Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bigya


Bigya
őstag

SZIASZTOK!

Ilyen van már? Szerintem nincs!

Arra gondoltam, akad pár ember aki kisebb-nagyobb mélységben foglalkozik a címben említett témával. Itt nem konkrétan PC-s zeneszerzésre gondoltam, de az is belefér. Inkább arra gondoltam, hogy itt különböző kérdések hangozhatnának el, hangtechnika területéről.

Szal tapasztalatok, élmények, észrevételek, meg ilyesmik jöhetnek ide, legyen az magáncélú dolog, vagy cégnél elkövetett hangosítás!

Na lássuk életképes-e ezen totyik!

(#2) Bigya


Bigya
őstag

Rögtön feltennék egy kérdést! Felmerült az igény egy sampler programra. Nem kéne egy sampler sok-sok pénzért, ez egy alkalmi dolog.

Szóval egy olyan progi kellene gépre, amivel behívható X darab effekt, loop, és pl a numerikus billentyűzeten ütött gomb hatására felbőg a tehenünk, meg ilyesmi.
Valami megaeasy progi kellene nekem.

Kerestem SAC-ban is de nem találtam olyat amire én gondoltam...

Valaki esetleg?

[Szerkesztve]

(#3) Bigya


Bigya
őstag

UP!

(#4) Bigya válasza Bigya (#3) üzenetére


Bigya
őstag

:O

(#5) _Petya_


_Petya_
őstag

Mindig is érdekelt ez a téma, a hangosítási rendszerek felépítése, működése. Lenne is pár kérdésem:

- mi az a PA?

- a keverőn: insert pont, mire jó, hogyan kell használni

Ha lesz még kérdésem, beírhatom?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6) Steve-S


Steve-S
tag

Én olyan programot keresek, ami egy zenefájlból szét tudja választani az éneket és a zenei részt. És ezeket külön le tudja menteni. Ha valaki tud ilyet írjon!
Már ha egyáltalán létezik ilyen program :F

Set The World On Fire!!!

(#7) _Petya_ válasza Steve-S (#6) üzenetére


_Petya_
őstag

Kb. 10 perce írtam egy másik topicban, ezt jó minőségben, hatékonyan nem fogod tudni megcsinálni.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#8) Tas válasza Steve-S (#6) üzenetére


Tas
tag

Annak idejen en is kerestem ilyen progit. Talaltam is parat (karaoke progik), de igencsak elszomorito eredmenyeket kaptam. A legtobb program azt csinalja, hogy halkitja az eneket, de nem tudja kiszedni a zenebol (a zene is sokkal tompabb lesz). Bent a cegnel kerdezgettem a veteran hangmernokoket akik csak mosolyogtak. Kozoltek ha lenne a cegnek ilyen celhardvere, akkor sem szeretnek ok kapni a feladatot. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de mindenkepp nehez dolog.

(#9) micro válasza _Petya_ (#5) üzenetére


micro
addikt

Power Amplifier = Teljesítmény erősítő
Régen Public volt.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10) Bigya válasza _Petya_ (#5) üzenetére


Bigya
őstag

Persze tedd fel bátran a kérdéseidet! Küldök egy mailt ha úgy jó, remélem benne lesz. Én írtam,mert kérte valami, de már nem tudom benne volt-e részletesen az insert. Ha nincs akkor majd leírom.

(#11) Bigya válasza micro (#9) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, ez is lehet, de nem ezközök között van sorolva a címben.

Szóval:

''PA: azon berendezések összessége, amely kifejezetten
a nézők, hallgatók részére közvetíti a műsort.
A rendszerben megjelennek az alaperősítésen kívül a nagyobb teljesítményű végfokok, boxok, és egy (v. több) erre a célra kifejlesztett keverőpult. A különböző hangszerek hangját mikrofonok, vagy közvetlen vonalkábelek közvetítik a PA keverőhöz, amit egy ember kezel. A zenészek által beállított hangzás anélkül változtatható a közönség részére,
hogy az a zenészt zavarná. A PA rendszerek esetén már komolyabb effektek jelennek az énekhangon és az egyéb nem elektronikusan megszólaló hangszerek hangján is.''

(#12) Bigya válasza _Petya_ (#5) üzenetére


Bigya
őstag

Insert:

''A keverők INS (Insert) feliratú Jack aljzata igen gyors és variálható kötést biztosít. Itt egy sztereo Jack aljzat található, de kétirányú bekötéssel, úgy hogy a gyűrűérintkező a return (visszetérő), a csúcs érintkező pedig a send (küldés). Bedugjuk a mikrofont, INS-be meg a kompresszort, és kész. Megspóroltunk kábelt, és fölösleges hurok sincs.''

Remélem érthető, ha nem akkor szólj.

(#13) Bigya válasza Tas (#8) üzenetére


Bigya
őstag

Igen valóban elégé szétesik a hangzás. Próbálja minden program szűrni az éneket a dalból. Csakhogy ált. olyan széles spektrumú az ének, hogy szétesik a zene is.

van Basco's Karaoke Player, így hívnak egy kara progit, nekem megvan de nem próbáltam mit tud. Van vagy 4000 kara fájl, amik pl winamp-el is működnek.
Nem tudom, mit szeretnél csinálni, de sztem nincs más mint kiszűrögetni az anyagból az éneket.

[Szerkesztve]

(#14) _Petya_ válasza Bigya (#11) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönom, várom a mailt. Szóval a PA az az, ami nem a monitorrendszer. Ezzel kapcsolatos a következő kérdésem is. Pl egy ember énekel mikrofonba a színpadon. A hang mikrofonkábelen eljut a PA keverőbe, innen a kevert jel a PA erősítőbe, és a közönségnek a hangfalakba. Ez OK, de az énekes monitorhangfalához hogyan jut el a jel, hogyan lehet azt szabályozni, keverni? Van külön keverő, ami a monitorrendszerhez tartozik, és külön ember kezeli, vagy ugyanarról a pultról megy, mint a PA? Tehát úgy gondolom, hogy a bejövő jelet két csatornára viszem ki, így az egyik csatorna faderrel tudom a közönségnek szóló hangerőt szabályozni, a másikkal pedig a monitort?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15) _Petya_ válasza Bigya (#12) üzenetére


_Petya_
őstag

Az insertet értem, de felmerült itt a kompresszor, erről már olvastam, a kérdés az, hogy pl. ha több mikrofon van, akkor mindet külön kompresszáljuk, vagy már összekeverve(csatornánként beállítjuk a hangerőt stb. ,így csak 1 kompresszor kell)

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#16) Bigya válasza _Petya_ (#14) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, pontosan. Szóval a keverőkben van egy ''fő út'' és még egy vagy több AUX csatorna. Ezek az aux-ok vagy féder elött vannak lekötve, vagy utána. Azaz, beállítod, egy énekesnek a monitorhangerejét, akkor lehetséges az is, hogy a hallgató nem hallja az énekét ha lehúzod, de a monitorládájában szól. Ez a szerencsésebb.

Megy felfele X db jel. És megy vissza a keverőből a PA-nek, és ezen kívül X darab a monitor végfokjaiba. Ilyenkor a pultról tudod állítani a monitort is meg a PA-t is.

Nagyobb hangosításoknál külön van monitor keverés. Ilyenkor egy ember van a szinpad mellet aki a monitort keveri. És ugyan azok a jelek amik befutnak a monitor keverőbe, azok felmennek a PA keverőbe is. Ilyenkor az a jó, hogy a PA-s emberke, csak arra kell hogy figyeljen a monitor keverő meg csak a zenészre.

(#17) Bigya válasza _Petya_ (#15) üzenetére


Bigya
őstag

Külön-külön érdemes kompresszálni. Szal ha van egy izmos dobszerkód, és ha kell akkor egy jó magas rack-nyi kompresszort vihetsz magaddal.

(#18) Bigya


Bigya
őstag

Ajánlom ezt különben mindenkinek, nagy ötlet!
Bővebben: link

(#19) _Petya_ válasza Bigya (#17) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm a doksit, és a segítséget is, ha lesz kérdésem, majd itt felteszem.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#20) Bigya


Bigya
őstag

fel

(#21) _Petya_ válasza Bigya (#20) üzenetére


_Petya_
őstag

Olvasom az emilrulezes doksit, nem semmi a hangmérnös srác, aki írta. Értehető, mégis poénos...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#22) Bigya válasza _Petya_ (#21) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, elég jó! Nagyon tetszik.

[kép]

[Szerkesztve]

(#23) Bigya


Bigya
őstag

UP!

(#24) Bigya


Bigya
őstag

Levagyok lombozódva, olyan 15 órája voltam itt utoljára, és a saját hsz-om zárja a topikot? Ennyire nincs technikus itt?

[Szerkesztve]

(#25) pweisz válasza Bigya (#24) üzenetére


pweisz
senior tag

De mit szeretnél?Engem a hangfalak érdekelnek mostanában, ahoz esetleg hozzátudok szólni. Régebben sokat olvastam studiótechniákáról, samplerek, szintik, mikrofonok ilyesmi, de aból nem sok mindenre emlékszek, esetleg újságokból amiket olvastam(konkrétan egy a KEYS), visszatudok keresni dolgokat, de akkor már egyszerübb utána nézni neten.

(#26) _Petya_ válasza Bigya (#24) üzenetére


_Petya_
őstag

Én vagyok, igaz nem technikus, de olvasgatok szorgalmasan.... Egyszer szívesen kipróbálnék egy pultot!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#27) Blackmate


Blackmate
senior tag

Engem az erdekelne, hogy hol lehet ilyeneket tanulni. Mert en mar evek ota foglalkozom vele, de ha egy komolyabb helyre akartam menni a papirt kertek. Pl egy szinhazba milyen vegzettsegü emberke tologatja a potmetereket?

(#28) pweisz válasza Blackmate (#27) üzenetére


pweisz
senior tag

Pesten talán a BME-n van villamos mérnöknek talán ilyen studiós szakiránya. Meg vannak tanfolyamok amiket hangosítási cégek rendezne, asszem Gery-ne, talán a Reflexnek is van. Valahol volt már róla szó, csak nem tudom melyik topicban.

(#29) pweisz válasza Blackmate (#27) üzenetére


pweisz
senior tag

néda mingyárt mit találtam:Bővebben: link

(#30) hezso


hezso
aktív tag

Upsz.... egy nekem való topic... :)
Mert ezeket a dolgokat én is szeretem!(inkább az élő hangosítást, a homerecording az annyira nem a kedvencem....). Szal ha tudok majd én is válaszolgatok! :))

amúgy: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#31) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Na egy nagy kérdés a szakiknak!

Van egy integrált hangkarom.
Megy:
- sztereo+Mic.+Line In
- Front+Back+Line In
- 5.1

A kérdés.

Létezik-e olyan progi, ami szétválogatja a progikat pl ugy, hogy a winamp az egyik kimeneten megy, de a Counter Strike a másikon?

(#32) Bigya válasza Arhquis (#31) üzenetére


Bigya
őstag

HI!

Csak a drága félprofi / profi hangkártyák tudják azt, hogy van 10 kijárata, és mátrixolható, és Te mondod meg mire mi menjen.

A problémára megoldásként tartom a két hangkártyát, nekem is az van.

(#33) hezso válasza Arhquis (#31) üzenetére


hezso
aktív tag

a legcsóribb megoldás, hogy az egyiket jobbra, a másikat balra panolod pl... de ekkor csak mono lesz

Amúgy fogalmam nincs...

(#34) Bigya válasza Blackmate (#27) üzenetére


Bigya
őstag

Sok felé és sok féle oktatás van. Pontosat most nem tudok, mondani, de kérdezhetek mást.

Bővebben: link Nekik szokott lenni tanfolyásuk.

(#35) Arhquis válasza hezso (#33) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na igen.
Nekem fontos a stereo.

De ha pl DVD-n is megoldják a külön hangcsatikat dekoder progival, akkor kéne, hogy legyen mezei dekoder is. Legalábbis reménykedem!

(#36) Arhquis


Arhquis
aktív tag

up

(#37) Trance_Enegy


Trance_Enegy
tag

Hi all!a Zaj-ban elég olcsó lett még így használtan is a Technics MKII-es :P:P ! szerintetek érdemes Pio Djm 600at venni itthonra vagy elég a gyökér változat?(Behringer Djx 700)

[Szerkesztve]

(#38) dabadab válasza Arhquis (#31) üzenetére


dabadab
titán

Elvileg driver kerdese az egesz, barmihez lehetne ilyet irni, gyakorlatban viszont csak egy draga studiokaresznel lattam ilyet.

DRM is theft

(#39) PapaMaci válasza Trance_Enegy (#37) üzenetére


PapaMaci
őstag

MKII mi? Lemezmászo? Keverö???

Mindenkinek:
-Ezeket a dolgokat nem lehet papirrol megtanulni. Bele kell kerülni, és csinálni.
-A szinházakban meg sok helyen sima elektromos technikusok, tologatják a potikat.
-Van sok iskola is, de azt nézzétek meg, hogy melyikben van a legtöbb szakmai gyakorlat!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#40) Bigya válasza PapaMaci (#39) üzenetére


Bigya
őstag

Technics 1200MKII / 1210 MKII

Igen, direct hajtású lemezjátszó, a legjobban faforizált, naagyon régóta és sokak álltal a legjobbnak tituált.

(#41) PapaMaci válasza Bigya (#40) üzenetére


PapaMaci
őstag

Állitolag lehet vele dolgozni :)
Bár én nem értek ehhez a részéhez. A lemezeim 92,5%-a komoly, és szijas a futomüvem.

...mint az közismert...

(#42) Bigya


Bigya
őstag

Tud valaki segíteni egy kicsit? Egy progit keresünk.
Bővebben: link

(#43) Bigya válasza Bigya (#42) üzenetére


Bigya
őstag

zsupszí

(#44) Bigya


Bigya
őstag

[kép]

[Szerkesztve]

(#45) PapaMaci válasza Bigya (#44) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ö kicsoda? De ez valami TV studio nem?

...mint az közismert...

(#46) Bigya válasza PapaMaci (#45) üzenetére


Bigya
őstag

Igen, stúdió.

Nem tudom megfejteni a márkáját, csak azért teszem ide mert hát csak stilszerübb egy szimpla UP-nál...

(#47) pweisz válasza Bigya (#44) üzenetére


pweisz
senior tag

LOL Stefan Raab TV-total. Keverőt nem tudom viszont milyen márka:)

(#48) Bigya válasza pweisz (#47) üzenetére


Bigya
őstag

Ez volt a LOL!

Így megismered? ez már pedig régi történet nem?

(#49) pweisz válasza Bigya (#48) üzenetére


pweisz
senior tag

hogyne még most is megy, néha szoktam nézni:)

(#50) Bigya


Bigya
őstag

up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.