Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) PapaMaci válasza Bigya (#150) üzenetére


PapaMaci
őstag

Holnap majd én is nyomok néhány hurka fényképet a telefonommal... :)

...mint az közismert...

(#152) PapaMaci válasza Bigya (#143) üzenetére


PapaMaci
őstag

Bővebben: link

...mint az közismert...

(#153) Bigya válasza PapaMaci (#152) üzenetére


Bigya
őstag

Szépséges darabok!

(#154) Bigya


Bigya
őstag

Gerápááááá...

(#155) PapaMaci válasza Bigya (#153) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ja! nem hagyott nyugodni, hogy tudjam, hol van ez. Néztem a képeket a Radio City Music Hall -rol, de rájöttem, hogy ez nem az a terem, viszont megtaláltam a képet :)

...mint az közismert...

(#156) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek az elképzelhető hogy a digitális koaxálisan összekötött számítógép-erősítő párosításból eredhet olyan probléma,hogy nem bírja a számítógép vagy az erősítő tápja a dolgot?(mármint azt hogy koaxálisan van összekötve) (12 méter koax,75 ohmon).tegnap ezt ecsetelte nekem valaki az egyik számtech boltban,de nekem olyan hihetetlen a dolog.

véleményeket várok,köszi!

[Szerkesztve]

(#157) Bigya válasza betyarr (#156) üzenetére


Bigya
őstag

Én kizártnak tartom! A 12m nem tudom viszont, hogy mennyire egészséges, Papamaci azt tudja sztem.

Mi pontosan a diagnózis?

(#158) betyarr válasza Bigya (#157) üzenetére


betyarr
veterán

ezt hogy érted?

(#159) Bigya válasza betyarr (#158) üzenetére


Bigya
őstag

Kizártnak tartom, hogy táp probléma lenne. A 12 méter lehet, hogy sok. Erre mondtam, hogy nem tudom pontosan, de sztem Papamaci tudja.

Mi a hibajelenséged egyáltalán?

(#160) betyarr válasza Bigya (#159) üzenetére


betyarr
veterán

hibajelenségem még ezzel kapcsolatban nincsen,csak tegnap amikor ehhez megfelelő hangkártyát kerestem egy számtech boltban,akkor mondta ezt az eladó,hogy azért sem nagyon gyártanak már hangkártyákat koax kimenettel,mert a tápját könnyen tönkre teheti.bár furcsálottam a dolgot,de azért gondoltam felvetem még 1-2 fórumon a dolgot hogy biztosra menjek.

papamacival már volt egy társalgásunk,ő azt mondta hogy a digitális jel 10 méteren beül működik igazán,de nem tartja kizártnak hogy pár méter plusz gondot okozna.arról nem szólt hogy egyéb gondot okozna.

(#161) Bigya válasza betyarr (#160) üzenetére


Bigya
őstag

Aham, azt hittem valami baj van. Szvsz nem tudok róla, hogy gond lenne. Valami jobbfajta katyót vegyél, és sztem megnyugodhatsz.

(#162) betyarr


betyarr
veterán

esetleg valaki aki mégiscsak tud valami problémáról a dologgal kapcsolatban?nagyon megköszönném!

(#163) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Mindenesetre jot nevettem :) :) :)
Szeretem az ilyen mindenttudo eladokat...
Én azt mondom, probáld ki nyugottan!
csak utána nehogy megverj! :)
Az S/P-dif szabvány azt mondja, hogy 10m az átvihetö távolság. szerintem egy jo minöségü kábel, jo csatlakozoval, jo forrasztással nem okozhat problémát. Pláne, hogy a Yamaha sem gagyi cég!
Gond csak az alacsony feszültség miatt lehet, hogy az még tovább esik a kábelen, és a vevö már nem tudja érzékelni.
Még mindig mondom csak gondolom, mert sosem probáltam! Azt viszont elképzelhetetlennek tartom, hogy táp probléma lenne bárhol is!

...mint az közismert...

(#164) bk748


bk748
tag

Lenne egy kérdésem: A keverőkön az aux kimenet az szimetrikus vagy asszimetrikus jel?
És mi a vélemény erről a keverőről: Beringer SL2442FX-PRO

(#165) micro válasza bk748 (#164) üzenetére


micro
addikt

Keverője válogatja. Ha XLR a csatlakozó, akkor szimetrikus.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#166) PapaMaci válasza bk748 (#164) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az esetek tulnyomo részében szimetrikus az AUX, még a jack-en is! (pontosabban csak nagyon gagyi pulton láttam eddig asszimetrikust)
A Behringerröl: Én nem vennék beépitett effektes keveröt, de attol még nem biztos, hogy rossz. 16 csikon már lehet dolgozgatni. Milyen célra kellene?

...mint az közismert...

(#167) bk748 válasza PapaMaci (#166) üzenetére


bk748
tag

A beépített effekt engem se érdekel és nem is fogom használni. Főleg amatőr célra kellene, bár gondolkodom a nagyobb 24es verzión.

(#168) Bigya válasza PapaMaci (#166) üzenetére


Bigya
őstag

Csináltál képeket?

(#169) hezso válasza bk748 (#167) üzenetére


hezso
aktív tag

Ha mégkérnélek mondasz 1 árat amennyiért veszed(ha veszed) azt az SL 2442 -est vagy a 3242 -est? Köszi

(#170) bk748 válasza hezso (#169) üzenetére


bk748
tag

2442: 125e ft
3242: 150e ft
itthon, kint olcsóbb sokkal, csak kérdés érdemes-e behozatni

(#171) Bigya válasza bk748 (#170) üzenetére


Bigya
őstag

Jó lenne találni valakit, aki hozna befele cuccokat rendelésre.
Mint TrebroN a zalman cuccokal.

Bővebben: link

Innen vettem dolgokat cégbe, de nem tudom, hogy magánember vehet-e. Érdemes sztem utána járni.

Jah, ma jóóó nagy akciók voltak a Galaxis-ban, gondoltam rá, hogy reggel beírom, de elfelejtődött. :U
(meg fog szünni, kiárúsított)

szerk: Talán még él, hátha van valami jópofaság. Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#172) PapaMaci válasza Bigya (#168) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem jutottam el odáig. Elég nagy volt a hajtás :)

...mint az közismert...

(#173) hezso válasza bk748 (#170) üzenetére


hezso
aktív tag

Csak azért kérdezem, mert én nem MO-n lakom, hanem szlovákiában, és érdekelt mennyi ott. Több, bár nem annyira sokkal. Kiszámoltam, abban a cseh cégben, akitől mi veszünk cuccokat (persze csak amatőr szinten, aktív hangfal, erősítő, meg ilyen kicsi cuccok, semmi több 100 000-es nagyságrend) a 2442-es 109 000Ft körül van. A címe a webshopnak: Bővebben: link
Itt van a dolgok nagyrésze, de van nekik specializált dob, gitár, és keyboard shopjuk is(a kezdolapon látni). 3000 cseh korona felett szlovákiába is szállítanak, ingyen, XPress-el, házhoz, szal nagyon kényelmes. Asszem 5000 cseh korona felett magyarba is szállítanak, ingyen, de erre nem mernék megesküdni, kéne nekik emailt írni. Nem a gyorsaságukról híresek, amire 48 órát írnak, az általában 1 hét alatt jó ha megjon.

Néztem valami német boltot is, musik-productive, vagy valami ilyesmi, az mégolcsóbb valami dolgokban, de ők keményen elkérik az UPS szállítási árát.

(#174) Bigya


Bigya
őstag

Ez kép, de hangról!

Várgesztesen, unalmas órákban kitaláltam egy ''kompozíciót''.

Én háttérnek raktam be, mert arra nagyon jó sztem.

[kép]

Bővebben: link

(#175) Bigya


Bigya
őstag

[kép]

[Szerkesztve]

(#176) Kagylo


Kagylo
tag

:C:C:C frenetikus háttérképek, le a sisakkal Bigya előtt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:C:C:C

(#177) Bigya válasza Kagylo (#176) üzenetére


Bigya
őstag

Óóóóóh köszönöm! :DDD

Nekem teccik nah... Különben is egy 'UP' már elfért.

(#178) PapaMaci válasza Bigya (#177) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ja egy kicsit aludtak az emberek.
Nagyon jo képek, csak azt még odairhatnád, miröl készültek! :)

...mint az közismert...

(#179) Bigya


Bigya
őstag

Az első kép Crown Pulse 4x300W végfok, két csati a ringeket hajtja a top ládákban, a másik kettő csati (amin a poti is rajta van), pedig két monitort.
Bővebben: link

A második egy dbX 2x31 sávos EQ.

(#180) Kagylo válasza Bigya (#179) üzenetére


Kagylo
tag

egy olyan EQ, ami miatt ugrott egy napi fizum, hogy kötné valaki bele a 380-at!!!!!!!!

(#181) Bigya válasza Kagylo (#180) üzenetére


Bigya
őstag

400 !!! :DDD

(#182) Bigya


Bigya
őstag

Kérdés, élmény, vélemény, ötlet, kép... :F

(#183) Bigya


Bigya
őstag

HI!

Ez a topik nem olyan, amibe olyan sűrűn irogatnátok, én tudom.
Mint azonnali kérdések, vagy vízhűtés, tuning...
Ezt sajnálom, dehát ez van, be kell látnom.

De ügye nem fog eltünni?

(#184) pweisz válasza Bigya (#183) üzenetére


pweisz
senior tag

Szerintem ha nem dobsz fel valami értelmes kérdést, vagy valamit akkor igen

(#185) wolfman


wolfman
veterán

Nekem lenne egy kérdésem! Valaki tudna szerválni egy térhangzást letesztelő zenét vagy videót. Mindegy milyen de zenéből inkább Wav érdekel. Kössz!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#186) Bigya válasza wolfman (#185) üzenetére


Bigya
őstag

Milyen kódolású érdekel?

(#187) Bigya válasza pweisz (#184) üzenetére


Bigya
őstag

#183 Írtam, belátom...

(#188) Kagylo


Kagylo
tag

sztem temessük el a topicot,no meg a kitalálóját is;];]

(#189) Kagylo


Kagylo
tag

mármint a topic kitalálóját,nomeg a létrehozóját

(#190) Bigya válasza Kagylo (#189) üzenetére


Bigya
őstag

Kösz bmeg. :D

(#191) Bigya


Bigya
őstag

A Múlt héten kikapcsolva kellet használnom a DI-Boxot mert csak így volt kevésbé zajos a jel. Jah, hogy ez egy aktív Box, szal nem is értem, hogyan folyik rajta át a jel...

Másnap dettó, de ha valamelyik Shure-t bekapcsoltam, akkor egyből elkezdett zsizsikes lenni. (Talán a mjútolva is, de erre nem merek megesküdni.) Aztán kivettem a DI-Boxot az aux útról, beraktam egy u.olyan, de másikat, és tök jó lett minden.

(#192) Bigya


Bigya
őstag

Sufni tunning, fogadó...
Ezt tolták elém miskolcon...
komoly... kenyeresrekesz powa! :DDD

[kép]

(#193) pweisz válasza Bigya (#192) üzenetére


pweisz
senior tag

Na ez már valami. Végre egy kis igazi technika:)

(#194) Kbkoko


Kbkoko
csendes tag

Hello!
Itt biztosan tudtok segiteni!
Van egy régebbi lemezlejátszó.Lóg belöle egy öteres kábel.Abból kettö az áram,3 pedig a hang.Kitaltam, hogy mi melyik, rákötöttem a hifi AUX bemenetre, de meg sem mukkan!
Most akkor mi?
Kössz

Si vis pacem, Para Bellum

(#195) Bigya válasza Kbkoko (#194) üzenetére


Bigya
őstag

Ez nem tartozik ide szorosan, de!

Honnan lóg ki? Csati is van rajta valami? Egy kicsit korrektebben leírhatnád!

Így az a benyomásom, hogy van egy doboz, és frankón lóg ki belőle 5 tépett vezeték...

Lemezjátszót csak RIAA korrektoros bemenetre tudsz kötni!

(#196) Bigya válasza Bigya (#195) üzenetére


Bigya
őstag

De legalább elindul? Tuti, hogy csak kettő a táp vezeték? Milyen feszkó kell neki...

(#197) Kbkoko válasza Bigya (#195) üzenetére


Kbkoko
csendes tag

Jogos!
Az 5 eret a régi erösitöjébe kell bedugni, azzal játssza, csak apám kérte, hogy az uj hifi mellett maradjon LP lejátszó.A 2 ér tuti hogy táp, mert müxik 12 V-tal.Szóval adapterrel megy szépen.És a vágyam az lenne, hogy rákötöm az AUXra, vagy vmi, és gyakorlatilag lenne egy önálló lemezjátszó.Mint egy rohadt nagy discman.
Amit mondtál, pedig gözöm sincs, micsoda:)

Si vis pacem, Para Bellum

(#198) Bigya válasza Kbkoko (#197) üzenetére


Bigya
őstag

Nemtom, hogy állsz angollal, de egyenlőre ennyi, holnap írhatok róla többet is.

''Recording Industry Association of America. This group develops standards for recordings in this country. The RIAA ''curve'' is a record/playback compensation curve applied to LP records that allows them to have flat response with minimum distortion.''

(#199) Blackmate válasza Bigya (#192) üzenetére


Blackmate
senior tag

Meg szabad kérdezni, hogy ez hol volt? Csak mert ismerős feeling. Miskolc city rulez ;]

(#200) Blackmate válasza Kbkoko (#197) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezzel az a gond, hogy a lemezjátszónak nem aux (LINE) jelszintje van. Ennél sokkal halkabb, nem is beszélve arról, hogy a karakterisztikája is más. Phono -> Line átalakító kell neked. RIAA korrektor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.