Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok!

Hétfőn hangosítottam egy zenekart Tatán.

Jobb módú szülők gyermekei alakítottak egy bandát, A.W.S. névvel (Ants With Slips), Kőkemény metált pengettek! (Fender gitár/Pearl dob/csöves alapok...)

Nagyon kemény volt a koncert, a tizenévesek pogóztak mint a barom, egymást csapkodták a színpadhoz, hangfalakhoz, alig bírtuk elhesegetni őket a kollegámmal, mondván nem kellene ledönteni a cájgot... (System Of A Dawn, Metalica, Nirvana, meg sajátok)

Kicsit nehezen indult, mert az öt pólusú erősáram igazából csak négy volt, föld és nulla közösítve, enyhén brummolt amikor a zene még nem nyomta el. Az áram kergetés miatt nem maradt idő előre telepedni, meg beállni szóval oldalról kellet csinálni. Ráadásul a kedves pedagógusok beterelték az összes embert a csarnokba, ahol még össze-vissza feküdtek a jel/áram kábelek, próbáltuk kikerülni a villany gondot.

Összeségében nekem nagyon bejött! Nagyon jó fejek voltak, és nekünk szinte csak mondani kellet mit hova tegyenek beszerelésnél. Ami még szempont, hogy d.u. kezdőtött, 23-kor vége...

(#502) kem


kem
addikt

Sziasztok!
25-én lesz egy buli ahol hangosítok, de sajnos nem tudom, hogy egy harmóniumot hogyan kell kihangosítani. Van evvel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Egy Shure SM57-esre gondoltam, vagy ha szerzek, akkor valamilyen kondenzátormikrofonra, de igazábol azt sem tudom, hogy hol jön ki belőle a hang. Shure-nak van kondenzátormikrofonja?

Köszi!

(#503) Bigya válasza kem (#502) üzenetére


Bigya
őstag

Csáó!

SM57 baró kis miksi, nemrég vettünk párat, és megszerettem.
Pengetős, fúvósra tök jó.

A billentyűk fölött, a szekrényben vannak a sípok. Elvileg valamilyen szövet alatt.
Fölé lógatva két PG81-et vagy SM57-et (overhead jelleggel) biztos jó.

Nem tudom, hogy mik a körülmények, de különben akusztikusan is szól szépen...

Sok sikert! Majd számolj be!

(#504) kem válasza Bigya (#503) üzenetére


kem
addikt

Szia! PG81-et inkább csak cinekhez használok, mert ott ki lehet vágni a fölösleges (mély)dolgokat, a harmónium pedig elég széles sávon mozog, de rájöttem, hogy nem is kell hozzá kondi mikrofon, de majd szombaton minden kiderül, úgy tervezem, hogy 2db SM57-et teszek mögé, elvileg ott jönnek a hangok a szövet alól, monitor meg úgyis a másik oldalon lesz, mert a harm. a színpad szélén lesz az oldalával a közönség felé. majd linkelek hangfelvételt, addigra remélem meglesz az E-MU hangkártyám.
Akusztikusan sajnos kevés lesz egy ilyen hangszerelés mellett:D[link]
Kihívás az biztos, majd jelentkezem: ))

szerk: nahh ezt szépen megfogalmaztam :Y

[Szerkesztve]

Köszi!

(#505) Bigya válasza kem (#504) üzenetére


Bigya
őstag

ok, sok sikert!

(#506) bécs


bécs
csendes tag

Sziasztok! Van pár ilyen alig használt hangtechnikai meg fénytechnikai cuccom az lenne a kérdésem nem tudtok e valami helyet ahol bevesznek ilyet esetleg bizományi értékesítés vagy ilyesmi elég nagy tétel és nem szeretném túl ár alatt eladni.
kőszi

(#507) Bigya válasza bécs (#506) üzenetére


Bigya
őstag

(#508) Bigya válasza bécs (#506) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!
Privátban kérdeztem hogy mik vannak?

(#509) Jinxx


Jinxx
senior tag

Üdvözletem. Bocs a hirdetgetésért, de hátha megtetszik valakinek. [link]

(#510) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Most indítom gártásba a legujabb CD-met. Remélem, velem örültök! Volt vele elég sok gondom. Az egyik mikrofon olyan frekiket szedett össze, amik nagyon nem odatartozóak voltak, és ezt már csak maszterelés közben vettem észre :( Mindíg tanul az ember... De lényeg, hogy készen van, és hallgatható az anyag. Sőtt nekem egészen tetszik :)

...mint az közismert...

(#511) Bigya válasza PapaMaci (#510) üzenetére


Bigya
őstag

Csáó!

Hol, miként lehet hozzájutni?

(#512) PapaMaci válasza Bigya (#511) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez a mostani kisszériás lesz (500db), szóval gyanítom csak Vác környékén (ahol a művésznő lakik), vagy a koncertjein. Viszon ősszel a Hungaroton adott ki egy CD-t, egy nagyon kedves kollégám felvételét, amiben enyém dolt az utómunka. És ilyenböl lesz mégegy.

...mint az közismert...

(#513) PapaMaci válasza PapaMaci (#512) üzenetére


PapaMaci
őstag

Elég keveset aludtam mostanában... Az elgépelésekért elnézést kérek!

...mint az közismert...

(#514) kem válasza Bigya (#505) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Sikerült megcsinálni a bulit, a Harmóniumot hátulról 1db SM86-al[link] hangosítottam, és tökjó hangja volt. majd linkelek valahogy felvételt.

Köszi!

(#515) Bigya válasza kem (#514) üzenetére


Bigya
őstag

Zsír, ez is egy megoldás! Grat.

(#516) Brae


Brae
őstag

Egy okos ember legyen szíves magyarázza el nekem, hogy mi is az a bit reservoir mp3 enkódereknél és mire jó.
Előre is köszönöm.

(#517) Bigya


Bigya
őstag

Helló!

Mi a véleményetek erről a kütyüről?
Roland / UA-1EX interface [link]

Rögzítésre és álltalános audió hallgatásra használnám.

Optikai kimenete is van, amit a most is használt optikai/koaxiális átalakítóval használnám, erősítőre kötném.

Tudom, hogy vannak sokkal több mindere használható dolgok, de nem szeretnék csak ilyen 25e.- körül áldozni rá, a Terratec hangkártyám pedig xarakodott a héten.

Meg mobil is!

(#518) PapaMaci válasza Bigya (#517) üzenetére


PapaMaci
őstag

Inkább ezt ajánlanám figyelmedbe! TASCAM US-144 [link]
Bár az ára több mint a duplája...

...mint az közismert...

(#519) Bigya válasza PapaMaci (#518) üzenetére


Bigya
őstag

Hali!

Nem nagyon költenék rá többet!

Ez nagyon klassz, de sok.

Visszatérva a rolandra, nagyon sajnálom, hogy csak optikai digit kimenete van.

(#520) Bigya válasza Bigya (#519) üzenetére


Bigya
őstag

Az ESI U24 lenne a legmegfelelőbb, csak az ára legyen fele annyi!

(#521) PapaMaci válasza Bigya (#520) üzenetére


PapaMaci
őstag

u24-et kis szerencsével veszel az ebay-en 100€-ért! az kb 30kHUF-ból meg is áll! De lehet, hogy én eladom az enyémet...

...mint az közismert...

(#522) Bigya válasza PapaMaci (#521) üzenetére


Bigya
őstag

Jól hangzik a dolog!

Ha döntöttél, tudod, hol találsz! :B

[Szerkesztve]

(#523) PapaMaci válasza Bigya (#522) üzenetére


PapaMaci
őstag

Veszek helyette egy US-144 -et ;)

...mint az közismert...

(#524) PapaMaci válasza Bigya (#522) üzenetére


PapaMaci
őstag

Akkor én most rendelek egy US-144-et, és miután megérkezik egy pár napot eltöltök a hangminőség összehasonlításával. Ha Neked tényleg kell az u24, és a TASCAM nem lesz gyengébb, akkor elboltoljuk!

...mint az közismert...

(#525) Bigya válasza PapaMaci (#524) üzenetére


Bigya
őstag

Ennek örülök!

Akkor várom a fejleményeket, mit gondolsz mennyi idő alatt hozzák meg?

(#526) PapaMaci válasza Bigya (#525) üzenetére


PapaMaci
őstag

Állitólag még januárban meglesz.

...mint az közismert...

(#527) Sz.Dóri


Sz.Dóri
csendes tag

Sziasztok,
nem nagyon találtam a kérdésnek megfelelő topikot, úgyhogy itt tenném fel: szoftveresen mivel lehetne összehasonlítani 2 hangfile-t, esetleg hogyan lehetne mérni vagy számszerűsíteni az eltérést? Konkrétan pl. adott egy wav és egy ebből készült veszteséges tömörítés. Visszaalakítva wavba, hogyan lehetne összehasonlítani, miben különbözik a tömörített az eredetitől? Próbáltam ugyan egyszerűbb wav editorokat, de nem jutottam eredményre. Ja, és nagyjából buta vagyok a témához, úgyhogy ha valami hasznos olvasnivalót ajánlanátok a hang digitális ábrázolásáról, megköszönném.
Üdv,
Dóri

(#528) didyman válasza Sz.Dóri (#527) üzenetére


didyman
őstag

Első körben a Sound Forge-ot ajánlom, azon belül spektrumanalízist. Milyen mélységben szeretnéd összehasonlítani a zenéket?
MP3-ról egy alap olvasnivaló, innen könnyen elindulhatsz sokfelé: [link]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#529) Sz.Dóri válasza didyman (#528) üzenetére


Sz.Dóri
csendes tag

Szia,
a Sound Forge-ot ismerem, a spektrumanalízis viszont csak arra jó, hogy megnézzem, adott frekvenciasávban melyik a legmagasabb érték (a leghangosabb), nem?
Azt szeretném, hogy megtaláljam azokat a részeket, ahol jelentősebb az eltérés két hangfile között (és nem feltétlenül zenéről van szó).
Legyen egy konkrét példa: adott egy felvétel, ebben van egy-két hiba (pl. pattogás), amiket valamilyen módon el lehet távolítani, vagy kevésbé hallhatóvá tenni, pl. a Sound Forge-al. Ezután tömörítve lett mondjuk q9 vorbisban (elvileg nagyon jó minőség, feltételezem, hogy az eltérés az eredeti hangfile-tól minimális). Ezek után visszaalakítom wav-ba, és összehasonlítva az eredetivel, szeretném megtalálni azokat a részeket, ahol szerkesztve volt valamilyen módon (hiba eltávolítása, filterezés, meg ilyenek, de nem kivágás, tehát a hossz egyezik). Arra gondolok, hogy ezek a szerkesztések nagyobb eltérésként fognak megmutatkozni, mint például a vorbis és az eredeti hangfile közötti különbségek.
Próbáltam, hogy megnyitom mindkettőt Sound Forge-al, minél kisebb felbontásra széthúzom, és szemmel próbálom összehasonlítani, persze eredménytelenül.

(#530) didyman válasza Sz.Dóri (#529) üzenetére


didyman
őstag

Tehát profibb megoldás kell :) . SF-ben is lehet csinálni olyat, hogy két tetszőleges hangcsatornát egymásra polálsz, ekkor a két csatorna különbsége fog megmaradni.. Azt hiszem, a mix jó erre. De ez csak fizikai eltéréseklet fog megmutatni, fiziológiait nem nagyon.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#531) Sz.Dóri válasza didyman (#530) üzenetére


Sz.Dóri
csendes tag

Köszi a tippet, kipróbáltam, sajnos nem igazán segít. Arra ugyan jó, hogy két hangfile közötti eltérésről halovány fogalmat lehessen alkotni, de egyelőre úgy tűnik, hogy a tömörítésből adódó eltérést nem igazán lehet ez alapján megkülönböztetni egy kézzel való beavatkozástól (hacsak az nem elég drasztikus). Asszem ez nem lesz járható út, úgy vettem észre, a grafikonon kis eltérés is képes hangzásban nagyon eltérni az eredetitől. Úgyhogy egyelőre továbbra is marad a fülem... :)

(#532) Bigya


Bigya
őstag

Szevasztok! Jó régen jártam itt!

Van egy kis keverő meg egy pár láda, amivel megbíztak, hogy passzoljam le:
[link]

köszi



[Szerkesztve]

(#533) ReJim


ReJim
őstag

üdv

milyen hangkártyát vegyek otthoni felvételekhez? alap esetben elektromos gitár, vagy akusztikus. egy phonic am440-em van. (meg tervezem, egy DI-box beszerzését) ez nagyrészt elötte lenne. meg analóg gittyó effekt, torzító. de azért olyasmi hangkártya kellene amivel lehet real-time effektezni.
E-Mu, Maya, vagy M-audio? ár az 30K körül..
tudtok valamit ajánlani?
(ebből az árból úgyis csak pci-os, vagy usb-os jön ki, szval inkább pci-os hangkártya érdekelne.)

még egy:
a 600Ohmos AKG K240-es monitor fejhalgatónak mi az utódja? valami kényelmes tipust keresek, a mostani már régi, nehéz, kényelmetlen (a bőr elöregedett, és bök)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#534) PapaMaci válasza ReJim (#533) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ez az összes gyártó jó választás lehet! Én nem vetném el az USB-s cuccokat, én is azzal dolgozom már több, mint 5 éve!
Az AKG fülest viszont nem erőltetném! Tudom, ehhez szokott hozzá a füled, ennek ismered a hangját, de ha már veszel fülest, akkor legyél nyitott, és keresd meg a legjobbat, amit a budget elbír!
Én személyszerint nem szeretem a hangjukat ezeknek az AKG-knak.

...mint az közismert...

(#535) ReJim válasza PapaMaci (#534) üzenetére


ReJim
őstag

köszi az infót. holnap megyek kipróbálok pár fülest. te milyen fülest használsz? illetve milyen feladatra?

sennheiser számomra eddig nem volt valami megnyerő. igaz eddig csak adatokat, és kinézeted tudok a termékeiről...

</end.?>

(#536) Brekk válasza ReJim (#535) üzenetére


Brekk
addikt

:)

[Szerkesztve]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#537) PapaMaci válasza ReJim (#535) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én épp egy Sony fülest használok, amit már sajna nem lehet kapni az országban. (kifutott széria) A tengeren tulról tudtam vadászni egyet... Amugy komolyzenével dolgozom.
A Sennheiser-rel az a gond, hogy nincs normális zárt fülesük. Nálam ez kizáró ok volt, mert nagyon sokszor egy légtérben ülök a produkcióval.
Ajánlanám a Beyer füleseket pl.: DT770 ami zárt füles, egy probléval, hogy mélyben kicsit színez. Emel, amit meg lehet szokni, csak tudni kell, hogy az olyan. De én már régóta erre a Sonyra vártam, és mással nem is foglalkoztam. Használtam sokat, pl a 770-est. Az MB Quart-nak is vannak jó fülesei, meg még egy párat, amire most nem emlékszem...

...mint az közismert...

(#538) ReJim válasza PapaMaci (#537) üzenetére


ReJim
őstag

ahham.
a beyer jónak tűnik, de 70em nem lesz rá :) MB quart-ot lesegettem, QP 450 PRO teccet meg. meneked melyik volt a füleden? :U

</end.?>

(#539) PapaMaci válasza ReJim (#538) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én legutóbb 50-ért vettem a Beyert! MB-Quart volt tönn több is a fejemen, most nem vágom a tipusokat. Egy biztos, utól senki nem érte a Sonyt (ami 40-ért beért az országba postaköltséggel együtt...)
Csak hogy tudjunk róla, a 7506-os Sony fülesről beszélek!

...mint az közismert...

(#540) PapaMaci válasza ReJim (#538) üzenetére


PapaMaci
őstag

No van valami előrelépés?

...mint az közismert...

(#541) ReJim válasza PapaMaci (#540) üzenetére


ReJim
őstag

hát sajnos most nincs rá hirtelen keret, és gondolkodok még, hogy melyiket/milyet.

de elöbb valszeg a hangkártya lesz. de azt majd szept vége fele... valami E-mu, vagy hasonlót.

</end.?>

(#542) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok!
Örülök, hogy van valami mozgás!

Vége a Szigetnek, nagyon jók voltunk! NEm kicsi tömeget kaptunk nagykoncert után.
Igaz én szinte minden éjjel műszak után MA fénypultot hegesztettem, de jó volt! :C

Aztán a kövi meló Abdrássy úti banzáj, én a Retro színpadot kaptam... ha gondoljátok...

Jah meg hogy vettem egy Behringer (nemröhögni) mérő mikrofont, meg egy American Audio USB Genie (2be/2ki RCA) Audió interfészt, és egész jó benyomást keltet. Mérő/analizátor program, notebook-kal, jó hasznát lehet venni!

Mic: ~ 14K
USB: 7,5K

Rejim: Nekem Senheiser EH2270 zárt fülesem van. Élő mókánál kevésnek bizonyult, főleg oldalról keverésnél...

(#543) PapaMaci válasza Bigya (#542) üzenetére


PapaMaci
őstag

Brrr... Az oldalról keverést inkább hagyjuk! Nem EU szabvány :)

Csinálunk a Városmajori szabadtéri szímpadon egy musicalt. Ott bár szemben hátul, viszont oldalt van a hang/fény (természetesen a hang a legszélén...) bungi. Igazából bentről semmit nem hallani...

...mint az közismert...

(#544) Slicmor


Slicmor
csendes tag

Hali!

Tapasztalataim szerint nem szerencsés oldalra rakni azt aki a hangosítást felügyeli.
Ha gerjed akkor azt onnan azonnal hallja, persze ha jó a hallása :DDD

-empty-

(#545) Bigya válasza Slicmor (#544) üzenetére


Bigya
őstag

Ha jó a hallása, azt meghallja mindenhonnan. :D
Beraktam egy JBL EON hangfalat lehalgatónak, és toltam neki ezerrel.

Nem volt semmi gond, jól sikerült! Danubius Best Of -ék nagyon hülyék, jó hangulatot teremtettek. Nem voltak nagy igényűek. Rider szerint ledugtam a pultot, 4 gate / 4 kompresszor / 3 effekt és csak az efektet adtam be nekik, dehogy azt sem kérték külön!
Monitor EQ-kat is szinte lineárban használtam, bántó láda hangokat húztam ki egyedül, és egyáltalán nem gerjedt.

(#546) Slicmor válasza Bigya (#545) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Ha te mondod
Én most fogom ezt tanulni még csak.
Egyébként egy jó rendszerrel nem nehéz jó minőséget kreálni, bár hallottam már olyat is hogy egy 2 3 milliós rendszer annyira gerjedt hogy lefulyták a műsort :DDD

-empty-

(#547) Bigya válasza Slicmor (#546) üzenetére


Bigya
őstag

Igen ez így van, az ezköz csak egy dolog, engem is elkeserít amior a 20-on milliós cuccból nem tudok olyat csinálni ami hűbazzeg! Ez sokszor nem rajtam múlik. Rendezvényen bejátszik az időhiány, kapkodás, értetlenkedés, kollégák és az a baromságok sora a mit a felső vezetés kitalál. A Technikai berendezéseket is dekor elemnek kezeli és látvány elemet próbálnak csinálni mindenből. Hangfal, kábelek, statív...... nem a technikus dönti el hova és mi kerüljön :W

(#548) zsolo_d


zsolo_d
tag

Üdv. mindenkinek!

Nem tud valaki valami frankó tűnyomásmérőt HIFI lemijátszóhoz?
Olyan lemezjátszóm van, amin nincsen a karsúlynál beosztás. ;)

Előre is köszi :R

Puding próbája az evés...

(#549) Slicmor válasza Bigya (#547) üzenetére


Slicmor
csendes tag

Na ennyiból jobb az amikor 1 ember viszi a technikát és dönti el mi hogy legyen.
Csak 1 baj van ezzel az az ember villanyszerelő és nem tudja elkülömböztetni a hamis hangot a gerjedéstől :O

-empty-

(#550) PapaMaci válasza zsolo_d (#548) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ha nincs rajta jelölés, akkor általában 360°=1g.
De ha nem laksz messze nemzetünk fővárosától, akkor kölcsön tudom adni az enyémet.

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.