Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ReJim


ReJim
őstag

[link]

</end.?>

(#602) Bigya válasza ReJim (#601) üzenetére


Bigya
őstag

ZSÍÍR

(#603) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hi!
Lehet, hogy nem a legjobb helyre írom, de arra lennék kíváncsi, hogy CB-s hangzást szoftveresen hogyan lehet előállítani, pl. Sound Forge-ban?

Itt egy elég jó minta: itt

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#604) And válasza CYBERIA (#603) üzenetére


And
veterán

1.) Az eredeti forrást nagyjából 300...3000 Hz között sávszűrésnek veted alá.
2.) Hozzákeversz némi zajt, hogy a jel/zaj viszony elég pocsék (mondjuk 10dB körüli) legyen.
3.) Az egészet eltorzítod, akár enyhe túlvezérléssel.
A paraméterekkel igény szerint játszadozhatsz.

(#605) Bigya válasza CYBERIA (#603) üzenetére


Bigya
őstag

Az előzőekhez hozzáfűzve, zajzárral is operálhatsz, hogy valósághű legyen.
Ezek a tanácsok meg voltak, most rajtad múlik, hogy a paraméterekkel hogy játszol, és mi tetszik neked a legjobban! Sok sikert, esetleg a végeredményt megmutathatnád... linkelve

(#606) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ok, valamit majd csak kikísérletezek, köszönöm a tippeket!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#607) hangember


hangember
csendes tag

Üdv mindenkinek a fórumon!Itt még új vagyok.7 éve foglalkozom rendezvények hangosításával, továbbá hang- és fénytechnikusként is dolgogatok.Remélem kölcsönösen tudunk majd segíteni egymásnak a felmerülő hangtechnikai kérdésekben.További szép napot mindenkinek! :)

(#608) PapaMaci válasza hangember (#607) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali

Légy üdvözölve körünkben!
A totyik kissé halódik, de remélem, csak azért, amiért nekem sincs időm, mivel annyi melóm van mostanában. Azért, ha bármi van, próbálkozz! :)

...mint az közismert...

(#609) Bigya válasza hangember (#607) üzenetére


Bigya
őstag

ÜDV!

Igen gyakorlatilak haldoklik a topik, de legalább kitartóan!
Részemről az a gond, hogy ha nem rendezvényt csinálok, akkor irodában ülök és rendezvényeket lapátolok össze...

Ilyenkor van időm és "energiám" leülni a nem céges dolgok elé, de sajnos ez a minimálisra csökkentett alvás időmből vesz el.

Mindenki osszon meg valami élményt, gondolatot, tapasztalatot!

(#610) Jinxx válasza Bigya (#609) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hali mindenkinek!
Eléggé haldoklik a topik, kár érte. Olyan régen nem voltam itt, hogy a hangfoglalásos hozzászólásodat is most láttam először, pedig az régen volt. Egyébként ott voltam, folyt is a nyálam rendesen.
Az idővel pedig kinek nincs gondja? Kb. akkor költöztem Pestre amikor a hangfoglalás volt, talán kicsivel utána, azóta meg meló van ezerrel, persze semmi hangtechnikai, inkább raktáros. :DDD A házistúdióm gondolatát azóta elvetettem, hisz valamiből élni kell alapon örülök ha albérletre, meg a másik hobbimra futja (fotózás).

"Mindenki osszon meg valami élményt, gondolatot, tapasztalatot!"
Hát, ez nem tudom mi volt. :)

(#611) Bigya válasza Jinxx (#610) üzenetére


Bigya
őstag

Ez egy vélemény nyílvánítás volt szerintem, de ez is kell vagy mi...

BTW: a fotózás sem annyira olcsó mulatság!

(#612) Jinxx válasza Bigya (#611) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem olcsó bizony, de ezt még úgy ahogy tudom fedezni anyagilag. Stúdiót építeni nagyobb falat lett volna, bár a fotózás az tényleg csak hobbi, nem megélhetés.

Hogy on is legyek: Nem tud valameikőtök egy megbízható helyet, szervízt ahol egy régi cd lejátszón tudnak állítgatni valamit, hogy ne csak az eredeti cd-ket olvassa?

(#613) Bigya válasza Jinxx (#612) üzenetére


Bigya
őstag

Hm... Nézd, csináld azt, hogy az lézer egységen keress mini trimmer potit. Ezek a dióda kollimátor áramát állítja. Ha ezt finoman, minimálisan elmozdítod és próbálgatod a lejátszást jó eséllyel megoldódik. Ne tekergess nagyot rajta! Nem mondom, hogy nem parás, de én már javítottam így autós fejegységet. A dióda sajnos fáradó alkatrész! Sok sikert!

(#614) Jinxx válasza Bigya (#613) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egy próbát megér, köszi!

(#615) szacsee


szacsee
nagyúr

Na asszem itt feltehetem a kérdésem.
Audifil guruk szerint az eredeti Audio CD-nek jobb a hangja, mint a másolté..szerintetek?
Van itthon 1-2 origi régebbi még mindig hallgatható CD-m, amit óvni szeretnék és biztonsági másolatot csinálnék róla, a kérdés az, hogy pl vájtfülüek is észreveszik-e a különbséget? :R

(#616) neduddki válasza szacsee (#615) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#617) szacsee válasza neduddki (#616) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milyen jó, hogy megtartottam a plextor írómat. :D

(#618) PapaMaci válasza szacsee (#615) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hali

Én is csak Plextorokkal irok, miota irok egyáltalán.

Kedves volt tanárom Jákó Péter mesélte, hogy 3 lemezt elküldtek 3 gyárba sokszorosítani. A visszakapott anyagokat megvizsgálva bitről bitre azanos volt mind, de mégis máshogy szóltak. Erről csak ennyit mondanék...
Ezenkívül a hangzás nagyban függ a nyersanyag minőségétől is. Pár teszt a TDK lemezeket eléggé lehuzta. Magam részéről matradnék a Tayo alapanyagoknál.

Amugy próbálom a nyugati nyomású LP-ket vásárolgatni továbbra is, sőtt van pár japán is. Ezek gyakran hasonló minőséget adnak :)

...mint az közismert...

(#619) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok eladom az EQ-mat, itt a linkje: [link]

Jó-jó tudom, hogy Behringer, de teljesen jó, meglepően!

(#620) Khaal


Khaal
őstag

Hello, vettünk egy pár SAL PA 1020CP hangfalt házibuli célokra, ehhez milyen erősítőt ajánlanátok?
Nem igazán értem a teljesítmény értékeket, ennek a hangfalnak 300 watt a zenei és 150 watt a névleges teljesítménye, és 8 ohmos. Mit jelent a szinuszos, névleges, zenei, rms teljesítmény? Melyiket kell nézni?

(#621) ReJim


ReJim
őstag

sziasztok, egy kis up, és egy kérdés:

belépőszintű stúdiós monitort szeretnék venni, max 40-50 ezerig. tudtok ajánlani valamit? tanács? tapasztalat?
pl beringerek jó árban vannak, de gondolom a minőség már nem annyira.
találtam mezzoforte-n yamaha hs50m-et, de az meg lehet, nem párban van.

vagy érdemesebb használtat nézegetni? mire kell figyelnem?

csa egy kisebb házi stúdióba kellene. gitár, szinti, ének. többnyire ez van felvéve, visszahallgatva.

</end.?>

(#622) Bigya válasza ReJim (#621) üzenetére


Bigya
őstag

A Behringer stúdiómonitorjaira most ránéztem a Microsound-ban. Kiló körül mozog az ára... :Y

(#623) Jinxx válasza ReJim (#621) üzenetére


Jinxx
senior tag

Régebben én is akartam e-célra venni ilyesmi áron hangfalat. A Behringer hangja nem tetszett, akkor inkább az Alesis, talán Monitor One, vagy hogy hívták. Ha van jó erősítőd, ez pont 50k körül van párban. A legjobban az Emu aktív hangfala tetszett, az én fülem nem talált benne hibát. Mélyláda nem árt hozzá, de az általad említett célta talán megteszi anélkül is. Használtan meg lehet vele próbálkozni, de nem tudom mennyire van az efajta hangfalaknak használtpiaca. Újonnan ez is 50k körül van, csak darabja. :(

A hs50 nem hi-fi hangfal inkább? Egyébként egy jobb hi-fi cuccot lazán használnék ilyen dologra, bár nem biztos, hogy megfelelő megoldás lenne. Viszont használtan könyebb hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#624) ReJim válasza Jinxx (#623) üzenetére


ReJim
őstag

http://www.zzounds.com/item--YAMHS50M
http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?&tpl=product&prid=8504
erre gondoltam, ez nekem stúdió monitornak tűnik, nem láttam még aktív hifi hangfalat szimmetrikus xlr, jack bemenettel. de rájöttem ez nem párban van.

most ez tetszik jobban: [link]
ez kb. 60 a párja.
de ez előtt még egy hangkártyát kellene venni.
addig meg jó lesz fejhallgató, vagy valami hifi-s dolog.

Bigya:
behringer elvetve. sosem tetszett, nem láttam még jó minőségű/jó hangú cuccát. maximum digitális keverőt a koleszban, de az meg nem az én pénztárcámnak való.

</end.?>

(#625) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Nincsen semmilyen szándékom ezzel kapcsolatban, csupán érdekelne, hogy átlagosan mennyiért lehet ezt-azt bérelni?
Tulajdonképpen sikerült vitába keverednem valakivel és bár tudom, hogy ezek drága dolgok, jó lenne ha egy szakmabeli is szolgálna pontos adatokkal, de egyébként is érdekel :)
Elég hozzávetőlegesen, csak neten nem sok helyen találtam árakat.

Konkrétan egy kisebb fesztivál esetén színpad, fény, hangtechnika mekkora összeg?
Mondjuk durván 10*16 méteres színpad fedéssel, taposókordonnal, Line array rendszerrel, fénytechnikával, projektorral technikai személyzettel, (össz 2 ilyen színpad)
2db legalább 20*20-as vagy picivel hoszabb sátor, szintén hangosítással, fénnyel, kordonokkal.
Nagyjából ennyi. :)
Mindezekhez persze áram, kapcsolószekrények és minden,ami vele jár.

Előre is köszönöm a tájékoztatást :R

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#626) Bigya válasza commanDOS (#625) üzenetére


Bigya
őstag

Szia! Én rendezvényszervező cégnél vagyok technikus, illtve "irodista".

20-án (többek között) az Erzsébet téren csináltük az Európa Túra megnevezésű rendezvénysorozat első állomását, neves fellépőkkel két oldalt ledfallal, line-array (10db nagy Vertec Sub) analóg/robot/led fénytechnika, taposó kordon, aggregátor, front keverés, monitor keverés, személyzet, kiegészítő programok áram ellátása, laptopk, plazma monitorok, 2 millió FT körüli összeg volt.

Ma épült ugyan ez két helyen, Balatonfüreden és Győrben.
Csak a hang és fény 1 millió felett van helyszínenként, Ledfal, aggregátor, szállítás, szállás, ellátás nélkül! Csak a motyó 2 napra, de úgy hogy az első nap a setup, amire kedvezmény jár.

Ha konkrétam kíváncsi vagy az álltalad leírt szollgáltatás árára, akkor küldj egy privit!

[ Szerkesztve ]

(#627) commanDOS


commanDOS
senior tag

p.ü. ment.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#628) Bigya válasza commanDOS (#627) üzenetére


Bigya
őstag

Köszi, holnap tudom csak összedobni!

(#629) commanDOS válasza Bigya (#628) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem gond, köszönöm, hogy szántál rám időt :))

Annyi, hogy az eredeti hsz.-ben leírtam mindent, a priviből asszem kimaradt a 2 sátor mindenestől, de gondolom fogod tudni.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#630) qdak


qdak
addikt

hello 25 cm es mélyet szeretnék venni 2 db ot 370W felvételü erősitő hajtaná (most öli meg a 3. 120/150W os somogyis hangszórót az nem kell) miet ajánlotok ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#631) qdak válasza qdak (#630) üzenetére


qdak
addikt

ilyenem volt pár [link] ugyhogy ien nem kell 1 évnél tovább nem birja :S

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#632) Bigya válasza qdak (#631) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

2 dolog lehet, hogy nem stimmelt. A hangszóró és az erősítő impedanciája nem volt összhangban. Tehát lehet hogy az erősítőd csak 8 ohm-os hangszórókat szeret, Te pedig 4 ohmos hangszóróból teszel rá kettőt párhuzamosan. ez azt jelenti, hogy az erősítőnek való terhelés helyett Te 4-szer nagyobb súlyt akasztasz rá. A megnövekedett terhelés miatt olykor akár egyenárammal is táplálhatta az erősítő. Ez nem jó.
Vagy egész egyszerűen nem megfelelő a hangszóró és/vagy az erősítő teljesítménye.

Tudni kellene, hogy mekkora az erősítő kimeneti teljesítménye (hogy mekkorát vesz fel a hálózatról az nem jelent semmit) és hogy hány ohm-mal lehet terhelni.

Elképzelhető, hogy jók ezek a hangszórók, csak nem párhuzamosan, hanem sorba kell őket kötni. Hogy volt eddig?

[ Szerkesztve ]

(#633) qdak válasza Bigya (#632) üzenetére


qdak
addikt

hello végre v ki köszi!
a hangszórók 8 Ohm osak az erősitön 4 kiment ha
2 rakok rá 4-16 Ohm ig lehet
4 rakok rá 8-16 Ohm ig lehet
a hangszórók külön külön vannak nem sorba
hát a hangszóró 1. szériában 150 W osként ment most 120-130 W nak irják u azt ugyhogy lehet nem birta másnál sem!
na az erősítő technics su v 505 [link] 2x100 W RMS 2X120 W MAX
és a csöves verzióm van!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#634) Bigya válasza qdak (#633) üzenetére


Bigya
őstag

Aham, ellenállás gond valszeg nincs. Kizárt, hogy valami oknál fogva 2ohm megy az erősítőre? hangváltó, másik hangszóró, vagy valami nincsen még?

Különben a válasz az első kérdésedre:
[link]
[link]

(#635) qdak válasza Bigya (#634) üzenetére


qdak
addikt

Kizárt, hogy valami oknál fogva 2ohm megy az erősítőre ez hogy érted ?
semmi soundblaster@technics@méylnyomo a jel visza van véve 40/40% ra az erösitön a magas levágva (letekerve)
mennyire rakjam a hengerőt mélykiemelést mekora jelet adjak rá erre nincs szabály gondolom ... ?

ezek naon drágák :D ennyit sajnálok rá igy is sokba van már simán vehettem volan az erősitő melé 2 x 120 as jammo hangfalat :(
majd későb irok töbet rola lasan mennem kell győrbe :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#636) qdak válasza qdak (#635) üzenetére


qdak
addikt

mondjuk ezt a 280 W ost
ha veszek 2-t csak nem gyilkolná meg az erősitőm ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#637) Bigya válasza qdak (#636) üzenetére


Bigya
őstag

Jól hangzik!

Az a furcsa az egészben, hogy pl. egy 100W-os erősítőhöz 120W körüli hangszóró dukál.

Tuti, hogy jó az az erősítő? Azt mondtad, hogy csöves. A végfok is, nem csak az előfok? Csöves erősítők kimenetén többnyire egy trafó van. Ebben az esetben szokot lenni rajta több féle kimenet is. Neked csak egy féle van?

(#638) qdak válasza Bigya (#637) üzenetére


qdak
addikt

aham igazán sehol nem tudtam biztosra menni mennyit tud erősitő, valahol a 100W ot irják látam 75W ot is
na de nekema technics csak a mélyeket hajtja van 1 (sony?)Wega ami 2x75 rá van irva az hajtya magas közepeket meg se közeliti a tcs (technics) t

azt hogy érted h jó e ? müködik :B elvileg :D
igen van ben 1 cső de haver azt mondta h nem teljes csöves mert azok nem birnak nagy teljesitményt leadni 4 kimente van hátul m mint a hangszórókhoz ha errew gondolsz ?

am meg le7 az is h tulvezérlem jellel ? a sz gépröl ja és téleg jut eszembe bizti az csinálja ki amikor érdekes módón:
van pl game intro és ott nem használja a win a viszavet hangjelet v miér :S
meg ha neten van honlapon zene az mér maxon bömböl 1 böl ?
volt az az ijesztős butaság bizti látad mikor nézed a képet azt előugrik v mi állat meg ordit na nálam ez akárhogy rakom max hangon jön ki :S bizti jo tesz a mélynak

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#639) qdak válasza Bigya (#637) üzenetére


qdak
addikt

ez a mély nem jó nekem :( néztem 22cm es az enyémen meg 25 ösnek van hej :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#640) PapaMaci válasza qdak (#639) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bocsi ez a "hej" nagyon báncsa a szemüvegemet! Legalább ez maradjon meg "hely"-nek, vagy "lyuk"-nak! No de nem nyelvi topik... :K
Majd szétnézek én is, hátha látok valami jó véletelt.

...mint az közismert...

(#641) qdak válasza PapaMaci (#640) üzenetére


qdak
addikt

:D
ha az elöb linketet megtalálja v ki 25cm esben :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#642) commanDOS


commanDOS
senior tag

A technics csinált valaha csöves erősítőt ilyen formában?
Ez engem kicsit meglepett.
Csövest ritkán raknak ilyen hagyományos dobozba, ha mégis akkor általában látszik kívülről v.melyik cső, mert az már a 80-as években is kuriózum volt :)
Esetleg csöves előfok és félvezetős teljesítmény fokozat. Szóval egy hibrid.
De ott meg lényegtelen, mert nincs kimenő trafó, az uccsó fokozat dominál, az határozza meg az illesztést.
Az a baj, hogy semmi nincs a neten erről a gépről :)

Azt mondod csak a mélyeket hajtod az erőlködőről, de van v.mi crossover közbeiktatva?
Mert ha csak letekered a magasat, az nem csillapít teljesen, Nagy kivezérlésnél átengedheti a magas frekit, az meg leöli a mélysugárzókat.
Ha tisztában vagy vele, akkor elnézést, csak hangosan gondolkodtam.
Drágalátos jamo csinált ilyen hangfalakat, hangváltó nuku, elég egy kondi, aztán a mélyek is kapták simán a nagy frekit. :D

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#643) qdak válasza commanDOS (#642) üzenetére


qdak
addikt

nekem is olyan van :D elektro suliban tanultam elég a kondi a mélyhez meg lecsavartam :B :B :B
gondolod ez lehet a hiba _? :D

én sem találtam rolla :( de jó ára van 18 20 K körül mennek! aztz láttam

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#644) commanDOS válasza qdak (#643) üzenetére


commanDOS
senior tag

A kondi nem egy tuti megoldás. Olcsó cuccokban használják, vagy működik, vagy nem.
Korrekt hangváltó kell szerintem.
Másrészt, bár nem tudom pontosan hány dB-t csillapít a hangszínszabályzó az erősítőn, de bizonyos jelszint felett enged v.mennyi magas frekit is szerintem.
Mert ugye fogod rákötsz egy sima 2utas hangfalat, csutkára feltekered a mélyet, a magasat meg tökig le, akkor is fogsz hallani elvétve némi magasat, de középfrekit mindenképp...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#645) PapaMaci válasza commanDOS (#644) üzenetére


PapaMaci
őstag

De ha már itt járunk, akkor azért azt is tudni kellene, milyen hangváltó, milyen mértékben, merre teker a fázison! Jó, beleteszek egy kondit, +90 fok, egy tekercs -90 fok (vagy fordítva) Közben belenyulok a hangszínszabályzóba is, az még +-90 fok és lehet, hogy pont 180 foknál járnak a fázisaink, tán pont a keresztváltási frequencia körül, és akkor nem hallom a mélyeket, a hangszórók meg nem csak szólnak, hanem szállnak is. Szóval belerakhatsz egy kondit, aluláteresztesz, de köszben nem tudsz semmit az egyéb paraméterekről.

...mint az közismert...

(#646) commanDOS válasza PapaMaci (#645) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, de én ezt nem is így együtt gondoltam, összegányolni.
Kell egy aktív vagy passzív hangváltó, beépítve a mélynyomó dobozába és kész, ennyi.
Amúgy sem szeretek semmit tekergetni az erősítőn. Default-ba kijön a jel és csókolom.
A hangváltón meg beállítom a vágási frekvenciát vagy berakok egy passzívat, ha mondjuk mittudomén 120Hz alatt akarom csak a jelet küldeni a mélysugárzókra és ennyi.
Nem szabad ezen sokat variálni, mert ahogy írtad csúnya dolgok születhetnek. És még ha működne is, akkor is csak rontana a hangon, teljesen szükségtelen.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#647) PapaMaci válasza commanDOS (#646) üzenetére


PapaMaci
őstag

És mi a biztosíték, hogy a két rendszer együtt fut? Ha az egyik erősítő picit késik, a másikhoz képest, akkor már nem igaz semmi.

...mint az közismert...

(#648) Bigya válasza qdak (#643) üzenetére


Bigya
őstag

Inkább tekercset tegyél a mély elé...

Jófajta hangváltók pont úgy vannak összerakva RLC tagokból, hogy ne nagyon forgassák a fázist.

Ha már mindenképpen több útban akarod hajtani a cájgot, akkor javaslok egy aktív hangváltót, amivel keresztezési frekiket is be tudsz állítani. Ez után már csak az lenne a lényeg, hogy a magas és a mély tartományt lehetőleg ugyan olyan fajta erősítővel hajtsad meg. (meg ugyan akkora teljesítménnyel.)

Ennek az a pozitív előnye, hogy ha normális hangváltót csinálsz vagy veszel, akkor tuti, hogy a kimenetek fázishelyesek. Egymáshoz képest biztosan. És mivel ideális esetben ugyan olyan felépítésű erősítőkkel hajtod, akkor ott ez szintén fent áll. Normális végfokoknál a bemenet általában invertáló (többségben így használják a bemeneteknél a műveleti erősítőket), maximum a végtranzisztorok környékén forgatják vissza.

Te úgy választod szét a két tartományt, hogy megkapja a bemenő jelet mindkét végfok kettő csatornája, aztán szimplán ki ekuzod?

Akkor inkább küld a teljes spektrumot ki az egyik ládára (gondolom ez több utas hangfal) állítsd be a hangszínt ahogy Te jónak hallod, az alja frekvenciákat mondjuk kivághatod utána.
A másik erősítőt hagyd lineárba, szerezz be vagy csinálj egy jobb fajta hangváltót és szimplán kösd rá a mélyládát. Vagy vegyél egy sub-ot amiben van hangváltó és azt kösd rá. Anno vaterán marha olcsón hozzájutottam egy ilyenhez.

(#649) PapaMaci válasza Bigya (#648) üzenetére


PapaMaci
őstag

Már meg is kezdtük a kapufarúgó világbajnokságot... :)

Inkább készíts egy változtatható frequenciáju magasvágót, és mérd ki, hogy hol van azonos fázisban a két rendszer!

...mint az közismert...

(#650) Bigya


Bigya
őstag

Jah, és egy félig off, egy kis érdekesség...

Idén kevésbé a party témára álltunk fel a sziget fesztiválon.

HD minőségben műholdról, élő olimpia közvetítést adtunk éjjel 2:30-tól.
Nyílván csak beltéri egységig volt HD minőség, mivel 24nm LED falra volt kilőve a műsor, de ez más kérdés. (jól hangzott) napközben zene/pia/összefoglalók

Nem is ez a lényeg, hanem, hogy az utolsó előtti éjjel a szél és a hangfalak elé kifeszített dekor anyag (molinó, amit eladtak hang és lég-áteresztőnek, de nem az) megtették a hatásukat. Egymásra pakolt 2 sub és 2 top láda, amik össze voltak spanifferel húzva, gondolt egyet és hátrabukfencezett. Szerencséra a backstage mögött álló céges autótól és a fényhídból összerakott keret talp támasztói (outrigger) ektől centikel bukott el.

Végeredmény:

külsérelmi nyomok, valamint:
Az egyik sub ládában az egyik membrán tekercs bevezető szála elszakadt.
Az egyik top ládában a driver tölcsérje letört tőben.
A másik top-ban az egyik közép valószínűleg a zuhanástól lekoppant, a csévetestről az utolsó ~10 menet leugrott, rövidre zárt, és elfüstölt a tekercs.
A hátlapon a csatlakozó paneleken 2 pseakon aljzatot cserélni kellett, ugyan ez a helyzet azokkal a kábelekkel illetve csatlakozókkal amik bele voltak dugva. A Speakon dugókból, most lógnak ki az érintkezők.

na csak ennyi...

A sziget alatt ráadásul egy másik techn. cégnek konkrétan kigyulladt egy hangfalla... Na, jó, megállapította a szakvélemény, hogy valószínűleg cigicsikktől kapot lángra az előlapi szivacsozás. Mindezt egy romániai techno party-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.