Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) NYPD


NYPD
aktív tag

Üdv!

Hát nem tudok dönteni... Jbl lsr305 vagy krk rp6 g3.. Minél többet olvasok utána annál zavarosabb.. :D a JBL-nél ami visszatart az a hátsó port, pedig pont hogy fal közelében lenne.. Viszont jobban sztereóképe. Azt irják sok helyen hogy a krk színezi a hangot és inkább mély súlyos, amivel nekem nem is lenne bajom, szeretem a mélyebb, nehezebb hangzást (főleg rock/metált hallgatok). A motyó pedig zenehallgatásra kéne, 1-2m távolról, keverni nem szeretnék rajta. A krk mellett szól még a nagyobb driver, illetve hogy első portos.

Szivem szerint egy lsr308-at vennék, ha lenne rá hely/pénz..

Tényleg olyan rossz választás lenne a krk?

(#2002) Petyás válasza g4b3n (#2000) üzenetére


Petyás
tag

Az állvány nem kispórolható tétel!
Helyettesíteni lehet asztallal, székkel, bármivel, de a földre ne tegyél hangfalat, ha jót akarsz magadnak és nem egy mély ládád van. A magas hang nem terjed olyan jól (mint a mély), tehát nagyjából az emberek magasságáig érdemes felemelni a hangforrást.

Valamelyik neves vándorcirkusz műsora volt olyan, hogy leraktak 2-2 hangfalat egymásra a földre és kész.
Ennek nyomán már barátnőm is javasolta más helyen, hogy tegyék állványra a hangfalat.
És következő évben - láss csodát - már a cirkusz is így csinálta.

(#2003) rootkiller válasza Petyás (#2002) üzenetére


rootkiller
őstag

Ez így van. A magas hangok a hullámhosszukból adódóan nagyon könnyen elvesznek, lábmagasságban pedig el fog veszni a zene információtartalma. A magassugárzó mindig legyen fej fölött!

Gyakorlatilag az van, hogy ha valaki otthon a szekrény tetejére vagy a földre teszi a hangfalakat, az otthon is fosul fog szólni.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#2004) NYPD válasza NYPD (#2001) üzenetére


NYPD
aktív tag

Mennyire kell félni a hátsó porttól amúgy? 15-20 cm-re a faltól jó leszek már?
Mert ha az elég neki, akkor szerintem a JBL lesz a nyerő...

Köszi!

(#2005) rootkiller válasza NYPD (#2004) üzenetére


rootkiller
őstag

Hátsó portos, bent a sarokban, nem érzem hogy hatalmas problémát csinálna, a párja ablak előtt van lényegesen nyitott térben.

Artengo TR 990 Pro

(#2006) g4b3n válasza Petyás (#2002) üzenetére


g4b3n
tag

Köszönöm, akkor erre nagyon fogok figyelni.

Az alap ötletemmel -elsőször egy aktív hangval immár álvánnyal, ami közvetlenül notebookra van kötve, majd később még egy mellé, aztán, ha ez nem lenne elég, akkor keverő erősítő- tévúton járok?

Valahogy szeretnék elindulni.

(#2007) NYPD válasza rootkiller (#2005) üzenetére


NYPD
aktív tag

Értem, köszi. Rámegyek akkor a szerintem a JBL-re, árban jobban is járok mint a KRK-val. Aztán ha úgy adódik mellérakok egy LSR310S-t.

(#2008) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Valaki homályositson már fel, mi ez az első, hátsó portos!? A bass reflex nyílása lenne?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#2009) NYPD válasza PapaMaci (#2008) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen.

(#2010) PapaMaci válasza NYPD (#2009) üzenetére


PapaMaci
őstag

És mitől port? Vagy csak én nem hallottam még így?

...mint az közismert...

(#2011) istvan170 válasza PapaMaci (#2010) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ez a neve, ott portolja ki a bass reflex az air-t :)

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Genelec GLM rendszerével.

(#2012) PapaMaci válasza istvan170 (#2011) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nekem is volt reflex dobozom, amit ha jobban meghajtottam, tolta ki a lyukon a port...

...mint az közismert...

(#2013) PapaMaci válasza NYPD (#2004) üzenetére


PapaMaci
őstag

A szavak ismeretében a hátsó reflexest vagy teljesen rátolod a falra, vagy 80-100cm környékén kezdesz játszani, hol jönnek meg tisztán a mélyek.

...mint az közismert...

(#2014) NYPD válasza PapaMaci (#2013) üzenetére


NYPD
aktív tag

Értem. Ezzel csak annyi a gond, hogy maximum 20 cm-re tudom elhozni a faltól az asztalon. Ha csutkára falra tolom, akkor meg gondolom a szomszéd fog örülni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2015) PapaMaci válasza NYPD (#2014) üzenetére


PapaMaci
őstag

20cm különbség nem hoz szignifikáns különbséget a szomszédhoz átmenő hangban ;)

...mint az közismert...

(#2016) NYPD


NYPD
aktív tag

Szeretnék majd hozzájuk egy szubot, viszont az LSR310S-nek elég borsos ára van... Tudnátok ajánlani egy alternatívát, ami megfizethetőbb?

Köszi!

(#2017) MineFox54 válasza NYPD (#2016) üzenetére


MineFox54
őstag

Én maradnék rendszerben...

(#2018) alphamooncam válasza NYPD (#2016) üzenetére


alphamooncam
őstag

A 305-ösökhöz 310S illik. Így lett tervezve.

Ha olcsóbbat akarsz, lelked rajta...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2019) NYPD


NYPD
aktív tag

Köszi, akkor gyűjtögetek még. :)

(#2020) belaur válasza NYPD (#2016) üzenetére


belaur
tag

Szerintem tökfelesleges a sub, egy idő után csak zavaró a búgása. Vegyél inkább 2 db 8as KRK-t, annak már elég jó mélye van.

(#2021) NYPD válasza belaur (#2020) üzenetére


NYPD
aktív tag

Már megvan a két LSR305. :) Már csak egy tisztességes hangkártya kéne hozzá, Scarlett Solo-t néztem, de annak nincs TRS kimenete sajnos.

Szakik, mit ajánlotok? Max 30k a keret., akár használt de hibátlan állapotú is jöhet. Felvenni nem szeretnék. :R

(#2022) MineFox54 válasza NYPD (#2021) üzenetére


MineFox54
őstag

Steinberg UR22, Tascam US-2x2, Roland talán

[ Szerkesztve ]

(#2023) rootkiller válasza MineFox54 (#2022) üzenetére


rootkiller
őstag

Roland felejtős, nekem volt Quad-Capture és elég gyenge cucc.

Artengo TR 990 Pro

(#2024) MineFox54 válasza rootkiller (#2023) üzenetére


MineFox54
őstag

Igen, nem véletlen volt ott a talán. Aki jókat mondott róla, az viszont nagyon jókat, ezért mertem megemlíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2025) rootkiller válasza MineFox54 (#2024) üzenetére


rootkiller
őstag

Egyik haveromnak volt egy FA-66, aztán mikor meglett az Apollo Twin elődje az Apogee Duet, mondtam neki hogy mégis modernebb USB-s a Quad-Capture, adjuk el az FA-66-ot, aztán ráfizeti a különbséget. Aztán kipróbáltuk nála, és a Quad-Capture sokkal szarabbul szólt.

Artengo TR 990 Pro

(#2026) MineFox54 válasza rootkiller (#2025) üzenetére


MineFox54
őstag

Elhiszem, nem próbáltam.

(#2027) NYPD


NYPD
aktív tag

M-Audio M-Track 2x2-ről mik a vélemények?

(#2028) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello!

Lehet rossz helyen járok de segítség kéne! :)

Adott egy Akai AP100-as bakelit lejátszó, tű kéne bele eddig az RS100-at találtam és ehhez kéne "korrekció", ez lesz az vagy másik?

Köszi! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2029) belaur válasza NYPD (#2027) üzenetére


belaur
tag

Ez ugyan kicsit drágább, mint 30k, de sokkal jobb is:
https://focusrite.com/usb-audio-interface/scarlett/scarlett-2i2

Én ezt venném.

(#2030) rootkiller


rootkiller
őstag

Rendeltünk egy barátomnak egy Behringer UMC 204 HD-t, kíváncsi vagyok mit tud. Alapvetően arra kell hogy tudjon rögzíteni énektémákat, meg arra hogy a zenekarában a HD a macbookról megy és a stereo sáv mellé ki lehessen küldeni a takkot a harmadik mono-n.

Van egyébként egy Terratec Phase 24 fw kártyám, amihez szereztem Thunderbolt átalakítót. Fura egy cucc, mivel tök régi semmi driver nincs hozzá, viszont plug&play. Ennek ellenére tartogat meglepetéseket, például hogy az analóg in 1/2-n beküldött jelet kiküldi az analog out 1/2-n szóval pl a multirackezésnek lőttek vele. Ugyanígy a fejhallgatót se tudtam bepatchelni 3/4-re, így a fent említett HD dolog úgy ment hogy aggregate device, és a gép jackjén jött ki a takk. Viszont alapvetően lehet vele egy stereot felvenni vagy analógon, vagy spdif ami ugye megfelelő feszültségosztós kábellel lehet aes/ebu is.

Artengo TR 990 Pro

(#2031) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy könyvet felolvasni felvételre édesapámnak. Ami adott hozzá egy laptop gyári hangkátyával, és egy szivacsos mikrofonnal ellátot fejhallgató. Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz studió minőség.
Esetleg valami tippetek/jótanácsotok van részemre, hogy hogyan könnyíthetem meg a saját dolgomat (ezen keretek közt legyen minél hallgathatóbb, ne szívjak az utómunkával)? Audacityvel tervezem az utómunkát elvégezni.
Köszönöm a tanácsokat, ha vannak!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2032) Petyás válasza lumpy92 (#2031) üzenetére


Petyás
tag

Szerintem csinálj egy próbát, olvass fel egy-két oldalt.
Ha csak olyan "hibák" vannak benne, amit utómunkával ki tudsz szedni, akkor minden rendben.
Érdemes odafigyelni, hogy a környezeti zaj (laptop, családtagok, szomszédok) a lehető legkevesebb legyen.
Kb. azonos hangerővel olvass, és ezt a szintet állítsd be jól felvételkor.
Lehet érdemes kipróbálni hogy egy telefon milyen felvételre képes. (vagy egy kamera/fényképezőgép)
A lapozásokat nem beszéd közben kell megtenni, mert belehallatszik a felvételbe.

(#2033) lumpy92 válasza Petyás (#2032) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm szépen a tippeket!
Kipróbáltam a lehetőségeimet, és valóban, a telefon+mikrofon összeállítás lett a befutó. :R

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2034) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Keverőkkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni pár kérdés erejéig.

Olyan keverő kéne olcsón, ami tud keverni 3 vonal (sztereo) jelet. Jó ha tud mikrofon vagy gitár jelet is kezelni.

Ezt találtam pl. Behringer 1002, kicsit drága, de ami 3+ vonal sztereo csatornás abból csak ilyet találtam.:( Jöhet más olcsó alternatíva is. USB nem feltétel.

Kérdéseim:
1. A mono mikrofon bemenet helyére rálehet dugni a gitár jelét? Vagy nem fog egyezni az impedancia és az érzékenység és inkább a vonal bemenetre kell kötni?

2. Az a 2-2 RCA CD TAPE bemenet / kimenet mit takar? Ezt is össze tudja keverni a többi jellel? Vagy ez csak a fejhallgató kimenetre kever rá, és nem a fő kimenetre?

3. Az FX send mire jó?

4. A main out megy az erősítő vonal bemenetére? A Control room kimenete meg mehet egy másik erősítő bemenetére? (monitor hangfalak pl.)

5. Mit jelent az hogy 2 buszos a keverő?

6. Erre az eszközre Behringer 802 miért azt írják hogy 1 sztereo csatornás mikor én 2 sztereo csatornát látok a képen? 3/4 és 5/6. Vagy valamit rosszul értelmezek?

Köszi! :R

free your mind

(#2035) Petyás válasza Jazz (#2034) üzenetére


Petyás
tag

Szia!

Hát szerintem ennél olcsóbban nem igazán találsz. Amúgy mire használnád?
1. Bekötheted, ott van a line csatlakozó is az 1 és 2 csatornán.
2. Természetesen a CD/TAPE IN is a main kimenetre kever, de a hangerejét a keverőről nem tudod állítani, így én csak végszükség esetén használnám. A kimenet pedig azonos a main kimenettel.
3. Az FX csatorna jele (mono), amit monitorként tudsz felhasználni, vagy külső effektbe küldheted ezt a jelet. (ez a jel kerül a belső effektre, ha nem dugsz be semmit)
4. A Control Room OUT ugyan az, mint a fejhallgató kimenet.
5. Passz, talán azt, hogy sztereó, vagy hogy sztereó+FX?
6. Hát talán a kimenete miatt, mert az sztereó. Egyébként meg 4 sztereó bemente van: 3/4 5/6 7/8 9/10

(#2036) Primary92 válasza Jazz (#2034) üzenetére


Primary92
senior tag

Nézz rá a Xenyx 1002B-re is! Ügyes kis cuccnak tűnik.

(#2037) #92251648 válasza rootkiller (#2003) üzenetére


#92251648
törölt tag

A magasabb frekvenciájú hangok szűkebb nyalábban terjednek, a mélyebb hangok viszont szinte minden irányban. A hangsugárzókat a gyártók úgy állítják be, hogy sugárzási tengelyben mérve adnak egyenletes átvitelt. Ha a hallgatási pont nagyon kiesik ebből a tengelyből, a magasabb oktávok nem jutnak el hozzá, csak a basszus hangokat fogja hallani.

(#2038) #92251648 válasza NYPD (#2014) üzenetére


#92251648
törölt tag

20 cm távolság már elég ahhoz, hogy a bassreflex nyílás működését ne zavarja a fal, de lesznek problémáid a felsőbasszus és a középsávban, a közeli felület visszaverődései miatt tele lesz kiemelésekkel és beszakadásokkal, magas torzítású frekvenciákkal az átvitel.

(#2039) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Egyszer már kaptam itt segítséget, most újra kérdeznék.
Felolvasást vettem fel, de a mikrofon a számtól balra esett, így a jobb oldali hangsáv hangosabb mint a bal.
Kérdésem az, hogy Audacity-ben, hogyan a tudnám a felhúzni a bal oldali hangsávot is ugyan olyan hangosra mint a jobb oldalit?
Illetve felolvasott szövegnél érdemes-e sztereóban gondolkodnom, vagy simán csináltassak mono-t belőle?
Köszönöm a válaszokat!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2040) rootkiller válasza lumpy92 (#2039) üzenetére


rootkiller
őstag

Válaszd szét, és használd a jobban sikerült sávot, teljesen értelmetlen a stereo, csak anomáliákat okoz.

Artengo TR 990 Pro

(#2041) lumpy92 válasza rootkiller (#2040) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, így teszek! :))

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2042) haladó


haladó
tag

Sziasztok!

Átirányítottak ebbe a topicba, onnan másolom a kérdést/tanácskérést némileg kiegészítve.

"Nagyobb terem/csarnok (~kosárlabdapálya méretű) hangosítását (előadás 50-100+ főnek) szeretném megoldani kb 600-1000 euróból. Hátha valaki jártas ebben a kategóriában és van javaslata.
A kompakt méret, (esetleg akksiról üzemelő ha van ilyen és ajánlott) viszonylag fontos lenne a rendszeres szállítás miatt, ill. a speaker könnyű, vezetékmentes csatlakozása szintén szempont. Nem a zenei képességeken van a hangsúly, de azért az elégségesnél tudjon többet. Az ár és a megadott igények nem fixek természetesen, hiszen nem vagyok hozzáértő."
Köszönöm.

(#2043) MineFox54 válasza haladó (#2042) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem egyszerű a történet...
Talán egy "LD Systems Maui 5 Go" szerű eszközt ajánlanék, ha az egyszerűség, és az akksi a lényeg, illetve talán egy "Sennheiser XSW-D Vocal Set" hozzá, ha tényleg hálózatfüggetlen rendszer a lényeg.

(#2044) Petyás válasza haladó (#2042) üzenetére


Petyás
tag

Szia haladó!

Kicsit pontosabban kéne specifikálni, hogy mi az, amire szükség van.
Mikrofon is kell? Mennyi? Bemenetek száma?
A terem inkább hosszú, vagy széles?
Mert ha hosszú, akkor megoldható egy pontból induló hanggal, de ha széles, akkor jobb a kettő.
Vezeték nélküli speaker nem nagyon van. Ha aktív, akkor táp+jel kell, ha passzív, akkor csak egy kábel van az erősítőből. Ha valami all-in-one rendszer van, akkor viszont nincsenek kábelek a hangszóró, keverő, erősítő között.

(#2045) MineFox54 válasza Petyás (#2044) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha jól sejtem miről van szó akkor csak ilyen all in one jöhet szóba, egy pontból...

(#2046) Flowtation


Flowtation
őstag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni keverő beállítással kapcsolatban. amatőr szinten foglalkozom a témával és dolgoznom kellene egy ilyen keverővel:
[link]
[link]
Az lenne a kérdésem, jól gondolom-e hogy ez a keverő 4 db külön monitor utat tud kezelni, függetlenül a csatornahangerőtől? A 4 db aux send aljzat miatt gondolom, viszont a potmétereknél csak kettő send, a másik 2 return és ez elbizonytalanított...

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#2047) haladó válasza MineFox54 (#2045) üzenetére


haladó
tag

Nem csak ilyen jöhet szóba, de jó lett volna. Fontos, hogy nem értek hozzá, ezért amit fentebb leirtam az csak egy irány, de igazából a hozzáértőktől várom a választ, hogy kiderüljön mi lenne a megfelelő.
Megpróbálok pontositani:
-ez egy utazó szett lenne
-a termek amiben üzemelnének arányokban teljesen eltérőek lehetnek, igy az egy-pontból való sugárzás nem lesz ideális
-Az előadó és a hangsugárzó(k), akár 20+ méterre is lehetnek egymástól (a teremtől a és a hálózati csatlakozó(k) elhelyezkedésétől függ). Pl nagyobb elválasztó-függönyös tornaterem az egyik hosszanti oldalán középen az előadó, a szemközti oldalon a hangfalak. Elméletben ez a maximum, aminek meg kéne felelnie de csak elméletben, a keret könnyen lehet kompromisszumra fog kényszeriteni.
Ami érdekel az a megfelelő hangfalszett. A vezetékmentes jel átvitel jelenleg csak annyiban érdekel, hogy technikailag megoldható legyen az ajánlott hangfal esetében.
Köszönöm!

(#2048) MineFox54 válasza haladó (#2047) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor talán dB ES503 irányába mennék. Ez van talán legjobban egyben a "kétpontos" rendszerekből.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Petyás válasza Flowtation (#2046) üzenetére


Petyás
tag

Szia Flowtation!

Természetesen 4 aux van, de a kép alapján az nem derül ki, hogy vajon mind pre-fader (a tolópotitól független)
Bizonyíték 1: 4 piros poti van mindegyik bemeneten.
Bizonyíték 2: a legelső képen látható 4 SEND feliratú aljzat, és legfölül a számozás (AUX1 AUX2 AUX3) és a negyediknek pedig az fölött AUX4.

(#2050) Flowtation válasza Petyás (#2049) üzenetére


Flowtation
őstag

Tehát arra gondolsz, hogy minden csatornán (1-16) 4 piros van, illetve amit írtál is van 4 db aux send, tehát vagy van 4 külön monitor utam, vagy ha a returnre van kötve akkor azok az effektes utak? Tehát ha a send-be kötöm akkor független, ha a return-ba akkor meg nem, igaz? Mert ha így gondoltad, akkor elvileg lehet 4 független utam.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.