Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) commanDOS válasza hummerdikk (#441) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hummerdik:''CommanDOS: Azt hittem egy megrogzott szamtekest irsz le ''
Ezt mire értetted? :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#452) PapaMaci válasza kapcs-ford (#449) üzenetére


PapaMaci
őstag

Eredetileg zenész a végzettségem (bőgő), és a suliban a gyakorloterem falára többszáz tojástálcát felküldtem. Ettöl nem volt olyan érzésem, mintha pont a budiban gyakorolnék :)
De a lakás azért más :)

Szerk: Ezeket a képeket nem értem! Miért pont ilyet, és miért pont tojástálcára?

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#453) kapcs-ford válasza PapaMaci (#452) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Semmi, nekem sem pont a kedvenc képeim de Roy Lichenstein ezen alkotásai azok a ''pontok'' miatt egy olyan felületen mint a tojástartó a -ki-be mélyedések miatt- elképesztően néznek ki, olyan 3d hatásúak. A raster tárgya pedig akármi lehet, kinek mi tetszik.
Lichenstein pár hasonló jellegű eredeti alkotását volt szerencsém előben látni és a sima vásznon is lenyűgöző.

Aláírás

(#454) Bigya válasza PapaMaci (#452) üzenetére


Bigya
őstag

Bőgő zenész? Nagyon megbántottak? bocs

Szép hangja van!

(#455) PapaMaci válasza Bigya (#454) üzenetére


PapaMaci
őstag

Egy ''kórista lány'' csak sírósnak hívott... :)

...mint az közismert...

(#456) hummerdikk válasza commanDOS (#451) üzenetére


hummerdikk
őstag

Arra amikor irtad, hogy milyen szamodra az igazi hangfal.

(#457) PapaMaci válasza hummerdikk (#456) üzenetére


PapaMaci
őstag

A JBL-nek vannak igazán jo hangu dobozai! Most én is arra hajtok éppen.

...mint az közismert...

(#458) Bigya válasza PapaMaci (#457) üzenetére


Bigya
őstag

Az egyik hangos/fényes cég (akik a terebesi úton vannak) irodájában van két JBL álló doboz. Nem az a batár nagy, de azért robosztus... Egy csillió éves HarmanKardon erősítővel van kergetve.

Észveszejtően szép hangja van. Első időkben keresetm a mélyládát, hova dughatták. Magas meg le tudja b.ni az ember fejét! :DDD

(#459) hummerdikk válasza PapaMaci (#457) üzenetére


hummerdikk
őstag

Csak sokba kerulnek :O

Bigya: Inkabb levagja mint l38@2z@

(#460) PapaMaci válasza hummerdikk (#459) üzenetére


PapaMaci
őstag

Szerintem meg egyáltalán nem kerülnek sokba, ha azt nézed, kik a versenytársk, és mennyiért! Inkább olcsonak mondanám!

...mint az közismert...

(#461) hummerdikk válasza PapaMaci (#460) üzenetére


hummerdikk
őstag

Ha errol az oldalrol nezed igen, de ha a penztarcad felol akkor mar mas a helyzet.

(#462) PapaMaci válasza hummerdikk (#461) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem akarok filozofiai vitába keveredni :), de más az ''olcso'' és más a ''kevés pénzbe kerül'' !
Azok a dobozok, amiket hallottam, nagyon megérték az árukat, akármennyi volt is az :R

...mint az közismert...

(#463) hummerdikk válasza PapaMaci (#462) üzenetére


hummerdikk
őstag

En is hallottam mar JBL cuccokat es, hogy is mondjam... rabulejtettek (talan ez a jo kifejezes) Nagyon jo kis ladakat/hangszorokat gyartanak. Le a kalappal elottuk :R

(#464) Bigya


Bigya
őstag

Klipsch :Y

[link]

(#465) commanDOS válasza Bigya (#464) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem rossz, nem rossz :D , de megis kérik az árát, bár nekem a szobába egy 75 wattos elég lenne, 31 kilóból ki is jön...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#466) Bigya válasza commanDOS (#465) üzenetére


Bigya
őstag

Igazából az ára miatt linkeltem be. :D

(#467) commanDOS


commanDOS
senior tag

tény, hogy híresen drágák, számítógéphez való 2.0-s is 19k :(

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#468) hummerdikk válasza Bigya (#464) üzenetére


hummerdikk
őstag

Szep ar, Szep kinezet, de sztem hangilag semmit nem ernek... Reflex 100X jobb sztem!

(#469) Bigya válasza hummerdikk (#468) üzenetére


Bigya
őstag

ezt nem is hallottam...

(#470) commanDOS válasza Bigya (#469) üzenetére


commanDOS
senior tag

tényleg nem rendelkezek sok tapasztalattal, sőt klipsch hangfalat még nemis hallottam szólni :( , de egy az, hogy az ár az jelent valamit, méghozzá nem keveset, másik ,hogy eddig csak dícsérni hallottam.
amúgy sz.ted 75watt elég egy durván 20 négyzetméteres szobába?
mert igen megtetszett, az a darab :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#471) PapaMaci válasza hummerdikk (#468) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha Pesti lennél, akkor mondanám, hogy hoca szaladj be meghallgatni, de igy a legközelebb hozzád Tokajban tudok egy forumtársat, akinem Klipsh van... Szerintem elég jo dobozok. Nem JBL, de azért jó!

...mint az közismert...

(#472) piqla


piqla
őstag

hangszigeteles-kerdes elnapolva; visszamondtak az alberletet. :O

Szereted az állatokat?

(#473) Bigya válasza commanDOS (#470) üzenetére


Bigya
őstag

Szerintem elég, persze sok mindentől függ.

Én sokaáig Dual végfokkal halgattam zenét 2x40W-on max.
Meg úgy gondolom az erősítő minősége is beleszámít ebbe, dinamikája meg ilyenek... merthogy mit hallasz hangosnak...

Próbáld ki... :D

[Szerkesztve]

(#474) commanDOS válasza Bigya (#473) üzenetére


commanDOS
senior tag

nah jah. meg nyilván függ a jel/zaj viszonytól, a hangleadó felüléet nagyságától, szoba akusztikájától, erősítő, stb...de csak úgy saccperkábé kérdeztem amúgy :D
majd igyexem kipróbálni :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#475) commanDOS


commanDOS
senior tag

Na nehogy behaljon már ez a f@sza topic :D
emberek: tessék írkálni és firkálni és hülyeségeket meg kevésbé hülyeségeket kérdezni :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#476) Bigya


Bigya
őstag

Nah ki volt a DM koncerten? KRVA jó volt szvsz...

(#477) Bigya


Bigya
őstag

Valaki keni a fénytechnikát is?

(#478) Flashback


Flashback
addikt

[link]

:D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#479) Bigya válasza Flashback (#478) üzenetére


Bigya
őstag

Jó cuccnak néz ki sok sikert!
(csak dobozok vannak?)

(#480) Bigya


Bigya
őstag

Hali!

Voltam a belvárosi színházban. Nexo ládák vannak függesztve, ilyen line-array szerű téma.

Dumálgattam a hangos-sal. Valami 21kW van a ládák mögött a falba beépítve egy kis helységbe. Egy ajtó az előlapokhoz, mögötte másik ajtó, a hátlapokhoz.

Vagyon durva motyó van beépítve, csak pislogtunk amikor megláttuk a Yamaha digitpult I/O egységének a kifejtését...

Az illető elég jól vágta a témát! (állítása szerint Yamaha R01V pultokat javít, tehát az elekronikához is konyít.)

Volt a színpadon egy ilyen buborékoló fal. Persze membrános levegőztetővel. Elötte ~2 méterre pedig pulpitus, két puskamikrofonnal. Ezek csodálatosan vették ennek a falnak az 50Hz-es zaját.

Úgy gondolta a tag, hogy nem kezdi el fésülni a pulton az EQ-t mert nagyon ki lesz herélve a mikrofon hangja. Inkább fogott egy másik puska mikit, beálította a bubifal mögé 50cm-re, feldugta a box-ra, visszament a pulthoz, és pár perc múlva nem lehetett hallani a búgást, csak kicsit amit már a bubifal felülete adott akusztikusan.

Kérdeztem, hogy mit csinált.

Elmondta többször is, a lényeg megmaradt:

A hátsó puskamiki jelében az 50Hz és annak második felharmonikusánál (150Hz ?) csinált egy jó kis emelést. Utána rakott rá egy késleltetést, gondolom az első pulpitus mikrofonokhoz képest. Aztán megforgatta a jelet és hozzáadta mindkét pulpitus mikrofon jeléhez. Aszongya: ''és nézd meg:'' kinyomta a mute-ot a fordított jel csatiján, és naaagyon zavaró lett a búgás, mint egy izmos földhurok.

Hozzátette, hogy olvasott az aktív hang(hullám) kioltásról, de most legalább kipróbálta.

(#481) kapcs-ford válasza Bigya (#480) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Már ott dolgozik és még csak most játszadozik a fáziskioltással? :F Hogy került oda?

Aláírás

(#482) PapaMaci válasza kapcs-ford (#481) üzenetére


PapaMaci
őstag

Miért? Van aki egyböl a fázioltogatással kezdi a szakmai gyakorlatát?

...mint az közismert...

(#483) kapcs-ford válasza PapaMaci (#482) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ha csak gyakorlaton van akkor ok. Úgy értettem hogy ott dolgozik. Elnézést!

Aláírás

(#484) PapaMaci válasza kapcs-ford (#483) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezt most nincs energiám elmagyarázni...
Természetesen, ott dolgozik!

...mint az közismert...

(#485) Bigya


Bigya
őstag

Nah HELLÓ!

Kellene egy kis segítség!

Egy fitness/bodybuilding terembe instalálok, és kicsit el vagyok csúszva idővel...

Szóval kerestem (de sikertelenül), olyan erősítőt amiben van hangszín, esetleg egy alap forrásválasztó és min 2x120-150W a kimenő teljesítménye 4 ohm-on.

Ilyet nem találtam, vagy amit láttam az túl drága, nagyon sok funkciója van amit ki kell fizetnem, de soha nem használnák!

Maradt a végfokos megoldás. (erre gondoltam legelősször is)

Itt egy gond van. Végfokból csillió féle van, lehet válogatni, csakhogy ezekben ü.bár nincs hangszín, 2 bemenet, és a hangerő is két potin van.
Gondoltam, hogy sebaj, ott a behringer tenyér méretű ''keverő''-je.
Ezek viszont olyanok, hogy hangszín csak az 1 db mikrofon csatornán van. A kettő sztereo jelet csak panorámázni lehet!

Találtam egy ilyet: [link]

Ez megfelelne az egyik helységbe, teljesítménye is elég lenne oda.
A nagyobb helyre egy ugyan ilyen, de egy végfokkal kiegészítve.

Csak ez aggaszt:

Készlet információk:
Korlátozott számban

Holnap sírok nekik egyet de ha valakinek van ötlete, kérem ossza meg azt velem!

thx

[Szerkesztve]

(#486) hummerdikk válasza PapaMaci (#471) üzenetére


hummerdikk
őstag

Esztergom-pesti emberke leszek :)

(#487) jumpi


jumpi
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: Vettem egy Behringer DJX700-as keverő pultot és valahogy nem jövök rá az ideális beállítására. Az a gondom hogy az egyik csati mintha hallkabban szólna... próbáltam állítani a Bpm számlálókon egyszer sikerült is belőnöm, de ahogy utána be és kikapcsoltam újra visszatért a probléma... Az is fura hogy a Bpm kijelzők 3 féle értéket produkálnak ha kapcsolgatom persze a Bpm kijelzőknél.



(#488) PapaMaci válasza jumpi (#487) üzenetére


PapaMaci
őstag

A BPM az Bit Per Minute. Annak semmi köze nincs a hangerőhöz. Olyat kellene inkább keresned, hogy MASTER BALANCE!

...mint az közismert...

(#489) jumpi válasza PapaMaci (#488) üzenetére


jumpi
csendes tag

A Master Balance középen van. Fülesben keverek mert nincs monitor és az egyik hallkabb mindig pedig a Gainok és a Master is együtt ver. Múlthéten benyomtam a sync-lock-ot és egyből jó volt,tegnap is ugyanezt akartam alkalmazni és lásssanak csodát nem volt jó visszatért a hiba!! Szerintem megvagyok átkozva!!

(#490) PapaMaci válasza jumpi (#489) üzenetére


PapaMaci
őstag

Akkor tisztázzuk. A sztereoban halkabb az egyik csatorna, ugy mint jobb, vagy bal, vagy a forrásban, az egyik lejátszó hangja?
Ha az előbbi, és mind a két (vagy több) forrásnál halkabb az egyik csatorna, akkor a balance -ot kell mégiscsak tekergetni. Ha az utóbbi, akkor sajna elvéreztem, mert nem értek a DJ pultokhoz... De véleményem szerint nem a sync-lock lesz a barátod!

...mint az közismert...

(#491) jumpi válasza PapaMaci (#490) üzenetére


jumpi
csendes tag

Igen sztereóban hallkabb az egyik csatorna a jobb vagy a bal. Nem hiszem hogy a az egyik lejátszó lenne hallkabb azok jók. Így nézki a cuccos: PioneerCDJ200,Behringer DJX700,AKG k81 dj fülessel. A Balance az középen és úgyvan sztereóban. Az gondom hogy a fülesben hallkabb az egyik oldala, normális esetben ez nem történhetne meg. Esetleg a Balance-al tudnám szabályozni úgy hogy kint is és a fülesben is jól szóljon? Vagy az is lehet hogy a keverő pult nincs Balance-ban és ezzel a füles se!

(#492) Bigya válasza jumpi (#491) üzenetére


Bigya
őstag

Helló!

Szoktam dolgozni sajnos elég gyakran behringer pultokkal (nem diszkóssal), és az a tapasztalatom, egész egyszerűen fos a PFL-jük. :DDD

Érdemes lenne felkötni egy erősítőre, és meghallgatni úgy!

Egy homogén jellel lehetne ezt szépen megvizsgálni. (teszt lemez, hanggenerátor, számítógépes hang-program)

(#493) jumpi válasza Bigya (#492) üzenetére


jumpi
csendes tag

:) Erősítőn van a dizsibe Mit jelent az PFL?

(#494) Bigya válasza jumpi (#493) üzenetére


Bigya
őstag

Pre Fade Listening

Féder elötti behallgatás.

Azaz tudod vele úgy hallgatni a csatornát, hogy az éppen nem szól kint.

Dizsiben tudod próbálgatni? Azért mondtam, hogy valamit rá kellene kötni a master kimenetre otthon is. Így kiderülne, hogy pontosan mi a gond!

(Én azt is megkockáztatom, hogy mono a pfl szekció.)

(#495) PapaMaci válasza Bigya (#494) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én nagyon úgy láttam a leírásában, hogy nincs is rajta PFL. Vagy legalábbis nem a klasszikus PFL. Monitor section van rajta.

jumpi: Így megkérdezném, hogy mindíg halkabb az egyik oldal, vagy ha csak a monitorba hallgatsz bele? Vagy pont akkor nem?


[link]

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#496) jumpi válasza PapaMaci (#495) üzenetére


jumpi
csendes tag

Nem tudom itthol kipróbálni mert ottvan hagyva a dizsiben. Van rajta PFL. A belehallgatás gomb ha az a PFL. Az a hallkabb oldal amit éppen átakarok keverni. Úgy csinálom hogy azt a két csatornát amin szól a cucc azt nyomom be behallgatásra és ami felvan tolva (kinti) nyomja el amit átakarok keverni,de az is lehet hogy monóba szól az átkeverendő szám a fülesben... vagy nem tom, a lényeg az hogy hallkabb amit átakarok keverni vagy monóba szól. Úgy vettem egyébként észre mintha csak az egyik felén adná a fülesen az átkeverendőt és azért tűnik úgy mintha hallkabban szólna mert monó. Ez is elképzelhető. Ami nem szól kint az hallkabb a fülesben és mindig.

[Szerkesztve]

(#497) Bigya válasza jumpi (#496) üzenetére


Bigya
őstag

Figyelj.

Komolyan mondom hogy ez tisztán lehet érzéki csalódás!

Amit csak behalgatsz (nem szól kint) az halkabban szól fülesben mint az ami már szól kint? Ügye?

És van egy olyan potid is amivel a fülesedben is tudsz keverni? Ügyi?

Gondolom úgy próbáltad is , hogy kint nem szólt semmi?

(#498) jumpi válasza Bigya (#497) üzenetére


jumpi
csendes tag

Nem hiszem hogy érzéki csalódás volna! Igen az a hallkabb ami nem szól kint. Van olyan poti és az a CUE-n van ami elvileg kizárja a külömbségeket..
Úgyis próbáltam amikor nem szól kint. Mondom egyszer sikerült faszán belőnöm a Sync -lock-ot nyomtam be és fasza volt a cucc. Megvoltam nyugodva hogy benyomom múlt hétvégén is azt nem volt jó... de lehet nem vártam meg míg kibod egy reális BMP értéket és így nemis kapcsolta rá rendesen a a hangot.. Mert amikor jó volt így akkor már ment a szám egy ideje és volt ideje beállítani magának. De most meg lehet egyből akartam és hibás értéket tett rá és ezzel nem volt jó a hangzásban is......

(#499) hummerdikk válasza jumpi (#498) üzenetére


hummerdikk
őstag

Erdekes egy problema... Szerintem jobb lenne ha elvinned oda ahol vetted es garanciaban megnezik neked. Egyebkent lehet ez egy sima erintkezesi hiba is. Sot szerintem olvasgatva amiket irtal en inkabb egy ilyenre gyanakszom. Probald meg, hogy szepen tolod neki a ket savot fele-fele aranyban monitorra(ami neked most a fulesed) es elkezded ovatosan kopogtatni a keverot, razogatni stb. nem kell szetverni! De ha egyszer hirtelen beugrik akkor tuti kontaktos, ha meg nem akkor meg csak egy feltetelezes.
Mas:
Milyen a CDJ200as pio? Mik a tapasztalataid?

(#500) Bigya


Bigya
őstag

Nah ki mennyire áztatta el a cájgot 20.-án? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.