Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Jinxx válasza Bigya (#545) üzenetére


Jinxx
senior tag

Voltam ott, be akartam köszönni, meg jó munkát kívánni, csak hárman rohangálatok ott, és nem tudtam meik vagy. Gondoltam aki a keverőnél áll, csak nem akartam beordibálni, meg rángatott barátnőm is. Mindenesetre a hangositás jó volt ;) , Best of-ék meg télleg hülyék voltak. :)

(#552) zsolo_d válasza PapaMaci (#550) üzenetére


zsolo_d
tag

Szia!

köszi...
De nemzetünk fővárosától messze lakok, de pölö holnap is megyek Pestre, de nem tudom ígérni, hogy napokon belűl vissza is tudom adni.

Esetleg valakinek eladó, frankó van? :F

Mert lehet, hogy később is szükségem lehet rá, ha hangszedőt cserélek.
De azért kipróbálom a ''360°=1g'' verziót is.
Az antiskating beosztással körlülbelül le tudom ellenőrizni, ha korrekt a rugóerő és igaz a tűgyomás 1,7g=1,7 antiskating. Annak van beosztása 0-2,5-ig.
Feldobom a mérőlemezt, és az antiskatighez próbálom állítani a tűnyomást.
Goldring Elektra (MD) elliptikus hangszedőm van, és a gyári ajánlott tűnyomása 1,7g.
Végülis ha lebegni látom a kart akkor =0, és rátekerek majdnem kettőt ha a karsúly menetemelkedése tényleg 360°=1g-ot jelent nálam.
Ekkor közel pontos tűnyomásnál majd a mérőlemez megmondja, hogy jó-e. ;)

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#553) zsolo_d


zsolo_d
tag

Esetleg valakinek eladó, frankó van? :F

Hja, itt tűnyomásmérőre gondoltam.

Puding próbája az evés...

(#554) Bigya válasza Jinxx (#551) üzenetére


Bigya
őstag

Felváltva álltunk a pult mögött.
Lehet, hogy akkor éppen nem is engem láttál...

Csak a Best-ofékat láttad? elötte lévő hakni-huszárokról lemaradtál?

(#555) Jinxx válasza Bigya (#554) üzenetére


Jinxx
senior tag

Kb. 10 percet voltunk ott, a best of résznél ha jól tudom. Barátnőm rángatott színpadról színpadra, nem nagyon volt kedve ott álldogállni a tömegben, én meg nem akartam odamenni, hogy ''Szeva, egy Bigya nevű srácot keresek, itt van?'' :DDD Meg úgyis csak beköszöntem volna, nővel nem sok időm lett volna beszélgetni, meg nézelődni. Hát igen, ezek a párkapcsolat korlátai. :D

(#556) PapaMaci válasza zsolo_d (#552) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha gondolod, én továbbra is tartom, hogy kölcsönadom, ha nagyon megigéred, hogy visszakapom. Nekem a klasszikus Ortofon libikólás mérlegem van.
Nem cserélgetem naponta a hangszedőket, így nem napi szükséglet. Ha jól emlékszem decemberben került be a mostani EMT FineLine tűs hangszedőm.
Apropó maradt a polcon egy Ortofon MC20 szuper. Ha valakinek kell, akkor eladó!

...mint az közismert...

(#557) zsolo_d válasza PapaMaci (#556) üzenetére


zsolo_d
tag

Apropó maradt a polcon egy Ortofon MC20 szuper. Ha valakinek kell, akkor eladó!

No és hogyér adja kend?

Ha legközelebb arra járok lehet, hogy beugrok a mérlegért...
De továbbra is vennék egyet.

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#558) pusrob


pusrob
csendes tag

Hello.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy tud-e valaki mondani technikai adatokat JVC S88-as hangfalakról? Föleg a hangnyomás érdekelne db/W-ban. Éppen gondolkozok, hogy vegyek-e egy ilyet, de nem tudom, hogy megvegyem-e, mert nem akarok rossz vásárt csinálni. Aki tud valamit, az mihamarább szóljon, akár ismerőst is bevethet. Előre is köszönöm.

(#559) PapaMaci válasza zsolo_d (#557) üzenetére


PapaMaci
őstag

50 körül gondoltam. Van egy trafó is hozzá, az STM-72-es. Bár most igy hirtelen nem vágom, hogy a Goldring az MM, vagy MC.

...mint az közismert...

(#560) PapaMaci válasza pusrob (#558) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez milyen hangfal? Hi-Fi? Mert akkor rossz irányban tapogatózol! Annál inkább az érzékenység, ami fontos adat, de egyébként hangfalat leginkább fölre kell venni!

...mint az közismert...

(#561) zsolo_d válasza PapaMaci (#559) üzenetére


zsolo_d
tag

A Goldring az sajna MM, de ahoz képest elég jól szól.
Goldring Elektra...eliptikus gyémánttal.
Asszem a mozgómágneses hangszedői között a második legalapabb.

[link]

Ez meg a lemezjátszó:

[link]

Egyébként mennyit futott az Ortofon hangszedőd? :F

MC trafóm van a RIA korrektoromban...

[link]

Nekem jobban tetszett a hangja, mint a Goldring phono fokozata, de sokak szerint a Goldring a jobb. De ez szerintem szubjektív dolog...
Kábé egyforma árban vannak :U de ez nem hájend kategória.

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#562) PapaMaci válasza zsolo_d (#561) üzenetére


PapaMaci
őstag

A lemezmászóm elég hasonlatos a Tiédhez. Nem lennék meglepődve, ha csak a neve lenne más :)
[link]

Ezzel az MC előfokkal:
[link]

És a Pio előfok RIAA korektorával.
Az Ortofon-t kb 5 éve vettem. A kezdeti, és a közelmult időkben elég keveset ment. Némi kopás fellelhető rajta, de szimetrikus, és még egyáltalán nem vészes.

...mint az közismert...

(#563) zsolo_d válasza PapaMaci (#562) üzenetére


zsolo_d
tag

Hát igen...
A Goldring, NAD, Rega Planar, és a tiéd is dimenziójában nagyon hasonlít egymáshoz.
Hogy melyik cég gyártja? :F
[link]

Azon sem lepődnék meg, hogy egy független cég gyártja mindenkinek.
Azzal a külömbséggel, hogy pölö a Rega-nak van üvegtányéros is ebben a dimenzióban.
És a karsúly környékén is valamivel spécibb fémből esztergált a téma.
De a motor kialakítás stb. kisértetiesen hasonlít...
[link]
[link]
[link]

Egyébként kimértem, hogy a Regán lévő üvegtányér pontosan illeszkedik az én lemijátszómhoz.
De szerintem ha üvegesnél vágatnék 10 mm üveglapból, az éppen akkora lenne.
A MDF tányér is a bemarást leszámítva 10 mm vastag.

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#564) PapaMaci válasza zsolo_d (#563) üzenetére


PapaMaci
őstag

Kérdés, hogy a csapágy bírná-e nagyobb terhelést!
Én inkább a kar környékén kezdenék el cserélni, vagy ezt nem is bolygatnám, inkább lecserélném futóművestől!
Amugy én átkébeleztettem a kart. Rengeteget számított. Igaz, csak VH kábel volt épp az országban, de ettől is jócskán kinyilt a hangja. ...Ja, meg be tudom igy kötni normális IC kábellel, és nem kell azt a hurka drótot használnom, ami kijött belőle eredetileg...

...mint az közismert...

(#565) zsolo_d válasza PapaMaci (#564) üzenetére


zsolo_d
tag

Hát szerintem az MDF lap sem sokkal könnyebb, mint egy üveglap...
Csak akkor jó ha tényleg úgy gyártják le az üveglapot, hogy nem excentikus.
Mert ha az akkor biztos kikezdi a csapágyazást.
A kar átkábelezésén én is gondolkodtam, de egyenlőre nincs elég pénzem hozzá.
Majd akkor biztos átkábelezem, ha MC hangszedőt aplikálok rá.
Végülis a vandenhulkábel sem rossz, én a hangfalaimba ilyet tettem.
Hja és a saját készítésű FET-es erősítőmben is azzal kábeleztem.
Milyen tipusú VH kábelt raktál a karodba?
Kimondottan hangkarba valót, vagy bütyköltél egy kicsit?
Mert engem is zavar hogy hurkakábel jön ki a lemezjátszómból... ;)
Már akkor is zavart, amikor megvettem.

Puding próbája az evés...

(#566) PapaMaci válasza zsolo_d (#565) üzenetére


PapaMaci
őstag

Magam részéről nem nagyon moddolnám ezt a készüléket! Mint említettem, inkább vennék egy komolyabbat, amit amugy az EMT már megkövetelne, de hát sajnos ahogy Puskin is mondta, minden az Anyegin mulik! Egyszóval jó lesz ez még egy darabig...
Ha jól tudom, csak egy karkábelt csinált az öreg, és az van benne. Normális RCA aljzatokkal!!!
Az erősítőm pedig
[link]
A középső rack. Csak nincs EQ (tán nem is lesz), meg keret. Még esetleg egy rádiót fogok bele venni (mondjuk, ami a 3. rack-ben látható).

...mint az közismert...

(#567) zsolo_d válasza PapaMaci (#566) üzenetére


zsolo_d
tag

Hi!

Ha jól tudom, csak egy karkábelt csinált az öreg, és az van benne. Normális RCA aljzatokkal!!!

Ezt nem nagyon vágom...nem értem

Hja, és a link sem működik sajnos :O

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#568) PapaMaci válasza zsolo_d (#567) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az ördg Van den Hul. Azt hiszem, csak egyféle karkábelt árul. A normális RCA aljzat meg felkerült a lemezjátszó hátára, és szabadon választhatok IC kábelt hozzá!

A link nekem sem megy igazán. Valami gond lehet náluk. Próbáld meg felfedezőben (explorer)!

De szerintem keress meg MSN-en, és akkor nem offoljuk szét a topikot!

...mint az közismert...

(#569) Bigya


Bigya
őstag

Nem offoljátok szét a topicot, epedezve ''hallgatom'' a tényleg HiFi-s beírásokat! Nagyon vágyom egy faja HiFi/HighEnd motyóra, de jelenlegi (és tartósnak tunô) helyzetemben csak kósza vágyam marad!

Marad a road élet...

(#570) zsolo_d válasza PapaMaci (#568) üzenetére


zsolo_d
tag

Hi!

Nekem szkájpom van...

De szerintem sem off, mert ez a totyik erről szól.

Ez mondjok off :)

Üdv.

Puding próbája az evés...

(#571) zsolo_d válasza PapaMaci (#566) üzenetére


zsolo_d
tag

Hi hi!

működik a link :Y
Nagyon jól néz ki :C
De ez mellékes...mert ha jól szól akkor lehetne csúnya is.

Üdv

Puding próbája az evés...

(#572) ReJim


ReJim
őstag

kölcsönöztünk a tegnap esti koncerthez hangosítást.

minden hangszert kimikrofonoztunk.
úgy kértük a cuccot, hogy dobmikrofon szett, 3hangszermiki, kábellel, állvánnyal, egy 14-16os keverő. meg végfok. 20at mondtak rá, amit lealkudtunk 15re :)
úgyvolt, hogy mi ládáink (peavey pro15 + jbl mélyláda) meg a többi az ő cuccuk. és hogy kihozzák, összerakják beállítják, mi meg majd vissza...

helyette kaptunk egy Allen Heath GL2-es keverőt (10/2), peavey végfokot (régi, aszem 40-es, 2*250W), 1 akg lábdobmikit, 1 akg pergő mikit, 2 cin mikit, és 3 énekmikit (jefe).

nos kisebb keverőt kaptunk, nem hangszermiki, tamokra sem volt mik. de lenyomtuk a bulit. és véleményem szerint faszán összeraktuk a hangosítást. igaz volt gerjedés, de csak mert nem fért el az egyik zenakar a szinpadon, így elötte állt, és mindig befordította a mikrofont a hangfal felé. :)

igaz veszteséges buli lett de legalább jó buli volt...

mod: szerintetek reális ár ezekért a cuccokért 15ropi? és mit vegyünk következőnek a cuccokhoz? (van 1 végfok, 1pár mély, 1 pár peavey)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#573) PapaMaci válasza ReJim (#572) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem tudom, milyen műfajt nyomtatok! A dobmikrofon érdekes kérdés, nagyon műfaj függő! Én van, hogy 3-4 mikrofonnal oldom meg a dobot pl.:
- láb + pergő + 2 overhead (amibe jócskán beleférnek a tamok is) vagy
- láb + 2 oh (amibe a pergőt is belepréselem :) ), vagy
- láb + pergő + 1 oh
Ezek finom jazz -nél, vagy könnyedebb klubhangzásnál kisebb karámnál teljesen jól tudnak működni.
Az ár kérdésban nem vagyok otthon, szerintem nem kértek ezért a lomért sokat. Magam részéről meg tuti nem vásárolnék magamnak lomot, inkább bérelnék! De ezt meg Ti tudjátok, mekkora a keret rá, és mennyi buli van, mennyi idő alatt hozza vissza az árát. Csak aztán ne felejtsétek belekalkulálni a bérleti díjat a buliba, mégha saját cuccal is dolgoztok, mert akkor dolgozhattok ingyen, és soha nem jön vissza a lom ára!
Ha mindenképp pénzt akartok költeni, szerintem először rakjátok rendbe a PA-t, meg egy kutyulót vegyetek!

...mint az közismert...

(#574) Slicmor


Slicmor
csendes tag

Ti ezt a hangosítást tanultátok valamilyen suliban?

-empty-

(#575) PapaMaci válasza Slicmor (#574) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az élet nagy iskolájában :)
Én spec jártam a Kandóra valami stúdiótechnikai szaktanfolyásra, de nem ott tanultam a legtöbbet.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#576) Slicmor válasza PapaMaci (#575) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Tehát szép lassan minden technikát megtanultál? :R

Én most az Oktopus-ba járok, kifejezetten hangmesterszakot tanítanak.

[Szerkesztve]

-empty-

(#577) Jinxx válasza Slicmor (#576) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én is akartam régebben egy ilyen tanfolyamot elvégezni, de anyagilag elég húzós. A magyar rádióhoz akartam menni, állítólag ott belédvernek mindent ami csak kellhet. Az Oktopusban nem nagyon bíztam, de neked már biztosan van valami tapasztalatod. Mennyire színvonalas az oktatás, jól tanítanak-e, gyakorlaton mien cuccokon tanitanak, és mennyire részletesen?

(#578) PapaMaci válasza Jinxx (#577) üzenetére


PapaMaci
őstag

Nem akarok senkiről semmi rosszat mondani, de nagyon azt látom, hogy egy ilyen tanfolyam inkább pénzgyűjtés, mint mindent megtanítás. Egyébként sincs annyi studióidő, meg gyakorlat, hogy aztán éles helyzetben kizárólag azzal a tudással helyt tudj állni 100%-osan! Kb, mint a vezetés. Azt sem az oktatónál tanulod meg, hanem az utakon.

...mint az közismert...

(#579) Jinxx válasza PapaMaci (#578) üzenetére


Jinxx
senior tag

Azért gondolkodtam ezen a dolgon, hogy legalább valami papírom legyen róla. Elméletből lehet nem tudnának túl sokat mondani, de gyakorlatban rámférne egy kis frissítés. Valami olyan helyen, ahol nem csak egy keverő van és kész. A magyar rádió talán ilyen lenne, de az oktopuszban anno kevésnek találtam a technikai feltételeket az érdembeli gyakorlati oktatásra. (Csak neten néztem)
Lényeg a lényeg, ha nyitsz egy házistúdiót, vagy egy kisebb hangositással foglakozó ''vállalkozást'', akkor jó ha van egy papírfecnid ami arról szól, hogy elvileg értesz hozzá. Más helyről pedig nem tudok ahol ilyet lehetne. A pénzgyűjtésről annyit, hogy szerintem is k drága egy ilyen tanfolyam, de manapság mi nem az?
Ja, a jogsi is azért kell, hogy mutogasd a rendőrnek. :DDD

(#580) Slicmor válasza Jinxx (#579) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Nos. Most még 1 éves a suli de jötőre már kettő lesz mert 9 hónap alatt majd 2000 órát leadni
és megtanulni... :F
Sok olyan eszközük van ami egyedül itt található meg és sehol máshol az országban példul egy 6 MFt-os pengető. A legolcsóbb digitális keverő 200 ezer és csak azok vannak, mármint digitális keverők. Igaz az első két hónap alapozás de azután minden nap gyakszi, a második félévtől pedig egyész nap gyakszi, nincs előadás. A színvonalról annyit hogy ott olyan tanárok tanítanak akik már befutottak, külföldön sokan ismerik őket, sok díjat nyertek (a lejobb keverés példa képpen).
Nagy vonalakban ennyi. :R
Annyiban viszont tényleg rossz, hogy 440 ezer a tandíj :O

-empty-

(#581) Jinxx válasza Slicmor (#580) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi az infót!

(#582) Bigya


Bigya
őstag

Hali!

Nincs semmi megoldani való, ezért irogatok véleményeket, tapasztalatokat.
Íme:

Van egy DBX DriveRack PA rendszervezérlő proci [link] , RTA bemenettel, és autó EQ funkcióval.
Nagyon foglalkoztatott a téma, így vettem egy (talán a legolcsóbb) mérőmikrofont.
Ez egy Behringer ECM8000 típusú 15 000.-os miksi. [link]

Kétszer használtam.
Első alkalommal egy kiállítási stand instalációnál, ahol 4 db JBL Control28 típusú kicsi műanyag hangdoboz volt meghajtva Crown XLS202 erősítőkkel, egyessével. (1 láda egy végfok csat.)
Ezek a ládák méretüknél fogva [L:http://www.audiopormenos.com/images/product_images/jbl_control_23total115238701444b007c61f9ec.jpg][link][/L] nem rendelkeznek túl jó átvitellel. Mélyláda, pedig hely szűke miatt kimaradt az installbol.
Ott volt azonban a proci és a miksi.
Nosza rá is eresztettem, menüből kell indítani az Auto EQ funkciót. Rózsazajt generál, amit addig hangosítunk nagyjából amíg szeretnénk hogy szóljon majd a cájg. Ha megvan akkor indítható a művelet. 3 féle pontossággot kérhetünk tőle, low/mid/pro.
A pro-t próbáltam a raktárban, JRX [link] sub és M-Pro [link] (színpadi monitor alapesetben) párossal, de 2 perc sistergetés után kiírta, hogy nem tudja megcsinálni...
Meg lehet adni átviteli görgéket, ami szerint állítja az EQ-t. Ez jól jöhet olyan rendszereknél ahol valami miatt az egész mély szekciót egy proci hajt, a közép/magasakat egy másik.
Én nyílván a lineárt kértem tőle medium pontosággal.

Ezt ~40mp alatt megcsinálta, meghökkentő különbséget eredményezett az első megszóllaláshoz képest.

Hozzáteszem, mivel a C28 hangfal mély tartománya gyenge, így azokat az EQ nagyon megemelte ezért 80-90% hangerőnél a láda megadta magát. Egy kiállítási standra azonban nem kell nagy hangerő, így teljesen bevállt a módszer. Sokkal kevesebb idő alatt létrejött egy jó hangkép, mint egy analóg EQ-val, illetve sztem szebb is lett annál mint amikor a pultot fésüli az ember.

Második alkalom egy hosszúkás terem, esküvő.
A fent említett JRX + M-pro párosítás és szép hangképet produkált a rendszer, a terem adottságaihoz képest. A sub láda is jobban megélt, nem kívánatos hangok megjelenése nélkül tudtam jócskán felfele gainezni.

(#583) ReJim


ReJim
őstag

valakinek van tapasztalat, vagy hallott már a Behringer FCA202-ről? :U a minőségére lennék kiváncsi... azt tudja ami nekem kell, amiben szűk az egyedül, hogy nincs szimetrikus bemenete, csak asszimetrikus. felvételekhez kellene. kisebb garázszenekarok, esetlegessen otthoni szötymörgés. újonan 20k körül van az ára. megérné megpróbálni? vagy inkább valami mást?

vagy esetleg van valami jobb kártya/márka, ami ezeket tudja? (nekem digitális ki-be menet nem kell, meg midi sem...)

</end.?>

(#584) Bigya válasza ReJim (#583) üzenetére


Bigya
őstag

Ha van pénzed, inkább nézz valami komolyabbat.
Szimetrikus bemenet hiánya talán nem olyan nagy baj.

Gondolom, megtaláltad ezeket: [link] [link]

Nem tudjuk persze, hogy mennyit szánsz rá maximum.
Csak külső jöhet szóba?

Én vettem egy 7500.-ba kerülő intefészt, amin van 1-1 pár RCA ki/bemenet.
Kicsi, USB, driverless. Elegem volt a kisJack laptophangokból, ezt meg hordom magammal rendezvényekre.

Sztem hibátlan és próbát megér (occó)!

Ő az: [link]

(#585) Bigya válasza ReJim (#583) üzenetére


Bigya
őstag

Illetve, most jut eszembe, hogy egy külföldi fórumban olvastam a Behringernek egy olyan próbálkozása, hogy kicsi pult beépített hangkártyával.
Állítólag borzalmas minőségű.

Lehet hogy keverem egy másik gyártmánnyal, bocs, tényleg csak rémlik.

érdemes mindenesetre külföldi fórumokat is átnézni...

(#586) ReJim válasza Bigya (#584) üzenetére


ReJim
őstag

azért szeretnék külsőt, mert félek, hogy a belső zajos lesz... (mint pl a mostani tv tunerem.)
no meg ha késöbb, nemsokára, vagy vmikor jön egy erősebb laptop, akkor ne kelljen új eszközt vennem.
a szimetrikus az még lehet, hogy nem is követelmény, de szeretném ha 24bit/96khz-es lenne...

szerintem most kipróbálom ezt a 20ezres kategóriát. külső, hordozható. és még teccik is..

</end.?>

(#587) Bigya válasza ReJim (#586) üzenetére


Bigya
őstag

Ok, egyébbiránt én is szemezgettem vele, az ára miatt.
Végül lett a még olcsóbb, olyan dolgokra alkalmazom ahova pont elég egy ilyen...

(#588) Bigya


Bigya
őstag

Egyre jobban tetszik ez az AutoEQ téma.
Jó, lehet hogy a hallásom nem elég kifinomult, hogy egy analóg EQ-n kihúzzam vagy emeljem az ezt kívánó frekvenciákat, de ez kényelmesebb! :D

Sőt kitaláltam, hogy veszek egy Béringer DEQ2492-t, és aztat használom jól.
Olvasgattam fórumokat, és nem olyan rossz állítólag.

Már egy rack-et vettem is. 2 egység magas, terveim szerint a maradék egy egységben lesz egy vinyó, a fentebb említett "hangkártya", a csatlakozók, meg egy USB Hub.

A rack-re rá egy laptop, és van felvételi lehetőségem, komplett zenetár lossless hanganyaggal és mérő program.

(#589) Bigya


Bigya
őstag

Hali!

Hangfoglaláson ki volt? Hogy tetszett? (nem egy music-messe az biztos)

Valószínű kimegyek ma is, mert valamit meg szeretnék próbálni. Csinálok egy pár képet.
Mondjuk a Midas színes, csilivili pultjáról és a Soundcraft Vi6 pultjáról, amit barátaim kóstolgatnak, és tudnak mondani róla meglepetéseket, érdekességeket...

(#590) Bigya


Bigya
őstag

Midas XL6: Kicsit színes, kicsit drága, kicsit jó...

nagyban: [link]

Soundcraft Vi6: Szép, meg ez is színes, de már hibaüzenetekkel indított... néha pillanatra kihagyott.

nagyban: [link]

Érdemes megnézni a bemutató filmet! [link]

(#591) Slicmor


Slicmor
csendes tag

Annak a "kicsi színes"-nek hány 10 millió az ára :F :D

[ Szerkesztve ]

-empty-

(#592) Bigya válasza Slicmor (#591) üzenetére


Bigya
őstag

A SoundCraft Vi6-ot bemutató ismerőseim aszonták, hogy a DSP egységgel, kifejtőkkel 65db a misi fajtából... :Y

[ Szerkesztve ]

(#593) Slicmor


Slicmor
csendes tag

Solid State Logic c100 modell nézhető, fogdosható és kipróbálható a Magyar Rádió 1-es stúdiójában. Nézzétek meg!
Ja és csupán 82000 font (kb. 24 000 000) :D

-empty-

(#594) Bigya válasza Slicmor (#593) üzenetére


Bigya
őstag

Hasonlít a Studer pultokra... náááájsz

(#595) Bigya


Bigya
őstag

Rejtett up:

Sziasztok!

Mi a véleményetek arról, amikor hangszórók meghajtásához szükséges nagy szintű jelet leosztják megközelítőleg vonal szintű jelre, és azzal hajtanak más erősítőket?
Sok máson kívül a JBL jRX100 400W-os aktív sub is táplálható így jellel.

Dinamika nagyon romlik? Torzítás nő? Háztáji megoldásokban érdemes használni?
Nincs kedvem szétszedni a jelenlegi erősítőmet, de variálnék egy kicsit...

Én azon vagyok, hogy ha minőségi ellenállásokból készül a létra, akkor nem lehet abból baj, hiszen csak ohmos, lineáris alkatrészről van szó. Impedancia illesztésre kel egyedül figyelni.

:F

[ Szerkesztve ]

(#596) Slicmor válasza Bigya (#595) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Hello!

1. Mivel osztod ugy le hogy az dBu-s jel legyen? Honnan fogod tudni hogy akkora szintű lesz?
2. Általában azért van keverőkön monitor és vagy aux kimenet hogy ezt a "találgatósdit" elkerülje az ember.
3. A lineáris és nemlineáris torzításról nem is beszélve.

Nem tudom ki találta ezt ki de nem hiszem hogy tanult fizikát.

-empty-

(#597) Bigya válasza Slicmor (#596) üzenetére


Bigya
őstag

Kedces Slicmor!

1. dBu megjegyzésedet, nem értem pontosan ebben a kérdésfelvetésben... Azt, hogy mekkora bármi is, azt egyszerűen meg lehet állapítani, meg kell mérni. (ellenállás létrával lehet ossztani)

2. Keverőt ne "keverjük" ide semmi köze hozzá. Egyrészt ott is van műszer, de igazából elég meghallgatni az arányokat.

3. Lineáris torzításom jelentkezhet abból, ha az impedancia illesztés nem megfelelő.

Ez nem kitalálás volt, hanem vélemény gyűjtés. Hozzászólásomhoz egy csepnyi választ vélek ugyan felfedezni az utolsó pontban. Nem fizika, inkább elektrotechnika, vagy híradástechnika.

(#598) Slicmor válasza Bigya (#597) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Hello!

Szóval ez csak egy felvetett téma amivel életben lehet tartani a fórumot?
Én így első hallásra furának találtam, mert ha már felerősítettünk egy jelet akkor miért osszuk újra le? De mivel ez csak - vélhetően példa vagy tanulság - egy okfejtés, ezért én így első átgondolásra ezt "gondoltam" ki.
Igazad van abban hogy a kimeneti feszültség szintet meg lehet mérni egy 1 kHz-es mérőjelgenerátorral (miután belegondoltam alaposabban), de abban nem nagyon hogy a keverőt hagyuk ki, hiszen azon is keresztül megy a jel így torzolhat a jel alakja.

-empty-

(#599) Bigya válasza Slicmor (#598) üzenetére


Bigya
őstag

HI!

Keverőt azért hagyjuk, mert egy otthoni házimozi erősítőt fejelnék meg nagyobb végfokkal.
Keverőt nem említettem.

Nem létfentartásnak szántam a hozzászólásomat, hanem - mint írtam - vélemény gyűjtésnek.Nem okfejtés, hanem kérdés!

Azt a bizonyos aktív sub-ot azért említettem, mert egy lábdobnak pl, elég nagy dinamikája van. Igaz nem túl széles spektrumú, de az egy "gyors" jel és, ha sub-ládáknál használnak ilyen megoldást, elképzeltem, hogy én miért ne használnám.

(#600) ReJim válasza Bigya (#599) üzenetére


ReJim
őstag

alap esetben le lehet osztani ellenállásokkal, de elég nagyteljesítményű ellenállásokra van szükség pl 500W leosztásához. http://sound.westhost.com/project100.htm

vagy mondjuk illesztőtrafóval. mint mondjuk DI-box-oknál. csak az kicsiben van.

vagy talán a legjobb példa a 100V-os rendszerek. egy 50wattos erősítő és sok kicsi párhuzamos 4-5wattos hangszóró, amit egy illesztőtrafó választ le a 100V-os rendszerről.
(kommunizmus, sulirádió, dallamcsengő, hangos... :D ezek jutnak eszembe.. )

az elsőt megcsináltam gitárerősítőhöz. de nekem kicsit ratyi hangot adott ki, olyna túlvezérelt-et. pedig 100W-ra kiszámolt ellenállásokkal csináltam meg, de sem így sem jó.
na majd ha lesz időm azért még megpróbálkozom vele...

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.