egy full csöves powerstate gitárerősítő, 50 watt-tal és egy 25 négyzetmétres helységben, olyan hangerőt produkál, hogy valami félelmetes, és ez kisebb koncertekre is elegendő.
viszont az már röhelyes amikor az ilyen gagyi számítógép csipogókra ráírják, hogy 500-800 watt Rms :D nemtom, hogy az istenbe szorozgatják, meg mit mivel, de tiszta poén.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#402) pweisz válasza didyman (#397) üzenetére


pweisz
senior tag

Lehet hogy nem lessz egyenletes a mélytartomány, de az se megoldás hogy akkor inkább lemond az ember a mélyekről, illetve megoldás, de én inkább a mélyebb mélyeket választom.
A kis méretű hangdobozos dolgot nem értem.
Kioltással és erősítésel számolni kell, az egy ilyen dolog, nem lehet vele mit csinálni, illetve lehet ugye függönyök, könyvespolc, vagy más féle elemek, akinek van hozzá ideje meg kedve kisérletezni.
Ezt ne nekem írd, persze hogy teljesen ireleváns a hangfal terhelhetősége a hangminőség szempontjából :)

(#403) pweisz válasza kapcs-ford (#400) üzenetére


pweisz
senior tag

Ahol magas a visszaverődés ott pont fordítva kéne hogy legyen,vagy arra gondolsz hogy difuzan verődik vissza, erősen szoródva, akkor értem, logikus a dolog.

(#404) Bigya


Bigya
őstag

HI!

Ez pl tuti nem nagy teljesítményű:

[kép]

szerintem...

Hangzása? Hát, úgy gondolom az van neki.

[Szerkesztve]

(#405) commanDOS


commanDOS
senior tag

A high tech kinézetet leszámítva méretre olyan, mint egy korai számítógép :D
de hol a láda? hangszóróra hopp egy tölcsér és kész? :F

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#406) pweisz válasza Bigya (#404) üzenetére


pweisz
senior tag

Tuti jó cucc. De asszem örülni fogok ha ilyen értékű házam lessz, mint amennyibe ez a rendszer kerül :) Modnjuk szivesen meghallgatnám.

(#407) pweisz válasza commanDOS (#405) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja csak technikában kicsit korszerübb :)
Van láda is, ott hátérban az szerintem a mélynyomó lessz, ami akkor mint több ruhás szekrény, de az is valami tölcséres cucc(Talán hátul terhelt exponenciális tölcsér, de aztán persze lehet hogy nem). Ja hopp egy tölcsér, csak mennyi munka lehet benne mire kikésérletezték a tölcsér tágulását meg hosszát, hajaj.

(#408) hummerdikk válasza Bigya (#404) üzenetére


hummerdikk
őstag

Szomszedok ellen jo lenne, de sztem semmire nem jo egy ilyen... Max kiallitani, hogy nesztek nekem erre is van penzem...

(#409) commanDOS


commanDOS
senior tag

Nekem igazából nemis tetszik, csak ugye megdöbbentő a mérete meg a kinézete meg minden :D , szép szép....de egy hangfalnak legyen nagy kocka alakja, meg legyen fekete vagy famintás, sőőőt nézzen ki úgy, hogy abból senkise sejtse, hogy mi lakozik benne ;] és nem kell hókuszpókusz, bár lehet, hogy maradi vagyok. mindenesetre mint kuriózum, meg mint a technikai fejlődés egy lépcsőfoka :D ügyes (kis) cucc.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#410) pweisz válasza hummerdikk (#408) üzenetére


pweisz
senior tag

Mondjuk szerintem ez valami cégnek valami referencia cucca lehet, hogy hát ilyet is tudnak meg minden. Szerintem ez nem csak hangerőt tud hanem minősége is valószínű jó lehet.

(#411) pweisz válasza commanDOS (#409) üzenetére


pweisz
senior tag

Maga a tölcséres technika nem igazán mai dolog. Meg Hifi -s körökben szokták is alkalamzni. Sőt hangosításnál naqyon gyakran használják a tölcséres mélyeket meg a többutas hangdobozoknál is zsoktak hangosításnál tölcsért alkalmazni.

(#412) commanDOS válasza pweisz (#411) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, erről tudok, sőt visszább Bigya le is írta ennek az okát :)
de ilyen méretekben és kialakításban, azért elég ritkán alkalmazzák, ugyanis normáls esetben, pl egy tölcséres magas sugárzó (asszem ezt a klipsch találta ki anno, de nemvok benne biztos), az magában a dobozban van, tehát nem nyúlik ki belőle meg miegyéb.
bár ha azt nézzük, hogy hány futurisztikus ''hangfal'' vagy legalábbis tanulmány látott már napvilágot, akkor nemis olyan meglepő ez a szerelés (betonból készült doboz például :) )

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#413) Bigya válasza hummerdikk (#408) üzenetére


Bigya
őstag

Én úgy gondolom inkább a minőség volt a fő szempont a tervezésnél, de nyílvánvaló, hogy design is került bele kevés.

Ha már itt tartunk, akkor: lehet venni olyan dobozt (talán B&W, de nem emlékszem) aminek van egy kúp a tetején. Úgy tűnik, hogy tök véletlen szerű helyen van. ráadásul valami kemény tömör fémből. Nah ez jól néz ki. Pedig állítólag a doboz sarkain, oldalán keletkezett nem kívánatos hullámokat oltja ki, elkerülvén ezek interreferálását, ami (állítólag) zavaró.

Szóval amíg nem hallotuk, addig sztem maradjon csak érdekesség!

CommanDOS ez neked is

[Szerkesztve]

(#414) Bigya


Bigya
őstag

Engem nagyon érdekel a hangja, dehát nem hiszem, hogy a közeljövőben fogom hallani. (meg úgy egyáltalán)

Bár nem tudom, hogy a Kraftwerk amit most vettem, hogy szólna rajta.... :U

Art 'otel-ben volt illetve szokott lenni High-End Show, idén sem voltam, de nagyon szeretnék elmenni egy pár ilyenre. Persze öltöny-nyakis buli... :DDD

[Szerkesztve]

(#415) Bigya válasza commanDOS (#412) üzenetére


Bigya
őstag

Kinyúlik vagy nem nyúlik talán mindegy is sztem. hiszen egy jó tülcsérnek nem kell doboz, ott csak keletkeznetnek nem kellő rezgések. Így meg csak a tölcsér szólhat.

Mélyeket szokták inkább tölcséressel küldeni, de én annyira nem szeretem. Inkább egy reflex láda.

Egy roadshow-n fel volt pakolva oldalanként 6-6 tölcséres sub, és 4-4 SRX top láda JBL-ből. Aztán egyszer Vertec (line array) ládák jöttek az SRX reflex ládák helyett közép/magas tartományra. És kitalálta valaki, hogy ne fektetve rakjuk egymásra a sub-okat (2oszlop3sor) hanem állítva(3oszlo2sor). Iszonyat szar lett... Mintha kioltogatták volna a tölcséres ládák egymást. Pedik ilyenkor arra is figyeltünk, hogy jobbos-balos láda. visszapakoltuk...

(#416) piqla


piqla
őstag

sziasztok!
nem tudom, hogy jo helyre irok-e, de nem talaltam megfelelobbet..
szoval:
megyek lakotelepi hazikoba (nem a tizemeletes kiadas, hanem a teglatest alaku ot emeletes fajtaba) es a nagyszobaban helyeznem el kedves hangfalszettem. a fal masik oldalan azonban a szomszed haloszobaja van; es mivel jo a lakas, a kozlekedes is, csendes a kornyezet is... szoval nem akarnek elso nap kirakva lenni; viszont zenet sem fulesen szeretnem hallgatni este 11 ora utan. nyilvan nem uvoltetni akarom, de azt sem szeretnem, hogy a winampomban a 10%os volume-nel kopogjanak, hogy na kuss..
ki mit tudna ajanlani zajcsokkentesnek? mondjuk valami hangelnyelo faliszonyeget nem forgalmaz az ikelya? :C

Szereted az állatokat?

(#418) kapcs-ford válasza piqla (#416) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hát a panel az panel sajnos... de nem is az.
A hangszigetelés is vaskos anyag az akusztika jegyzetemben de azért nagyjából:
Ha felraknál egy vastag vastag függönyt kb.10-20cm-re a faltól akkor az fogna pár decibelt de attól még a hang terjedne a falakon.. *
Vagy ha belemrülsz akkor üveggyapotréteg + levegőréteg + gipszkarton és még arra kívülről valami bordás felület. * Ha csak egy falat szigetelsz akkor azzal nagyon nem sokat érsz.
Minden anyagnak meg van az hogy mely szűk frekvenciatartományokra hat és ezért kell kombinálni.. Általában a legjobb és gyorsabb módszer ha a szomszédra raksz egy szőnyeget.

Aláírás

(#419) Bigya válasza kapcs-ford (#417) üzenetére


Bigya
őstag

Vannak szép dolgok!

Azért jegyezzük meg, hogy az első pár koffer az fénypult.

(#420) kapcs-ford válasza Bigya (#419) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja igen persze! Nem írtam mellé kiegészítésnek ezért a fájlnévben van ;)
Az elso 4 kép neve úgy kezdődik hogy ''feny 01.jpg'' ''feny 02.jpg '' stb.. utána pedig ''hangxxxxx .jpg''

Aláírás

(#421) piqla válasza kapcs-ford (#418) üzenetére


piqla
őstag

aaaaa, nagyon messze vagyok en mind anyagilag, mind hozzaertesileg az egesztol..
tenyleg nem uvoltetni akarom, nem is nagy durranasrol van szo; 5*15,1*45 wattos szettrol, szoval ha akarnam sem tudnam kirobbantani a falat... de azert remelem ertitek :)
a melynyomo ala tennek par puha reteget (torulkozo :F ) , a szatellitekre viszont nincsen otletem :)

Szereted az állatokat?

(#422) commanDOS válasza piqla (#421) üzenetére


commanDOS
senior tag

én ajánlanám az NDA hangszigetelőket, ezeket direkt ilyen célra fejlesztették ki, hangelnyelő és szigetelő is, van belőle millió meg egy fajta, mindenféle felületkiképzéssel, meg vagy 4-5 féle vastagságban. és persze nem utolsó sorban, a zene is szebben fog szólni :D
ha nem nagy felületre kell, akkor talán nem olyan vészes az ár 800FT-5000Ft/m2
egy másik topicban, említette is valaki[link]
jah és mivel főleg poliészter, meg sztirol alapú, ezért hőszigetelésnek sem uccsó, bár szomszéd fele nemsok értelme van :D

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#423) piqla válasza commanDOS (#422) üzenetére


piqla
őstag

de, az a baj, hogy nagy feluletre kell: 6-7 meter hosszu szoba, 2,5 koruli belmagassaggal :O
szoval akkor nincs mas, mint hogy ne hallgassak zenet?

Szereted az állatokat?

(#424) Bigya válasza piqla (#423) üzenetére


Bigya
őstag

Ki lett próbálva, hogy mennyire hallatszanak át a hangok?

(#425) kapcs-ford válasza commanDOS (#422) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jó kis oldal de hát ugye az árakat elnézve egy tojástartó ezekszerint még aranyat is ér és ráadásképpen még igényesen festhető is..
Piacon vannak még azok a négyzetalakú tojástartók?

Aláírás

(#426) commanDOS válasza kapcs-ford (#425) üzenetére


commanDOS
senior tag

vannak persze, akár még valami poénos, egyedi dolgot is kihozhatsz belőlük, és tény, hogy jól bevált dolog. kartonra felragsztod, vagy akármi, fel a falra, és kész :R
nagy felületre meg tényleg neccesek ezek a cuccok ár tekintetében :(
de aki pl stúdió építésre adja a fejét és pénze is van, annak ez sz.tem tuti befutó.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#427) piqla


piqla
őstag

koltozni csak jovo heten fogok, eddig csak megnezni voltam a lakast.. de megsem ugy akarnek bemutatkozni, hogy atjonnek, ugyan halkitsam mar le a Santanat, vagy akarmi mast...
koszonom a sok jotanacsot, megyek tescoba, hatha van 5000*5000 darabos tojastartojuk :C

Szereted az állatokat?

(#428) commanDOS válasza piqla (#427) üzenetére


commanDOS
senior tag

Veszel festéket, azt rányomsz egy Santana-s képet :D
viccen kívül, télleg jól festhető és igényesen is meglehet csinálni. úgyhogy sok sikert :R

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#429) piqla


piqla
őstag

amint lesz fejlemeny, kepekkel jelentkezem :C

Szereted az állatokat?

(#430) kapcs-ford válasza commanDOS (#426) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Régen használtunk tojástartót próbateremben.

Jelenleg nekem nincs rá szükségem mert a szoba kialakításából kifolyólag nagyjából ''szerencsés'' és a monitoroknak köszönhetően nem kell agyonbömbőltetni. Pedig a szomszéd az otthonában fúr-farag melózik szóval néha ráhúzatom mikor lemegyek a boltba mert még járatós a cucc.

Ismeritek a Soulwax -ot?

Aláírás

(#431) PapaMaci válasza Bigya (#414) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én hallottam ezeket szolni! Nem is rossz. Bár szvsz az árábol lehet jobbat is venni! Amugy minden évben kint vannak a High-End Show-n. És szerintem nagyon királyul néz ki!

...mint az közismert...

(#432) PapaMaci válasza PapaMaci (#431) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezt elfelejtettem:
[link]

...mint az közismert...

(#433) PapaMaci válasza piqla (#427) üzenetére


PapaMaci
őstag

A tojástartoval nem igazán leszel, kisegitve, mivel az inkább csak akusztikai elem, igy csak nagyon minimálisan szigetel!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#434) kapcs-ford válasza PapaMaci (#433) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Egy frekitartományt fog. De legalább jobb lesz az akusztika, már ezzel is nyert :DDD .
Az lenne a jó ha úgy csinálná, hogy maradna 10-20cm (minél több) levegő rés a fal és a lapok között. de innentől már útvesztő a dolog mert ha csak egy fallal csinálja akkor nem sokat ér.

Aláírás

(#435) commanDOS válasza PapaMaci (#433) üzenetére


commanDOS
senior tag

rak alá 10mm habszivacsot, azt megvan oldva :D
lehet kísérletezgetni...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#436) Bigya válasza PapaMaci (#431) üzenetére


Bigya
őstag

Helló!

Na most már én is nagyon el akarok menni a show-ra.
Kösz a linket! Érdekeees

(#437) piqla


piqla
őstag

a kulcsot marcius 15-en kapom meg; akkor csak egy-ket szekreny, alap butor lesz benne, lefenykepezem nektek az egeszet, es akkor majd okosabbak lehetunk; ha mar sikerult ennyi hozzaszolast kivaltanom :C

Szereted az állatokat?

(#438) Bigya válasza piqla (#437) üzenetére


Bigya
őstag

Sok sikert!

(#439) piqla válasza Bigya (#438) üzenetére


piqla
őstag

addig is: mennyibe faj egy olyan rendszer, aminek belinkelted a kepet? forintban :C

Szereted az állatokat?

(#440) Bigya válasza piqla (#439) üzenetére


Bigya
őstag

#432-be belinkelte a gyártó oldalát PapaMaci.
Ha jól emlékszem árak is vennek ott...
(megnézem én is, h vannak-e...)

szerk.: igen [link]

[Szerkesztve]

(#441) hummerdikk válasza Bigya (#413) üzenetére


hummerdikk
őstag

es pweisz:
Igazatok van. De asszem a JBL marad ''peldakepnek''.

CommanDOS: Azt hittem egy megrogzott szamtekest irsz le ;]

(#442) piqla válasza Bigya (#440) üzenetére


piqla
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Szereted az állatokat?

(#443) PapaMaci válasza kapcs-ford (#434) üzenetére


PapaMaci
őstag

De az mégjobb lenne, ha egy lyukacsos lapot tenne a fal elé. és közé pedig közetgyapotot...De maradjunk a realitások zalaján! Ha jol emlékszem egy lakásrol volt szo, nem studiorol. Ha pedig lakás, akkor csak éssze mindent! Én biztos nem vennék igy el a térböl, ha lenne végre egy lakásom :(
ßigya #436: Nem beszéllek le a Show-rol, de szerintem nincs sok értelme. Egy utvesztö az egész. ''Üvölt a Kiállitás képei, meg a Carmen suite mindenhol.'' Az a helyzet, hogy egy rendszert, csak ismert felvétellel tesztelhetsz igazán. Amig nem hallod rajta azt, addig nem tudsz viszonyitani. De ha esetleg Te egy rossz felvételt viszel, akkor az lehuzza a terméket, amit nem csak Te hallgatsz. Tehát, én hülye lennék beleengedni a hozott anyagot a cuccomba, egy kiállitáson... De azért érdekes!
piqla #442: Csak nem drága? :DD

...mint az közismert...

(#444) piqla


piqla
őstag

sracok :D
esszel, esszel..
nincsenek millioim... 55 negyzetmeteres lakas, majd lemerem kb mekkora nagyszobaval..
nem kell ide hi-end hangszigeteles, kiveve, ha nem fizetitek ki nekem:D
szoval... megkerdeztem elozo tulajt, allitolag jo vastag falak vannak.. persze panelnel minden atertekelodik. sajnos, lefele :(
szoval egy diak fejevel es penztarcajaval gondolkodjatok :R

Szereted az állatokat?

(#445) kapcs-ford válasza piqla (#444) üzenetére


kapcs-ford
őstag

írtuk az előbb . fal + tojástartó és közé szivacsos anyag meg ha teheted akkor kb.8-10centis levegőrés ami rengeteget számítana. Szivacsos anyagra adok én tippet ráadás a legolcsóbb szerintem: tesco-ban a túrarészen polifoam szivacs. :R

Aláírás

(#446) PapaMaci válasza kapcs-ford (#445) üzenetére


PapaMaci
őstag

Valoszinüleg tojástálcákat sem raknék fel a nappalim falára! A legujabb csajozostapéta mi? :)

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#447) kapcs-ford válasza PapaMaci (#446) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jól meglehetne csinálni ha lenne sajátabb pecó vagy egy garage, pl. sima rózsaszínre festve és ostor lógna belőle.. :DDD

Vagy egy ilyet ráfúvatva.. de faxa lenne :C

[link]

[link]

[Szerkesztve]

Aláírás

(#448) PapaMaci válasza kapcs-ford (#447) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ugy látom, még éretlen vagy egy saját lakásnak még csak a gondolatára is! ;]

...mint az közismert...

(#449) kapcs-ford válasza PapaMaci (#448) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Vagy csak belőled hiányzik a művészet na meg a képzelőerő és ezért írtad... ;]

Egy tojástartóval vagy hasonló de kisebb formázatú akusztikai elemmel borított nagy falon egy ilyen kép [link] nagyon profin néz ki.

Aláírás

(#450) Bigya válasza kapcs-ford (#449) üzenetére


Bigya
őstag

Elmehetnél lakberendezőnek.

Nekünk nem tetszik. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.